„Ee [eilssiis Courant" Abdijsiroop Griep Tweede Blad. ER BOVENOP! INCEZM MEDEDEELING Donderdag 30 Dec. 1926 BlgiWEiiLAHP DE ZOMERTIJD. De Minister wil niet vroeger beëindigen. Zooals bekend heeft de minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw tij dens de behandeling van Hoofdstuk V der Staatsbegrooting voor 1927 in de verga dering van de Tweede Kamer der Staten- Generaal van 16 November 1926 toege zegd te zullen onderzoeken de mogelijk heid om in het vervolg de periode van „zomertijd" te doen eindigen op een vroe ger tijdstip dan in België en Frankrijk pleegt te gelden. Naar men ons van bevoegde zijde mede deelt. is het gebleken, dat een vroegere datum, bijv 1 September, onoverkomen- lijke bezwaren met zich brengt voor den dienst der spoorwegen. De *zaak staat hier anders dan bij den aanvang der zomer tijd-periode Het is geen overwegend be zwaar om deze hier te lande te doen be ginnen op een later tijdstip dan in België, Frankijk en Engeland, zooals laatstelijk in 1926 geschiedde (onderscheidenlijk 15 Mei en 10 April), omdat dit verschil me debrengt wijziging in de dienstregeling alleen van de verbindingen met die lan den Deze wijzigingen zijn niet van zoo- danigen omvang, dat zij een nieuwen spoorweggids noodig maken. Zij plegen dan ook per strooibiljet aan het publiek te worden medegedeeld. Wanneer echter hier te lande de „zomertijd" zoude eindi gen bijv. 1 September, terwijl die in Bel gië, Frankrijk en Engeland eerst af loopt in. het begin van October, dan be ïnvloedt de met die beëindiging hier te lande verband houdende 'fvijzipjing van den treinenloop niet alleen de verbindin gen Duitschland. Deze. laatste nu werken door oft zoo een groot aantal binnenland sche treinen, dat zij zonder een nieuwen spoorweggids niet aangebracht kunnen worden. Zoodanige uitgifte is echter niet doenlijk, omdat bij den aanvang van den winterdienst, begin October ook een nieu we gids moet uitkomen. Beëindiging van „zomertijd" op een vroeger tijdstip, bijv. 1 September, kan ovenmin mogeh'jk gemaakt worden door gelijktijdige vervroegde invoering van den winterdienst op de spoorwegen, omdat deze dienst niet anders kan worden inge steld dan op gelijken datum als in het omringende buitenland. Uit het schildersbedrijf. Het collectief contract. Te 's-Gravenhage heeft een conferentie plaats gehad tusschen de besturen der patroonsbonden en de besturen der arbei dersorganisaties in 't schildersbedrijf. De collectieve overeenkomst in dit 'bedrijf is door den Ned. Schildersgezellenbond niet, door de Chr. en R.K. organisaties wel op gezegd. Deze laatsten hebben enkele be scheiden verbeteringen aan de werkgevers verzocht. Aanvankelijk namen de werkge vers het standpunt in, dat verdere onder handelingen overbodig waren, nu de mo derne bond met de patroonsorganisaties van meening was dat de overeenkomst on gewijzigd moest worden voortgezet. Deza organisaties, die de overeenkomst had den opgezegd, hebben toch aangedrongen op het openen van de onderhandelingen. Dientengevolge had Maandag de confe rentie plaats, meldt de „Stand.". Ook de Ned Schildersgezellenbond was tegen woordig Door de Chr. en R.K. bestuurders wer den de ingediende voorstellen verdedigd Dc bestuurders van den modernen bond deelden mede, dat de potroons zonder be zwaar hunnerzijds verbeteringen in de overeenkomst konden aanbrengen. Deze mededeeling had geen andere uitwerking, dan een verklaring van den