INGEZONDEN fTOEBEEUftG Banketbakkerij van W. DE LAAT verhand had gelegd werd het ventje naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden ver voerd Feestavonden. Aan de donateurs en begunstigers van het St. Jozef en St. Aloysiuspatronaat werd vanwege dit pa tronaat een feestavond bezorgd. Te begin nen met j.l. Zondagavond zijn de jongens vier achtereenvolgende avonden „op do planken" geweest terwijl gislernamiddag een uitvoering werd gegeven voor kinde ren, Telkenmale werd opgevoerd het blij spel met zang in drie bedrijven „De Wraak der Kabouters". De It. K. Har monie „Adolf Kolping" verleende eiken avond geheel belangloos hare gewaardeer de medewerking. De directeur van het pa tronaat, Kapelaan Zeegers heette den talrijke aanwezigen welkom. Hij deed uitkomen hoe zwaar en moeilijk het pa- tronaatswerk is voor hem en de patro- naatsheeren waar zij eiken Zondagavond oen 150 jongens hebben in toom te hou den. En al zijn die jongens soms nog zoo goed zij hebben ook guitenstreken. De Geestelijke verzorging der jongens is net hoofddoel. Eerst krijgen zij een half uur les, daarna een uur spelen en vervolgens Congregatie in de kerk. Daar worden hun nuttige lessen gegeven voor hun latere leven opdat zij zoo noodig van zich weten af te spreken. Hel patronaats- werk is echter een zaak welke geld kost. Z.Eerw. wilde echter op dezen avond niet bedelen doch hij zou in de pauze een kleine verloting houden van welks op brengst ook in de kostenbestrijding van deze feestavonden moet worden voorzien. Hij hoopte dat allen hiervan zouden ge bruik maken en wenschte voorts een ge noeglijken avond. Na een nummer van „Adolf Kolping" voerden de jongens de „Wraak der kabouters" op. Tusschen de bedrijven zorgde „A. K." voor afwisse ling. Aan het einde dankte den Eerw. Di recteur de jongens voor hun spel en voorts den regisseur, den heer A. J. Schrama, den grimeur P. Schuts, vervol gens de patronaatsheeren en allen die op eenigerlei wijze hadden bijgedragen deze feestavonden te doen slagen. WOUBRUGGE. Hei oczaal. De werkzaamheden aan het nieuwe oczaal en het kerkhof zijn be ëindigd. De Rijksarchitect de heer Dr. Jan Kalf heeft een schqon stuk werk la ten vervaardigen. Gevestigd: G. A. van Beyeren vau Alphen aan den Rijn H. A. Schrader van Stompwijk A .A. Vreeswijk van Zoeterwoude G. de Jong van Leiden G. van Veen van Bussum. Vertrokken: A. de Bes naai- Rot terdam A. J. van 't Riet naar War mer huizen P. S. Bank naar Lisse G. A. van Wieringen naar Barneveld W. H. M. van der Ploeg naar Zoeter woude G. Koetsier naar Amsterdam. 0£ RUUSYKEEK BOSKOOP. R. K. Propagandaclub. Dinsdag avond vergaderde de R. K. Propaganda club „St. Michael" in het R. K. Vereeni- gingsgebouw onder voorzitterschap van den lieer H. G. Mathot. De bedoeling was besprekingep te houden over het winter- programma. Op de allereerste plaats is er besloten nog deze week zooveel mogelijk leden te werven voor de R. K. Kiesver- eeniging, waarvoor verschillende leden hun instructies ontvingen. De" Voorz. deel de nog mede dat er dezen winter twee maal een lichtbeeldenavond zal gehouden worden voor de club en wel een avond over Ledrdes, waarbij de Adviseur kape laan van Seggelen eenige uitleg zal ge ven en de andere avond over Rome, waar dan door den heer H. Fase, die het vorig jaar een reis naar Rome heeft gemaakt, het een en ander zal vertelde worden. Dan is het plan om deze beide avonden nog aan te vullen, en zal er door een der le den worden gesproken