„Be Lflait Courant' Tweede Blad. Het Geheim van Florise. 21> Donderdag 2 December 1926 Bigj^EliLflND begrooting van waterstaat. Verschenen is de Memorie van Antwoord betreffende Waterstaat. Hieraan is nog het volgende ontleend: De minister van Waterstaat deelt mede, ach aanstonds na zijn optreden onledig te hebebn gehouden met bezuiniging op 'do inrichting van zijn departement. Voor het brengen van de dijken langs Üe groote riveren in beheer en onderhoud bij het Rijk, acht de minister geen termen aanwezig. Hij zal spoed bevorderen ten aanzien yan het ontwerp-Lely tot verbetering van de Maas. Inzake Rijkssubsidie voor vaarwegen in het Westland wordt een nauwgezet onder zoek ingesteld. Electriciteitsvoorziening. De minister stelt zich voor, te bevorde ren, dat in den loop van dit zittingsjaar een wetsontwerp met betrekking tot de electriciteitsvoorziening wordt ingediend. Motor- en Rijwielwet. Het voorschrift der Motor- en Rijwiel- jtret nopens het onderzoek naar de ge- Bchiktheid van hen, die een rijbewijs voor het besturen van motorrijtuigen wenschen is uitgewerkt in het ontwerp voor een nieuw motor- en rijwielreglement. Het K. 'B. tot vasstelling van dit reglement zal epoedig het Staatsblad bereiken. Hij zal overwegen of wegens het belang 'der Maaskanalisatie voor de ontwikkeling yan het mijnwezen de afwerking van dit jwerk nog kan worden bespoedigd. Even zeer wordt spoed betracht inzake het .vraagstuk der algeheele afsluiting van de Beersche Maas.- Plaatsnaamborden. Er is alle reden, den A. N. W. B. Toeris tenbond voor Nederland en de Kon. Ned. 'Automobielclub te steunen in hun voor nemen tot het doen aanbrengen van plaats- naamborden aan de ingangen van alle ste den en dorpen van Nederland. De minis ter stelt voor, het Rijkssubsidie te bepa len op 1/3 der kosten, zoodat van Rijks wege gedurende vier jaren telkens ten hoogste f 10.000 zal moeten worden bijge dragen. Geen verlaging 3de klasse spoor 'Aan den aandrang tot belangrijke verla ging van het tarief derde klasse spoorwe gen kan niet worden voldaan, omdat eerBt de werking der kort geleden ingevoerde ta riefsherziening dient te worden afgewacht. iVoor verlaging der abonncmensprijzen be staat geen aanleiding. LAGER ONDERWIJS. Fransch, Duitsch of Engelsch in het vijfde of zesde leerjaar der Lagere school. Verschenen is het voorloopige verslag 'der Tweede Kamer over het wetsontwerp tot wijziging van de Lager Onderwijswet 1920 (ark 3 tweede lid, art. 12 en art 193 lsto licT>. Vele leden verklaarden zich met dit wetsontwerp, dat het peil van het on derwijs zal doen dalen, en de orde en sa menhang van het onderwijs verstoort, niet te kunnen, vereenigen. De tegenwoordige wet gaat van het juiste beginsel uit dat aan alle kinderen een bepaald minimum van kermis moet worden gegeven, waar- yoor beslist zes jaren onderwijs noodig zijn. Daarna volgt het zevende leerjaar, waarin een vreemde taal wordt geleerd. Ban is de tijd gekomen voor de beslissing, welke weg verder met het kind zal worden bewandeld. Dit stelsel is juist en behoort, Zoolang geen beter is aangewezen, te wor den gehandhaafd. Sommige leden be schouwden de vraag, bij dit wetsontwerp aan de orde gesteld, dan ook niet als een pae'la^ntrische quaestie. Voor hen geldt het onderhavig wetsontwerp als een zuiver po litiek ontwerp. Huns inziens gaat het om FEUILLETON. Tegenover haar broeder en nicht nam zij Zooveel mogelijk een ongedwongen houding aan die noch het gesprek over het myste rieuze vuur trachtte te vermijden, noch poogde te onderhouden. In deze kleine fa miliegroep