orkaan boven Florida. De 1000 dooden aan de Oostkust, een der meest moderne steden, zwaar geteisterd. Kippendief. Door de politie is le Gouda aangehouden zekere G. 1T., oen bekende kippendief. In zijn nabijheid werd een zak niet 10 doode kippen gevonden De dader heeft bekend deze kippen te hebben ontvreemd uit een onder de gemeente Moordrecht op een wei land staand hoenderhok. Ken handlanger van den kippendief, zekere A. B., werd eveneens gearresteerd. Beiden zullen ter beschikking van do justitie worden gesteld. Brutale fietsendief. Zalerdagmidag heeft op den Ezclsdijk te TJtrccht een onbekend gebleven persoon twee meisjes een fiets afgenomen, waarmee hij langs den spoorweg Hilversum Utrecht, welke den Ezclsdijk kruist, in de richting van de stad de vlucht heeft ge nomen. Toen hij bij den overweg aan de Cornell's Houlmanslraat kwam, was deze gesloten, doch onder de'bewering dat hij dringend naar den politiepost in het ITóog- landsche park moest, wijl twee meisjes op den Ezclsdijk, waren aangerand, wist hij de ovcrwegwachlers te bewegen, den sluitboom le openen, waardoor de weg, verder met de fiets aan den haal te gaan, voor hem open stond. Diefstallen in het vliegkamp te Soesterberg. Bij de luchtvaarlaf&eeling te Soesterberg zijn eenigo personen gearesteerd, wegens diefstal van onderdooien van machines en gereedschappen. Deze diefstallen zijn ont dekt door de gemeente-politic. Het onderzoek wordt thans geleid door de militaire politie Naar do „Tel." verneemt zijn reeds vijf personen in arrest gesteld. Een bende rijwieldievcn opgespoord. Sedert gernimen tijd werden in de om streken van Gorcum en wel in verschil lende dorpen in het Land van Altena en Housdo en in de Alblasserwaard fietsen ontvreemd, 't Gebeurde meestal des nachts, bij sommigo boeren werden daartoe de schuren opengebroken. De brigndc-commnndant der marechaus- sée's le Woudrichem heeft het eerste suc ces met do opsporing, door zekeren A. A. v D., die des nachts met een damesfiets zon der licht door Almkerk reed, aan te hou den. Later bleek, dat van D. een valschen naam had opgegeven. Kort daarop werd Van D. door de rivierpolitie te Rotterdam aangehouden; toen kwam zijn waro naam aan 't licht, alsmede het feit, dat hij de be wuste damesfiets en vermoedelijk tal van rijwielen te Dussen, Made, Sleeuwijk, Maar tensdijk en in Zeeland met de hulp van een paar individuen uit Rotterdam gestolen heeft. Tien van de verkochte gestolen rij wielen zijn reeds in beslag genomen. Van D. en de Rotterdamsche medeplich tigen zijn gearresteerd. Men vermoedt, dat nog meer personen tot deze. bendo «behoo- ren. Typhus in den omtrek van Rotterdam. Naar aanleiding van het feit, da» zich in den omtrek van Rotterdam n.b te IJssel- monde, Sliedreeht, Maasland, Bleskcns- graaf en VJaardinger Ambacht, cenige ty- phusgcvallen hebben voorgedaan, heeft de corr. van de ,',Tel." tc Rotterdam zich tot den Geneeskundigen Dienst aldaar ge wend. Men deoldo inede, dat voor Rotter dam niet do minste reden tot ongerustheid bestaat. Ook te Rotterdam doen zich enkele gevallen voor, dio echter geheel op zich zelf staan. Het aantal der ziektegevallen komt niet boven het normale. Vergeten Zondagsschoolkinderen. Vergeten schoolkinderen zijn langzamer hand weer uit de mode; dat kindoren in oen Zondagsschool werden opgesloten is echter nog niet vaak voorgekomen. Zondag is het in Rotterdam gebeurd. Tweo 8-jarige meisjes, die van 12 tot 2 uur in de school aan do v. Reynsfraat to Rot terdam, godsdienstonderwijs hadden