DatsKWAïTA THE MIGHTY DOLLAR. Ernstige aanrijding. Een 16-jarige jongen het slachtoffer. De ongeveer 16-jarige D. J. S., wonen de in do Vaillantlaan, te 's-Gravenhago, is gisterenmorgen halfelf het slachtoffer geworden van een ernstige aanrijding. Hij reed op zijn fiets met een flink vaartje het Westeinde in, en kwam waar schijnlijk door liet to scherp nemen van een bocht te vallen. Hij klampte zich in zijn val vast aan een wagen van den open baren reinigingsdienst, die kwam uit dc richting van de Loosduinscho brug, en juist de Warmoezierstraat gepasseerd was. Het linker achterwie! van den wagen is ever het hoofd van den jongen heen ge gaan, met het noodlottig gevolg, dat hij onmiddellijk dood was. De E. H. D., die terstond aanwezig was, vermocht geen hulp meer te verloenen. Den bestuurder- treft, voor zoover men kan nagaan, geen schuld, daar hij, voor op den wagen zittende, zelfs niets van de aanrijding bemerken kon, omdat dezo bij bet midden van den wagen plaats had. Motorongeluk. De marechaussee Takkenkamp te Ber- gumerhoide is met zijn motor over den kop geslagen. Hij werd met een schedel breuk en hersenschudding opgenomen. Verdronken. Het dochtertje van den heer D. v. d. V. to To'bert, dat op de fiets was uitgezon den om bij den dokter medicijnen te ha len, is met de fiets uitgegleden en in de vaart terecht gekomen, waaruit het meis je later levenloos werd opgehaald. In het ruim gevallen. Toen gisteren de 24-jarige P. v. d. M., ongehuwd, en wonende te Maassluis, aan boord van het in de Vulkaanhaven te Vlaardingen liggende stoomschip „Leono- re" eenige werkzaamheden verrichtte, verloor hij plotseling het evenwicht en stortte in het ruim. Met ernstige kneuzin gen werd hij naar het ziekenhuis aldaar vervoerd, alwaar hij korten tijd later over leed. Onder vallende pakken ijzer. Gisterenmiddag was men in de ijzergie terij aan het Spaarne, te Haarlem, bezig mol een hiischkraan pakken ijzer op te stapelen Plotseling viel een pak van den stapel, waarna er nog meer volgden. Ce 52-jarige D R. uit Spaarndam werd door de pakken getroffen en helaas gedood. De politie stelt een onderzoek in. Goed afgeloopen. Dinsdlag had to 's Hertogenhosch nabij do Marechausseekazerne een autobus-on geluk plaats, dat gelukkig goed is afge loopen. T*>n autobus komende uit de richting Vught, slipte door de gladheid van den weg plotseling en wel zoo, dat de bus ge heel omdraaide, kantelde en nu met den kop weer in de richting Vught kwam te hggen. De drie inzittende kregen geen letsel. Aan brandwonden overleden. Het 2-jarig meisje M. E., van der "W., kreeg eenige dagen geleden in do ouderlij ke woning, Jacob Catsstraat 102, te Den Haag, toen een teil gevuld werd met ko kend water, een hoeveelheid water over haar hals. Het kind is met ernstige brand wonden overdekt naar het gemeente-zie kenhuis gebracht, waar het thans aan die verwondingen is overleden. De oude vrouw, wier kleeren op de benedenverdieping van perceel 27 op de Ceintuurbaan te Amsterdam, ten gevolge van het omstooten van een petroleum kachel in brand raakten, is tn het O I, V Gasthuis aan haar verwondingen overle den. Molenbrand. Gisteravond is te omstreeks negen uur de reeds eeuwenoude molen ,.De Alma nak", staande in het Oostzijderveld te Zaandam, tot den grond toe afgebrand. Omwonenden namen v'ammen waar, die uit den molen opstegen, en alarmeerden terstond de brandweer. Kort na die mel ding stegen de vlammen reeds hoog uit den molen op en was de hello gloed over heel de Zaanstreek te zien. Het