INGEZONDEN MEOEDE£LING_ JAVA REEPEINT DatsKWATTAl De typhus-epidcmie. Te Princenhage. CM eren werden to Princenhage weder- uvee gevallen van lyphus geconsta- Jeeril. zoodat het aantal thans 25 be- ^Jlen is bezig er een derde barak bij te n Te Maastricht. Ook te Maastricht zijn reeds een aantal v illen van para-typbus aan den G. G. p bekend, welko op een 50-tal kunnen vrJen geschaty Be „Volksgezondheid" beeft aan den Geneeskundigen Dienst 0 volen de noodige voorzorgsinaalrc- j lo nemen, omdat in den laatsten [Jf het aantal para-tvphusgevallen groo ts is dan normaal. To Enschedé. Do geneeskundige dienst te Enschede hoeft eonige gevallen van typhus gecon stateerd, o.a. ook een geval in het woon wagenkamp aldaar. Dit kamp, hetwelk betrekkelijk dicht bij het centrum der stad is gelegen, is door de politie zooveel mogelijk geisoleerd. Do lijder is naar een barak overgebracht. Onweer. Onder de gemeente Etten is tijdens werk- xaamheden op zijn land, de 69-jarige land bouwer P- Kersten door den bliksem ge- dood. Tijdens een hevige onweersbui is te Hoeven Woensdag de bliksem geslagen in de woning van den landbouwer A. v. d. Koord, in den St. Maartenspolder. Wel 'werd in do keuken een en ander ver nield, als een rek met keukengered en eenige borden die op tafel stonden, doch overigens werd geen schade aangericht en ontstond er ook geen brand. De beide aanwezige huisgenooten kwamen met een hovigen schrik vrij. Hagel. Maandag is in Maas en Waal, vooral in de omgeving van Puiflijk, de tabak, welke nog te velde stond, grootendcels ver- hageld. Gevaarlijke ziekte door ratten veroorzaakt. Dezer dagen kwam in het van Itcrson- ziekonkuis te Gouda een ziektegeval voor met doodelijken afloop, waarvan de oor zaak aan besmetting wordt toegeschreven en ontstaan kan zijn «koor infectie met stoffen van zieke ratten, mogelijk ook door het binnenkrijgen van door zieke ratten besmet water. In verband bier mede heeft do Commissie van Toezicht op de Stedelijke Zweminrichting het in over leg met den directeur van het van Werson ziekenhuis raadzaam geoordeeld uit voor zorg genoemde zweminrichting te sluiten. Het water in do inrichting wordt thans onderzocht. Uit den trein geworpen. e.a Men meldt aan do ,,'s-Hcrt. Crt." uit Antwerpen: De 25-jarige tuinman Valeriun Keste- lool, werkzaam op een villa te Cappellen- bosch, zat in een wagon van den trein van Antwerpen naar Esschen, toen daar ook een viertal Hollanders instapten, die blijkbaar met hun guldens goeden zwier hadden gemaakt. De tuinman merkte hun op, dat het toch wel prettig was zoo ge makkelijk te kunnen leven, waarop het viertal hem een geduchte afranseling gaf, hem zijn portefeuille ontnam en na deze van 950 francs beroofd te hebben, weer leeg in zijn zak stopte. Toen openden de Hollanders bet portier en wierpen den man uit den wagenl Vrijwel ongedeerd is hij op den weg teruggevonden en het mag' een wonder hecten, dat bij niet door oen trein uit Nederland vermorzeld is. De gendarmerie van Gappellen heeft een on derzoek geopend. Gevolg van een jongensveete. Gisteravond kwam de 14-jarige C. de G. in do Nes te Schoonhoven den 16-jari- gen J. K. uit Willige Langerak tegen. Beido jongens hadden een veete tegen elkander over een bijnaam. Zij kregen ook nu weer ruzie daarover en op een gege ten oogenblik baalde K. een zakmes uit den zak en bracht er de G. twee steken mee toe, een in den linkerschouder en een in de rechterzijde. De getroffene ging naar huis en zei van het voorgevallene niets aan zijn moeder, daar hij dit wilde verzwijgen. Hij