weken lot einde Augustus kwamen slechts 21 regendagen voor, waarvan 8 niet meer dan enkele tienden milimelers opleverden, ternauwernood voldoende om de straat even nat te maken. Er bleven dus ^3 da gen over met regen van eenige bcteekenis, waarvan 3 met ongeveer 10 m.M. feitelijk do eenige drie dagen met flink wat regen. De totale regenboeveelheid bedroeg in die zes weken 70 m.M., waarvan dus 40 m.M. gevallen zijn in de tien overige regendagen, die dus ieder maar een geringe hoeveel heid hebben gegeven. Men ziet dus dat de regen na St.-Mar- griet gedurende de critieke zes weken niet veel 'e beleekencn heeft gehad en dat het spreekwoord dezen zomer getoond heeft weinig waarde te bezitten. Gaat men het verdere verloop der weers gesteldheid na, dan lijkt het weer alspf bet spreekwoord in dien zin gewijzigd zou moeten worden, dat de regen' pas na zes wpken van beleekenis wordt. Immers wij zien nu sedert enkele dagen, dat het weel bij overigens voor goed weer gunstige om standigheden (o.a. hoogen barometerstand) neiging tot rcgenachtigbeid heeft gekre gen. Do heete dagen van de vorige week schepen de periode van droog weer te heb ben afgesloten. En toch ziet de algemeene Europeesche weerstoestand er nog niet on gunstig uit. In het Zuiden ligt nog steeds een belangrijk gebied van hoogen druk, waarmede bij de vooruitzichten te rekenen valt. Daartegenover krijgen do depresses in hel Noord-Westen hoe langer hoe meer invloed op de weersgesteldheid in onze streken en het zijn voornamelijk die kleine met do groote depressie samenhangende secundaire minima, die bij vorkeur over do Noordzee cn haar omstreken optreden, welke hier het gunstige weer verstoren ile motregens, welke do laatste dagen zoo dikwijls voorkwamen, zijn een typisch ver schijnsel, behoorende hij deze kleine secun daire depressies. Eveneens de snel verloo- pendo weersveranderingen, de overgangen van goed op slecht weer en van regen op opklaring met doorbrekende bewolking. De roman van een hond. Zekere mevrouw F. te Roterdam had een hond, die naar den naam van Tommie luisterde. Eenige maanden geleden is Tom mie weggeloopen en tot voor enkele we ken zag mevrouw F. haar hond niet te rug. Toen kwam zij op straat een dame te gen, zekere mevrouw K., die een hond bij zich had, welk dier als twee druppels wa ter op Tommio geleek. Mevrouw F. keek nog eens en nog eens. Het liet geen twijfel. Het was Tommie. Tommie! Tommie! riep mevrouw F., zacht lokkend. Do hond bleef staan, spitste de ooren, er kwam beweging in zijn staart en luid blaf fend en lustig kwispelend kwam hij naar mevrouw F. gedraafd. Het was Tommie. Mevrouw K. volgde den hond naar zijn oude meesteres. Hoe komt u aan dien hond?" vroeg deze. Die is eenige weken geleden, met mijn man meegeloopen. Het dier wilde niet meer weg en toen hebben wij hem. gehouden. Maar het is mijn hond en hij heet Tommie. De dames beraadslaagden even en toen vonden zij er het volgende op. Zij lieten Tommie sthan en gingen ieder een ande ren kant op. Er was afgesproken, dat geen van bejden het dier zou roepen, maar dat hel het eigendom zou worden van haar, die door Tommie zou worden nageloopen. Do dames vertrokken, do een sloeg links, de andere rechts af. En Tommie bleef be sluiteloos staan. Eindelijk draaide hij zich om en liep mevrouw K., do nieuwe mees teres, na. Het pleit was