*jÏ£>wt geneest -en v&tf&ami ff* i INGEZONDEN KKKIUK ivooi HUISHOUDZEEP Eén dag alles gratis. UM- EN TSMÜQUM! R I m IFl vuurzuilen, stegen er uit omhoog, eindi gende in enormde rookkolommen. Groote brokken steen werden bij tus- schenpoozen omboog geslingerd en aau den onderkant van de vier kraters, die zich gevormd hebben, baande zich de lava een uitweg naar het dal. Spel van ongeketende elementen. Om zeven uur 's avonds waren we op het topje, waar ik wezen wilde, aange land. Naar boven klimmend bad de steile helling er van den vulkaan een tijdlang aan ons oog onttrokken. Boven gekomen vertoonde zich het machtige schouwspel voor onzo verbaasde blikken. We waren misschien vijf zeshonderd meter van do kraters verwijderd. In do omringende duisternis kwam de bovennatuurlijke pracht nog meer tot uiting. Geweldige vuurzuilen, niets dan die enorme vlam men. Daar tusschendoor de gloeiende brokken steen omhoog geslingerd met ontzettende kracht. En rook, een reusach tig dak van rook. Ik pakte onmiddellijk mijn toestel' uit en ben aan het filmen gegaan. Uren aan één stuk. Het was om niet genoeg van te krijgen. Eerst om elf uur ben ik er mee uitgescheden. Doordat we ons lager bevonden dan de kraters, werd het bepaald koud op die hoogte. Men had mij beloofd een paar koelies naar boven te sturen, om zonder ongeluk ken den terugtocht te kunnen aanvaarden Dat zou dan met fakkellicht geschieden. Er kwam echter niemand opdagen. Het werd zoo koud, dat ik er niets voor voelde om nog langer te blijven. Zoodoende be sloot ik het dan maar zonder fakkels te wagen en we vingen onzen terugtocht aan* De afdaling was alles behalve pleizierig, maar het resultaat vergoedde alles dub bel en dwars." De typhus-epidemie te Hannover. Het totaal aantal personen te Hannover lijdende aan of verdacht van typhus, be droeg gisterochtend 1721, het aantal doo- den 165. Aardbeving te Zwickau. Donderdagavond werd te Zwickau een vrij sterke aardbeving waargenomen, die alle huizen in de binnenstad deed schud den. Ook in de omgeving werd de aard beving gevoeld. De doodende lach. Te Bath in Engeland is Woensdag een 15-jarige schooljongen bij het uitgaan van de bioscoop waar bij een humoristi sche film had gezien, ten gevolge van overmatig lachen onwel geworden en bij na onmiddellijk daarop gestorven. In de „mooie" gevangenis van Fresnes. Guy Launay van de „Matin" trekt eens te velde tegen de „al te Bentimenteele be handeling van ernstige misdadigers" bet onderwerp is zijn pro en contra waard, maar de feitelijke aanleiding voor den journalist om zijn conclusie te formuleeren is het niet minder. Daar heb ge Fresnes, Fresnes met zijn moderne gevangenis, waar do cellen geripo- liend zijn en het park keurig onderhou den, waar de gevangenen de geneuchten van den vooruitgang smaken, voetbaden en centrale verwa ming. Maar datzelfde Fres nes bergt binnen zijn muren een inbreker die iedere celdeur met een tot looper om- getooverd sardienenblikje weet to openen. Deze amateur-sloten (open) maker is trou wens niet zoo egoïstisch, dat hii zijn kunst uitsluitend voor zichzelf houdt, hij heeft onlangs aan een gevangenis-commissie la ten zien hoe men „in viif sccondetjes, zoo krik-krak" een gevangenisslot laat werken, al ware het driedubbel omgedraaid. De gevangenis-administratie, hoont Lau nay, heeft zich dit lesje heelemaal niet ter harte genomen cn zoo hebben de virtuoos en een zijner vrienden Zondag j.l. een staaltje van hun kunnen ten besto gegeven met. het gevolg, dat zij in een ommezien weer van hun vrijheid genoten, en ware niet. een bewaker toevallig langs gekomen