over een onder werp naar keuze van den spreker. BODEGRAVEN. Geboren: Annetje, d. v. G. de'Bruijn en M. Remme. Hendrik z. v. G. Ver- sluys en M. Kortlever. Overleden: Grietje van Eijk, 58 j., gehuwd met Jan Blok. Maria van Rijn, 74 j. gehuwd met A. van Riet. Getrouwd: Ph. Verweij 28 j. en A. Kwinkelberg 23 j. P. Slingerland 82 j. en S. Groeneveld 25 j. Gevestigd: Joh. van Geer en gezin van Woubrugge. H. D. Postema van Rheden. M. J. de Bruijn van Wou brugge. H. W. van der Put van Don gen. J. E. van Kampen van Zwammer- dam. N. van Mourik van Leerdam. J. W. Knijf van Zegveld. D. van der Panne van Reeuwijk. Z. Beijman van Bergambacht. G. J. Mulder van Waar der. C. Rademaker van Linschoten. H. van den Broek van Woerden. H. Sturm van Serooskerke. P. Pietersma van Menaldumadeel. H. Hoevers en echtg. van Waddingsveen. F. van Duu- ren van Waar der. A. Korten oeven van Waarder. G. van Wilgen van Leider dorp. Vertrokken: S. Boordouw naar Zwammerdam. M. Ve9enstra naar Zeg veld. M. A. M. van Kessele en vezin naar Soest. F. Twaalhoven naar Nieuw koop. S. Pels naar Barwoutswaarden. A. M. van Dam naar Barwoutswaar- der. C. M. Verlaan naar Gouda. L. Biesheuvel naar Rietveld. W. Schilper- eert naar Rietveld. L. W. Driehuis naar Wassenaar. W. van Dnm naar Zwam merdam. A. M. de Jong naar Gouda. E. Bogaart naar Hontenisse. \1 SPORT VOETBAL. DIOG. HAARL. BOND. Junioren-Competitie. District Leiden. Voor Zondag 2 Januari a.s. zijn de vol gende wedstrijden vastgesteld: Lisse: Lisse IV. V. L. Sassenheim: Teijlingen ILisse If Noordwijk: S. J. G.Leiden. De wedstrijden vangen allen te half één aan. Do Competitieleider, D HAVERKORN. WIELRENNEN. De Zesdaagsche te Brussel. De eerste nacht is buitengewoon leven dig geweest en er werden talrijke pogin gen gedaan om een ronde uit te loopen. Het resultaat na de 4e sprint was, dat Van KempenVan Nek met 5 pnt. voor sprong de leiding hadden, gevolgd door Goossens—Stockclijnk. Nadat er gisteren den geheolen dag kalm gereden was, werd er in den avond veel beweging teweeggebracht doordat verschillende koppels met succes uitloop pogingen deden, doch men verwacht, dat de favorieten dezen achterstand wel zul len inhalen. De stand luidt thans: 1. Henri Aerts—Duvivier, 10 punten: op een ronde: 2.' RielensVermandei, 40 p.; 3. GharlierDuray, 35 p.; 4. Roels Üellebaut en 5. Alex MaesVan Aken, beiden 20 p.; 6. SteenhoutFonteyne, 5 p.; op twee ronden: 7. PerseynVer- schelden, 55 p.; 8. DegelasDesmedt, 40 p.; 9. DeclerqAlbert Maes, 35 p.; 10. MarcillacMarcot, 30 p.; 11. Putzevs Sellier 20 p.; 12. BoogmansThys, 0 p.; op drie ronden: 13. Van KempenVan Nek, 70 p.; 14. GoossensStockelinck, 55 p.; 15. DebaetsMarcel Buysse, 35 p.; 16. VermeerbergenHaesendonck, 40 p.; op vijf ronden: 17. Ramschaert alleen. LUCHTVAART De CasablankaDakar luchtlijn. Do onveiligheid dezer route. Naar aanleiding van den overval op twee postvliegtuigen van den vliegdienst tusschen Marokko en Senegal, door roof zuchtige Mooren, is op deze lijn het ver voer van passagiers stopgezet. Zooals een Fransch blad spottend opmerkt, mogen dus thans alleen de postvliegers het- ge vaar loopen door de Mooren te worden vermoord. Blijkens nadere en meer uitvoerige be richten over het drama bij Cape Bojador, viel niet alleen de vlieger Gourp als slachtoffer van den laaghartigen aanval der inboorlingen, doch werd ook de be manning van het andere Fransch e post vliegtuig, de vlieger Erablo en de meca nicien Pintado, door de Mooren