lahd- Ega TyiN&euiiy INGEZONDEN MEDE0EEI1G Uw Hoofdhuid Do samenkomst zal zijn 8 u. aan het clublokaal, vertrok 8.15 u. naar <le start plaats. Na afloop zal in cafó "l'Union" door den heer Rap, dio de schenker is van den be ker, dezo aan den winnaar uitreiken. POSTDUIVEN. „De Vooruitgang". Zondag hield do Postduivenvereniging „De Vooruitgang" to Nieuwkoop een wed vlucht vanaf Soignics. Aankomst lo duif 11-0-35 uur; lo, 2o en 3o prijs H. v. Zanten; 4o prijs A. v. Houten; 5e prijs G. Voor sluis; Go prijs A. van Houten; 7e prijB G. Voorsluis; 8e prijs G. Voorsluis; 9o prijs 'A. v. Houten; 10e prijs G. Bodegraven. Zondag a.s. wedvlucht vanaf Quicvrain (Frankrijk). UIT DE OHRGEVING LANGERAAR. Koninginnefeost. Begunstigd door prachtig weer werden Donderdag do Oranjefeesten voortgezet. Om 9 uur word onder leiding van den voorz., den heer J. W. Valentijn, mot de opstelling der optocht begonnen. Al dade lijk bemerkten wij dat er dit jaar bijzon der werk van gemaakt was. Er waren vele groepen. Het huisje van Piggclmee, of Dwcrgenpaar, was wel bijzonder leuk, en verwierf dan ook den ïcn prijs. Dc Musso lini of Italiaanscho Gondelvaart was niet minder schoon (2o pr.). Het Blokhuis, voor stellende do Franscho wacht bij vertrok, als do Prins aan Schoveningcn aan wal stapte, was zeker keurig, en verwierf den 3en pr. Ook do Afd. versiering was keurig verzorgd. Tjokkio met zijn wagentje lo pr. alsook de Bloemonhuldo aan Flora waren schitterend 2o pr. Onder do versierde rij wielen muntte vooral uit, door bijzondore schoonheid, do witte zwaan (Mej. van Eyg) die dan ook don len pr. verwierf. Jongen- hoer Verkerk verkreeg met de mooie eend den 2en pr., „Hulde aan 't Bloemencorso van Langeraar" (A. Otto) 3e pr., een ver sierd rijwiel van Mej. Anna Oosterkamp 4e pr. Troostprijzen^ voor typische Jazz- bandmuziek en aan een groepje stoelen- xnatters. Afgewisseld door verschillende mooie nummers van Art.i, toog de stoet door ons dorp vanaf het feestterrein tot aan land bouwer Kempenaar, waar over diens erf de terugtocht werd ondernomen. Zeer vele toeschouwers haddon zicli in groepjes ge vormd om do optocht gade te slaan. Een auto waarin de jury met Mevr. do Muralt was gezeten, sloot do stoet. Bij het ont binden der optocht dankte de voorz. de deelnemers in cenigo welgekozen woorden. Vervolgens had oen wedloop met veel deel name voor gehuwde mannen plaats. Do prijzen waren twee koeken van 8 nond, geschenk van den heer Steijnman. Boven de 40 jaar verwierf den len priis P. v. d. Zon, J. Valcntiin 2o pr.beneden dc 40 jaar den len pr. D. van Emmerik, 2e pr. J. Versluis. Onder do belangstellenden merk ten wij on de Burgemeester, Jhr. de Mu ralt en Mevrouw. Aan Mevrouw werden bloemen aangeboden. Om 2 uur had, nadat ook inwendig wat versterking was genomen, het ringrijden voor heeren per rijwiel plaats. C. Hooger- vorsfc Ie pr., J. Roest 2e pr., en J. v. d. Berg 3e pr. Balletje loopen voor dames: M. Koc- leman Jd. lo pr., N. van Beiieren Bergen