Tweede Blad. Do trams, die mot grooto snelheid reden, schoven tot driekwart van haar lengte over elkaar. Men vreest, dat het aantal dooden nog zal stijgen. Mijnramp in Oklahoma. Het aantal slachtoffers nog onbokend. Uit Tamoka (Oklahoma) wordt geseind: In een mijn hier ter stede heeft een ont ploffing plaats gehad. Er zijn nog geen juiste berichten omtrent hel aantal mijn werkers, dat zich in do mijn bevindt, doch gewoonlijk worken er meer dan tweehonderd arbeiders. Eenige mijnwer kers, die zich op het oogenblik van de ontploffing in do miju bevonden, konden ontsnappen Reddingsmanschappen met vochtige sponzen aan de lippen wisten nog eenige anderen uit de mijn te trekken, die ernstige brandwonden hadden gekre- gen. Men vreest, dat degenen, die zich thans nog in do mijn bevinden, om het leven zullen komen. Dorp in Tirol door btand vernield. Het dorp Egg in het Pitsdal is door brand vernield. Voorts zijn bij Sterzing negen huizen van het gehucht Flan in de asch gelegd. Bijna niets kon in veiligheid worden gebracht. Er zal toen voor lu*m niet anders op dan het rijwiel voorloopig in beslag Ie ne men. Toen de agent dit op dien nvmi I ua-1 gezegd, antwoordde cm der beklaagden: Blijf er met je klauwen af, anders sla 'lc je op je smoel". En de daad bij h-q woord voeg -;Je wa ren de Van der P.'s toen op hein ifg-sto ven met liet reeds gemelde resultaat De ambtenaar van het X) M. achtte IfH feit naar wet en overtuiging beweren en requireerde voor elk der van der P\< z-\* weken gevangenisstraf. Vader v. d. P. maakte nog de opmer king, dat. ils er geheten zou zijn, do agent er toch wel eenig littoeken van zou hebben overgehouden. Overigens constateerde vader v. d. P. nog, dat geen van drieën ooit met den strafrechter in aanraking was geweest. „Dit schijnt mij nog toe het eenige ware te zijn in hun beweringen", repliceerde do ambtenaar van het O. M. En hiermee rekening houdend, veroor deelde do politierechter elk van do drie tot twee maanden gevangenisstraf, voor waardelijk met een gehruikelijken proef tijd, gedurende welken de bekl. zich horton de mazen der wet zullen moeten weten 10 houden. In dat vonnis verklaarden ze '0 berusten. KANTONGERECHT TE WOERDEN. Zaterdag 4 September I926 Gemengde Belichten ONGELUKKEN. EEN DROEVIG ONGEVAL TE WADDINXVEEN. Motorbootje met 6 inzittenden overvaren. 3 2-j arige dame verdronken. Donderdagochtend is op de Gouwo to "Waddinxveen een ernstig ongeluk ge beurd. De heer Mulder en mej. Broere be gaven zich in gezelschap van 4 andere personen per motorboot Yan den heer Vis naar het gemeentehuis, waar ze zouden aanteekenen. Ter hoogte van het Bloemeu- daalsche gemaal werd de motorboot ach terop gevaren door de Volharding 11, en door tot op heden onbekende oorzaak overvaren. De inzittenden geraakten te water. Vijf personen konden worden gered, doch mej. de Wit, oud 32 jaar en wonende te Moordrecht, is verdronken. Hoewel on middellijk politiehulp on twee doctoren ter plaatse waren, konden de levensgees ten niet meer worden opgewekt. De droeve gebeurtenis maakte in de ge meente Waddinxveen diepen indruk. De politie stelt naar de oorzaak van het on geluk een onderzoek in. „Tel." De onbewaakte overwegen. Een handelsreiziger gewond Een 24-jarig reiziger van do firma Dros op Texel, de heer J. Stompedissel, wonen de te Helder is Donderdagmiddag met zijn auto bij den tweeden onbewaakten over weg bij Oudesluis tegen den sneltrein ge reden, die om 3.5b uit Helder vertrekt. De auto werd geheel vernield en stortte van circa 8 M. in een gracht. De heer Stompedissel werd er uit ge slingerd en brak op twee plaatsen een van zijn beenen. Per auto