Iet MEER HOUANDsch ZWnSERSCHE chmcuófpeépth INGEZONDEN IHEDEDEELIMG Een maanvisch. Op bet Noordzeestrand achter het dorp de Koog op Texel is een maanvisch aan gespoeld. Het dier is naar Artis opgezon den. Typhus. Do laatste typliuspatiënt to Princenha- ge is als hersteld ontslagen. BuStenÜ. Berichten ONGELUKKEN. Autobus in brand. Verscheidene inzittenden gewond. Gisteravond zijn te Ghlin in Henegou wen (België) door de onvoorzichtigheid van een rookenden arbeider in een auto bus, waarin 29 arbeiders zaten, verschei dene benzinebusscn in brand geraakt. Er ontstond een paniek onder de inzittenden. Deuren en vensters van de bus werden stukgeslagen. Vierentwintig arbeiders lie pen brandwonden op; een zwaargewonde moost naar het ziekenhuis te Bergen worden overgebracht. De justitie stelt een onderzoek ter plaats© in. Noodlottige brand te Winnipeg. Door de instorting van de muren van het theater to "Winnipeg, dat in brand etaud, zijn vijf brandweerlieden gewond, terwijl er drie nog worden vermist. De schade wordt op 125.000 dollar SJBTfrOE OMGEVIMB HILLEGOM. Be Hanze. Woensdagavond hield de Afd Hillcgom dezer R. K. Middenstands organisatie een ledenvergadering in Flora Dit was de eerste vergadering onder den n'ouwen Voorzitter, den heer P. Klaver. Aanvankelijk was de opkomst slechts ma tig, later was zij goed. De Voorz. opent met den Chr. groet en houdt een openingsrede, ongeveer als volgt: Spr. vraagt zach af, hoe het moge lijk is, dat hij hier staat als voorzitter van de Hanze. Ik moest hier niet staan, doch heb alleen geaccepteerd ter wille van de goede zaak. We hadden een goe den voorzitter van de oprichting af, nu tien jaar geleden. Toen ter tijd was ik zelf bestuurslid eener neutrale midden, standsorganisatie hier ter plaatse en be wonderde den moed van den heer Van do Poli, die voorzitter werd der Roomscho Hanze. Ik ben niet gewoon mijn meening achterbaks te houden en meende toen, dat er in de neutrale organisatie men- schen waren, die veel voelden voor den middenstand, en die waren er. Maar ik weet ook, waarom de heer Van de Poll het voorzitterschap der Hanze aanvaard de om den wensch t© vervullen van den Bisschop, die wenscht,* dat w© ons Ka tholiek organiseeren. Voor dien moed breng ik den afgetreden voorzitter gaarne hul de. Ik vraag me af: waarom heeft dan de heer Van der Poll het voorzitterschap neergelegd? Een der redenen is het ge brek aan tijd, maar evenzeer zal mee hebben gewerkt, de weinig activiteit van vele leden. Zoo, mijne heeren, sta ik dan hier. Ik bewonder den betoonden ijver en de werklust van den afgetredeno. Als de leden slecht opkomen ontmoedigt zulks: thans is do opkomst vrij goed en dit verheugt me, want dat wil ik hier op deze eerste vergadering, die ik leid, wel zeg gen: Krijg ik geen medewerking, dan ga ik ook heen, maar gauwer. Na lange aarzeling, het is u bekend, heb ik mijn benoeming aangenomen. Ik deed dat om twee redenen, eerstens om dat ik veel voor den middenstand voel en tweedens om den Geest. Adv. die steeds gewerkt heeft, om d© Hanze tot bloei t© brengen Hartelijk dank breng ik hem, voor hetgeen hij in zulk een korten tijd voor onze organisajtie deed. Er wordt steeds gevraagd: wat moet ik in de Hanze doen? Reeds lang, mijne heeren, zit ik in den Gemeenteraad, nog maar kort in het kerkbestuur en toch zou ik u reeds kunnen aantoonen, hoe bij leveranties rekening gehouden wordt, met het al dan niet lid zijn der vakorganisatie. Dit is geen dwangmiddel. Het is toch niet in den haak, dat een middenstander om infor maties, zijn stand rakende zich wendt tot oen