SPORT EN WEOSTRSJSE^ ZWEMMEN. Wedstrijden o'er Amslerdanische Zv^emclub "Wederom een aantal records verbeterd. Do zwemwedstrijden van de Amsi. Zwemclub zijn, naar „do Grt." meldt, gis terenmiddag een succes geworden. Niet minder dan vijf records werden verbeterd »»n waarschijnlijk zullen er nog een aantal om diverse afstanden erkend worden of oj) resleid. Do wedstrijden over den langen afstand zijn, wat bet stijlzwemmen betreft, een paar keurige races geworden: zij waren r niet zoo spannend. oor het 1500 AI. dameskampioen schap van "ederland werd gestart door de dames (i Klapwijk, G. Leibbrand en E. Smits. D'«-d- dadelijk kwam mej. Klapwijk na een goeden start, voor te liggen en na de eerste 100 Mj lag zij reeds een 5 mot er voor op mej. Smits, die in de tweede baan zwom. liet was te zien, dal mej. Klapwijk, die een soepelen langen rawslag zwom, dozen wedstrijd gemakkelijk zou winnen Zij vormde een klasse op zichzelf, hetgeen het duidelijkste tot uiting kwam, toen zij op de eerste 600 M. reeds 50 M. op mej. Smits en 100 M. op mej. Leibbrand voor sprong veroverd had. Zij bleef vlot door trekken met de bedoeling goede recordtij den te maken. De eerste 500 M. gingen in 8 min. 32 4/5 sec. en de 1000 M. in 17 min 48 1/5 sec. Zij was toen op mej. E. Smits 80 M. en op mej. G. Leibbrand 150 M. voor. Het was aan de chronometers te zien, dat er een geweldige recordverbetering zou gemaakt worden; haar tempo verminder de niet en in den recordtijd van 2G min. 42 •4/5 sec. tikte zij als eerste aan, aldus het 1500 M. record verbeterend met 4 min. 35 4/5 sec. Ook do andere dames zwommen beneden bet bestaande Nederlandsche re cord. 'Hierna gingen de hoeren De Man, Ter Haar, Kobes en Kohier eveneens voor hel kampioenschap 1500 M. vrijen slag te water. Kohier begon met een verhoogd tempo, blijkbaar om zijn ernstigen concur rent Ter Haar van zich af te schudden, hetgeen hem na 50 M.' reeds gelukte. Er kwam echter al heel spoedig veran dering in de volgorde, want Do Man kwam opzetten en na 400 M. tikte hij met Kohier gelijk aau, waarbij Ter Haar in de derde positie lag. Na 500 M. gaf Kohier het op en zoo bleef De Man voorliggen. Hij zwom een goede crawl en lag goed "óp bet water Tor Haar verliet na 800 M. het water. De Ned. records op de 600 en 890 M. waren inmiddels met resp. 7 en 38 secon den verbeterd. Ook het record op de 1000 M. ging er aan en werd van 16.46.2 op 15.55.3 gebracht. De 1500 M. werd ten slotte in den re cordtijd van 24 min. 6 1/5 sec. afgelegd, waarmede het record met 10 seconden ver beterd werd. Do uitslagen waren als volgt: 1500 M. vrije slag zwemmen dames kampioenschap van Nederland: 1. Mej. G. H. Klapwijk (R.D.Z) in 26 min. 42 4/5 sec (nieuw Ned. record); 2. mej. E. Smits (A. D.Z.) in 28 min. 49 1/5 sec.; 3. mej. G. Leibbrand in 31 min. 8 2/5 sec. 1500 M. vrije slag. zwemmen hreren- kampioenschap van Nederland: 1. D. de Man (U.Z.G.) in 24 min. 6 1/5 sec. (nieuw Ned. record); 2. T. F. Kobes (Purmcrcnd) in 30 mins 3 2/5 sec. 200 M. schoolslag vrije deelneming 1. W. J. Bank (A.Z.) in 3 mi 12 2/5 sec.; 2. L. Korpershoek: (R.Z.C.) in 3 min. 14 sec.; 3. N. Kroese (A. Z.) in 3 min. 37 sec. 100 M vrije slag, vrije deelneming: 1. E. v. Es (Het Y) in 1 min. 9 4/5 sec.; 2. •J. v. Meerten (W.Z.C.) in 1 min. 10 3/5 sec.; 3. M. N. Bakker (A.Z.) in 1 min. 18 sec. 5 maal 50 M. cslafette vrije slag: 1. Hel Y in 2 min. 37 3/5 sec. met de zwemmers J. Kökler, S. Koë, F. Mctte, G. Klopbaus en E. v. Es; 2. De A'damsche Zwemclub in 2 min. 43 sec. 50 M. vrije slag dames seniores: 1. mej. G. Klapwijk (R.D.Z.) in 32 4/4 sec.; 2. mej E. Smits (AD.Z.) in 34 4/5 sec.; 3. mej. J. Korthof (H.D.Z.) in 37 sec. 240 M. vrije slag om den Obelt-beker: 1. G. Dekker (Neptunus) in 3 min. 31 2/5 sec 2. F. R. v. d. Leij (A.Z.) in 3 min. 44 4/5 seconde. 