UIT DE OMGEVING. SASSENHEIM. Koninginncfeest. Na regen komt zonneschijn. Wan <lcn eersten dag het feest voor een gedeelte in het water gevallen of liever gezegd het water in het feest gisteren scheen er een rroolijk zonnetje. Het dorp met de huis-aan-huis wapperende vlaggen had een veel feestelijker aanzien, en ook op het feestterrein haddon zoowel de man van de draaimolen en de andere tentbewoners als de feestgangers er dc moed weer in. To halftien werd aangevangen roet heb ringTijden voor jongens per fiels van 15 lot 18 jaar waarvoor 90 deelnemers waren. De l8te prijs werd gewonnen door L. Ver schoor. 2. C. Brouwer. 3. N. Bakker. 4. N. v. Dorp. 5. A. Elsgccst. G. A. Rluimcra. 7. H. Blnimcrs. 8. L. Roos. 9. J. Buurman. 10. J. A. Rotteveel Az. 11. C. Wcsterbeck. 12. 'A. Wolvers. Bij het ringrijden per fiets voor meisjes van 12 tot T8 jaar zou ook de versiering een woordje meespreken. De lsté prijs voor versiering werd behaald door Jos. Biaschops, troostprijs M. Aramerlaan. 2. M. Hoogeveen. 3. M. Schalk. Er waren 42 deelneemsters. Do Islo prijs voor het ringrijden werd behaald door: 1. A. Buitenom. 2. T. Kuiper. 3. M. Hoogeveen. 4. M. Ammerloan. 5. A. Bergman. 6. P. v. Rijn. 7. M. v. d. Voort. 8. M. Schalk. 9. K. Hoogervorst. Voor het tobbcetckcn waren 41 deelne mers. Dc prijzen werden behaald als volgt: I. P. Khun. 2. L. Pielerse. 3. J. v. d. Voort. '4. Ohr. Zandbergen. 5. S. do Groot. 6. T. de Voogd. 7. J. P. v. d. Sluis. Muiltjeloopen voor dames van 12 tot 18 aar (32 deelneemsters). De prijzen werden weggehaald door: 1. Lena de Ridder. 2. .T. Hoogenstraten. 3. A. Lagcrberg. 4. R. v. d. Mcij. B. A. v. Dorp. 6. A. v. Helden. 7. M. v. Tongeren. Turfrapen voor Dames van 15 aar en ouder (16 deelneemsters): 1. A. Goede- jnann. 2. M. Homan. 3. L. Dorsman. 4. L. v. d. Voorn-Zwaan. B. Chr. Zandbergen-Ko ning. 6. M. Brouwer. 7. K. Brouwer. 's Middags te 2 uur werd een bloemen corso gehouden, dat in allo opzichten ge- tdagd is. Voorop gingen de auto's, dan de fietsers en dan dc wagens waarvoor ouder gewoonte een paard gespannen was. Er waren prachtige wagens onder zooals de auto van den heer J. v. Leeuwen en dc «logcart (waarop een standerd-molentje van eparregrocn) van H. dc Hollander. Ook het raadhuis van do toekomst was er, in bloe men opgebouwd, maar velen, die do toe lichting niet hadden gelezen, meenden dat hel een kippenhok was! Do prijzen werden als volgt toegekend: Ecrc-prijs drie auto's, schoonste geheel, de heer J. A. v. d. Voort. Eere-prijs ce,n auto, voorstellende het Raadhuis in 1927 (11?) ontworpen door den heer H. Bader. Ook aan J. Niouwenhovcn voor telefoonkan toor. Versierde auto's: 1st© prijs Th. Bis- schops, 2de prijs J. v. Leeuwen, 3de A. Bergman. Troostprijs L. Vcrdeganl en S. do Vrecde. Groepen 1ste prijs Chineesche Tearoom, 2de prijs D.O.S. gymnastiekclub, 3de Drukkerij de Griritcr. Troostprijs do R. K. Voetbalclub „Toijlingen". Groep 2 vier wielige voertuigen: 1ste prijs Kabouters, 2de prijs Molen, H. de Hollander. Kleine voertuigen 1ste prijs W. v. d. Voet, 2de prijs (fiets) Mej. Bchalk. 3do prijs (poppen wagen) J. Frijlink en M. Konings. 