S.D.A.P.'er, niet-mi dd ens tander 1 'Al ben ik begrijpelijkerwijze niet gesteld op gemeenteboodschapjes, gaarne zal ik uwe belangen in den Raad verdedigen. Vertrouwend, dat de discussies vrucht baar zullen zijn, verklaar ik do vergade ring geopend. (Applaus). De Geest. Alviseur vraagt nu het woord In de vorige vergadering, mijne heeren, zei ik den afgetreden voorzitter reeds dank, voor hetgeen deze voor do Hanze verrichtte, nu de heer Klaver dit daar even deed, wil ik zijn woorden gaarne onderstreepon. Ik dank ook den heer Kla ver, voor de vriendelijke woorden tot mij gericht en ik beloof hem, alles te zullen doen, om hem te helpen. Maar ik ver trouw ook, dat de leden zullen steunen, zij toch hebben het als in handen, om do Hanze tot bloei te brengen. Dit doen zij, doT zelf trouw lid te blijven, door gaarne en gewillig hun contributie te betalen en dor op tijd hier te komen. Op tijd begin nen met vergader en is het ideaal. Do notulen worden nu gelezen en onder dankzegging onveranderd vastgesteld. Onder de ingekomen stukken is een schrijven van do Kamer v. K. en F., in zake de autobus-tramkwestie. Na breed voerige bespreking verklaart zich do meer derheid voor een electrischo tram, de gverigo staan de vrije concurrentie voor. Do heer v. d. Poll, do afgetreden voor zitter, vraagt nu het woord. Spr. brengt dank voor de tot hem gesproken woor den; ze deden hem goed, maar een groot gedeelte van de gebrachte hulde komt toe aan den eersten Secretaris, wijlen den heer J. W. Kroon, helaas zoo vroeg ont slapen. Dankbaar is spr. dat de heer Kla ver de benoeming geaccepteerd, waardoor hij de leden aan zich heeft verplicht, wijl zij zeer goed welen, wat u ervoor opoffert. Ik eindig met den wensch, dat het u gege ven zij, do Hanze tot grooten bloei to brengen. De verschillende ingekomen stukken gingen vlug onder den hamer door. Aan do orde is een bespreking over de winkelsluiting. Do voorz. opent do bespre kingen zonder in iets te willen pressen, maant hij de heeren aan, niet te vergeten dat we voor kort een campagne voerden voor Zondag- en weeksluiting. Ik heb toen in den Raad do zaak verdedigd, om dat 't mijn plicht was, doch daar ik bij oen eventueel besluit niet allen achter me heb, pas ik er voor, het opnieuw te doen Ik boop, dat de besprekingen gemoedcllijk zullen zijn, dat ieder rond zijn meeniug zal zeggen, doch dat men niet zoo gauw het bestuur iets opdrage, dat moeilijk uit voerbaar is. De heer G. Veelentuxf, die het punt aan hangig maakte, heeft niet veel te zeggen. Van de tien winkeliers, die hij te Haar lem en te Schoten bezocht en onder wie groote tegenstanders aanvankelijk waren, verklaarden hem acht, dat ze niet weder terug willen. De heer Mathot zegt, als we in deze vergadering een twistappel willen heb ben, dan moeten we gedwongen winkel sluiting invoeren; spr. zegt, we hebben genoeg wetten en banden, laat de vrije concurrentie zich uitleven. De G. A. zet uiteen, wat in dezen onder Zondagsheiliging wordt verstaan; spr. staat gehoord de discussies oen on derlinge bespreking voor. Na hoor en wederhoor sluit de voor zitter de discussies, den heer Veelenturf dankend, dat deze overtuigd van de met-rijpheid van H illegom voor algehee- le sluiting zijn voorstel terugneemt. Bij de rondvraag vraagt de heer L. Bakker naar het doel en de werkzaam heden der K. van K. en F. Daar de heer Mathot lid dezer organisatio is, zegt hij toe, in een volgende vergadering de kwestie te zullen belichten. De heer Rusman informeert naar de Werenwet. De heer Van de Poll naar de gehouden Win keibeurs. Bij de sluiting zegt de Voorz., zich