4 maal 50 M. wisselslag-estafette kee- ren, vrije deelneming: 1. De Utrecktsche Zwemclub in 2 min. 26 sec.; 2. De Amster- damsche Zwemclub in 2 min 33 2/5 sec. Weer een vrouw over het Kanaal. Do Amerikaansche mevrottw Corson is over het Kanaal gezwommen. Zij wae to Kaap Gris-nez Vrijdagavond om 11.32 uur te water gegaan en landde Zaterdagmid dag om 3.10 n.m. te Dover. Men zal zich herinneren, dat op 0 6 Augustus j.l. miss Ederle in recordtijd dezo prestatie verrichtte. Mevrouw Cle- mington Corson is dus do tweede vrouw, die liet. Kanaal overzwom. Zij is getrouwd en moeder van twee kinderen. Zij volbracht den tocht in 15 Y* uur, snel- lor dan eenige van haar vier mannelijke voorgangers en een uur langzamer dan mej. Ederle. De omstandigheden, waaronder deze prestatie werd verricht waren gunstig. In de eerste twee uur legde zij vier mijl af, terwijl" haar tempo circa 19 slagen in do minuut bedroeg. Gedurende den nacht ging alles goed, doeli nadat zij in het water haar ontbijt had gebruikt, bestaande uit klontjes suiker en chocolade, begonnen de moeilijkheden. Er bestond nu gevaar, dat zij door ver keerde ptroomingen zou worden weggedre ven, terwijl zij eveneens buitengewoon vermoeid was. Berichten van twaalf uur, toen zij nog op zes mijl van de kust ver wijderd was, waren niet bepaald bemoe digend, doch langzaam maar zeker ging zij vooruit. Om twee uur was zij nog twee mijl van Dover verwijderd. Met do laatste krachten, die zij nog bezat slaagde zij er in om 3.10 de kust uitgeput te bereiken. Zij verklaarde, dat zij voor nog geen millioen pond sterling nog eens den tocht zou willen doen. Uit New York wordt nog gemeld, dat Walter Lissberger die dezen tocht voor mevr. Corson (een beroepszwemster) finan cierde, namens haar een uitdaging tot allo zwemsters heeft gericht, om een beurs van 25.000 dollar rond het Manhattan-eiland te zwemmen. Lissberger zeide verder nog een wedden schap' van 5000 dollar te hebben afgeslo ten 20 le gen I, dat mevr. Corson haar doel zou bereiken, zoodat hij thans 100.000 dol lar heeft verdiend. WATERPOLO. Dclfrjn kamp leen van Nederland. Gistermiddag had de returnwedsirijd om het waterpoloknmpioonschap van Ne derland pl-.ais (u.v 'u-u de Dolfijn en de Z C. Na hel uitzwemmen, loste Leenheer hot eerste schol, dat Rijke stopte Na -nel doorspelen keerde Van Leeuwen een scherp schot van Sch reuder ten koste van een coi ner. De Dolfijnen bleven aanvallen, doch het juiste schot was aanvankelijk ver te zoeken. Nadat Van dor Velden opzwom, werd hij door A. Minnes binnen de vier Meter ondergeduwd, hetgceh een straf- worp ten gevolge had, die door Van der Velden in een doelpunt müczet werd (1-0) Er word vlot ges- en spoedig werd een doorslagbal door - h reuder in het U Z.G.