4o prijs "W. Rakker. Troostprijzen: K. v. Noort, T. Binschops. E. v. d. Neut. De belangstelling voor do optocht was zeer groot en werd door eenieder hftogge- roemd. Dc georganiseerde feestelijkheden waren hiermede beëindigd, maar tot laat in den nacht werd het feest op het terrein voort gezet,te half elf ondcibroken door het af steken van een schitterend vuurwerk. ZOETERMEER—ZEGWAART Koninginnefeest. Het feest is Woensdag niet wat men noemt schilferend ingezet: Omstreeks 8 uur werd een aanvang gemaakt met dc rondgang der muziek door de gemeenten, uiet fakkels en lampions. In 'de bebouwde hom werd geen last van den storm onder vonden, doch op Schinkel en Molenweg woeien de fakkels uit en lampions in Lraud. Bij liet dorpwaarts-gaan op den Molenweg werden do feestgangers go- drenkt door het hemelwater. In het dorp gekomen was het weer droog en vol moed naar den burgemeester om dien een sere nade te brengen. Toen regende het zoo dat de muzikanten en feestgangers in lolter- lijkeu zin van den weg zijn geregend. De eafc's stroomden vol en die maakten goe de zaken. Een gezellige feeststemming zat er van 't begin af in, en deze duurde den ganschen avond. Toen het droog werd kwamen do inge zetenen naar buiten om de keurige étala- ge's te bezichtigen en aan den foutenwed- strijd deel te nemen. Niet alleen deelne mers aan den etalagewedstrijd, maar ook <lo andore winkeliers hadden, „werk" van hot étaleeren gemaakt. Omdat Lset eene arlikel zich gemakkelijker leent om te étaleeren, dan het andore, das do cenc éta lage ook mooier dan de andere, doch zon der uifzoudcring had men er van gemaakt waf er van te maken was. Aan den wedstrijd namen, afdeeling ,,groole ramen" 16 winkeliers; afdeeling „kleine ramen" 8 winkeliers, deel. Een geheime jury kende de volgende prijzen toe: le pr. J. van Aalst, slager; 2e 3'. Jongerius, bakker; 3e G. van Herwijnen slager; 4o E. Verboom, sigarenwinkelier, afdeeling „grooto ramen". In de afdeeling „kleine ramen" behaal den den Jen pr. J. van der Goes, manu- faclurier; 2en wed. G. Gcimers, manufac- turier; Sen A. M. J. v. Well; 3en A. Lan- geroesch. Bij het Uuistoe cn bedtoe gaan slaakte menigeen de verzuchting: als het morgen maar mooi weer is. En Donderdag was hot mooi weer. 's Morgens om 9 utir word door de kin deren van alle scholen, met muziek, een tocht door de dorpen gemaakt. Wat geno- ten de kleintjes, met oranje getooid en hunne vlagjes. Op hot feestterrein gekomen werden naar leeftijd, en sekse wedstrijden gehouden, die zeer in den smaak vielen. Daarbij wer den zij onthaald op ranja en gebak, en kr- gen alleen een aardig cadeautje. Om 12 uur afraarsch van het terrein naar de scholen, waar de kinderen een gedenk plaat werd uitgereikt. Het weder hield zich goed en 's middags 2 uur voortzetting der feestelijkheden voor de groolen en gfooteren. In een volgend nummer verslag dier feestelijkheden en uitslag der gehouden wedstrijden. KATWIJK AAN DEN RIJN. Strooper In z'n hart. Het 16-jarig zoontje van Jac. S. aan den Valkenb.weg heeft het reeds enkele dagen in z'n hoofd om op stap te gaan en niet meer thuis te komen. Een geliefkoosd werk schijnt voor hem te zijn het stroopen van konijnen in do duinen. De politie is er al meerdere ma len op uit geweest om hem in handen to krijgen doch te vergeefs. Hij is ze in de vrije duinen al te vlug af. Zelfs wanneer men hem omsingeld waant, is hij weer door een of andere „maas" ontvlucht. Men zint op andere middelen om hem in de val to lokken. LISSE. Rijkstuinbouwschool. Geslaagd bij het toelatingsexamen aan de Rijkstuinbouw school alhier: W. de Wreede, A. A. J. Phi- lippo, J. Ruigrok, G. A. Veldhuyzen van Zanten, C. de Jong te Hillegom. J. Bijlo te Alkmaar. H. Roozen, te Bennebroek. H. W. Verdcgaal, P. K. v. d. Kamp, G. Verdegaal Jr., J. W. Bergman, J P. van Reisen te Sassenheim. W. van Zadel, A. J. M. Berkhout te Aerdenhout. J. Bronk- horst te Heemstede. Gerda D. van Dijk te Oegslgeest, A. A. J. Woudstra te Leider dorp. P. S van Leeuwen to Noordwijker- liout. II. C. Verdegaal, S. van Reisen to Voorhout. G. Marbus, P. D. Lindhout te Noordwijk, H. Koelewijn te Haarlem. D. van Wieringen te Abbenes. M. A. J. Roo zen. te Voorhout. Afgewezen werden 5 candidatcn. Na gehouden herexmane werden nog tot de 2e kl. toegelaten: A. A. Matze, D. Wijn tjes, te Sassenheim. J. Moog te Haarlem. S. Roozen te Bennebroek, A. H. v. Zadel te Aerdenhout. Afgewezen werden 2 can didatcn. Tot de 3e kl. werden na afgelegd her examen nog toegelaten: L. Miedema, Delft D. Q. Mulock Houwer, Zierikzee. NOORDWIJK. Personalia. Geslaagd voor het exa men politic-diploma Alg. Ned. Politiebond de heer A. Plomp. Verdwaald. Gisteren weiden alhier aangetroffen twee kinderen, 4 en 8 jaar ond, die vanuit Leiden waren geloopcn cn alhier verdwaald waren. Door bemidde ling van de politie zijn do ouders te Lei den hiermede in kennis gesteld, waarna do kinderen zijn afgehaald. Gevonden voorwerpen. Als gevonden zijn aangegeven de volgende voorwerpen waaromtrent inlichtingen zijn te bekomen aan het politiebureau te Noordwijk-Bin- nen, uitsluitend iederen Woensdag cn Za terdag van 121 uur. 1 Ring, 1 damenhor- loge, 1 beursje met inhoud, 1 parnpluie, 1 huissleutel, 2 brillen, 2 rijwielbel.plaatjes, 1 bos sleutels, 1 Ford-sleutel, 1 viool in kist, 1 schoentje, 1 portemonnaie met in houd. G o b o r e n: Maria Martina d van C. van der Poel en G. Hogervorst Wilhel mus Adrianus Johannes z. van A. W. B. van Rhijn en A. M. A. Aarts Klaartje d. van Jac. Duindam en L. J. Langmuur. Pieter z. van Jac. van der Meulcn en M van der Niet Dirk z. van Jac. van Duijn en J. Kouwenhoven Johannes Marti- nus Adrianus z. van J. P van der Weij- den en G Verweij. Ondertrouwd: P. v. d. Linden 37 j en E. M. Smit 31 j. G. J. Verloop 27 j. en H. M. Glaus 27 j. J. van Rijn 39 j. te Katwijk en W. v. d. Voet 36 j. A. C. Schenk 29 j. te Den Haag en G. Ji Ma- rijt 27 j. Getrouwd: G. M. Timmers 30 j. en H. A. Marijt 27 j. M. Verhaar 2Ji j. te Oegstgeest en F. Barn hoorn 23 j. Overleden: Bartholomews Alkemadc 56 j. Elisabeth Raaphorst 73 j. OEGSTGEEST. Gemeenteraad. Do raad dezer ge meente vergadert Maandagavond te 7 uur, Ier behandeling van de volgende agenda: Onderzoek geloofsbrieven M. G. van den Burg. Installatie M. C. van den Burg, als raadslid. Mededeeling ingekomen stukken. Voorloopige vaststelling gemeenterekening 1925. Voorstel beschikking over gedeelte saldo 1925 cn 1926 Aanbieding gemeen- (erekening 1927. Comptabiliteit. Wijziging pensioengrondslag gemeente-ambtenaar. Vaststelling verordeningen verlichtings- bclasting. Adressen R.