MEER CHOCOLADE REI EET DAN voors/ecfiti men. Er zal hier ie Leiden, waar de beslo en volledigste verzamelingen zijn, speciaal in verband mei de bier zoo uitstekend ge outilleerde natuurkunde, een tweede hoog- lccraar voor do physische richting der geo logie moeten lcomen. Daarnaast zal dan in het onderwijs der meer biologisch georiën teerde onderdeden, onmisbaar zoowel voor do oploiding der geologen als der biologen, moeten voorzien worden minstens door de benoeming van een lector. Ook dan nog zou do bezetting der geologische vakken achterstaan bij dio aan do meeste buiten- landscho Universiteiten. Onderwijs. Over het in den afgeloopen cursus gege ven onderwijs valt het volgende mede te deden. De in 1921 door het nieuwe academische statuut deels geopende deels verbeterde gelegenheid tot universitaire Btudie voor den Tndischen dienst is eerst sedert 1924 gaan werken gchcol in den geest van het statuut zelf. De resultaten, zoowel die met do indologischo opleiding (voor den be stuursdienst) verkregen, ala die der Indi sche rechtsstudie hetzij als aanvulling voor do Nedorlandsche doctorandi, hetzij als volledigo studie waren -bepaald be vredigend. In het verstreken academiejaar werden 45 examens der indologische stu die en 55 der indiBche rechtsstudie (in het geheel derhalve 100 examens) met goed ge volg afgelegd, terwijl op grond van deze f in twee proefschriften werden verde digd. Do colleges van prof. van Vollonhoven werden gedurende diens afwezigheid gegc- van door prof. Oarpentier Alting. Het practicum Indisch staatsrecht word gehou den onder leiding van prof. mr. F. baron van Asbeck, buitengewoon hooglceraar aan do Itcchtehoogoschool te Batavia; in den komenden cursus zal hot worden geleid door don heer H. J. van Mook, controleur B. B. met verlof. Do colleges in do javaanscho taal werden gedurende hot verlof van prof. Hazeu ge geven door dr. Poorbatjaraka, die in het Sanskrit gedurende de afwezigheid van prof. Vogel door Prof. Faddegon uit Am sterdam on Moj. dr. Luliua van Goor. Do scheiding van het onderwijs in de dierkunde aan de medische studenten van dat aan de biologen en geologen kwam in December tot stand, doordat het eerste tij delijk werd opgedragen aan dr. C. J. van der Klaauw en dr. H. Boschma. Personalia. Komende tot de „personalia", moet ik in de eerste plaats in- Uwe herinnering terug roepen het schoone feest op 11 December gehouden ter herdenking van den 50sten verjaardag der promotie van onzen Lo- rentz. De Senaat bekleedde hem bij die gelegenheid met het eeredoctoraat in de geneeskunde, H. M. de Koningin verleende hem het grootkruis der Oranje Nassau- orde, de Koninklijke Academie van We tenschappen stelde te zijner eero de Lo- rentz-modaille in. Z. K. H. de Prins der Ne derlanden, de tijdelijke voorzatter van den Ministerraad, do Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, hot Bestuur der Koninklijke Akademie, vertegenwoor digers van do Hollandsche Maatschappij der Wetenschappen, Teylcr's Genootschap, en vele andcro genootschappen, benevens velo buitenlandsche geleerden woonden do huldiging in het groot auditorium, dat voor die gelegenheid als voor vele an dere to klein was, bij. Een commissie, samengesteld uit vakgennoten uit binnen- en buitenland onder leiding van Kamcr- lingh Onnes, bracht hem als hulde het Lo- xentz-fonds ton bedrage van bijna f 150.000 ter bevordering der theoretische natuur kunde. Prof. Einthoven herdacht zijn 40-jarig profossoraat in stilte; Prof. W. Martin word gehuldigd toen hij 25 jaar aan het MauritshuiB verbonden was. Prof. van Ital- lie toon hij 40 jaar apotheker en 25 jaar doctor was. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van het zoölogisch laboratorium werd een historische tentoonstelling gehouden en gaf dr. van der Klaauw een, ook in druk ver schenen, overzicht van het zoölogisch on derwijs aan onze Universiteit. Studenten. Het contact van den Senaat met de stu dentenwereld was steeds zeer aangena-am. Hot Leidsch Studentencorps toonde bij verschillende gelegenheden zich bewust te zijn, dat zijn taak niet uitsluitend op het gebied der „gezelligheid" ligt. Het was steeds bereid zijne, medewerking te verlee- nen. Ik denk b.v. aan de krachtdadige hulp bij do ontvangst van vreemdelingen en der gelijke gelegenheden, en aan hot vervroe gen van den groentijd op verzoek van do Juridische faculteit in het belang van het onderwijs. Hot Leidsch Studentencorps be schouwt zich zelve gaarne als de vertegen woordiger van allo studenten. Het verwerft zich het recht ook door anderen als zoo danig beschouwd te worden door de wij ze waarop het zich van do verplichtingen, dio dio vertegenwoordiging medebrengt, kwijt en toont het belang der Universiteit boven dat dor studenten te stellen, beter gezegd het belang der studenten als leden der Universiteit boven hun individueelo belangen. Ook mot de Vcrceniging van Vrouwelijke Studenten en dc andere gezelschappen van mannelijke studenten waren do verhoudin gen van den meest aangenamen aard. In Januari is besloten tot opheffing van dc in 1920 in hot leven geroepen „Stichting Studentendorp", omdat er in do naaste toekomst geen uitzicht, is op verwezenlij king van haar door do Bazel ontworpen bouwplannen. Het archief is gedeponeerd bij liet Universiteitsfonds. Hot aantal als student- ingosclivovenen bedroeg 1503. Do studentenalmanak geeft 2701. Bij dc vergelijking moet men twee dingen bedenken. Ten eerste, dat ook de studentenalmanak niet onfeilbaar is. Tiet komt meermalen voor, dat men don naam van een student er niet in vindt, terwijl er omgekeerd ook namen in voorkomen van personen, die geen student meer zijn. Ten tweede dat „student" en „als student in geschreven" niet synoniem is. Velen, die wel student zijn en wel studecren behoe ven niet ingeschreven te worden, daar zij tijdelijk geen colleges volgen. Velen ook, en dit komt vooral onder de oudere jaren voor, verzuimen zich te laten inschrijven, hetzij uit nalatigheid, hetzij uit onbekend heid met het voorschrift, dat inschrijving eischt ook als geen collegegeld verschul digd is, enkele weinigen misschien ook uit minder onschuldige motieven. Het is niet wel mogelijk to schatten met hoeveel om dezo redenen hot aantal der ingcschreve- zou mooton verhoogd worden. Zeer moeilijk is het ook uit te maken of het euvel is toegenomen sedert do inschrijving niet meer kosteloos is. Zeker is allee\i dat de aantallen der ingeschrevenen geen juist beeld van do werkelijkheid geven, en sta tistieken daarop gebaseerd niet betrouw baar zijn. Betrouwbaar is natuurlijk wel het aantal der examens en promoties. Het aantal pro moties was één minder dan in den vorigen cursus, n.l. 47, waaronder één honoris cau sa. Vorgelijkt men met vorigo jai*cn, dan blijkt in dc laatste drie of vier jaren een aanzienlijko stijging to hebben plaats ge had. Het gemiddelde aantal examens der beide laatste cursussen is ruim 50 pet. meer dan het gemiddelde over de cursussen 1920 22. Hierbij zijn het voorbereidend ge neeskunde en eerste natuurkundige examen, dio in de latere jaren met het candidaats geneeskunde één examen uitmaken, in do vroegere jaren niet meegeteld. Een afzonderlijk woord richtte spr. tot Mr. Boddaert die tegen het eind van dit jaar, na 35 jaar do functie van Secretaris van Curatoren te hebben bekleed, wegens den wettelijken leeftijd zijn ambt zal moe ten neerleggen. Namens den Senaat bracht spr. hem dank voor alles wat hij in het belang der Universiteit heeft gedaan. Met do woorden Salve, vir magnifice, Salvo, droeg prof. de Sitter hierna de rec torale waardigheid aan zijn opvolger prof. Meyers, over. Vanmiddag heeft de nieuwe rector, prof. mr. E. M. Meyers, receptie gehouden in Huizo Bruyns. Do Senaat der Leidsche Universiteit heeft vanmiddag tot Secretaris benoemd yoor den acadcmischen cursus 192G1927 