,üe Lsiilsclie Courant" Tweede Blad. Vrijdag 3 September 1926 Gemengde Berichten fc ONGELUKKEN. f; Verdronken. Gisterenmorgen is in de Koningin Wil- helminahaven te Vlaardingen bij het zwem. men verdronken een der opvarenden van liet Engelsche stoomschip York Valley, J. P 18 jaar. Het lijk is opgevischt en zal daar ter aarde worden besteld. De 60-jarige D. Hoekstra uit Sand- firde is op de Oudegaster Brekken uit zijn roeiboot gevallen en verdronken. Een 2-jarig kind van den heer M. uil Schermerhorn, dat bij zijn grootouders te Grootschermer was, is in een onbewaakt oogenblik te water geraakt en verdronken Pe machinist en een stoker van een in de visscbershavon te IJmuiden liggende Britsche stoomtrawler, waren Maandag avond samen uit wandelen gegaan en kwamen eenigszins aangeschoten weer terug. De machinist herinnerde zich, vol gens de N. H. Crt., nog, dat zij samen voor het schip stonden, om aan boord te gaan. Sinds dien heeft men niets meer van den stoker vernomen. Ofschoon niet onmogelijk is, dat de man is teruggegaan, om nog een paar vroolijke dagen te hebben, is het meer waarschijnlijk, dat hij in de naven is gevallen, i Bijtijds gered. Woensdagmiddag heeft bij het redden van een jongetje, dat achter de Koushaven in de Maas te Rotterdam gevallen was, een incident plaats gehad Mej R v. Male was met een touw om liet lichaam gedoken, welk touw tweemaal gedraaid om een ducdalf kwam te zitten. Door het trekken aan den kant brak het touw. De inmiddels toege schoten mej. Baron, een bekende zwemster, mocht er in slagen mej. v. M. boven te brengen. Deze was bewusteloos, maar kwam door kunstmatige ademhaling spoedig bij De ramp van de „Minerva". Gisterenmiddag om drie uur werd door., 'de rivierpolitie te Rotterdam voor de Dok haven drijvende gevonden het lijk va'n den 36-jarigen kapitein M. K. en des avonds tegen acht uur iets meer zeewaarts, het lijk van den 15-jarigen B v. d. S., welke beide personen Zondagmiddag op de Maas verdronken, toen de sleepboot „Minerva" 'door het Britsche stoomschip „Ranchi" omver werd getrokken en zonk. De lijken zijn overgebracht naar de Algemeene Be graafplaats alhier. Uit de derde yerdieping gevallen. Per auto van den G. G. D is te Amster dam naar het Wilhelminagasthuis ver voord een 1^-jarig jongetje dat uit de derde verdieping van een perceel aan d> Palmstraat aldair was gevallen. Bij aan komst in genoemd gasthuis bleek 't ventje te zijn overleden. Bloedvergiftiging. De meester-timmerman C. v. d. S. te blade trapte met den linkervoet in een srijker. Er ontstond bloedvergiftiging 9n de toestand werd zoo ernstig, dat de man naar het ziekenhuis te Breda moest wor den overgebracht. Ontevredenheid onder militairen. Woensdagavond is het in de Tnfanterïc- kazerne aan den Leusderweg te Amers foort en op het voorplein verre van rustig geweest. Vooral in kazerne III was het ru moerig. De oorzaak wa3 de arrestatie van een der soldaten, die naar de meening zij ner vrienden, onschuldig was. De overigen hebben toen zoo lang gedreigd en gede monstreerd, niettegenstaande de aanwezig heid van zeer veel superieuren tot de kameraad werd vrijgelaten. Den avond te voren, toen vele soldaten hadden deelgenomen aan de viering van het Oranjefeest, is het verzet reeds begon nen door het ingrijpen der militaire politie. 