werd hij naar het marine-hospitaal te Helder vervoerd. Doodelijk ongeluk. Aan boord van het s.s. „Ruurlo" in de haven te Zaandam, geraakte bij het lossen van hout een partij uit de strop. Een der bootwerkers, de 40-jarige Bouwknegt, die voor het vallende hout wilde vluchten, stiet daarbij met zijn hoofd tegon een ijze ren balk, waardoor hij kwam te vallen en zich zoodanig verwondde, dat hij aan de gevolgen is overleden. Door een panter geheten. Donderdagmiddag kwam het knaapje J. L., dat de menagerie van het circus Amar te Rotterdam bezocht, te dicht bij de panterkooi. De jongen werd in een arm gebeten en moest in het ziekenhuis aan den Gool9ingel worden verbonden. Auto te water gereden. Donderdagavond om acht uur reed de heer E. uit Arnhem met zijn vrouw en twee kinderen in eep phénomobile bij Wes tervoort. Toen zij een anderen auto inhaal den gaf de heer E. door signalen te ken nen, dat hij wilde passeeren. Genoemde auto week naar rechts uit, waarop de heer E. hem voorbijreed. Juist op dit moment sloeg de auto plotseling, zonder dat sig nalen werden gegeven, linksaf om een erf op te rijden. Ten einde een botsing te voorkomen wendde de heer E. het stuur naar links ten gevolge waarvan de phénomobile met de 4 inzittenden in een sloot terecht kwam. Door eenige toegeschoten personen wer den zij uit het water gehaald. Het bleek dat zij geen noemenswaardige verwon dingen hadden bekomen. ZWARE BRAND TE ROTTERDAM Een loods der Ned. Spoorwegen, in vlammen opgegaan. Groote materieele scha.de. Gistermiddag omstreeks vijf uur heeft op het terrein van de Nederlandsche •Spoorwegen aan den Beukelsdijk te Rot terdam, nabij den Heemraadsingel, een zware brand gewoed. De (lichte rookwolken, die in de richting van de stad dreven, en voorts de vuur gloed, welke tot ver in den omtrek te zien was, deden al dadelijk het ergste vermoe den. Spoedig bleek, dat dit vermoeden niet ongegrond was. Het vuur woedde in een groolen houten loods, waarin zich een achttal spoorrijtuigen bevond. Tegen vijf uur was de voorman A. Myl- der in deze loods, welke gedeeltelijk als werkplaats dienst doet., bezig de asnum- mers van de rich in liet gebouw bevin dende rijtuigen tc controleeren. Wijl het binnen nog al vrij duister was, gebruikte hij bij zijn werk een olielamp. Rij het uitblazen daarvan vloog een vonk op het dekkleed van een goederenwagon, welke met stroo gevuld was. In een oogen blik vatte dit kleed vlam. De werkman trachtte nog het dekkleed van den wagen af tc trekken. Hij werd echter vrij ernstig aan den linkerarm gewond. Het vuur deel de zich spoedig daarna aan het stroo mede, en weldra was de gclieele wagen in vlammen gehnnld. Do zeven werklieden die zich in de loods bevonden, stelden onmiddeliik alle pogin gen in het werk, om de andere wagens in vodigheid Ie brengen. In de loods bevon den zich n.m. behalve de reeds genoemde met stroo gevulde wagen, nog twee splin ternieuwe elcctrisehe wagens, bestemd voo;- Jen dienst Den HangRotterdam, vvclKe eenige weken geleden door Beijncs fabrieken te Haarlem waren afgeleverd en 1 onlangs hun eerste proefrit hebben ge maakt. Elk dezer wagens kost ongeveer f 50.000. Voorts waren er een bagagewagen van een D-rijtuig, en twee passagiersrij- tuigen, een goederenwagen en een rangeer locomotief met tender. Allereerst werd nog getracht de nieuwe elcctrisehe wagens te redden, doch het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de werklieden moesten vluchten, sommigen zelfs met achterlating van hun kleeren. Van voorman Mulder ging het geheele weekloon ten bedrage van f 45.dat zich in zijn jasjo bevond, verloren. Van do andere arbeiders