zij hadden zoowaar nog een tweehonderd tal collega's mede bevrijd. „Zoover zijn wij dus met onze overge voeligheid, onze camnagne tegen den dwangarbeid en dergelijke reeds geko men", kookt Launay. Heeren dieven moordenaars hebben het maar lekker. En op een mooien nacht be1 even wo een col leetieve uitbraak van een regiment gevan genen, en dien nacht mogen do brave dor pelingen van Fresnes het dorp ligt vlak bii de gevangenis waarachtig hun botjes nummeren De rechtbank op de vlucht. De gebroeders Weinert uit Danzïg zijn on er makkelijke schavuiten. Dezer dagen stonden zij voor de rechtbank in hun va derstad terecht, omdat zij hij een gevecht een tachtigiarigen nachtwa.ker zaagsel de oogen hadden gegooid, waardoor de man blind waf. geworden. Deswege veroor deelde de rechtbank hen elk tot zes maan den. Nauwelijks was het vonnis gevallen, of de twee broers sprongen van de beklaag denbank over de balustrade en begonnen de aanwezigo stoelen op de Tuggen van Techters, veldwachters en deurwaarder stuk te slaan. De deurwaarder en de oneews pende veldwachters kozen het hazenpad, en de officier van justitie cn de rechters volgden aldra. Er ontstond een verschrik kelijk tumult, dat eerst een einde nam, toen de inmiddels gealarmeerde politie ten too neele verscheen on do gebroeders Weini overmande. „Tom Mix en Harry Piel". De kinderrechter van Gonstanz heeft twee door slechte lectuur afgedoolde jonge lieden, den 15-jarigen Erwin Geertsen en den 16-jarigen Hugo Oswald uit St.-Gallen tot resp. "3 en 5 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Beiden waren lid van een rooverbendè, die haar „hol" in de nabij heid van St. Gallen had. In dat hol vond men veilig weggestopt, het gestolen goed €n de .bedrijfswerktuigen". De boefjes stalen drijfriemen en maak ten daarvan revolvertasscben; bij een wa penhandelaar werden vijf revolvers en een dolk ontvreemd, uit de winkellade van een slager 500 francs gestolen. De jongelui oefenden zich in roofovervallen, en spe ciaal ook in het lassowerpen, in de hoop deze kunsten later te kunnen toepassen. De beide aanvoerders noemden zich „Tom Mix" en „Harry Piel". Op 18 Aug. nog overviel de bende op het eilandje Mainau drie dames, om ze te berooven. Kort daar op kon men hen gelukkig arresteoren. De kinderrechter nam bij de strafmaat de jeugd der beklaagden en den invloed van „Schundliteratur" en slechte films in aan merking. De heks. In oen dorp bij Venetië stierf dezer dagen een 23-jarige vrouw, Teresa Pez- zato genaamd. Spoedig verspreidde zich het gerucht, dat ze door toovernij gestor ven was. Men wees weldra de daderes aan, een oudje van twee en zeventig jaar, dat om haar donker uiterlijk de Siciliaan- sche werd bijgenaamd. Terwijl het lijk nog boven aardo stond, verzamelden de dorpelingen zich voor het huisje van de „heks", die uitgescholden werd voor alles wat leelijk was. Opgehitst door de bloedverwanten van de gestor vene nam do voor het huisje samenge schoolde mengito een, dreigende houding aan en het zou tot handtastelijkheden zijn gekomen men wilde reeds de deur for- ceeren en er waren al steenen door de ra men gegooid zoo niet caribineri tus- scbenbeide waren gekomen en de belaag de vrouw ontzet hadden. De pastoor van het dorp moest ten slot te met een ernstig vermaan de dorpelin gen er toe brengen, de oude met rust te laten. Hij wees ér op, dat volgens den dokter de jonge vtouw door tering ge storven was. Toen keerde de rust weder. Nederianüsch Oost-lnüië Weder een aardschok in het Padangsche Aneta seint uit Padang: Alhier werd een hevige, korte aardschok gevoeld. De