'Na afloop van bet vuurwerk verzamelden vele. militairen zich voor de hoofdpoort aan don Leusderweg en weigerden op last der militaire politie naar binnen te gaan. Zij hadden permissie tot twaalf uur en na men eon dreigende houding aan. Toen do gemeente-poli tie voorbij kwam, onder lei ding van den inspecteur A. Losekoot, ble ken de militairen niet onhandelbaar te zijn en de inspecteur met de agenten, ge assisteerd door een brigadier der rijksveld- wacht, hadden binnen korten tijd alle mi litairen binnen het hek. Zonder mopperen van' de zijde der soldaten, die verbitterd waren, doordat een sergeant der militaire politie zijn klewang getrokken had en daarmede dreigde. Een nachtoefening van Woensdagavond is afgelast. De soldaten hadden Woensdag in de warmte een marsch gemaakt en vo- 'len verklaarden ons, niet in do gelegenheid geweest te zijn zich te versch'oonen. De „Tel." bericht nader uit Amersfoort: De militair, die naar aanleiding van het opstootje bij kazerne III alhier was ge arresteerd en daarna weder vrijgelaten, Jdankt naar wij vernemen, zijn invrijheid stelling aan het ingrijpen van den majoor bataljonscommandant. Woensdagavond om ongeveer halfelf (werd op oen helder verlichte slaapzaal, 'aan de zijde der Van Campenstraat, van binnenuit oen ruit ingeworpen. Even later volgde een tweede ruit en kort daarna werd het geheele raam naar buiten geworpen. l'.en oefening, welke gisterenavond zon oe i" -n plaats gehad, is afgelast. dagavond, den laa(3ten avond dat de happen onder de wapenen zijn. moe- i&v alle militairen om elf uur binnen zijn. Het algemeen appèl zal dan door do officieren worden gehouden. De militairen zijn verbolgen over het optreden der militaire politie. De overval Ie Bussum. Gisteren is, zooals reeds gemeld, door de justitie te Amsterdam de van den overval te Bussum verdachte F. B'rummer in vrij heid gesteld. In de instructie, geleid door den rechter commissaris mr V. G. A. Boll, waarbij du verdachte, volgens de nieuwe bepalingen van het Wetboek van Strafvordering, door een verdediger, in dit geval mr. Max Le- venbach, werd bijgestaan, zijn niet minder dan tien getuigen komen verklaren, dat de verdachte op den dag van den overval in do Boazbank te Bussum den gelieelen dag in het woonwagenkamp aan de Hem- brug heeft doorgebracht. Zij noemden tevens do namen van tal van andere personen, die zulks eveneens konden bevestigen, en gaven, tot staving van hun verklaringen, aanwijzingen, die bij nader onderzoek volkomen klopten. Onder die omstandigheid achtten noca de substituut-officier van Justitie, mr. D. K. S. van Lier, noch de rechter van In structie zich verantwoord, verlenging van clen termijn der voorloopigo hechtenis, die heden afliep, bij de rechtbank aan te vra- gen. Gisteren is Brummer dan ook in vrijheid gesteld. De inbraak En hel Kon. Paleis Ie Amsterdam. De volgende bijzonderheden verneemt de „Tel." nog na de arrestatie te Alkmaar van den 40-jarigen G. M„ den verdachte van de inbraak in het Koninklijk Palcis te Amsterdam. De man was onlangs uit Veenhtiizen, waar hij reeds verschillende keeren go- weest was, ontslagen en had, zooals ge bruikelijk is, z'n uitgaanskas medegekre- gen. Toen hij het geld verteerd had, begaf hij zich naar Amsterdam, waar de schut ting achter bet Koninklijk Palote hem op het idee bracht eens te gaan zien of or soms wat sieraden voor het grijpen lagen Des nachts klom hij over de houten schut ting en kraakte met behulp van een bei teltje, dat daar in de buurt lag, een onder paneel uit de deur. Na eenigen tijd door d? corridors gezworven te hebben, kwam hij (n de kamer van den intendant. Hij maakte eenige stoffige, doozen open en vond daar in de ordeteekonen. Hij deed dit bij het licht van een kaarsje en na het pak lintjes en medailles bij zich gestoken te hebben, verliet hij langs denzelfden weg het ge bouw. Inmiddels had het kaarsje de doozen en de uniformen