NIEUW Z-WfTSERgJ}! IUK|U?;CW|SS maakte, wat hij heel vreemd vond. Hij liccft dit ilcn commissaris medegedeeld, die y,cidc, dat hij zich daarmede niet had te bemoeien. De commissaris had, ook volgens dozen getuige, een buitengewoon vertrou wen in Haveman. Er waren, zoo verklaarde hij, verschillende dingen die er op wezen, dat er een foutieve verhouding bestond tusschen den commissaris en Haveman. In eên gesprek, dat Haveman kort voor zijn arrestatio met getuige had, heeft hij getracht iets aan de weet te komen over het moordonderzoek. Getuige had niets willen zeggen, waarop Haveman zcide: „Voor mij is er geen hoop meer, alles is verloren." Hij voegde er woordelijk aan toe: „De commissaris heeft mii ongelukkig gemaakt." (Beweging onder liet publiek; do president hamert). Hierop kwalificeert de lieer Blok den agent Roodo als hoogst onbetrouwbaar. Hij is verdacht geweest, zcide hij, als pen ningmeester gelden verduisterd te hebbi 1 van een vcrceniging. Do getuige A. Verburg, eveneens agent van politie lo Culemborg, heeft ook ge zien, dat Haveman hij een inbraak gevon den sporen wegwerkte. Haveman had op liet politiebureau grootcn invloed en was bevriend met den commissaris. Mr. Boulier constateert, dat vingeraf drukken van do inbraak op plas zijn mee genomen en kwalificeert de afgelegde ver- k la ringèn hierover als geklets. Getuige Den Houter, directeur der1 gas fabriek te Culemborg, heeft na den moord *»Taveman en Blok tweemaal samen zien wandelen, wat ook andere getuigen verkla ren gezien lo hebben. Do vrouw van Haveman had aan getuige Blitterswijk uit Culemborg verteld, dat Blok in geval van arrestatie van Have man dezen zou waarschuwen. Do gemeentebodc uit Culemborg, Sol, vcrklaardo als volgende getuige, dat hij er bij tegenwoordig was, toen commissaris Blok de mededeeling ontving, dat Have man, na een arrest van drie dagen, was losgelaten. Als een kind klapte hij 'van blijdschap in zijn handen en riep: „Lauw met de pook." (Gelach). Do president: Wat beteekent dat? Getuige: Zooveel als: ze hcbbei hem losgelaten. Wat maken Zb een drukte, over dio vermoorde menschen, heeft Blok, vol- fcens getuige, nog gezegd, althans iets in dien geest. Ka de pauze werd te drie uur de terecht zitting heropend. Nadat verd. do Beus nog erkend had, d<j bewuste artikelen to heb ben geschreven, was het woord aan den officier van Justitie, Mr. J. van Everdin- gen, die verklaarde, niet over de zaak te zullen uitwijden. Het betreft in liet artikel van 22 Mei beleediging, zonder dat bepaal de feiten genoemd zijn, eenvoudige belee diging. Het beroep op het algemeen be lang kan liior geen straffeloosheid verze keren. Het lean nooit in 't algemeen be lang zijn, iemand bclcedigingon in 't ge laat te slingeren. Yopr dit artikel zal verd. wegens eenvoudige beleediging moeten worden veroordeeld. Wat het andere arti kel aangaat, ook hierin zijn weinig feilen genoemd, alleen in één geval, waarin de B. schreef, dat er moord gepleegd werd en do commissaris een verkeerden kant uit keek, is een bepaald feit genoemd. Dit is smaadschrift en gccn»ocnvoudigo beleedi ging. Het verweer van het algemeen be lang gaat alleen op, als niet op andere wijze recht kan worden verkregen. Verd. had kunnen weten, dat liet onderzoek in do moordzaak met' kracht werd voortge zet. Hij is dan ook te ver gegaan en quali- ficatics als „bandiet" en „individu" voor den commissaris kunnen niet door den beu gel. Toch meent liet O. M. dat bij verd. wM heeft voorgezeten liet doel om het alge meen belang te dienen en om klaarheid in do