-K. Politiebond en Landstormcommissie om subsidie. Voor stel in zake het leggen van waterleiding buizen in den Abspoehvog. Voorstel over name grond zij „Bijdorp". Credietaanvragc voor verbeteringen O. L. school Leidschc Buurt. Reclames schoolgeld. Aanhouding. Gisternacht is door de politie alhier aangehouden de minderjarige T. G. Deze persoon was uit hot Opvoe dingsgesticht „Harreveld" gem. Lichten voorde weggcloopon. Denzelfden dag is hij op transport gesteld naar genoemde in richting. WOUBRUGGE. Personalia. Geslaagd voor het exa men politic-diploma Alg. Ned. Politiebond de lieer P. v. Rijn. EE RIJNSTREEK. WOERDEN. De Kaasdag. Van de alhier gehouden Kaasdag mag gerust worden gezegd, dat zij ten volle san do verwachtingen heeft beantwoord. Waar bij de tot nu toe gehouden kaas dagen het aantal deelnemers de 130 nog niet te boven ging, en voor den Woerden- schen kaasdag Dinsdag niet minder dan 186 kazen ter keuring gereed lagen, was dit op zich zelf al reden tot groote tevre denheid. Do belangstelling, natuurlijk vooral van de zijde der boeren, was buitengewoon. Woensdagmorgen half negen werd de tentoonstelling officieel door den Edel- achtbaren heer Burgemeester van Kempen met een korte toespraak geopend, waarbij ook tevens het geheelo Gemeentebestuur aanwezig was. Was bij de opening slechts een klein getal bezoekers aanwezig, dit aantal nam langzamerhand dermate toe, dat somwijlen geen menschen meer konden worden binnengelaten om verwarring to voorkomen. Wat de resultaten der inzenders betreft, deze zijn als volgt: Gekeurd werden 186 kazen, waarvan er aan 10 het hoogst te be reiken puntenaantal, d.i. 84, werden toege kend. Van deze inzenders verwierf A. de Jong Houdijk te Kamerik den eere-prijs met een kolossale kaas van niet minder dan 78 pond. Aanwezig waren verder 3 kazen met een puntenaantal van 83, 6 met 82, 6 met 81 en 14 met 80. Kazen 2e soort 64 stuks met een puntenaantal van 7579, 44 stuks met een puntenaantal van 7074 en 33 onsoorligen met minder dan 70 punten, en 1 onsoorti- gen kaas met 0 punten. De aanvoer op de markt, hoewel natuur lijk grooter dan op andere Wo^isdagen, kon toch de hoogte van verleden jaar niet bereiken, daar zij er thans met 611 par tijen er nog ongeveer met 160 beneden bleef. Verder dient nog te worden vermeld dat waar door allo deelnemers aan de win kelweek de vlag was uitgestoken de stad een fecstelijken aanblik bood en door boeren en boerinnen druk werd gezocht naar de nummers in de étalages, voorko mende op het hun uitgereikte exemplaar van het speciaal voor deze gelegenheid uit gegeven „De Derden Woensdag van Sep tember te Woerden". Bovendien werd in den namiddag door de bakkersvereeniging Woerden en Om streken nog een reclame-optocht gehou den. Zonderling. Bij den caféhouder H. A. M. werd cenigen tijd geleden door een rei ziger in boekwerken een fiets gedepo neerd. Door den caféhouder werd hem een A-oorschot van f 3.verstrekt om naar den Haag te reizen, omdat hij zooals hij zei- de zijn portefeuille vergeten had. Tot op heden is de fiels echter nog niet terugge haald. Inbrekers gearresteerd. Door de poli- 1 tie werd aangehouden en naar Utrecht overgebracht K. O. to Woorden, die in combinatio met nog twee anderen te Nieu- werbrug had ingebroken. Op hem werd een volledig stel inbrekerswerktuigen bevon den. Allen hebben reeds bekend. Geboren: Wijnanda, d. van