&t meerHÖLIAHDscu ZWllSERSCHE INGEZONDEN IPEDEDF.ELINti gfynnen' mr-T vwrzwarTng der d!jT;on on Tïti steekt do Maas plotseling haar rug op. Mocht dezo dijk doorbreken, dan zal bin nen een half uur het dorp Wijchen en de omgeving daarvan door den waterwolf worden overvallen. Geen wonder dan ook, dat velen voor zorgsmaatregelen nemen, voor een even- tueelen nieuwen watersnood. En het triestige gure en natte weer van do laat ste dagen brengt zeer zeker geen hoop op ecne betere toekomst bij de Maaskantsche bevolking. Verzwaring der dijken, dat lijkt hot eenige redmiddel om van nieuwe water ellende gevrijwaard te blijven. Uit Tiel wordt ons gemeld: In verband met den toestand van do Maasdijken bij OverasseJt doen to Tiel do wildste geruchten de ronde. Door perso nen, die gistermiddag te Dreumel zijn geweest, wordt verzekerd, dat do burge meester aldaar, de heer Van Erp, don in gezetenen bij afkondiging had. aangeraden do levende have op de dijken in veiligheid te brengen. Naar wij echter van goede ingelichte zijde vernamen, missen de geruchten al len grond Was van de Maas. De Maas ie plotseling weer sterk geste gen, gistermorgen te 8 uur was de stand te Maastricht 44.90 M. boven N.A.P. Do was bedroeg gedurende de laatste 24 uur 1.01 M. België seinde: Sarnbre station- nair, evenals de Maas bij Hastière, om trent do Ourtho zijn er geen berichten. Do rivier wies in den loop van den mor gen nog, vermoedelijk zal echter spoedig val intreden. Hedenmorgen was de stand te Maas tricht aan do Maasbrug 3.34 M. of 45.35 M. boven N.A.P. hetgeen een was betee- kent van 35 c.M. Uit Venlo wordt ons gemeld: De stand van de Maas te Venlo was he denmorgen 15.11 M. boven N.A.P. Sedert het laatste etmaal is de rivier 1.09 M. gewassen. Het water staat tegen de hui zen van den Maaskant. In Overijssel. Uit Rijssen wordt gemeld: Do Regge heeft de landerijen wijd en zijd overstroomd. Hier en te Wiorden staan honderden hectaren blank, eveneens bij Almelo, Zendum en Hengelo. Tal van wegen zijn ondergeloopen. Verzet tegen de politie in Den Haag. Zondagavond waren te 's-Gravenhago drie beschonken mannen in de Haagpoort aan het vechten. De politie wilde tusscheu heide komen, maar ondervond daarbij ver zet van do zijde van het publiek, dat met steonon naar do agenten gooide. Er moest toen van sabel en gummistok gebruik ge maakt worden, om de menigte uiteen te drijven. Een der vechtersbazen was in het bezit van een dolkmes, waarmede hij de agenten aanviel. Het wapen werd hem ontrukt en de man werd gearresteerd. In het geheel zijn drie arrestaties gedaan. Met een mes gestoken. Zaterdagavond maakte de 62-jarigo J. v. Z. te Rotterdam, die in een logement in do Eerste Schansstraat verblijf hield, ruzie over hot eten, dat z.i. niet goed was klaar gemaakt. De man, dio meer gedronken had, dan goed voor hem was, ging, daar men naar zijn inzien niet voldoendo noti tie van zijn klachten nam, naar beneden, om zich in het café bij den baas van het logement te beklagen. Do 18-jarige P. B., wonende op het Sta- ringploin, en de 23-jarige S. W. in de Schansstraat woonachtig, die in dit café zaten, vonden dat do oude man wel wat al to heftig te keer ging en zeiden daarom togen hem: „Man, maak je niet zoo nij dig". Dit was als olie op het vuur; van Z. ontstak dermate in drift, dat hij een mes greep en als een dolleman de beide man nen to lijf ging. Hij stak W. in zijn neus, zoodat dezo nagenoeg geheel werd afge sneden