OÜIS DOBBELMANN INGEZONDEN MEDEDEELING SVWVFTA5^ JAVA REEPEN DatsKWAÏÏA INGE20NÜEN MEDEDEELING m&zufaioi y% een verkwikking» waardoor zij het werk gemakkelijker verrichten. BZK. houdt lang tegen, is dus voordeelig in 't gebruik. ROTTERDAM. -O Terdronkeii. Mevrouw Leusch, die 41 jaar oud was, en als een goede zwemster be kend stond, baadde voor bet laatst voor haar terugreis en waagde zich te ver naar buiten. Zij kwam in een stroom terecht en kon nog slechts als lijk worden geborgen. De bemanning der „Loyal Citizen" omgekomen? De geheele bemanning van het Britsche vrachtschip „Loyal Citizen", dat schip breuk geleden heeft, wordt vermist. Men vreest, dat alle opvarenden, in totaal 82 personen, om het leven zijn gekomen. Schip in nood. Volgens een bericht uit New-York is een draadloos noodsein opgevangen van een Engelsch schip, dat zich op do hoogte van de Bermudeneilanden bevindt. In dit draadlooze tclegranPwordt meegedeeld dat het schip door den storm zoo ernstig be schadigd is, dat do bemanning op het punt staat zich in do reddingbooten te bege ven, Nadere bijzonderheden over het lot der bemanning zijn nog niet bekend. Trein met steenen gebombardeerd. Een van Ncumunster naar Hessefeld onder weg zijnde trein is met steenen ge bombardeerd, waardoor verscheideno rui- teü werden verbrijzeld. Een jongmensch werd aan zijn linkeroog zoodanig gekwetst, dat men vreest, dat hij dit oog zal moeten missen. Bomontploffing. Zaterdagavond ontplofte, naar dc „Ti mes" uit New-York verneemt in een auto mobiel op den hoek van First Avenue en de 116o straat, in het hart van de Ita- liaanscho kolonie, een hom. Van de drie in zittenden werd één op slag gedood, ter wijl de twee anderen zwaar vermiukl wer den. Alle drie waren Italianen. De .ontploffing had plaats kort na een openlucht vergadering van de fascisten op denzelfden hoek. Een ooggetuige verklaar de, dat toeu dc auto den hoek naderde, de inzittenden scherp uitkekene alsof zij iets zochten en teleurgesteld schenen, toen zij niet vonden wat zij zochten hij was alleen bereid naam en leeftijd mede te doelen. Overigens weigerde hij elk ant woord op de vragen, die de commissaris van politie hem stelde. Steeds zeide hij: „Ik zeg niets". De zoon heeft niet om aan geld te ko men z'n vader gedood, terwijl er ook geen twist tusschen beiden is geweest. Vermped wordt, dat hij z'n daad in een vlaag van krankzinnigheid heeft verricht. Sinds zeven maanden toch was hij ontslagen uit hel krankzinnigengesticht to Utrecht, waar hij enkele jaren verpleegd was geworden. B'J zijn patroon stond hij goed aangeschreven Auto door een frein aangereden. Dc overweg niet gesloten. Naar het „U. D." meldt is gistermorgen op den spooroverweg te Vechten de melk- auto van den heer A. te Zeist, doordien de afsluitboonien niet neergelaten waren, in botsing gekomen met den lokaaltrein UtrechtMaarsbergen. De lokaaltrein stopt le Utrecht en daardoor had hij maar geringe vaart meer. De auto bekwam aan de vo'orzijde groote schade. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Knaapje door een autobus gedood. De (3-jarige J. van de S. uit de Justus van Effenstraat te Rotterdam kwam op den Schicdamschen weg plotseling achter een vrachtwagen vandaan en werd door e^n van den anderen kant komende autobus van den dienst VlaardingenRotterdam gegrepen. Het kind werd legen den grond gesmakt en kreeg het rechter- voor- en achterwiel van de zware bus over hei lichaam. Bijna onmiddellijk trad de dood in. Een meisje gruwelijk mishandeld. Toen Dinsdagavond Licsjo R. te Roosen daal wat langer dan