moordzaak te brengen. Hij dacht te gc.edor trouw te zijn. Dorgelijke aanvallen echter, op een commissaris van politie zijn volgens den officier niet toelaatbaar. Tenslotte vroeg het O. M. veroordecling fot twee geldboeten ieder van f50, subs, voor ieder 10 dagen hechtenis. Vervolgens hield rar. Bourlier zijn plei dooi als civielo partij voor den lieer Blok. en daarna kwam mr. Muller Massis, de verdediger van kek]., aan het woord. Na re- en dupliek werd de uitspraak be paald op 30 September. Het drama op den Schiedamschen dijk. Do rechtbank te Rotterdam heeft, uit spraak gedaan in de zaak togen den 44- jarigen varensgezel 'L. E. P. M., bijge naamd Louis de Paardendief, die in den naeht. van 22 op 23 Juni j.l. zijn vrouw Dirk ie St rekdam, met vuistslagen tegen het. hoofd, zoodanig mishandelde, dat zij aan de gevolgen overleed. De rechtbank veroordeelde den verdach te tot twee jaar gevangenisstraf, met af trek van do preventieve hechtenis. De cisch was 2 jaar zonder aftrek. 700 Rijwiclptaatjes nagemaakt. De rechtbank te Rotterdam veroordeel de den 20 jarigen graveur C. J. de H., die van Januari tot Juli j.l. ongeveer 700 rij- wieïnlaatjes had nagemaakt met het oog merk deze als echt te verkoopen, tot 8 maanden gevangenisstraf. De eiseh was 1 jaar en zes maanden. Rijksmerk op kaas. Voor dc Arnhemschc Rechtbank stond terecht de Kaashandelaar W. v. d. S. tc Gouda. Hij had een partij kaa9 380 stuks verzonden naar Duitechland. Nu bestaat er voor kaas, niet voorzien van liet rijkscontrole merk, een uitvoerverbod. Jïet geval wilde, dat onder die 380 kazen, dric-en-twintig stuks werden gevonden, <lic» naar liet oordeel van den betrokken rijkszuivclviaiteur, den lieer N. J. v. G., ongestempeld waren. Dio 23 kazen werden in beslag genomen, dc rest. werd naar Gouda teruggestuurd. Do heer v. G. werd voor do Rechtbank als eerste getuige gehoord. Hij achtte vol gens de „Amh. Crt." het uitgesloten, dat bij het afschrappen van do kaas, dio „uit slaat", zoodat bij onderzoek naar het merk wat moet afgeschrapt worden, het merk totaal verloren zou zijn gegaan. Dio partij kaas was samengesteld uit verschillende partijtjes, die betrokken wa ren van de boeren. Nu zou liet kunnen zijn, meende getuige, dat in den wagen ook wa ren terecht, gekomen kazen, afkomstig van een niet bij het Rijkscontrolestation aan gesloten boer. Iets, wat niet aannemelijk werd geacht door den verdcuiger, mr. Moll uit Gouda, waar, was de veronderstelling van getuige juist, dc als ongemerkt gewraakte kazen niet over allo partijtjes zouden zijn ver deeld, gelijk het geval was, maar bij elkaar zouden hebben gelegen. Onder dc getuige a, décharge was de heer F. Schilt, lid van verschillende ministc- ricclc commissies op zuivelgebied. Deze verklaarde, dat het, rijksmerk in verschil lende gevallen niet houdbaar is op dc kaas. Het is mogelijk, dat het merk geheel ver dwijnt, dat ook dc sporen ervan verdwij nen. Do hoer v. G. wraakte deze verklaring. Er kwamen nu twee groote kazen ter tafel, waarop dc heer S. met water technische experimenten uit ging voeren. De substituut-officier van Justitie, jhr. mr. W. H. Nahuys, requisitoir nemende, vcrklaardo dat hij aannam, dat het niet verdaehte's bedoeling is geweest om te trachten ongemerkte kaas over dc grens to krijgen. Dc mogelikheid aannemende, dat het rijksmerk, op do bewuste kazen in derdaad totaal verdwenen was, meende spr., dat verdachte dan maar had moeten zorgen dat die kaas niet naar het buiten land ging. Waar het hier overigens geen ernstig delict geldt, vroeg spr. een lichte