patroons- voorzitter, den heer v. As, dat de pa troons zich er zeer goed van bewust wa ren, dat de toevallige overeenstemming tusschen hen en den modernen bond bij volgende geloven hod pn wel eens anders FEUILLETON. i) Was het wel mogelijk, er ooit bovenop te komen uit de diepte van armoe en ellen de, waarin haar familie vérzonken was? Was dat wel mogelijk voor een hulpeloos meisje? Menigmaal had Ernestine in slapelooze nachten daarover nagedacht. Zij had een broer, die talent bad, op een beurs stu deerde, en veel voor de toekomst beloofde. Die zou er wel bovenop weten te komen; misschien zou hij eenmaal een gezocht en gevierd geneesheer worden, die in de fijn ste leringen kwam en zich niets hoefde te ontzeggen. Maar zij, hoe zou zij er ooit bovenop komen? En toch droomde het arme meisje van niets dan weelde en pracht. Thuis ver keerde zij gestadig onder den pijnlijken druk vnn verlegen armoede. Haar moeder, de weduwe van een ambtenaar, behoorde zoowel door haar afkomst als door de be trekking, die haar echtgenoot had ver vuld, tot. den fatsoenlijken stand, maar haar karig pensioen was onvoldoende om in het noodzakelijkste te voorzien. Tegen over de buitenwereld was zij intusschen verplicht, niets van haar armoede te laten merken; dat zou volgens de dwaze be grippen der wereld beneden haar stand zijn geweest; en dat dwong haar tot des te grooter zuinigheid binnenshuis. Maar noch do slappe koffie, noch de waterige so en hinderde Ernestine zoo geweldig als de vervelende eentonigheid van haar jong kon zijn. Thans was echter geen enkele wijziging van de overeenkomst mogelijk. De organisaties, die de overeenkomst hadden opgezegd, hebben één maand uit stel bekomen om alsnog een beslissing te nemen over de ongewijzigde voortzetting van het contract. Hoofden van R. K. Scholen in het Bisdom Haarlem. .106o Algemeene vergadering. In gebouw „St. Bavo" te Haarlem is de 106e algemeene vergadering gehouden der Vereeniging van Hoofden van R. K. Scholen in het Bisdom Haarlem. De vergadering werd geleid door den voorzitter, den heer W. Wittenberg. De voorzitter memoreerde in zijn ope ningswoord het afsterven van de heeren F. J. Betters, bestuurslid, en Bakker, een der oprichters der vereeniging, en felici teerde den lieer Bosman, die zijn 25-jarig jubileum als zangondehvijzcr gevierd heeft. De heer H. G. de Boer uit Noordwijk heild dan een voordracht over „Het ge heugen, zijn beteekenis voor het onderwijs mede in verband met de nieuwste onder zoekingen." Na de pauze vond allereerst de verkie zing plaats van een bestuurslid, ter voorzien:ng in de vacature, ontstaan door het overlijden van den hoer F. I. Besters. Gekozen werd do Eerw. Zuster Pauline uit Rotterdam. Daarna hield de heer E. A. Jansen uit Hillegom een lezing over „Het gods dienstonderwijs op onze school". Op deze lezingen volgdo een gedachten- wisseling. Bij de rondvraag werd nog een enkele interne aangelegenheid besproken, waar na de voorzitter de vergadering op de gebruikelijke wijze sloot. Liefdesgaven voor Hongarije. Het Hong. R.