prof. dr. A. J. Wensinck. Gemengde Berichten ONGELUKKEN. Trambotsing te Amsterdam. Vier passagiers licht gekwetst. Gisterenavond is te Amsterdam een mo torwagen van lijn 8 die op do Weesper- zijde in de richting van de Ceintuurbaan reed, vlak nabij de Ruyschslraat tegen een stilstaanden wagen van lijn 3 opgereden. De aanrijding geschiedde, naar de bestuurder van den motorwagen van lijn 8 beweerde, tengevolge van het weigeren der remmen. In de beide tramwagens was nogal veel publiek. Doordat eenige ruiten van de tramwagens braken, kregen verschillend; passagiers snijwonden. Spoedig was een auto van den Gemeen telijken Geneeskundigen Dienst ter plaatse Een broeder van dien Dienst verleende aan vier gewonden do eerste hulp. Eén vrouw die, een snijwond onder den arm had ge kregen, werd naar het 0. L. Vrouwengast huis vervoerd, vanwaar zij na aldaar ver honden te zijn weer huiswaarts kon keeron. Het voorbalcon van den motorwagen van lijn 8 en het achterbalcon van den hijwa gen van lijn 8 werden ernstig beschadigd, Do vier gewonde passagiers konden zich naar huis hegeven. Onder de passagiers waren er velen, die door de aanrijding hevig geschrokken wa ren. Do onbewaakte overweg. Eenmeisjeoverredenengedood Men meldt ons uit Hengelo: Gisterenavond geraakte de ruim 20-jart ge boerendochter ter Doest op een onbo waakten overweg onder den sneltrein. Zij werd op slag gedood. Het lijk werd vreese lijk verminkt. Brugwachter doodgereden. Do brugwachter Geerling, een 62-jarige man, die do brug tegenover de Schapen meent bij Naarden bedient, is Vrijdagavond om half 10, komend uit zijn woning aan den Muiderstraalweg door een uit do rich ting vaa Muiden naderende auto aangere den. Deze auto, bestuurd door den heer Vlaanderen uit Laren, sleurde het slacht offer omstreeks 40 meter mede en reed toen nog 50 meter door voor de wagen tot stilstand kon worden gebracht. Do oude man werd afschuwelijk verminkt opgeno men en per ziekenauto naar de Majella- stichting te Bussuöi gebracht, waar hij bij aankomst bleek overleden te zijn. De auto is in beslag genomen. Voet afgereden. Op het atationsemplacement te Almelo is Vrijdagavond den beambte S. door een Tangeerenden trein een voet afgereden. Onder een vrachtauto geraakt. Vrijdagavond heeft op den Muiderbinnen weg te Weesp, een ongeval plaats gehad, dat bijzonder goed is afgeloopen. Do 12- jarige J. N. reed op zijn fiets naar hel slation. Op een gegeven oogenhlik brak de voorvork, zoodat de knaap op straat rolde Juist kwam een vrachtauto van den heer J. L. v. K. te Weesperkarspel achter den jongen aanrijden. De chauffeur had geen gelegenheid meer den wagon tijdig Vt stil stand te brengen, zoodat het rechter voor wiel over het lichaam van den knaap heen ging. Ook do fiets kwam onder een der wie len en werd geheel vernield. Maar wonderlijk genoeg bleef de jongen nagenoeg geheel ongedeerd. De ontstelde voorbijgangers konden hunne oogen nie! gelooven, toen zij den knaap onder don auto zagen uitkruipen. Alleen kin en knieën waren eenigszins ontveld. Toen de heer v. K. Jr., die den auto bestuurde, den knaap mede wilde nemen op den wagen, om hem naar den dokter te rijden, ant woordde Jan: „Neo hoor, ik wacht op miju vader en dan moet die maar zeggen of ik Eaar den dokter moet." Later op den avond is dit gebeurd, maar ook de dokter kon geen verdere nadeéligc gevolgen van de overrijding constateercn' Alleen vertoonde de buik eenige blauwe plekken. Knaapje verdrenken. Gisterenmiddag speelde de 7-jarige E. M. uit de Dokstraat to Rotterdam met eeni ge vriendjes op een steiger langs de Scheepsbouwersstraat nabij de Dokhaven Do jongen wilde een stuk hout grijpen en begaf zich op een balk, viel eraf en ge raaide te water; hij verdween onmiddellijk in de diepte. Na drie kwartier dreggen werd liet ventje opgehaald en geruimen tijd werd door do rivierpolitie kunstmatige ademhaling toegepast. Tevergeefs echter Het