gingen eveneens kleinere bedragen in de vlammen op. De brandweer, die met veel materiaal uitgerukt was, stond voor een vrij hope- looze taak, daar bet terrein, waar do loods zich bevond, zeer moeilik te bereiken was en zich voorts het gebrek aan water ern stig deed gevoelen. Op het terrein was n.m. nergens water leiding aanwezig, zoodat het water uit do slooten waarin zich meer modder dan water bevond moest worden uitgepompt. Voorts deed aanvankelijk het gerucht de ronde, dat een tankwagen met gas ge vuld, op het punt stond te ontploffen. Daarom werd bevel gegeven niemand op het terrein van den brand toe to laten. Uit eert" ingesteld onderzcek, bleek dat de tankwagen reeds in veiligheid was ge bracht. Toen eindelijk water gegeven kon wor den, stond de geheele loods, met alles, wat zich daarin bevond, reeds in lichtelaaie, zoodat aan blusschen niet meer te denken viel. Onderleiding van den hoofdman Merrem werd met elf stralen van handspuiten en twee stralen van stoomspuiten water gege ven. Aan alle zijden werd nu de loods, die geheel in vlammen stond, omsingeld^ zoo dat van alle kanten gespoten kon worden. Te half zes stortte de loods in, en toen zag men eerst welke verwoesting bet vuur binnen had aangericht. Van alle zich in de loods bevindende rij tuigen waren niet veel meer dan eenige rookende geraamten overgebleven. Van de splinternieuwe electrische wagens zag men niets meer dan hét verkoolde geraamte. Do overige wagens waren door de verzengen de hitte ineengeschrompeld en totaal on herkenbaar geworden. Te zes uur kon een groot deel van het bluschmateriaal inrukken. Slechts de stoomspuiten en eenige handspuilen blo ven nog watergeven. De loods met inhoud was toen nog slechts oen smeulende puin hoop. De stukken muur, die nog waren blij ven staan, werden later omgetrokken. Naar de „Tel." van bevoegde zijde ver neemt, bedraagt de schade ongeveer f 200.000.Op bet terrein van den brand merkten wij o.a. op den directeur van ge meentewerken, den heer II. S. de Roode, verscheidene ingenieurs van de Nederland sche Spoorwegen en eenige hoofdlieden van de brandweer. De politie had, onder leiding van hoofd inspecteur Hoolsbergen, voor een doeltref fende afzetting zorg gedragen en het pu bliek, dat in zeer groot en getale was opge komen, op een eerbiedigen afstand gehou den. Tegen acht uur werd de nablusscbing opgedragen aan personeel van de afdee- ling brandbluschmiddelen. Een geslaagde redding. Nadat Woensdag do bekende Rolter- damsche zwemsters de dames R van Male en M. Baron zich zoo kranig ge dragen hebben bij een -poging tot redding van een drenkeling, heeft gisteren een andere Rotterdamsche zwemster, mej. M. Kersseboom, zich eveneens bijzonder on derscheiden. Zij slaagde erin, gekleed en wel een man tc redden, die in de Delfs- havensche Schie aldaar gevallen was en reeds in zinkenden toestand verkeerde. Dit is alreeds de derde geslaagdo redding, welke mej. Kersseboom heeft verricht. „N. R. Crt." De „Djambi" in aanvaring. Volgens een telegram van Lloyd uit Do ver is de „Djambi" tidens een zware mist, ten Noorden vanj Foreland in aanvaring geweest met bet Britseke s.s. „Voluiunia". De „Djambi" heeft zware schade aan de boeg- en bakboordzijde boven de wa terlijn beloopen. De „Volumnia" is met schade op vier mijl West gestrand. Do „Djambi", een schip van den Rot terdamsche Lloyd, was op reis van Bata via naar Rotterdam. Het is gebouwd in 1919 en meet 7002 br. ton. Frauduleuze sigarenfabriek. Door de rijksambtenaren is to Eindho ven een frauduleus werkende sigarenfa briek ontdekt bij zekeren D De werktuigen en een hoeveelheid tabak zijn in beslag