-K. Kindercomité, geves tigd te Amsterdam, deelt u mede, dat het reeds verschillende aanvragen ontvangen heeft tot het verzenden van Liefdesgaven vOor Hongarije, welke het comité gaarne in ontvangst neemt en voor doorzending daarvan wil zorg dragen. Zij, die pakketten willen verzenden, worden beleefd verzocht deze toe te zen den aan A. J. M Primus te Duiven- drecht. De gelegenheid hiertoe staat open tot en met Zaterdag 8 Januari a.s. Uiter lijk op dien datum moeten de postpakket ten in zijn bezit zijn. Onbestemde pakketten worden gratis naar Boedapest doorgezonden. Voor pak ketten op naam moet een kleine vergoe ding betaald worden, waarvan het be drag u direct na ontvangst van het pak ket zal worden opgegeven. Giften in geld zijn nog steeds welkom bij den penningmeester, kap. J. J. A. Kuilman, Jacob v. Lenncpkade 211, Am sterdam, giro 63897. Het Comité. Kap J. DE ROOS, voorz., JOS. KRAH, Secr. Van Speijkstraat 55, Amsterdam. LflgiP- Efj TUIMBOUta Centraal Bloembolien-Romité. Het „Twee cents per Roe-fonds" Naar „Het Weekblad voor Bloembol lencultuur' meldt, is er een vergadering gehouden van het Centraal Bloembollen- Gomité. De vertegenwoordigers van de Alge meene Vereeniging, den Bond van Bloem bollenhandelaren, het Holl. Bloembollen- kweekers Genootschap, de vereenigingen „De Narcis", „De Tulp" en „De Hya cinth", de vereeniging Floralia, den Bond „Het Westland", de veilingsvereeniging West-Friesland en de Ned. Gladiolusver- eeniging waren aan wezig. De Haarl. Coüp. Groenten en Bloembollenveiling was verhinderd zich te doen vertegen woordigen Na vaststelling der notulen en behan deling van verschillende ingekomen stuk ken werden de navolgende besluiten ge nomen. Aan de bij het Comité aangesloten ver eenigingen zal worden verzocht om een aantal personen, die in gebreke blijven hun bijdrage aan het Fonds voor Weten schappelijk Onderzoek en Onpersoonlijke .reclame te voldoen, als leden dier ver leven, het volslagen gemis aan opwekken de afleiding. Zij had geen onknap gezichtje en was daarbij niet onbegaafddit wist ze. En daarom meende ze ook recht te hebben, evenals andere meisjes, toilet te kunnen maken, zich in de wereld te vertooncn en een goede partij te doen. Het waB haar zelfs wel eens in het gezicht gezegd, dat ze nog eens goed weg zou komen, en als ordentelijk meisje kon ze zich dit niet an ders voorstellen dan door een rijk huwe lijk. Haar verstandige moeder, die wel zag wat in haar binnenste omging, praatte haar eiken dag die schitterende droom beelden uit het hoofd en trachtte haar aan het verstand te brengen dat een onbemid deld meisje als zij weinig kans had op een goede partij. De arme vrouw een ver magerde gestalte met nog duidelijko sporen van vroeg verwekte schoonheid, die zel den anders da om licht en donker op straat kwam, om haar „goede japon" voor de een of andere bijzondere gelegenhkeid uit te sparen, ging onder die treurige voor uitzichten voor de toekomst nog meer ge bukt dan haar dochter. Ernestine moeBt leeren zelf haar brood te verdienen, ze zou goevepnante of zoo iets worden. Maar z zag er tegen op als een kind tegen bittere medicijn. De nood had haar een practischen blik op de werkelijk heid gegevenzij geloofde niet aan do romantische geschiedenissen van goever- nantes, die fortuin maakten, of prinsen die met asschepoetsters trouwden en ze gevoelde zich diep ongelukkig! Intusschen trachtte zij haar diploma als onderwijzeres te halen en treurig, zon- eenigingen te roveeren. De vertegenwoor digers der Vereenigingen zegden hun medewerking voor dezen maatregel toe. Het verslag door prof. Van Slogteren opgesteld over zijn reis naar Amerika, ter deelneming aan hel Int. Botanisch Congres te Ilhaca <"-v zijn bezoeken, in verband met den in» i' van bollen in dit land, is in rondlezing bij de leden van het