beslist. Aan me vrouw K. zou Tommie voortaan loebehoo- ren. Maar Tommio is een ontrouw dier. Kort daarna wandelde mevrouw F. weer op straat en weer kwam zij Tommie tegen. Ditmaal liep het dier alleen en blijkbaar was hij op inaraude. Mevrouw F. riep don hond, die dadelijk naar haar toe kwam on haar heel vrijwil lig volgde naar zijn oude woning. Maar mevrouw F. wilde Tommie, die zooveel blijken van zijn ontrouw gegeven had, niet houden en zij vorkpcht hem aan den slager, zekeren S. Nu zou een ieder denken, dat een slagerij voor een hond het paradijs op aarde beteeken t. Tommie oordeelde er anders over en liep weg naar de woning van mevr. K. Maar ook mevrouw K. wilde Tommie, die zooveel blijken van zijn ontrouw gege ven had, niet houden cn zij verkocht hem aan eon jongen man, die toevallig ook S. heet. Tommio kon het ook bij dezen S. niet wennen, liep weg en vluchtte naar zijn eerste meesteres, mevrouw F. Dczo is zeer verbaasd, Tommio terug te zien en" brengt hem weer naar slager S., aan wien zij hem verkocht had. Daar was Tommio gistermiddag nog. Maar de andere S. is naar do politie ge- loopcn, heeft aangifte gedaan van vermis sing van zijn hond en zijn opsporig ver zocht. De politie zal trachten bet raadsel, aan wie of wien Tommio nu eigenlijk behoort op to lossen. Buifeni. Berichten NIEUWE AANSLAGEN OP DUITSCHE TREINEN. Ontsporingspogingen in Silezië en Sleeswijk. Drie in twee'dagen. Op^ hot traject OppelnKarlsruhe (Sile- fcië) ia Zaterdag 'n treinaanslag geploegd. Even voor het station Karlsruhe bespeur de de machinist van den personentrein 1200, dat er iets niet in ordo was. Daar. nadat de trein in het station was gearri- Toerd, geen beschadiging werd gevonden, [Word hot traject afgezocht, waarbij men ."vaststelde, dat op een bepaalde plaats do moeren waren losgedraaid. Onmiddellijk [Werd eon onderzoek met. beliulp van poli tiehonden ingesteld, met het gevolg, dat Inen de daders reeds op het spoor is. i Do directie der spoorwegen te Altona üceit nicuc, dat Zonuag op den spoorweg tusschen dc stations Ncuuiünster en Nor- toff weer ecu poging gc 'aan is, den per sonentrein no. 957 to doen ontsporen. Op de rails was een zeer groote steen gelegd. Door een baanwachter en treinpersoneel werd de hinderpaal verwijderd. De trein kon zonder moeite do reis vervolgen. Bij het onderzoek dat ingesteld werd, gelukte het den dader van dezen aanslag te arresteeren. Het was een 17-iarige jon gen, die door het Rijksopvoedingsgesticht bij een landbouwer in den omtrek van den Bpoorweg was uitbesteed. In het district Chemnitz is een trein aanslag gepleegd, dc negende in een tijds verloop van slechts tien weken. Op liet tra ject SchmcBucholzWaltersdorf werd namelijk een hoop stcenen gevonden. Doordat dc in aantocht ziinde trein nog bijtijds tot staan kon worden gebracht, is een ramp voorkomen. Dc daders slaagden er in tc ontsnappen. Dc typhusepidemie in Duitsnhland. De oorzaak der ziekte. De „Voss. Ztg." deelt mee, dat waar schijnlijk dc oorzaak der ziekte gelegen is in een der waterleidingen die Hannover van water voorziet. Roods eenige weken geleden werd geconstateerd, dat het water uit een der leidingen oorzaak was van vele gevallen van maag en ingewand sloor- nissen. Men heeft toen onmiddellijk een aantal bronnen, waaruit die leiding water kreeg, buiten werking gesteld en sindsdien was do