menschen ontvluchtten hun huizen. Prima per dubbel stuk op vertoon van dezen Bon. Kei kan «ancSasg zijn. fc RIJNSTREEK. WEKELIJKSCH OVERZICHT KAASHANDEL. Eindelijk is er dan eenige kentering ge komen in den toestand van de kaashandel. Nadat we den geheeleü zomer 'n min of meer flauwe handel hebben gekend is thans de toestand in zooverro gewijzigd dat de handel op do markten veel levendiger is geworden en dientengevolge veel hoogere prijzen werden besteed. De prijzen van de verschillende kaassoorten zijn minstens 46 ct. per pond hooger gekomen. Te Bo degraven begon 't reeds. De hoogste notee ring liepj te Bodegraven tot f53J4, te Woerden echter liep deze tot f 59, waar dan- ook deze week de hoogste prijs werd ge maakt. Te Alphen kwam de hoogste no teering tot f 57, terwijl Gouda tot f 56 no teerde. De prima kaas van 10 K.G. kon van f 52 tot f 56 bedingen. Ook de mindere kwaliteiten, welke deze zonier zeer veel werd aangevoerd, deelt in deze prijsver- hooging mee. Zoo zal thans geen kaas on der f 40 zijn verkocht. De aanvoeren waren deze week over 't algemeen zeer groot. Te Bodegraven 453 partijen, te Woerden 544 partijen, te Gouda 243 partijen en te Al phen 83 partijen. Dc productie schijnt nog al mee te vallen. Men is anders om dezen tiid van 't jaar dergelijke groote aanvoer niet gewoon en in verband met de voorra den die nog in de pakhuizen aanwezig zijn zou 't misschien wel wenscheliilc zijn wan neer er wat minder kaas werd aangeboden, Juist door het groote aanbod en de nog steeds zeer groote voorraden zou een ver dere prijsstijging wel eens achterwege kun nen blijven, want de prijs-verhetering de zer week vindt o.i. geen gezonde oorzaak n.l. in een verbeterden afzet van het pro duet en moet veeleer toe worden geschre ven aan het feit dat iedere handelaar wat prima Sept.-kaas in voorraad wil hebben. De afzet is nu van dien aard dat- zij niet beantwoordt aan de groote productie. De verschenen statistieken bevestigen dit vol komen. Alhoewel niet direct onbevredi gend blijven de uitvoer-cijfers tot op he den tamelijk ver beneden die van verleden jaar. Neemt men hier dan weer bij de on getwijfeld groot-ere productie van dit jaar, dan moet dit van zelf van invloed zijn op de prijsverhoudingen. Indien dan ook geen intense opleving van export den toe and wijzigt, zal de prijs-verfcetering moeilijk stand kunnen houden. In den handel is 't echter onmogelijk om positief tc beweren hoc deze zal verloopen. WOERDEN. Opening Nijverehids-avondschool. Gistermiddag heeft alhier de plechtige opening plaats gehad van de nieuwe Nijverheids -avondschool. De voorz. van liet Dep. Woerden der Ned.. Mij. Nijver- INGEZONDEN! BSEDEDEELING beid en Handel richtte een hartelijk woord van welkom tot alle aanwezigen, inzonderheid den Inspecteur van het Nij verheidsonderwijs, do heer Grootehaar als afgevaardigd van den Minister van Onderwijs, Burgemeester en Raadsleden der gemeente Woerden en den voorzitter der Kamer van Koophandel te Gouda. Spr geeft dan een uitvoerige beschrijving hoe de Nijverheids-avondschool, nu 55 jaren geleden is ontstaan en wat alzoo noodig is geweest om ze tot de nu be reikte hoogte op te voeren. Waar voor het nieuwe leerjaar zich alreeds 105 leer lingen hebben laten inschrijven, terwijl in de oude school bet hoogste getal 80 heeft bedragen, is bet duidelijk, dat de nieuwe school in een werkelijk dringende be hoefte voorziet. Hierna gaf de heer Zon bet woord aan den heer Grootehaar. Als afgevaardigde van den Minister, die verhinderd is zelf de opening te komen bijwonen, aldus de heer Groote haar, is mij de eervolle