gewoonlijk wegbleef van het koeien uit de wei halen, werd de moeder ongerust en ging zij haar 13-jarige dochtertje tegemoet. Strompelend over den weg, erg bloedend met gescheurde kleeren, en vol bulten en schrammen zag zij het kind den weg afkomen. Wat was er gebeurd? Toen het meisje met de heesten van de wei terugkwam, sprong bij het passeeren van den Langberg, onder Oud-Gastel, on verwachts de 14-jarige buurjongen Paul S. uit een boschje te voorschijn. Hij gaf haar een schop tegen don buik. Hierdoor half versuft viel zij op den grond waarna de jongen haar een prop gras in den mond duwde, haar trachtte te wurgen en den hals om te draaien. Wat hem echter door haar tegenstand niet gelukte. Daarna ging hij het arme kind met zijn klompen te lijf, sloeg haar den neus in en daarna gezicht armen, lijf en beenen bont en blauw. De ra zende S. trok hierna de kleeren van de arme kleine los en scheurde deze aan flar den. Vreoselijk bebloed en toegetakeld werd het meisje door haar moeder naar huis gebracht, waar dr. van Turnhout genees kundige hulp bood. Gistermorgen was de toestand van het kind naar omstandighe den goed to noemen. Nadat de jongen zijn misdaad had gepleegd verdween hij en hoo wel den geheelen nacht naar hem gezocht is, door zijn vader en twee politiemannen, is men hem thans nog niet op het spoor. De jeugdige dader liep het meispe, toen I zij naar de wei ging, vooruit, liet haar voor \?aan zonder een hand naar haar uit te steken, maar bleef haar opwachten en pleegdo toen zijn daad. Naar werd ver teld, had de knaap nog al last van zenu wen. (D. v. N. B.). men, om een gezelligen dag samen door te brengen. De gouden bruid, die reeds cenl- gen tijd ziek is geweest, kon blijkbaar de vele emoties van den dag niet verdragen, en werd juist toen men aan tafel wildo gaan, onwel. De ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren, meldt „Tu- bantia". Kinderverlamming te Diepenveen. Uit Deventer wordt gemeld, dat een drie- lal gevallen van kinderverlamming zich to Diepenveen in de buurtschap Valkhaar voordoen. De gevallen zijn niet van zeet ernstigen aard, zoodat de patiënten thuis, verpleegd kunnen worden. Naar aanleiding van geruchten, dat ook elders in de omgeving van Deventer deze ziekte zou voorkomen, o.a. te Olst, Laren en Holten, hebben wij inlichtingen ingewon nen. Te Olst on Laren vernamen wij, dat aldaar geen gevallen bekend zijn. Uit Hol ten berichtte men ons echter, dat in dio gemeente een geval van verlamming bij een jongetje van tien jaar is geconstateerd De patiënt is evenwel lijdende aan dyph- thoritis en dit geval is waarschijnlijk niet gelijk te stellen met de ziekte, die in Duilschland heerscht. „Tel." Het geheim der stemming. Do raad van Elburg heeft behandeld het verzoek van do wed. Vaders, schoonmaak ster der gehoorzaal, om eervol ontslag. De burgemeester deelde mede, dat haar zoon bereid was dezo betrekking over to r.emen, mits tegen 'n verhooging.van 75 B. en W. stelden voor het salariè aldus mot 100 te verhoogen. Do heer Kolleman: Wanneer Vaders ge noegen neemt met f 75, dan ben ik er tegen om meer to geven. Daarna wordt overgegaan tot schrifte lijke stemming en worden uitgebracht 3 stemmen op J. Jansen en 2 stemmen op J. Vaders, zoodat benoemd is J. Jansen. De heer van den Pol: Dat verwondert me, er is gesproken alsof Vaders het wor den zou, zoo is ook door mij gedacht. Nu wil ik ook uitgemaakt zien, hoe is gestemd; ik heb op vaders gstemd, en jij, Kolle man? De heer Kolleman: ik ook op Vaders De heer van den Pol: Er komt dus nu uit, dat wethouder Stepkan ook