gedood. KERMBEUWS DE CHINEESCHE BISSCHOPPEN IN ONS LAND. Een der redacteuren van „Het Gentrum" heeft te Amsterdam een onderhoud gehad met de vier Chineesche Bisschoppen. Hij verhaalt daarvan: Eenige oogenblikken voordat de Chinee sche kerkvorsten de hoofdstad verlieten, vond een onzer redacteuren gelegenheid om hun eenige vragen te stellen betreffen de de Chineesche missie en hun indruk ken te midden van de Hollandsche katho lieken opgedaan. De Doorluchtige Chineezen waren van groote en innige dankbaarheid jegens ka tholiek Holland vervuld. Zij dankten de ka tholieke broeders voor de voortreffelijke wijze, waarop deze de missioneering van China ter hand hebben genomen en ge steund. Zeer gelukkig voelden zij zich, nu zij in staat waren gesteld om persoonlijk den dank van het bekeerde China te vertolken Door de groote weldaden aan hun landge- nooten bewezen waren de kerkvorsten zeer getroffen. Bijzonder waardeerden zij ook de hartelijkheid en de eerbewijzen, welke zij bij hun aankomst in de steden van Holland mochten ondervinden. „Men is zeer goed voor ons, zoowel de geloovigen als de priesters". Naar Holland hadden de bisschoppen riet te komen om de hooge hoedanigheden van zijn bewoners te leeren waardeeren. In China hebben de Hollandsche missio narissen immers zeer veel gearbeid en tot stand gebraeht. In him vaderland toch hebben de Chineesche Bisschoppen de moeite en opofferingen, het beleid en de deugd van de Hnllandsche missionarissen reeds ten overvloede kunnen bewonderen. Verschillende Congregaties hebben hun leden naar China gezonden om het licht te brengen aan de velen, die nog in de duistere dwaling verkeeren. Vragend, of Holland op hen den indruk van een Protestantsch land heeft gemaakt, kregen wij van een der kérkvorsfen ten ant woord, dat zij te voren wel een dergelijke opvatting van Holland hadden gehad, om dat zij in de boeken der kerkelijke ge schiedenis gelezen hadden van de groote heerschappij, welke het Protestantisme zich hier langen tijd heeft weten te ver werven. Maar hun ontvangst, hun huldi ging en het drukke kerkbezoek hadden hen er van overtuigd, dat de katholieken van Holland zich kunnen doen gelden en een krachtig geloofsleven openbaren. De ka tholieken van Holland nemen een eerste plaats in onder de katholieken der geheele wereld en de Chineezen zouden hun voor beeld moeten navolgen. Met groote waardeering gewaagde mgr. Tchao, de Chineesche Bisschop, die meest al ook in naam van zijn drie gezellen het woord voerde, eveneens van den arbeid van Z.Em. Kardinaal van Rossum, den Holl. Prins der Kerk, die als Prefect dor Pro- paganda-congregatie ook met veel belang stelling en toewijding de belangen der Chi neesche missiën behartigt, vooral ten aan zien van de opleiding van priesters, een werk dat zeer veel opoffering, ook finan- cieele offers vergt. Onderweg hebben de reizende Bisschoppen geregeld telegram men gezonden naar den Hollandschen kar dinaal te Rome, zoowel om hem een zalig Kerstfeest te wenschen, als om hem mede te deelen, hoezeer zij door de hartelijke ontvangst in het Westen en met namo in zijn vaderland zijn getroffen. Vervolgens vernamen wij, dat de Hoog- wiardigheidsbekleeders Zaterdag a.s. naar Antwerpen zullen vertrekken, vervolgens naar Parijs en Lourdes, en 14 Januari uit Marseille de terugreis zullen aanvaarden. Een der Bisschoppen uitte er nog zijn be wondering over, dat zoovele geloovigen de H. Missen welke zij dezen ochtend hadden opgedragen, hebben