ging naar boven om zich Ier ruste te begeven, maar zijn ouders merkten aan zijn ongewone doen, dat er iets aan do hand was. Zij gingen boven kijken, en bemerkten, dat de ondorkleeren van den knaap geheel met bloed bevlekt waren, Do jongen vertelde daarop aan tiin vader het voorgevallene. Zijn vader Tergezelde hem naar een dokter, die de wond in het linkerschouderblad met een kram hechtte en op de andere wond een pleister logde. Van het gebeurde is aangifte gedaan. De hond als hulp van de politie. Gisternacht trof, naar het „Hhld." 1 meldt, do met zijn politiehond survcillee- 'ende polilie-agent Webster in het van bergen IJzendoornpark te Gouda twee Personen aan, die zich op' verdachto wijze maaar ophielden. Genoemde agent wilde arrestatie overgaan om zich te over igen wio die personen waren. Een van en zette het op een loopen. Op het coin- mando ging de politiehond den vluchte- t' na en bracht hem op den Bleekers- vjpsel tot staan; het dier wachtte rustig f' me®8ter af om den vluchteling over nemen. Na overbrenging op het poli- het lK^3-U d® arrestanten in dm -Z1[ 7aren van irdirekerswerktuigen, ker^V i^- staan als beruchte inbre- bpn j an^'ariS° gevangenisstraf heb- doTa Saan en die door de politie el- én Jaïüi e^\ocbh Zij wonen in Den Haag l* en Dinsdagavond naar Gouda ge- 8j Vermoodelijk met het doel hun slag Gestrand. Men meldt uit IJmuiden: De binnenko mende Engelsche stoomtrawler „F. D. 232" (Clotikle) is op den Noorder strek dam gestrand. Sleepboot-assistentie is voorloopig van de hand gewezen. Brand tc Wolder. Dinsdagmiddag brandde de schuur van den landbouwer V. in- de Pletzerstraat lo Wolder-Maaslricht geheel uit. Allo land bouwproducten en gereedschappen wer den een prooi der vlammen. Do Maas- trichtscho brandweer, dio spoedig ter plaatse was had moeite om het woonhuis en do belendende perccelen te beschermen Oorzaak onbekend. Verzekering dekt do schade. Op avontuur. De politie to Zandvoort vond in een ga rage aai) den Strandweg aldaar twee meis jes van 14 jaar oud, die uit het ouderlijke huis te Rotterdam waren weggeloopen oin „de wijde wereld in te gaan", zooals zij zei den. Hen der meisjes had van een barer zus jes een spaarbankboekjo weggenomen en daarop ƒ30 geind. Toen haalde zij een vriendinnetje over om Rotterdam te verla ten. In Amsterdam logeerden zij, maar toen zij te Zandvoort kwamen, was liet geld op en besloten zij in de garage te slapen, waar do politic zo vond en naar Rotterdam terugzond. Vrijhciiisberooving? De politie te Hummelo en Keppel beeft proces-vcrbaal opgemaakt tegen den heer B., directeur van een zenuwlijdersgesticlit, die een 56-jarige verpleegde al langer dan een maand had opgesloten gehouden in een heel klein vertrekje. Do man had al dien tijd geen bovenklccren tot zijn beschik king gehad en was ook gedwongen in die bekrompen ruimte zijn noodzakelijke be hoeften te doen. Eere wie cere toekomt. Naar aanleiding van het bericht van de „Tel.", dat te Leeuwarden de oudslo vrouw van Nederland zou zijn overleden, die 6 Augustus j.l. haar 103den verjaar dag vierde, wijst men er op, dat to Hengst dijk Elisabeth Witte, do weduwe van Assel- man, 'op 1 November a s. haar 104den jaardag hoopt tc vieren. Het krasse oudje, dat twee jaar geleden nog deelnam aan de huldebetooging voor de Koningin te Middelburg, maakte hot onlangs minder goed, docli is thans weer de oude. Zij maakt nog wandelingen, gaat ter kerke en verricht haar huiselijke be zigheden. In naam der Koningin! Hare Majesteit de Koningin-Moeder was dezer dagen