H. G. J. Visser en H. van Donkelaar. Maart je, d. van J. A-an Baar6el :,J0. Stavleu. Ondertrouwd: J. J. van der Mark en I. Visser. A. J. van Leeuwen en C. M. van Breukeion. O. A. van der Wiel en J. A. van den Wijngaard. Gehuwd: G. van Herpen en A. van den Broek. Overleden: A. de Groot 60 j. weduw naar van B. do Jong. ALPHEN AAN DEN RIJN. Van het hek gevallen. In de Hofsicht- straat was gieteravond €*n 4^jarig zoontje van K. spelenderwijs op een hekje geklau terd. Het kind vier er af en brak een arm. Lijst van onbest. brieven enz. Brieven Binnenland: Commissaris der Koningin Zuid-Holland, 's-Gravenhagc Hendriks Annie, Vianen. Briefkaarten Binnenland: Bodamer Ma rie, Niemvreen. 1 briefkaart zonder adres Gevestigd: Anna Hagen van Wad- dinxveen. C. Peerdeman van Boven- karspel. B. Weschcr, van 'e-Graven- hage. Johanna N. Ravensberg, van Boskoop. K. Vergunst en gezin, van Koudekerk. H. J. van der Louw, van Abcoude Baambrugge. G. Zeelenberg, van Maarseveen. Johanna A*an Biesen, van Gouda. Lena M. Kleijn van Ter- Aar. Cornelia Pijnakker van Oegstgeest A. A. Herfst en gezin van Boskoop. Janna Koning van Valburg. Johanna W. de Vriea van Waddinxvcen. Ge- rara J. G. van den Wessenberg van Lisse. Janna van der Ham, van Leiden. Vertrokken. Wed. G. Blom naar Zegveld. Johanna M. Markx naar Zwammeram. H. G. Graamans naar Rotterdam. Aaltje J. van Ommeren naar Wassenaar. Johanna Rijsdijk naar Zoeterwoudc. Catharina J G. Kraan naar H. en L. ZAvaluwc. Johanna M. Beider -naar Voorschoten. J. D. Mul der naar Wassenaar. A. Westerweel naar Rotterdam. H. Graamans naar 's-Gravenhage. Paula Klobes n?»ar Noordwijk. Janna Leentvaar naar Rot terdam. H. J. van Egmond naar Noord- wijkerhout. L. W. Mijndcrs en gezin naar Groningen. Grietje Houtlosser naar Deil c.a. Trijntje Meijer naar Kou dekerk. F. W. Beeftink naar Utrecht. HAZEBSWOUDE. Geboren: Tetrus Willibrordus z. van J. v. d. naar cn G. v. Velzen Trijntje Elisabeth d. van N. van den Bosch en H. S. de Wilde Petrus Adrianus Maria z. van W. C. v. Velzen en A. Beuk. Ondertrouwd: L. v. Klaveren 43 j. en A. van Roon 32 j. Overleden: M. van Rijssel 81 j. wed van D. van Delft. LEIDERDORP. Aanbesteding. Hedenmorgen is door B. en W. aanbesteed het bouwen van een yoodslachtplaats met bijbehoorende wer ken. De inschrijvers waren Gebr. A. K. Mol 4465, H. D. van Osnabrugge f 4495, M. van der Velden 4540, J. Hoogenboom 4643, W. van Oosterom 4775. Dc gunning is aangehouden. BOSKOOP. Aanrijding. Woensdagmiddag is de boomkAveeker B. toen hij met z'n rijwiel aan de hand in de Dorpstraat met iemand in gesprek was, aangereden door een auto. Het voorwiel werd vernield, en B. zelf bekwam eenige ontvellingen aan arm en been. NIEUWKOOP. Verdronken. De 74-jarige P. \-an der Voorn had het ongeluk te water te geraken en verdronk. A1b tragische bijzonderheid zij vermeld, dat binnen een tijd\-ak van ongeveer 6 weken vier personen door A-er- drinking alhier het leven verloren. Geboren: Cornelis Antonius, z. van C. Vork en H. C. de Heij. Dirk Hen drik, z. van G. H. Bosma en P. Abbekerk. Johanna Maria, d. van P. G. Verhage en J. M. Kooijman. Getrouwd: P. Preesman 35 j. en G. Zwart 27 j. J. D. Feenstra 24 j. en J. Serné 21 j. H. Rijneker 23 j. en C. A-an Dam 20 j. Z0ETERW0UDE (Hooce Rijndijk). Verdronken. Gisterenmiddag