Henegouwen 2o pr., A. van Schalk 3c pr. Ringrijden voor dames: Mina den Haan lo pr., Jo den Haan 2c pr., R. Kroon Se pr. Om 7 uur had de uitreiking der prijzen in do consumptietent plaats. Een schitterend vuurwerk sloot het prachtig geslaagde feest. Laten wij er bij voegen, dat do cerepoort heel mooi was, vooral bij avond met de veelkleurige ver lichting. Lastig gevallen. Woensdagavond heb ben een pnav vreemdelingen dc vrouw van Jac. v. d. M., die toen. haar man naar 't. feestterrein was gegaan, door aan de deur te rinkelen en kleinigheden te vragen zeer verschrikt. Een ruit werd door hen inge drukt. Zekere G. van L. cn A. v. d. N. uit Zwammerdam, worden verdacht, hiervan aangehouden en in 't huis van bewaring opgeborgen. Teruggevonden. Do vorige week is door iemand een zilveren beugel- tascli verloren met in houd van f 20. Dc cantonnier Boogaard had deze terugge vonden en kreeg de ruimo belooning van 10 gulden'. ZOETERMEER-ZEGWAART. Koninginnefeest. Om 2 uur was het bij café „de Jonge Prins" afmarscli van de tilbury's, die deel namen aan het ringrijden. Er waren 19 deelnemers. In optocht werd door de ge meenten gereden. Voor de versiering der tilbury's werd de eerste prijs toegekend aan den heer Jac v. d. Burg en mej. A. v. d. Burg te Zegwaart-; 2o pr. den heer B. Lammens en mej. G. van Straalen te Zog- waart. Aan den reclamcoptocht mot automobie len werd deelgenomen door den heer A. J. M- van Well, grossier in wijnen cn gedis tilleerd, Zegwaart's Warenhuis, firma 'A. P. Vcrlioeff on Meyson's Assurantiekan toor. Zeor aardig werd daarin gepresen teerd do door de deelnemers uitgeoefende beroepen. Dc uitslag van de riugrijderij met paard en tilbury was als volgt: le prijs J. van Velzen on mej. G. Vermeulen te Berkcl; 2e pr. I. Heemskerk en mej. N. Jongerius te Zegwaart;. 3e pr. N. van Wijk, to Leid- èchendam cn moj. W. 'Akkerman to Zeg- Jvaart. Do prijzen bestonden uit kunst - Voorwerpen. Na afloop der .ringrijdcrij had op dit gedeelte van het terrein de Motorliinder- fciswedstrijd plaats. Do opmarsch der 30 deelnemers met tweeën op het terrein en rondo dio over het terrein werd gr maakt, was overweldigend, waartoe bij droeg het knallen der uitbaat en het gc- gons der motoren. Dc wedstrijd had den volgende-uitslag: le prijs f20.—, P. Wie gel, Nootdorp,'5 strafpuntcn in 55 sec.; 2o pr. f 15.—, J. Rijks, Rotterdam, 5 strafpun tcn in 59 sec.; j3c pr. f 10.A. JJ. M. van Well, Zegwaart, 0 strafpuntcn, 1 min. 11 see.; 4e pr. f7.50, H. Wiegel, Nootdorp, 5 strafpuntcn, 1 min. 2 bcc.; 5e pr. f5.J. in Aalst, Zegwaart, 15 slrafpunten 59 sec. De medaille, uitgeloofd door de Dclft- scho Motorhandel voor beste prestatie op H. D., werd uitgereikt aan den heer Rijks bovengenoemd, terwijl de heer C. J. Veld- huijzen le Zegwaart, do medaille ontving voor beste prestatie van dc „Indian", uit geloofd door de firma Stokvis te Rotter dam. Tijdens bovengenoemde wedstrijden hadden diverse spelen op een ander ge deelte van het terrein