was de brandweer onmogelijk hulp te verleenen, daar de molen te ver in het veld stond en alleen per motorboot was te bereiken. De rijdende spuiten van Zaandam en Koog aan de Zaan moesten dus de blussching overlaten aan de drijvende spuiten, die inmiddels waren aangekomen. De molen „De Almanak" dateerde uit de zeventiende eeuw en behoorde aan de fir ma Prins en Co., fouragehandel te Zaan dam. Do reus zakte In elkaar zonder het traditionteele draaien van de as. Omtrent den brand deelde een der fir manten nog mede: „Ik was juist bezig mijn jas aan te trekken om met mijn com pagnon naar huis te gaan, toen deze riep* „water! water!", doch toe was het reeds fe laat. We moesten ons baasten om in vei ligheid te komen." Omtrent de oorzaak van den brand wist deze firmant niets mee te deelen. In den molen bevond zich een belang rijke partij veevoeder-artikelen. De molen is verzekerd in herbouw. Brand aan boord. Het gisteren van Hamburg via Bremen te IJmuiden aangekomen Nederl. stoom schip „Deucalion" heeft tijdens het ver blijf in laatstgenoemde Duitscho haven, vermoedelijk ten gevolge van een storing in de electrische geleiding, brand aan boord gehad. De kapiteinshut en de offi- ciersverblijver^ onder de brug, zijn voor een groot deel uitgebrand. Door het kracht dadig optreden der bemanning werd het Tuur na eenigen tijd bedwongen, zoodat de (schade beperkt bleef tot de genoemde hut ten en de scheepsbrug. Een oplichter. Begin der maand December vroeg en herkreeg een als heer gekleed persoon een kosthuis bij de familie Van D. te Meppel. Hij zeide reiziger te zijn in electrische apparaten en beweerde, dat een zending van dezo toestellen, voor hem bestemd, aan het station uit Zweden was aange komen. Hij had echter niet voldoende geld om de vrachtkosten te kunnen beta len, omdat hij moer apparaten kreeg toe gestuurd dan hij verwachtte. Zijn verha len liepen tenslotte hierop uit, aldus do „M. Crt.", dat hij do familie, waar hij reeds twee dagen in de kost was, wist te bewegen hem 30 te leenen. Hij ging weg, naar hij zeide om de machines in ontvangst te nemen en zou des avonds terugkeeren. Hij bleef echter uit en liet een rijwiel dat hij bij zich had, achter. Toen hij niet terug kwam, kreeg men .argwaan en volgde aangifte bij do poli tie. Het ingestelde onderzoek bracht aan het licht, dat het door den kostganger die zich Cornelis Franken noemde, ach tergelaten rijwiel te Heerenveen was ge huurd. Verzoeken, gedaan tot opsporing van den zich noemenden Franken, bleven vruchteloos. Zondag j.l. echter werd op doorreis naar Leeuwarden aan het bu reau van politie te Meppel gebracht Carl Alfred L., wonende te Den Haag, die zich in den lande aan verschillende op'ichtin gen en verduisteringen had schuldig ge maakt. Uit het van ae familie van D. ont vangen signalement werd L. door de po litie herkend als dezelfde, die dezo fami lie had te pakken genomen. Van het geld was niets meer in zijn bezit. Hij is den vol genden dag doorgezonden naar Heeren veen. waar hij onder den naam Vos werd gevraagd door de Koninklijke Marechaus see aldaar. Geheimzinnige winkeldiefstal. In den nacht van Maanuag op Dinsdag heeft in een lingeriewinkel, gevestigd in de le Constantijn Huygensstraat, te Amster dam, een eigenaardige diefstal plaats ge had. Dinsdagmorgen kwam de eigenaar, die elders woont en die zijn winkel wilde openen, tot de ontdekking, dat er iets met de deur gebeurd was. Binnenkomende deed hij een ontdekking, die erger was, na melijk dat er een groot gedeelte van den