bijgewoond, en dat zij op dezen door-de-weekschen dag zoo een groet aantal H. Commnniër hadden uit te reiken. Er is thans, aldus word ons verder ver klaard, oen gewichtig oogenblik voor het bekeerin^swerk in China aangebroken. Helaas zijn er nog maar veinig inlandsche priesters in het diocees van mgr. Tchao zi:n er 16 en ove»* heel China buna 1200. Fen zeer belangriik voordeel is echter, dat hef Chin°esche volk zeer godsdienstig van aard is. Het is nerven" te^en den .gods dienst gekeerd. Ook de huidige ongeregeld heden hebben geenszins het doel den godsdienst te treffen. Nadat drie der vier bisschoppen gister ochtend de bureaux en. drukkerij van „Do Maasbode" te Rotterdam hadden bezich tigd (mgr. Tchao was naar Roermond ver trokken, voor een bezoek aan mgr. Schrij nen) zijn Hunne Doorluchtige Hoogwaar digheden naar 's Hertogenbosch gereisd. Te 's Hertogenbosch. Gistermiddag zijn de drie Chineesche bisschoppen, H.H. D.D. H.H. Mgr. Tch'en, mgr. Hou en mgr. Souen te 's Hertogen bosch aangekomen, waar zo begroet wer den bij monde van mgr. C. C. Prinsen, die den Bosscben Bisschop vertegenwoordigde. Ter verwelkoming waren verder o.m. aan wezig, mgr. Hermus, directeur van het Doofstommeninstituut te St. Michiels Gestel, professor Dr. Janssen uit Wittem, die voor de bisschopswijding der Chinee sche Bisschoppen to Rome een retraite hield, Pater Raymakers van Sparrendaal, de secretarissen van den Bisschop, do zeer- eerw. heeren Mutsaers en v. d. Ven, Prof. Dr. van Grinsven, prof. Teulings, loeiden van het Groot-Seminarie, prof. v. d. Eerenbeemt van het Klein-Seminarie, de ZeerEerw. Heeren Pastoors en kapelaans en andere reguliere en seculiere geestelij ken der stad, alsook de heeren Florie en Korst, resp. penningmeester en secretaris der MiBsfe-vereeniging St. Franciscus Xa- verius. Namens de Chineesche bisschoppen be antwoordde mgr. Souen den welkomst groet van mcr. Prinsen, eveneens in. het Latiin, daarbij zijn blijdschap uitsprekend over de ontvangst in Holland. Hij wees erop, dat de dankbaarheid van ChinU da- teert van reeds zeer lance tijden terug. Do Holalnrlsehe Katholieken zijn bekend om hunne edelmoedigheid en groote zorg, zoo ook voor wat betreft de Missie in Chi na, zoo getuigde mgr. Souen; daarom heb ben wij, gaarne <*en bezoek aan Holland gebraeht, niet he minste, omdat de Hol la ndseho Katholieken veel hebben gedaan voor de Missie in China, en vele missiona rissen en zelfs bisschoppen naar China hebben gezonden, die met hnn zweet en zelfs bun bloed door den marteldood ge tuigenis bobbon afgelegd. Mnnr met dit martelbloed schiet, de Katholieke Kerk van China ruimschoots wortel. Hij hoonte, dat eenmaal geheel China aan de Katho lieke Kerk zal toèbehooren. Na deze woorden gaven de bisRehopne- lijke gasten, den in de gereserveerde wachtkamer, waar de ontvangst plaats had, aanwezigen hun zegen, waarop in vier auto's naar het. paleis van mgr. A. F. Dienen werd gereden. Hier kleedden de Chineesche bisschop pen zich voor de pontificale ontvangst, welkó daarop in de kathedraal van St.. Jan plaats had. Hier haalde mgr. Diepen in pontificaal gewaad, gevolgd door een bree- de priesterschaar, de bisschoppen aan den hoofdingang af. Na een korte adoratie in de Sacramentskapel had van het hoofd altaar een korte liturgische plechtigheid plaats, waarna een der Chineesche kerk vorsten den talrijken aanwezigen zijn ze gen schonk. De hartelijke ontvangst was daarmede ten einde. De bisschoppen bezichtigden