te verheugen over den aanwas van het le dental: we zijn weer gekomen van 34 tot 45. Spr. spoort de leden aan, him con tributie op tijd te voldoen en gezamenlijk de opkomst zoo mogelijk te vergrooten. Dankende voor do zakelijke discussies sluit spr. op de gebruikelijke wijze. HAARLEMMERMEER. Geboren: Antonia Maria d. van T. Touw en G. M. Jonker Jansje d. van P. Brouwer en M. Lub Gijsbertha d. van W. Wil winger en J. Voogt Cor nells z. van P. van Heijningen en A. Zegstroo. Overleden: Leonardus Teeuwen 70 j., wedr. van J. Oolders. KATWIJK AAN DEN RIJN. R. K. Volksbond. De R. K. Volksbond hield gisteravond een ledenvergadering in de zaal Fennes. De opkomst was niet groot Onder de ingekomen stukken was een schrijven van „Credo Pugno" welke van plan is een groote propagandadag te hou den. De voorz. deelt mede, dat voor een bedrag van 606 aan brandstoffen is geleverd en geen klachten bij het be stuur zijn ingekomen. De voorz. verzocht de verschillende commissien o.m. verslag uit te brengen op de jaarvergadering en zegt dat aan de beurt van aftreding zijn als bestuursleden de heeren G. v. d. Ma- rel voorz., J. v. Mil pennningm. en A. B Elfèrink 2e secr. Dan bespreekt de voorz. een voorstel om op de jaarvergadering een loterij te houden hetgeen de goedkeu ring verwierf der vergadering. Dan wordt besproken de oprichting van een brand- stoffencommissie wat werd aangehouden tot de jaarvergadering. Aandeelen zullen worden uitge geven groot 2.50 voor de leesbibli otheek, af te lossen binnen 2 jaar. Bij de rondvraag werd naar voren gebracht om de vergaderingen beter bezocht te krijgen. De G. A. besprak het organiseeren van praatavonden, op alleriel gebied. Dit viel zeer in den geest der aanwezig leden De G. A. verklaarde zich bereid den eer sten avond een inleiding te houden. Hier na sluiting der vergadering. NOOTDORP. Geboren dochter van G. van der Helm en M. Jansen zoon van J. Dobbe en J. van Veen. ZOETERMEER. Ondertrouwd: M. Beije 32 jaar te Rotterdam en L. du Clou 25 jaar. Gehuwd. D. A. Scheerboom jm. en J. M. de Haan jd. J. W. v. Leeuwen jm. en W. E. Meyer jd. P J. de Gunst jm. en H. G. Wendt jd. K. Mokken- storm jm. en E. M. Mugge jd. H. Benschop jm. e nJ. Brussee jd. Over loden: G. H. Mulder, 90 j. ZEGWAART. Geboren: Adrianus Jacobus, z. v. G. A. do Kooser en F. M. van den Dool. Daan z. v. H. C. Sonneveld en C. Bos. ÖE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Ongeval. Op de scheepswerf „Do Vooruitgang" van de N.V. v.h. firma Boot had Woensdag 'n ongeluk plaats, dat goed afliep. Een viertal werklieden waren op een scheepssteiger bezig een ijzeren plaat to vervoeren, toen plotseling do steiger brak en allen naar beneden tui melden. Gelukkig bleek slechts een der werklieden een onbeduidendo schaafwond aan zijn been te hebben opgelöopen. „Eerbied in Gods huis". 25 December Vroegmis 8—910, Hoogmis 25, Ves pers 9. Zondag 26 Dec.: Vroegmis 25 10, Hoogmis 78, Vespers 9. Gevestigd,: J. I. de Leeuw van den Haag Jacoba Reeuwijk van Lei den kinderen van Dijk van Rotterdam Gatharina M. J. M. Piek van den Haag Wilhelmina van de Bunt van Westbroek Poulina Hogervorst van Voorburg G. A. Lindeboom van Utrecht D. van Leeuwen en gezin van Zeist. Vertrokken: D. L. Beijk naar Am sterdam Gerarda Th. Overes naar Zoeterwoude H. Bos en gezin naar Ter Aar D. Simons naar Holten L. van Donk naar Hazerswoude Clara van Houten naar Leiden Hendrika P. Rijken naar Leiden N. G. van der Hoven en gezin naar Bussuin Katha- rina D. Gellersen, wed. G. Kleinau naar Bremen (D.) BOuEGRAVEN. De Hanze. Dinsdag vergaderde de afdeeling Bodegraven