taak overgelaten het bestuur met de opening der nieuwe school hartelijk to feliciteeren. Zij mag er van overtuigd zijn, dat de bo langstelling van de zijde der Regeering hiervoor bijzonder groot is. Spr. acht het een feit van beteekenis dat er mannen zijn die hun tijd en toewijding er aan geven om een dergelijke nuttige instelling in stand te houden en te verbeteren. Het Nijverheids onderwijs is in dezen tijd voor het opkomend geslacht van groote beteekenis, vooral daar door ver schillende fabrikanten nog al eens wordt geklaagd over het gebrek aan geschool de krachten. Spr. wijst hierbij op Duitschland wat zijn grootet vlucht dankt aan het goede onderwijs. Dat ook deze school, besloot spr. voor do jongelui groote zegen moge afwerpen, en liet bestuur de kracht moge hebben de zaken steeds naar behooren te kunnen leiden. Hierna verklaard hij de school voor geopend. „Zang Veredelt". De R.-K. Mannen- zangvereeniging hield een ledenvergade ring in Café Waltz. Do door het bestuur aan de vergadering ter goedkeuring voor gelegde statuten werden als zoodanig vastgesteld. Aan do orde was het kiezen van een naam. Na diverse besprekingen werd besloten dat de Vcrceniging zal wor den genoemd „Zang Veredelt". Bovendien werd nog bepaald, dat de repetities wor den gehouden icderen Woensdagavond in café Waltz. De contributie werd vast gesteld op 25 cent per week, met dien verstanden dat, indien er leden zijn die tot stijging der.'kas iets meer willen be talen, dit door het bestuur dankbaar zal worden aanvaard. De entreé bedraagt 1. Tot Directeur der Vereeniging is be noemd de heer J. van Isselt uit Utrecht. KOUDEKERK. GEMEENTERAAD. Sluiting der oude begraafplaats De brandweerverordening gewijzigd. De Raad dezer gemeente vergaderde Donderdagmorgen tc 10 uur. Voorzitter is de Burgemeester. Afwezig do lieer Gorts De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en goedgekeurd. De Voorz. leest de ingekomen stukkon. Do Voorz. deelde mede dat omtrent een herziening van het watertarief B. en W. de volgende vergadering zullen rapportee ren. Verder deelt de Voorz. mede dat B. en W na ampele bespreking besloten hebben de oude algmeene begraafplaats te sluiten. Dé toestand van deze begraafplaats maakt sluiting noodzakelijk. Er zijn nog wel een aantal graven, waarin nog lijken kunnen worden geplaatst, doch liet is niet moge lijk daarop te wachten en gedeeltelijke sluiting kent de wet niet. De heer van Egmond vraagt of de meente nu aan eigenaars van graven, waarin nog plaatsruimte is, een nieuw graf op de nieuwe begraafplaats zal aanbieden Later zullen er anders moeilijkheden ont staan. De Voorz. -antwoordt dat de gemeente hier recht van handelen heeft, zoodat er geen vrees voor moeilijkheden bestaat. Be langhebbenden kunnen zich ten allen tijdi tot B. en W. wenden, die dan overwegen zullen of er iets kan worden gedaan. Velen hebben intusschen al een nieuw graf op de andere begraafplaats gekocht, omdat men van de oude geen gebruik meer wilde ma ken. En men kan zoo noodig ook de over blijfselen doen overbrengen. De heeren van Egmond en Oppelaar vragen of de sluiting ook voor de kelders geldt, waarop de Voorz. toestemmend ant woord. Do winst- en verliesrekening van het waterbedrijf over 1925 wordt v-astgesteld op 572G.3G en de balans per 31 Decem ber 1925 op 3C240.40}. Aan de orde is daarna de rekening van inkomsten en uitgaven over 1925. De Voorz. leest voor de bemerkingen van do commissie, benoemd voor bet na zien dier rekening ea beantwoordt deze te vens. Het blijkt da', het in hoofdzaak in formation zijn. De heer van Egmond vraagt