inventaris verdwenen was. De politie van het bureau Leidscheplein werd er bij ge haald en eerst des middags laat kon onge veer vastgesteld worden, wat er verdwenen was. Dat was een groote voorraad dames japonnen, pull-overs, jumpers, ondergoed, kousen, sjaals, enz. Slechts zaken van een kleinere waaide waren achtergelaten. De politie kwam tot de conclusie, dat er een kar of auto aanwezig moet zijn geweest om de buit te vervoeren. Het opensluiten van de winkeldeur moet niet zoo moeilijk geweest zijn, evenmin het inpakken. Doch onverklaarbaar is het, dat de dadels k hebben gezien den voorraad te vervoeren De pakken toch moesten naar buiten go dragen worden. Dat niemand er in den vóór-nacht iets van gemerkt heeft, is on begrijpelijk. Want zelfs 's nachts is in dezo straat nog passage; politie-beatnbten, die op de fiets hun surveilance hadden ver richt, hebben noch een kar, noch een wa gen of een auto bespeurd. De omwonenden vernamen pas den volgenden dag van he' gebeurde. Omtrent de daders beslaat niet de min ste aanwijzing, evenmin wat betreft dp plaats, waar de groote buit moet zijn op geslagen. De waarde van het eestolene be draagt een paar duizend gulden. Een ongewone gast. Bij Denekamp is een kolgans (Anser albifrons) geschoten Het broedgebied van dezen vogel ligt aan de Noordelijke IJszee 't Winters trekt hii meer*naar het Zuiden on komt dan ook aan onze kusten. In Twente zag mpn hom tot nog toe niet Hot geschoten exemplaar is van snavel tot staarfnunt 72 cM. en heeft een vlucht van 125 cM. Niel prettig. Bakker v. E. te Zevenbergen bemerkte Zondagavond dat van een varkensbig do staart was afgebeten. Vermoedende, dat andere makkers dat gedaan hadden nam hij zijne maatregelen. Maandagmorgen hepen echter weder drie gecoupeerden door het hok. Bij nader onderzoek bleek dat ratten de daders waren. Beleediging. Men zal zich herinneren, dat tegen den communist De Visser, kort nadat hij naar Rusland vertrok, een strafrechtelijke ver volging is ingesteld. Het heette toen, dat hij vervolgd zou worden wegens op ruiende taal, die hij op een openbare ver gadering gesproken zou hebben. Naar „Het Volk" verneemt, is dit on juist. Het communistische Kamerlid wordt vervolgd wegens beleediging van luitenant Visser, die bij de militaire on geregeldheden te Assen een rol gespeeld heeft. De Visser zou hem n.l. moordenaar hebben genoemd. Gistermiddag was do heer De Visser op het Haagscho hoofdbureau van politie ontboden, waar hij echter weigerde om in lichtingen te verstrekken. Geraamte van een Kozak te Winterswijk gevonden? Dezer dagen deed te Winterswijk het volgende verhaal de ronde. Een Duitsche jongen uit Bocholt, daar werkzaam, vernam in zijn verloftijd in zün geboortepl., dat zijn overgrootvader in den tijd van Napoleon ook te Winterswijk in dienstbetrekking ge weest was op de boerderij van E. aan den weg naar Kotten. Daar moet indertijd een kozak met eenige paarden gearriveerd zijn. De bewoner der boerderij zou den kozak doodgeslagen en onder den vloer van den den stal hebben begraven. De jonge Duitscher kwam met dat ver baal op de boerderij, die juist dezen zo mer nieuw werd opgebouwd. Eenige werk lieden begonnen te zoeken en hebben wer kelijk na eenig graven en geraamte gevon den met nog vrij gave schoenen. Ooggetui gen bij dezen vondst bevestigen de waar heid van dit verhaal. BuifenS. Berichten ONGELUKKEN. AUTO NABIJ DIXMUIDEN DOOR EEN TREIN GEGREPEN. Dc vier inzittende dames gedood en de chauffeur gewond. Uit Brussel wordt aan do „Times" ge