watertoevoer weer zuiver. Blijkbaar zijn er met de bacteriën die de maag- en darmstoornissen veroorzaakten, ook ty- pbusbacteriën in do leiding gekomen. De incubatietijd is bij typhus oen tot drie weken en daarom komt de infectie eerst thans tot een uitbarsting. Het is niet waar schijnlijk, dat er zich thans nog bacillen in de leiding bevinden. Toch moet met het toenemen van liet aantal ziektegevallen rekening worden gehouden, omdat er een groot aantal per sonen van het geinfecteerde water hebben gedronken, terwijl ook de eene persoon de besmetting op een andere kan overbren gen. Ook te Maagdenburg typhus. Uit Hannover wordt gemeld, dat het aantal typhus-patiënten tot 733 gestegen is. Naar uit Maagdenburg wordt gemeld, is ook daar typhus geconstateerdtot dus ver zijn dertig gevallen bekend. Te Maag denburg hebben nog geen sterfgevallen plaats gehad. Verdere uitbreiding gevreesd. Do typhus-cpidemie heeft thans een omvang bereikt, zooals tc Hannover nog nimmer is voorgekomen. Het aantal ge vallen met doodclijke afloop bedraagt reeds 13. Dc regeering en het stedelijk be stuur stellen alles in het werk, om een vérdere uitbreiding zoo mogelijk tegen te gaan. Daar er niet voldoende bedden zijn en ook de uit Berlijn gezonden isoleeringsbaT rakken met 100 bedden in het tekort niet geheel kunnen voorzien, is men er toe over gegaan, in verschillende scholen ruimte voor voorloopig 300 bedden beschikbaar te stollen, waarmede men de eerstvolgende da gen hoopt toe te komen. Omtrent dc oorzaak der epidemie tast men nog steeds in het duister. Men neemt echter aan, dat het water uit een dor ste delijke drinkwaterreservoirs te Reddingen besmet is geweest. Men vreest, dat dc epi demie haar hoogtepunt nog altijd niet heeft bereikt. „Risico van den arbeid". In het mijnwerkersdislrict Durham heb ben twee dokters een paar benauwde oogen blikken beleefd. Zij moesten te Houghton- le-Spring twintig ongehuwde mijnwerkers 'onderzoeken om uit te maken of dezen voor uitkeering in aanmerking kwamen. Het on derzoek viel ten aanzien van de moesten hunner ongunstig uit. Daarover ontstond ontstemming onder de andere mijnwerkers die ten getale van 200 a 300 het gebouw, waar liet onderzoek had plaats gehad be stormden. De arstcn zagen zicli verplicht de vlucht te nemen. De mijnwerkers wier pen hun echter steene achterna, waardoor eenige do artsen troffen. Hondsdagen in September. Het is in do afgeloopcn week warm ge weest in Parijs, zoo warm, dat de bladen zelfs van do hondsdagen spreken, waartoe een temperatuur van 8G graden zeer ze ker aanleiding geeft. Het asfalt was zoo week, dat het aan de zolen bleef kleven, en gelukkig waren er nog niet voldoendo Septemberstormen geweest, om do boomen van hun blader tooi to berooven, zoodat deze ten minsto nog wat schaduw gaven. Hot is wel een uitzondering, dat in Sep tember een hitte hccrscht, die nauwelijks voor Augustus normaal is. Men moet dan ook tot 1881 teruggaan, toen de tempera tuur in September tot bijna 100 graden steeg, om een dergelijke sehroeihitto te constateereu. RECHTZAKEN KANTONGERECHT HAARL.