boete t.w. f 20, subsidiair 1 maand hechte nis. Uitspraak over 14 dagen. DOOR HET LAND VAN DEN DOLLAR. Amcrikaansche reisindrukken van H. A. Ulleman, pr. X. Toebereidselen voer het vertrek. Een bezoek aan de St. Patrick. De laatste avond te New York. Afscheid van de Vereenigde Staten. Vertrek met het s.s. Rotterdam. Den laatsten middag, dat wij in New York waren, dus daags voor ons vertrek naar Holland, had ik het gevoel van* een student, die op het punt staal zijn groote vacantio te beginnen. Zoo'n jonge man heeft oen tiental zaakjes op to knappen, welke eigenlijk geen van alle veel om hel lijf hebben, maar toch afgedaan moeten worden, wil hij met een gerust hart op reis gaan. Dit was zoo eenigszins de toestand, waarin wij ons dien middag bevonden. Wij begonnen vooreerst mot pas om 3 uur klaar te wezen met ons middagmaal Dus zooveel tijd hadden wij niet meer. En toen kwamen de bezigheden: paspoortformali teiten, winkelen om eenige cadeautjes te koopen (want uit Amerika komen zonder geschenkje, welk ecne verpletterende ge dachte!), dan even de St. Patrick bezoe ken, de kathedraal van kardinaal Hayes in de Vo Avenue, koffers pakken, etiket ten plakken briefkaarten schrijven en pos ten, een kabeltelegram naar Holland ver zenden, een reparatie laten doen aan schoeisel of kleeding. Ja, als 't goed was, moesten wij ook nog even per lift opstijgen tot aan do 57e verdieping van Woolworth- building, het hoogste buis van de wereld, maar het weer was te mistig te dampig, dan dal wij van daaraf een heldere kijk zouden hebben over gansch New York. En dan behoorden wij om zeven uur wederom aam tafel te wezen! Op dien middag be grepen wij, hoe sommige renteniers de waarheid kunnen spreken, als zij beweren dat zij het druk hebben. Maar wij zijn ge lukkig klaar gekomen en hadden zelfs nog een likje tijd over na ons winkelen door do drukke stralen, om even ons voorgeno men bezoek tc brengen aan de St. Patrick New York's kathedraal, welke wij alleen nog maar van builen gezien hadden. Do St. Patrick is, naar gezegtl wordt de mooiste katholieke kerk van Amerika en een zuivoro proeve van gothische archi tectuur. De basis is van zwaar graniet maar de bovenbouw van wil marmer als wilde do bouwheer met "liet eerste do kracht; met liet tweede de schoonheid van Rome symboliseeren. Er was expositie van het Allerheiligste in de kerk, waar schijnlijk omdat het eerste Vrijdag was. De zwaargekleurde ramen dempten het dag licht tot een mysterieuse schemering en 't was er stil als in een dorpskerk, ofschoon do kathedraal midden in de Vo Avenue ligt. Er heerschlo ook een beminnelijke aangename koelte tusschen de breede beu ken, want het weer buiten was wel niet helder, maar toch heel warm. Daar in die koele kerk, gelegen in het hartje van het bruisend-warme New York en wier stille sfeer doorweven was van het rood der ramen en den gelen gloed, die afscheen van do vele kaarsen, hebben wij eenige stonden, gerust en ons zeiven één gevoeld met die andere gansch onbekende men schen, die daar rustig zaten of knielden, onbewegelijk, Neen, niets bewoog in die kerk. 't Leek, of alles: kolommen, ramen, muren, kaarsen in extase stond ,in den ban van oen onlmcmb'ren toover. 