MEER HOVLANDSCH ZWI1SERSCNE CHOCOLADE REEPiN INGEZONDEN EHEDEDEELING eus over to loggen, waaruil tie lange arbeidsduur daar (e lande zal blijken, dat bet meermalen voorkomt, dat do on dernemers, om do bedrijven gaande le houden en de bedrijfskosten te verminde ren, opdrachten trachten te verkrijgen te gen zeer lagen prijs, soms zelfs beneden kostprijs, doch dat zij niet in staat zijn deze uit tc voeren, omdat er geen gelegen heid is mot in achtname van den wette lijk vastgestelden arbeidstijd, dezo op drachten binnen een zekeren tijd af te le veren dat het veelal regel is, dat deze op drachten alléén met korten leveringster mijn kunnen worden verkregen en de on dernemers wederom niet in staat zijn deze opdrachten aan-te nemen met liet oog op den wettelijken arbeidstijd en de in acht te nemen formaliteiten; dat derhalve, willen de bedrijven zich bij de huidige buitenlandscho concurrentie staande houden, het noodzakelijk is, dat elk bedrijf zonder nadere aanvraag do be voegdheid heeft om, zoo noodig, een ze ker aantal uren per dag over te werken met het geheele personeel, dus ook met het z.g. beschermd personeel; dat het dus voor do Leidsche Indus trie zeer urgent en noodzakelijk is, dat art. 2G Arbeidswet na 24 October 1926 be stendigd blijft; Tot nu toe kon te Leiden, zelfs onder de werking van genoemd artikel 26 der Arbeidswet, alleen een overwerkvergun- ning verkregen worden voor personen boven de 17 jaar. In de Textielindus trie b.v. is eene overwerkvergunning zonder inbegrip van „de beschermden" vanzelf sprekend waardeloos. Bij eventueel intreden van de zoozeer gewenschte seizoen- of andere drukte, zal dan aan alle aanvragen en opdrach ten gemakkelijk kunnen worden vol daan. De groote schommelingen in de verschillende markten maken het on doenlijk om groote voorraden bij de fa- frikanten te houden. De grossiers, dio vroeger de voorraden hielden ten be hoeve van de winkeliers, doen zulks ook niet meer en wentelen bet risico af op den fabrikant, die dus bij eerste aan vraag moet kunnen leveren, dat in verband met bet hiervoren ver melde het voor elk bedrijf gewenscht is de beschikking te hebben over 250 overuren met do beperkende bepalingen, dat de ar beidsduur per week niet langer dan 56 uur mag bedragen en dat aan de betrok ken arbeidsinspectie periodiek bet aantal der gemaakte overnren wordt opgegeven. Redenen waarom verzoekster zich wendt tot Uwo Excellentie met eerbiedig verzoek bet daarheen te willen leiden, dat aan de hiervoren geuite wenschen tegemoet worde gekomen. 't "Welk doende enz. (w.g.) Hugo v. Poelgeest, Voorz. (w.g.) B. Corts, Penningmeester, (w.g.) F. J. J. Trapman, Secr. INDISCHE LEZINGEN. Leven en werken van den Eur. arts In Indië Donderdagmiddag is in bet Groot Audi torium der Universiteit de tweedo voor dracht gehouden door den lieer G. van Genderen Stort, dir. officier van het Ned. Indische Leger te 's-Gravenhage, die voor een vrij talrijk gehoor, voor 't meerendeel uit dames- en heeren-studenten bestaande, sprak over: Leven on werken van den Europeeschen arts in Ned.-Indië. In zijn beschouwingen stelde spr. voorop, dat het ook, en vooral voor den arts in Indië, noodig is, dat hij met factoren van hoogere orde rekening houdt, Spr. ging daarop na de verschillende wegen, welke de arts, die naar Indië gaat, volgen kan. In elk der gevallen levert do arbeid een behoorlijk bestaan op en bovendien kan bij er werken in bot belang van het individu, do gemeenschap van Indië zelf en ten slot te ook in het belang van Groot-Nederland. Wat er op het gebied der volksgezondheid in Indië wordt gedaan werd door spr. aan getoond door op de inrichting voor koepok inenting en op het instituut Pasteur te wijzen en in bet kort niteen te zetten wat in het belang der hygiëne voor de inland- sche bevolking wordt gedaan. In die rich ting werken alle medici, hetzij zij in de burgermaatschappij hun bestaan vinden of bij de cultuur-ondernemingen, hetzij ze als