Comité. Prof. Van Slogteren deed de toezegging om in Januari in een door het Comité bijeen te roepen vergadering, waartoe alle vakgenooten zullen worden opgeroepen, een en ander over zijn reis en indrukken mede te doelen. Voor kennisgeving werden aangenomen de verschillende berichten van ontvangst en dank van de door de Commissie voor Onpersoonlijke Reclame gezonden bloem bollen voor de beplantingen te Berlijn, Bronx-parks New York, Hyde Park Londen, San Francisco on Milaan. Aan do Commissie voor Onpersoonlijke Re clame werd huldo gebracht voor haar ar beid en werd bepaald dat vermelding van firmanamen daarbij volstrekt verme den zal worden. Op goede gronden mag verwacht worden, dat de verschillende beplantingen aan hun doel zullen beant woorden. De vergadering nam voorts kennis van het financieel verslag over de besteding der gelden van het Fonds 1925, waarvan de totaal inkomsten hebben bedragen 41302.46 van een totaal met bloembol len en aanverwane artikelen beplante oppervlakte van 2.036.655 Roe, benevens eenige extra-inkomsten. Gezien het feit, dat het de eerste maal was dat dit fonds bijeengebracht werd, kwam voldoening tot uiting over het bereikte resultaat. In aansluiting hiermede kwamen ter tafel overzichten van de werkzaamheden der beide Commissies van Overleg. De door deze commissies, die resp. het ter rein van het Wetenschappelijk Onderzoek en dat der Onpersoonlijke Reclame be strijken, gegeven bijzonderheden over hun arbeid zullen tegelijk met do cijfers van het financieel verslag worden gepubli ceerd. Deze publicatie zal zeer spoedig plaats vinden. Binnengekomen grieven van enkele personen, over de inning der bijdragen, werden met verzoek om inlichtingen in handen van den administrateur gesteld. Deze deelde nog mede, dat het met het binnenkomen der opgaven voor het Fonds 1926 uitstekend gaat, hetgeen uit de on derstaande cijfers blijkt. Tot 20 December waren bij den admi nistrateur 4791 opgaven ingekomen, te zamen van 2.135.082 Rijnl. Roeden. Me dedeeling geschiedt van de wijze, waarop door de Alg. Vereeniging gewerkt wordt om de opgaven van hen die zulks ver zuimden aan den administrateur te doen, binnen te krijgen. Een ambtshalve aan slag in het Huish. Reglement voorzien wordt denzulken opgelegd. Het aantal buitenstaanders krimpt met den dag. Veel moeilijkheden zijn en waren te overwin nen met onwil tot opgeven, met eenslui dende namen en door de langzaam bin nenkomende betalingen. Ook bestaat er hier en daar verwarring, die ook op de Alg. Vergadering van Bloembollencultuur tot uiting kwam. De galden die thans ge- ind worden zijn de bijdragen voor het hoofdbestuur der vereeniging geweest, tweede fonds, berekend naar de te velde staande bollen van dit jaar. Uit de gegeven cijfers blijkt, dat de op brengst van het fonds stijgende is. Gemengde Berichten ONGELUKKEN. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. De aanrijding van een vrachtauto. Omtrent het ongeval aan den onbewaak- tcn overweg te Doetinchem, vernemen wo nog de volgende bijzonderheden. Een be stelauto van de tram ZutphenEmmerik, komende van de El ec trom o'oren fabriek „De Vijf", wilde de rails oversteken, doch door de helling ^nirrercle de motor even. De chauffeur Bluemink wijdde toen volle aandacht aan den motor. Hierdoor en door den sterken mist zag hij niet den na derenden goederentrein uit de richting Doetinchem. terwijl aan de-i andoren "kant de treinmachinist meende, dat de auto pfonp» om don trnin |o Ji|or» ri.