't Scheen zelfs, of ook de tijd een wijle poosde. Dit is rust, opperste rust midden in het jach tende New York. New York, dio naam deed mij schrikken. Alon dieu wat was ik toch ver van huis! Was 't niet vijf en der tig honderd mijlen? Een' mijl is al zoo ver. Neen, dat had ik twintig jaren geleden niet kunnen denken, toen ik al leen maar gratis reisjes maakte op den atlas van Bos. Maar in twintig jaar kan cr ook zooveel veranderen! Want wat Pau- lus zegt van dit leven in tegenstelling met het hiernamaals, geldt ook eenigszins van de jeugd in betrekking lot de toekomst: „wij zien thans door een spiegel in een raadsel". Een raadsel da natuurlijk al leen bestaat voor ons. Want God leidt en alles ligt open voor Zijn oogen. Een deur klapte. Er kwam gerucht in de kathedraal, 'de strakke sfeer ontspande en ik kwam op het simpele idee, om op mijn klok te kijken, die al half zeven wees. Toen rezen wij op en weldra lag de kathedraal achter ons als een eiland van rust in een zee van gewoel. 'sAvonds om negen uur gingen wij nog con klein tippellje maken door New York, zoo maar even in den omtrek van Prince George boven op een reusachtig gebouw stond oen schijnwerper geplaatst, die al ronddraaiende zijn licht over heel de city wierp, zooals ccn vuurtoren bij ons, zulk een lichtreclame is in Amerika erg gewild. En net dat wij daarnaar stonden te kij ken op den hoek van de straat wend den zich een paar politiemannen, die om 'n praatje verlegen waren, tot ons en vroe gen, of do father misschien van het con gres to Chicago kwam. 't Waren natuurlijk Ieren, die als zoovele duizenden anderen van hun landgeuooten om de hartelooze politiek van Groot Britlanjc naar Amerika geemigreerd en agent van politie geworden woren, een ambt, waarvoor zij uitnemend geschikt blijken. Ieren zijn vriendelijke menschen en vormen met het kroost, dat zij' kweeken, hel grootste en beste deel der katholieken in de Verconigde Staten. En dan boffen zij er mee van hun stand punt beschouwd, begrijpt u wel, dat Amerika drooggelegd is. Dat helpt beter dan bonder fraters Mathew. Wat voor ge bouw dat was, waarop die schijnwerper draaide, vroegen wij: „O, father", antwoordden zij, „het Mac Alpin Hotel". „En gindscli hoog huis met verlicht dak?" „Dat is een tuin boven op Astoria hotel en op de verdieping pal daaronder is ook licht; daar wordt den heelen avond ge danst". „En wat zou nu het grootste hotel van New Y'ork zijn?" vroegen wij wederom". „Dat zal wezen", zei de een, terwijl hij met zijn oogen goedkeuring voor zijn ant woord aan den ander vroeg, „dat zal het Pennsylvania hotel met 2200 kamers, elk met eigen bad. En dan komt Mac Alpin- hotel wel. Maar zulke inrichtingen heb ben wij hier noodigl New York is een stad van bijna zes en een half milliocn in woners „En hoeveel agenten?" „Agentèn, father? ongeveer 'n vijftien duizend Ineens gaf de man een kort saluut, floot een seintje naar z'n collega, die onder tusschen een paar treden verder geschre den was, en voor ik zijn bedoeling begrij pen kon, kwam do districtsinspecteur in zijn auto aangereden, om tot zijn onder geschikte het woord uit Isaias te herba len: „Wachter, wat is er van den nacht?" Maar mijn goede man stond al op zijn post, gereed om verslag uit te brengen. Ze deden hem niks! Die Ieren in Amerika, 't is toch tragisch, dat hun hardvochtige stiefmoeder ze zóó uit hun goed en mooi Erin verstoot! Toen wij weer bij Prince George terug waren, zat Mgr. de Aartsbisschop in den foyer met een heelo schaar van mijn confraters in clubfauteuils rondom zich heen, om op eenigszins schrale wijze want pleng noch reukoffers *2ijn veel schats in Amerika het afscheid aan de Yankees te vieren, 't Was dan toch ook waarachtig de allerlaatste avond in do Vereenigde Stalen, het land der vrijheid! Ieder vertelde op zijn beurt, hoe hij dien middag gevaren was. Mgr. had met zijn secretaris een Zusterinstituut bezocht, dat