meld, dat een auto met vier dames uit Brussel nabij Dixmuiden door den trein werd gegerepen. Door den zwaren mist had men den trein niet zien naderen. De vier dames werden gedood, terwijl de chauffeur ernstig gewond is. Treinbotsing in Saksen. Verschillende gewonden. Gisternacht 'heeft een spoorwegongeluk plaats gehad bij het station Scheikers- hain. Een goederentrein reed, doordat de rails zeer glad waren, met vrij groote vaart op een stilstaanden personentrein in, die op weg was van Berlijn naar Chemnitz. Door de botsing werden 11 per sonen gewond. De beido achterste wagons van den personentrein werden vrij ernstig beschadigd. Vier der gewonden moesten in het ziekenhuis worden opgenomen. Tragisch ongeval. Terwijl een 5-jarig meisje met haar broertje, kinderen van den arbeider Lan ge te Straalsund, kaarsen voor den kerst boom gingen koopen werden ze door een auto overreden. Het ventje was onmid dellijk dood, terwijl het meisje met zware verwondingen naar het ziekenhuis werd gebracht. Noodlottige aanrijding. Gistermorgen heeft een vrachtauto te Aken een met kolen beladen handwagen aangereden, die door een man word ge trokken en door dienst zuster en haar zoon werd voortgeduwd. De vrouw werd op slag gedood, terwijl de 14-jarige zoon zoo ernstig werd gewond, dat hij spoedig daarop overleed. Vreeselijk familie-drama te Stuttgart. Een woesteling vermoordt vrouw en dochter en pleegt zelfmoord. Te Stuttgart heeft gisteren een ver schrikkelijk familie-drama plaats gehad, dat tot dusver aan drie personen het leven heeft gekost. De spoorwegarbeider Fischer verschafte zich onder een voorwendsel toegang tot de woning van zijn schoonzus ter, waar zijn vrouw en dochter haar in trek hadden genomen na een huiseliiken twist. Na een opgewonden woordenwisse ling trok Fischer een revolver; hij schoot eerst zijn schoonzuster, daarna zijn twin tigjarige dochter en ten slotte ziin vrouw neer. Daarop bracht de dader zichzelf een verwonding toe, waaraan hij bij het tramsport naar het zieknhuis overleed. Ook zijn vrouw en dochter zijn inmiddels e-estorven, terwijl zijn schoonzuster in le vensgevaar verkeert. De dader stond bekend als een woeste ling, die reeds eenige weken geleden ziin vrouw met een mes ernstige verwondin gen had toegebracht. Mislukte aanslen in Antwerpens diamantwijk. Slechts «nkele minuten o n s c h a d e 1 ij kl Gistermorgen bevond een bediende van de Antwerpsehe diamantfinna G. en P. in de Pelikaanstraat zich allpen in het 1 n- toor, toen een jontreman met pen briefje binnentrad en op antwoord blppf wachten. Terwrl de bediende het schrijven las, eaf de bezoeker hem met een houten ha mer een slag op het hoofd. De bediende was slechts even door den slag verdoofd en verdedigde zich tegen den aanvaller, die op de vlucht sloeg. Tn de Pelikaan straat werd de vluchteling echter aange houden. Het. is een 93-iarige Roemeen, die aan de politie verklaarde, dat een onbe kende hem vijfhonderd francs beloofd had, als hii den bediende enkele minuten onschadelijk wilde maken. Hij persoonlijk was echter niet van plan diamanten te stelen. Lijken gevonden. In een bosch bij Saaz (Oostenrijk) vond een kellner, toen hii op zoek was naar een kerstboom de lijken van een ongeveer 10-jarig kind en een ongeveer 26-jarigen man, die er wel reeds een tweetal jaren moeten hebben gelegen. De lijken zijn nog niet goidentificeerd. Brand in de stikstoffabrieken te Chorzow. TJit Warschau wordt gemeld, dat in de stikstoffabrieken te Chorzow een ernstige brand is uitgebroken. De