wack gearresteerd en schuldig bevonden aan een diefstal: hij had in het postrijtuig een schoen achtergelaten en met behulp daarvan kwam de pulitie den dader op het cpoor. Thans heeft hij zich weer aan een soort gelijke daad gewaagd. Vijf Km. vóór Küst- rin sprong hij in den trein, verbrak de ze gels van het postrijtuig, wierp do paketten er uit en sprong nog vóór Küstrin uit deD trein, 's Avonds om 9 uur werd hij gear resteerd". Een griezelige vondst. In hot dorpje Essarts-le-Roi bij Ram- bouillct heeft men in het kreupelhout hel in stukken gesneden lijk van een meisje van 12 k 13 jaar gevonden. In de nabij heid vond men een hakmes en een wollen jasje. De misdaad dagteekent vermoedelijk van een maand of vier geleden. nederlandsch Oost-lndië Verzet in Atjeh. Onzerzijds geen verliezen geleden. Aneta seint uit Koetaradja: Een pa trouille onder kapitein G. F. V. Gosenson legde bij Rasian (Tapatoean), ter west kust van Atjeh, vier verzetslieden neeT. Voorts werden blanke wapens buit ge maakt. Onzerzijds zijn geen verliezen gelo den. LEGER EN VLOOT DE TUCHT IN HET LEGER. Een schrijven van den commandant van het veldleger. De commandant van het veldleger heeft naar het „Vad." verneemt, de volgende aanschrijving aan de divisiecommandan ten en aan commandanten van troepen- onderdeel en verzonden: Aangezien zich niettegenstaande de herhaalde aanschrijvingen, welke ik ter zake deed uitgaan, tijdens de jongste herhalingsoefeningen feiten hebben voor gedaan, welke te ©enenmale onvereenig- baar zijn met een goede handhaving van do krijgstucht, zij hieronder mijn stand punt terzake nog eenmaal thans wat scherper uiteengezet. Ie. De handhaving van de tucht in den troep. De troepencommandanten zijn verant woordelijk voor de handhaving van een goede krijgstucht, zoo in als buiten dienst, zoo in als buiten de kazerne. Zij beschikken hiertoe over alle hun ten dienste staande machtsmiddelen en moe ten deze ook wanneer zulks onvermij delijk is toepassen. Zie art. 143 W.M.S. Do meerdere, die zulks nalaat, is straf baar volgens de wet. 2e. Het gebruik der politietroepen. Do politietroepen dienen (in handen 'der garnizoenscommandanten) voor het houden van toezicht op gebouwen en ma gazijnen en op ordo en tucht in het gar nizoen. Zij zijn als reserve ter beschik king der troepencommandanten om, wan neer de normale ter beschikking staando middelen onvoldoende mochten blijken, of doze mochten falen, het gezag in laatste instantie to handhaven. Dat zulks veelal met krachtdadig optreden gepaard zal moeten gaan, volgt uit het voorgaande. Aan do politietroepen zal dus als rogel geen opdracht worden, verstrekt om zich ongevraagd te bemoeien met de ordehand having op kazerneterreinen en dergelijke. In het algemeen moeten zij hunnen dienst op zoo weinig mogelijk opvallende wijze verrichten. 