relaties had met Holland, een ander was in New York's beroemden dierentuin ge weest, een derde had in het hoofd van het Vrijheidsbeeld gezeten, een vierde bad gewinkeld, een vijfde was misschien thuis gebleven, maar dat weet ik zoo al niet meer. Op die wijze werd de avond volge praat. Om 'n uur of elf slapten wij "in do liften, om te gaan slapen en wij zouden zeker geen rechtgeaarde Hollanders ge weest zijn, als niet een onzer met nuchtere opmerkingsgave, doelend op het eind van ons veerliendaagsch verblijf in Amerika, geconstateerd had: „Ziezoo, dat zit er al weer op." Den anderen morgen verlieten wij om half tien Z. K. II. Prince George, om naar het dok der Holland-Amerikalijn to 'rijden, dat in Hobo ken ligt op den linker oever van de Hudson. Door deze ligging behoort Ifoboken niet to New York, maar tot den Staat New Jersey, 't Was zóó vreesclijk druk in de straten, dat wij elk oogenblik stil moesten staan, om op op schuiving te wachten en meer dan oen uur voor het reisje noodig hadden. Ook op do rivier heerschlo drukko beweging, want een twaalftal buitenlandschc stea mers zouden dienzelfden morgen vertrek ken. Om bij elven waren wij eindelijk op de Rotterdam, dio volgens officicele mededeeling om elf uur vertrekken moest, 't Was een drukte van geweld op en om de boot. Geen wonder, bijna veertienhon derd passagiers, zoo boorden wij, gingen mee, wal met de zeshonderd man equipa ge een drijvende bevolking gaf van onge veer twee duizend menschen. Om kwart over olf een beetje over tijd dus dreef het grootste schip van de Holland- Amerikalijn het dok uit en de haven van New York in. Wij zwaaiden geestdriftig ten afscheid naar de achterblijvers, want al ken je er geen van, je zwaait maar mee. Wij wierpen oen laatsten groet naar de reuzen buildings van Manhattan, naar het beeld der Vrijheid, naar de verschillende eilanden en bleven kijken, kijken tot één INGEZONOEN MEDEDEELING 77 onderstaande 4- Smakt CURASAO uur toe, toen de loods te Ambrose het schip verliet en ons toevertrouwde aan onzen eigen commandant. Wij gingen naar de diningroom, want 't was etenstijd, en vonden de eetzaal van do lie klasse al vol gasten. Ik raakte verzeild op 'n steamer, hoc is 't mogelijk in 't gezel schap van een paar Duitsche nonnetjes, die meer dan dertig jaren werkzaam ge weest waren in Denver (Illinois) en nu voor een paar maanden naar haar oud Heimat terug gingen, om jonge novicen, nieuwe werkkrachten voor Amerika te halen. Het was mooi, zacht weer dien 3den Juli, maar nevelig, zoodat om de paar mi nuten de misthoorn loeide, om aankomen de schepen te waarschuwen, en zoo bleef hel den heelen middag en den heelen avond doorgaan. Veel bizonders gebeurde er dien dag niet. Om 3 uur voer de P a- r i s ons achterop, een schip van de Com pagnie générale transatlantique, dat vaart tusschen New York en Havre en vlugger reist dan de booten van de Holland-Ame- rikaanlijn. De lezers zullen zich wellicht herinneren, dat dit fraaie Fransche schip een paar weken terug in Holland vertoefd heeft, om eepig herstel te ondergaan op de .scheepstimmerwerven van Wilton. Verder was cr dien dag niets te kijk, dan in de verte de kusten van New Found- land. Wij huurden een deksloel voor an- derhalven dollar en raakten aan den praat met deze en gene. Er waren bij elkaar veertienhonderd menschen aan boord, waaronder een vijftigtal priesters. Bijna het heele gezelschap versleet ik in den beginne voor Amerikanen, want de heelo boel sprak Engelsch. Toch merkten wij later, dat cr veel Hollanders onder hen waren, die