-MEER. Het overlijden van den Kantonrechter. Na de opening van do openbare zitting nam de plaatsvervangend kantonrechter J. Kastelein, Burgemeester van Aalsmeer het woord, memorcerend het overlijden van den kantonrechter Mr. J. H. ten Bokkel Hunink wiens nagedachtenis spr. hier wilde eeren. Donderdag is de kantonrechter ontsla pen cn daarom past het ons, zei spr., een woord van waardeering uit to spreken over de wijze waarop hij hier zijn ambt heeft bekleed. Gedurende 12 jaren is de kantonrechter alhier werkzaam geweest, hij heeft zijn ambt met liefde vervuld cn stond algemeen bekend als een humaan mensch, steeds bereid eeri ieder te helpen wanneer het hem gevraagd werd. Op 22 April 1925 begon zijn ongesteldheid, en wie had toen kunnen vermoeden, dat wij onze kantonrechter zoo spoedig zouden missen. Gedurende anderhalf jaar mocht ik zijn betrekking onafgebroken waarne men en ik heb zulks met liefde gedaan, omdat onze kantonrechter zulks volkomen waard was. Thans is Mr. Jan Herman ten Bokkel Hunink niet meer, maar zijn nagedachtenis wordo in hooge eere ge houden! Mr. J. F. Hoeffelman als ambtenaar van bet O. M. wil dan ook eenige woor den wijden aan de nagedachtenis van Mr. Jan Herman ten Bokkel Hunink, kanton rechter te Haarlemmermeer. Wij kennen allen, zei spr., het woord: De morluis nil nisi bene: over de dooden niets dan goeds, maar dat was wel werkelijk op hem van toepassing. Hij was rechter. Het kanton gerecht was zijn eerste plicht, daarvoor werkte bij steeds, dikwijls tot laat in den nacht. Hoe sleepte hij den laatsten tijd zijn reeds zieke lichaam voort naar Hoofd dorp om toch maar zijn werkzaamheden aan het kantongerecht to verrichten. Hij was do vraagbaak voor velen; wanneer een ingezetene bij hem kwam met een bil lijk verzoek, dan werd dit steeds toege staan, doch was het niet billijk, dan werd het ook onherroepelijk afgewezen. Daar naast was hij mcnsch. Bij zijn rechter lijke beslissingen had hij dikwijls bewust of onbewust voor oogen de beroemde spreuk van den Romeinschen diebter Ho- ratius: Homo sum, humani nil a me alic- num puto; ik ben een mensch, niets men- schclijks acht ik mij vreemd en daarom juist waxen zijn beslissingen goed. Hoe groot het verlies voor zijn familie en naasten is, kunnen wij niet beseffen, hoe groot de wonden door zijn beengaan ont slaan, kunnen wij niet peilen, maar laat dat een troost zijn voor zijn familie en naasten: Zooals hij geleefd heeft zal het zeker goed geweest zijn. Daarna wijdde de griffier Mr. Avis nog eenige woorden aan zijn nagedachtenis. Ik ben er van overtuigd, zei spr., dat ieder die hem gekend heeft niet zonder ontroe ring .van zijn heengaan heeft kennis ge nomen cn dat zal wel in de eerste plaats het geval zijn met hen die dagelijks om en bij hem waren. Sinds 22 April '25 heeft bij zijn ambt feitelijk neergelegd, daartoe gedwongen door zijn ziekte die hem thans ten grave heeft gevoerd. Moedig heeft hij er tegen gestreden; met ijzeren wil heeft hij langen tijd, lijdende als hij was, weer stand geboden aan de# verlammende in vloed die van zijn ziekte uitging. Tot hij niet meer kon. Ik zal niet pogen hier te schetsen, wat er in den man is omge gaan, toen hij genoodzaakt was zijn werk uit handen te geven. Toch hoopte hij -en ook wij, dat een langdurige rust hem zijn krachten zou hergeven en hem weder in staat stéllen zijn functie wederom op te nemen. De hoop werd nog versterkt toen twee maanden geleden er plotseling een goede wending in zijn toestand schoen ie komen. Dat verschijnsel van beterschap was helaas slechts schijn. Na een korten tijd trad oen inzinking