in het Patrona. Do voorz., de heer v. d. Heijden, opende op gebruikelijke wijze en heette de aanwezi gen welkom. Inmiddels kwam ook de Geestel. Adviseur o. Boos ter verga*1 c. in g, die eveneens met een kort woord verwel komt werd. De voorz. deelde dan mede, dat er een boekje verschenen ia, getiteld: „Adver- teeren en wat er bij te pas komt." Spr. be veelt dit werkje aan. De prijs is 75 ct., maar bij 25 exemplaren gelijk besteld, 25 ct. Spr. brengt de mogelijkheid naar vo ren, met een naburige afdeeling samen 25 stuks te bestellen. De 'heer M. H. v. d. Poll geeft in overweging, een tweetal exemplaren door de afdeeling aan te schaffen en deze to laten circuleeren. ee bestuur zal deze zaak nader over wegen. Van de middenstanjsraad is het jaar verslag van 1926 véradhcnèVr. Het ligt in de bedoeling, aan alle leden der aangesTo- ten vereenigingen een exemplaar gratis te zenden, als 50 vereenigingen voor een pagina advertenties kunnen zorgen. Als lid der Santos-commissie wordt be noemd de heer W. Roest Jr, Dan wordt door den heer H. J. v. d. Poll een keurig verslag uitgebracht van de Centrale Raadsvergadering te Goes. De voorz. bedankt hem voor zijn schitterend verslag. De begrooting wordt vastgesteld op een bedrag van f 210 in ontvangst en uitgaaf. Bij de post: zaalhui"', ontspint zich eeni- ge discussie of deze niet kan vervallen. Er is een zaal gratis te verkrijgen. De voorz. wijst dan op verplichte consumptie. Met 97 stemmen wordt besloten deze post te bandhaven. Na eenige gedachtenwisse- ling wordt besloten een feestvergade- ng te houden en de regeling er van aan het bestuur over te laten. Bij de rondvraag wordt door den heer van Pelt gevraagd, of het niet in den lijn van de afdeeling lag, om de jeugdorgani satie ter hand te nemen, want zoover spr. weet werkt het Patronaat niet meer. De voorz. verwijst deze vraag naar de K. S. A. De WelEerw. Adviseur neemt het woord en wijst er op, dat or wel een Pa tronaat is. Spr. stelt de vraag, boe het komt, dat hier met een dergelijke gelegen heid, geen enkele vcreeniging bloeit. Na eenige discussie hierover, sluit de voorz. op do gebruikelijke wijze. SPORT AFDEELING IV. Eerste klasse. Eindhoven: EindhovenWilhelmina. Breda: BredaniaN.A.G. AFDEELING V. Eerste klasse. Groningen: G.V.V.—G.V.A.V. LEIDSCHE VOETBALBOND NorvicusL.V.B.-elftal. Zondagmiddag (2en Kerstdag) speelt een L.V.B-elftal in verband met de a.s wedstrijden om den Oudsbeker te Noord- wijk een oefenwedstrijd tegen Norvicus I (samenkomst 12.15 uur op Stations plein). Het elftal is als volgt samenge steld (links naar rechts): doel: I. Verhoef (Lugd.), achter D. Hano (L. Boys), J. Philippo (D. V. S.) aanvoerder), midden: F. W. Winkelman (Lugd.) S. v. Weizen (Lugd.) J. Neuteboom (L. Boys). Voor: H. Boom (L. Boys), A. Vasel (U.V.S.), P. v. Hooven (L.M.G.), P. de Vos (Lugd.), H. Otten (U.V.S.). Res.: G de Groot (U.V.S.), W. Jansen (L Boys), J. v. Leeuwen (L.F.G.). Scheids rechter is de heer v. Benten. DIOC. HAARL. BOND. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Eerste klasse B. Haarlem: R. K. B. Z. IS. J.C. I. Sasesnheim: Teijüngen IGeel Wit I. Beverwijk: Beverwijk IIW. F. G. I Tweede klasse C. Heemstede: H. B. G. IIVictrix I. Santpoort: Santpoort IIConcordia II. Haarlem: T. Z. B. I—0. V. V. I. Tweede klasse D. Voorburg: WilhelminaV. A. G. I. Delft: D. H. L. IIBlauw Zwart I. Derde klasse F. Leiden: Leiden IIS. J. G. II. Den Haag Edoh IIG. D. A. III. Vierde Klasse E. Oegstgeest: O. V. V.V. V. L. I. Lis se: Lisse UITeijüngen III. Leidschendam: A.V.V. IIBlauw Zwart II Naaldwijk: Westlandia IIV. V. P. II. R. K. Sportvereeniging A. V. V. Zondag zullen er door de A. V. V.