ge had, hadden blijkbaar bij het naar huis gaan wat getreuzeld: do onderwijzeres, dio het laatst wegging, sloot de deur en do kin deren waren gevangen. Te ongeveer half 4 hoorde een toevallig passeeropde jongen, de kindergn roepen. Hij waarschuwde den heer R., dio naast do school woont en deze wist, na over een heining to zijn geklom men, de voordeur to openen en do kinde ren hun vrijheid te hergeven. De reeds ongerust geworden moeder dei- kinderen. had inmiddels de onderwijzeres gewaarschuwd, doch toen deze met den sleutel kwam, waren de kinderen al verlost Buitenl. Berichten ONGELUKKEN. JAPANS NATUURRAMPEN. Osjima door een typhoon geteisterd Vele dooden en onorme materioele schade. •Officieel wordt uit Tokio gemeld, dat 38 personen het leven hebben verloren in een typhoon op het Osjima-eiland, don I7den September j.l. Er zijn 37 porsonen ver mist. Tn enkele dorpen zijn bijna allo ge bouwen verwoest. In het golieol worden 1200 huizen vernield, terwijl 728 andere schade opliepen. Een motorboot omgeslagen. Drie dor inzittenden Verdronken. In den nacht van Zaterdag op Zondag is op do Stör bij Beidcnfloth een motor boot tusschen sleepboot en sleep gekomen en omgeslage». Drie dor inzittenden, een vischhandelaar uit Itzelioe, met zijn vrouw en een kind zijn verdronken; alleen de be stuurder van de motorboot kon worden gered. Zeiljacht gestrand bij de Kurische Nehrung. De kapitein verdronken. Uit Koningsbergen wordt geseind: In een nnchtelijken storm is het schoenerjaeht Miami, Sinds uren geen bericht uit Pensacola. Uit New-York wordt geseind: De orkaan, welke Florida Vrijdagnacht van Palm Beach tot Miami heeft geteisterd, heeft aan 1000 menschen bet leven gekost, terwijl 3000 werden gewond en 38.000 dakloos zijn. De schade aan eigendommen toege bracht, wordt op 125 millioen dollar ge schat. Doch na deze verschrikkelijke ramp vreest men, dat de orkaan ook nog in an dere streken zijn vernielend werk heeft voortgezet. Sinds halfnegen gisterenmor gen wordt niets meer vernomen uit Peu- sacola, in den uitersten Noord-Westhoek van den staal gelegen. Het laatste be richt meldt, dat de wind een kracht van 100 mijl per uur heeft bereikt. Tevens wordt bericht, dat er langs de gehecle kust van Pensacola naar Burwood (Louisiana) teekenen zijn, welke op een wellicht nade renden orkaan wijzen. De kracht van den cycloon. Aan de Oostkust van Florida en te Mia mi, heeft de orkaan het ergst gewoed. Na een duur van 9 uur, waarin de wind een kracht van 130 mijl bereikte, ging de wind eenigszins liggen. Tusschen de ingestorte huizen kwamen vele menschen om. die veiligheid en beschutting hadden gezocht in de overstroomde stralen, Groote gebouwen werden als lucifers doosjes van den grond gelieven en vergrul- zeld. Een wolkenkrabber van 18 verdiepin gen, eerst kort geleden gebouwd, werd verwoest; een ander kantoorgebouw in Miami kwam in een hoek van 70 gr. le lig gen. Te Miami kwamen 500 personen om. De straten lagen vol lijken, die niet geborgen konden worden, daar eerst de gewonden moesten worden geholpen. Te Miami-Boach werden 150 personen gedood onder de instortende huizgn Te Hollywood staat nauwelijks meer een ge- houw overeind en bedraagt het aantal doo den 250, te Fort Lauderdale 100. De schade te Coralgables is minder groot, het geen niet wegneemt, dal een groot aantal huizon met don grond gelijk is gemaakt. Verder naar het Noorden is „betrekke lijk" weinig schade aangericht, waarbij de nadruk moet worden gelegd op het woord betrekkelijk. Onmiddellijk ten Westen var.