3e. Arbeidsverdeeling tusschen de machtsmiddelen der troepencommandan ten en de politietroepen in hot garnizoen. Do bevoegdheid der politietroepen om buiten de kazerne militairen, die vergrij pen plegen tegen orde en tucht, terecht to wijzen en te sommeoren zich behoorlijk te gedragen, is buiten kijf. Het is echter eveneens buiten kijf, dat de Nederlandsche soldaat zeer ongaarne door politie in kleinigheden b.v. de tenue betreffende wordt gedwongen. Daarom moeten de troepenconmandanten al het mogelijke doen om het optreden der politietroepen in dien geest onnoodig te maken. Deze zullen zich zeer gaarne alsdan onthouden, maar kunnen dit uit den aard van hunne beslemming, uiterst meoilijk doen wanneer onder hunne oogon belangTijko vergrijpen tegen de krijgstucht plaats vinden (b.v. het dragen van geheel open jassen enz.) 4e. Gedrag der meerderen bij onlusten. Wanneer zich, niettegenstaande alle po gingen om zulks te voorkomen, toch on lusten voordoen, is het de plicht van alle meerderen hieraan zoo spoedig mogelijk een eindo te maken. Kan het zijn, dan ge schied o zulks door overreding (men ver- mijde echter den schijn van zoete brood jes te bakken), gelukt zulks niet, dan wachte men niet te lang, b.v. door steeds weer hoog ere autoriteiten te laten komen, maar grijpe in, alvoreDS do oploop tijd vindt zich uit te breiden. Krachtig optre den wordt steeds moeilijker hoe langer men wacht, de slechte elementen worden driester, de goedo beginnen te weifelen en worden toegankelijk voor de slechte in blazingen der opslokers. Eischen van oproerlingen om eerst to conferceron, arrestanten los te laten, een onderzoek bij to wonen enz. moeten steeds onvoorwaardelijk worden afgewezen, zij zijn onvereenigbaar met het begrip „krijgstucht." Men denko er aan om alvorens ge weld te gebruiken eerst de wettelijke sommatie's te doen. Daarna moet steeds getracht worden pnkcle arrestanten te maken die, als aan- legogrs voor dons krijgsraad zullen moe ien terecht staan. 5e. Het in arrest stellen en daaruit be vrijden van militairen. Afgescheiden van het boven gestelde, «dat een militair hetzij terecht of ten onrechte in arrest nimmer op aandrang van te hoop geloopenen mag worden ont slagen, zij hier gewezen op de art. 5 e.a. van de R L. waarbij hetopleggen van ar rest verplichtend is gesteld in geval van ernstige strafbare feiten, en het uit arrest bevrijden uitdrukkelijk is opgedragen aan den commandeerenden officier, niet dus aan een compagniescommandant. Wie dus een arrestant bevrijdt zonder daartoe gerechtigd te zijn maakt zich schuldig aan misbruik vatT bevoegdheid. Ik verzoek u het bovenstaande met de onder uwe bovelen slaande commandan ten te willen bespreken en te doen bespre ken. Vliegdiensten voor Leger en Vloot. Naar reeds eerder is gemeld, overweegt de regeering de instelling van een commis sie ter bestudeering of voorbereiding van een nauwer verband tusschen de vliegdien sten van leger en vloot. Voorzitter dezer commissie zou, naar het Corr. Bur. meldt, worden mr. J. Woltman, secretaris-gene i-aal van het departement van oorlog. Letteren en Kunst „Leontientje". Het jubileum van Annie v. d. Lugt Melsertvna Ees. Felix Timmermans schrijft ons: Ik heb met veel verheuging het nieuwe ontvangen, dat Gor van der Lugt Melsert ons werk „Leontientje" genomen uit mijn boek De Pastoor van den Bloeyenden Wijn- gaerdts, door Eduard Veterman en mij, zal spelen. Toen wij het etuk opstelden en ineensta- ken dacht ik onwillekeurig aan mevrouw Annie v. d. Lugt, die toch zoo danig schoon O L. Vrouw van Zeven Smarten en het Kindeke Jesus in ons stuk „En waar de ster bleef stille staan" heeft gespeeld. Het was een schilderij! En ik dacht bij mij zei ven: „Als Annetjo van Ees dat Leontientje nu eens wou spelen; zij heeft er een gezicht voor, een taal, houding en gebaren! Ja dat ware de creem!" En ook Veterman hoop te dat dit waar zou zijn. En door aan haar te denken, kwam dit Leontientje onder ha ren invloed en daardoor is dit beeld naar haar speelgeest gegroeid, zoodat er nu meer lffcht op haar dan op de andere personen valt en wordt zij, Leontientje, ook het hoofdfiguur. Ik lees nu, dat mevrouw van der Lugt jubileeren gaat. Dat verheugt mtj In hooge mate, omdat het de bekroning Is van vele jaren schoon werk, waar ik mee van genoten heb. En heel Holland zal haar in dankbaarheid vieren, omdat zij, lijk een Lente van Botticelli op hare vele reizen de bloemen van haar talent overal ten genoego barer landgenooten heeft uitgestrooid. Ik verheug mij met hen! Maar vooral verheug ik mij, omdat zij haar schoon ju bileum met ons stuk ..Leontientje" zal vie ren. Laat mij uitspreken hoe fier ik daar mee ben, dat zij, Hollandsche, dit Vlaam- sche meisken Leontientje gekozen heeft, om op haren triomftocht door Nederland mee te nemen! UIT DE OMGEVING WARMOND. GEMEENTERAAD. Subsidies. Administratie Wa terleidingbedrijf. Aanstelling onderwijzeres. Gisteren vergaderde de Raad dezer ge meente onder voorzitterschap van den heer A. J. Schölvinck, burgemeester. Afwe zig was met kennisgeving het lid Mr. D. W. Molhuijsen. Nadat de vergadering op de gebruikelijke wijze was geopend, werden de notulen der vorige vergadering door den secretaris voorgelezen en werden dezelve onveranderd vastgesteld. Mededeeling werd daarna gedaan dat sinds de vorige vergadering de navolgen de stukken waren binnengekomen: Dankbetuiging van H. M. de Koningin apn de ingezetenen van Warmond, voor de gelukwenschen aangeboden bij gelegenheid van de herdenking van Hoogstderzelver ge boortedag. Schrijven van Ged. Staten dezer Provin cie houdende goedkeuring van eenige in de vorigo vergadering genomen comptabili- teitsbesluiten. Beide stukken worden voor kennisgeving aangenomen, zoo ook een mededeeling van den Min. v. Binnenl. Za ken en Landbouw betreffende vervroeging van den wettelijken tijd bedoeld in artikel 1 der wet van 23 Juli 1908, waarbij be paald is, dat de vervroeging met één uur zal eindigen den 3den October des voor middags drie uur. Staat van af- cn overschrijving dienst 1925 en balans on verlies en winstrekening over dat jaar van den Keuringsdienst van Waren in het district Leiden, waaronder deze gemeente ressorteert, wordt voor ken nisgeving aangenomen zoomede een schrij ven van den lieer W. C. H. Machen voor ontvangen gratificatie voor verricht onder zoek in het oud archief dezer gemeente be treffende het woonhuis waarin Jan Steen tijdens zijn verblijf in deze gemeente ge woond heeft. Schrijven van K. v. d. Struijs inzake waterverbruik. Wordt voor kennisgeving aangenomen, wijl op zijn verzoek om af sluiting niet kan worden ingegaan, daar do verordening op het watergebruik dezer gemeente zulks iet toelaat. Van de Nationale Landstormcommissie Zuid-Holland West was ingekomen een verzoek om een subsidie van 50 voor het jaar 1927 evenals in 1920 was toegekend. B. en W. adviseeren do gevraagde subsi die te verleenen omdat het instituut nut tig is en de daaraan verbonden leden zich