en trof B. In diens rechterhand, met het gevolg, dat do peezen van ring- en middelvinger werden doorgesneden. Do politie, die gewaarschuwd werd, arestoerdo den vechtersbaas spoedig en stelde hem in verzekerde bewaring. Do mishandelden moesten zich in het ziekenhuis onder genceskundigo behan deling stellen. Oe moordzaak te Rotterdam. Het onderzoek naar den moordenaar van den 22-jarigen havenarbeider K. R te Rotterdam, werd gisteren den ganschen dag door de politie voortgezet. Des middags werden wederom tweo per- zonen gearresteerd, wier signalementen eenigszins overeenkwamen met dat van den moordenaar. Zij konden evenwel hun alibi bewijzen en werden dan ook spoedig weer op vrije voeten gesteld. Ook gelukte het de politio den man te vindon, die Zondagmorgen do kloeren langs de Schiedamsche Singel had gelogd Het bleek te zijn do 28-jarigo J. A. E. Hij werd geconfronteerd met de juffrouw, d'u Zaterdagnamiddag den moord van nabij zag gebeuren. Deze kroongetuige herkon- de evenwel in hem niet den dader. Toch heeft do politie den man vastgehouden om dat zij wilde weten, welke redenen hij dan gehad" hooft voor het eigenaardig gebeu ren. Maar de arrestant wenschto voorals nog geen enkoio inlichting te geven. Dal hij iots mot don moord uitstaande heef!, golooft mon niet, doch dat E. iets anders op zijn geweten heeft, daarvan is men overtuigd. Tegen den avond heeft zich vrijwillig bij do politie een kantoorbediende gemeld, die nadat de moord was gebeurd, juist de straat inkwam toen do dader dezo verliet. ITtJ deeTSe mëfle, cïaf de raöorïïënaar*ka',i> wegwandelde met do handen in de zak. Bij de hoek van do straat gekomen keek hij nog eens om. Hij deed verder nog mede- deeling aan de politie, die niet van be lang ontbloot zijn, doch dan eerst waarde krijgen als men den derden man kan vin den. Deze persoon, die spoedig na het ple gen van den moord ter plaatse was had tegen de toegeschoten omwoners gezegd: „Het kan geen meenens zijn, want dezo ken ik". (Hij bedoelde den moordenaar) Het zoeken van de politie is thans naar dezen man, want heeft men dezen dan zal ook den dader aangewezen kunnen wor den. In die richting wordt thans het onder zoek voortgezet. Aanranding In den trein. Zondagmiddag werd in den trein tus- schen Arnhem en Velp een dame op min der eerbare wijze lastig gevallen door een mede-reiziger die alleen met haar in een coupé niet-rooken zat. De dame ontvlucht te te Velp de coupé met achterlating van e6n tasch en deed aangifte aan den con ducteur, die in Dieren de politie te Zut- phen telefonisch waarschuwde, waar het heerschap aan het station door een twee tal agenten werd opgewacht. De dader beweerde in een hotel te De venter als tijdelijk kellner werkzaam te zijn. Een vlechtensnijder? Toen het 3-jarig dochtertje van S. V wonende in de Kogelvangorstraat to Rot terdam Zatordagavond alleen op straat liep, kwam er een onbekend gebleven man op haar af, die het kind beetpakte en het haar afknipte. De onbekende maakte zich daarna met zijn buit uit do voeten. Boerderij afgebrand. Zondag is do groote boerderij van de weduwe Wezendonk te Pannerden tot den grond afgebrand De oorzaak van den brand is onbekend. Alles was verzekerd. Groote verkeersstremming. Zondagavond circa half zeven is aan de schipbrug te Hedel het in sleep getrokken wordende Rijnschip „Quarto" van do fa Vos de Vries te Rotterdam door den sterken stroom van de trossen los gesla gen, zoodat het schip