plaats, o.a. bchen- digheidswedstrijden per fiets door dames: lo prijs Antjc v. d. Marei, Zoetermecr; 2e pr. Cath. Bos, Zoetermecr; 3e pr. Cath. Masselink, Zoctcrmeer. Tonstekenle pr. Janson, Zoctcrmeer; 2e pr. Th. Lcx- mond, Zegwaart; 3c pr. Jae. Molenaar, Zegwaart. Dit was een nummer, wat de lachlust der kijkers nogal opwekte, en niet minder der deelnemers. Wedloop met hin dernissen: lo pr. G. den Hertog, Zeg waart; 2e pr. P. Klos, Zegwaart; 3e pr. C. v. d. Goes, Zegwaart; 4e pr. P. Lammens, Zegwaart. Blaastrappen: le pr. A. Klos te Zoctcrmeer; 2e pr. P. Klos Zegwaart; 3e pr. P. Lammens, Zegwaart. In het dames- tourné'tje van de „Pioc"-club, won mej. Cor Hogenboezem een e::ira-prijsje. Door dc gymnastiek-vcreeniging „Pro Patrïa" alhier werd onder leiding van den heer P. A. v. d. Meer een uitvoering gege ven. Aan hoogrek, paard, enz. werd het 'kunnen der leden gedemonstreerd. Mede was op het terrein een schietbaan aanwezig van don V. L. S. en Burgerwacht. Do beste prestaties leverden de heeren K. Moormondt te Bcrlcel, J. van Stein te Zeg waart en Sj. IToogma te Zegwaart. Een schiettent, geëxploiteerd door dezelf de vereenigingen had veel aftrek. Aardige prijsjes werden beschikbaar gesteld voor degenen, die- ccn zeker aantal punten be haalden. Een groote ververschingstent zorgde dat do dorstige kelen gelaafd kon den worden, als ettelijke malen de volks liederen „H«Jlidt er den moed maar in" en „Valencia" over liet terrein hadden ge schald. Om G uur werd het terrein ontruimd, om te 8 uur weder opengesteld te worden voor de bioscoopvoorstelling en het vuurwerk. Aangelokt door het mooi weder, was het geheele terrein weder gevuld met kiiklus- tigen. De filmen vielen zeer in den smaak van het publick. Het vuurwerk was wat men noemt schitterend. Voldaan trokken allen huiewaart. Zoetermeer-Zegwaart heeft op waardige wijze Koninginnefeest gevierd. Geen wan klank heeft een oogenblik de feestvreugde verstoord. Het ijverige bestuur der Oran jevereniging lieeft Woensdag en vooral Donderdag een zware taak gehad, maar de organisatie was in orde. Met voldoening kan het op deze dagen terugzien cn ver dient het dd steun en dank van de ingeze tenen. Ook komt nog een woord van lof toe aan de leden der muziekvereniging, die den gcheelen dag hun muziek hebben doen hooren. DE RIJNSTREEK WOERDEN. GEMEENTERAAD. Aanwezig alle leden. Na een kleine aanvulling, -welke de heer Groenendijk wenschlo bijgebracht te zien worden de notulen der vorige ver gadering goedgekeurd. Punt 1. Ingekomen stukken. Mededeeling van den heer J. Heijkoop dat zijn benoeming tot lid van bet stem bureau van het kiesdistrict no. 1 door hem wordt aanvaard. Verder werden nog terugontvangen ver schillende goedgekeurde gemeenteraads besluiten. Toegestaan wordt het verzoek van den secretaris van den Vrijwilligen Land storm om op 2 October a.s. op het excer- citieterrein schietwedstrijden te doen plaats hebben. Aan het comité tot uitreikingvan het mobilisatiekruis