schade is zeer aanzienlijk. Branden te Canton. To Canton hebben ernstge branden ge woed. waaraan ook de politiekazerne ten prooi is gevallen. Vermoed wordt, dat de branden zijn gesticht door stakers als een gevolg van het streng gehandhaafde ver bod om te posten. Gevangene ontsnapt Op den avond van Tweeden Kerstdag overvielen vier in een gemeenschappelijke cel van de gevangenis te Kraappitz in Op- per-Silezië opgesloten gevangenen den ci pier op zijn ronde. Zij knevelden hem, ont namen hem zijn sleutels en ontsnapten in hun gevangeniskleeren over de grens. Tot dusver is men er niet in geslaagd, de ge- vluchten te vatten. De pseudo-prins gearresteerd. De Berlijnsche politie heeft den 22-ja- rigen arbeider Harry Domela, een Est- lander van geboorte, gearresteerd die zich, zooals gemeld, uitgaf voor een Prui sisch en prins, die incognito onder den naam van „baron von Korff" reisde. Hij k heeft zich te Gotha, Weimar en Erfurt aan verschillende oplichtingen schuldig gemaakt, en was bij de politie reeds we gens vroegere oplichtingen bekend. Domela stamt uit een goede familie. Zijn vader, die reeds gestorven is, stond vroeger in diplomatieken dienst. De jon gen wilde op school niet lecren en werd voor den landbouw opgeleid, doch ook hier wilde hij niets uitvoeren, zoodat hij tenslotte arbeider werd. In 1924 trad hij te Berlijn op als vertegenwoordiger van het Ballische roode kruis en wist met be hulp van vervalschte documenten inza melingen te houden, waarbij hem een goede buit in handelt viel. Deswegen werd hij gearresteerd en veroordeeld. In No vember trad hij in een voornaam Ber- lijnsch hotel als prins Wilhelm von Pruissen op, doch bleef daar slechts een nacht om den anderen morgen zonder betaling te vertrekken. Vulcanen in werking op Kamsjatka. Men bericht uit Petropalvlowk op Kamsjatha wordt melding gemaakt van een sterke werking der vulcanen Awat- scha en Munnowskaja. Herhaaldelijk heb ben daarbij aardbevingen plaats. De stad Petropawlowsk is in een aschregen ge huld. Door een verschrikkelijken sneeuw storm, die gelijk met da vulcanische wer king is opgetreden zijn op het schier eiland groote verwoestingen aangericht, waarbij ook menschen levens waren te be treuren. De koude in Frankrijk. Volgens de Parijsche. oohtendbladen zijn in Frankrijk in verschillende plaatsen 6 personen tengevolge van de strenge koude cm het leven gekomen. Do sterfte onder de bejaarde menschen tengevolge van de koude is buitengewoon groot. Gisternacht is het te Parijs begonnen te sneeuwen, zoodat men verwacht, dat de temperatuur wat zachter zal worden. Sneeuwstormen in de Apennijnen. Tengevolge van de zware sneeuwstor men in de Apennijnen zijn er ernstige storingen ontstaan bij het telegraaf- en telefoon-verkeer. Ook de hoogspannings draden worden beschadigd, zoodat Milaan en andere steden urenlang van eleclri- schen stroom waren verstoken. In Tos cane ligt de sneeuw zeer hoog. Hevige sneeuwstormen in Opper-Silezië. In het Oosten en het Westen van Opper- Silezië heeft in den afgeloopen nacht een hevige sneeuwstorm gewoed, waardoor o.a. groote schade is toegebracht aan de tele foonleidingen. nederianoscti OosMndië Rampoklerreur in het Wlingische. Twee en twintig personen gearresteerd. Aneta seint uit Batavia: In verband met een rampok-terreur in het Wlingische (Oost-Java) zijn twee en twintig personen gearresteerd. Gebleken is dat het in het Blitarsche ontdekt complot ten doel had vernieling van postkantoren, stations, telegraaf, en telefoonlijnen en