overdwars in en voor het geopende schipbrugvak 1twam te lig gen. Hierdoor werd het verkeer te land en te water volledig gestremd. Onder lei ding van den ingenieur van den Water staat Lodder werden onmiddellijk enkele sleepbooten gerecpiireerd om het schip we der weg te trekken. Dit was te midder nacht nog niet gelukt, daar de geweldige sterke stroom alle in het werk gestelde pogingen deed mislukken. Do passeerondo schepen werden opgelegd. Het groote verkeer wordt omgeleid over Heüsden en Well. Overtreding van de Loterijwet? Gistermorgen heeft de politie te Amster dam huiszoeking gedaan ten kantorevan do naaml, vennootschap Algemeene Bouw en Exploitafiemaatschappij Do Witte Stad Van Baarlestraat 11, op grond van ver denking van overtreding van de Loterij- wet. Do Witto Stad geeft een premielec- ning uit. Verscheidene bescheiden zijn in beslag genomen. Gisteren zou juist een aangekondigde trekking plaats hebben. De maatschappij De Witte Stad zou te Am sterdam een groot complex woonhuizen stichten. Een goed jaar geleden is van het eerste huis de eerste steen gelegd. Sindsdien zijn er veertien huizen gebouwd door den heer Z. Gulden, die architect van de onderneming was, doch naar hij mee deelde, thans niet meer tot haar in betrek king staat. Den laatsten tijd is er-in het geheel niet meer gebouwd. Een 100-jarige overleden. Te St. Oedenrode is in den ouderdom van ruim 100 jaren de wed H. v. Duyn- fcovenvan Kessel overleden. Een 103-jarige. De heer Timp, de gepensioneerde mili- tairo wachter in het fort Vossegat bij Utrecht, hoopt 22 November te Utrecht zijn 103en verjaardag te vieren. Zijn ge zicht neemt wat af, overigens gevoelt hij zich nog goed. Hef moeilijke Nederlandsch. Enkele fabrikanten te Rotterdam heb ben, naar de N. R. Crt. meldt, uit Enge land den volgenden brief ontvangen: Lieve Mijneheeren, In genoeg vinder en zenden u in afzon der papier oene afschrift der derde uit gave der „Adresboek van Manufacturen !n 't groot invoerenen en uitvoerenen zuur den Noord Eastern Railway Stelsel", dat is verkondig van agentschap. Manufacturen in Engeland en Gewest ontvangen het ander uitgaven der boeken ik hopen, dat do nieuw uitgave bewijzen voordeel de firma den aanschouwer van iets niets nieuw maar sparen of ontzien. Hoogachfind, Enz. Vurige bollen, die In het water vielen. Zondagavond te half acht heeft men op dTio mijlen van de kust to IJmuiden vu rige bollen waargenomen, die in het water neerkwamen. Vletterlieden meenden eerst, dat het een vliegtuig was. Sleepbooten van het bureau Wijsmuller zijn naar de plek ge varen, doch hebben niets bijzonders kun nen ontdekken. Zenuwachto;:, Ouurupmïnen en SlapeBoos Mijnhardt's Zenuwtabletten zullen Uw zenuwen kalmeeren en sterken en Uw slapeloosheid verdrijven. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. 8545 De vervuiling van stadsgrachten. Dr. van Hamel Roos schrijft in het „Mndbl. t. d. Verv." het volgende: In het kort is reeds de aandacht geves tigd op do ergerlijke vervuiling onzer Am- sterdamsche grachten door het daarin de- poneeren van allerlei afval, „fecaliën" enz. Wij wenschen nu te wijzen op de al gemeene vervuiling van zoovele stads grachten cn havens hier te lande, als een bron voor het ontstaan en bevorderen van tal van ziekten. Wij behoeven hier niet do algemeen bekende feiten te memoreeren van typhus- en (vroegere) cholera-geval- len bij schippers, die door het drinken van het vervuilde water besmet