vrijwillig beschikbaar stellen tot verdedi ging van het wettig gezag. Het lid Haverkort verklaart zich hierte gen, omdat hij van meening is, dat het op den weg ligt van het Rijk do kosten van dit iöstituut to dragen, waarop do Voorz. antwoordt, dat het Rijk dit instituut ook bekostigt maar men dit meer moet be schouwen als een blijk van sympathie te genover den Landstorm. Het voorstel van B. en W. om een subsidie toe te kennen van 50 in stemming gebracht wordt aan genomen met 5 tegen 1 stem, die van het lid Haverkort. Van het gemeentelijk Waterbedrijf te Hilllegom was mededeeling ontvangen dat gedurende de maand September alsnog op kosten van het Pompstation twee dagen in de week kan gespuid worden en hoofd zakelijk de zijleidingen. Eveneens was van de Commissie van Advies over het Pomp station bedoeld bij artikel 8 der overeen komst tusschen do gemeenten Hillegcm Lisse, Sassehheim en Warmond, betref fende de levering van drinkwater, een schrijven binnen waarbij werd toegezonden een sleutel van den water'oren, staande op de grensscheiding van Sassenheim, welk „souvenirtje" met applaus en gelach werd Leg;oo Van de R.-K. Verecniging Moeder- schapszorg (De Kweekschool voor Vroed vrouwen te Heerlw; was binnengekomen on verzoek om supt lie nan t «anc ver- leniging toe te kennen van 25. Burgem en Weth advisïo <jn hierop afwijzend te Kschikken op destifde gr.u.den n!s vorige jaren is a&»gw.»*i Hél lid van Mijn zegt ncds meerder* malen dit adres mede be handeld te hebben, hij zich genoodzaakt heeft gezien hiernaar to informeeren en is tot de ontdekking gekomen dat dit de eeni ge school is in Nederland tot opleiding van vroedvrouwen. Spreker beschouwt dit als een vakschool waarvan iedere ge meente bij aanstelling van een eventueele vroedvrouw profijt kan trekken zoodat hij uit sympathie een subsidie van 25.zou willen verleenen, waarop de voorz. ant woordt, dat aan elke verecniging waarte genover men sympathiek staat en die om subsidie vraagt, deze toch niet verleend kan worden en als men eenmaal begint, weet men niet waar het einde is. Het lid Haverkort eveneens sympathiek staande tegenover deze school vindt evenmin als B. en W. vrijheid subsidie toe te kennen. Het lid van Stijn, wil echter van deze kwes tie oen voorstel maken, dat ondersteunt wordt door het lid van Schic, doch in stem ming gebracht wordt het verworpen met 4 tegen 2 stemmen. Verordening op het beheer van het wa terleidingbedrijf. In do door B. en W. ont worpen concept-verordening waren door de Drinkwatercommissie eenige wijzigingen voorgesteld, waarmede de Raad na eenige bespreking accoord kon gaan. Burg. en W. stelden evenwel voor als administrateur te benoemen en zulks in afwijking van het bepaalde bij artikel 5 den heer J. H. Kru- seman, omdat deze vanaf Jiet begin de financieele administratie heeft gevoerd, toen dezo nog door de gemeenterekening liep en thans deze nog onder zijn admini stratie, en zulks op een wedde van 800 per jaar. Het lid Haverkort vindt f 300 niet te veel voor den daaraan verbonden arbeid doch is van meening dat het be drijf, waarin hij momenteel nog zooveel onheilen ziet hierdoor te veel gedrukt zal worden temeer, waar nog 750 voor een technisch beheerder moet worden uitgege ven en ƒ150 voor uitoefenen