-coh^n der afwisseling gingen haar dagen voorbij. Ze studeerde, bezocht de lessen, hield zelf haar kleeren en kousen in orde, en hielp haar moeder in de huishouding. Haar cenig verzet was een wandeling met een voormalig schoolkameraadje. Des zomers keken ze naar equipages en toiletten in het park en 's winters verlustigden ze zich nis buitenleden van de ijsclub aan het ijsvermaak. Ook stonden ze niet zel den de prachtige costumes te bewonderen, die achter de groote spiegelruiten der win kelkasten te koop hingen. Daar koos dan de dochter van den amb tenaar dan do stofjes en hoeden uit, die haar het best zouden staan, en daar ze zich uitsluitend tot dat kiezen bepalen moest, zonder dat er van koopen sprake kon zijn, kwam ze met een hart vol bitter heid in de armzalige woning terug. Daar moest ze met geweld de opwellende tra nen terugdringen, want haar arme moe der mocht er niets van merken. Alleen tegenover haar broer brak zo soms in hartstochtelijke klachten uit. Maar die be greep haar niet, hii maande haar tot ge duld en berusting aan. „Wat zal jo er aan doen?" zei hij. „Je moet maar op hoop leven Toch zeker niet door eenige waarde te hechten aan de onbeholpen voorkomend heid van den heer Klein uit den linnen winkel van den overkant, die in ernst naar haar hand dong! Wat kon haar die onhandige jongen schelen, die altijd voor haar stond alsof hij zijn el had ingeslikt? Do geheele kerel was immers niets anders dan een levende el, een stuk hout waar aan men zijn armzaligheid kon afmeten. Wat kon er van dien stumper terecht ko- Toen de auto plots weer voortschoof was een botsing niet te Vermijden. Hij werd door den locomotief gegrepen eu togen de spoorbrugleunïng totaal verbrijzeld. De chauffeur kwam uit de ruine met eenige or.bcleekenende kneuzingen en lichte hoofd wonden te voorschijn Hij staat als een zeer bekwaam rijder bekond en had voor bet weigeren van den motor terdege uitge zien of de lijn vrij was De locomotief moest buiten dienst worden gesteld wegens be komen averij. Do trein kon met een uur vertraging de reis vervolgen Omtrent de schuldvraag is een uitgebreid onderzoek ingesteld. De ervaring heeft geleerd dat de verzachtende, «liimoploacende en genezende werking van Akker'* Abdijsiroop bijzonder geschikt U ter bestrijding en genezing van griep, influenza, bronchitis, kink hoest, hardnekkigen hoest en de meeste ziekten der luchtwegen. AKKER'* zuiverend, verzachtend, genezend. Alom Vet li rijgt) tar in koleer» ran 230 gran 1.50 550 gram 2.75 cd 1000 gram ƒ4.50 Ontsporingen. Een personentrein bij Baarn ontspoord. Dinsdagavond heeft te Baarn op het ter rein van do N. C. S. een treinontsporing plaats gehad. Aan het station weigerde men aan het „Hbld." ter zake nadere in lichtingen te geven en verwees men naar de directie. Van ooggetuigen vernam het blad toen de volgende bijzonderheden: Op het oogenhlik, dat de laatste trein, bestaande uit drie wagens, om elf uur van Baarn naar Utrecht vertrekt, ontspoorde do derde wagen en kwam sfjliuin op de rails te s'aan. Door de verwrongen Voppe- ling was het niet mogelijk het tweede Tij tuig los te maken, zoodat de trein met écn wagen naar Utrecht moes' vertrekken. Ge durende den naeht wed het ontspoorde rijtuig in de rails teruggebracht Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor Déraillement van oen goederentrein te Amsterdam. Gisterenmiddag is hij