ge- Lornen. Fraude aan de vlschhal te Amsterdam. Eenigen tijd geleden was het vermoeden gerezen, dat de afslager van de gemeente lijke vischhal te .Amsterdam benevens diens helper zich aan fraude zouden heb ben schuldig gemaakt. Vanwege het ge meentebestuur werd een ambtelijk onder zoek ingestold, waarbij bleek, dat beide personen zich ten nadeele van de ge meente een bedrag van ongeveer 800 hadden toegeëigend. In verband hiermede diende het ge meentebestuur een aanklacht in bij de jus titie. De officier Mr. Reylingh droeg het onderzoek op aan inspecteur Poslliuma van het bureau Warmoesstraat, dio het tweetal arresteerde. Het is overgebracht naar het Huis van Bewaring. Bovendien zijn zij uit den gemeentedienst ontslagen. In verband met dezo zaak worden ver schillende Urker visschers gehoord. Een rumoerige vergadering. Te Amsterdam werd Donderdagavond in Bellevuo een openbare vergadering gehou den, belegd door den Amsterdamschen Bestiiurdersbond, waar het bestuurslid yan de Engelsche Mijnorganisatie, de heer Blaekledgc, en de secretaris van hot N.V. V., de heer Kupers, het woord voerden over do Eugelsche mijnwerkersstaking. In de zaal, die vrijwel geheel gevuld was, be vonden zich eenige tientallen syndicalis ten, die tijdens de rode van den heer Blackledgo herhaaldelijk interrumpeer den. Nadat deze rede was vertaald, kwam do heer Kupers aan het woord, waarop do aanwezige syndicalisten den secretaris van het N.V.V. met allerlei hatelijke in terrupties lastig vielen. Er ontstond daar door zulk een helsch lawaai, dat met geen mogelijkheid do vergadering op deze wijze voortgang kon vinden. Eenige bestuursle den van den A. B. B. begaven zich naar de zaal en trachtten met behulp van de talrijke aanhaggers der moderne arbei dersbeweging de herriemakers tot beda ren lo brengen. Daarbij ontstond tusschen de modernen en do syndicalisten eon wor steling, waarbij ook de verschillende stoe len als wapens werden gebruikt. De communisten, meldt het Hbld. nog, werden bij hun jasjes on hun krullen go- pakt er ontstond een kluwen van wor stelende menschen, die zich naar buiten de zaaldeuren verplaatste en zich pas ont warde toen de federatieve vrienden op straat hun heil zochten. De aanvoerder van de herriemakers, de heer Schip, die zich intusschen in een zijgangetje had op geborgen, alwaar het veiliger was, werd bij zijn weer binnenkomen in de zaal opge vouwen en naar buiten gedragen. Na dezo verheugende gebeurtenis kon de vergade ring verder gaan, af en toe slechts onder broken door een coinmunistischen uitroep. ,,De strijd der Engelsche mijnwerkers" had verder de aandacht der vergaderden; de politie zorgde er voor, dat op straat liet feest niet werd voortgezet. Ambtelijke onbegrijpelijkheden. We ontleenden dezer dagen aan het ..Hbld." een bericht, waarin het geval werd gehekeld van een ambtenaar ter se- retarie op een kleino plaats, die, toen op verzoek 35 cents aan postzegels gevoegd waren bij de aanvraag om toezending van een afschrift van een geboorte-acte, wei gerde den zegel van oen kwartje lo aecep- teeren. Uit ambtelijken kring geeft men liet blad nu de volgende verklaring van het geval.4 De ambtenaar in kwestie moest 35 een! aan geld ontvangen en verantwoorden. Hij was zoo vriendelijk den aanvrager, omdat die elders woont, in de gelegenheid te stel len met postzegels te betalen. Als ambte naar heeft hij geen postzegels noodig, wan! Lij verzendt alleen dienststukken, waar geen postzegels op geplakt worden Wal doet dus de ambtenaar, die postzegels in betaling aanneemt? Hij steekt ze in zijn o.'gcn portefeuille en werp geld uit eigen privé-beurs in de