toezicht door het Centraal Bureau voor Verificatie en Financieele Adviezen van do Bank voor Nederlandsche Gemeenten. Spreker zou met aanstelling en salarieering willen wachten totdat het bedrijf naar behooren functionneert en vraagt of het werk niet kosteloos kan worden opgedragen aan den ambtenaar ter secretarie. Hij maakt er be zwaar tegen deze lasten op het bedrijf te leggen. Do voorz. zegt dat het toch niet de bedoeling van het lid Haverkort kon zijn dat dit werk gepresteerd wordt zonder salaris. Bovendien is thans ter secretarie overvloed van werk,, terwijl Ged. Stalen eischen een eigen bedrijf, en de boekhou ding moet worden gevoerd naar de metho de van dubbel boekhouden. Waar tevens nog borg moet worden gesteld wil het B. en -W. voorkomen dat een salaris van 300 per jaar zeker niet te hoog te noemen is wijl toch een goede boekhouding een eer ste vereischte is voor een goeden gang van het bedrijf, waarop het lid Haverkort ant woordt zich bij de meening van B. en W. te kunnen neerleggen waarop de verorde ning met algemeene stemmen wordt vast gesteld en de heer J. H. Kruseman wordt benoemd als administrateur. Voorloopige vaststelling gemeente-reke ning dienstjaar 1925. Conform het advies der Verificatie Commissie wordt do reke ning der gemeente dienstjaar 1925 vastge steld als volgt: Gewone Dienst ontvangsten ƒ114140.85. Uitgaven f 102291.67 aldus een batig saldo van 1185947^. Kapitaal dienst ontvangsten f 110262.24. Uitgaven 105823.27^, alzoo een batig slot van 4438.965. Benoeming onderwijzeres nuttige band- werken aan de Openbare Lagere School. Door mevrouw S. RijnsburgerOuds hoorn was eervol ontslag uit dezo be trokking verzocht wegens vertrek uit de gemeente, welk ontslag op de meest eer volle wijze wordt verleend onder dankbe tuiging voor de door haar aan de ge meente bewezen diensten. De voorz. deelt mede, dat tijdelijk in deze benoeming was voorzien door tijdelijke aanstelling van mej P. H. M. Th. van Delft, assistente met akte aan voornoemde school welke in het bezit is van het vereischte diploma. Op roeping voor deze betrekking was geschied op do gebruikelijke wijze, doch slechts cene sollicitante n.l. mej. van Delft voornoemd had zich aangemeld. Ook het hoofd der school, steunde hare sollicitatie mot kracht zoodat B. en W. voorstellen haar als zoodanig te benoemen, waartoe wordt besloten. De voorz. stelt voor het salaris te bepalen op f 300 cn verdedigt dit met klem op grond van het feit dat door haar als assistente een zeer gering salaris geno ten wordt voor door haar gepresteerden arbeid. Het lid Haverkort verklaart zich hiertegen omdat hij geen verband ge bracht wil zien tusschen beide betrekkin gen. Nog voert de voorz. aan dat door de benoemde 8J4 pet aan pensioensbijdrage moet worden gestort, zoodat per lesuur nog geen 1.50 betaald wordt, en hand haaft zijn voorstel het salafis te bren gen op 300. Het lid Heijl wil 250 geven en de pensioensbijdrage voor rekening der gemeente nemen waarop de voorzitter mededeelt dat zulks volgens de in deze gemeente geldende verordening niet gaat, waarop het lid Haverkort antwoordt er zich mee te kunnen vercenigen indien het salaris met de pensioensbijdrage verhoogd wordt en gebracht wordt op ƒ275, waar mede zich de andere leden kunnen