wedden, doch wenschen als dringende plicht der over heid in het licht te stellen, dat een streng verbod behoort uitgevaardigd te worden tegen liet verontreinigen van grachten en havens, door voornoemden afval, enz. Doch bij een verbod behoort tevens dc kans ge geven to worden om de naleving er van mogelijk te maken, en wel in casu door de schippers in de gelegenheid te stellen, het vuil in tonnen of daartoe ingerichte sche pen te verwijderen. Zooals do toestand nu is en speciaal in'de hoofdstad kan iedereen zich daar van overtuigen kunnen talrijke haarden van besmetting ontstaan, door de massa's vuil die dagelijks onder het oog der politie in onze grachten gestort worden. Waar in deze tijden de typfms op zoo vele plaatsen do gezondheid bedreigt, is uiterste zindelijkheid dringend geboden en behooren, allo kansen van besmetting, en niet alleen die door water, me'k en voe dingsmiddelen, tot een kleinst mogelijk minimum beperkt te blijven. Een revolutietje onder de krokodillen. Het gebeurt niet zelden, zoo schrijft men aan de N Rott. Crt., dat de volkomen rus1', dio er heerscht in een troep naast en over elkaar heen liggende krokodillen en schild padden den bezoeker van hot Reptielen buis in de Diergaarde te Rotterdam, in den waan brengt, dat hij een zeer natuurge trouw opgezette troep voor zich heeft. Toch is die rust maar schijn. Alles leeft bier in pais en trede, alligators, krokodilleu, kaaimannen en schildpadden.zoo lang het goed gaat. Het laatste halfjaar was er geen spra ke meer van een internationalen vrede onder de reptielen. Het begon met enn ge woon heibeltje. Tommy kwam terug van zijn tournée langs de kermissen. Hij was na circa vijfjarige logeerpartij in liet bas sin, met niet al Ie veel moeite opgevangen vertrokken, maandenlang erg verwend en kwam nu dik en rond, maar in een aller- onverdragelijkst humeur, terug na afloop van het seizoen. Hij hapte en sloeg met zijn bek als hij maar even wat in zijn na bijheid zag, maar na korten tijd had men zijn kuren afgeleerd. Een paar maanden later werd het ernst. Met gerechtvaardigde trots wees ons kapt Ter Marsch aan boord van do „Kertoso- no" een 3^ M. langen Indischen krarn- krokodil aan, dien hij ondanks het minder gunstige jaargetijde levend had weten over te brengen. De buit werd naar huis vervoerd en zou te water gelaten worden Al bij de eerste ponineen om dozen sinjeur die tot de in Indië terecht gevreesde ..man pators" behoort, uit zijn lange smalle ver blijf te trekken, sloeg hij met zoo onge hoorde kracht zijn kop been en weer, dat men veiligheidshalve derr smalïen zijwand van zijn kist afslooplo en hem daarop voorover te water liet springen. Al spoedig begon hij te dreigen, en daar bij bleef het niet. Een schildnad van ruim dertig centimeter lengte werd als met een ijzerkniptang dwars doormidden gebeten, een jonge collega zoo duchtig te pakken genomen, dat hij 't niet lang overleefde Provisorisch werd de geweldenaar in ar rest gesteld. Door een voorloopiee vlecht- draarlafscheiding werd hij van zijn mede bewoners verwijderd, maar toen met liet oog op het maken der afscheiding het bas sin een nacht droog stond, wist hij zich te gen de kunstmatige rotsen omhoog te wer ken, zoodat hij den volgenden morgen de oppassers verwelkomde in het wandel pad liggend. Vlug sloegen de timmerlie den een stevig kTat in elkaar en met wei nig moeite liep het monster deze val bin nen. Nauwelijks was do rust teruggekeerd, of