- Palm Beach, te Moorhavon en Clcwtston verdronken 140 personen door de over strooming van hel Okeekhobee-meer. Tnm- pa en St. Petersburg werden eveneens door den orkaan bezocht, doch hadden minder te lijden dan de plaatsen aan de Oostkust. Do schepen op zee hebben het ergste van den storm ontloopen. hoewel het Amorikaansche fruil-transnortschip „An derson op het Salvador-èiland strandde. Torpedo-jagers ziin uitgezonden om het schip hulp te verlccnen. De eerste hulp. De eerste hulp word verleend van uit West-Palmbeach van waar treinen met doktoren, verpleegsters en voedingsmidde len naar Miami werden gezonden. Vele duizenden pijn- en palmhoomen la gen over de wegen, waardoor het uiterst moeilijk werd het tooneel van de ramp te bereiken. Met het oog op de groote opwinding en de dieven, die in de omgeving rondzwerven, heeft de sheriff_om bijstand getelegrafeerd van 500 soldaten. De staat van beleg is direct afgekondigd voor Miami, Fort T.ait- „Piet Hein" uit Blankeneso op het strand van de Kurische Nehrung geloopen. Een dnmo en een matroos konden gered wor den. De kapitein verdronk. Tribune ingestort. To Dukinfield (Engeland) is een tribune ingestort, waarop zich 300 personen bevon den, om oen historischcn optocht te zien voorbijtrekken; 50 hunner werden gewond, van wie 0 ernstig. 1670 Typhusgevallen te Tannover. In het goh eel thans 74 dooden. Het aantal typhus-gcvallcn te Hannover bedroeg gistermorgen 1670, terwijl het aantal gevallen met doodelijken afloop gisteravond in bet geheel 74 was. Een „royale" bekentenis. Afgrijselijk moord register van een Napolitaan. Do politie te Napels heeft do hand ge legd op een individu, dat van verschillende misdrijven tegen het leven werd verdacht. Men taxeerde zijn moordenregistor op een goede tien nummers. Maar op het commis sariaat van politie vertoldo het heerschap met do noodigo Bpccificaties dat hij niet minder dan 41 ongeboete moorden op rijn geweten heeft. Zoo heeft hij nabij Fer- nandina een geheel boerengezin in den slaap omgebracht. Een jong meisje, dfit op zijn avances niet- wilde ingaan, werd ver moord, tegelijk met haar ouders. Do moor denaar, Groppa genaamd, heeft verder het gezin Camardo tc Pistuoei afgemaakt, ovenals een jonge vrouw te Napels. Het geboortehuisje van Pius X. Overdracht aan de gemeente Kiese. Men schrijft uit Rome aan do „Msb.": In de geboorteplaats van Pius X, in Rie- se bij Venetië, heeft op 13 dezer de plech tige overdracht van het geboortehuis van den grootcn Paus aan de gemeente plaats gehad. Het plaatsje was in feesttooi en alles trok naar het kleine hnisjc der ouders van Pius X. Mgr. Brugnoli sprak de verzamelde volksmenigte toe uit één der kleine ven sters van het huisje en beschreef het heilig leven van Paus Pius X z.g. dcrdale en Hollywood. Uit alle steden in de omgeving is medische hulp aangeboden Het Amerikaanscho Roode Kruis zal zicli met het oppertoezicht op de bulpverleening belasten. Een nationale oproep om bijstand 's reeds gepubliceerd en van de naastbijzijn- de depots worden voor de zwaar-getroffe- nen voedingsmiddelen gezonden. De leider der hulp-organisatio van het Roode Kruis is per vliegtuig uit Kansas-City naar Mia mi vertrokken. Het Amerikaansche departement van Oorlog staat tenten af en heeft aangeboden (roepen te zenden om de politie hij te staan. Do kustwacht heeft vier lorpedo-jagers uitgezonden en vier kotters zijn uit Now- York, Wilmington, Savannah en Norfolk naar Miami vertrokken met levensmidde len, medicijnen en andere