zal voor do te dekken on kosten een bijdrago gegeven worden tot een maximum van 75. Punt 2. Naar aanleiding van het ter vorige vergadering aangehouden voorstel tot den bouw van een oven voor do gas fabriek stellen B. en W. voor, in overleg met de commissie voor de bedrijven, een cokes-gaskamoroven te doen bouwen met bijlevering van een calorimeter waarvan do gezamenlijke onkosten ad 15700 door een ter zijner tijd aan te gane geldleening zijn te dekken. De levering zal worden opgedragen aan het Technisch Bureau Bamag Didier te Zeist. Do Voorz. licht toe dat ofschoon de bouwkosten voor een cokes-gaskameroven hooger zijn als dio voor een gewone oven verschillende gemeenten tot het bou wen van een dergelijke oven overeaan, omdat alles veel gemakkelijker le contro leeren is en ook voel geriefelijker is voor do werklui. Nadat door den heer Zon een en ander nog wat nader wordt uiteengezet wordt het voorstel in stemming gebracht en met algcmeene stemmen aangenomen. Punt 3. Door de aansluiting van Waar der en Lange Ruige Weide aan het clec- Irisch net zal een z.g. riuglijn worden verkregen, d.w.z. van uif Gouda gaat dan een kabel over Reeuwijk, Bodegraven cn een over Oudewater, Waarder naar Riet veld. Bij evenlueelo storing op een dezer ka bels kan de stroom nu over den anderen kabel gebruikt worden, zoodat voor dc be trokken gemeenten geen stagnatie in de llchtverstrckking kan ontstaan. Treedt echter een storing op in het ka- holstuk Rietveld-Woerden, dan blijft Woerden van electrischc stroom verstoken Om zulks voor 't vervolg to voorkomen stellen B. en W. voor, de ringlijn zoo mo gelijk te vergrooten wat met meerdere on kosten ad 4000 gepa'ard zal gaan. De Raad gaat hiermede accoord. Punt 4. Toestemming wordt verleend voor den verkoop van eenige stukjes grond resp. aan D. A. Verbeek en M. F. van der Heijden. Punt 5. De noodige herstellingen aan den stadstoren, waarvan de prijsopgaaf 1215 bedraagt, zullen worden aange bracht. Punt G. Wegens het niet voldoen aan liare verplichtingen wordt besloten Mij. Eijkelenstam, die een woning van de ge meente in huur heeft aan de Nassaulaan, haar er langs gercchterlijken weg uit te laten zeiten. Hierna wordt de vergadering gesloten. KERKNIEUWS H. WIJDINGEN. Z. D. H. dc Bisschop van Haarlem heeft Vrijdagavond 17 September 1.1. in de kapel van hel Groot Seminarie te War mond de Tonsuur toegediend aan do vol gende Eerw. Heeren: H. G. Agterof, G. P. A. Alkemade, J. A. Bank, J. J. Boete kees, G. G. M. v. d. Burg, B. F. G. Da- men, E. B. J. A. M. Determeyer, J. A. van Eltinger, P. de Groot, A. G. M. v. d. Hoeven, G. L. Hoogeveen, A. G. J. van Houten, M. Jansen, A. L. M. Kat, M. J. M. van Kesler, Th. M. Klepper, J. Th. M. Kraakman, J. Lansbergen, G. J. H. Lau- lenschutz, J. B. v. d. Linden, E. G. G. Overgaag, Th. B. F. Plaat, H. D. A. Rem mer, J. G. J. Rut ten, H. B. J. Schrama, A. J. A. Schulte, J. A. Slykerman, G. A. van Steen, S. Stroek, J. H. Tesselaar, A. A. van der