vermoording van de be stuursambtenaren. De hoofdaanlegger Paklas is gearresteerd. Overstrooming op Malakka. De rubberwinin g op Perak g e s ta a k t. Met Kerstnrs zijn aanhoudend regens gevallen, die de rivieren in de staten van Malakka hebben doen zwellen, met het ge volg, dat deze sedert vele jaren van de ernstigste overstroomingen te lijden heb ben. De treindiensten zijn onderbroken, de postdienst is gedesorganiseerd, de aange richte schade is groot. Bepaalde steden zijn geheel geisoleerd, het zakenleven staat er stil. Men gelooft, dat het aantal dooden groot is. De rubberwinning en de arbeid in de mijnen in heel Perak zijn ge staakt. UIT DE OSfflGEVIMG WARMOND. Het ongeluk. De aanrijding geschiedde door trein 231. Naar wij vernemen heeft de afdeeling Tractie der Ned. Spoorwegen order gege ven de locomotieven grondig na te zien van de treinen, welke de plaats van het ongeval bij Warmond waarbij, gelijk men weet, twee meisjes om het leven zijn gekomen gepasseerd hebben ongeveer op den tijd, dat dit ongeval heeft plaats gehad. Aan de locomotief van trein 231, die om 8.03 des avonds te Amsterdam uit Leiden aankomt, werden eenige vleesch- deelen gevonden, zoodat aangenomen moet worden, dat door dezen trein de meisjes zijn aangereden. Op Vrijdag 31 December zal vanwege de Ned. Spoorwegen, zooals dit gebruike lijk is, een onderzoek naar de oorzaak van het ongeval worden gehouden. LISSE. De Pluimveetentoonstelling. Gisteravond te 8 uur had de officieele opening plaats van de 9e Nationale Pluimveetentoonstelling, welke gehouden wordt in het Veilinggebouw van het H. B. G. Een groot aantal leden waren ver- eenigd in het afmijnlokaal benevens het bestuur en de Beschermheer, de heer J. G. de Haan. De voorzitter, de heer W. F. Daudij heette allen welkom waarna hij het woord gaf aan den Beschermheer. Dezo zeide dat hij met vreugde het woord voerde voor de talrijke dames en heeren omdal deze negende tentoonstelling de verwachting verre heeft overtroffen. En toch, deze was hoog gespannen omdat wij hier gewoon zijn prima inzendingen to hebben op de tentoonstellingen. Echter is 't gevaarlijk de loftrompet te schallen vooraleer het publiek heeft gesproken. INGEZONDEN f.lEOEGEELIMO JAVA. REEPEN" Slechts een merk kan't beste zyn Er zijn nog koningen in iedere staat, in ieder land; of het een republiek is, een koninkrijk of een keizerrijk, in ieder land is een autocratische hecrscher, die alles dwingt met zijn macht, die niet alleen de geheele maatschappij regelt naar zijn wil cn wet, maar die ook in zijn hand heeft allo particuliere levenswijzen en levens vormen, die hij bepaalt en afmeet naar het particulier bézit. Het is de macht van het geld, want heel do wereld danst» nog als eens de Joden in de woestijn, om het gouden kalf en wie geld heeft of maken kan hij is de geziene en leidende figuur, die alles en allen aan zich bindt, zooals het hom goeddunkt, ook al staat de koers van zijn verstand onher roepelijk beneden pari. En of die hecrscher nu franc heet of mark, roebel, dinar, gulden, zloty of dol lar, hij heerscht- overal en zal altijd blij ven heerschen zoolang er op deze aarde menschen zijn. Slechts een qualitatief verschil is merk baar door de koersen der geldmarkten, die de waarde aangeven van zijn macht. De franc is gedaald, de mark en de roe bel zijn diep gezonken, maar nieuwe francs, marken en roebels ziin als heer- schers opgestaan en wederom danst de wereld om dc macht van hun grootheid, die tastbaar is voor hen, die zich ver- verheugt in