-docl gezet (2O). Even later, nadat Van Dijk tevergeefs op het Dolfijndoel schoof, zwom Schreuder met den hal op, tot vlak voor doel en tipte den bal naast Tetenburg, in het doel (3—0). U. Z. G. wi t nog even gevaarlijk op te dringen, en een schot van Leenheer had echter bij Rijke geen succes. Te ver doorgevoerd samen spel der Dolfijn-voorhoede deed daarop een goede kans voor de Dolfijn verloren gaan Na de hervatting weer hetzelfde snelle spel. Door een fout in de Dolfijn-voorboe- de kreeg Leenheer van R. van Senus he'. leder toegespeeld en doelpuntte onhoud baar (31). Hottentot kwam Aa het op nieuw uitzwemmen vrij te iiggen, doe!:, in plaats van naar den vrij liggenden Schreuder te plaatsen, schoot hij zelf, doch Meters naast. Het spel ging hierna gelijk op, ofschoon het schieten van U. Z. G. wel wat tc wenschen overliet. Do Dolfijnen ontplooiden locn een keurig samenspel en Van der Velden stelde Hottentot in staat de leiding mei een fraai doelpunt le ver- grooten (41). Kort daarop maakte Leen heer op de Iwee-Meterlijn een doelpunt, dat niet to houden was (42). U. Z. G. bleef doorzetten en na een paar vergeef- sclic schoten gelukte het Leenheer ten slot te om rakeling langs de lat te doelpunten Einde 43. liet was een vlot gespeelde wedstrijd. ,,Do Crt." De promotie- en degradatiècompetitie. Onder leiding van scheidsrechter P. v. d. Velde Jr. begon Zaterdagavond om zeven uur de match A.Z.S.V.H. voor do eerste klasse promotie degradatie-competitie. De A.Z. miste Hoogsteyn en Jan Goodings. S.V.H. was zonder Hcllendoorn. De eerste minuten ging het spel gelijk op. S.V'.H. was iets meer aanvallend, maar de A.Z. achterhoede was safe en wat verder kwam werd door Jager gehouden. Van der Lev miste een fraaie kans, alleen voor doel. Dc Rotterd;imsckc doelman kon het schot er nog net uit tippen. Opzwemmen van Van der Ley werd gevolgd door een hard schot., dat door keeper Blom goed werd gestopt. Vlak voor rust nog ccn schot van S.V.H. dat mijlen naast was. Til de twee de helft kwamen de aanvallen in het becin het meest van de A.Z. Maar Van der Lev miste herhaaldelijk. Teen kwam S.V.H. ■neer meer in actie. Geen enkel gevaarlijk schot werd echter gelost. Eindelijk kreeg G. Koring den bal in goede positie, hij schoot in den rechter hoek en keeper Jager liet het leder slippen. (0—1). Zonder ver der resultaat verliep deze tamme strijd, zoodat S.V.H. met 1—0 won. Door dezen uitslag ontstaat er weer een eigenaardige toestand, veel gelijkend op dien van het vorig jaar. S.V.H. toch had een protest loopen te gen L.Z.O. en heeft dat protest gewonnen. Daardoor wordt de uitslag S.V.H.—L.Z.C. 11, waardoor de L.Z.C. een pimt achter uit cn S.V.H. ben punt vooruit gaat. Nu S. V.H. gewonnen heeft, is de 6tand aldus ge worden: gsp. gw. gl. vrl. doelp. pnt. gem Neptunus 3 12 <3-1 4 1.33 S.V.H. 3 1 2 4-3 4 1.33 L.Z.C. 3 1 2 5-4 4 1.33 A.Z. 3 3 1-5 Door dezen toestand moet opnieuw een halve competitie uitgeschreven worden voor de drie eerste clubs. Dat kan dus weer een latcrtje worden. Echter zullen dc betrokken clubs geza menlijk het Bondsbestuur verzoeken, allo vier de clubs in dc eerste klasse te laten of te brengen. De L.Z.C. in Heemstede. Ter elfder ure uitgcuoodigd tot deel name aan het zwemfeest van de H. P. C., kon de L. Z. G. slechts met een zeer zwak ke ploeg aan deze uitnoodiging gevolg ge ven. Zonder Buys, v. Leijdcu en v. Leeu wen werd de polo-wedstrijd van de sterke tweede klasse H. P. C. met 50 verloren. Het vertoonde spel door L.Z.C. was zeer matig tweede klasse. - Ook