doen vlamvatten, hetgeen pas des morgen ontdekt werd. De dader trachtte den volgenden dag de ordeteekonen te Zaandam te verknopen, doch niemand wilde er vee! geld voor ge ven. Hij heeft ze toen ergens langs den weg in het water geworpen; waar, weet hij niet meer precies en zal nog nader onderzocht worden. Do man. heeft vervol gens den tocht naar AlkmaAr, zijn geboor teplaats, voortgezet. Uit armoede meldde de nachtelijke paleisbezoeker zich bij de politie aan HU heeft reeds eenige diefstallen op zijn geweten. Het noodlot wilde, dat toen hij een goede betrekking als bankwerker had. hij zich tot een kleinen diefstal liet verlei den. Daarna zonk hij dieper en dieper. Inbrekers in Twente aan hel werk. Uit Enschedé wordt ons gemeld: In Twente is de laatste dagen een aantal in brekers aan het werk, die de politie volop werk geven. Op verschillende plaatsen is ingebroken. Geheime distilleerderij. Te Eindhoven is weer een groote, modern ingerichte geheime branderij ontdekt tcu huize 'van den caféhouder S. Fellenoord. Ketels en grondstoffen zijn in beslag go- nomen .Dit is de derde branderij, welke in enkele dagen tijds in Eindhoven is ontdekt Branden. Terwijl men in de Harselaarsche Eng, gemeente Barneveld, bezig was rogge te dorschen, is een hevige brand ontstaan. Geheel in de vlammen zijn opgegaan: de dor8chmachine en de tractor, ongeveer 25.000 pond stroo, 40 H.L. juist gedorschte rogge en circa 20 vim nog ongedorschte rogge. Het verbrande was eigendom van H. van Beek, J. Gaasbeek en R. v. d Kemp, allen te Voorthuizen. De brand is ontstaan door vonken uit de dorschma- chine. Niets was verzekerd. Te Hijken zijn door onbekende oor zaak een 25-tal korenmijten verbrand. Een 2-tal mijten was niet verzekerd. De schade bedraagt ongeveer f 10.000. Te Eindhoven is de bovenverdieping van de slagerij van den heer J. v. d. M Broekscheweg, uitgebrand. Dé bewoners waren afwezig. Voorts is te Eindhoven de houten werk plaats van den fietsenreparateur G. Z Gasthuisstraat 26, afgebrand. In de werk plaats bevonden zfch 5 fietsen en een motor. Ook is te Eindhoven de timmerwinkel van hel Rijkskrankzinnigengesticht afge brand. Huwelijk mei hindernissen. Toens Woensdagmorgen een jong paar tje te Wouw in het gereedstaande rijtuig zou stappen om zich naar het gemeentehuis te begeven, waar de huwelijksvoltrekking zou geschieden, sloegen do paarden op hol en renden met het ledige rijtuig den we? naar Bergen op Zoom op. Het ge lukte eerst in de nabijheid van deze plaats de paarden tot staan te brengen. Het rij tuig bleek ernstige averij te hebben beko men. Het paar was intusschen in een ander rijtuig gestapt om aan hun voornemen, on afhankelijk van de onwillige paarden, ge volg te geven. Moderne lichtreclame. D§ omvangrijke lichtroolame, die dc» firma Van Nolle bp het Witte Hul# Ie Rotterdam hoeft laten plaatsen, ia voltooid en tot ver buiten de Maasstad is thans des avonds de in oranje-rood stralende licht letters geschreven reclame zichtbaar. Doze reclame is een technische prosta tie van bijzondere beteeken Is, want zij is, uitgevoerd in Philips' Neonbuizen, de grootste in baar soort in geheel Europa. In de 2 meter hooge letters en de omlijsting van groen licht gevende bulzen, zijn niet minder dan 600 meter glazen buis, die met het edelgas Neon gevuld zijn, verwerkt. De lichtreclame bevindt zich op een hoogte van 65 meter. Do Ijzeren constructie i3 ca. 20 M. breed en 20 M. hoog en heeft oen totaalgewicht van 16.000 Kg. Het totaal stroomverbruik bij intermit- ïeerend bedrijf bedraagt slechts 7.5 K.W. De stroombesparing ten opzichte van een dergelijke