kas. Hij doet dat dus uit hulpvaardigheid. Nu scheept de aan vrager hem op met een postzegel van een kwartje. Dat is do vriendelijkheid wel wat ver gedreven, want een gewoon mensch kan zoo'n ding misschien Pén keer per jaar gebruiken, als hij tegen Sinterklaas een postpakket to verzenden heeft. Zoo'n zegel is dus ook voor hem privé practise!) onbruikbaar. En uit eigen ervaring voegt de zegsman erbij liet voorbeeld, dit hij eens on dezelfde manier drie postzegels van f 0.22's heeft geaccepteerd. Aan liet postkantoor werd In wisseling tegen geld geweigerd. Hij heeft er toen moor dan twee maanden over ge daan eer hij de zegels geplaatst had. 103 jaar oud. Ui( Heerenveen wordt aai de ..Tel," ge mold: In het nabijgelegen 'I Moor woont de weduwe J. HeidaJellema, die Maan dag a s. 103 jaar oud wordt en vermoede lijk do oudste inwoonster van ons land is Wij hebben eens aan het oudje een kort bezoek gebracht. Met een diepgerimpeld gelaat zal ze nog rechtop als een kaars in haar leunstoel; met een beleefd knikje beant woordde zij onzen groet en met handge baar beduidde ze ons, zo is wat doof naast haar plaats te nemen Haar doof- 1 oid viel mee; haar gezicht is ook nog vrij goed, maar lezen doet ze niet meer Zo stelt in don laalsten lijd weinig belang meer in het wereldgebeuren. Spreken doet ze wat zacht, maar mtl l ooge stem. Haar gesprekken gelden bijna uitsluitend voorvallen nif bare jeugd men staat versteld hoe zij deze tol in kleine bijzonderheden weergeeft. Tn huis bul ten komt ze niet meer kan ze nog loo ien met een stokje, maar veiligheidshalve ondersteunt haar steeds haar 74-i.arfge dochter, die weduwe is en haar sinds lange jaren liefderijk verzorgt. Zö heeft 8 kinderen gehad, slechts één. de dochter, leeft nog. Opmerkeliik is het dat al hare kirdpren niet oud zijn gewor den. de meesten stierven tusschen de 30 en 50 jaar. De eetlust van het oudje is nog goed U -s morgens pl.m. 8 uur siaat ze on, togen uur is ze moe en gaat weer naar bed Voor eenigen tijd heeft de oude vrouw nog een bra voor-stukje uitgehaald. Terwi:': 1 aar dochter sliep is zij stillelies uit hel bed gegaan, heeft zich aangekleed, waarhij zelfs het gouden oorijzer niet werd verge len en ging toen op een stoel zitten Toen stompte zij met haar stok op den vloer om haar dochter |e wekken Het oudje hield altijd veel van kinderen en dat doet ze nog. On haar verjaardag wordt de jeugd in de huurt onthaald en voor kinderf -esfen kan men op haar steun Ti kenen. Buiten9. Berichten ONGELUKKEN. Trambolsing In de Ver. Staten. Acht dooden, 26 gewonden. Uit Monroe (Michigan), wordt geseind: Bij een trambot -ing alhier zijn acht per sonen gedood en 26 min of meer ernstig gewon i Witte tijgers. Uit Naypoer (Britsch-Indië) wordt aan de „Chicago Tribune" gemeld, dat aldaar in den laalsten tijd herhaaldelijk witte tij gers de streek onveilig maken. Onlangs is er een geschoten; de huid is thans in een étalage iu Calcutta ton toon gesteld. Zij is spierwit met slechts een paar bruine strepen aan het ondereinde van den rug. Hcet-water-aderen onder Boedapest. Te Boedapest worden op het oogenblik belangwekkende proeven met betrekking tot het verwarm ings vraagstuk gedaan. Men heeft vastgesteld, dat zich ouder da stad heet-water-aderen bevinden. Reeds op een diopto van 25 meter heeft men wa ter van 37 gradon aangetroffen. Men zal onderzoeken of het mogelijk is, dit to go- bruiken voor het verwarmen van het Gel- lerthotel, in de nabijheid waarvan zich een warmwaterbekken bevindt. Men hoopt, dat bij verdere boringen water van 50—60 graden voor den dag zal komen. Mocht dit niet het geval zijn, dan gaat men ook