aankomst van een goederentrein in de Rietlanden te Amster dam van een wagon een wielband losge raakt, waardoor deze wagen en ook de volgende zijn ontspoord, Doordat de trein nog maar geringe vaart had, zijn gelukkig ernstige gevolgen achterwege gebleven. Goederenwagen dor Goolsche atoomtram ontspooord. Gisterenmiddag om ongeveer kwart voor vijf reed een tramtrein van de Gooisehe Stoomtram over de kruising van do hoofd en rangeersporon van de Nederlnndsche Spoorwegen nabij den overweg l.innaeus- straat, te Amsterdam, toen plotseling van den laatsten geladen goederenwagen een as brak. Het gevolg was, dot deze wagen het hoofdspoor van de treinen in de rich ting van bet Muiderpoortstation versper de Het verkeer werd dan ook over een der goederensporen geleid. Het nndore hoofdspoor in de richting van het W P - slafion bleef bruikbaar. Personeel vnn de Gooisehe Stoomtram geassisteerd door dat der spoorwegen (een locomotief met twee ongevallen wagons was naar de Linnaeussfraaf gegaan) bracht de zaak in orde. net verkeer'was om on- men? Wat had zij van hem te hopen? De zelfde ellende, maar in een ander „pa troon", om in zijn taal te spreken; hij kon zich alleen uitdrukken in zinwendingen, die als gemeengoed tot zijn „branche" be hoorden. Aan zijn herhaalde pogingen om in haar gratie te komen, maAkto ze op ze keren dag in eenR een einde door te zeg- gen: „Geef u maar geen moeite, beste mijn heer Klein 1 U zal er toch nooit bovenop komen." En de heer Klein trok zijn „offerte" te rug. Door de welwillende bemiddeling van een studiegenoot was het Ernestines broer gehikt, haar als knshoudster in eon groot modemagazijn geplaatst te krijgen. Na tuurlijk had men eerst, nauwkeurige infor maties' ingewonnen, nlvorens men haar de zen gewichtigen post toevertrouwde, maar haar moeder cenoot. van ouds zulk een uitstekende reputatie, dat men bet. licht met de dochter waagde. Van nu af nam haar kwelling een ande ren vorm aan. Zij zat nu van 's morgens tot 's avonds aan haar kas en nam het geld in ontvangst, dat gelukkiger vrouwen uitgaven voor de heerlijkheden, in hot ma gazijn uitgestald. Den ganschen dag zag zij niets dan stofjes, linten, kanten, voiles en koopsters, die onder al deze schatten rondwoelden en uitkozen wat haar lustte. En zii moest toekijken, stom en zwijgend toekijken. Op eens echter kreeg haar gevangen schap in het nette kantoor een nieuwe a nt rekkelijkheid. Op zekeren morgen ver scheen daar een knap, jong, blond heer, die door al de bedienden met groot UIT DE HAUIO-WERELO. Programma's vcor Vrijdag 31 December. Hilversum, 1050 M. - 12.00 £oliticbcr. 6.15G.00 Bespeling van hot concert orgel in het theater Tuschinsky te Amster dam. 7.00—S.30 Oudejaar. 8.30 Concert door het H.D.O.-orkest. 8.55 Nieuwjaarswensch op rijm in vele talen, door den heer Joh. A. P. Otten. 9.10 Optreden van dc Fam. Spccnhoff. 9.50 Porsber. Daarna orkestmuziek. 10.20 „Do vermomde landvoogd"', radio- tooneclspel door W. Vogt. Plaats dor han deling: 't voorschip van de koopvaarder „Banda", later: do kajuit van het schip. Personen: Commandeur van de vloot. Schipper Abr. v. Dugtcren, kaptein van do „Banda". De constabelsmaat (later J.Pzn. Coon, benoemd Gouverneur-Generaal vau Oost-ïndië). Matroos lo klas, tevons bot- teliersmant. Gijsbert*Japilczn. (do harmo- nicaspelorh Vorder nog 4 stuurlieden en scheepsvolk. Plm. 11.00 Orkestmuziek. 