waarom dc veldwachter zelf de 2 voor het z.g. zic- kenhuisfonds niet kan betalen. De Voorz. zegt dat dc veldwachter vrije geneeskundige behandeling heeft. De Voorz. brengt ter sprake de verhu ring van een lokaal der O. L. School; de cene vereeniging betaalt huur, dc andere weer niet. De Voorz. licht toe dat alleen het fanfa regezelschap en de zangclub van mej. Oost veen reeds geruime» tijd kosteloos gebruik van een schoollokaal hebben; hierin wilde B. en W. geen verandering brengen. De lieer Var. Egmond zegt dat hij dit niet billijk vindt. Ook de gemengde zang- vereeniging hoeft onlangs moeten betalen. De beer Reijneveld wijst er op dat de zangklasse van Mej. Oostveen meer to be schouwen is als een vervolgklasse van de O. L. School, terwijl de Voorz. er nog op wijst dat de fanfarevereeniging een neu trale vereeniging is. De heeren Oppelaar en van Egmond drukken hunne verwondering uit over den hoogen post (ruim 1100) „aandeel in de kwade posten der directe belastingen" De Voorz. zegt dat dit in hoofdzaak de Gemeentelijke inkomstenbelasting geldt. Spr. vindt dezen post ook te boog, doch het Rijk is in deze de alleenheerscher. Ook de namen van de achterstalligen zijn ons niet bekend. Nadat op voorstel des voorzitters aan de inkomsten nog is toegevoegd een bedrag van f 300 wegens opcenten op de Pers. be lasting, wordt besloten de rekening voor- loopig vast te stellen als volgt: gewone dienst: de ontvangsten op f 40141931, de uitgaven op f 38789.43, en het batig slot dus op 1352.50L kapitaaldienst, de ont vangsten op 2828.76}, de uitgaven op 2565.71} en het batig slot op 263.05 De beide wethouders houden zich buiten stemming. De Voorz. biedt daarna namens B. en W aan de begrooting voor 1927, waarbij be hoort die van het waterleidingbedrijf. Deze begrooting zal ter visie worden ge legd en den leden ter onderzoek worden gezonden. Vastgesteld worden oenige comptabele besluiten voor den dienst 1926. Vervolgens brengt de Voorz. ter tafel een ontwerp wijziging van de brandweer verordening. De Voorz. zet uiteen dat deze wijziging noodig is in hoofdzaak om het instellen van een brandwacht, groot plm. 8 personen met een commandant. Verder is het tarief van het lagere per soneel eenigszins verhoogd. De heer Van Egmond is van oordeel dat bij het aanwijzen van personeel niet altijd practisch gehandeld wordt. Het is hem be kend dat hoofden van bedrijven voor de brandweer zijn aangewezen. De Voorz. zegt dat B. en W. bij deze aanwijzing voorgelicht worden. Spr. heeft persoonlijk gezorgd dat niet alleen werk lieden, doch ook boeren werden aangewe zen, om een goeden geest onder bet per soneel te verkrijgen. Wanneer hét iemand moeilijk valt, is er door behoorlijk optre den genoeg te bereiken, doch met briefjes als B. en W. er een ontvingen, hetgeen spr. voorleest, bereikt men niets, alleen zal de nalatige gestraft worden. Het ontwerp wordt daarna z. b. st. on veranderd vastgesteld. De heer Reijneveld verlaat de vergade ring. Vervolgens licht de Voorz. toe een ont- werp-verordening, waarbij verboden wordt den verkoop van alcoholhoudende dranken, anderen '*dan sterken drank, dus bier e.d. in winkels, woningen enz. na sluitingstijd van de oafé's. Het komt voor dat men zich na 10 uur nog gaat bedrinken aan bier e.d., terwijl de café's niet meer mogen ver- koopen. Verder missen B. en W. de bevoegdheid om kreupelhout e.d., dat de veiligheid van het verkeer schaadt, te doen inkorten of wegnemen. Wel kunnen zij hoornen doen opsnoeien. In dit ontwerp is deze bevoegd heid daarom toegekend. De beer v. d. Berg zegt dat in den La- genwaard