militaire artsen werkzaam zijn. Ook in politïeken zin heeft, volgens spr. deze arbeid groote waarde, omdat daar door vertrouwen wordt gewekt bij do in- landscho bevolking in het stroven van den Europoaan. Speciaal van den Hollander. Vrijdagmiddag beeft de beer J. F. F. Einaar, litt. stud, to Botterdam, in bet Bo tanisch Laboratorium een lezing met licht beelden gehouden over De ontwikkeling van Suriname sinds 1863. Spr. begon met het geven van een over zicht van den toestand van Suriname, toen op 1 Juli 1863 de slavernij werd afgeschaft. Een strijd op economisch en sociaal gebied ontstond. Uitvoerig stond spr. stil bij. bet arbeidersvraagstuk in Suriname, Staats toezicht werd tijdelijk ingesteld om in de behoeften van arbeidskrachten te voorzien. Do vroegere slaven vestigden zich meest als kleine landbouwers en verbouwden voedselgewassen. In den loop der jaren had de kleine land bouw ziek ontwikkeld, toen plotseling de krullotenziekte uitbrak, die de landbou wers ruïneerde. Geen plek in West-l'ndië, aldus spr., .waar de slaven erger mishandeld werden dan in Suriname. Spr. gaf hierna een overzicht van de cul tures in Suriname sinds 1863 o.a. van sui ter, cacao, koffie, rijst, sinaasappelen en iatoou, alsmede van den mijnbouw. 6pr. is van mcening, dat Suriname het van den landbouw hebben moet, mits op deskundige wijze wordt nagegaan welke producten verbouwd worden. De groote landbouw verbouwde binai niets anders dan bananen en toen die cultuur op een mis lukking uitliep, stortte de gebeelo groote landbouw, behalve de suikerplantages, in. Wat den mijnbouw betreft, is spr. van meening dat getracht moet worden de ar beiders in dat bedrijf en in den boscli- bouw te behouden. Ten slotte besprak spr. den invloed die van de verschillende kerkgenootschappen sinds 18G3 op de bevolking is uitgeoefend, alsmede welke onderwijsinrichtingen men in Suriname heeft. Men verzoekt ons mede te deelen, dat 't adres van den Secretaris-Penningmees ter der Stichting voor den Leidschen Hout' den heer B. F. Krantz, is: Rijnsburger- weg 153. Aan dit adres worden reeds thans giften in eens zoowel als toezeggin gen van jaarlijkscho bijdragen gaarne in gewacht. Wel zullen binnenkort nog op ruime schaal circulaires worden ver spreid, maar niet iedereen kan op die ma nier worden bereikt. Wie dus onverhoopt nier worden bereikt. Het lijk werd eenigen lijd later opge- vischt en naar dc begraafplaats vervoerd Lijken aangespoeld. Te Domburg is liet in verregaanden staat van ontbinding verkeerend lijk van een zeeman aangespoeld. Aan de voorwerpen, die op het lijk werden gevonden vermoedt men, dat liet een Fransche zeeman was. Te Oostkapelle spoelde ook een lijk aan, vermoedelijk van een Engelse-hen zeeman. EEN MOORDAANSLAG TE HOEMSBROEK. Grondwerker doodgestoken. De dader vermoedelijk reeds b o k en d. Op den Passarlweg bij do Staatsmijn Anna te Heerlen is gisteravond de 45-jari- ge grondwerker Vedde van Vondel, in dienst van de Bruinkool-onderneming „Karisborg" en wonende in de Anjelier straat te Heerlerboide, door een onbekende ütjspiicfaten ONGELUKKEN. DOOR EEN ONVEILIG SIGNAAL GEREDEN. Botsing van twee goederentreinen. Groote materieel© schade. Zaterdagmiddag, ongeveer 4 uur, had bij het stationsemplacement van het station Staatsspoor te Ede een botsing plaats tus- schen twee goederentreinen. De goederen trein uit Arnhem, die ruim halfvier te Ede moest aankomen, was ruim een kwartier over tijd; de machinist van dien trein reed door een onveilig signaal, ten gevolge waarvan een botsing ontstond met den uit- rijdenden goederentrein van de lijn Ede Nijkerk. Beide locomotieven werden beschadigd. Die van den Arnhemschen trein ligt geheel opzij, terwijl een viertal wagens van (lien trein ontspoorde en gedeeltelijk in elkaar gedrukt werd. Het treinpersoneel wist zich bijtijds in veiligheid te stellen, zoodat geen persoon lijke ongelukken gebeurden en er alleen veel materioele schade is. Het Noordelijk spoor