in, welke spoedig door den dood is gevolgd. Maar nu hij niet moer bij ons is, zoo zal ik hier nog met erkentelijkheid memorecren, wat ik steeds zoo hoog in hem heb gewaardeerd, twee zaken: le de groote liefde voor zijn ambt, 2e zijn gelijkmatig humeur. Dat maakte onze samenwerking zoo aangenaam. Zelfs toen de symploncn van zijn ziekte zich vertoonden, klaagde hij niet. Mijnheer de kantonrechter het leven roept ons. Maar ik wil niet eindigen alvorens hier te heb ben verklaard dat de nagedachtenis van Mr. Jan Herman Ten Bokkel Hunink bij mij in hooge eere zal blijven. De eerste die hierna berecht werd was M. II. R., koopman te Amsterdam. Deze was in verzet gekomen van een vonnis van 2G Juli waarbij hij was veroordeeld lol f 3 of 3 d. Het bleek dat verdachte niet had gevaren, en in Amsterdam was geweest. De ambtenaar vroeg hedeft vrijspraak; «litspraak conform. T. F., bakker le Lisse, heeft brood ten verkoop in voorraad gehad hetwelk te licht was aan vaste stoffen. Hij was door de Leidsche Keuringsdienst 4 maal ge waarschuwd. Eisch 15 of 15 d., uit spraak conform. IIJ., voerman te Hoofddorp, heeft gras geroofd, toebehoorend aan \V. Warasteker aldaar. Bckl. laat verstek gaan. Eisch 5 of 5 dagen, uitspraak conform. C. A. G, scholier te Haarl.-meor, had in zijn woning aan tien IJweg een radio-afzendinstallatie gemaakt zonder vergunning van don Staal. Bckl. bekende seinen to hebben verzonden, doch het wa ren maar proeven, waarom hij het geen radio-tëlegraaf achtte De heer G. de Vries, technisch Rijksambtenaar, had de installatie aangetroffen en in beslag laten nemen. Eisch 20 of 10 dagen met ver beurdverklaring; uitspraak conform. J. v. Z., timmerman te Hillcgom, had het verkeer te Hillcgom in gevaar ge bracht met een vierwielig motorrijtuig, doordat hij een rijtuig wilde passeeren terwijl een andere luxe auto naderde wel ke beschadigd werd. Eisch 30 of 10 da gen; uitspraak 25 of 10 dagen. J. J B., te Noord wijk, heeft als be stuurder met een vierwielig motorrijtuig gereden in de gemeente Lisse, en bet ver- Keer in gevaar gebracht doordat hij een brik aanreed. Verd. ontkende doch getui ge verklaarde dal verd. schuld had. Eisch J5 of 15 dagen; uitspraak 12 of 5 dagen. A. B, te Leiden, had gereden in de gemeente Ilillegom met groote snelheid, zoodat een paar wielrijders snel moesten ruimen, om niet aangereden te worden. Hierdoor had hij het verkeer in gevaar gebracht. Vc-rd. meende met matigen gang te hebben gereden. Eisch 15 of 15 d.; uitspraak 12 of 12 dagen. 1de Garbeider te Aalsmeer, had gereden met een auto op de Nieuwemeor- dijk, Badhoevelaan en Sloterbrug te Haar lemmermeer met een auto zonder rijbe- i wijs en in staat van kennelijke dronken schap, zoodat hij 4 maal de brug aanreed en ten slotte dwars op de brug stond. Verd. laat verstek gaan. Eisch 75 en 10 dagen en 10 of 1 dag; uitspraak con form. L. W. T., bloemist te H i 11 e g o m liet verstek gaan, had geloopen op het land van v. Waveren, vermoedelijk om te stroo pen. Eisch 8 of 8 dagen; uitspraak conform. I. en W. M., metselaars te Leiden, hebben op racefietsen door Lisse gereden op zoodanige wijze dat het verkeer in ge vaar werd gebracht. Brigadier Boerema had procesverbaal opgemaakt. Eisch ieder 10 of 10 dagen; uitspraak conform. G. B., chauffeur te Bloemendaal haft op de Leidschevaart onder Lisse niet vol doende uitgeweken, waardoor een juffrouw werd aangereden. Getuige Laurens Zuid broek te Noordwijk had do aanrijding ge zien. Eisch 15 of 15 dagen; uitspraak conform. A. L. heeft gereden in de' gemeente Aalsmeer met een motorrijtuig op zoo danige wijze dat hij een andere auto aan reed door verkeerd uithalen in een bocht. Eiscli J 10 of 5 dagen; uitspraak conform. A. K., slager te Haar 1.