voorraden.. Voedsel is het eerst noodige, daar hon derden menschen, in do streek, die door den orkaan werd geteisterd, uitsluitend van water en brood moeten leven. De Pulman-cars worden als hospitaal gebruikt en als hoofdkwartier voor de dok toren en verpleegsters. Tien treinen met voorraden zijn reeds in de huurt van Miami aangekomen en vrachtauto's zijn van Jack sonville onderweg met bedden en dekens Te New York worden comité's gevormd voor 't verlecnen van hulp. Het Leger des Heils heeft onmiddellijk voedsel, kleeron en geld naar Florida gezonden. Te Chicago is reeds een hulpfonds van een millioen dollar geslicht, welk voorbeeld door andere steden zal worden gevolgd. B ij zonder heden. Een ooggetuige van de verwoesting to Moorhaven deelde made, dat de dijken rond het meer Okeekhobee op drie plaat sen zijn doorgebroken, waardoor het om ringende land overstroomde en het water op sommige plaatsen twaalf voet hoog kwam te staan. Zij die nog in leven zijn, hebben zich zwemmende gered of wisten zich vast te klampen aan wrakhout. Voorts kondon diegenen zich redden, dio huizen van twee verdiepingen wisten to tereiken, welko huizen nog zijn blijven staan. De mpeste menschen waren zoo ver schrikt en overstuur, dat zij niet hun schuilplaatsen durfden verlaten en hiertoe r!e grootste aandrang noodig was. Men zag lijken vin mannon, vrouwen en kinderen ronddrijven, doch er werd geen poging ge daan deze te bergen, daar eerst de leven den moesten worden gered. Van een huisgezin van zeven personen werd slechtsréén kind gered, van een ander van zes personen bleef slechts de vader in leven. Volgons do laatste telegrammen moet do schade 160 tot L'OO millioen dollar bedra gen. De opgave van het aantal dooden va rieert van 800 tot 1500. Dg badplaats Mi a m i. Miami, de wereldbekende hadplaats o-» Florida, was in 1920, toen liet „ontdekt'' werd, een onbeduidend plaatsje met 5000 inwoners Vólgens de telling van 1925 had het toen reeds 71.419 inwoners, een aan tal. dat in de daaropvolgende 18 maanden van bouwkoorls nog zoozeer is toegenomen dat de bevolking zeker op 100.000 zielen kan worden geschat. De faam van Miami houdt niet in do laatste plaats verhand mol do onvergelij kelijke luxe. die de uitgaande „upper ten" der V. S. er ten toon spreidt. Do overdracht werd verricht, door mgr. Bressan, kanunnik van St. Jan van Late- rancn, die lange jaren particulier secreta ris van wijlen Paus Pius X is geweest en die in opdracht der cenige nog overleven de zuster van don overleden Paus, Maria Sarto, het geboortehuis aan de gemeente overgaf. Do burgemeester van Rieso dankte in een ontroerende toespraak de edele geef ster. De gezondheidstoestand te Rome. Een aanmerkelijke verbetering Men schrijft uit Rome aan de „Msb.": Do gouverneur van Rome, senator Cre- monesi, heeft gelast, dat van nu af elke maand een officieel rapport over den alge- meenen gezondheidstoestand der stad Ro me moet worden gepubliceerd. Het rapport over de maand Augustus is in meer dan één opzicht zeer interessant, daar er een vermindering van de anders bij groote hitte zoo zeer verspreide infec tieziekten uit blijkt, vooral van de typhus en do malaria. In de maand Augustus van dit jaar werden 118 malaria-lijders in do Remein- sche ziekenhuizen opgenomen, tegen '3-2 in Augustus 19-25. Slechts drie. der zieken zijn aan den pernieieusen vorm der ziekte overleden, terwijl er in Augustus 1925 nog 12 sterfge vallen tenegevolge van malaria voorkwa men. Deze noodlottige afloop wordt gedeelte lijk