opgeroepen als gedaagde in hooger beroep voor den Centraion Raad van Beroep, zoo meldt „De Stan daard". Het bestuur der Rijksverzekeringsbank trad als eischer op. Do kwestie waarover dit rechtsgeding liep, was do volgende: De Rijksverzekeringsbank achtto don arbeid dien H. M. doet verrichten in Haar dienst in de gemeenten Baarn, Eemnes en Soest als te zijn een verzekeringsplich- tig bedrijf, 't welk aangemerkt moest worden als een afzonderlijke onderne ming. De Raad van Beroep te 's-Graven- hage had ten deele den eisch van de Rijks verzekeringsbank toegewezen. En do Cen trale Raad besliste alsnu, dat ook liet houden van paarden moest worden aan gemerkt als verzekeringsplichlig. En alzoo is 't geschied, dat do Centrale Raad van Beroep, recht doende in naam der Konin gin, de Moeder der Koningin veroordeel de om de personen, die in Haar dienst eenigen tak van arbeid verrichten als ge noemd in de Landbouwongevallenwet, to beschouwen als to vallen onder deze wet. Als hij maar niel zco'nvwaar „Jeske" aan had gehad. Maandag wist een jonge man, die onder geleide van een marechaussee per trein vervoerd moest worden van Den Bosch naar Leeuwarden(?), aan het bewakend oog van zijn geleider te ontsnappen. Op het perron, samen wachtend op een trein, nam het veelbelovend jongmensch ineens de beenen en holde over het stationsem placement over do spoorlijnen het Deuter- sche veld op, in do richting naar Enge len. De onthutste marechaussee vloog hem achterna en het gelukte hem na een race van ongeveer een kwartier, den ontsnapten vogel weer onder zijn macht te krijgen. Na hem van do bewuste armbandjes te hebben voorzien, bracht hij hem triomphantelijk maar weer naar den, vóór het station nog wachtenden celwagen terug, wijl do trein, waarmede hij vervoerd had moeten wor den, reeds was vertrokken. En toen wacht te men maar weer geduldig op een vol genden trein. Toen de geknipte weer in den celwagen stapte, nagegluurd door oen nieuwsgierige bende schooljongens, gaf hij met veel pathos, als reden van het ver liezen der race op, dat zijn „jesko" te zwaar was.* Wij vermoeden echter dat, door zijn on doordachte daad, zijn „jeske" wel zwaar der zal worden. „N.-Br. Dgbl." Een practische vinding. Eenigen tijd geleden viel het den con troleurs der Gemeentelijke Gasfabriek to Rotterdam op, dat door den heer K. E. Oostdijk, wonende Nieuwe Binnenweg 151 aldaar, in tegenstelling mot vorige maan den zoo weinig gas werd gebruikt. De gas- rekening was zoo abnormaal laag dat men wel aan fraude moest denken. Men toog op onderzoek uit en ontdekte dat door den heer Oostdijk een uitvinding was gedaan die het mogelijk maakte het gasverbruik tot een minimum te beperken. Men ver zocht den uitvinder daarop voor. eenige deskundigen van de Gemeentelijke Gasfa briek een demonstratie te komen geven. Hun oordeel was zoo gunstig, dat de heer Beekman besloot octrooi aan te vragen en het artikel daarna in den handel te bren gen. Gnsteren mochten wij, aldus meldt de „Msb.", ten huize van den uitvinder te genwoordig zijn bij de bak- en kookdemon stratie die met den Zuinigheids-oven go- houden werd. Het systeem dat even een voudig als practisch is komt hier op neer, dat do warmte van één gasvlam door een koker in een kleinen over wordt gedreven. In den oven bevinden zich verschillende vakken die door afsluiting meer of minder warmte doorlaten. Door do warmte aldus gevangen te houden is men in staat bin nen twintig minuten op één gasvlam een geheel diner klaar tc maken. Dat dit een enorme besparing geeft laat zich