nog het kerkgebouw en stelden hun handteekening in bet Gulen Boek. Gedurende bet inhalen der bisschoppen zong het fraterskoor onder orgelbegelei ding van den heer P. Kallenbach Kreit- mayers „Ecce Sacerdos". In den namiddag had ten paleize van mer. Diepen een diner plaats. Des avonds werd in het Concertgebouw een feestvergadering gehouden, waarop het woord werd gevoerd door Pater Ray makers van Sparrendaal, mgr. Hermus en mgr. Diepen, terwijl een der gasten even eens de aanwezigen toesprak. „Msbd." LflHD. EM TUINBOUW EEN KRACHTPROEF. Zoo op bet einde van het jaar, als men de boel eens een beetje na gaat zoeken, om een overzicht te hebben over wat er zooal passeerde in het afgeloopgn jaar, vindt men ook wel eens wat, dat vergelen was. Zoo valt mij in handen een schrijven van den heer S. J. Burema te 't Zandt (prov. Groningen) waarin deze, hier nog niet zoozeer bekends fokker van goed Groninger vee, zeer belangrijke mededoe- lingen doet, die hun, die in dit vee be langstellen, niet langer mogen worden ont houden. Genoemde heer had twee vaarzen „Marie" en „Hilda", die hij eens aan een krachtproef wilde onderwerpen. „Marie" is geboren den 7en Februari 1923, werd gedekt 4 Februari 1924, dus nog geen jaar oud, en wierp haar eerste kalf den len November van datzelfde jaar. Ze werd weer toegelaten 13 Febr. 1925 en de volgende kalfdatum viel dus op 13 November 1925. Zo werd na 313 dagen te zijn gemolken drooggezet op 12 September 1925 en had dus al een volle lactatie ach ter den rug toen ze nauwelijks 2% jaar oud was. Ze had in die tijd 3779 K.G. melk met 3,89 pet. vet is 146.96 K.G. bo- tervet. Gemiddelde dagopbrengst 12.07 K.G. melk. „Hilda" G.S. 2320, werd geboren 10 Januari 1923, gedekt 27 Jan. '24 kalfde 28 October van dat jaar, kon de volgende maal weer kalyen 1 December 1925. Ze werd drooggezet op 12 September en had dus een lactatie van 316 dagen. Zo gaf in dien tijd 4446 K.G. melk met 3.46 pet. vet, in totaal 153,83 K.G. botervct, gemid delde dagopbrengst 14.07 K.G. Onder dat alles was „Hilda" een zware koe gewor den, die toen ze weer kalfde, van eige naar verwisselde voor 462.50. De eigenaar erkent wel, dat hij best gevoerd heeft, maar houdt vol dat derge lijke wijze van werken niet onvoordeelig is De melk is in die tijd duur, en dat komt het meer kostbare van de krachtige voeding zeer ten goede. „Marie" is niet zoo zwaar geworden, maar dat vond zijn oorzaak in het feit, dat haar aan'eg veel minder zwaar was. In „Marie" wordt weer bewaarheid wat door ondergeteekende wordt beweerd in het door hem geschreven werkje over het Groninger veeslag, dat een nietig klein kalfje van een oudere koe maar zeer zel den tot een zware koe opgroeit. Werpt daarentegen een vaars een klein kalfje, dan kan men het gerust aanhouden, dat wordt wel een groote koe. Voor de voor standers van het Groninger vee is het weer een bewijs te meer, dat werkelijk dat veeslag in productiviteit niet voor andere veesoorten onderdoet. J. W. BAKKER. Boskrojische veiling. Veiling van 20 Dec. Rozen per bos van 10 stuks Ophelia 1.80, Golden Op helia 1 60—2—, Had ley 1 60, Cl. Per- r.et 2.00—2.72, Columbia 2.30, Butler- fly 2.Rosalandia 1.80. IEbi ïoch is de 5234 Qud-Chef der Kon. Fabinetcen SOPHS ASTRAAT 17 het beste en 't voordeeligste adres. N.B. Aan het geachte publiek van Leiden een Voorspoedig Nieuwjaar. üiragezsoïialen Stukken (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Mijnheer do Redacteur. Gaarne verzoeken wij U