heerschte een stille, onverklaar bare ontsteltenis. In de hooge stadswijken had men den brand eveneens opgemerkt. Een rumoer klonk vanuit de straten en van af het groote plein. Vrees greep allen aan. Hijgend en bestoft kwam de kapitein terug. Zij onrust was nog niet bedaard. Met open mond, gereed tot spreken, kwam hij naar Laurens en Yvette toe. Maar wegens Florise hield hij zijn verklaringen in en zei alleen dat hij de noodige bevelen gege ven had, zoodat men rustig kon gaan sik pen. Juffrouw Florise, die minder vage in lichtingen verwachtte, bleef bij het gezel schap, ofschoon dit niet haar gewoonte Was. Gilbert, die wel inzag dat zij zich niet Voor de anderen zou terugtrekken, voelde er niets voor den avond nog langer te rek ken. Onder voorwendsel van eenigo dienst plichten verliet hij nogmaals den tuin. Als bij eenmaal vertrokken was, gingen de an deren ook naar binnen. De verwarde geruchten uit de stad, bet twijgen van haar tante en de gespannen do al of niet gelijke berechting van het volkskind. Andere leden, eveneens bezwaar maken de tegen het ontwerp, waren van oordeel, dat in elk geval het facultatief karakter aan de regeling moet worden ontnomen. Nog werd gevraagd, of het genieten van het onderwijs in een vreemde taal zonder schoolgcldverhooging zal kunnen geschie den. Vele andere leden juichten het wetsont werp toe. Naar deze leden betoogden heeft liet beginsel der eenheidsschool in de prak tijk schipbreuk geleden. Temeer juichten deze leden het wegnemen der vrijheidsbe perking toe, nu de ervaring heeft geleerd, dat de in 1920 uitgesproken verwachting, dat de andere vakken beter zouden wor den geleerd, zonder vreemde taal op de lagere school, niet verwezenlijkt is. Eeni- ge leden, vroeger voorstanders van de af schaffing van vreemde talen op de lagere school, verklaarden dan ook, juist wegens de belangen van het arbeiderskind geen bezwaar tegen het ontwerp te hebben, dat het mogelijk maakt naar de behoeften der verschillende streken te onderscheiden. Sommige leden waren van oordeel, dat art. 11 van het ontwerp (niet verplichtend stellen om het onderwijs in een vreemde taal te volgen) beter zou kunnen vervallen. Volgens sommige leden had de Minister deze gelegenheid moeten aangrijpen om het L. O. meer aan het leven te doen aan passen door meer vrijheid in de regeling van het leerplan toe te laten, bijv. door invoering van eenig land- of tuinbouwon- derwijs in het leerplan. Andere leden be streden dit.' Verschoidene leden vroegen of, komt dit ontwerp tot Btand, het oprichten van cur sussen naast de lagere school niet worden verboden. de hanze en de a. b. c. Twee maten en twee gewichten. „De Hanze", Bond van Roomsch-Katho- lieke vereenigingen van den Handeldrij- venden en Industrieelen Middenstand in het Bisdom Haarlem, gevestigd te Delft, heeft, zooals gistere" in 't kort gemeld, aan de leden der Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal een adres gezonden inzake do credietenverleening aan middenstandsban- ken. Adressante vestigt er de aandacht op, dat in Dec. 1925 de garantie ten behoe ve van de Algemeene Centrale Bankver- eeniging voor den Middenstand verhoogd is tot 17,3 millioen gulden, waarvoor de Staatskas tot 'n bedrag van ten hoogste 11,5 millioen gulden aansprakelijk is. Aan de HanzebenV in het Bisdom Haar lem, gevestigd te Delft, werd echter van 1 Juni '23 tot en met Januari 1925 door de Regeering, ondanks herhaalde verzoeken, elke moreole en financieele hulp stelselma tig geweigerd. De Hanzebank vroeg dezen steun niette min om volkomen