na een lang verblijf in de Vereenigde Staten voor een poosje naar hun oud vaderland terugkeerden, 't Was leuk to hooren, hoe die menschen, die ja ren lang niets dan Engelsch gesproken hadden, zich in de eerste dagen ook aan stelden als Amerikanen, maar hoe meer zij Holland naderden, des to meer leken tc acclimatiseeren en hun Hollandsche tong terug te krijgen, zoodat je op 't laatst verschillende malen uitroepen moest: „Gunst, is u ook een Hollander?" En dan kreeg je meestal een heele geschiedenis te hooren. Dat was wel een aardige faktor op do terugreis. Gaf op de heenreis liet kleine gezelschap iels huiselijks, iels ge moedelijks, de groote groep bij het weder komen bood meer afwisseling. Allerlei geschiedenissen kreeg je te hooren en al lerlei menschen leerde je kennen. En is de eene mensch voor deö ander niet het beste object van studie, volgens een woord van Pope: the propre study to mankind is man? BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Willem z. v. H. v.'Riet en C. Ranselaar. Willem z. v. S. Beijk en C. E. A. Huisman Petronella Johanna d. v. I. L. de Groot en P. J. Oskam. Ma ria Catharina d. v. D. Boom en G. H. J. Verver. Johannes Conelis z. v. J. C. Pet en J. v. Loon. Arnold z. en Marga- retha Catharina d. v. J. G. van Evert en C. Karstens. Margaretha d. v. J. B. de Bruine n W. Stouten. Cornelis z. v. W C. van der Wilk en C. Kop. Th era. Ma ria Elisabeth Josepha. d. v. H. S. J. Snijers en C. P. M. v. Gaaien. Gerar- dus Wilhelmus z. v. J. E. v. d. Water en D. Schalke. Nicolaas z. van A. Koren hof en G. J. Koning. Adriana Maria d. v. C. Nievaart on A. M. Gijzen ij. Cor nelia Hela. Joanna d. van L. P. M. Bik en C. Trossel. Margaretha d van A. Var- kevisser en J. v. Tilburg. Abraham z. van G. Gravelijn en P. Kerkhof. Jan z. van A. W. Verver en M. v. d. Voorst. Petrus Franciscus z. van H. van Amster dam en M. Eradus. Trijntje d. van J. Th. v. d. Bosch en P. van der Vegte. Willemina d. van J. van Ek on W. Lo- meyer. Pieter z. van P. Wouters en M. A. van Ingen Schcnau. Margaretha d. v. H. M. Horreur en J. W. van Zijst. Maria Pieternolla d. v. L. Favicr en W. C. Stol. Hendrik z van H. Lepelaar en W. Griffioen. Leonardos Jacobus z. van C. v. d. Veer en G. M. Looving. Theodo ra d. van R. Pet en M. Haasbeek. Wil- hclmina Petronella d. van W. P. Broers en C van Rijnswou. Hc-rmina Maria d. v. B. van Houwelingen en J. Baars. Jo hannes z. van J. v. d. Meer en J. M. Coo- legeni. Gcrrit z. van G. van der Zwan en N. Blankestein. -Jan z. van A. van Herwijnen en C. H. Vermeulen. Paulüs z. van J. H. IJzerman en A. v. d. Zeeuw. Cornelia Ida Maria d. van J. P. Stikkel- man en A. H. M. Beurze. Gehuwd H. Nicuwcnhuijsen jm. en M. J. van Heusden jd II. J. Schreuder jm en M. G. Brusehe jd D. J. Koore man jm en E. Pret C. W. de Keijzer cn J P. Mieremet jd S. J. ÏJoer jm en C W. C. E. Ressenaar jd C. Bruines jm en N. van Rijn jd R. Kanlebcen jm en G. Geertsma jd A. van Biemen wedr en K. Koudijs gesch. J. Marks jm en ,T. J. van Houten jd J. Honsheek jm en 31. J. van Hoven jd. P. J. J. Kastor- mans jm en M. Teegclaar jd Kaapaan jm en J. Wiggers jd. Overleden: J. de Heijer m. 03 J. v. d. Burg wedr. 86 j. L. A. Dirl 52 j. A. P. v. d Nagel d 6 d. N, ser z. 44 j. K. Ettikoven m. 28 j. Kuyvcr dr. 2 mnd. M. van Zijle- vr. 59 j. J. C. E. v. Herwerd* Graaf wed. 80 j. C. M. Dullemans j. D. J. Dijkema z. 3 mnd. J. z. 16 j. be Te Leiden gevestigd. P. Hartmans, Rapenburg 13 bauer, dienstbode, Breestr. 