lichtreclame, uitgevoerd met ge wone gloeilampen bedraagt ca. 75 pet. De geheele lichtreclame is Nederlandsch fa brikaat. Goedkoope feestverlichting. Vervuld van het schitterend schouwspel: den achtergrond van vestingmuren, zoo ver het oog reikte, bekroond met dicht naast elkaar geplante laaiende toortsen, bij den „Vcnetiaanschon Nacht", do vurige stoet van fantastisch verlichte vaartuigen tusschen de met hooge donkere hoornen omzoomde wallen, waarop in den gloed dor kleurrijke verlichting van het breeds grachtwater duizenden loeschouwerskop- pen wittig glansden, ging do menigte Dins dagavond na aflnop van Na arden voldaan naar huis, schrijft het „Hbld." In de primitieve overhaal, die de gc- noocligden van hot ravelijn Turfpoort naar den vasten wal terugvoerde, troffen wij burgemeester van Wettum aan, die van alle kanten gecomplimenteerd werd. „Maar 'l mooiste is, dat 't zoo weinig gekost heeft!" zei hij tot de bewonderaars „De heele walvcrlichlin? kost maar één rijksdaalder, besteed aan wat bolle turf Noodrationblikjes waren er in 't militaire magazijn- zooveel je maar wilde, Ie krij gen. In elk blikje con stukje turf, ge drenkt met oen scheutje benzine, dn< vormde do hoog vlammende fakkelrij!" Om zoo iets uit Ie denkon, moet je toch maar in Na-arden zijn Onveilig slrand. Het strand to Scheveningen is onveilig lot de Wassenaarsche Slag op Dinsdag 7 September van 9 uur voorm. lot 11 uur voorm., op Woensdag en Donderdag 8 on 9 September van 8 uur voorm. tot 11 uur voorm., wegens het schieten met geweren en mitrailleurs. Op Vrijdag 10 September is het strand onveilig tot en met de Wassenaarsche Slag van 8.30 voorm. tot 11 uur wegens het schieten met geschut. De aandacht wordt erop gevestigd, dal het strand niet eerder toegankelijk is al vorens de roode vlaggen, welke de onvei ligheid aanduiden, zijn ingehaald. Buitenfl. Berichten ONGELUKKEN. De spoorwegramp in Spanje. Thans 155 slachtoffers. Volgens te Madrid ontvangen berichten zijn 25 personen gedood en 130 gewond hij het spoorwegongeluk, dat gisteren bij Tortosa plaats had. Van de 190 passa giers zijn er slechts weinigen geheel on gedeerd gebleven. Het ongeval had plaats juist toen de treiu met groote snelheid reed om ondervonden vertraging in te halen. Bijna alle wagens hebben ernstige schade bekomen. Ontroerende tooneelen speelden zich af. Met grooten spoed werd het reddingswerk begonnen, dat evenwel groote moeilijkheden ondervond. Niette min zijn than3 alle gewonden in het zie kenhuis opgenomen. Vader en drie kinderen verbrand. Te Montévrain (departement Seinc-et- Marne) heeft een noodlottige brand ge woed in een houten huisje, bewoond door een zekere familie Guignon. Vrouw Guignon was bezig een olielamp te vullen, toen deze plotseling in brand vloog. De kleeding der vrouw vatte da delijk vuur, vervolgens ook het meubilair, alsmede de houten wanden van het huis je, dat weldra één vuurpoel was. Op het hulpgeroep zijner echtgenoote, kwam Guignon loeijlen. Hij wierp een de ken op zijn vrouw, maar blijkbaar zoo ouhandig, dat ook die deken in brand vloog. Daarop opende hij een venster om hulp te roepen, maar door de binnenstroo- meride lucht werd do brand nog aange wakkerd. Vrouw Guignon sprong uit het venster, terwijl haar echtgenoot zich le midden der vlammen waagde om drie kinderen, die in oen aangrenzend vertrek lagen, te redden. De ongelukkige keerde echter niet meer terug. Hij kwam, evenals zijn 2-jarige zoontje en twee kinderen van 6 en 8 jaar, die bij de familie Guignon logeerden, iu de vlam men om. Hun verkoolde lijken worden later gevonden. Van vrouw