-leftal- len wederom een 2-tal competitiewedstrij den gespeeld worden. Het le elftal is vrij, het 2e elftal ont vangt thuis te 2 uur het 2e elftal van Blauw Zwart. Op eigen terrein werd van BI. Zwart met 32 gewonnen, zoodat ook thans een overwinning mag verwacht wo,r- d£n; BI. Sngart zal er echter alles opzet ten om revanche te nemen voor de op eigen terrein geleden nederlaag; daarom zal rei voor A. V. V. zaak zijn van begin tot einde fjink aan te pakken om een goed resul taat te bereiken; wij vertrouwen echter, dat het 2e elftal zijn mooie kans niet zal verspelen en zijn best zal doen om in de running te blijven en dus beide puntjes op den Dam zal houden. Het 3e elftal trekt naar Delft om daar te 12 30 uur D. H. L. 5 te bekampen Wij rekenen er op, dat het 3e elftal een beter rsultaat zal bereiken dan 1.1. Zondag ©n minstens een puntje meebrengt naar Veur, doch dan dient ook goed te worden samen gespeeld. Allen veel succes. Vertrek per fiets 11.50 uur v. h. patronaat. DAMMEN. Gisteravond werden te 's-Gravenhagc de wedstrijden om het kampioenschap van Zuid-JIolland voortgezet. De uitslag was: D. A. BolleJ. Verhoeve 11; G. JÏ_Bar- bierJ. F. Kuyer 02; J. H. O. G. van Veen 20. LUCHTVAART Militaire vliegtuigen tegen elkaar gebotst. Vier slachtoffers in Illinois. Uit Rantoul (Illinois) wordt gemeld: Twee militaire vliegtuigen zijn gisteren in de lucht tegen elkaar gebotst, toen zij zich boven een veld nabij het leger-vüeg- kamp bevonden. De vier inzitten, allen of ficieren, werden gedood. VOETBAL. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Aangezien het programma voor a.s. Zondag zeer klein is en mogelijk nog wedstrijden worden afgelast laten we he den ons overzicht achterwege en geven we het korte programma. AFDEELING I. Vierde klasse B. Schoten: AuroraQuick Boys. AFDEELING II. Eerste klasse. Zaandam: Z.F.G.—De Spartaan. Derde klasse A. Leiden: U.V.S.L.F.G. (W. Caro) Leiden: Lugd.—T.H.B. (J. Bangers) Ros. 2e klasse A. Den Haag: B.M.T. IIQuick H. Den Haag: AiD.O. IIA.S.G. Iï. AFDEELING IH Eerste klasse. Hengelo: Hengelo—Go Ahead. AGENDA'S. LEIDEN. NED. R. K. VOLKSBOND. Afd. Leiden. Dinsdag 8 uur Graf. Studieclub. Woensdag 8.80 uur Bestuursvergadering Woensdag 7 308.30 Rechtsk. Bureau. Zaterdag zitting Spaarbank van 78 Zilting Voorschotbank van 78 uur. Zitting Bibliotheek van 79 uur. Zitting Retraitefonds van 7 308.30 uur. Zitting „Eigen Huis" 7 303.30 uur Zitting Brandstoffen bestellen van 7.30 8.30 uur INTERPAROCHIEELE ST. JOZEFS GEZELLEN- VEREENIGING. Rapenburg 52. I Gelegenheid om zich als üd van de Gezellen-Vereeniging te doen inschrijven R K Jongelingen vanaf 17 jaar iederen 3den Maandag van de maand, des avonds le half 9 uur in de Bestuurskamei van bet Gezellenhuis. EI De leden kunnen alsdan ook voldoet aan de bepaling van Art 16 Zaterdag (le Kerstdag) zaal open van 12.30—2.30 en van 6.30—10.15 uur. Zondag is de zaal goonen-:! van 12.30— 2.30 u., en van 6.30—10.15 u., geen ver plichte bijeenkomst van 8 159 45 uur. Om 10.15 uur wordt de zaal geloten. Zondag. (2en Kerstdag), sluiting der Gezellen Retraite in Noordwijkerhout. Maandag bijeenkomst voor de Gezellen van 810.15 uur. Dinsdag is de zaal gesloten vanwege Ro ti tie Oratoriumver. Op de bovenzaal bui- tengewoone vergadering deelnemers Keul- sche reis 1927. Woensdag Kerstuitvoering van onze Liedertafel „Seb. Schëffer", Kerstliede ren, declamatie en feestrede van Senior Sluijter (Amsterdam TV) „Midden in den maalstroom van den tijd bouwen wij een huis des vredes". Toegang op ver toon van programma's, verkrijgbaar bij de Senioren der vereeniging en den secreta ris der Liedertafel. v Donderdag bijeenkomst voor de Gezellen van 8.1015 uur. Van 89 uur R.