12.00 Het slaan van de klok van do St Vituskerk en inluiden van het Nieuwe Jaar. Davontry, 1600 M. 11.20 Concert door het Daventrykwartet en solisten (sopraan, bariton, piano). 12.50 Orgelconcert v. d. St. Botolphs- kork. I.202.20 Orkestconcert. 3.20 Concert. Het David Bois-orkost. 3.30 J. Kerr, sopraan. 3.40 Bois-orkest. 3.48 L. Hirsch, viool. 3.58 T. Pickering, tenor» 4.08 Bois-orkest. 4.20 Causerie. 4.35 J. Kerr, sopraan. 4.45 L. Hirsch, viool. 4.55 Bois-orkest, 5.10 T. Pickering, tenor. 5.20 Bois-orkest, 5.35 Kinderuurtje. 6.90 Concert v. h. Prince of Wales Play house. 7.20 Wocrber., nieuws. Causerie: A day in the life of a policeman. 7.50 Een droomfantasie van 1920, revue van de meest belangrijkste uitzendingen in 1926. 9.50 Nonsense verse. 10.05 Fantasie in F-mol, Chopin. Solo mon: piano. 10.20 Tijdsein, weeber., nieuws. 10.35 Looking Backwards. 12.05 Inluiden van het nieuwe jaar door de klokken v. d. St. Botolnhs-kerk. 12.252.20 's nachts. Dansmuziek. Do Hylton-bnnd's. „Radio-Pari s, 1750 M. 10.50—11.90 Nieuwsbor. on muziek. 12.502.10 Concert door het orkest Gayina en Mm, Daumas: zang. 5.055.55 Solisteneoncort. JTr. Sandrey: zang. 9.05—2.20 's nachts. Gain concert. Zang, muziek en le acte van „Medocin malgré lui". Moliërc. Dai rna dansmuziek door -n jazzband. *K n i g *\r uYt c i h Yi u~s oa\ l.'iOÖ M-" c'n Berlijn, 481 en 560 M. ,4.90—0.20 Concert door hel F.:'<' :n r- orkost. 7.50 Vocaal concert, door Otto Reuter on orkestmuziek. 9.50 „Larifari1926", revue van 1026. Daarna tot 1.20 's nachts. Dansmuziek door do Kcrmbachkapcl. Hamburg, 391.7 M. II.60—1.20 Orkestconcert. I.25 Kamermuziek tot 2.10. 3.354.°0 Svlve8tcr-dnnsmuzick. 4.205.20 Orkest concert. 5.90 Vroolijk concert. 7.20—11,20 „8ylvester-bcemel", vroolijk stuk. II.20 -11.35 Klokkengelui en speeches. M n 8 t e r, 241.9 M. 12.50 -1.50 Orkestconeert. 3.504.50 "Orkestconeert. 4.506,90 Concert. West strijkkwartet. 7.20—8.30 Vroolijk concert. Muziek cn zanc. 8.46 -10.10 Vmoliik Oude Jaar. 10.20—11.20 Koorzang en declamatie. 11.30 Hot groote Hallelu«a uit het Ora torium „De Messias", van Handel. Brussel, 508.5 M. 8.50 Orkestconeert. .35 Gramofoonmnziflr. 9.50 10 r0 Dansmuziek. respect gegroet werd. TTet was dc jeug dige chef van hot huis, die juist uit Parijs torntrgokeerd was. „ITa, onze niouwc knshoudster," zei hij vrinndclijKT Mot zijn blauwe nogen zag hij haar glimlachend aan en zij antwoordde hom met een glimlach: het was of cr een zon- rte<!ir;ial in haar somber gemoed was ge vallen. En het ontging haar niet, hoe de blauwe oogen van den chef telkens haar zocht on, als hij uit. zijn bnrp.au komend, de hrocde marmeren trap afdaalde, die naar de bo venverdiepingen van het niftrestrekte ver koophuis leidde. Altijd scheen hij iete in den omtrek vnn haar knsloket te doen te hebben en sprei' haar dan toe onver schillige woorden natuurlijk maar, want ze waren niet alleen En dan bcefdo zij zonder to woten waarom: zij voelde zich trntsch cn gelukkig, een nieuw leven was voor haar opgegaan. Eens dat hii zich ze kere vertrouwelijkheid iecens haar veroor loofde. wees ze die met trntscho terughou ding af. Toen liet dc chef haar op zijn kantoor komen en verHanrdo haar onom wonden dat hij haar liefhad. „Dan zal Ik moeten vertrekken, mijn heer," hernam zij, „want ik ben maar een arm meisje," Zijn gezicht verschoot, van kleur, maar hij bef lelde zich en hernam: „Wat, maakt dit uit. als u mijn vrouw wordt?" (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 3