is geheel versperd. Zoodra het onderzoek dit toestond, is met het opruimingswerk een aanvang ge maakt. Vrachtauto omgeslagen. Vier gewonden. Gistermorgen is op de Javabrug, te Den Haag, nabij de Koninginnegracht een Ford-vrachtauto met 15 Spartaan-suppor ters omgeslagen. Op de brug sprong de band van een der voorwielen, waarbij deze Yan do velg vloog. Op hetzelfde moment sloeg de auto, die door den eigenaar, den heer Hoopman, uit Amsterdam, werd be stuurd, om en vielen de inzittenden op do straat. Direct werd de eerste hulpdienst gewaarschuwd, welke met een tweetal eer ste hulpauto's weldra ter plaatse was. Een der inzittenden had een kniekneuzing, ter wijl twee andere snijwonden van de glas scherven aan hand en arm opliepen. Het vierde slachtoffer was er het ergste aan toe en kreeg een zeer diepe wonde in den neus. De overige inzittenden kwamen met den schrik vrij. Na aan den Gentralen post te zijn verbonden, konden de gewonden naar het H.B.S.-terrein, waarheen men op weg was, vertrekken. De auto werd door de po litie in beslag genomen. Aanrijding. Zaterdagmiddag had lo Gorinchem op den boek van 't Melkpad en de Westwa- genstraat alhier een aanrijding plaats tus- schen een door een tweetal kinderen van den caféhouder P. bereden fiets en een met paard bespannen kar van den brandstof- fenhandelaar do J. Schijnbaar geschrokken door een zich op dienzclfden hoek bevindende vischkar, begon het dier te steigeren en werd hel rijwiel aangereden, met het gevolg, dat het jongetje van P., dat achter op den ba gagedrager zat, de kar over zich heen kreeg, terwijl zijn beenen tusschen het wiel en het trottoir bekneld werden. Nader vernemen wij, dat de toestand van het knaapje redelijk wel is. Tragische dood. Vrijdagavond was de 15-jarige ijzer- werkersmaat, A. Middelburg uit Schiedam op het werk aan het bij de Rolterdamsche Droogdok-Mij. in reparatie liggende En- gelsche stoomschip „Firpark".' Toen hij en zijn kameraden met het werk gereed wa ren, wilde M. die veel vuil aan zijn schoe nen had gekregen, deze- afspoelen, doch gleed uit en zonk in de diepte. Zijn kame raden, die niet wisten waar bij gebleven was, gingen hem zoeken. Zij zagen juist hoe hij nog voor het laatst boven kwam en zijn band uit het water stale. Helaas was Het drama heeft zich naar „de Crt." meldt, als volgt toegedragen: Het slachtoffer kwam in gezelschap van juffrouw M. van de kermis te Hoensbroek j Ih hun onmiddellijke nabijheid liepen nog J een man en een vrouw, van wie echter niet I zeker is, dat zij bij elkander behoorden. Juffrouw M. wandelde enkele meters voor Van Vondel uit, ontstemd als zij was I over het feil, dat deze naar haar meening j te veel had gedronken, toen zij plotseling een mannenstem hoorde zeggen: „Ben jij een Grönninger? Daar heb je dan wat van mei" Op hetzelfde oogenblik riep Van Vondel: „Ik ben gestoken". Wan kelend kwam hij naar mejuffrouw M. toe. Hoogst ontsteld riep deze aanstonds om hulp. De caféhouder Van Bus, nabij wiens woning de aanslag werd gepleegd, snelde naderbij en ving dengewondo op, toen deze in elkaar zakte. Men merkte op, dat zoowel de man als de vrouw, die te gelijk met het slachtoffer en diens gezellin uit Hoensbroek waren gekomen, doorliepen, alsof er niets was gebeurd. De caféhouder waarschuwde de politie en riep geneeskundige hulp in. De geneesheer uit Trecbeek kou slechts den dood consta- teeren. Van Vondel bad een messteek ge kregen in de linkerzijde van de borst. De slagader was geraakt ten gevolge waarvan de man na eenige oogenblikken moet zijn doodgebloed. Ondei leiding van rden burgemeester van Heerlen en de commissaris van politie werd een onderzoek ingesteld. Juffrouw M. die van het vreeselijk gebeuren zeer onder den indruk was, wist niét den naam vam den man, die tijdens den aanslag in de on middellijke nabijheid van bet slachtoffer was geweest, doch meende hem van ge zicht te kennen. Zij was in staat' een vrij duidelijk signalement te geven en