denken. Daarbij heeft de oven nog dit voordeel dat alle uitwaseming van het eten door do warmto verdampt, waardoor alle onaan gename etenslucht verdwijnt. Terwijl door de gestadigo warmte, steenen en zelfs gla zen schotels zonder vrees voor aanslag of barsten kunnen worden gebruikt. De de monstratie waarbij ook voor het bereiden van gebak enz. van den ovcil^tverd gebruik gemaakt gaf ons de overtuiging dat het hier werkelijk een voor do practijk belang rijke vinding geldt die zeker bij onze huis vrouwen gunstig zai ontvangen worden. fSuiftenla Belachten ONGELUKKEN. Een orkaan teistert Vera Cruz. Verscheidene vaartuigen gezonken. De stad Vera Cruz is Dinsdag geteisterd door een orkaan. Voor zoover bekend, de den zich weinig persoonlijke ongevallen voor. Bijna alle hoornen zijn door den storm geveld. In de haven zonken verscheidene vaartuigen. De mailboot „San Juan" werd zwaar beschadigd. Omtrent do orkaanramp te Vera Cruz meldt Reuter nog, dat do stad zwaar ge troffen is en dat do schade zeer groot-is. Zij is onmogelijk te becijferen doordien alle verbindingen zijn verbroken. Ook andore steden geteisterd. Omtrent don orkaan wordt nog gemeld, dat niet alleen Vera Cruz maar ook do na bijgelegen steden groote schade hebben op- geloopen. De daken werden door den storm van de huizen afgerukt, een vloedgojf nood zaaktc do menschen, die dicht bij zee woon den hun huizen te ontruimen, de oogst in de omgeving van de stad is bijna geheel vernietigd. Een regen, dio aan een zond vloed deed denken, veroorzaakte overstroo mingen te Jalapa ("slaat Vera Cruz) waar door groote schade werd aangericht; twee personen verdronken. Dg schade in Vera Cruz wordt op 2'A millioen dollar geschat. Lichte aardbeving in Oostenrijk. Matericelo schade te Neunkirchon. Dinsdagnamiddag orh 4 uur 40 werd een lichte aardbeving waargenomen te Weenen en Semmering tot Graz. In de fa brieksstad Neunkirchon werd aanzienlijke schade aangericht. To Weenen zelf be speurde men van de aardbeving echter slechts weinig. Aardbeving in Californië. Een Exchange-telegram uit Ventura in Californië meldt, dat daar een korte doch hevige aardbeving waargenomen is. In- tusschen schijnt de schado niet belangrijk te zijn. Nieuwe orkaan-bedreiging voor Florida. Volgens een bericht aan de „New-York Herald" uit Miami hoeft het meteorolo gisch bureau "aangekondigd, dat een nieuwe orkaan van buitengewone slerkto ten Noorden van*Porlo Rico opgekomen is, en zich in do richting van Florida be weegt. Men heeft zooveel mogelijk voor zorgsmaatregelen getroffen. De stormschade op de Turkseilanden. Op het Brilscbe ministerie van Kolo niën is bericht ontvangen van den gou verneur van Jamaica, waarin wordt me degedeeld, dat acht personen het leven hebben verloren door den orkaan, welke op de Turks- en Caicos-eilanden heeft ge woed. Do schado wordt globaal op 100.000 pond sterling geschat. De genoem de eilanden bchooren geographisch tol de Bahamas-gToep, doch staan onder be stuur van Jamaica. Drie knapen door vliegtuig gedood. In het Zwitserscho kanton Zug is een met twee officieren bezet vliegtuig, dat een noodlanding moest maken, hij het wederop- stijgen tegen oen boom gestooten en neer gestort. Drie knapen, dio zich in de nabij heid van den boom bevonden, werden ge dood. De beide vliegers bleven ongedeerd. Juweelendieven te Berlijn. De truc met don „Vadc r". Dank zij de waakzaamheid van den chef-de-réception van hotel „Eden" in de Boedapester Strasse te Berlijn, heeft uien een sedert lang gezochten internationalen juweelendief op