gelijksoortige redenen als die, welke de Algemeene Centraio Bankvereeniging voor den Middenstand lot het inroepen van Begeeringshulp hebben bewogen. Evenzeer was zij bereid aan vol komen dezelfde voorwaarden te voldoen als aan laatstgenoemde instelling waren ge steld. Adressante wijst verder op, dat uit de overgelegde bescheiden bij den aanvang van de crisis der Hanzebanken is gebleken, gelijk later in den loop der liquidatie door do feiten is bevestigd, dat do Hanzebank in het Bisdom Haarlem op het oogenblik, dat tijdelijke steun van overheidswego werd gevraagd, in staat zou zijn geweest hare verliezen en risico's geheel door het geplaatste aandeelenkapitaal te doen op vangen. Tengevolge van het door de Regeering eenzijdig weigeren van steun is voor den Katholieken middenstand groote schade ontstaan, welke schade te grievender wordt gevoeld, nu blijkt, dat aan eene andere midden8tandsbank steun in zeer ruimen zin werd verleend. Do adressante is van oordeel, dat te gen dezen door de Regeering verleenden steun aan een deel van het middenstands- crediet op zich zelf beschouwd geen be zwaar behoeft te worden gemaakt, doch dat recht en billijkheid vorderen, dat dan ook alsnog voor zooveel mogelijk ge- li ikerwiize steun worde verleend aan an dere niet minder belangrijke deelen van het middenstandscrediet. ,.Do Ha"ze" in het Bisdom Haarlem meent derhalve de Tweede Kamer der Rtn- houding van den '-apitein brachten in Yvette een zonderlinge angst te weeg. Bij haar kamer '--'-omen bleef zij staan, omhelsde tante Florise, als ecu kind' dat troost en beveiliging zoekt bij zijn moe der, en vroeg toen eindelijk met fluiste rende stem: Die brand zal tocli niets ernstigs bc- teokenen hé tante? Maar kind, ik kan je dezelfde vraag doen! Hoe kan ik eenige opheldering ge ven van dat geheimzinnige geval. Ik zou eerder denken dat jij als vertrouwelinge van den kapitein O lach er niet mee, hernam Yvette smeekend. Ik ben zoo bang v**- ^vend, ik weet zelf niet goed waarom. Er gebeuren geheime dingen om ons heen. Mie 1,;"n wordt er wel iets vreeselijks voorbereid, een verrnssine. een striid. ik weet niet wat,maar ik ben zoo bang Wat een dwaze ideeën haal je in je hoofd! antwoordde Florise en zii verlang de vurig zoo spoc' - mogeliik naar haar kamer te gaan om te denken aan het on derhoud van den volgenden dag. Ga maar rustig slapen; dat zal je wel tot bedaren brengen, ried zij aan. Neen als ik alleen ben hebben miin bange voorgevoelens nog meer vat op mij. Laat mii liever bij u kernen om wat aan 't voeteneind van uw bed te babbelen zoo als vroeger. Dat zon mij nu zoo goed doen! Florise's ongeduld werd nog grooter. Op de tafel of schoorsteenmantel harer ka mer lagen misschien nog eenigo papieren en briefjes, die do markies aan moeder Pa- cot had toevertrouwd. Zij durfde dus Yvet te niet bij haar binnen te laten. Intusschen wilde zij haar weigering zoo ten-üeneraal met aandrang te moeten uit- noodigen den Memoriepost 6ub. art. 110 Hoofdstuk Vil B te willen aanvaarden, onder gelijktijdige vaststelling van een ge lijksoortige regeling ten behoeve van het Katholieke middenstandscrediet, in casu door de gelegenheid te openen, om de nog loopende credielen bij do Hanzonbank in hot Bisdom Haarlem onder garantie van de Regeering te doen overnemen door eene andere bankinstelling. telegraaf-cynisme. Bij den Duitsclien Rijksdag heeft de Centrumspartij een wetontwerp ingediend tor bestrijding van do pornografie („Schund und Schmutz-gesetz"). Do Berlijnsche correspondent van de Tel. schrijft, daarover met het gewono