toegeschreven aan de onwetendheid der boeren in do eenzame Campagna, die zich te laat tot 'n dokter wenden en zich ook met tegenzin tot de talrijke inrich tingen, waar gratis kinine verstrekt wordt, wenden. Dca goeden gezondheidstoestand schrij ven do stedelijke autoriteiten toe aan de zeer sterk doorgevoerde controle op alle levensmiddelen en aan de voorlichting op hygiënisch gebied. Een geheimzinnige geschiedenis. Heel Weencn wordt in spanning gehou den door de krantenrelazen over een mysterieuze geschiedenis, die het dorpje Anninger, niet ver van do hoofdstad gele gen, tot tooneel heeft. Lieden uit dat plaatsje ontdekten eeni go dagen geleden op den grooten weg een tasch, waarin een reisnecessaire met do naamsvermelding van graaf Henckel baron Donnersmarck. Op de label stond voorts geschreven: „Niet ver van hier zult ge mijn lijk vinden, alsmede honderdduizend mark, waarvan een derde is voor dengene die deze tasch vindt en de rest voor wie het eerst mijn lijk ontdekt." De autoriteiten van Anninger zijn van deze zonderlinge vondst dadelijk in ken nis geBteld. Overal is men gaan zoeken naar graaf Henckel's lijk, maar totdusver- re zonder resultaat. De geheele bevolking doorsnuffelde de omstreken, in de hoop zich do resteerende 70.000 markt te mogen toeëigenen. En zoo weet men nog maar niet, of graaf Hcnckel zijn vrijwillig levenseinde aan een dwaze grap heeft verbonden, of dat het geheel géval een myystifieatie is. Een Gletscher rutscht in de Rhone. Uit .St. Maurice wordt gemeld, dat een deel van een gletscher op een hoogte van 2700—3000 Meter over een lengte van 500 Meter is gescheurd. Een- enorme massa water, ijs, Bteenen en aarde stortte naar beneden, in een bergstroom, zette daarna haar weg voort door een bosch en stortte zich in de Rhone, die buitengewoon zwol. Over een lengte van 200300 Meter werd een dijk van de rivier weggesleurd. Mislukte treinaanslag. Wolff seint uit Frankenstein (Silezfë) d.d. 20 dezer: Vier knapen der volksschool alhier heb ben gisteren gepoogd een aanslag te ple gen on den na middag-trein van Kammes naar K«">"icsfeld. doordat zij een remblok op de rails bevestigden. Onmiddellijk voordat de trein kwam aansfnomen .gelukte het juist ïlog bijtijds do hindernis weg te nemen en zoo een vrecselijk ongeluk to voorkomen. Drama te Berlijn. In de Ritterstraat te Berlijn trok een 'jongeman, die zich in gezelschap van drie andere personen bevond, plotseling zijn re volver en begon op ziin begeleiders, doch ook op voorbijgangers, te schieten. Een politieagent vuurde ziin karabijn op hem af, en trof hem aan do rechterhand. Toen de jongeman zag. dat hij niet meer kon ont komen, schoot hij zichzelf een kogel door het hoofd. Hij is aan zijn verwondingen overleden. KATHOLIEK LEVEN IN HET BUITENLAND. In Frankrijk. Voor eenige dagen lag een doodzieke man in een zeeliedengasthuis in de nabij heid van Parijs. Hij liet den geestelijke roepen. De priester kwam, werd echter niet toe gelaten, daar, gelijk men beduid werd, het ziekenbezoek slechts Dinsdags en Zon dags toegestaan werd. De zieke stierf zonder de verzochte pries terlijke bijstand. Dat is nu do veelgeprezen godsdienstvrij heid, zooals de aan de katholieken vijan dig gezinde regeeringen dat verstaan! In Mexico. Alle vrijmetselaars van Mexico en van de ga'nsche werell, herhalen tot in liet on eindige, dat de „afkeer" van de Spaansche missionarissen hoofdzakelijk zijn oorzaak vindt in de misbruiken, waaraan deze zich in den loop der eeuwen in Mexico hebben schuldig