het bezit van die macht. En een dier machtigsten is nu de foliar, zoodat thans over heel de wereld een dol- larwind waait, omdat uit het land van den dollar berichten komen, die spreken van grootheid en daarmee genaard gaan de macht. Maar niet het geld staat daar den menschen ten dienste om uitvoering te kunnen geven aan de groote concepties van een menschengeestde mensch staat in dienst van het geld, omdat het geld geen middel meer is, maar doel. Kent u het verhaal van dien Fransehen kunstenaar, die naar Amerika sroroenen werd om uitvoering te geven aan de con ceptie van zijn kunstenaarsgeest in een statue voor de in den wereldoorlog ge sneuvelde soldaten? Diens plan was op een prijsvraag ter verwezenlijking uitge kozen en de dollarbezitters hadden hem opgedragen naar Amerika te komen. Hij kwam en had een onderhoud met de com missie, belast met het toezicht bij de uit voering van dat nlan, de kunstoommissie. Er werd met den beeldhouwer geconfe reerd en de opvattingen van de kunstcom- missie bleken te verschillen met die vatf den kunstenaar. Maar de kunstcommissie had dollars en de kunstenaar ..sW^s" ziin scheppende geest. En hoe de beeldhouwer ook bezwoer, dat het standbeeld, gemaakt naar de kunstopvattingen der kunstoommissie een doode schepping zou worden, de macht van de dollar was grooter, dan die van het scheppend genie en het kunstwerk verrees als een dood stuk steen, waarin de maker zelfs zijn naam niet waagde te ver eeuwigen. Maar de kunstenaar snrak een waar woord, toen hii den ktinsteommiwie zeide f „Dollars kunt ge maken, maar kunste naars voortbrengen kunt ge niet." En do resultaten in Amerika bewijzen het. Edoch, dankbaar mag het bestuur ge stemd zijn omdat zij haar voorbereidende werkzaamheden met een goeden uitslag bekroond ziet. Dezo tentoonstelling is geen spontane uiting van het oogenblik, maar de vrucht van een jaar werken. Hiervoor komt een woord van dank toe aan de tal rijke inzenders van beesten zonder welke een tentoonstelling immers nimmer kan slagen. Dank moet worden gebracht aan de gevers der talrijke prijzen en vooral aan het Gemeentebestuur van Lisse, welke door het schenken van een bronzen me daille heeft getoond dat zij met het telen van pluimvee symphatiseert. Met de beste wenschen voor het wel slagen van deze negende Nationale Ten toonstelling verklaarde spreker de ten toonstelling voor geopend. De Voorz. dankte den Beschermheer voor zijn openingswoord waarna de leden in de gelegenheid werden gesteld de ten toonstelling te gaan bezichtigen. De ten toonstelling, welke' de vorige verre over treft, wordt. Zaterdagavond gesloten Wij zullen ér Maandag een gedetailleerd verslag van geven. Jongetje onder de tram. Ter hoogte van de 1st© Poellaan had gistermorgen een ernstig ongeluk plaats. Een vierjarig zoontje van den op bedoelde laan wonendo arbeider A. Kl. zat aan de slootkant, tramwegzijde, te spelen. Toen de tram naderde heeft het ventje vermoedelijk de trambaan willen oversteken naar zijn 8- jarig broertje, aan wiens zorg hij was toevertrouwd en dat aan den anderen kant van den weg op de sloot aan het „schotstrappen" was. Hij geraakte daarbij onder de tram en toen men op het ge schreeuw toe kwam geloopon, haalde men hem in deerniswekkender^ toestand on der de wielen vandaan. In allerijl begaf men zich met het ventje naar Dr. Haaze. Bij onderzoek 'bleek dat lvide boori es onder dc kiihvn zoo voed als nfg'-: "en waren. Nadat Dr Haasc een voorloopig

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 4