er kwamen twee nieuwe kramkrokodil- len aan: „slechts" 2^ M. lang. Op hoon van zegen werden zo in het groote bassin gelaten, waar echter de eenc spoedig zoo'n voortdurende bedreiging voor do overige bewoners bleek te zijn, dat deze samen hokten in het verst verwijderde hoekje vor 't bassin. Als een furie ging hij nu en dan te keer. zoodat het niet bij één slachtoffer bleef. Een flinke separatie midden door het bassin zou de vreedzamen van de nmokmakers scheiden. Het water werd uit het bassin gelaten: er was een takel in de iizoren kapspanten vastgemaakt en een keur van groote en kleine kisten naar bin nen gedragen. Eerst werden de schild padden en enkele kaaimannen vai. niet meer dan goed een meter lengte met 3e hand gepakt, de wat forschere exemnla- rn in het vangnet geslagen. Met de groote alligators begon de takel zijn diensten to bewijzen. Zo werden met strikken om het lijf opgeheven en buiten het bassin iri een kist neergelaten. Tenslotte bleven nog alleen de woestelingen te overmeesteren Een groote transportkisj werd in het droge bassin geplaatst, een Rink touw in de leng te" er" u-mli, e. 'T :r I v. T insnannfn en handigheid slaagde men er in de beide knapen, stuk voor stuk, een stevige lijn achter de voorpooten om het lichaam te bevestigen en daarop trok men behoed zaam de beide prachtdieren, ondanks de hevigste tegenstrubbelingen, in het hok en daarna uit het basin. Thans zitten de rad draaiers getweeën in de rechter bassin- helft, vreedzaam tot dusverre. Ter linker zijde heerscht ook rust. BuilenB. Berichten ONGELUKKEN. In het geteisterde Bari. Het water stond tot aan de balkons. Verschillende spoorwegverbindingen van Bari, o.a. die met Rome, zijn verbroken doordien do spoorwegdijken door het wa ter zijn weggespoeld. Een spoortrein reed van den dijk af, waardoor zes personen werden gewond. Van de omliggende gar nizoenen zijn manschappen voor hulpver leening gearriveerd. Het water te Bari reikte tot aan den onderkant der balkons. De geheelo stad ligt vol huisraad, dat door het modderige water is meegevoerd. De brand te Canton. Geen gevangenen omgekomen? Het stakingscomité te Canton ontkent, dat er bij den brand in zijn hoofdbureaux menschen om het leven zijn gekomen. Alle gevangenen, zoo verzekert men, zijn bij tijds in veiligheid gebracht en bevinden zich thans in de regeeringsgevangenis. Oog getuigen verklaren daarentegen, dat zij vele lijken hebben gezien Een dicht cordon van posters omringt het terrein, waar de brand heeft gewoed, zoodat een nader onderzoek niet moge lijk is. Een doodelijke cocaine-injectie. In het St. Jacob-ziekenhuis te Leipzig heeft dezer dagen een noodlottig voorval plaats gehad. Een jongeman, die daar ver pleegd werd en een onbeteekenende ope ratie aan den neus moest ondergaan, kreeg een cocaine-injectie, die echter te sterk gedoseerd was, zoodat het jong- mensch stierf. Tegen do ziekenzuster, die de onopzette lijke oorzaak van dit ongeluk is geweest, is een strafproces aanhangig gemaakt we gens het veroorzaken van den dood door nalatigheid. Met spanning ziet men te Leipzig den afloop van dit proces tegemoet. Motorongeluk. Te Andcrnach zijn drie motorrijders, die op korten afstand van elkaar reden, met elkaar in botsipg gekomen, doordien de band van het rijwiel van den eersten snrong. Een hunner werd gedood, terwijl de twee anderen ernstige verwondingen op liepen. NIEUWE WAS IN BELGIë. De Maas bij Namen een meter gestegen. De