Togt, J. G. Velzehoer, M. G. Westerhoven; Zaterdag en Zondag de vier kleine H.H. Wijdingen aan dezelfde E.E. Heeren; alsmede Zaterdag de H. Wijding van liet Diaconaat aan de volgende E.E. Heeren: Th. van Baar, J. M. H. v. d. Berg, F. J. J. Bollinger, L. J. A. Boomgaard, A. A. de Bot, J. L. Bouman, G. G. M. van Dijk, N. Th. J.Greitemann, G. Heemskerk, S. Mol, A. M. Niekfcl, G. Pouw, A. G. J. van Rooyen, W. H. Simons, J. Staadegaard, A. Weber, C. J. Westerkamp, G. J. M. v. d. Wielen, P. J. do Wit, H. G. J. de Wijs. Veiling te Boskoop. Rozen per hos van 10 stuks: Ophelia 6073 ct., Golden Ophelia 6076 ct., Marcel Roüger 5070 ct., Hadley f 1.25 —1.56, Cl. Pcrnet 65—98 ct., Columbia 60—80 ct., Butterfly6880 ct., Mac Keiler 6065 ct., Wilhelm Kordes 30 50 ct., Rosalandia 30—50 ct., Polyantha- rozen 26 ct., Buitenrozen 1525 ct. Di versen per bos: Dahlia's gr. bl. 2025 ct., idem kl. bl. 1214 ct., Gladiolen 9 12 ct., Anjers 18—30 ct., Montbretia 2 ct Phvsalis 1726 ct., Chrysanten tros 26 37 ct., idem gr. bl. 1517 ct. per stuk, Herftsasters 59 ct., per tak Veiling H. B. G. Gehouden leverbare veiling van de Goöp. Veilingver. voor Bloembollcnkwee- kers H. B. G. te Lisso op Vrijdag 17 Sept. 1926 's namiddags te 2.30 uur. Deze prijzen gelden alleen voor Ie en lie kwaliteit. Aanvoer 600 manden. Kooplust goed. E.vyt.: Fred. Moore 1.45—2.20, Prins v. Oostenrijk 2.253.25, Rose La Reine 2.30, Gele Prins 2.25—2.85, Scarlet Due 2.352.90, La Reine 801.45, Grand Due 4.85, Rose Grisdelin 1.25—1.75, Proserpi ne 5, Artus 901.20, Duch. de Parma 1.102.95, Witte Due Max. 1.051.35, Joost v. d. Vondel 1.502.35, Paulus Pol ter 1.20, Gram. Brilliant 1.201.85, Ce rise Grisdelin 3, Prosperity 2.50, Kon. der Neder 1. 1. D.v.t. Murillo 1.55—3, Cour. D'Or III 2, La Candeur II 1.25, Theeroos 2.653, Salv. Rose 2.90, Princes Beatrice 2, Imp. Rubrorum 3.45. D.wt.: Lo Notre 2.10, Pride of Haarlem 60—1.05, Will. Copland 602, Farnc. Sanders 951.20, King Harold 901.40, Bartigon 1.051.90, Clara Butt 651.05, Will. Pitt best 3.40, Nauticas 1.4-5—2, Krelage 90—1.05. E.N.: Princeps 1.052, Mad. de Graaff 6.50, Sir Watkin 2.954, Victoria 2—3, Emperor 4.755.10, Ornatus 1.052.50, Para Stella 50. D.N.: Zilver Phoenix 2.754, Oranje Phoenix 4, Von Sion 1.352.55, Roem v. Sassenheim 3.50. Bijgoed-: Lit. Croun Imp. 10, Iris Hisp. in soorten 5.50, Lil. Umhellatum- 6.80—14, Glad. holv. Alba 40—70. Hyacinthen C.B.: Grand Maitre 1617 17—18.50, 14—13 8.50—13, 12—13 4.25 6.25; E.R.: Queen of the Pinks 1719 19. 15—17 13, 12—14 4.25—7.50, 10—12 2.25; E.G.: Yellow Hammer 14—16 8.75, 12—15 4.75—5.75. Vraag: Is men verplicht renlezegcls ie plakken voor ieniand, die in aangenomen werk verricht of voor iemand, die niet in loondienst is, maar die zijn inkomen geniet procentsgewijze naar het inkomen van het bedrijf w^iar hij in werkt? Antwoord. Voor iemand die „in aangenomen werk" arbeid verricht moet geplakt worden daar dit een vorm van loonhetaling is die loondienst niet opheft. Voor iemand die