hecterdaad kunnen be trappen. Dit heerschap werkte onder ver schillende namen en verscheen tegen twee uur in het hotel, waar hij zich onder den naam van Flatow in het register liet in schrijven. Hij hes lelde twee naast elkaar gelegen kamers met afzonderlijke uilgan gen, naar hij zeido een voor zichzelf en dc tweede voor zijn vader, die later zou komen. Den chef-de-Téception Sanders schoot hot plotseling te binnen, dat indertijd toen hij in hotel Bristol" werkzaam was, al daar een brutale ju weelend ieftsal was ge pleegd. Daar had eveneens een lieer twee naast elkaar gelegen kamers met afzon derlijke uitgangen gereserveerd, waarbij hij op dezelfde wijze als thans had ver klaard, dat een der kamers voor hemzelf bestemd was en de andere voor zijn va der, die later zou komen. Hij had toen een bekend Berlijnsch juwelier bij zich la ten komen en zich een groot aantal sie raden ter hand laten stellen, om deze z.g. aan zijn vader te laten zien, die zich in de aangrenzentlcn kamer zou bevinden. Do juwelier kon echter naar de kostbaar heden fluiten, daar do dief via de aau- grenzchdo kamer onopgemerkt door den afzonderlijken uitgang verdween. De chef-de-réception beldo onmiddel lijk de politie op en 6tolde haar van zijn vermoedens in kennis. Ook trachtte hij den destijds beroofden juwelier te herei ken, doch deze bleek uitstedig to zijn. Eindelijk na geruimen tijd vorscheen „Flatow" in gezelschap van een automo bielhandelaar, dien hij had wijsgemaakt dat hij een auto wildo koopen. Nauwelijks had hij zich met den auto mobielhandelaar naar zijn kamers bege ven, of in het hotel verscheen oen heer, dio dringend verzocht „Flatow" te mogen spreken. Het bleek een juweliersbediendo te zijn, dio een groot aantal sieraden bij zich had, om zo aan don „gast" te laten zien. Do inmiddels reeds gearriveerde recher cheurs van politic lichtten den juweliers- bediende in en zeiden hem, dat hij do kostbaarheden kalm aan den „kooper" ter hand moest stellen en afwachten, wat er verder zou gebeuren. De bediendo begaf zich daarop naar „Flatow's" kamers en do zaak verliep ge bod volgens program. „Flatow" liet zich do juweclen ter hond stellen en zeide, ze even aan zijn vader te willen laten zien, die zich in de aangrenzende kamer be vond. De „vader' was evenwel do automo- bielhandelaar, die in die aangrenzeudo kamer zat to wachten, totdat het onder houd tusschen zijn gewaandon klant en den juweliersbediendo zou zijn geëindigd en dio uiteraard van den prins geen kwaad wist. Overeenkomstig de instructies der re chercheurs stelde do bediendo kalm zijn sieraden aan den dief ter hand, die zich vervolgens naar do aangrenzende kamer begaf, om aldus door den afzonderlijken uilgang het hazenpad te kiezen. Toen hij echter do deur naar de gang opende, zag hij zich tegenover do rechercheurs en het hotelpersoneel geplaatst. „Flatow" trok zich gelaten in zijn vertrekken terug en liet zich rustig arrosteeren. Hij heeft reeds een volledige bekente nis afgelegd, zonder evenwel zijn waren naam Ie wHlen noemen. De geschiedenis van een handtaschje. Een onbelangrijke, maar toch* niet allc- daagscho gebeurtenis, speelde zich dezer dagen bij het vertrekken van het Lloyd- stoomscbip „Bremen" te Bremerhaven af. Toen het schip do haven verliet, boog zich een jongedame voorover om afscheid to wuiven en liet daarbij haar handtaschje in liet water vallen. Het laschje bevatte niet alleen geld, maar ook haar passage biljet, haar pas cn andere belangrijke papieren. De ontsteltenis der jongedame was na tuurlijk zeer