op Jans sen gestemd heeft. Hij had zoo royaal moeten geweest zijn en dat zeggen. Dan had er een oproep kunnen geplaatst wor den. En dan had hij niet moeten meewer ken aan het voorstel van B. en W. Er wordt n.b. voorgesteld Vaders te benoemen on dan stemt u op een ander, dat is niet eer lijk. Wethouder Stephau: De stemming is ge heim. Als van den Pol zegt: Ik heb op Va ders gestemd, dan heb ik er net zooveol vertrouwen in, dat hij op Janssen gestemd kan hebben. De heer Kolleman: Ik noem dit mislei dende stemming. Volgens u, meneer do voorzitter, ging 't om de stemming van Vaders. De raad is hierin bedrogen. Do voorzitter: Ik sta ook verbaasd over de stemming. Er is echter niets aan te doen. Buitenl. Berichten ONGELUKKEN. Verdronken. tc:i v - den naar hec omringeu der beken- tic accountantsverklaringen door grootere v. borgen van duidelijkheid, achtte het tic l:v,cstie belangrijk genoeg om deze in tic Federatie van R. K. Middenstandsbon- t|, :i aanhangig te maken. Ook daar zag men de moeilijkheid in, doch men heeft de zaak toch aanhangig gemaakt bij de commissie van overleg uit dc 3 nationale middenstandsbonden. Zaandam verklaart nog, dat het niet al io !i de bedoeling is, een instelling te heb- beii, die controleerend, maar ook die steu- optreedt. Overigens gaat spr. met de stappen van het H. B. accoord. Go aanvulling van Zaandam werd aan genomen. Do heer E. J. M. Stumpcl te Hoorn hield vervolgens een inleiding over „Het werk in .Ie afdeelingen". Bij de rondvraag bespreekt de heer v. 't Hek do onthouding van regceringssteun aan do Hanzebank en stelt de volgends jnotio voor: „Dc R. K. Middenstandsbond in het bis dom Haarlem enz.; kennis hebbend van en ernstig betreu rend de redenen waardoor het noodzake lijk werd tot liquidatie van de Hanzebank in het Bisdom Haarlem over te gaan, ver zoekt het H.B. het daarheen t« leiden dat den Bond zooveel mogelijk worde ter ken nis gebracht de motieven welke hebben geleid tot het onthouden van regeerings- stcun, die wel aan andere banken is ge schonken; en het onthouden van dien steun ernstig betreurend, dat vooral voelende als een achterstelling bij een andere midden- standsbank, besluit deze motie in handen te stellen van het H.B. en gaat over tót de orde van den dag". Do vergadering wordt daarna geschorst tot Donderdagmorgen. Gemengde Berichten ONGELUKKEN. RAMP OP DE MAAS. Een moeder met haar kind verdronken. Men meldt ons uit Rotterdam: Gisteren middag om 3 uur voer op de Maas, even buiten de gemeente Rotterdam, de Belgi sche sleepboot „Jupille 40" van de „Socié té Beige" te Antwerpen, in huur bij de maatschappij „Rhea" to Rotterdam. Aan boord van deze sleepboot bevonden zich do 23-jarige kapitein N. M. W., diens 48- jarige vador J. G. W., die als machinist dienst deed, de 23-jarige mejuffrouw A. D., echtgenoote van den kapitein, haar 13- jarig broertje J. D., dekknecht en haar 2- jarig zoontje. Achter de „Jupille" v(tfr het Duitsche stoomschip „Elbing I", evenals de sleepboot in de richting van de stad. Op een gegeven oogenblik naderde van den an deren kant een sleep. De kapitein van de „Jupille" wildo daarvoor nog heenvaren. De loods op do Elbing" probeerde eerst de sleepboot recht voorbij te varen, doch toon daarvoor niet voldoende ruimte bleek ie zijn, haalde ook de „Elbflig" links uit. Dit geschiedde gelijkertijd niet dc sleepboot en het gevolg was dat de „Jupille" in de flank werd aangevaren. Door de hevige schok geraakten de kapitein, diens vader en de dekknecht te wat.er, terwijl de sleepboot op hetzelfde oogenblik begon te zinken. De