niet in loondienst is doch dcelgerechtigd is in een bedrijf be hoeft niet geplakt te worden. wordt vrij van roos en uw haar woldt zacht en glanzend als ge des morgens het haar inwrijft met ccn weinig pumh Doos 30, Tube 80 ct. 12265 Vraag: Mijn zuster is in eene betrek king. Haar tijd was om 25 November 1925, maar toen is ze weer ingehuurd voor 25 per jaar meer. Nu houden die menschea vol dat ze geen recht er op heeft en zij zegt van wel, haar tijd is om 25 November 1926. Is er nu nog wat aan lo doen? Antwoord. Waarschijnlijk heeft uw zuster geen enkel bewijs dat haar 25. meer toekomt. In dat geval zou in eene procedure het eenigo zijn om een eed aan de tegenpartij op te dragen. Zulks is echter een niet al te hechte basis om een proce dure op te beginnen. Vraag: Wanneer iemand geld heeft geleend aan een ander tegen eene schuld bekentenis op zegel van den volgenden in houd: Ondergeteekende N. N. (beroep) (woonplaats) verklaart schuldig te zijn aan N. N-. (beroep, woonplaats), de som van (bedrag) wegens geleend geld van een zelf den bedrag tegen eene rente van.... per cent 's jaars ingaande heden en te voldoen 3 Januari behoudens vermindering in ge val van gedeeltelijke aflossing waartoe de schuldenaar de bevoegdheid behoudt. Ge- teekend 3 Januari 1921. Goed voor enz. (bedrag in letters) handteekening. (dus ge heel conform) is dat geld dan opeischhaar en zoo ja, op welke wijze? Antwoord: Het bedrag is opeisch haar indien vooraf de schuld wordt opge zegd, en gesommeerd wordt tot terugbeta ling. Wordt daaraan niet voldaan, dan moet tot dagvaarding worden overgegaan. Vraag: Mijn huishoudster zou 1 Octo ber vertrekken (was 1 September opge zegd). In verhand met onaangenaamheden harerzijds, heb ik haar 15 September doen vertrekken (3 dagen van te voren ge waarschuwd). Zij is 16 September weer in betrekking gegaan. Wij hebben haar de volle maand salaris uitbetaald. Heeft zij cu nog recht op kostgeld? Antwoord: Zij heeft geen recht op kostgeld, waar zij dadelijk (16 Sept. nl.) weer in dienst is getreden en dus weer de kost genoot. Voor kost heeft zij zoodoende geen afzonderlijke gelden behoeven aan le wenden. Vraag: Welke is de kortste weg van Ede naar Vorden? Hoeveel K.M? Antwoord: Ede, Ginkel, Schelm- sch.eweg, Roozendaal, Rheden, De Steeg, Ellekom, Dieren, Steenderen. Baak, Vor den. Afstand 57 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Voorscholen naar Amsterdam? Hoeveel K.M? Antwoord: Voorschoten, Oegstgeest, Sassenheim, Venneperdorp, Hoofddorp, Sloten, Amsterdam. Afstand 46 K.M. Vraa g: Wat is de kortste weg van Boskoop naar Bussum? Hoeveel K.M? Antwoord: Boskoop, Gouwsluis, Aar- landerveen, Nieuwkoop, Noorden, Nieu wer Ter Aa, Loenen, Oud Loosdrecht, Kortenhoef, 'sijGraveland, Bussum. Af stand 50 K.M. Vraag: Welke is dc kortste weg van Nootdorp naar Zegveld? Hoeveel K.M? Antwoord: Nootdorp. Zoetermecr, Zegwaart, Moerkapelle, Waddinxveen, Reeuwijk, Bodegraven, Niouwcrbrug, Riet veld, Zegveld. Afstand 50 