ver- eenigen. Wijziging stratenplan, voor het gedeelte der gemeente liggende tusschen de buiten plaats Groot Leerust en Huize Warmond aan de zijde der Leede. Met de voorgestel de wijziging van het stratenplan wordt accoord gegaan. Comptabiliteit. Eenige noodzakelijke comptabiliteitsbesluiten wor den onveranderd goedgekeurd. Ook wordt besloten voor het volgend kwartaal de abonnementsprijs van het drinkwater te halveeren en geen overwater in rékening te brengen met uitzondering van de ge bouwen uitsluitend op overwater aange wezen, terwijl met ingang van 1 October een ieder zal verplicht zijn aan het water leidingnet te zijn aangesloten. Bij niet aan sluiting moet toch het verschuldigde abon nementsgeld berekend naar do huurwaar de van het pand betaald worden. Eveneens hecht de Raad zijn goedkeuring aan de aankoop van een plaquet voor den prijs van 200 voorstellende het beeld van Jan Steen welk plaquet zal worden aange bracht in het pand door hem destijds alhier bewoond, in welke kosten de Jan Steen commissie uit Leiden een bijdrage heeft toegekend van 50. Van de rondvraag wordt door niemand gebruik gemaakt en wordt overgegaan in geheime zitting. DE KWAKEL. Koninginnefeesten. Op 14 en 15 September hadden alhier de Wilhelminafeestcn plaats. Om 9 uur werd de le dag ingezet met een kinderoptochtdaarna een kinder- tractatie op het speelterrein der school. Deze tractatie werd bijgewoond door den Zeereerw. heer Pastoor J. J. G. Hnfken- scheidt, do wcleerw. heer kapelaan Ligt- hart en mevrouw Pont, de echtgenoot© der burgemeester met haar twee kinderen. Na deze feestelijkheden begonnen de wedstrijden. 11.30 uur hindemisrijden per fiets voor heeren: le prii9 W. Voorn Jz., 9n prijs J. Enthoven, 3e prijs Theo Winter Hz. 1 uur touwspringen voor meisies van 13, 14 en 15 jaar: le priia Tina Winters, 2e prijs Annie Pouw, 3e prijs Geert van Rijn. 1 uur stelten loopen voor jongens van 1314 en 15 jaar: le priis Arie Röh'ne, 2e prijs Marinue Klijn, 3o priis Bart, Walhen. 2 uur Vlaergetie steken voor iongens van o7 jaar: le prijs .Taan van Rijn, 2e prijs Marthen Rijkeliikhnizen, 3e prijs Jo v. Ke8sel. 2 uur houtjeerapen voor meisjes van 67 jaar: le- priis Neeltje Lek. 2e priis Annie v. Esmond, 3e prijs Mandie Pekelhof. 3 uur appelhappen voor ioncrens van 89 jaar: le priis .Tan dn Blioek, ,9e prijs Henk de Kuijer. 3e priis Piet könst. 3 uur balrapen voor meisies van 89 jaar: le priis Gree Voorn, 9e priis Tina van Egmond, 3e priis Marie, Rteenknmp. 4 uur balwerpen voor meisies van 10—ll en 12^. jaar: le priis Keeltje Cornelissen, °n "rijs Beb van Ecmond, 3e prijs Mietje Klijn. 4 uur hindernisloopen voor jongens van 1011 en 12 jaar: le priis Arie de Horde, °n nrijs Jan Rekelhof, 3e priis Kees van Riin. De edelachtbare beer Rurcremeester Pont in tegenwoordigheid van den Zeereerw. heer "Pastoor, do weleerw heeren Kapelaans van Uithoorn en de Kwakel en de Commissie leden reiktèn te 5.30 de priizen uit, onder proof o belangstelling van de ouders der kinderen. De twede dag werd ineezet. met ringste ken per fiets fo H uur in te een woord ic- hoid van burpomeoster Pont. die zieb ook als sportliefhebber liet. gelden. Aantal deelnemers 70 le priis on den len baan: mei. W. HOischer. 