Te- legraaf-cynismo. Het opschrift zegt reeds genoeg: „Tijd en geldverlies" is het eenige, waar op do zedelijkheidsmaniakken in Duitsch- land met hun wetsvoorstel kunnen rekenen Degenen, die meenen, dat er paal en perk gesteld moet worden aan de open bare onzedelijkheid, die overal steeds drie ster optreedt, worden „zpdelijkheidsmani- akken" genoemd. Het heele geschrijf van den Berlijnschen correspondent ia een belachelijk-maken van de christelijke moraal. De correspondent, eindigt zijn brief met den uitroep: „Zedelijkheid is een zonderling begrip!" Dit bewijst alleen, dat de schrijver geen flauw begrip heeft van wat een christen onder zedelijkheid verstaat. „Hsgz." STftDSMIEüWS UIT DE LEIDSCHE VROEDSCHAP. De gemeentebegrooting. De derde (halve) dag. De wethouders aan het woord. Wethouder Sanders heeft gisteren bijna twee uur gesproken; do wethouder van do bedrijven en van de financiën had het grootste deel in do begrootingsdebatten. Stuk voor stuk behandelde de heer San ders de tot zijn afdeclingen bchoorende besproken onderwerpen; en mot aandacht word hij in zijn bctoogen gevolgd. Wij doen een greep uit zijn opmerkingen en mededeelingen. De tarieven van gas on electriciteit kun nen een vergelijking met die uit andere plaatsen doorstaan, verklaarde wethou der Sanders met cijfers. We nemen 't aan, we willen 't graag gelooven, maar... we herinneren ons ook, dat het Raadslid San ders, nog geen wethouder, eens, o.i. terecht, de opmerking maakte tegenover welhoii- dor v. d. Pot, dat men tarieven moeilijk kan vergelijken, omdat bij den prijs ook do kwaliteit moet worden genomen gas, dat schijnbaar goo'koopor is, kan in werkelijkheid duurder zijn, en omgekeerd. Wat den plantselijken belastingen be treft, gaf de wethouder ook vergelijkende cijfers sprekende cijfers. Ia Leiden be taalt iemand met. 1090 gl:l. inkomen (ze* huwdo met 2 kinderen) 5.85, met 5000 267.75, terwijl in Zuid-Holland het gemid delde is 7.15 en 234,50, over heel het land genomen 8.73 en 252.33. Men ziet dus, dat in Leiden de belasting voor de inkomens van 1000 blijft beneden het" gemiddelde, terwijl dezo voor inkomens van 5000 gld. boven heb gemiddelde uitgaat. Op de derde plaats gaf wethouder San ders vorgelijkondo cijfers over de steunver- lccning. In Zaandam, waar do S. D. A. P. zooveel heeft te zeggen, is het in zeker op zicht slechter voor do werkloozcn, dan in Leiden. Heel ad rem was do opmerking van den heer Sanders aan het adres van den heer v. Stralen. Deze sociaal-democratische pro pagandist bad er lang om geroepen, dat een Raadslid van zijn partij als zoodanig zou zitting hebben in den Socialen Dienst. Toen is bij een vacature de heer v. Stra len benoemd. Hii is teen lid geworden van de sub-commissie voor werkverschaffing. Enheeft als zoodanig niets voorge steld, niets gedaan. Wèl heeft de heer v. Stralen intusschen mod e-geadres- soord met den Teids^hen Bestuurders- bond om werkverschaffing. Ziehier gety peerd, hoe zal bliiken het verschil t'-ssehen het Raadslid v. Stralen en den wethouder v. Stralen; het wordt, immens steeds dui delijker, dat de heor v. Stralen deze func tie wél ambieert! veel mogelijk verzachten en daarom kuste zij Yvette, streelde haar, wiegde het meis je in haar armen, doch opende do deur harer eigen kamer niet. Haar zoo troosfend n^t woorden en lief- koozingen ging zij ongemerkt naar Yvette's kamer op denzelfden overloop. Bij do deur gekomen zuchtte tante in een laatste kus: Laat mij gaan rusten: ik ben ziek van vermoeienis. En zonder do toestemming van haar nicht af te wachten, maakte