kapitcié werd gered door eenige schippers, terwijl ook zijn vader en de dekknecht wer den opgepikt De vrouw van de kapitein, die zich met Laar zoontje in de kajuit bevond, had geen gelegenheid meer aan dek te komen. Moeder en kind verdwenen korten tijd later met.do „Jupille" in de diepte. Bei den verdronken. Pogingen van toegeschoten schippers om do vrouw en het kind te redden, waren tol mislukking gedoemd. Morgen zal de sleepboot gelicht worden en dan pas zal men de lijken kunnen ber gen. DE DAAD VAN EEN KRANKZINNIGE. Zijn vader met een bijl gedood. Men meldt ons uit Rotterdam: Gisterenmiddag heeft de- 30-jarigo kan toorbediende W. de H. uit de Sionstraat alhier, met een bijl zijn 75-jarigen vader J. de H., wonende in de Slachthuisstraat, .van het leven beroofd. Het drama heeft zich als volgt toege dragen: Nadat de kantoorbediende, die ongehuwd is, thuis had^gegeten, begaf hij zich naar do ouderlijke woning. Aan de deur vond hij zijn moeder en hij vroeg waar zijn vader was. Ze verwees hem naar boven. Op de eerste verdieping gekomen die van zijn ouders vernam hij van zijn zuster dat z'n vader op zolder wa,s. Dadelijk begaf hij zich daarheen. De oude man was bezig met aardappelen schillen en vermoedde üiot dat z'n zoon, dio plotseling ver scheen, booze bedoelingen had. Laatstge noemde evenwel greep een bijl en diende daar z'n vader een slag mede op 't hoofd toe. Do oude man gaf oen gil on zakte In elkaar, doch dit weerhield den zoon niet zijn vader nog eenigen lijd met den bijl to blijven bewerken. Toen verliet hij langs de tTap de woning en begaf hij zich, alsof er niets gebeurd was, naar zijn kantoor. De concierge maakte hem er op opmerkzaam dat cr bloed aan z'n handen zat. De kan toorbediende antwoordde daarop: ,.ïk heb m'n vader de hersens ingeslagen" en be gaf zich vervolgens aan zijn werk. Inmiddels was de politie van het voor gevallene in kennis gesteld door buron, die bel gillen van den ouden man hadden ge boord en onmiddellijk begaf zij zich naar bet kantoor, waar de kantoorbediende werd gearresteerd. Hij werd overgebracht caar het politiebureau aan do Mcerman- «traat en aldaar in bewaring gesteld. Ook bad men den G. G. D. gewaarschuwd en aezo vervoerde den vader in hoogst ernsti gen toestanr naar het ziekenhuis op den Coolsingel. Daar heeft hij nog eenigen tijd geleefd en is toen aan de bekomen schedel breuk overleden. De kantoorbediende werd aan bovenge noemd bureau in verhoor genomen doch Op haar gouden bruiloft gestorven. Dinsdag vierde een echtpaar in de Nieuw straat te Enschedé zijn gouden bruiloft en allo kindoren en kleinkinderen waren geko In het badplaatsje Middroy op liet eiland Wollin is Dinsdagmorgen de vrouw van den Professor aan de Berlijnsche univer siteit Paul Lensch, die vroeger ook leider der „Deutsche Allgem. Ztg." is geweest, Gevecht met roovers. In de huurt van Prizrend in Zuid-Servië is het tot een bloedige botsing gekomen tus schen een rooverhendo en oen patrouille der gendarmerie. Do strijd duurde den ge heelen dag en naar do bladen melden, werd daarbij ook van een kanon gebruik ge maakt. Het gevecht eindigde met een vol slagen nederlaag van dc bende, waarvan 7 leden dood op het slagveld achterble ven. Een berg In beweging. Uit Zurich wordt gemold: Do 1700 M. hooge Monte Arbino, aan den voet waar van Bellinzona Is gelegen, ia sedert eenigo dagen in voortdurende beweging, ten ge volge waarvan de top van den berg zich reeds een meter heeft verplaatst. Geweldige aardmassa's dreigen neer te storten. Voor Bellinzona bestaat geen direct gevaar, daar het door