de <?stafette, eveneens met vele in vallers zwemmende, wist het niet verder dan de derde plaats te brengen; de 4^maal 50 M. vrije slag in 2 min. 25 sec., terwijl H. V. G. B. den lsten prijs won in 2 min. 16 1/5 sec en H. P. G. tweede was. Braun van H. P. C. won den 100 M. in den goe den tijd van 1 min. 10 2/5 sec. Een goede les voor de L. Z. C., dat alle aandacht zal besteed moeten worden aan de vorming van goede reserve's. ZEILEN. Om de One Ton Cup. „Zenith" wint onbedreigd. Col. Rhodes is cr met de Zenith in ge slaagd, in de vijfde ên beslissende race, die wegens windstilte Zaterdag uitgesteld en nu gisteren gezeild werd, met'nmooien voorsprong van 1 min. 26 sec., als eerste door <lo finish te gaan. In 1927 zullen do wedstrijden om dezen kostbaren wissel- prijs dus weer op de Solent bij CoweB (eih Wicht) gehouden worden. Ook dit jaar is het, evenals de laatste jaren, weer tussehon een Engelsch en eon Ncderlandsch jacht gegaan. Intusscben heeft Engeland thans acht overwinningen behaald, dan volgen Duitschland en Frank rijk met elk vier. Nederland met twee en Zweden met één. Het was dit jaar de eerste keer, dat een Italiaansch jacht aan den strijd deelnam. De Prinses Juliana startte precies op het schot. Do Zenith daarentegen staftte slecht, waardoor de Hollanders direct een voorsnrong' hebben van ongeveer 25 secon den. Doch reeds kort na den start slaagt de Zenith, die^iels hooger ligt, er in, do Prinses Juliana voorbij te loopen. Het Eu- gelscho jacht houdt in het cersto baanvak, dat in den wind ging, regelmatig hooger aan en loopt zichtbaar sneller dan de Ju liana. Rij het ronden van do eerste boei heeft Col. Rhodes een voorsprong van 33 seconden op de Hollanders. Dc Prinses Ju liana gelukt het niet den afstand tijdens het tweede rak, voor hal ven wind, te ver kleinen. Terwiil de Engelsehe bemanning, als het. voor den wind gaat, de fok laat staan, zet Hibma op dit traject de spinak- ker bij. Met een voorsprong van 44 seconden sluit Col. Rhodes de eerste baanronde af. De striid is nu vrij wel beslist. Indien zieli niets bijzonders voordoet, zal dc Zenith zonder binder van dc Prinses Julianate hebben ondervonden, als eerste dc finish bereiken. Halverwege het in den wind kruisen zien wii, dat de heer Dc Vries Lentseh liet roer overneemt, doch nog voor dc boei bereikt is, heeft de heer Hibma bet roer weer in handen genomen. Vooral op dit traject verliest do Prinses Juliana veel terrein. Het, Hollandseh jacht legt aanvankelijk ver-Ier door don de Zenith. Bij het vonden van do boei ligt do Juliana reeds 1 minuut cn 11 sec. achter de Zenith. Onbedreigd zeilen de Engelschen deze twee baange- deelten af om 1 minuut en 26 sec. eerder de finishh te bereiken dan de Prinses Ju liana. De officieele tijden luiden: 1. Zenith (Engeland) in 2 uur 8 min.; 2. Prinses Ju liana (Nederland) in 2 uur 0 min. 26 sec. „Dc Crt." WATERSPORT. „Dc Peddelboot". Onder begunstiging van prachtig weer cn een vroolijk stralend zonnetje, hadden Za terdagmiddag to 3.30 uur op den Vliet bij den heer de Baars aebter de R.