173 Smit en fam., electrician, Apotheki 33 E. Jahns, dienstbode, Breo: H E. G. Goebel, Rijusburgerweg H. J. Venema, Wasslraat 46 van Heel, onderwijzer, Aloëlaan 19 W. Lambooy, inspecteur A.P.C Morschweg 46 Wed. H. W. Hl berg-Mulder, Vliet 10 Th. 31. E Noorcleinde 50 E. G. Th. Havenl Noordeinde 50 D. <A. 31. Anton Noordeinde 50 L. Labout, Pieter hof 1 A. J. Th. M. Blans, Noord] 50 H. P. A. v. d. Klei, horlogoi Noordeinde 31 K. Halbmeijer, bo opz. teekenaar, Breestr. 40 F. J. kers, meubelmaker, Evertsenslr. 44a v. d. Oudenalder en fam., poetser 3' P. de la Courtstr^ 26a M. Ver huishoudster, de Wetstr. 7 J. L. ters en fam., schoenmaker, Haarl.str] A. van Traa, Noordeinde 52 H. Strang en fam., bedrijfsleider, P. helminaslr. 27 K. van Drunen, die bode, Breestr. 41 II. P. Baudoin fam., W. Rozenstr. 4a G. J. Ye kool en fam., Do Costastr. 54 \Y Wiekenkamp, dienstbode, Witte Singe M. A. de Neef-Kraan, Rapenburg II. A. H. Pickinot, dienstbode, mermarkt 15 A. C. Vreeling, thekersdijk 26 M. Testen, dienst Plantsoen 93 E. Oehmichen, dienst Plantage 8 H. Heigl, bakker, Oosti 11a C. H. van Duuron, dienstij Sionsteeg 11 L. Halter, smid. Aca straat 18 J. G. Chaudron. chaufl Lombokstr. 27 J. P. de Bolster, sli Gerecht 4 P. Butler Niuwsteeg II A. Bleijenberg en fam., koopman, Zoel weg 15 J. G. Kist Oude Vest 109, A. G. W. Janssen en gez. O. I. ambt verlof Hoogewoerd 43a H. F. de G en fam. Hoogleeraar Witte Singel 86 C. van Beek, dienstbode, Rijnsb.weg 9 H. A. Kocvoes en fam., bankwerker, I daal 26a G. J. van Deventer conu redacteur gemeente secretarie, J. di straat 17 J. de Vries en fam. schfp Groenestceg 26 J. 31. S. v. d. Abel verpleegster Breestr. 25 W. F. VI v. d. Duynslr. 8 H. Visser en fam. a] der, v. L. Stirumstr. 26 S. v, d. en fam. arbeider Doelengracht 7 Uit Leiden vertrokken. J. G. Enders, Dominicanerstr. 11. megen mej. 31. 31. Oostveen. Rlii straatweg, Oogstgeest J. G. C. Göeol Burg. Gakijnlaan, Zeist mej. 31. Bol Weteringstr. 3, Baarii mej v. Hui< Blootshoofd no. 29 Hardinxveld Gottmer Spaarnhovenstr. 12, Scholen C. v. Krieken H. de Groolslr. 32b. U-trt J mej. J. G. Riphaag de Lairessf 114 Amsterdam mej. J. Linthorst- man Torenlaan 4 Assen A. de Nieuwe Boxelstr. 8 Breda J. v. 11( donk, Schalkburgergr 10 Haarlem Mortens Padesborn (D.) mej 3L I ring Geitz (D.) G. Ahr. Tuijl Fro riksdbrd Vledder G. van Ham. Oosll zerlaan Rijzenburg mej. G .-) Verb zeehospitmn, Katwijk mej v. d. 31 aa Hartog Vrijenbansclicslr. 44 Rotterdam L Ch. Schwench, Middelandslr. Rot" dam mej. v. d. Plu Statenlaan. 99 Haag mej. C. v. *1. Zeeuw Torenstr. Dordrecht G Steggink Parkstr. 91 I Haag mej. 31. Ilocflaak Regentessoli Oogstgeest G. Slikko Hofsingel 50 Vla» dingen mej. B. v. Lammeren lo aciij; meullaan 10 Bussum G. Splinter. Backerlaan 3 Apeldoorn mej. P K man Huize Vleugollaun 19 Am mej. G. D. C. Bonles, 2e Kostver'n j 12 Amsterdam mej. v. cl. V Kolonie Egmon a. d. Hoef Vondelstr. 160 Amsterdam Wolf C. van der Lijnstr. 6 D'i t J. Schaft Wijk B 202 IJ J. Vos 'Perweeweg 74 Oegsig-v-t H. d. Berg H. Zaardenweg 259 Hilversum A. Flippo Leidsehevaart 235 Heemstede- N. Cchr. G. Spijker villa Henan Om» mej A. A Golenbrander, ziekere zuidwal, Den Haag mej. C. L. Segal Heerenslr. 38 mej. J- v. Klaver* Hoorn b. d. ouders Alphen a. d. RiJn G. Kwast Vondelstr. 81 Amsterdam mej C. 31. W. Aerts KaldcÜkerkorweg - Vonlo J. 3Iark kol. reserve N ijmegej1' mej. G. Goretzki Wésteinde 58 V oor»* F. Vonk, do Kempenaerstr. 44b. Oer geest J. Guleij (Loosd.) I! Den Haag J. H. v. d. Vos Dorp R Hazerswonde mej W. 31. Pb. Fh. ken N. Binnenweg 31 Rotterdam. If B

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 10