een kleino tusschen den Monte Arbino en do plaats gelegen granieten berg wordt beschermd. Vijfhonderd negers komen in Europa afstudeeren. Do „Matin" weet to vertellen, dat begin Mei van het volgende jaar een transatlan tische boot met ongewone vracht uit Amerika in Engeland zal arrivocren. Er zullen n.l. 500 negers aan boord zijn als opvarenden, terwijl ook de équipage, ad 150 man, uitsluitend uit negers zal be staan. Do passagiers, die het schip ge charterd hebben, komen met de onschul dige bedoeling, in Europa hun studiën te volbrengen. Het zijn immers candidaten naar do voornaamste liberale beroepen: geneeskunde, rechten, letterkunde, enz. Do jongelui zullen zicli over het geheele continent verspreiden. Ook Nederland zal bezoek van hen brijgen. Do studenten zullen natuurlijk, al naar hun studievak, belanstelling aan den dag leggen voor zie kenhuizen, paleizen van justitie, parle menten, enz. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Geen goede manieren. Het eerste nummer van hot kantonrech- terlijk programma van gisteren was het optreden van het mannenkwarlel G. J. v. d. M., N. v. H., K. K. en E. B. uit L e i d o n. Zij allen hadden gioolelijks tegen de wetten der beleefdheid gezondigd. Im mers het behoort tot den goeden toon, dat men iemand, die een brief schrijft met een of ander beleefd verzoek, netjes terug schrijft, ook al sluit hij geen postzegel voor antwoord in. Do heer Goslinga, directeur van den Raad van Arbeid, had dc leden van bo vengenoemd quartet een beleefd briefje gezonden, waarin hij hen om inlichtingen verzocht betreffende hun rentekaart. Zij waren toen zoo onbeleefd geweest hierop absoluut niet to antwoorden, met het ge volg, dat zij nu een gratis uitvoering voor liet kantongerecht mochten geven en al was er van de vier ook maar één versche nen, do ambtenaar was zoo vrij toch maar van allen het honorarium tc verzoeken, zijndo een bedrag van 4 X 10. Een vervolgd ras. Het deegkunstenaarsgildc te Noord- wijk aan Zee begint nu wel oen dra matische bekendheid te krijgen, daar bijna iedere zitting door een of ander lid van dat gildo uit Noordwijk aan Zoe wordt op geluisterd. Nu was het weer J. v. R., die tweemaal op de bon was geslingerd. Het eerste de lict was gelegen in het feit dat hij des avonds na 8 uur bakkersarbeid had ver richt en het tweede, dat hij geen arbeids kaart in huis had voor zijn loopjongen. Slechts één merk kan 't beste zyn Do kantonrechter bracht hein nog onder liet oog, dat het nog geen tweo jaar gele den was, dat hij veroordeeld was voor eenzelfde bakkersdelict. Ofschoon de bakker de gewoonte wordt een tweede natuur zoete brood jes ging bakken, de ambtenaar was er schijnbaar niet „happig" op, maar zcido dat hij bij druk to maar een extra-doeg- kunstenaar moest engageeren en veroor deelde hom voor het cersto feit tot 10 of 10 dagen en voor het tweede lot 20 of 10 dagen. Dat is me ook 'n snijcr. Misschien zit het in den naam Pielcr Jolles, maar do slager P. J. G. uit L o i- d or dorp is oen rare snijer en wel in do lellerlijko beteokenis van hot woord. Do snoodaard had een varkon ter keu ring afgeleverd, uit welles welvoed lichaam hij van tc voren het hart. long en lever en meer dergelijke natuurlijke en elemen taire bestanddeelen had weggesneden. necl grappig verdedigde hij zich door to zoggen, dat hij por ongeluk te diep h"hd gesneden en dat genoemde onderdooien er toen uitgevallen waren Do hulpkourmeester J. W. Th. dc Iloer bevestigde het verbaal en daar de „snijer" al eens meer bij den kantonrechter op een officieoio nudienlie was