-meer, heeft 2 honden laten losloopen, die van B. en W. moesten worden vastgehoud9n, omdat ze al eerder gevaarlijk waren opgetreden. Thans hadden zij een hondje van Smit al daar verscheurd. Eisch 12 of 12 dagen; uitspraak conform. J. W. van 0. heeft te H i 11 e g o m niet gezorgd dat twee arbeiders niet werkten na bepaalde uren, in strijd met de Ar beidswet. Verd. wist er niets van. Deze twee arbeiders hadden dit uit eigen bewe ging gedaan. Eisch 2 maal 4 of 4 d.; uitspraak 2 maal 3 of 3 dagen. Gh. F., to Hoofddorp, had J. Spij ker, klompenmaker aldaar, aangereden. Verd. ontkent. Hij meende dat Spijker te veel op had. De ambtenaar vraagt of hij wel eens drinkt, waarop de majoor der Rijkspolitie zegt: Spijker verdrinkt alles. De zaak wordt aangehouden om nog een getuige te hooren. SPORT VOETBAL. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R. K. Sportvereeniging A. V. V. Ondanks de slechte weersgesteldheid »s er op het A. V. V. terrein nog aardig ge voetbald, ofschoon de gladde bal en I'll glibberige terrein goed voetbal bijna on mogelijk maakten. Te 1 uur speelden 2 combinaties van A. V. V. II en III een gemoec.elijk oefenpar tijtje tegen elkaar, waarbij zeer dikwijls mooi samenspel werd vertoond -en meerde re spelers toonden met een beetje goeden wil een behoorlijk partijtje voetbal te_kun nen spelen. Als oefenwedstrijd had deze kamp dan ook veel waarde en wanneer m de a.s. Competitie met dezelfde geestdrift en nog iets beter wordt samengespeeld, dan kunnen successen niet uitblijven en be looft liet veel goeds. Te 2.30 uur traden A. V. V. IGraaf Willem III in het veld. A. V. V. I dat mot 5 invallers uitkwam en bovendien mot 10 man speelde, moest loeon Graaf "Willem mi het onderspit delven, wat zeer zeker niet lief geval zou geweest zijn, wanneer A V. V. volledig wa.« geweest. A. V. V. wint den toss en Gr. Willem trapt af: in het hein is liet een gcliikop- paanden strijd, waarin aan heide zijden aardig wordt samengespeeld, plotseling heefl Gr. W. succes, als oen als voorzet bedoelden bal door don wind in het doel verdwiint. Hierdoor niet ontmoedigd snoeit A V. V. geestdriftig vorder, doch voorloo pig blijft Succes uil. terwijl daarop Gr, W voor dc 2de maal doelpunt. Als weder is afpetrant, beeint het te re- venen. zoodat de Scheidsrechter inrukken blaast en er ongeveer 20 minuten voor don iegen gestaakt moet worden. Als er dan weder begonnen wordt, blijkt het veld uiterst glad, zoodat besloten wordt 2 maal een half uur te spelen. A. V. V. zit dan ge ducht on den hal en hooft spoedig succes, doch ook Gr. W. doelnunt wederom. A. V V. blijft echter aanvallen cn weet spoedig weder op fraaie vijze to doolnunton. hier door aangemoedigd, bliiven zij aanvallend en hebben oen tijd het beste van hot spy!, doch succes blijf, uit, daar do paal cn de modder verscheidene malen don G. W. kee ner te hulp komen. Gr. W. daarentegen wist hii enkele uitvallen nog 2 maal on fraaie wijze te doelpunten, zoodnf