gemaakt A Hier tegenover is een verklaring, die de rector der universiteit in Lima (Peru), de heer Victor A. Bclaunde, op een vacantie- reis in Europa aan den berichtgever van een Fransch blad gegeven heeft, de be schouwing waard. Hij zcidc over die zoogenaamde misbrui ken der Spaansche missionarissen in Mexico het volgende: „Het zijn eenvoudig lasteringen. Men heeft met recht mogen spreken van de mis bruiken der Spaansche politiek in de Ame rikaansche koloniën, maar de zelfopoffe rende daden van de Spaansche missiona rissen verdienen slechts bewondering. Mexico dankt zijn gansche cultuur aan de Spaansche missionarissen. Deze getuigenis van .rector Belaunde heeft des te moer waarde, daar hij van beroep historicus is en zich bijzonder aan de studie der cultuurgeschiedenis van Mexico gewijd heeft. Zijn groot werk over dit onderwerp werd in de Ver. Staten gedrukt en staat in hoog aanzien. UIT DE ORtlQEVIHG DE KWAKEL. Tuinkouwwintercursus. Op Vrijdag 17 Sept. j.l. werd alhier des avonds 8 u. in het R.-K. schoolgebouw de 2e klas der tuinbouwwintercursus geopend. Aanwezig waren behalve het bestuur van den L.T.B. ook do Zeereerw. heer Pastoor der paro chie. J. J. G. Hafkcnscheidt, -de wcleerw. heer kapelaan Ligthart, de landbouwcon- sulent van Aalsmeer, de heer Koelman,,de tuinhouwonderwijzer de heer Jonker van Aardain en 't hoofd der R.-K. school tc Kwakel. Tevens waren 13 van dc 15 cur sisten opgekomen. De heer C. Verslufs, vice-voorziller der L.T.B. opende de bijeenkomst. Ilct was hem een genot, dat wederom dit jaar dezen cursus betrekkelijk goed wordt bezocht. Hij hoopte dat de heer Jonker met evenveel liefde en ijver als ten vorige jare naar Dc Kwakel zou komen. Vervolgens sprak de landbouwconsulent de heer Koelman, die het nut van een tuin- bouwcursus besprak, 't Is in den tuinier zijn voordeel, als hij weet, hoe een plant te enten, te veredelen. Dan zal hij ook de hoogste prijzen aan do markt verkrijgen. Ten laatste wijdde hij een woord van lof tot den heer Jonker, die weer en wind trotseerde om verleden jaar de cursus te ga ven. Moge het den heer Jonker gegevetf zijn ook dezen cursus met denzelfden ijver voort te zetten. Do Zeereerw. heer Pastoor opende den cursus officieel. Hij beval den cursisten dezen cursus aan. Er zijn er velen, die den tuinbouw beoefenen zonder kennis van za- ken, hij, die de theorie en de practijk ver-i bindt, zal steeds meer van zijn land trok ken. De Eerw. spreker spoorde dan de leer lingen aan tot een ijverig cursusbezoek om daarna in 't bezit te komen van het diplo ma, dat na dezen cursus zal worden uit gereikt. De heer Jonker dankte de sprekers voor hun welwillende woorden. Hij memoreerde dat het hem verleden jaar nooit te veel was geweest naar de Kwakel te komen. Ilij hoopt, dal hij ook dit jaar door den ijver der leerlingen aangespoord wordt, de cur sus met ijver te geven. Dit jaar zal er cursus gegeven worden in dit R.-K. Schoolgebouw des Maandags en des Woensdag voorloopig van 7 uur af, later vanaf half zeven. Hierna gingen de leerlingen wederom huiswaarts om op Woensdag 22 Sept. a.s. hun eerste los te ontvangen. OEGSTGEEST. Auto in de sloot. Aan de Groene Kerk is gistermiddag voor de zooveelstc maal een auto in de wegsloot getuimeld. De auto waarin een dame uit Rijswijk kwam uit do richting Leiden. Bij het uitwijken voor een andere auto geraakte de wagen tusschen de tramrails, de chauffeur c- rakte het stuur kwijt en de auto kwam aan do andere zijde van den weg in de sloot terecht. De dame wist "met