voegde er aan toe, dat hij in een van de koloniën in do omgeving zijn woning moest hebben Hetgeen zij mededeelde bracht dc politie aanstonds op het spoor van den vermoede- lijken dader. Per auto zijn enkele recher cheurs naar diens-woning gegaan om den man zoo mogelijk aan te houden en naar, Heerle te brengen. He lijk van Van Vondel is naar het hos pitaal te Heerlen overgebracht. Magnetische storm. Zonnevlekken waargenomen. Het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt deelde Zaterdag mede, dat Vrij dag en Vrijdagnacht aan het Instituut een buitengewoon sterke magnetische storm op- geteekend is. De totale verandering in de richting van de magneetnaald bedroeg on geveer drie graden. Poollicht zal hier te lande in verband met de weersgesteldheid wel niet zijn gezien. Op de zon waren de laatste dagen verscheidene zonnevlekken waar te nemen. Een verijdelde inbraak. De huid verkocht voor de beer was geschoten. Reeds eenige dagen had de Haagsche po litie het vermoeden, dat er een inbraak werd voorbereid in een perceel aan den Lu- therschen Burmval, waarin gevestigd is een zaak van „Underwood" schrijfmachines, toebehoorende aan den heer G. In verband hiermee schonk de politie bijzonder aan dacht aan dit perceel en gedurende eenige nachten werd er regelmatig gepost door rechercheurs. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag poogden'de dieven hun slag te slaan. In het perceel hadden zich een aantal recher cheurs verdekt opgesteld en wachtten hun komst af. Door het licht van 'n lantaarn, welke voor liet perceel staat, konden zij de handelingen van do inbrekers nauw keurig gadeslaan. Er waren drie personen; een daarvan wrong zich met groote behen digheid door een tuimelraam en verschaf te zich op deze wijze toegang tol den win kel. Een zestal schrijfmachines zette bij gereed ora mee te nemen. Vervolgens wilde Lij de deur openen om zijn makkers binnen to laten. Een der grendels kon hij echter niet ver wijderen, waarop hij zich van een der ach ter den winkel gelegen vertrekken begaf. Hier luidden zich 3 rechercheurs verstout achter oen kast en onder de lessenaars. De dief doorzocht met een zaklantaarn of er zich nog iets van zijn gading bevond. Juist toen hij zich weer wilde verwijderen, werd bem door een der rechercheurs, die te voorschijn sprong, oen revolver onder do neus gehouden, waarop de man zóó he\ig verschrok, dat hij zonder verder verzei zich overgaf. Door eenige andere rechercheurs waren intusschen de beide handlangers die buiten stonden te wachten, gearresteerd. Hel bleek, d::t d? c.rrt resteerde een 25-jarig lijstonm iker is, zonder vaste woonplaats. De heide anderen zijn een 25- jarige timmerman en een 28-jarige bank werker, eveneens zonder vaste woonplaats Uit een nader onderzoek bleek nog, dat de dieven de zes schrijfmachines reeds aan anderen verkocht hadden, op voorwaarde, dat zij in 't begin van do volgende week ge leverd zouden worden. Om nu aan de voorwaarde le kunnen voldoen, had men het plan beraamd de machines te halen. Mislukte inbraak in een postkantoor. Zaterdagnacht werd ingebroken in het postkantoor te Ammerzoden. Door het uit snijden van een ruit waren de dieven in het gebouw gekomen. Met een hoor tracht ten zij kasten te forceeren. De directeur van liet postkantoor die op de bovenverdieping van dit gebouw woont hoorde evenwel on raad. De inbrekers sloegen toen, zonder dat zij iets meenamen, op de vlucht. De politie stelt een onderzoek in. Inbraak. Gisternacht is te Tiel voor de tweede maal in deze week op een brutale manier ingebroken in een alleenstaande villa, waar van de bewoners tijdelijk afwezig zijn. Slechts een dienstbode en een huisbe waarder bewonen de villa, doch hebben niets gemerkt. De inbraak, die midder- nach geschied moet zijn, is beide keeren wellicht door meerdere personen geschied. Zij verschaften zich toegang door uitsnij ding van een ruit en volvoerden hun werk rustig. Vermist worden diverse antieke