groot. Maar de wonderen zijn de woreld nog niet uit. Het lascbjo werd later in de visschershaven der stad door twoo kinde ren gevonden, die het onmiddellijk bij de politie deponeerden. Do „Bremen" was reeds in volle zee en niet meer in to halen. Doch het taschjc werd aan den kapi tein van een ander zeeschip overhandigd, dat juist reisvaardig in do haven lag cn dio liet naar New York qieonam. Daar dit schip sneller vaart dan do „Bremen" zal het taschjo eerder te New York arriveoren dan de eigenares ervan, die inmiddels per radio-telegram bericht heeft gekregen, dat ze bij aankomst te Now York haar in Bremerhaven verloren „schat" ongerept terug zal ontvangen. Een kat als redster. In een huis aan don Old Park Road te Londen werden do bewoners dos nachts gewekt door het luide miauwen van hun huiskat, die aan do deur hunner slaap kamer kwam krabben. Opstaande ontdekten zij, dat do woning vol rook stond en dat vlammen reeds het trapgat verlichtten. In allerijl konden de bewoners in nacht gewaad ontsnappen. Toen er appèl gehouden werd, waren allen present. Alleen poes ontbrak. Toen do brand gebluscht was, vond men haar gestikt. Zij was als slachtoffer van haar plichtsbetrachting eervol „gesneuveld." Pederlanüsch OosMndië Hagel In de Tropen. Een vreemde gewaarwording. Zondag 22 Augustus ontlastte zich bo ven Fort do Koek, na een droogte van een paar weken, plotseling een flinke ha gelbui Het was, zoo schrijft het „N. v. d. D. v. N.-I.", werkelijk oen ongewoon iets, liet gekletter van do kleine stukjes ijs op de zinken daken en tegen do ruiten te boo ren! <j—ara—a/ .-jroap i i iww— """sport VOETBAL. DIOC HAARL. BOND. District Den Haag van den D. H. V. B. In ccn dér zalen van hot gebouw Veri tas had Dinsdagavond onder presidium van den heer H. A. A, Hubaty do jaarlijk- sclie algemeene vergadering plaats van het di t riet Don Haag van den I). If. V. B. In zijn openingswoord heette de voorzit ter bijzonder welkom de Geestelijk-advi seurs de Weleerw. hoeren Th. Boonekamp, dc Paters 9. J. Hoogeweegen S. J. en Braur^ S. J. Met vreugde constateert spr. dat na de laatste Bisschoppelijke commu- nirandu, veel meer medewerking van dc Eorw. avdiseur8 valt te bespeuren. Dc notulen der vorige vergadering gin gen zonder op- of aanmerkingen onder den hamer door. Uit het jaarverslag van den secetaris bleek, dat bet ledenaantal stij gende is. Vorder memoreert het verslag het Slechts één merk kan 't beste zyr» SAMEN 150. (Historisch). Dag van echte bruiloftsvreiiju' Dag van een hernieuwd begin. Dag van lachen en van zingen, Dag van liefde on gouiin. Dag van otcn on van drinken, Dag van lout on lol on gijn, Fcit'Iijk -moest het huw'lijksloven Een heel lange bruiloft zijn. 't Moest in geest on hart en zinnen Altijd vrede zijn en peis. Maar waar twee te samen zingen. Raakt men wel eens van do wijs. Zij al bijna tachtig jaren En hij zeventig plus drie Zochten saam hun levensavond In oen liefde-harmonie Nee daar moet u niet om lachen Dat is heusch nog niet zoo inal Want er zit nog heel voordeel Vast aan zulk een oud geval. Kijk eens aan: Bij zoo'n duet je Is men niet meer vast van stem, Beiden doof soms, met 't gevolg: Hij hoort haar niet, noch zij hem. Laat liet ook wat valsch soms klinken 't Komt er minder dan op aan Daar nooit ruzie en do liefde Blijft er ongestoord bestaan. Reken dat dio twoe genieten Hun geluk is heel volmaakt, Dacht u dat, omdat zij oud zijn Hun een zoentje minder smaakt. Oud van buiten, jong van binnen. Slaan zij wel liet trouw-record Van een jonggetrouwd oud paartje. Ik wacht tot ik honderd word. optreden van 't ver tegen woord r nd elftal tegen eon R K.F.