ook het licht der lantaarns wel wordt weggenomen door sluiten. Spr. i3 dus er voor. Het ontwerp wordt algemeen vastgesteld. De Voorz. stelt aan de orde een tweetal adressen van de besturen der Christelijke H. B S. te Leiden en Alphen a. d. Rijn om een subsidie voor leerlingen uit deze ge meente. B. cn W. zijn van oordeel dat uit billijkheidsoverwegingen voor deze Chris telijke inrichtingen een bijdrage moet wor den verleend, omdat voor leerlingen van de openbare inrichtingen krachtens do Wet moet worden betaald. B. en W. wen- schen evenwel een grens te stellen, en wel 50 per leerling. Zij stellen voor deze bij dragen tot wederopzegging te verleenen. De heer Oppelaar en ook de andere le den vinden het ongemotiveerd dat de ge meente voor leerlingen van gymnasia en H. B. S. moet bijdragen, dikwijls voor leerlingen van vermogende ouders. Ook de Voorz. vreest dat op den duur deze kosten voor de gemeente wel wat hoog zullen worden, nu het steeds meer gebruikelijk wordt kinderen naar de mid delbare scholen te zenden. Het voorstel wordt daarna z. h. st. aangenomen. Bij de hierna volgende rondvraag ver zocht de heer v. Egmond de nieuwe be graafplaats, speciaal het gazon en de heg wat regelmatiger te doen korten. De Voorz. zegt dat inderdaad in den af- geloopen zomer er voor dergelijke werk zaamheden wel eens weinig tijd geweest is en spreker heeft toen zelf wel eens last gegeven meer dringende werkzaamheden te verrichten. Spr. zal in de toekomst zijn aandacht meer aan deze zaak geven. De heer De Jong dringt er op aan om het vullen van de gaten in de wegen met zorg te doen geschieden. Het is wenschp- lijk dat ze eenigszins worden uitgehakt. De Voorz. heeft er ook reeds meermalen op aangedrongen dat hieraan meer zorg besteed werd. Daarna sluit de Voorz. dc vergadering. Boskoopsche veiling. Veiling l October. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia f 0.70—1.17, Gol den Ophelia f 0.66—1.07, Cl. Pernet f 0.70— 1.48, Columbia 91 cent. Butterfly fO.SO— 1.10, Mac Keiler 87 ct., Wilhelm Kordes f 0.901.04, Bouclie 90 et., Rcsalandia 38 70 ct., Joh. C. Mcnsing f 1.10, Polvanthn vo zen 20—31 ct., Buitenrozen. 1329 ct. Di versen per bs: Dahlia's gr. bl. 1418 ct., idem ld. bl. 815 et., Asparagus —31 ct., van ïgv Physalis 21 ct., Chrysanthemum gr. bl. 1$. 24 ct. per stuk, idem tros f0.30l.io p bos. Jdc Veiling H. B. G. te Lisse. Gehouden leverbare veiling van de Coö Voilingvereen. voor Bloembollcnkweel^ H. B. G. te Lisse op Vrijdag 1 Oct. 1926 namiddags te 2.30 uur. Aanvoer 350 den. Kooplust: goed. E.v.t. La Reine Max 1.50—1.75. La Rei I.1.50, Mon Tresor 4.50, Grisdelin 1... 2.25, Cram. Brilliant 1.90, Scarlet Due Milton rood 1.30, Proserpine 4.75, *ady reel 1.85, La Prccieuse 2.95. D.v.t. Cour D'Or 2.95, Murillo 1.30— La Candeur 1.85, Theeroos 1.80—3.—. D.w.t. Mad. Krclage II 0.95, Rauwenl, III 1.75, La Candeur II 1.30. Oretehen 0.95, Rev. Ewbank 0.95, Will. Copk it 0.90, Bar. de la Tonnaye 0.80, Clara B: zjjdi 0.551.05, King Harold 0.80, Sierr. v. ra II 0.60, Pr. der Nederlanden 0.85— Laurentia II 0.80, Sassenheim II 0.70. E.N. Ornat-hus 0.501.50, Princeps 0.' 1.50, Victoria 3.3.25, Princes Ida 0.9o re. 2.05. D.N. Oranje Phoenix 2.15, Von Sion 1.—. Croc. Purp. Grandiflora 1.30. Bar. v. now 1.35—1.80, Gen. Gordon 1.55, ]\l|/ec Blanc 1.65, Josephine Wit 1.15. Hyacinthen: E. B. Bismarck 12—14 —4.75. E.R. Moreno 16—18 17.—, Morjd( 14—16 10.—, Moreno 12—13 4.