K.M. Vraag: Wolke is do kortste weg van Langeraar naar Rotterdam? Hoeveel K.M? Antwoord: Langeraar, Alplien a. d. Rijn, Boskoop, Waddinxveen, Nieuwer- kerk, Rotterdam. Afstand 47 K.M. AGENDA'S NED. R. K. VOLKSBOND. Afd. Leiden. Woensdag 7.30—8.30 Recbtsk. Bureau. Donderdag, 7 uur Ledenvergadering R. K. Bouwvakarbeiders. Donderdag 8 uur Ilerw. Levenskracht. G^en conversatie-gelegenheid. Zaterdag zitting Spaarbank van 7—8 3 uur Lectüurtent op de markt. Zitting Voorschotbank van 78 uur. Zitting Relraitefonds van 7.30—8.30 uur. Zitting „Onze Reiskas" van 7 309 uur Zitting „Eigen Huis" 7.308.30 uur- Zitting Brandstoffencommissie van 7 30 8.30 uur 7—9 uur uitgave boeken Bibliotheek. 39 uur Belastingsparen INTERPAROCHIEELE ST. JOZEFS GEZELLEN-VEREEN IGING. I. Gelegenheid cm zich als lid van d< Gezellen-Vereeniging to doen inschrijven. R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen 3den Maandag van de maand, dot avonds te half 9 uur in dc Bcsluurskamej van bet Gezellenhuis. II. De leden kunnen alsdan ook voldoet aan de bepaling van Art. 16 Zondag is de zaal geopend van 12.30— 2.30 uur, en van 6.3010.15 uur, ver plichte bijeenkomst van 8 159.45 uur. Om 10.15 uur wordt de zaal gesloten Na het Lof prijsbiljarten om een konijn en andere prijzen. Te 8.30 uur in de bovenzaal ledenverga dering Retraite en Recollectieclub St. Cle mens Maria Hofbouwer. Maandag bijeenkomst voor de Gezellen van 810.15 uur. Eerste Conferentie van Pater Hendrichs S.J. in de St. Petruskerk,* Tevens inschrijving nieuwe leden, de aan dacht wordt op deze inschrijving bijzonSS gevestigdl Dinsdag bijeenkomst voor de Gezeik.» van 810.15 uur. Te 8.30 uur op de Studiezaal ledenver. gadering Studie en Debatingclub St. Pp. trus Canisius. Vaststelling rooster voor <j,' wintermaanden. Woensdag te 8.30 uur iedenvergaderln» tooneelcluh Adolf Kolping" benedenzaal Woensdag S.30 uur repetitie Liedertafel Sebastian Schaeffer. Donderdag bijeenkomst voor de Gezelles van 810.15 uur. Te 8.30 uur bijeenkomst Damclub „"Vat Zessen Klaar" onder leiding van Adjunct Senior en Commissaris Brouwer in groote zaal. Vrijdag te 8.30 uur buitengewone gccom, bineerde vergadering van alle Commissa- rissen op de bovenzaal. Zeer belangrijke agenda over liet a.s. Stichlingsfecsf. Zaterdag bijeenkomst van de Gezellen van 810.15 uur. Iederen Zaterdag van 99.30 uur zit ting Spaarkas voor de Kculsclic Reis 1927. Verder mededeelingen: De aandaeh! wordt nog eens gevraagd van do Gezellen voor de a.s. Retraite te Noordwijkcrhoni van 2326 December e. k. vergoeding 6.50. Tevens Zondag 19 September leden vergadering Relraiteclub. R. K. PATRONATENBOND. District Leiden. Secretariaat: Drie Ocloberslraat 35a. Retraite Patronatenbond: 21 April21 April 1927. Het Secretariaat stelt deze sim- pele vragen: le. Zijn alle aspirant-leden dei Gymnastiek Vereeniging „Jeanne d'Arc' lid van een onzer patronaten? Neen? Waai om niet? 2e. Zijn alle Roomsche jongens, die de Ambachtsschool bezoeken op des