2e nri's P. Leenders, 3g nriis G. v. Veen. le uri's op don 2en baan: U. Hendrikse, 2c priis Ant, Voorn. 3e prijs W. v. Zaal. 1 uur tonknuppelen voor heerenle priis A. v. Oostwaard, 2e priis Joh. Rebelling, 2 uur palingriinen voor dames: le prijs mej. M. Vlasmnn. "e nriis mej. A. Voorn Cd. 3e prijs .Tob. Vendrik. 3 uur: Steltenloopen (gecostumeerd) voor heoren boven 10 jaar: le prijs C. Pla-smcijer: 9e priis Meijer; 3e prijs Gerard Röling Dz. 3 uur: Priisvissehen voor gehuwde dames: le nriis mej. Schel ling-Wahlon 2e pr. mej. Vork-Beuk. De le priis was een koek met opschrift „wie deze paling vangt, komt morgen in de cou rant"; de 9e priis, een taart; waarop het ware woord, „voor een lekkerbek". Tot slot van dezen dag om 4 uur een ge costumeerd© voetbalwedstriid voor vetera nen. K.D.O. het Kwakclsche elftal cn enkele veteranen waren verkleed als' In diaan, clowns, taartenbnkkcr, schilder, ko- lendrager enz. enz. Bondsscheidsrechtov Bon leidde de wedstrijd. De overmacht der veteranen pl.m. 20 was groot. Do strijd werd als volgt na 3 kwartier vechtens be slecht in 't. voordeel der veteranen 31. 't Mag gezegd, dat de veteranen-keeper r.ich flink gehouden heeft. lo prije K.D.O. wecens hun mooie vcr- kleeding (een medaille): 2e pr. G. Ziier- veld als aardig verkleede veteraan: 3e pr. Mar. Klein als do flinkste keeper. Voor den scheidsrechter was een verrassing bereid. Om 0 uur had dc prijsuitdeeling plaats door den Zeereerw. heer Pastoor Haflccn- scheidt. Zijn kort toespraak was als al tijd geestig. De Wilhelmina-verceniging is tevreden over de best geslaagde dagen. DE ROTSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Ongeluk. Woensdag namiddag had de zoon van L. Vis het ongeluk met zijn vin gers tusschen de pers te raken, waarbij hem vier vingers werden afgekneld. Na door dr. Vlaanderen verbonden te zijn. werd hij per auto naar het Diaconessen- huis vervoerd. SPORT WATERPOLO. De L. Z. C. naar Be'gië. Het polo-zevental van de Leidsclié Zwemclub is hedenmiddag op tournée ge gaan naar België, alwaar eenige wedstrij den tegen Belgische poloclubs zullen wor den gespeeld. Het team komt uit in de gewone opstel ling, doch zonder Van Helvert, in wiens plaats H. van Senus de reis meemaakt. Hedenavond wordt gespeeld in Antwer pen tegen de kampioenen van België, do Antwerpsche Zwemclub. Inplaals van Do le Court, die eerst later naar België ver trekt, speelt alsdan B Planjer mee. Zaterdag wordt te Brussel gespeeld te gen de Royal Brussel Swimming Club, ter wijl nog onderhandelingen gaande ziju voor een derden te spelen wedstrijd. ATHLETIEK. Estafette dwars door Leiden. Naar men ons mededeelt hebben ook de voetbalvereeniging U.V.S. en de Leid- echo Korfbalclub Fluks ingeschreven voor den estafette-wedloop dwars door Leiden, In het geheel zijn er thans acht deelne mende ploegen. SCHAKEN. Rijnland en WestfalenNederland. A.s. Zaterdagavond en Zondagochtend wordt, thans te Crefeld, wederom een schaakwedstrijd gehouden tusschen ploe gen van den Neder Rijn-Westfaalschen- en den Nederlandschen Schaakbond. Dit zal dan de zevende wedstrijd van dien aard zijn. 3 westrijden werden door de Neder landers, 2 door de Duitschers gewonnen, één wedstrijd eindigde als remise. Behalve de wedstrijd staat thans ook een uitstapje naar Dusseldorf op het pro gramma