voorwerpen, w.o. een tinnen bierkan, scho tels, borden, ec. Vermoedelijk hebben de heeren gebruik gemaakt van een auto. Typhus. Ten huize van mej. G., aan dc Balsche- baan te Bergen op Zoom, is een nieuw ty- phus-geval geconstateerd. De Patiënte is naar het Burgergasthuis overgebracht. De zustei^mej. W. uit Oudelande, die de (yphuspatiënten te Hoedekenskerke heeft opgepast en ter observatie in het ziekenhuis te Goes was opgenomen, is als slachtoffer van haar beroep aan de ge vreesde ziekte overleden. Te Breukelen hebben zich drie geval len van typhus voorgedaan. Men meldt uit Sappemeer aaD de „Msbd."; Terwijl in het naburige Kolham de ziekte zich niet verder heeft uitgebreid, is thans hier een geval van typhus gecon stateerd. Ondeugdelijke rolmeps. Te Arnhem heeft zich een geval van pa- ratyphus voorgedaan in het gezin van den concierge van de R. K. Kookschool Do man is in het gemeenteziekenhuis opge nomen, en zijn gezin wordt daar in obser vatie gehouden. De school is gesloten Daar men voedselvergiftiging vermoed wordt door de familie genuttigde rolmops onderzocht. Een woesteling. Zaterdagavond begaf, zekero F. te Til burg, die onder den invloed van sterken drank verkeerde, zich naar een vrouw op den Bergdijk, die volgens zijn bewering van hem kwaad had gesproken. Toen F. de vrouw met een mes te lijf wilde vluchtte zij naar buiten. Op haar hulpgeroep kwam een daar in do buurt wonend politieagent toegeloopen. Inplaats van gevolg te geven aan het he vel van den agent om zich te verwijderen, viel F. den agent, een zekere K. aan, sneed hem de kleeren stuk en bracht hem boven dien een kleine snijwond toe over 't lichaam Desondanks wist de agent den woeste ling te overmeesteren en in arrest te stel len. Poging tot doodslag. Zaterdagmiddag is te Lemmer gevanke lijk binnengebracht, door de Rijkspolitie van Echten en op last van den burgemees ter van Lemsterland naar Leeuwarden ge transporteerd, de arbeider G. IJ. nit Ech ten, als verdacht van poging tot doodslag cp den veehouder J. de Haan aldaar. Hij zal te Leeuwarden ter beschikking van de Officier van Justitie worden gesteld. Een krankzinnige Fransche vrouw aangehouden. Door de gemcente-politie van Waalwijk ia in de akkers achter voormalig Baard' wijk aangehouden een vrouw, die door haar vreemde manieren de aandacht trok. Naar het politiebureau overgebracht, bleek de vrouw uit Frankrijk afkomstig en aldaar voor eenige weken uit een krankzinnigen gesticht ontvlucht te zijn. Bij de landbouwers heeft ze al dien tijd voedsel zien te bekomen, en den nacht bracht ze in de bosschen door. Ze is moe der van twee kinderen. Door de politie is de ongelukkige vrouw naar Roosendaal overgebracht voor verder vervoer. Boefjes. De politic te Hoensbroek verbaliseerde een 4-tal knapen van '12 tot 16 jaar, die zich schuldig hadden gemaakt aan diefstal van een horlogo uit een auto, van ruim 30 uit oen bakkerswagen, van verschil lende artikelen uit een winkel, en zich nog aan talloos vele delicten schuldig maakten. In een brievenbus slichtten zij brand Mijn aangespoeld, j Tusschen IJmuiden en Zamlvoort is Lij- j dens den jongsten storm oen mijn op lie! j strand aangedreven. Ze zal zoo spoedig mogelijk worden gedemonteerd. Blinds visschen. Ten gevolge van Jul we, :..u »..:i stoomgemaal, wordt met liet water zar veel visch uit de binnenwateren van Friesland in zee gespoten. Deze visschen, die in het zeewater spoedig blind worden, zwemmen thans lai^gs de kust en tusschen het zee gras nabij Lemmer. Heden waren ver- schillende inwoners bezig deze visch, dio zich gemakkelijk laai vangen, te bemachti gen. Er waren zelfs bleien van 2 pond en snoeken van bijna 5 pond. Het is weer Lotus-maand. Prijsvraag: „W ie ben ik?" Van de firma Ant. Jurgens' Margarincfa- brieken uit Oss ontvingen wij eene com plete verzameling reclame-materiaal. Deze firma heeft een speciale reclame-campagno georganiseerd welke campagne loopt vanaf 15 October tot en met 15 November a.s. Als altijd origineel, komt zij thans met eene prijsvraag, die een gansche maand vele gemoederen zal bezig houden en menig uurtje van aandachtige beschouwing en vergelijking zal vergen. Jong en oud, rijk en arm, geletterd en ongeletterd zal er zijn aandacht aan wijden en iedereen zal willen beproeven het vraagstuk, dat oogcnschijn- lijk gemakkelijk lijkt maar in zich toch zeer ingewikkeld is, tot een good eindre sultaat te brengen. Hierbij eenige inlichtingen. 