zij zich uit do onmarming los en ging heen. Eenmaal op haar kamer gekomen sloot zij zachtjes het slot op do deur cn bracht toen weder haar geliefde portretje to -voor- schiin. Het scheen alsof zij in de fier-mnn- nelijlce trokken van den markies do noodi- gg energie wilde putten om het grootscli gebeuren den volgenden dag te kunnen doorstaan en tot een goed einde to bren gendie gewichtige onderneming, welke den Chouanen hun hoofd, zou weder ge- von! En lang bleef zij het bekende gelaat aan staren. HOOFDSTUK XII. Lang voor dat moeder Pacot den vol genden morgen het eerste voedsel van dien dag naar den gevangene bracht, ging te- riso de eenvoudige woning der arme vrouw binnen. Haar komst, die het bejaarde mensch vroeger zooveel vreug .e verschafte, tovens ook omdat dan het oogonblik van een rui me aalmoes gekomen was, veroorzaakte haar sinds eenige weken een steeds groeiende ongerustheid. Wethouder Sanders was uitnemend-ge- documenteerd in het zakelijke van zijn be toog, dat onmiddellijk verband had mot de gemeentebegrooting. Na wethouder Sanders, was de wethou der van fabricage, do heer Mulder, Aan 't woord. Deze had een reeks grootoro on klcinero opmerkingen te maken. Wij kre gen te hooren, dat do onderhandelingen tusschen gemeente on tram over vernieu wing van de Grooto Havenbrug nu wel inderdaad spoedig ten eindo zullen loopen. 't Wordt tijd, want do toestand daar vraagt- dringend om voorzieningI Van demping van het Levendaal (er is, zooals men weet, een voorstel daartoe in gediend) is wethouder Mulder blijkbaar een beslist tegenstander. Wethouder Rcimeringer reageerde op wat gezogd en govraagd was betreffende personeels-aangelegenheden. Ten slotte wethouder Meyncn, die voornamelijk do ondorwijs-aangelegenheden besprak. Hij zette uiteen, hoe zij, wien advies ge vraagd was over een proef nemen mot het Dalton-stelsel (een verzoek is daartoe ge daan door hot schoolhoofd, den heer v. Schaik, sociaal-democraat) daartegenover in meerderheid afwijzend staan; zoo ware alle schoolhoofden er tegen. Vandaag zet de heer Meijnen zijn rede voort. Daarna krijgen we de replieken. GEMEENTERAAD. GEMEENTEBEGROOTING. (Vervolg). .De heer v. Stralen wil B. en W*. daar mede belasten, geassisteerd door een raads commissie van bijstand. Doch B. en W. kunnen dat niet zelfstandig doen. Zij zul len een commissie van advies in het leven roepen en aldus moeten zij weer terecht komen bij dezelfde personen. De leden van het Burgerl. Armbestuur werken ieder zoo goed zij kunnen. Thans heeft de raad eenigo medezeggenschap, maar in een oventueele commissie van advies zou de raad niets te zeggen hebben. Verder be twijfelt spr. zeer sterk of Ged. Staten zulk een opheffing zouden goedkeuren. Inzake den ophaal- en stortingsdienst zegt spr., dat in Zwolle zulk een dienst bestaat en dat hij eenige rekeningen ter contro!eering heeft aangevraagd en bestu deerd. Er zou daar winst gemaakt zijn, doch gedeeltelijk is dezo gefingeerd, ge deeltelijk komt zij niet aan den ophaal dienst ten goede. Die winst, indien zij en voorzoover zij gemaakt is, is gemaakt met do Spaarbank, die daaraan verbonden is. Verder zijn daarbij geteld de winsten uit deposito's van do gemeentelijke bedrijven. Maar die winst maken wij ook. Spr. acht overigens het beheer van die Zwolscho Spaarbank allesbehalve safe. Spr heeft een overzicht gecontroleerd van eenigo andere ophaaldiensten in don lande. Dezo werken alle met verlies. In Zaandam heeft men al sinds 8 jaren zoo'n dienst. Toen iiij evenwel een verlies van een ton ging ople veren, heeft men dien