is het 8- jarig zoontje A-an den heer C. Zandbergen bij het zwemmen in de Vliet verdronken. STAÜSHIEOWS Prof. dr. F. A. H. Schreinemakers. Morgen herdenkt prof. dr. F. A. H. Schreinemakers, hoogleeraar in de anorga nische scheikunde aan de Leidsche UniA-cr- siteit, den dag waarop hij voor 25 jaren werd benoèmd tot hoogleeraar. Wars van alle uiterlijk vertoon, zooals dezo Limbur ger is, was het zijn zeer uitdrukkelijke wensch, dat dit jubileum onopgemerkt zou voorbij gaan en waar de hoogleeraar thans in Zwitserland \*crtoeft, zal er morgen ook geen sprake zijn van een huldiging der Leidsche Hoogeschool van één harer be roemdste zonen. Maar in den kring van Schreinemakers' vakgenooten heeft men even toch willen herinneren aan diens zil veren ambtsjubileum. Het Chemisch Weekblad van deze week (23e jaargang No. 38 18 September 1926) verschijnt als jubileumnummer ter gelegenheid van den vijftigsten verjaardig van J. Williard Gibbs' phasenleer niet alleen, maar ook ter gelegenheid van het zilveren ambtsjubi leum van prof. Schreinemakers, die met landgenocten als Bakhuis Roozeboom. Van 't Hoff, Van der Waals, Cohen, Smits e.a. zooveel heeft, gedaan aan de ontwikkeling van Gibbs' phasenleer. De herdenking van het werk van Gibbs \oel eigenlijk in Juni, maar het Chemisch Weekblad heeft wil len Aracliten met die herdenking tot Schrrinemakcrs' jubileum. „Een halve eeuw phasenleer". Onder de zen titel verschijnt ditmaal heb Chemisch Weekblad, waarin Schreinemakers zelf. on kundig van het feit dat dit nummer ook in zekeren zin ..zijn" jubileumnummer zou zijn, een artikel wijdt aan het werk van Bakhuis Roozeboom. Scheincmabers' naam is te vinden in elk artikel. De hoofdredac teur, dr. W. P. Jori8sen, geeft een inlei ding en hii merkt op dat in een bespre king van Clibbens' boek „The Principles of Phase Theory" in „Nature" van 6 October 1921 wordt gewaagd van de meestelijke wijze Avaarop Schreinemakers en andere Nederlanders Gibbs' phasenleer hebben uitgewerkt. „Dc systematische, theoreti sche en practische ontwikkeling van het groote arbeidsveld geopend door Gibbs is voornamelijk te danken aan Schreinema kers", zegt- F. G. Donnan van London Uni versity in een artikel getiteld: „The phase rule of Gibbs in industry". Een tweetal artikelen in het Chemisch Weekblad zijn uitsluitend aan Schreine makers gewijd. F. A. Freelh van Hartford (Cheshire) University behandelt Schreine makers' wetenschappelijk werk. Naar schrijvers' meening heeft Schreinemakers meer dan iemand anders bijgedragen tot de ontwikkeling van Gibbs' phasenleer en hij eindigt zijn artikel: „Schreinemakers is hoofdzakeliik de meetkundige en do mathematicus. Zijn werk droeg altijd het zelfde kenmerk. Hij stelde zich de gren zen waarbinnen hij een bepaald onderwerp had te behandelen en daarin slaagde hij zoo volkomen, dat men voelde, dat het eer ste cn het laatste woord over het onder- •werp was gezegd. Schreinemakers' werk is A-an grootcn invloed geweest; hetgeen eerst sedert kort algemeen is erkend. Thans ziin A'elen van zijn methodes ge meen goed." Mej. dr. W. C. de Baat. sedert jaren Schreinemakers' hoofdassistente en mede werkster, vertelt in het tweede artikel hoe zij, nu bijna twintig jaren geleden, haar leermeester voor het