gasfabriek van Charleroi overstroom cl. De zware regens der laatste dagen heb ben de rivieren in België opnieuw doen wassen Gisteren is de gasfabriek te Char leroi weder overstroomd, doch de verlich ting der stad werd niet onderbroken: ook de kelders staan weder onder water. De weg naar Marchienne is weer onbruik baar, terwijl ook de omringende velden blank staan. De Haino en de Trouille zijn weer bui len haar oevers getreden. Uit Jemappes worden eveneens ovprstroomingen gemeld. Te Bergen staat de machinehal van de waterleiding gedeeltelijk onder water Te Namen is de Maas weder een meter geste gen Dc Lys en de Semois zijn gezwollen ten gevolge van de rpgens en den sneeuw storm van gistermiddag Driehonderd slachtoffers op Luzon. De typhoon richtte voor millioenen schade aan. Naar schatting zijn ongeveer driehon derd personen omgekomen in het zuiden van het eiland Luzon ten gevolge van den typhoon en de zeebeving. Uit de binnen gekomen rapporten, die nog incompleet zijn, kan reeds worden opgemaakt, dat de materieele schade millioenen dollars be draagt. De typhoon heeft behalve de provincie Batangas ook Cavite, Laguna, Tayabas ge teisterd, doch eerstgenoemde streek heeft het ergste geleden en in die provincie moeten alleen reeds bijna tweehonderd per sonen zijn gedood. Alcoholsmokkel. Vrijdagmiddag heeft een politieboot den te Swinemunde thuis behoorenden kotter „Kehrwieder" opgebracht, welko big Polangen alcohol aan smokkelaars had ge leverd. Aan boord van den kotter werd niet minder dan 5400 liter alcohol ge vonden. Diefstal van bontwaren. Bij een inbraak in een Hamburgsche bontzaak zijn gisternacht bontwaren ter waarde van 45.000 mark gestolen. Inbraak verijdeld. Vier inbrekers hebben getracht de brand kast uit het Prinsenthcater te Dresden te stelen. Zij waren er reeds in geslaagd het zware meubel tot de hoofdtrap te sleepen, toen zij door een wachter verrast werden. Zij lieten daarop de brandkast in den steek en vluchtten over de (faken. Ook een Koningin zijn. Naar uit New-York woj"heeft de vrouwelijke burgemeester van Seattle (staat Washington), Bertha Landes, dezer dagen de ontvangst van de koningin van Roemenië door de stedelijke autoriteiten afgelast, toen zij vernam, dat het konink lijke gezelschap met zes uur vertraging i» de stad zou aankomen. Een leeuwen-kweekerij. Een vindingrijke Amerikaan is op het denkbeeld gekomen, in Californië een meer dan 8000 vierkante meter grooten farm in te richten voor het fokken 'vat leeuwen, waaraan diergaarden, circussen en filmondernemingen in den laatsten tiji steeds grooter behoefte blijken te hebben. In dit modern fokstation zouden momei teel 75 leeuwen gehouden worden. Elk» leeuwin zou tweemaal per jaar 3 d 4 welpen kunnen krijgen, zoodat de leeuwen-kolonie zich ras kan uitbreiden. De jongen worden met do flesck opge. voed. Voor de voedering wordt verder el- ken dag een enorme kwantiteit paarden- vlecsch gebruikt. Voor een jongen leeuw wordt een som van zeshonderd .gulden betaald, voor een volwassen mannelijker leeuw geldt als hoogste notcering de fa. belarhtige som (hebben de Amcrikaansche bladen misschien één of meer nullen te veel gezet?) van 120.000 guide1 De exploitatiekosten vhpEm, i Y.alve door den verkoop van jonge leeuwen, ge. dekt door het „verhuren" van leeuwen aan filmondernemingen. Een leeuwin met veel „talent" ontvangt b.v. voor haar op treden 4800 gulden per keer. Zoo lang do concurrentie dus niet t( groot