Guignon is de toestand ho peloos. Tourist doodgevroren. Uit Innsbruck wordt aan de „Prager Presse" gemeld, dat in de streek van de Ortlergroep drie touristen een gletsclier van den Zebem wilden overschrijden. Daarbij viel een hunner in een gletscher- sploet. Men slaagde er niet in, hem tijdig te bereiken; het slachtoffer is in de spleet doodgevroren. De overstroomingen in Spanje. Vooral de provincie Toledo geteisterd. Uit alle deelen van Spanje wordt on weer en storm gemeld. Vele rivieron zijn ^^trpomd, terwijl 4<3 schadg gp '4# yel- Üen on la de steden zoor groot is. Groote schade is vooral aangericht in de proviu- cie Toledo, waar verschillende dorpen zijn overstroomd en vele menschenlevena le betreuren zijn. In het dorp Polan is een kleine stroom, die al jaren lang bijna geheel uitgedroogd was, plotseling sterk gewassen en zelfs buiten zijn oevers ge treden. In twee uur lijds worden meer dan 40 huizen door dezen stroom ver woest. De schade wordt op oen half mil- lioen peseta's geraamd. Do verbindiugen van Barcelona met de omliggende plaatsen zijn verbroken. Ia twee huizen is de bliksem ingeslagen, waardoor zes van de zeven bewoners wer den gedood. Een autobus werd door don wind van den weg iu het water geslingerd, waar door de vijf inzittenden verdronken. Alle treinen komeji met groote vertraging aan. Op sommige plaatsen zijn verschil lende deelen van de spoorbaan niet te be rijden. Te Madrid is geen schade auuge- richt. ïu de provincie Toledo en ook elders is de oogst van tarwe, mais, etc. geheel door de overstrooming vernield. Vele landbou wers zijn daardoor geheel geruineerd. Het verlies wordt op millioenen peseta's geschat. Fabrieksbrand te Straatsburg. Vijf millioen francs schade: Een hevige brand heeft, naar do „Ma- tin meldt, gewoed te Straatsburg, waar een groote suikerfabriek in vlammen is opgegaan. Meer dan 800.000 kilo suiker, die ge reed ter verzonding stonden, werden door de hitte als hot ware lol caramel gebrand, ao totale schade wordt op ca. vijf millioen francs geschat. Een deel der driehonderd workliedon zal waarschijnlijk werkloos worden. Roofmoord op een pastoor. Naar uit Praag gemeld wordt, is te MaJcico bij Michalovice (Nagy-Mihaly) in Slowakië, de oudo pastoor van dat dorpje op gruwzame wijze vermoord. Onbekende daders overvielen den grij zen herder, sneden hem den hals af, brachten hem vreeselijko wonden aan het hoofd toe en plunderdeu ziju woning ge heel en al leeg. Om de sporen van de misdaad te ver bergen, slaken de roovers de woning iu brand. Do brand werd echter spoedig outdekt en gcbluscht, waardoor de mis daad kon worden geconstateerd. Eén der dador3 is reeds gearresteerd. Een proef-S.O.S.-signaal. Allo radio-stations aan hel Nauw van Galais hebben dezer dagen oen noodsig naal van een watervliegtuig opgevangen, dat 6 mijlen van Dover in zee heette ge vallen te ziju. Van de naastbijgelegen haven uit werd een stoomschip le hulp gezonden, dat hot vliegtuig inderdaad ontdekte. Het hlec-k echter niet do minste schade te hebben opgeloopen. De bestuurder van het vliegtuig ver klaarde, dat ziju maatschappij een proef had willen nemen om te zien, hoe spoedig een stoomschip een in nood verkeorend vliegtuig te hulp kon komen. Deze handelwijze der maatschappij, ilio den autoriteiten geen kennis heeft gege ven van de voorgenomen proef, heeft iu de betrokken kringen groote bevreemding gewekt, daar het radio-verkeer door zoo- iets zeer belemmerd wordt. Immers, als het S.O.S.