eerst ontmoette in de werkkamer van prof. dr. J. van Bemrae- len, den A-riend en voorganger van Schrei nemakers. „Groot was het contrast in uiterlijk tusschen deze twee dienaren der wetenschap, elk een meester op zijn ge bied: do eolloid chemie en de phasenleer". Stannie do Baat A-ertelt dan verder hoc- A'ccl belang Van Bemmelen stolde in de onderzoekingen A-an Bakhuis Roozeboom en Schreinemakers en hoe hêt hem ver heugde, dat zijn heide leerlingen in Am sterdam en Leiden tot het hoogleraars ambt werden geroepen. Den iubilaris ka- rakteriseerend vervolgt schrijfster daarna: „Schreinemakers is niet gelukkiger dan wanneer een probleem hem boeit: hij kan volkomen in zijn werk geabsorbeerd zijn. Het ..saperc nude", dat in dr. Bakhuis Roo7eboom-niedaillo, die in 1916 voor liet eerst aan Schreinemakers werd uitgereikt, slaat gegrift, heeft hij wel waar gemaakt. Mej. Do Baat beschrijft daarna Schreine makers' colleges in do Physische Chemie. „Met. mterste zorg en nauwkeurigheid voorbereid, gedachtig het voorbeeld van zijn leermeesters Van Bemmelen en Fran- chimont: „elke proef voor publiek uitge voerd moet gelukken". Duidelijk en rus tig vertelt hij met dat tikje Limburgsch accent, dat altijd even treft. Menigmaal doet hij zijn auditorium schaterlachen; steeds is er veel belangstelling". Zoo ty peert mej. De Baat, Schreinemakers als Katholieke Agenda LEIDEN. Maandag. Conferentie Pater Hendrielw S.J.. St. Petruskerk, 8 15 uur. Woensdag. R.-K. Bouwvakbond vakgroep schilders. Bondsgebouw 8 uur. Donderdag. R>K. Bouwvakarbeidersbond, Bondsgebouw, 7 uur. Algemeene Agenda LEIDEN. Vrijdag. Operette-avond, Zomerzorg, 8 u. De avond-, nacht- en Zondagdienst dor apotheken wordt van Maandag 13 Sept. tot en met Zondag 19 Sep:, waargenomen door de apotheken van di Heeren: G. F. Reijst, Steenstraat 35, Tel. 136, en A. J. Donk, Doezaslraat 31, Tel. 1313. docent voor zijn studenten cn zij brengt daarna in herinnering de colleges van den hoogleeraar in do laatst© jaren gegeven in de eolloid chemie voor geA^estigdo medici uit Leiden en omgeving. En dan omgeving in een wel heel ruimen zin. Voor menig dokter Avas het een puzzle, met zijn drukks werkzaamheden tijd te vinden 's avonds naar ,hct Anorganisch Chemisch Laboratorium lo gaan, maar de \-elo fiet sen en auto's, die er dan stonden, bewezen hoezeer de medici Schreinemakers' colleges op prijs stelden. Ofschoon weinig, bewoog Schreinemakers zich ook buiten het hoog- leeraarsambt. Hij was voorzitter van het genootschap „Mathesis Scientiarum Geni- trix, adviseur van hot Visscherij-Proefsta- tion en ruim vijftien jaar had hij zitting in de commissie voor de middelbare acte K III. Aan de gymnasia is Schreinemakers een graag geziene gecommittcorde. „Op het laboratorium is hij een humaan chef, steeds bereid zijn assistenten en leerlin gen, zoowel bij hun werk als in andere quaesties te helpen. Nooit is die hulp op pervlakkig. Verscliillende van zijn lecrlin- gaar gen bekleeden een goede positie in de maatschappij; dikwijls wordt door hen'eras niet land 't oorl fina trof' brer ijdel quei priv M pare H 1 vloe Cah aan scire en 1 M ting; 0< woe.' ring misc Z. beljj Schreinemakers dankbaar herdacht. Wars van uiterlijk vertoon heeft hij menigeen de helpende hand gereikt", aldus