-4.25, Nimi 1315 5.25, Marconie 1820 24.50. E.B. Peyrouse 17—19 12.50, La Peyrouse 14 9.25, Grand Maitre 10—12 2.25. D.R. Alexandra 14—16 7.50. E.B. Garribaldi 17 7.50. E.R. Queen o. t. Pinks 1518 15 E.G. Yellow Hammer 1214 4.75. Schotel 1012 2.E.W. La Grandesst 17 8.La Grandesse 1214 4.75, Thuill 13—17 5.L'Innoneenee 1215 E.R. Moreno 13—15 5.75. E.B. Dr. Li 12—14 4.75. E.R. Gertrude 15 12.50. if0011 L'Innoneenee' 18—20 12.50, idem 17- ^U: 10.—, idem 16—18 11.—, idem 16—17 7.9; Bijgoed: Lil. Umballatum 4.45,%G ^.e. Colv. Alba S op. 1.Glad. Nan. Bril op 1.Glad. Nan. Ackermannie 1.10, G! Frans Halls 30, Erik. Galanthus 65, Gemengd 1540. Glad. Blushing Bride 0.95—1.idem 8 0.25. V ech l. m o •rop ."i rlij B de i de ■Irot v de l onti pro )nla aa LUCHTVAART De de De ontvangt van A'an Cobham. Men seint uit Londen d.d. 1 October:fS De groote vlucht van Allan Cobt naar Australië heen en terug is vai geëindigd, toen zijn watervliegtuig in genwoordigheid van een onlzagfijke nigte, die plaats had genomen i oevers en gebouwen aan beide zijden de rivier op de Theems tegenover de' lemehtsgebouwen neerstreek, was ideaal, en de zon scheen schitter toen een golf van toejuichingen aankon de, dat het vliegtuig in het gezicht Cobham die laag vloog, volgde dgn van de rivier tot Hammersmith en i de terugkeerende twee keer over We: ster, voordat hij op de rivier necrsli Het toestel werd vlug vastgemaakt, ham werd in gezelschap van zijn meeti cien per motorboot naar het terras van parlementsgebouw gebracht. Het te was dicht bezet met een uitgelezen schap, ministers van het kabinet, p leden van bet parlement met. hun da: Britsch Indië was vertegenwoordigd den Maharadje van Burowan, die te den is om de rijksconferentie bij to w Een ander merkwaardig persoon die ontvangst tegenwoordig was, was Feysal, de erfgenaam van den koning de Hedjas. Op een tribune zaten de# die meer onmiddellijk aan de ontv: deelnamen. In het midden bevond ziet Samuel Hoare, de luchtvaartminister, aan zijn linkerzijde mevrouw Cobham der waren aanwezig de luchtmaarsc Sir Sefton Brancker, sir Ronald V house, die den eersten minister verte woordigde, Whitley, de speaker van Lagerhuis en sir Charles Wakefield* is vooral aan sir Charles Wakefiek danken, die de Engelsche lucki' steeds mild heeft gesteund, en thai een belangrijke financieele bijdrage gegeven, dat de noodige fondsen von vlucht van Cobham beschikbaar km en ter erkenning van zijn verdiend de vlucht dan ook officieel de sir Cb Wakefield's vlucht naar Australië gen: Toén Cobham de motorboot verliet gi mevrouw Cobham, vergezeld van speaker van het Lagerhuis en sir S Hoare hem tegemoet. De begroeting schen mevr. Cobham en haar ecÜI was zeer treffend. Een ontzaglijk op van het terras, en van schouwers pp do Westminster brug, oevers van de Theems. Cobham werd van verschillende hartelijk de hand geschud. Sir I Hoare opende de officieele ontvangt het voorlezen van een boodschap vat koning, die Cobham hij zijn behoiide rugkomst uit Australië hartelijk ff heette en hem geluk wenschte met zif JjUlTf lukkig volbrachte nieuwe histof vlucht. Voorts heette Hoare Cobhaffl geant Wood, en Capel zijn mcckani welkom, uit naam van het Engelscbe Hij zeide dat hij verheugd was dit Ie nen doen, op het terras van het Lag?1 ens een der meest historische olaalsen centrum van het Engelsche rijk. Ge ten lang zijn degenen, die zich voff otaris taat verdienstelijk hadden gemaaa jaar in jaar uit ontvangen, docli dit-' ctober m 'gr"' liekft part obli f flen unieko gebeurtenis, daar het pak' Westminster thans een der rroots|j niers van liet vlicgwezen van het rii' ving. Na huhle gebracht tc hebben iam heeft dezen lo zijn vro DE V. ai'l s: Koi

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 4