lijkje is naar do ouderlijke woning overgebracht. Docr een schot hagel getroffen. Terwijl zekere M. H. uit Putbroek-Echt, thuis komende, een geladen jachtgeweer door het venster wilde binnenlc-^gen, waar hij hij den loop naar zich gericht had, ging plotseling het geweer af. M. H. werd door een volle lading hagel ernstig in den schou der getroffen. Onmiddellijk werd medische hulp ontboden, welke overbrenging van H. per auto naar het hospitaal te Roermond gelastte. Door een schommel getroffen. De dochter van F. P. uit Koningsbosch- Echt, is op de kermis te Waldfeucht (D.) door een in beweging zijnden schommel go- troffen, waardoor zij ernstige verwondingen aan liet hoofd bekwam. Haar toestand laat zich ernstig aanzien Ernstige val. Het 6-jarig zoontje van den typograaf L. W. uit de Alexander Battalaan te Maas tricht viel, toen het hij buren met enkele andere kindoren speelde, van een plat dak. Met een ernstige hersenschudding werd de jongen opgenomen en bewusteloos bij zijn ouders binnen gedragen. Na den watersnood. Bij de Algemcene Watersnoodcommis sie is tot nu toe aan giften binnengekomen een bedrag van 4.595.180. Moordaanslag te Rotterdam. Een vrouw mot een mes in de horst gestoken. Vrijdagavond heeft in een achterkamer van pand 10 aan de Galerij te Rotterdam een afgrijselijke moord plaats gehad, waar bij een 40-jarige zeeman een 39-jarige vrouw met ecu mes in de linkerborst heeft gestoken, zoodat zij binnen een uur dood bloedde. Te 10 minuten over half twaalf vervoeg de zich bij den sigarenwinkelier v. Seven- ter aan de Galerij no. 4 een hem onbekend man, die vertelde in het gemelde, huls een vrouw met een mes te hebben gestoken. Hij verzocht den winkelier de politie te wil len waarschuwen. Daarop verdween de man. v. Seventer hechtte echter weinig ge loof aan deze mededeeling en achtte hel zelfs niet do moeite waard naar de politie te gaan. Toen ongeveer een kwartier latei- een dienstdoend majoor, die de ronde deed, voorhij kwam, vertelde hij hem zijn weder varen. De majoor stelde onmiddellijk een onder zoek in met het gevolg, dat men in eep achterkamer van pand 10 een vrouw op den grond vond liggen, badende in haar bloed. In haar linkerborst omstreeks do hartstreek stak een mes. Onmiddellijk werd dc geneeskundigen Dienst gewaarschuwd, doch deze kon slechts den dood constatec- ren. De steek moet met groote kracht zijn aangebracht. Do vrouw was vermoedelijk zeer kort na den aanslag door bloedver lies overleden. Omtrent den dader had men geen en kele zekerheid. Het was dan ook min of meer toeval dat een surveilleerend agent te ongeveer één uur op het Willemsplein bij den aanlegsteiger der Havendienst „Spl- do" twee mannen opmerkte, die druk met elkaar in gesprek waren. De agent hoorde de een tot den ander zeggen: „nou zeg 't dan maar", waarop dio nader naar den politieman toekwam en verzocht, hem mee to willen nemen naar liet Politiebureau, omdat hij iets te vertel len had. De agent vroeg wat dit dan wel was. noewel de man het aanvankelijk niet wil de zeggen, kwam er tenslotte uit, dat hij geloofde „een vrouw te hebben gestoken". De arrestatie volgde toen terstond. In der. loop van den nacht werd de aangehoudene, de 40-jarige zeeman J. B. uit Meppel met het lijk geconfronteerd. Hij was zeer verward in zijn uitingen cn antwoordde op de vraag of hij nizie ge had had. slechts door: „Ja dat zal wel" te zeggen. De gestokene was de 39-jarige ge scheiden vrouw M. J. de K. met wie do zeeman den laatslen tijd samenleefde. De kassiersfraude te Zevenbergen. 