eindigt mej. De Bant haar artikel over den jubileeren den hoogleeraar. De opvolger van Prof. dr. D. A. de Jong. Napr wij vernemen, komt als opvolger van wijlen prof. dr. D. A. de Jong, in le-f ven hoogleeraar in de vergelijkende pa thologie aan de universiteit alhier, ern stig in aanmerking prof. dr. W. G. de Graaff, hoogleeraar in de pharmacogra- phio enz. aan de rijksuniversiteit Utrecht, voordien buitengewoon lioo: leoraar in do pharmacographie cn galenische pharraacie aan de universiteit alhier. De opvolger A-an prof. de Jong zal echter niet de vergelijkende pathologie, doch de^klinische chemie onderwijzen. Het Gymnasium! De vorige Aveek hebben wij melding ge maakt van een omzendbrief, welke cura toren tot de leerlingen van het gymnasium hebben gericht naar aanleiding slechte resultaten bij het eindexamen. Men herinnert zich, dat curatoren daarin als oorzaken van deze slechte resultaten voor al noemden het vele dansen, de overmatige beoefening der sport en het drukke bezoek aan bioscopen. Naar wij thans vernemen zal het hij dit .schrijven aan de leerlingen niet blijven en zullen curatoren er naar stre\'en, ook de oorzaken, die niet bij de leerlingen te zoe- ,aar ken zijn, weg te nemen. Er Vereniging van Oud-Leerlingen M. S. G. Gisteravond vergaderde in „den Burcht" de Vereeniging van oud-leerlingen het genootschap „Mathesis Scientiarum Genitrix". Om kwartier voor negen opende de voorzitter, de heer J. Planjer, de vergade ring met een woord van welkom tot de weinig talrijke aanwezigen. Spr. memo- olh; reerde de viering van den geboortedaj |ei^ van het genootschap, Avelke Maandag a.s zal plaats hebben. Vervojgens werden door den secretaris de notulen gelezen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Volgens het jaarverslag dat geen opge wekte toon had was het aantal leden 198i het aantal donateurs 20. Onder dc ingekomen stukken was een telegram A-an H. M. de Koningin aan hei genootschap tot dank voor een haar ionden telegram. Vervolgens een dankschrijven van M. S. G. voor dc geschonken gift. Daarna Averd het rapport van dc prijs vraag van boinvkunde en boetseeren voor gelezen, welke reeds'*uitgebreid in on.Sj blad is gepubliceerd. De voorzitter sprak dan een woord van waardeering over het resultaat dor prijs vraag, waarna de secretaris er op wees, dat het wel gewenscht is, dat een lange- ren tijd voor bet inzenden van een oplos sing op de prijsvraag werd gegeven, op dat er dan meer inzendingen zouden komen. De rekening en veranhvoording A-an den penningmeester gaf aan inkomsten in ge heel 2154.25$ en aan uitgaven 1604-36' Aan het fonds is in 't geheel geschonken 175.-. Na het rapport der kasnazienors, dal een gunstige uitslag had, AA-erd den Pen"L ningmcesler voor zijn schitterend belK?' dank gebracht. Volgde verkiezing bestuursleden in <je vacatures A-an de heeren J. v. d. Nat, die overleden is en L. Th. v. d. Laken en H- H. Verhulst, beiden aftredend. - Gekozen Averden de heeren R. en!uii'Pr|« zen, v. d. Laken en Verhulst. I p Tot kasnazïeners werden bij oc Inniatie gekozen de heeren Vreeswijk, Ligt voet c A. W. Christiaanse. T Vri A vera looc bare W ram Oi ieer len rien Frai D( noet >ran Aa b k: mili leeft W che De loei Na lie

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2