dienst opgeheven. Do heer Groeneveld heeft gezegd, dat het met onwil'ige honden slecht hazen vangen is, waarmede hij heeft willen zeggen, dat hij van B en W. geen medewerking verwacht. Tegen deze verdachtmaking protesteert spr. De heer Groeneveld vraagt altijd be wijzen als de tegenpartij een beschuldiging uit, zooals bijv. gisteren bij de redevoering van den hoer Spendcl de heer Spondel had z.i. verstandiger gedaan zijn betoog mot bewijzen te staven dan moet do lieer Groeneveld zelf ook bewijzen aanvooron voor zijn bescliildigingen Terugkomend op het incident van gisteren, haalt spr. zelf eenige staaltjes aan van de laat dunkende wijze waarop soc.-domocr. bla den spreken over het Christendom. Vervolgens doorgaande op de beschuldi ging van den heer Groeneveld, zegt spr. dat B. en W. steeds loyaal de raadsbeslui ten uitvoeren. Resumeerende constateerd spr., dat oen ophaaldienst te riskant is, te veel nadoe len oplevert welke "niet opwegen tegen do voordeden, en dat het aanmerkelijk entliou siasme in andere gemeenten reeds geluwd is. Zulk een ophaaldienst kan beter gede centraliseerd werken bij vcrschillendo ar beiders-organisaties. Komende tot de uitbelaling van het los- so gemeentepersoneel releveert spr. den bestaanden toestand. Er is een conflict ontstaan eenigen tijd geloden, en spr. is daarmee in kennis gesteld, met het'gevolg, dat do kwestie thans is opgelost. Naar aanleiding van bet overgaan van losse ar beiders in vasten dienst heeft de dircc- I Toen juffrouw Perdriel haar het verlan- i gen te kennen gaf nogmaals het mandje levensmiddelen naar de kerk te brengen, begon Jacqueline te beven. Maar juffrouw, vraag dat niet van mij, zoo begon zij met samengevouwen handen, indien gij niet wilt dat men ook ons hoofd onder de bijl legt. Ziit C" krenkzinnitr. moedertje! Die wreedheden komen alleen in Parijs voor. Do kranten die gij leest maken u het hoofd op hol. Is er den laatsten keer soms iets gebeurd? O die laatste maal was het nog wat anders. Waarom dan? Weet u het dan nog niet...? Het schijnt dat het vuur in het boseh, gister avond, een signaal was van de Chouanen. Wat een dwaasheid! Zij bereiden hun aanval op de stad toe. Wat een onzin! En bovendien, welk verband kan er bestaan tusschen dat toe ken, dien aanval en een ongelukkigcn ge vangene, die men in de kille duisternis van do kerk var, honger laat omkomen. Dat weet ik ook niet... maar de ka pitein zal er wel meer van weten, want hij heeft met eenige troepen een tocht ge maakt tot aan bet bosch. En wat heeft men ontdekt? Men heeft niets bijzonders gezien. Florise begon te lachen. Wat een vrceselijke geschiedenis! Dan vervolgde zii ernstiger: Ziet go wel, dat zijn allemaal maar praatjes. Er kan toch best wat waarheid in liggen, hield moeder Pacot vol, terwijl zij UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Vrijdag 3 Decembif, Hilversum, 1050 M. 12.Politieber. 5.0.45 Concert door hot H.D.O.-or- kesl. 6.457.45 Vervolg- cn convorsatieJea Fransch. 7.45 Politieber. 8.10 Nutslezing door den heer-dr. H. N. S. ter Veen, over: De verovering van do schatten der aarde. 10.Persber. 9.Militaire-avond, aangeboden door fret regiment Genietroepen te Utrccfrl, in de cantine v. li. regiment. Het Harmonie- muziekkorps v. h. regiment. Dir. W. v. d. Blij. Het strijkorkest v. h. regiment, o.l.v. A. de Leeuw. Het volkszangkoor uit Utrecht, Dir. G. H. Goossens. Do tam-* boors-froornblazcrs v. li. regiment o.l.v. J. J. Linsclioten, tamboer-maitro. Ü.m. zes minuten militaire hoornsignalen. Na de pauzo: Taptoe. Davontry, 1600 M. 11.20 Concert door fret Davcntrystrijk- kwartet en solisten (mezzo, sopraan, ba riton). 