4 0 0 Spaarders gedupeerd. Het Dgbl. v. N. Br. van Zaterdagavond bevat een relaas over de fraude te Zeven- hergen, wadromtront wij al een en ander hebben gemeld, nel blad meldt o. m.: Zevenbergen heeft haar derde financi- eeele catastrophe. Thans is .het de handelsvennootschap firma J. D. kassier cn commissionair in effecten, dio een groot aantal renteniers, middenstanders en particulieren uit Zeven bergen, Klundert, Fijnaart en andere plaatsen zoo niet ongelukkig maakt, dan toch een groot verlies bezorgt. Menschen die hun spaarduitjes men spreekt van vierhonderd spa.vrbank-boekjeehouders Lij deze ?r. hadden geplaatst zijn nu hun lieve geld waarvan zij de rente trokken, ge heel kwijt. Pandhricvcnhouders, die door IÜGEZONOEN MEDEDEELING 's morgens om 11 eij middags om A uur, wanneer c/e maag begint ie vragen neemt de arbeidskracht af; voeefzaa m Venstenkend hun groot vertrouwen in deze firma zo is reeds van 1885 af in Zevenhergen ge vestigd en had de vuurproef na den oorlog schitterend doorstaan hun papieren afgaven, kunnen naar hun geld fluiten. Zij werden de dupe van do handige truc van den firmant D., tegen wiens handelingen zij niet het minste wantrouwen koesterden. De firma D .kwam door het verstrekken van voorschotten aan twee Zevenbergsche firma's zonder eenigo dekking en zonder zekerheid- dat zij aan hun verplichtingen konden voldoen, zonder kasmiddelen en nam toen haar toevlucht tot een truc. De firma telefoneerde n.l. de pandbriefhouders dat hun nummers nooit meer dan twee tegelijk waren uitgeloot en vroeg hun dan deze ter inwisseling bij haar te bezor gen. Werden ze gebracht of soms gehaald, dan gaf zij nimmer een ontvangbewijs af; de houders wilden vanwege het groote ver trouwen geen vragen. Hoe zij later ook op verzilvering aan drongen, alles was vergeefs. Velen kwamen bij den burgemeester hun beklag over die handelwijze maken. Deze heeft daarop telefonisch met de firma D. contact gezocht. Doch toen dit niet lukte waarschuwde hij de echtgenoote, dat in dien haar man met aldus te handelen, bleef doorgaan, zich bloot zou stellen aan vervolging. Ook dit hielp niets. De menschen werden voorloopig nog stil gehouden met beloften, dat getracht werd de noodige gelden op te nemen, dat deze er spoedig zouden zijn enz. Verzoeken om teruggave van de stukken werden steeds ontkennend beantwoord. Dit spelletje duurde nu reeds twee jaar. Totdat ook aan een firma uiL Klundert me degedeeld werd, dat haar brieven waren uitgeloot. Zij gaf dezo zonder bewijs af, doch had de nummers genoteerd. De zaak niet ver trouwende, won zijn inlichtingen in bij de Nationale Bankvereeniging welke in haar boeken de bewuste nummers niet vond. Toen was de fraude ontdekt en werd een klacht bij de justitie ingediend met het bekende gevolg. Zij gemeld, dat de ontvanger er nog juist bijtijds in geslaagd was op 100 na bij dc firma D. staande gemeentegelden los te krijgen. Verschillenden, die krachtig den heer D. durfden aanpakken, zijn voor een nog groo teren strop gevrijwaard gebleven, maar de meesten, die zich niet lieten gelden, werden de dupe. Zoo is o.a. bekend dat D. er in geslaagd is, van een paartje, wiens spaar duitje bij hem stond, en dat van plan was een huis te gaan bouwen, nog een stuk van 1000 machtig te worden. Nu hebben ze niets. Do week vóór zijn verdwij nen heeft D. van iemand 7000 los weten te krijgen. Do omgang met een Duitsche firma heeft naar onze zegsman beweerde aan D. pres tige niet veel goed gedaan. Deze firma toch, welke aan de oude suikerfabriek de Phoe nix een handel in papierwaren dreef, brandde in 1924 af. Dezelfde firma heeft in 1925 getracht f 15.000 van de gemeente los te krijgen voor het in werking stellen van een mandenfabriek. Hierbij lag het er echter dik boven op dat getracht werd, de gemeente te benadeelen. Aan alle zijden heeft de heer D". nog ge tracht gelden te krijgen, wat hem echter niet is gelukt. Het tekort kan niet bij benadering wor den vastgesteld. Het is op geen 50.000 to schatten. Men noemt een bedrag van 200.000. Met de belofte gold te gaan halen, ver trok Donderdag 2 September de heer D. Doch nadien werd hij niet teruggezien. Do officier van justitie deed een inval in zijn woning, maar vond daar niets, zelfs alle portretten waren weggenomen, zoodat de nnlitic deze