1. De prijsvraag bestaat uit het aanwij zen van 48 personen, afzonderlijk afge drukt met hoed, welke personen uit een groepsfoto (zonder hoed) herkend moeten worden. 2. Iedereen die gedurende een maand 10 pond Lotus-margarine koopt, kan aan de prijsvraag deelnemen; een voorwaarde dus dio door iederen verbruiker kail worden 3. Voor deze prijsvraag is in totaal f20.000 aan prijzen beschikbaar gestold; 4. Voor de kinderen worden 5000 prijzen uitgeloofd, te winnen in den groeten Raad selwedstrijd 5. alle vereenigingen in Nederland zijn in de prijsvraag „Wie ben ik?" betrokken, en ontvangen volgens de voorwaarden, apart voor vereenigingen, in totaal een bedrag van f 5000. 6. Ook de voorzitters, secretarissen, pen ningmeesters van de in Nederland bestaan de vereenigingen zullen in de gelegenheid zijn een aardig cadeau in ontvangst tn ne men. Voor veel vereenigingen een buiten kansje. Wat moet nu een ieder doen die aan do prijsvraag deel wil nemen en een prijs wil bemachtigen Hij zorge ervoor dat hij in den loop der maand het Lotustïidschrift No. 35 en No, 36 in zijn bezit krijge. Hierin is alles v.at hij weten'en doen moet duidelijk aaw-p'v.-i ven. Is men in het bezit van deze twee boekjes dan heeft men slechts de voor waarden daarin vermeld, na te komen. La die liggen zonder kosten onder ieders be reik. Deze boekjes, men lette wel No. 35 r Ti zijn bij allo winkeliers verkrijgbaar. Wij twijfelen niet of dc firma .k-ygens zal met hare grootsche reclamccamprppi» successen boeken. BuiftenL SSerscEsiv-- BP.UTALE OVERVAL TE NEW YORK. Voor 125.000 dollar juweelen geroofd. De daders per auto ontkomen. Een van de stoutmoedigste beroovingen, welko tot dusverre gepleegd ziin, vemd Zaterdagavond te New Vork plaats, toen bandieten de vrouw van een gewezen sena tor, mevrouw Caldor, haar dochter en me vrouw Robert Leo geschaakt hebben, rte van een theatervoorstelling in Manhattan naar haar woningen in Brooklijn terug keerden. De auto, waarin het gezelschap zich be vond, had juist voor het huis van mevrouw Lee gestopt, toen plotseling drie mannen uit een anderen auto sprogen, die den eersten auto geruimen tijd ha-d gevolgd. 7.i] bedreigden het gezelschap met, revolves en bevalen het te zwijgen. Den chanffcör en diens vrouw dwongen zij achteren bil de overigen te gaan zitten. Een der ban dieten plaatste zich aan het. stuur, ierwvl een der beide anderen de dames van hsar juweelen ter waarde van 125.000 dollar be roofde. De bandieten reden daarop met den auto naar een naburig park, terwbl dc derde bandiet in den auto der rocve s volgde. In een der meest verlaten gedogen van bet park dwongen zij de dames nwkn chauffeur uit te stapnen, waarna zn er met beide auto's in volle vaart v&p 'Dor gingen. De auto's werden later bij hot. Bin tion van den ondergrond-spoorweg vfl.n Manhattan gevonden. Trein tegen auto gebotst. Op do route van Kamenz naar Bevnz- dorf, is een auto bij het passeeren van nee overweg in botsing gekomen met een ko- lentrein. Do botsing was zoo hevig, dat een kolen wagen van dc rails werd geworpen. J0 auto werd geheel vernield. Een der tenden werd op slag gedood, terwn chauffeur en 'n jonge bediende Teveel vaarlijko verwondingen opliepen en 11 bet ziekenhuis werden gebracht. Boot in Canada vergaan. Een kleine passagiorsboot van die een dienst onderhoudt tusschen Q-( en 'plaatsen nan de golf van Sint L-" *v" mannen vergaan, waarbij •tv nm het leven

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 4