12.05 Vioolconcert door Mile. Konto- vovitch. 12.25 Concert. 12.50 Orgelconcert van do St.-Botolpfrs- kerk. I.202.20 Lunchmuziek van hotel Ma- tropole. 3.40 Franschc les. 4.05 Concert voor schoolkinderen. Or kest en solisten (contra alt, bariton, viooD. Engelscfre muziek. 5.05 Concert (contra alt, bariton). 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Orkestconcert v. fr. Prince of Wa les-Play house. 7.20 Tijdsein Big Ben, weorber., nieuw*. Lezing; Seen on the screen. 7.50 Muziek. 8.Causerie: The month's reviews. 8.20 R. L. S. Vcrjanrdagprogramina. Orkest. W. Ajello, sopraan. H. Heyncr, bariton. 9.20 Variété. „Claud Duval", door W. P. Frith. Dunn cn Doe, komieken. Irono Brouw, comedienne. 9.50 Lezing: Robert Louis Stevenson. 10.05 Sonate in Bes kl. t., Schubert. E. Bailou, piano. 10.20 Tijdsein, weerber., nieuws. 10.3511 20 Populair pianoconcert door Ticciati. 11 201.50 v.m. Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s", 1750 M. 12.502.10 Concert. Orkest Gayina. Mme. Daumas, zang. 5.055.56 Concert-orkest en vocalo so list on. 9.0510.30 „Travinta", opera van Verdi. Orkest en vocalo solisten. Königswusterhau8cn, 1300 M. on B e r 1 ij n, 483 cn 566 M. II.207 20 Lozingen en lessen. 7.20 „Der Widerspanstigen Znhmung", kom. opera in 4 acton van Shakesnearo. 9.5011.50 Dansmuziek. An n 8 t e r, 303 M. 12.501.50 Orkestconcert. 3.354.20 Koukenpraatje. 4.205,35 Orkestconcert. 5.406.0.0.20 Lozingen. 6.407 20 Gedicht van Wéiszmantel. 7.2010.40 Handel feest. Orkest en koor. Daarna dansmuziek. B r u s a o 1 509 en Antworpon 260 M- 8.20 De radio-courant. 8.509.50 Orkestconcert. 10.0510.50 Orkeslconcert. 10.0510.50 Drkestconcert. teur van do Lichtfabrieken maatrcgolon overwogen, doch er zijn verscheidene mooi lijklieden. Dat er vpoI werk wordt uitge voerd door personeel buiten dc fabriek, hangt van aler'ci factoren af, vooral van den prijsfaclor. Tenslotte bespreekt snr. de kwestie van de huren der wonin"bouwvereen!gin,'on. Deze kwestie is zeer ingewikkeld. De Nat. Woningraad, do Bond van Wonincbotiw- vereenigingen en do Bond van Gemeenten hebben daaromtrent vergaderd De ge meente Leiden z:t mef de moei'ijkheid, het hoofd schudde en wantrouwend werd. Mijn man heeft mij verzekerd dat men den post van de Boucheronnerpoort op dubbele Bterkte gebracht heeft. En die voor do kerk? Die is dezelfde gebleven 1 Florise dacht: Dat is 't voornaamste! Hardop hernam zij dan: Kom geef mij het m-mdjo en leen mij uw manteltje en laat u niet te lang bid den. Ja maar als de kapitein wist dat ik zonder zijn verlof mijn werk door een an der laat doen, dan zou hij mij misschien aanhouden cn gevangen zetten of nog er ger... Hoe kan hij dat weten? Bovendien is mijnheer Pcruncl niet alleen de gastheer maar do intieme vriend van dien g^vrees- den kapitein. Mocht er iets van onze on derneming uitlekken dan neem ik op mij om mijn broer voor u ten gunste te doen spreken. Maur men zaJ u beusch niet om zoo'n kleinigheid lastig vallen I Al neemt do kapitein het mij ook niet kwalijk, mijn man cn mijn zoon, die echte patriotten zijn, zullen het mij niet verge ven. Ook niet, als ik voor u tusschen boido kom? Juffrouw Perdriel zag dat Jacqueline begon to wankelen en daarom ging zij vriendelijk on vertrouw vol verder: Kom, m'n goede moeder Pacot, wees nog eens een keertj(v gedienstig. Wel -a. zal ik u niet mee. lastig vallen. En ge weet wel dat gij geen ondankbare plczie-r doe" (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 7