elders mocri zien te krijgen. Thans staat de heer D. in het politieblad gesignaleerd, mede omdat hjj vertrokken is zonder orde op zijn zaken te stollen. De po litie hoeft den voortvluchtige niet kunnrti ontdekken. Nog steeds blijven de klachten binnenkomen. Aanhouding van een stationschef. Door de politie te Roermond werd gear resteerd zekere G. J. W. S., gewezen sta tionschef te Rupolding in Ober-Baijern, wiens aanhouding en op.sporing was ver zocht wegens verduistering van een groot Ledrag in zijn functie van stationchef. De aangehoudene blijft voorloopig iii verzekerde bewaring, in afwachting zij ner uitlevering aan de Duitsche justitie. V/eer een spookhistorie. Na Roosendaal schijnt nu ook Utrecht een beurt ie krijgen met 'n spo-.j!:geschi( nis. In de Florastraat (voormalig Wijk aldaar hebben omwonenden gemeend laatste dagen een zonderlinge gedaante zien, die zich langs do muren naar de ken der huizen zou begeven. In verb met doze historie is het dezo week ei avonden druk geweest in deze huurt, drukte die soms tot in don nacht hield. Sommige bewoners (vermoedelijk, gerust met een sterke phantasie) bew den het angst-aanjagende monster lijk te hebben gezien, terwijl anderen d loopend met vrees zijn vervuld, dat zij avond het spook óók zullen ontdek] Eén jong meisje ,dat Vrijdagai „dacht" iets abnormaals to zien, is schrik van de trap gevallen. De politie heeft nu en dan extra g veilleerd om de menschen gerust te len. „TJJ De iepziekte. Te Delft is de prachtige dubbele hoon rij langs den Provincialen weg ook dit ernstig geteisterd door. de iepziekte. 51 het vorige jaar een groot aantal woi geveld, thans staan er weder zeer vele, ten doode zijn opgeschreven. Ook de' beide eertijds zoo mooie ie staande op de Markt ter weerszijden den Nieuwe Kerkotoren zijn door do zii aangetast en kunnen als verloren v/or beschouwd. ONGELUKKEN ORKAAN TEISTERT ZUID-FLQRI' Duizenden huizen verwoest. Vijf-en-zeventig slachtoffers. Uit Key West (Florida) wordt gesi Een geweldige orkaan heeft Zatcrd?: kust van Zuid-Florida geteisterd. Vijf-en-zeventig personen werden gel Twee duizend huizen werden verwoei] In de geheele stad Miami Beach bet water 90 c.M. hoog. Een storm mei snelheid van 145 K.M. verlamde de Voorziening. Ook over Palm Beach heeft Zalei een orkaan gewoed. De wind bereikte tijds een snelheid van 160 K.M. per De verbindingen van Miami en Palm E met de buitenwereld zijn geheel verbrd zoodat men nog niet weet, of de set groot is. De telegraaf- en telefoonverbit gen zijn gestoord in geheel Miami Van de Westkust vanTlorida koml nig nieuws binnen, doch men neemt dat ook daar aanzienlijke schade is ai richt. Meer dan lOOporsonen ge do In aansluiting op bovengemeld ber omtrent de orkaan, welke in Florida gewoed, wordt nog uit New York gen dat te Miami meer dan 100 personenj gedood, en dat geen enkel buis onbf digd is gebleven. Een befsing. Uit Londen wordt gemeld, dat een in hotsing is gekomen met een locomt waarbij 28 personen, ten deele ern werden gewond. Eruginstorling. Uit Kowno wordt gemeld, dat in dorp in Lithauen tijdens een proc< een brug onder den last van de mem?] ingestort. Honderden personen geM» te water. Dertien personen zijn licht, 4 stig verwond. Noodlottige or.ipiefling in een spoil* fabriek. Drie arbeiders zijn gedood, en drie stig gewond ten gevolge van ecu outj fing in een spuilwntcrfabriek te Lc 31 Montant (Frankrijk). Zeilboot mei drie jongelui vermist Dóór het radio-station tc Norlh-f land is aan alle zich in de Noordzee het Engelsch kanaal ophoudende scm een draadloos bericht gezonden te - uilzien naar een kleine witgescu» zeilboot (met bruine zeilen) waar^1 een drietal jongelieden bevindt, die Margate een zeetochtje hadden on men, doch tot op heden aldaar nog do haven teruggekeerd zijn, zoooa vreesd wordt. Jat hen tijdens slee een ongeluk is overkomen.

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 4