-teelcon wordt rondgoseind, moet onmiddellijk het leeken Q. R. T. (stop transmitting staak uit zending) doorgegeven worden, teneinde do radio-stations iu staat te stellen alleen te luisteren en met het in nood verkee- rend schip (of vliegtuig) verbinding la krijgen. Zelfs de meest belangrijke draad- loozo telegrammen mogen dan niet uit gezonden vvordou. UiT DE OMGEVING. WASSENAAR. GEMEENTERAAD. Afgraving duinterrein Uit breiding politiecorps. Woensdagmorgen vergaderde de Raad dezer gemeente onder voorzitterschap van don burgemeester. Tegenwoordig zijn alle leden met uit zondering van do hoeren Prins en Th. H. Vogels. De. vaststelling van do notulen der vorige vergadering wordt uitgesteld Ingekomen is een rapport van den lieer Kriens, houdende mededeeling van de op name boeken on kas bij don kassier-boek houder der bedrijven. Wordt voor ken nisgeving aangenomen. Een adres van het be. tuur der Coup Ver. „Samenwerking" houdende het ver zoek. een beschoeiing to willen doen aan- brengon langs een gedeelto van het toe- voerkanaal bij de graaumalerij wordt ad vies in handen gesteld van B. on W. Ter tafel komt vervolgens oen verzoek van den heer J. Prins Jr. architect al hier, om ontheffing van het verbod, ver vat in art. lGóbis in de algomeene politie verordening dezer gemeente. Adressant wil 'n duinterrein, gelegen aan den Meien- delschenwcg voor een gedeelto afgravon, ten einde op dat terrein een vijftal land huizen te kunnen stichten. De Voorz. zegt, dat het wel niet de be doeling van den raad zal zijn geweest, toen hij de verbodsbepaling iu bet leven riep, om elke afgraving van duinterrein te verbieden. Het onderhavige verzoek heeft slechts betrekking op een gedeelte lijke afgraving, terwijl het omliggend ter rein ongerept zal blijven. De heer Prins komt thans Ler vergade ring. De Voorz. licht aan de hand van de overgelegde teekening de bedoeling van adressant toe. De lieer Versteeg is van PieéAing, dat ec jyeinig beswaar tegen Inwilliging aanwezig is Het on; vorpea plan sluit aan bij bet naastliggende ter rein. De Voorz. zegt, dal do zaak lock niet aoo eenvoudig is. De heer Prins wil oen afzender ij stichten en daarom is hel wel noodig dat ten opzichte van hot ver voer van het zand en de eventueel» be schadiging der wogen voorwaarden wor den opgelegd. Het is niet do bedoeling van B. en W. om voor de Maatschappij ..!>o Kieviet", langs wier wogen het vervoer zal plaat svinden, in de bres te springen, maar meer om algemeene voorwaar !«-u aan te geven. De heer Wouters heeft begrepen, dut du oi» te leggen voorwaarden moer speciaal in hel belang van de Kieviet zijn gemaakt en vindt zulks niet noodig. IIot is hier een kwestie of er al dan niet mug wor den afgezand. De wogen zijn publiek eu moeten dienen voor practisch gebruik on nu gaat het niet aan bepalingen lot be scherming der wogen in liet leven to roe pen. Bovendien is het goed, dat de wegen in do Kieviet worden beproefd, temeer daar de gemeente te eeniger tijd do wegen moet overnemen. Do lieer Versteeg vraagt of de Mij. „l)« Kieviet" mot adressant een overeenkomst heeft getroffen. l)o Voorz. zegt, dat er onderhandelin gen zijn gevoerd, maar toch hebben B. en YV. gemeend, voorwaarden lo moeten op- loggen, omdat niet enkel do wegen dor maatschappij, maar ook die van de ge meente door de proef zullen worden ge troffen. 