-K. Arbeidsbeurs, te vens maandvergadering van 't bestuur. 8.30 uur repetitie tooneelclub „Adolf Kolping". Zaterdag, bijeenkomst van de Gezellen van 810.15 uur. Iederen Zaterdag van 8—9. uur is de Bibliotheek geopend, van 9.9.30 uur zit ting Spaarkas van de „Keulsche Reis 1927." Verdere meededeelingen. Gezellen zijt ge als lid van de Liedertafel „Sebastian Schaffer. zoo niet geeft u dan op bij den secr. Jos. v. d. Meel. R. K. PATRONATENBOND. District Leiden. Secretariaat: Drie Octoberstraat 35a. Retraite Patronatenhond 21 April24 April 1927. Arbeidsbeurs voor R. K. Jongemannen en leden der Patronaten, aangesloten bij on zen Bond. Donderdag s'-avonds van 8—9 Rapen burg 52. telf. 456. In de toekomst moeten we kunnen reke nen op mannen met rotsvast geloof en kennis. De Patronaten leiden hun be schermelingen in die richting. ST. PETRUS-PATRONAAT. Zondag geen pratronaat. Zaterdag, van 89 uur Bibliotheek. ST. ANTONIUS PATRONAAT. (Hartebrug). Heden, Vrijdagavond van 67 uur bi bliotheek, betaling van Contributie, gele genheid tot sparen en Retraitefonds. Zondag half 5 Conferentie, waarna ont spanning. Maandag van 810 uur bijeenkomst der Gezellen. Woensdag 7.15 uur Zangrepetitie, 8 uur Tooneclrepetitie. Vrijdag 6—7 uur bibliotheek, betaling van Contributie gelegenheid tot sparen en Retraitefonds. Vrijdag 810 uur bijeenkomst Gezellen. ST. PANCRATIUS-PATRONAATr Zondag 12.302.30 en 810 uur bij eenkomst der Gezellen. Te 5 uur ontspan ning alleen voor Afd. Iy. Afd. I, II en TIJ geen Patronaat. Maandag, Woensdag en Vrijdag, van 8 -,toi 10 uur bijeenkomst der Gezellen. Woensdaa van 7.30 tot 9 30 Ontspanning voor Afd. IV. ST. FRANC ISCUS-LIEFDEWtERK. interparochieel Patronaat voor Jongens. Nieuwe Rijn 52. Zondag 's morgens te 9 uiy precies H. Mis, waarna Godsdienstonderricht ter voor bereiding voor de eerste H. Communie; 5.30 u. n.m. Lof, waarna ontspanning voor allo jongens.. Maandag, van half 6 tot 7 uur Spaar bank en Bibliotheek; 's avonds 8 u Gods dienstonderricht voor de kleine vakjon- gens. Dinsdag 8.30 u. n.m. Godsdienstonder richt voor de groote vak jongens. Woensdag 4 u. n.m. Godsdienstonder richt voor do kleine schooljongens. 7 30 u Lof 8 u. n.m. Gymnastiek groote en kleine vakjongens. Donderdag, 's avonds te 7 uur Godsdienst onderricht voor de groote schooljongens; 8 u. nnn. Houtzagen enz.: en Magazijn. Vrijdag 6.30 u. n.m. Zangrepetitie. Zaterdag 2.80 u. n.m. Gymnastiek groote schooljongens. Wie helpt ons aan kleeding en schoe nen? vooral kleine maten. Adres Haarlem merstraat 131. ZITA-VEREENIGING. Afd. Bescherming van Meisjes. Zaterdag en Zondag, vanaf 12 uur zijn de zalen geopend voor de Hollandsche en Duitscbe meisjes. Woensdag 's avonds 810 uur bijeen komst Hollandsche en Duitscbe meisjes. Donderdag Bijeenkomst Hollandsche en Duitscbe Meisjes van 810 uur Afd. Meisjespatronaat. Het onderricht in handwerken en huis houdelijke vakken wordt gegeven aan de R K Vakschool, Noordeinde 50 N.B. De Bibliotheek, Noordeinde 44 is gesloten van 28 December tot en met 5 Ja nuari. R.-K. J0NGEVR0UWENB0ND GROEP B Godsdienstcursus. Zangclub en Turnclub geen bijeenkomst Tooneelclub Dinsdag 7 uur St.-Antoniu'. Patronaat. ST. AG NE 3-PATRON A AT. Voor de Parochies van O.L.Vr Hemelvaar en yan den H. Jozef. Van Maandag 27 Doe tot Maandag 10 Januari 1927, Kerstvacanlie voor allo af" doelingen.

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 4