Haagweg, reeds lid van één onzer patrona ten? Neen? Waarom niet? 3o. Zijn alle Roomsche jongens, die zijn ingeschreven in de Avondteekenscliool van den R. Volkshond Afd. Leiden reeds lid van één onzer Patronaten? Neen? Waarom niet? Het Secretariaat wil zich van dezo vra gen niet met een Jantje van Leiden afma ken, maar hoopt binnenkort op deze een voudige vragen duidelijk le antwoorden. ST. ANTONIUS PATRONAAT. (Hartebrug). Zondag, half 5 Conferentie waarw ontspanning. Maandag van 810 uur bijeenkomst da Gezellen Woensdag te Jjalf acht Zangrepetitie, 8 uur Tooneelrepetitie. Donderdag 89 uur arbeidsbeurs Vrijdag van 810 uur bijeenkomst dc Gezellen. Zaterdag 67 uur bihlio'heek (ook voo niet-leden) betaling van contributie* gele genheid tot sparen en Retraitefonds ST. PETRUS-PATRONAAT Zondag 3de Zondag dor maand te 8 uu in de St. Lodewijkskerk Algemeene Communie. Om 4 uur Conferentie voor bei de Afdeolingen, daarna ontspanning, Con tributie betalen (ook voor Gymnastiek! Spaarkas en Retraitefonds. ST. FR A NCI SC JS -LIEFDEWERK, ïnterparochieel Patronaat voor Jongens. Nieuwe Rijn 52. Zondag 's morgens ie 9 uur precies fl Mis. 's Avonds te 6 uur Lof. waarna on! spanning voor alle jongens. Maandag van half 67 uur Spaarka en Bibliotheek, 's Avonds te half 9 uic conferentie voor de vak jongens Afd B Dinsdag te 8 uur godsdicnslcursus voo: vakjongens Afd. A. Wecnsdagmiddag van 4 lot 5 uur Zang repetitie. Te 4 uur godsdienstonderricht voo; kleine schooljongens. Van 5 tot half 6 uur arbcidsbcun Haarlemmerstraat 131, te half 8 uur Lc Donderdagavond 7 uur godsdienstos derricht voor de groote schooljongen; half 8 uur Magazijn en te 8 uur repelil: Tooncel. Zaterdagmiddag gymnastiek van half tot half 4 voor de groote schooljongens van half 4 tot half 5 uur voor vakjon.eD Afd. A. Wie helpt ons aan kleeding cn sehc? tien? vooral kleine maten Adres Haarhc merstraat 131. ZITA-VEREENIGING Afd. Bescherming van Meisjes. Zondag vanaf 12 uur zijn de zalen opend voor de Hollarylsche en Duilsch Meisjes Zondagavond .te 7 uur Jeugdafd. Beri Orde (Meisjes) in dc Kapel van de Zuster Carmelitessen, ingang Steeg naast ha huis. Woensdag, 's avonds van 810 uur hi eenkomst Hollandsche meisjes Donderdag Bijeenkomst Holland;:: Meisjes. Afd. Meisjespatronaat. Dinsdag, 's avonds van 7 tot 9 uur F tronaat (1ste jaar), van half 8 tot half uur afd. Napatronaat. Het onderricht in handwerken cn lm houdelijke vakken wordt gegeven aan B K Vakschool, Noorrleinde 50. N B Do Bibliotheek, Noordcinde 44 i opend: Dinsdagavond kwartier vóór S ui- Woensdagavond, Donderdag- cn Vrijdaj avond om 8 uur. Ook niet-leden kunnen van dc BibW tb eek gebruik maken. R.-K. J0NSEVRCUWEN30ND GROEP Godsdienstcursus voor afdeeling I 0^s boven 18 jaar) Maandag 7 uur St. Ant* niuspalronaat. Zangclub, Maandag half vijf St. A'J niuspalronaat. Tooneelclub. Dinsdag 7 yur St. Ant#0 patronaat. Gymnastiekclub, Vrijdag 6 en Pieterskerkhof.

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 4