op andere plaatsen van de stad boren. Veriamel-hartstocht. Te Londen vertoeft momenteel een Amerikaan, die moeite noch kosten spaart om zijn verzameling van zeldzame tapij ten uit te breiden. Te dien einde heeft hij reeds een afstand van niet minder dan G00.000 K M. kris kras de wereld door afgelegd. In den loop van dit jaar heeft hij aan het Metropolitan Museum tc New York 129 tapijten met een waarde van pra- streeks 1.500.000 ten geschenke gege ven. Zijn verzamelwoede kent geen grenzen. Eens heeft hij 16.000 K.M. afgelegd, al leen maar om in Porzië een tapijt tc be machtigen, dat in de tiende eeuw gewe ven was. Bijna denzelfden afstand heeft li ij afgelegd, om to Peking iu de „Verbo den Stad" van den keizer een tapijt te bemachtigen. De oude heer is reeds in alle banden der wereld- geweest. Naar Londen is hij 24 maal overgostoken, terwijl bij twee maal de reis om de wereld heeft gemaakt. Op allerlei plaatsen heeft hij de begeerde tapijten gevonden, in paleizen, in waren huizen, in spelonken. Ook thans is hij voor „zakelijke" doeleinden uaar Enge land overgestoken, en wel om een tapijt uit do 16de eeuw. „Als ik zoo gelukkig hen het te vin den", aldus verklaarde hij, „vertrek ik direct naar New York, maar in October vang ik een nieuwe reis naar Europa aan." RECHTZflKEM HAAGSCHE RECHTBANK. Het afwezige lijwielplaatje. Drie Ka tw ijkers J., C. en J. v. d r peddelden 18 Mei jl. na afloop van hun digtaak in de dreven van hun woonplaats tn een hunner reed zonder rijwielplaatje Dit ontdekte de polilre-agenl Janseli en derhalve ondernam hij pogingen om ie doen, wat 'ie wet hem in zoo'n geval ver plichtte. Maar dat ging niet gemakkelijk, want niet alleen de plaaljeslooze, maar ook zijn vader en z'n broer, die hem verge zelden, verzetten zich tegen de») dienaar der wet. Volgens het bij die gelegenheid geboren proces-verhaal zou de lo bcklaagdo don agent gebeten en geslagen hebben, terwijl de andere beiden op den politieman waren toegesprongen, waarbij een hunner hem met de hand „in het linkeroog had gegre pen." Allemaal leugens" verzekerde de eerste beklaagde. „De agent vroeg waar m'if be- laslingplaafjo was' Ik zei: thuis, m'n broer wil 't wel effe gaan halen Doch daar had do agent geen genoegen mee willen nemen en hij wilde daarop b«-- shg leggen op het rijwiel. Dit was vol gens den Kalwijkschen jongeling de oorzaak van hun verweer. Ook de vader hield vol, dal bij den agent niet aangeraakt en dit z'n zoon niet gebe ten bad. Wat het roodo oog betreft, dat hai' de politieman blijkbaar opgeloopen, door- da t-io in hot grind was gevallen. Beklaagde no. 3 was niet ver henen en kon dus niet gehoord worden. De agent af 'n geheel andere lezing van Lot geval. Weliswaar had J. v. d. P. jr. ge zegd, dat z'n broer het belastingplaatje wel even wilde hal -n, maar vooreerst wns deze tien minuten rijden van huls verwijderd en •cundo behoorde hel plaatje op Iml rlj'wiel te zijn bevestigd en niet: thuis te liggen. In do zaak togen den secretaris van den Zuid-Hollandschen Hengelo arabond, wi-lko iu do vorige zitting al reeds werd holian- dcld, werd nog als getuige gehoord de bur gemeester dei- gemoento Papekop. De verordening dier gemeente, waarbij bet verboden is zich op Zondagen mot vischtuig op don openbaren weg of op vaarwater te bevinden, is gemaakt om to voorkomen, dat op Zondag als do be woners naar de kerk zijn en dan geen vol doende toezicht op de boerderijen aanwezig is eventueele visschers zich ongehin derd op erf en tuin kunnen begeven, als mede ter bevordering van de Zondags rust. Klaclileu Qver visschers zijn echter nog nooit bij den burgemeester binnengeko