een natte ja pon eruit te komen. Denzelfden middag is de wagen uit het water opgetakeld. Geboren: Hendrikus z. v. G. M. Pis ser en S. M. Gordijn Cornelia Johanna d. v. W. Vletter en W. P. van der Lind n. Ondertrouwd: L. Zondorop tc hoi- den en G. H. Voolloos te Oegstgeest. Gehuwd: B. G. de Bruyn le Purmo- rend en C. Hoptijn te Oegstgeest. Overleden: P. Spuytenburg 88 j. VOORHOUT. Personalia. Blijkens persberichten vermeldt dc aanbeveling voor de benoe ming van secretaris van Amsterdam als no J den heer J. J. Roovers Jr., thans administratief directeur van publieke wer ken in de hoofdstad. Het is misschien interessant te verne men, dat de heer Roovers secretaris is ge weest van deze gemeente. In de raadsvergadering van 29 Au, r> .tus 1895 werd hij met algemcene si .ni .i q met ingang van 16 September d a.v. als zoodanig benoemd uit 21 sollicitanten. Nummer 2 der aanbeveling wyrs toen lo lieéi A. B. Vermeulen, secretaris io"ii- dertijd van Noordwijkerhoul. De jaarwedde bedroog leen 42S per jaar. Daarvoor was de'-lieer Roovers J ichie- naar ter secretarie to Breda. Evan vóór de indi r iloa lieer R. kreeg de gemeente een ni.w.vo burgemeester t.w. J. M. do Kr in .i r als opvolger van wijlen den iuvi- R D. Terwce. In de vergadering van 12 FiLm..: i ..Rij werd aan den lieer K op zijn verzoek eer vol ontslag verleend, ingaande i Maart 1890, wegens zijn benoeming lot .ambte naar ter secretarie te Amsterdam. Nog geen jaar is de lieer Roe.rs dus secretaris van deze gemeente geweest. J In diens plaats werd loon benoemd de heer A. A. Swolfs, thans secretaris van Heemstede. bï. ii - m-.\ ALPHEN AAN DEN RIJN. R.-K. Volksbond. De R.-K Volksl bond hield gisteravond een nic-t drubbed zoclite leden vergadering. Na do gebruikelijke opening door tl u voorz. werden de ingekomen stokken 1)2-3 handcld. Onder deze was een verzoek om bijdrage voor de stichting van een k;<tel te Zuid-IIorn; de collecte hiervoor gehoti- den bracht 2.50 op. Ingekomen was een mededeeling aan gaande de datum der te houden i\ traden voor leden van den Volksbond. Mededeeling betreffende het verkn -! ar stellen van een diploma, hetwelk uitge reikt wordt aan degenen die gfedurem' -j jaar lid van de arbeidersbeweging zijn ge weest met verzoek of het bestuur hiermede instemt. Het -bestuur zal zulks in overwe- ging nemen. Na nog enkele mededcelingen van inge komen circulaires vraagt de voorz. of er nog animo bestaat voor het houden van cursusavonden. Na een korte toelichting betuigden eenige aanwezigen hiermede hun instemming. Aan de orde kwam de bespreking van liet St -Willibrordusfeest op 7 en November. De lieer Ruyzeiiaars v/cm-lil de fecstvorgadering door eigen loden te doen opluisteren: zulks zal ten voordode strekken van de kas De voorz. vraagt óf er leden zijn die zich hiervoor bereid willen verklaren, waarop twee aan'v.vzigo leden hiermede instem men. .Ka een: meer huishoudelijke bespre kingen" volgde sluiting op gebruikelijk' w ijze. BODERAVEN. Avondcursus; Bij" genoegzame 'led- name zal deze winter weer eeri avond cursus gehouden worden aan dc R k- Jongensschool in rekenen, taal, boekhou den en handelscorrespondentie. d"-c"°* wenscht ook machineschrijven. Ongeluk. 'l Gebeurde Viijda inidLi? na schooltijd. Een meisje dal achter '"n auto aanliep wilde plotseling den w'? Oversteken, maar werd door oen pas.-co- rende auto. gr:r. pen. "Wonder boven wen- der bekwam Iml kiml dal hij dr. B. binnengebracht geen ernstig letsel.

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 4