Vermoedelijk zullen van heide zijden een 60-tal spelers aan de wedstrijd deelnemen. De verwachting is, dat Neder land thans wederom zal winnen* daar een aantal sterke spelers tot de deelnemers behooren o.a.: Dr. M. Euwe, Spcyer, Schelf hout en Kroone van Amsterdam, Panne- koek en Jhr. van den Bosch van Utrecht, Key, Mr. Oskam, De Haas en Landau van Rotterdam, Mr. G. S. Fontein. "Wackers, Loman én Mr. A. Reub van 's-Gravenhage, Jhr. Strick v. Linschoten van Delft. Mr. Dr. W. Fick van Breda en Dr. L. Fick van Bergen op Zoom Ook Leiden zal aldaar vertegenwoordigd •zijn en wel door de heeren G. Bosscha en W. H. v. d. Nat Jr., twee der sterkste spe lers van het Leidsch Schaakgenootschap. BILJARTEN. Wedstrijden te Lisse. Evenals de vórige maal wordt er- thans in het clublokaal „De Duif" van den heer P. Duivenvoorden tc Lisse voor leden van de 2e kl. een tournooi op 't biljart georga niseerd om een wisseïbeker. Do uitslagen van Woensdjag zijn: p. Duivenvoorde 150 54 20 2.76 H. Verdel 104 50 7 }.96 H. Verdel 150 51 11 2.96 T. Plaum 99 51 11 1.86 P. Duivenvoorde 150 62 10 2.41 P. v. d. Berg 133 61 11 2.1 POSTDUIVEN. ,,De Zwaluw." Zondag hield „De Zwaluw" te Hillegoj een wedvlucht vanaf Soignies (België' afstand 202 K.M. De duiven kwamen al volgt aan: 1. J. Rceuwijk, 2. G. Rusman 3. S. "Warmerdam, 4. J. Reeuwijk, 5. F Reekers, 6. P. Seijsener, 7. idem, 8. Gebi Seijsener, 9. Jos. v. Etten, 10. Gebr. Seij sener, 11. W. Beijersbergen. De eerste duif kwam aan te 9.34.23; il laatste te 9.46.43 De eereprijs werd gewonnen door de heer J. Reeuwijk. Zondag a.s. wordt gevlogen vanaf Qui- vrain (België), afstand 231 K.M. „Vooruit." Zondag hield de Hillegomscbe Postdui venhoudersvereeniging een wedstrijd voc oude en jonge duiven vanaf Soinies (Bel gië), afstand 202 K.M. De prijzen werdfl als volgt gewonnen: le pr. C. Weijers, 9e, 14e en 19e pr. L. Kraav, 3e pr. Scholten, 4c, 5e en 17e pr. H. Willemst Ge en 18e pr. P. van der Aar, 7e en t pr. Gebr. Houtzager, 10e, 11e, 13c en 15 pr. C. Janssen, 12e en 16c pr. G. Maa- kant, 20e pr. F. Berkhout. De eerste duif kwam aan te 9.34.15, d laatste 9.53.13. Do duiven werden gelo te 7.15 v.m. Deze vlucht is de laatste geweest, wel ko door bovengenoemde verecniging in d seizoen is gehouden. Met succes kan zij o het voor haar geëindigde tijdvak terup zien; in het geheel zijn 2488 postduivt verzonden, hetwelk een respectabel gf tal ia» De uitslag van de door hovengenoem vereeniging gehouden kampioenvlue! voor oude en jonge duiven vanaf Soinii is als volgt: le hokkampioen II. AVilleo se, 152 p., 2e idem Gebr. Houtzager H p., 3e idem C. Jan.- en 116 p., 4e id-m Scholten 112 p. le duifkainpioen P. Scholten 59 p, idem H. Willemse 55 p., 3e idem de/.clf* 51 p., 4© Gebr. Houtzager 42 p., 5e j Janssen 40 p., ,6e G. Maaskant 39 P-» L. Kraay 36 p., 8e H. Willemse 35 p C. Janssen 33 p., 10e Th. Kroon 33 J 11e Gebr. Houtzager 32 p., 12e L. KW 26 p., 13e P. v. d. Aar 25 p., Me Weijers 24 p., 15e dezelfde 24 p.. IC".1 0 Eldenbrock 23 p., 17e P. Scholten -- i 18e L. Kraay 20 p., 19e Gebr. Houtfl»? 20 p., 20e P. v. d. Aar 19 p., 21e Pf Kroon 19 p., 22e G. Maaskant 18 P- P. Scholten 18 p., £4c Gebr. Houtzaf p., 25e C. Janssen 17 p.

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 4