men. Vonnis over acht dagen. II. M. v. M. tc Harmeien had op 11 Juni 2 vaststaande vischluigen te water gezet, terwijl bel stoomgemaal in werking was. Dut dit niet mocht, was beklaagde wel bekend, wanneer bet stoomgemaal al dan niet openstond werd liern echter nooit me degedeeld. Boete 8 of 4 dagen Niet verschenen 1*. ten B to Nieuwkoop, die in een dronken hul 's avonds om 1L uur had Joopen tieren, razen en vloeken. Het feit werd bevestigd door de getui gen Kranenburg en do Bruin, heiden uit Nieuwkoop. Veroordeeld tot betaling van 9 boeto of 1 dagen. Het raard van tien landbouwer J A V. to Haarzuilen, geschrokken voor een kruiwagenlje, was op zijn achteinte bee nen g-wwi sipau en Li hotsing gekomen r. 1-ai e. Getuige K te Utree wilde 1 'iu ztiii auto toegebrachte scliado vergoed hebben.- De kantonrechter oordeelde, dat dit ge val niet bij de strafzaken thuis hoort en geeft vrijspraak. Te Montfoorl bad A V uit I.inschoten Op een gesloten weg gefietst, wat door In-ui met 4 boelen zal moeten worden betaald. Ter gelegenheid van het te Woerden g •- houden muziek en zangconcours, hadden 2 menschen uit Utrecht hier handel ge dreven- in chocolade en suikerwerken. Do verkoop was niet schitterend geweest, zoo dat zij zich \s nachts -om 1 uur niet een nog flink gevulde handkagen weer naar Utrecht terug moesten begeven. Zekere Th. J. uit Ouder AmM<-l had m t een motorrijwiel het heclo geval onder to boven gereden, het suikerwerk w«*i in do sloot terecht gekomen waardoor het ge heel waardeloos wns geworden, tern ijl een der mannen bewusteloos togen don grond was geslagen en 3 woken niet in staat was geweest iets te doen Bcklaagdo geeft de schuld aan de beide kooplieden, die volgens zijn meening niet voldoende rechts hadden gehouden De beide in doze zaak opgeroepen getuigen verklaarden ev >n wel, dat dit geenszins hot goval was ge weest, doch ilat het ongeluk uitsluitend aan don motorrijder was te wijten. Moj. A. do V. te Kamerik getuige a décharge sprak weer geheel ten gunste van bok!., waarop do kantonrechter het noodig oor- deeldo haar er op te wijzen dat zij hier on der eode stond en de zaak niet moost ver draaien. Bekl. B., die zich niet bereid verklaarde do toegebrachte schade van pl.m. 75 to vergoeden, werd beboet met 50 of 10 da gen. Zonder toestemming v. d. eigenaar, C. do K veehouder te Nieuwkoop, had K. v. R te Rossen, op diens hooiland gcloopen. Hij werd hiervoor gestraft met 5 boete. Na reeds eenmaal hiervoor gewaar schuwd te zijn, had bakker 11. v. V. to Montfoort zich andermaal schuldig ge maakt aan liet verkoopen van broodawat niet het vereischtc gewicht had. De ambtenaar van hel O. M. eischic een boete van 50 of 10 dagen. Uitspraak ƒ30 of 10 dagen. H. do V. uit Heemstede had met zijn auto te Veldhuizen aangereden mej. D. v. T. die op een rijwiel gezeten was, waar door de fiels tamelijk was gehavend. Do auto was echter kalm doorgereden, getuige A. E. had echter het nummer onthouden, zoodat bekl. zich nu hiervoor had to ver antwoorden. Door den kantonrechter werd hem op het niet ridderlijke van zijn handelwijze ge wezen, vooral ook omdat hij slechts voor de helft van de geleden schade ad 7 oO wenachte hij to dragen. Do cisch van den ambtenaar ƒ50 of 20 dagen werd door den kantonrechter met 10 verlaagd, terwijl bekl. teven tot het betalen van dc gevraagde schadeloosstel ling werd veroordeeld. Een dergelijk geval had ook te Woerden plaats gehad. Hier werd door L. IJ. S.- handelsagent te Nuns peet, door onvoldoen de uitwijken, een handwagon, waarop eet? paar melkbussen, omvergereden, waar-

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 3