13. en W. hebben het af zand en niet als normaal zandvervóor beschouwd. Overal elders worden daardoor speciale maatregelen getroffen. Do lieer Wouters wijst erop, dat wan- neor do gemeente lastige voorwaarden op legt, de zan daan voer, welke noodig ia, van elders zal geschieden. De heer Drop staat zeer sympathiek tegen over liet voorstel. Met het nomen der voorgestelde maatregeleu wordt voor komen, dat toestanden worden in het leven geroepen als voorheen zijn voorge komen, dat aan eigendommen van wio ook schade wordt berokkend. De heor Versteeg is van oordeel, dat do gemeente zich niet in dw.o kwestie moot mengen. Do heer Prins is het daarmede eens on wijst erop, dat alle wegen in den omtr.'k van don Haven evenzeer to lijden van hot vervoer hebben. Hij hoeft wel eens ge hoord, dat de wogen zeer oppervlakkig zijn aangelegd en niet tegen een (peins beduidend vervoor bestand ziju. De Voorz. wijst erop, dat adn i' zelve beeft ingezien, dat hij met do Mij. „De Kieviet" diende te onderhandelen. IIij zegt, dat er een groot verschil is tus schen gewoon vervoor van zand en dat van oen afzanderij. l)e heer Prins vindt hel kwantum, dat hier vervoerd wordt, niet zou beduidend om daaraan zulke zware voorwaarden op ie leggen. Do Voorz. zegt, dal liet in de b Ju duig li ;l eon veel grooter kwantum doen voiwóercu, De discussie omtrent deze aangelcgi »»- beid duurt daarop nog geruiuien 'ijd voort, terwijl weining nieuwe argumenten werden aangevoerd. De Voorz. leest tenilotle do op t leg gen voorwaarden in hun geheel voor, waarna met 9 tegen 3 stemmen de go- vraagde ontheffing wordt verleend Tegen stemden do hoeren C. C v. I Kroft, J. Th. Wouters en L. A. 1'. Prins Aan de orde is thans een verzoek van de Gewestelijke Landslormcommissio Z.i: 1 Holland-We I, om oen subsidie van 50 ten behoeve van de Vrijwilligcn Land storm over het jaar 1927. Wordt inge willigd. Vervolgens brengt de Voorz. lor tafel een voorstel om het politiekorps uit t-i breiden met 4 agenten 2e klafise. De lieer Provo Kluit zou gaarne zien, dat er nog een of twee man bijkwam, opdat een ge regelde bezetting van het politiebureau gewaarborgd zou zijn. De Voorz. zegt, dat hieraan op andere wijze wel kan worden tegemoetgekomen. De lieer Mansvell zou gaarne zien, dat aan den Deijl een agent werd gestationneerd, zulks met het oog op do vele gevallen van straatschender»;' in dio buurtschap. Do Voorz. zegt, dat hot woninggebrek zulks niet altijd moge lijk maakt. Naar aanleiding van eert vraag van den neer Rooijakkers inzak» toezicht in do duinen, zegt de Voorz., da* in de bedoeling ligt 2 man speciaal mei duintoeziebt te belasten en 2 voor hot re gelen van liet verkeer. Do heer Versteeg waarschuwt legen vaste plaatsing. IIij wil meer vrijheid van surveiiianco Het voorstel wordt daarop met nlgcmceno stemmen aangenomen. Bij de rondvraag wijst de heer v Bar neveld op vervuiling van de pomp bij do Haven. De Voorz. zegt hiertegen maatre gelen te willen nemen. Do lieer Gussckloo wijst op den slechten toestand van do Pnauwlaan. Do Voorz. zegt een onderzoek toe. De heer Drop zag gaarne het rijwiel pad van den renbaan naar de Kievit in boteren toeeland gebracht. Dok hieraan zal lo Voorz zijn zorgen wijden. Vervol gens zou de heer Gtissekloo gaarne zien, dat de sloot langs don Katwijkschen weg werd gedempt, deels, omdat de sloot ver vuild is, en vervolgens in het belang van de veiligheid van het verkeer. De lieer J. C. Vogels ondersteunt dit gezegde en wijst tevens op don onooglijken toestand, waar in do Burcht gaat verkeeren. De heor Wouters geeft nog eens in overweging do instelling van een schoonheidscommissie en het rnaken van brandputten in Nieuw- Wassenanr. De Voorz. zegt, deze vragen in een vergadering van de Commissi» voor Openbare Werken te zullen bespre ken. Hierna sluiting. VOORSCHOTEN. Koninginnefeest. Woensdag herdacht do burgerij onzer gemeente den verjaardag van II. M. Ko ningin Willi elmi na.

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 3