beleefd een kleine plaatsruimto in Uw veelgelezen blad. Bij voorbaat dank. Wie helpt. Waarde lezers en lezeressen, ongetwij feld is bet aan U allen bekend, dat er hier ter stede een bloeiende Maria-Con- gregalio is gevestigd voor jongelingen. En nu is er door dozo Congregatie een sectie opgericht voor het verspreidon van goede lectuur in ziekenhuizen. Wat zeker aanbevelenswaardig mag heeten. Maar, zoo als het gewoonlijk gaat, komt men boeken te kort en zoodoende vesti gen wij uw aandacht er op, om er zoo veel mogelijk aan mede te werken door uw krachtigen steun. Wie wil niet dit schoone werk steunen? Natuurlijk allen. Daarom, waarde lezers en lezeressen, kijkt even uw boekenkastje na, of er niet wat tusschen schuilt, wat u al reeds lang geleden gelezen heeft, terwijl u er nu niet meer naar omziet. Helpt allen mee aan dit mooie en nultigo werk. Mocht u eventueel wat gevonden hebben, ook kin- der-lectuur, stuur dan even een boodschap aan de onderstaande adressen. Hopende, dat een ieder meewerkt zeggen wij reeds bij voorbaat onzen harlelijkcn dank. En ook u mijnheer de Redacteur nogmaals onzen dank voor de beschikbaar gestelde plaats ruimte. A. PADBERG, Pres., Kolfmakersleeg 16, Leiden. A. J. GAMBIER, Heerensingel 22, Secretariaat. Voert de vogels. Nu de winter is ingetreden, is er voor onze vogels een kwade tijd aangebroken. Voor de meeste soorten is het natuurlijk 1 voedsel onbereikbaar geworden en indien geen hulp wordt verleend, zullen de ge lederen der vogels ernstig gedund wor den. Niet het minst voor onze cu'tuur is dat een groot nadeel, omdat wij de vogels die het. evenwicht in de natuur zoo krach tig helpen bevorderen, niet kunnen mis sen. Maanden aaneen hebben de vogels liet levensgenot van vele menscben verhoogd; maanden aaneen ook hebben zij er het hunne toe bijgedragen, om insectenpla gen te voorkomen en wij hebben thans ge legenheid uiting te geven aan onze gevoe lens van dankbaarheid tegenover deze schepse'en. Vergeet niet nu voedsel voor de vogels beschikbaar te stellen; strooi hennepzaad en zonnepitten uit op een veilig plekje; maakt uw voerlafel in orde en leg daarop, behalve zaad, een kaaskorst, een stuk bruinbrood, een stuk spek en uw tafclaf- val Rijgt een snoer van apennootjes; do meezen vooral zullen gemakkelijk de scha len stuk hakken. Maar vooral, voert naai* behoefte en in de meeste gevallen betcc- kont dat, dat er dagelijks voer moet wor den gegeven, want de nood is groot. Zet van tijd tot tijd een bakje met eenigszins lauw water buiten: ook bij vorst hebben vogels behoefte aan drink- en badwater. Op aanvrage zendt onze Vereénigiijg gaarne kosteloos oen geillustreerd ge schriftje too over eenvoudige wintervoe- dering (adres Heerengracht 260-266 to Amsterdam). Het Hoofdbestuur der Neder- landsche Vereoniging tot Be scherming van Vogels. Dr. A. E. H. SWAEN, Voorzitter. J. DRIJVER, Secretaris. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Gehuwd: P. F. v. Bcrai^I jm. en A. H. G. v. d. Akker jd. P. G bejtl jm. en G. Vondrig jd. N. J. v. d. Voorst jm. en M. G. Roozcndaal jd. F. W. Schoenveld jm. en J. A. de Ilondt jd. J. M. Koenen jm. en G. Sira jd. P. A. de Haan jm. en M. Mechelse jd. Th. G. Bentveld jm. en C. E. Warmond jd. In Leiden gevestigd. R. Uges en familie, Stationsweg 19 E. H. Tegeler, Kolfmakerssteeg A. Waasdorp, Lammermarkt 25 H. G. Ruis en fam Gro ..enteeg J0. P. J. WeitenAmmerlaan Haag weg 51. P. de Langen H. Rijndijk 141. S. T. Duivewijk P. K. Koorslecg 4. G. v. Gel derv. Houten Lammermarkt 5. - "r. F. Beij en gez. Emmastr. 