to^n einde go- floten werd. Gr. W. een 52 overwinning bad behaald; liet was een mooie en In de beste verstandhouding en prettig gespeel- den wedstrijd, die door scheid «recht or v d. Giesen op keurige wijze werd geleid. ZEILEN. Int. zeilwedstrijden te Antwerpen. Adm. de Ruyter wint het Scncldejuweel De derde en laatste dag van de int. zeil wedstrijden bracht te Antwerpen een schit terende eindzege voor de Nederlandsche zeilers. Zoowel het Scheldejuweel als de Schaal van Italië werden door een Neder- 'andsch jacht gewonnen. De Admiraal do Ruyter, gestuurd door Mr. J. R. Carp legde ovenals verleden jaar beslag op hot Scheldejuweel, terwijl de Schaal van Italië, de prijs voor den kort- sten tijd van de drie wedstrijddagen, door de Kemphaan (stuurman H. J. Pluygers) gewonnen werd. De officieele rangschikking van heden luidt: 1. Adm. de Ruyter (Mr. J. R. C.arp") heen 1.58.02 terug 1.51.11, totaal 3.49.13; 2 Antigon (L. Huvbrechts, België") heen 2 0133. terifj? 15102. totaal 3.53 25: 8 Kemphaan (H. J. Pluygers, Holland") heen 2.01.33, terug 1.52.14, totaal 3.53.47; 4. Sallv; 5. Navaho II; 6. Ciss; 7. Braassc- mermeer; S. Saenden. Eindresultaat: Schaal van Italië over drie dagen: 1. Kemphaan (H. J. Pluygers Holland) 11.18.31. 2. Braarsomermeer (0«kas Nathan, Holland) 11.20.30. 3. An tigon (L. HuyJbréchts, België) ll.20.3j. 4. Ciss; 5. Navaho II; G. Saenden. ZWEMMEN. Kampioenschappen van Amsterdam. Gisterenmiddag werden in 1 et voormali- 1 ge „Obelt" de kampioenschappen van Am sterdam verzwommen. Het programma wercl geopend met do 100 M. vrijen slag voor dames, waaraan ook door mej. M. Martens (Het Y) werd deelgenomen, welke dame den schoolslag zwom en tevens doorzwom, om het record over 200 M. te verbeteren. Dit gelukte ech ter niet, hetgeen voornamelijk kwam, door- dat zij de laats.e 10IJ M. geheel alleen zwom. Desalniettemin maakte zij een tijd van 3 min. 25.2 sec., hetgeen slechts 1.8; 1 sec. hoven het bestaande Nederlandsche record is. Mej. Baron won dit nummer op de 100 M. met glans, betgeen trouwens wel tc verwachten was. De uitslagen waren als volgt: 100 M. vrije slag dames, kampioenschap van Amsterdam: 1. M. Baron (O.D.Z.) in 1 min. 19.8 sec.: 2. E Smits (A.D.Z) in 1 min. 24.8 sec.; 3. J. Korthof (II.DZ in 1 min. 27. sec. 100 M. schoolslag heeron', kampioenschap van Amsterdam; 1. R "Wyss (Y) in 1 min. 22.2 sec.; 2. W Bank (A.Z.) in 1 min. 24 sec.; 3. J. Hottentot (Dolfijn) in 1 min 29 G sec. 100 M. rngzwemmen, kampioenschap von Amsterdam: 1. n. v. Essen (Hot Y) in 1 min. 24 sec.: 2. L. Rorporshoek (R.Z.C.) in 1 min. 27.5 sec.; 3. R Wcber (Het Y) in 1 min. 29.8 sec. 5 maal 50 M. estafette dames. kam- ?i- echap van Amsterdam: 1.-De Amste-dam- sche Dames Zwemelub in 3 min 17 sec met de dames N. Slag, G. Kunst, G. van Spaanrlonck, H. Steijssel cn E. Smits; 2. Do Hollandsche Dames Zwemelub in 3 min. 23.8 sec. 100 M. rugzwemmen; politie-kcmpioen- schap van Amsterdam: 1. P. Hendïrks (A P G. S.) in 1 min. 56.2 sec., 2. J. H. J. Becker (A. P G. S.) in 2 min 1.2 sec. 4 maal 50 M. wisselslag estafette, boeren kampioenschap van Amsterdam: 1. Het Y in 2 min. 25 sec. met de zwemmers H vn Essen, R. "Wyss, K, Leliveld en E. van Es; 2 De Amsterdamsche ZwomclhL in 2 min, 28.2 sec 100 M. schoolslag Politie-knmr>toen- schap van Amsterdam: 1. P. Hendriks (A. P O Sin 1 min. 42.4 sec.: 