wordt, kan de affaire heel rendabel zijn! Een eigenaardige weddenschap. Te Cambridge heeft zich een komisd feitje afgespeeld. Eén student sprong ge- heel gekleed van de brug in dc Magdalena- straat aldaar in de rivier de Cam. Eet. parapluie zwaaide hij als parachute boven zijn hoofd, terwijl hij den sprong dee l. j Voorbijgangers, die het zonderling too- neel aanschouwden, merkten spoedig op, dat lord Burghley, een welbekend sport man, een cinematografisch" r<pnm« van het. voorval maakte. Even daarna zagen dn i s <!ea student-druipnat, in een boot klimmen. Later vernamen zij, dat hij een wedden schap met een paar vrienden had gedaan, die meenden, dat. hij dit waarrstukie niet zou volbrengen. Hij heeft nu eenige liveld. Dat meerrfarc studenten te Cambrvlg» intussehen den boel een beetje op stel'ea gezet hebben, blijkt uit pen «Rcutcr-tcle gram, volgens welke 49 studiosi aldaar we gens al te buitensporige pretmakeiuj mi- resteerd zijn. Heb is waarschijnlijk, dat zij 'llen zware boeten zullen krijgen enjaovondien van de universiteit zullen worden weggezonden. _SPMTr VOETBAL DIüC. HAARL. BOND. R. K. Spcrtvereeniging A. V. V. Het is Zondag een succesdag gewordr voor A. V. V. daar èn het 2de èn hei 3>U elftal een schitterende overwinning wis ten te behalen en dus de 4 te brh n pur ten alle te Veur hielden Om 1 uur speelde A V. V. Ill tegm l' H L V. In het begin wogen de partijs goed tegen elkaar op, doch spoedig ver krijgt A V. V de meerderheid en kenrijl .samenspelend belagen zij het D H L-dOp Bij een der aanvallen geeft do linksbuilej van A. V V. met een mooi schot zijn club de leiding; voorloopig houd| de D EL" verdediging, zij 'I met veel geluk, zich sta2t| de, doch kan zij niet verhinderen, dal fc rechtshalf mei een mooi boogschot er 2—h van maakt, terwijl dezelfde speler mei ff" dito schot het 30 doel worde" Md' zen stand wordt gedraaid Na de rust blijft A V V ainv ilh-nds spoedig maakt de linksbuiten er 40 va: terwijl even later dezelfde speler mol ff- keurig schot het 5e doelpunt inzet: D. H Ikan het niet verder dan do backs kr gén, ofschoon zij hard en goed werk«: A V V. weet het net verder niel r'*' te vinden en niet 5vonr A V. V flu1 de scheidsrechter einde, ofschoon H. zeker een tegenpuntje verdiend had Om 2.30 uur fluit scheidsrechter Pa)-"" dekooper A. V V TIWestlandia II k? Den de lijnen: het begin is sensation» daar binnen 2 minuten Westlandia leiding nam Het leek er aan vankei' raar, dat A. V V. het tegen het stevis Westlandia niet zou bolwerken, doch A V V'ers dachten er anders over heten een verbluffend en vlug samen'?- zien, waartegen de West land ia-verdodir'- r.iet bleek opgewassen Spoedig kwam ook de gelijkmaker in het net. terwijl reet daarop A V V. met een schilt^'', schot de leiding nam: Westlandia sp.^ zich terdege in, doch dc A V V.-verdffk ■ging gaf niet thuis en zetfo de voorhof» met forschc trappen aan hel werk; *lA', van deze een goed gébruik maakte deer- maal aehter elkaar den Westl -doolnr"1 verschalken, zoodat mei 41 de tusIW A V V. II inging Na de rust wa? de fut bij dc A. V er uit en Westl. kwam flink opzetten: dat A. V. V er 51 van gemaakt mm Westlandia het spel geheel in bis* den en wist er vrij spoedig 53 van maken. Dan begint A V Y in te ztePiM er aangepaki moet worden Zii ontwisB d-.n v. va.. v-.--v .1.» r"t rf»J| dn '1 v.'^nlt w| voer 1 tot 73, waarmede het e:C komt.

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 4