4. W. Vermeulen Lamcrmarkt 5. G. Meel Donkerstoeg 8. J. A. v. Hoof Driftstraat 37a. A J. Gijzenij en fam. Zuidsingel 45. J. el- zinga Hoogstraat 5. n. Nculebooin Leliestraat 34. J. F. KPKber. en gez. Pr. Wilhelminaslr. 19. F. Boij Boer- havestr. 5a. A. Rib7' wgracht 75. A. Fruytier Station. - 47. Uit Leiden vertrekken. Moj. A. Kooi, Voorschoten, Rijndijk 80 W. H. Staverman, don Haag, Stad- houderslaan 94 Mej. E. Zawiteh, Bot trop (D.), Kemperstrasse 18 M. II. v. d. Doorn, den Haag, Lage Zand 29 Mej. M. Bijloveld, Koudekerk, bij A. J. Lienesse Ghr. Backers, Gouda, Var kenmarkt 8 S. R. Boomgaard, Eclam, Voorhaven 99 H, Nop, Voorscholen, Rijndijk 21 Mej. S. J. Timmer, Dor drecht, Wijnstraat 70 Moj. F. W v. Gampen, Rotterdam, Katshoek 18a W. v. Strien gob. v. d. Boscb, Hazerswoude G 51 J. W. v. Leeuwen, Leiderdorp, Kerklaan 1 P. J. do Gunst, Scholen, Kanariestraat 65 Mej. J. Cooi-s, don Haag, Sweelinckplein 25 Mej. M. Bellerman, Kleef (D.) J. Boon, N. O.- Indië, werktuigopzichter G. Filippo, Zoeterwoude, Rijne Komnvrslr. 101 G. v. d. Nieuwondijk, den Haag, Meijlcn- straat 1 Mej. E. Glasbergen, Rijneburg, bij de ouders F. W. Sjerp, Morst (L.) B. 220 -- Mej. J. Relcl, Rotterdam, Gou- straat 18 Mej. J. Fr. Piquillet, Joe- ferwoudo, No. 43 Fr. 11. Lcising, 's-Bosch, Busgietcrslr. 19 G. G. Vis, Arnhem, Euscbweplein 8 H. Trost, den Haag, Charlotte Bourbonsir. 91 Mej. II. J. M de Vrind, den Haag, Rcn- baanstr 133 Mej. P. G. Borger, Sas senheim, Huize St. Bernardus Mej. A. Wortman, Boskoop^ Einde Zijdo 63 J. S. Jorna, Dordrecht, Wijnólr. 122. LEIDEN Lijst van onbestelbare brieven cn brief kaarten van welke de afzenders onbekend zijn. Terug ontvangen in do le helft der maand December 1926. Brieven Binnenland. G. van Benten, Amsterdam J. v. tl. Berg, Dordrecht. H. Bunning, Dor drecht. Bureau v. d. Courant, Amster dam. Bureau D 713, Amsterdam. Bureau Slagerscourant, Amsterdam. Bureau Zwarte Kat, Amsterdam (2 6tuks) Dr. F. Bijleveld, Oegstgeest.. J. Catto, Amsterdam. Dep. van Koloniën, Den Haag. L. J. v. Dissel, Amsterdam. G. Hoogonboom, Roelofarcndsvoon. Instituut „Het Westen", Rotterdam. „Leidsche Courant", Leiden, G. F. de Pauw, Hillegom. Raad van Arbeid, Delft. Schravcndijk, Voorschoten. Stoomtabaksfabriek, Groningen. Uilcr- mark, Vlissingen. J. Vonk, Rotterdam. J. de Vries, Amsterdam. Watersto kerij, Rotterdam. Briefkaarten Binnenland. J. Broer, Lage Zijde Nelly Bronswijk, Den Haag. P. do Bruin, Oud-dorp. Mej. J. v. d. Meulen, Lei den. B, Pijnenburg, Schiedam. Mevr J. Verkadp Pal te. Haarlem. Brieven Buitenland. Baker Alfred, Londen. G. Gentil, Paris. L. Houtappel, Ithesa. Ina Knöpel, May wood. 4 briefkaarten zonder adres RECHTZAKEN Verduistering van voer Iiefdadigheid bestemde gelden. Het gerechtshof le 's-Gravenhagc hoeft uitspraak gedaan in de zaak tegen M. J. V., koopman te Rotterdam, die door de Rotlerdamsohe rechtbank wegens verduis tering van gelden, ingezameld ten huize van de noodlijdenden in do Drentse he veenstreken, is veroordeeld tot 1 jaar ge vangenisstraf met aftrek van 3 maanden voorloopigo hechtenis. Op formoole gronden vernietigde hot hof het vonnis van de rechtbank; opnieuw rechtdoende, verklaarde het verdachte eveneens schuldig aan verduistering en veroordeelde hem deswege tol 1- maan den gevangenisstraf mot aftrek van 3 maanden voorloopigo hechtenis.

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 5