verschenen, kwam dit het rijkslaadjo nog meer ten goede, daar d'1 ambtenaar nu f 10 boete eischic. Afwachten en thee drinken. JIktIou besloot do kantonrechter in do zaak tegen J. W. S., monteur to Noord- w ij k, dio terecht stond wegens het feit dat hij mot een motorrijtuig harder zou gereden hebben dan 20 K M Beklaagde had zelf opgegeven dol hij van meening was 25 K.M. tc hebben ge reden, maar hij scheen nu ietwat zijn verstandelijke vermogons op het be wuste oogenblik van dio opgavo to be twijfelen, hij trachtte do opgegeven snel heid zeer to verminderen. G. J. P. R. uit Iloek van Holland, als getuige gehoord, dacht dat de snelheid meer dan 30 K.M. was geweest. De kantonrechter vond het raadzaam nog eens af te wachton om ajidero getui gen to hooren en stelde do zaak uit Int 21) September Een auitucmei du moest gaven, v. v. 11. uit Haarlemmor meer, had zijn vijf arbeiders te Noordwijkerhont 4 dagen lang één uur to lang laten wer ken en had tevens verzuimd voor do zoor aan te raden tegenwoordigheid van oen arbeidslijst zorg to dragen, in pluul.s van aannemen mocht hij nu aflikken en wel 20 X J oftewel 1 piek per dug en por man. LJe gevolgen van ccn glas cham pagne. Te Ocgstgeest word eon schitterende zaak in automobielen geopend on dio büjdo gebeurtenis werd op groolscho wijze met „sjampio" gevierd. Uok do chef-monteur P. 1.. uit J. ei don kreeg een neut, ging daarop uan 'l stuur rad zitten on tornde oen goed begin is het halve work op den Rijnsbui gi-rw. g ter hoogte van l'osthof tegen 'n uulu van do Coöperatieve keuken op die beladen was met allerlei lekkernijen, met vaardige h.i.nl bereid en dionendo om do culinaire neigin gen van het coüperalitT-elend men.sehdom op kostelijke wijze to bevredigen. Een Jiudo ploeg getuigen was present om hun licht «►ver dezo droeve gebeurtenis te laten scluj-, nen. Daar waren twee ordebewakers, tweo autokoetsiers en een kleercnsmid dio allen als één man dc schuld op de sterk ontwik kelde schouders van beklaagde deponeer den. L. wilde ook getuigen 4Ï décharge doen hooren, reden waarom dc zaak lot 29 Sept. werd uitgesteld. Een kilometer-wellusteling. li. D. woont le Wasdenaar in een deftige buurt en rijdt met een auto. Be voor do found liggende conclusio is dus, dat hij nogal goed in do dubbeljes zit. Dezo kapitalist stond gisteren terecht, beticht van .het feit dat hij te Ocgstgeest ter lioog- to van 't Groene Kerkje vooreerst te hard had gereden en tweedens 'n jonge jeugdop- fokker werkzaam in do school to Katwijk aan den Rijn en wonende te Warmond cn passant onder zijn wagen had meegeno men na oerst diens fiets aan mootjes to hebben gereden. Hij verzuimde dit zaakje met den bena deelde, die cr het loven hij afbracht, had to regelen, en kwam'dus voor mr. Klein te staan.' Een heele sliert getuigen werd weer ge hoord, die allen beklaagde alle schuld we ten. Op den vraag van den kantonrechter na icdero getuigenverklaring of hij op dia verklaring nog iels had aan lo merken, unlwoorddo beklaagde stereotiep: „Lijkt heelemaal niks." Al was do Wassenaarder het met al dio luitjes ook niet eens, hij werd toch stevig gekist daar do ambtenaar 30 of 10 da gen tegen hem eischto. Dat wou niet rondloopcn. Het edelo trio Noordwijkachc ko- nijnenstroopers was niet voor de poes. Zij werden beschuldigd zich des nachts met kunstlicht bevonden te hebben op het jachtveld Langeveld, althan3 daar waren zij gezien door dc jachtopzieners Rolver» en v. d. Meulen, dio zulks als getuigen bevestigden. Allo drie zaten zij goed ir

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 5