2. T Hosma (A. P G. S) in 1 min 46 8 sec.; 3 J. H. J Becker CA. PG.S) in 1 min. 56 2 sec. 5 maal 50 M estafette hoeren: 1. Do Zwemver. Het Y in 2 min 34.2 sec. mot de zwemmers: J Köhlor, E Klophms, IT. v Essen, R Wy«s en E van Es: 2 De Am- sterdnmsehe Zwemelub in 2 min. 35.4 sec Popduikén voor dames. Vamnioonc-n-M) voor Nederland: 1. mej. M. Paren fOTIZ) in 32.2 sec.; 2. J CMo CTTet Y) in 45.2 sec 3 M Sutherland Royaards (TT D 7 5 ei 52.8 sec. SCHIETEN. Gewestelijke wedstrijden veer Burger wachten in Zuid-Heiland.- Vrijdag en Zaterdag hebben, zooals reeds in 't kort gemeld op hel scliietterrein van de Haagsclie Burgerwacht aan de Waals- aorpcrweg de gewestelijke schietwedstrij den voor burgerwachten in Zuid-Holland plaats gehad. Deze wedstrijden zijn buiten gewoon geslaagd Zij werden door prach tig weer begunstigd en de deelneming was zeer groot. Ruim 700 schuttetrs namen er aan deel. Het was de eerstom aal, dat oo deze nieuwe banen een wedstrijd van zoo grooten omvang werd gehouden en ge tuigd mag worden, dat zij uitmuntend heb ben voldaan. Op de revolver was do deel neming grootcr dan vorige malen en de resultaten toonden een grooten vooruitgang op dat wapen aan. Uiteraard brengt een dergelijke wedstriid veel werk met zich en al heeft de uitgebreide regelingscommissie in haar geheel zich ingespannen, toch menen wij speciaal te moeten noemen de heeren F. L. van den Hoff, Th. A. M. Wil- lemse, J. J .Rinses, P. J. Reulc, E. A. v. Wely, G. J. Blij, J. F. Croockewit, A. M. van Roosendaal en E. Wolthuis. Het wel slagen van deze wedstrijd is grootendcels aan hen te danken. De uitslagen waren als volgt: Hoogste korpsschuttetr (scherp) prijs een rijwiel aange boden door dc Eerste Noderl. Rijwielfabriek v./h. Burgers, Deventer: E. Wolthuis Rotterdam, 59 punten Hoogse korpsschutter, veteranen mod. Burg. Leiden, J. Maltha, Delft, 57 pun Ion. Hoogstekorpsschuttctr klasse A. margi: zilv. medaille luit.-kol. B. B. jhr. D. C. Graswinckel: H. Gübel, Bodegraven. 59 punten. Hoogste korpssöliultter G XT (extra korpswedstrijd), verg. zilv medaille var den comt, Haagscfro Burgerwacht: R II. van Wijk, Rottetda'm. 57 punten. Hoogste korpsschutter revolver, medaille van kol. Seyfardt: K. Woldendorp, Rotter dam, 57 punten. Verplichte korpswedslrijd (scherp), af stand 100 meter, 6 partronen per schutter, maximum-aantal punten 300: Afdeeling veteranen: le prijs Don Haag, district E, 248 punten; 2e prijs Den Haag, district A, 245 punten. Afdeeling klasse A: le prijs Rotterdam T, 268 p.; 2e prijs Rotterdam III 244 p. 3c prijs Rotterdam IT. 241 p. Afdeeling klasse R: Ie prijs Rijnsburg 254 p., 2e pr. Rotterdam I 248 p.. 3e prijs Voorscholen 245 p., 4e prijs Nieuw Helvoet 241 punten. Afdeeling C: le prijs L e i d'cn 252 p.; 2e priic 's-Gravenzande 236 p., 3e prijs Kat wijk 227 p. Afdeeling klasse A, marga: le pr. Bos koop 2G9 p., 2e prijs Bodegraven 259 p. Afdeeling klasse B: le prijs Voorburg 264 punten, 2e prijs Rozenburg 258 punten. Vilegend Vendel Scherp: 1e prijs Rotter dam I 271 punten, 2e prija De? Haag 1 265 punten. Wedstrijd C XT: le prijs Rotterdam 260. punten. 2e prijs Westland 257 p. Revolver: le prijs Rotterdam I 265 pun ten. 2e prijs Rotterdam II 237 puntrji: 3e prijs Rotterdam III 237 puntmi: i pr'B Rotterdam IV 225 punten.

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 4