-ploeg bij gelegenheid van den Haagselicn pitronaiendag op Hoornpak. Do kas sleot met een batig saMo van 19.831, terwijl er nog J 11 te vorderen is Voor het komende seizoen zijn 19 elftal len voor deelname aan do competilio inge schreven, welko in twee afdeelingen zullen worden ondergebracht. Hierna had de uitreiking van de behaal de kompiocns-medailles plaats. Do heer A. II. Hubaty werd bij acclama tie tot voorzitter herkozen. In de vacature Smeele, die tusschentijds was afgetreden, werd do lieer G. Broekhoven gekozen, ter wijl voor de heer A. Hooglander werd ge kozen den heer H. II. van Bohomen. Do elftalcommissie werd als volgt samenge steld: Peters, Smeele, P. v. d. Heuvel, J. H. v. d. Kleij en P. G. Paardekooper. Overgegaan werd tot de instelling van een pers- en propaganda-rommissie, waar in werden benoemd de Weleerw. heer Th Boonckamp, Pater Braun S.J., Pater Hoo geweegen S.J. en do hoeren Saraber en Peters. Bij dc rondvraag wekte de geestelijk adviseur dc besturen op, het districtsho- stuur te steunen hij haar poging om dif jaar lot de oprichting te koinen van ren Zaterdagmiddag-competitie, omdat do meeste terreinen op de Znndagen nv rbo- last zijn. Slaande do. vergadering ze ulen d«* vei- eni- gingen V.A.G., Graaf Willem II. D.IIL, Graaf Floris V en G.D.A. toe alle porringen in liet werk te zullen stellen om een Zater dagmiddag-elftal te formeeren Aan liet slot der vergadering w< I er nog eens de aandacht op gevestigd du: liet gedurende het komende seizoen ten streng ste zal verboden zijn met of tegen neutra len te spelen. Met den Clir. groet werd dc vergadering ge.«dn»<*n „Msb District strijden. Door de Elftul-C\ inmissic van het Dis trict „Leiden", is gisterenavond in haar bijeenkomst besloten om ter vaststelling van liet officinale Districtsclftal voor do Distrietswedstrijd Leiden—Gouda op 17 October a.B. een proefwodstrijd to doen plaats hebben tusschen een A cn B-elftal uit liet District en naar aanleiding van dien wedstrijd het elftal hieruit to verkie zen. De elftallen werden als volgt 'C- steld: A-elftal doel TT. Goddijn (Lei-h-n), J. Beijk (LÏbho) ri A. Meershoek (Leiden) 1., J. v. d. Zwct (Lisse) r., Adr. v. <1. Herg (S.J.C.) m., B. Bekkering (Leiden) 1., M. v. d. Vlugt (Lisse) r.u., Th. v. d. Berg (S.J.C.) r.b., A. C." Goddiin (Leiden) m., A. v. Rooi jen (L'RSC) Lb., O. v. Maris (Lisse) Lu. B-elftal: C. Zandbergen (Teijl.) F. Hnman (TcijL), Jac. Passebicr (RJ.C.), A. do Haas (S.J.Ck), P. v. d. Poel (Leiden), TL v. d. ~7.on (Lissc), Ant. v. d. Zwct (Lisse), W. v. d. Weijden (R.J.C.), W. Bunchman (Lisse), Tb. Homan (Teijl.), O. Rornlonriis (8.J.C.). Als reserves: Ant. v. d. Holst (8-J.C.),C. Koppers (Teijl.) J. do Jeu (Lissc), Jac. Ha ver (Teijl.), J. Bekkering (Leiden), 8. Bra- kel (Leiden), Leo Bcclcn (Lissc). Deze twoo elftallen zullen Zondag 3 October tc hall drie 'h middags op liet Lisse-terrcin een proefwedstrijd spelen. Voor beide elftallen zal zorg gedragen worden voor shirts, door het Dislrictbestuur. Junioren-Competitie District Leiden. Daar thans alle ve reenigingen aan hun- no verplichtingen hebben voldaan, kan nu een volledig programma worden vastge steld. Het wedstrijd-programma voor Zondag 3 Oefober luidt als volgt: Sasscnheim: Teijl in gen II—Lisse II. Lisse: Lissc I—S. J. G. Voorschoten: V.V.L.Leiden. Alle wedstrijden vangen te half één aan. De competitie-leider 1). HAVKRKORN.

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 5