-K. Kerk le Leidschendam do door do Vereenlging ..De Peddelbool" uitgeschreven Kanoweslnj- den plaats. Voor den aanvang heette burg Kcijzcr allen van harte welkom en dankt allen voor de opkomst, in het bijzonder dankt hij de pers, die zooveel deed. om de Peddclboot beweging naar voren le vrengen. Zeer ze ker had hij een grooter aantal deelnemers verwacht-en spoort allen aan mede to wer ken dezo zoo gezonde en nuttige sport to bevorderen en rekent op steeds grooter toename in do Peddclbeweging. Burg. Keijzer richt zich dan speciaal lot sportopa v. d. Vet, die pas zijn 80sten verjaardag en zijn 60-jarig jubileum in de sportwereld heeft gevierd en brengt hern hulde en dank namens allen en stelt hem ten voorbeeld voor de jongeren. Hij, aldus spr., die 80 jaar is, doch in werkelijkheid nog 60 lijkt, hij biedt hem namens liet be stuur een prachtigen krans aan en wenscht hem nog vele jaren. Tenslotte wenscht hij allen een genoegelijken middag. Sportopa v. d. Vet dankt met korte woorden voor de ovatie hem gebracht en spoort de jongeren aan om aan sport tc doen om gezonde, krachtige menschen te worden. Hierna namen dc wedstrijden een aan vang. Wij kregen <4?rst de 200 Meter voor heeren om den burg. Keijzer-beker. Hier voor waren 10 deelnemers, dio elkaar fel bckampten, zoodat deze wedstrijd met spanning werd gevolgd. Ten slotte kwamen als prijswinners uit het strijdperk, lo pr. v. Gardingen, die dus voor 1 jaar bezitter werd v. d. beker. 2e pr. E. Rourguin 3e pr. v. Oerle 4e pr., L. Vrolijk, 5e pr. G. M. Agterdenbosch. Wedstrijd no. 2 was die over 200 Meter voor dames. Hiervoor waren slechts 2 deel neemsters: mevr. Ouwerkerk werd hier ge makkelijk winnaar, daar haar tegenstand ster, mej. v. Heuvelen, tegen een paal voer en daardoor te veel acherstand kreeg, lc pr. mevr. Ouwerkerk, 2e pr. mej. v. Heu velen. Als comisch nummer krijgen we dan het elkaar uit de Kano wippen. Dit was amusant om te zien en er werd hartelijk gelachen als een der deelnemers in het water geplonst werd. De heer L. Vrolijk wist zich alleen staande te houden cn daar mede den lsten prijs in de wacht te slee pen. Wedstrijd no. 3 was die voor heeren over 400 Meter om den Miss Blanche- Beker, eveneens een spannenden kamp. Deze wedstrijd werd gevaren op tijd en dc prijzen werden behaald, als volgt: le pr. L. Vrolijk 2.46 2/5 sec. (Beker). 2e Jir. J. Niessink, 3e pr. v. Gardingen. 4c pr. G. M. Agterdenbosch, 5e pr. P. Wouters. De laatste wedstrijd was die voor heer en dame over 200 Meter om den Wilhel- mina-beker, geschonken door de Wilhel- mina-Vereeniging te Veur-Loidschendara. Na spannenden kamp werden hier de prijswinnaars, le pr. E. Bourquin en Mej. J. Kramer (Beker), 2e pr. L. Vrolijk en Mej. F. Kramer, 3e pr. de heer en mevr. Ouwerkerk. Hierna had in dc gezellige veranda van den heer Baars do prij suit deeling plaats. Burgcm. Keijzer en sport-opa v. d. Vet reikten met eenige toepasselijke woorden de prijzen uit. Do burg. dankte dan allon nog voor de moeite en medewerking, in bet bijzonder bet bestuur. Hij memoreert oven dat burg. de Gijselaar van Leiden de wed strijden eenigen tijd beeft bijgewoond, wat toch een heelo eer voor de vereeniging is. Hij roept tenslotte allen een tot weder zien s toe. Namens de leden dankte do beer Vro lijk bet bestuur voor de vele moeito en den prettigen middag. Zooals reeds in het slotwoord van burg. Keijzer vermeld werd, woonde burg. De Gijselaar een groot gedeelte der wedstrij den bij. Met genoegen kan het bestuur van dc „Peddelboot" op een en ander terugzien, daar alles een gezellig en aangenaam ver loop had. ATHLETIEK. Wedstrijden L.V.B. Gisteren werden op liet terrein der A.S. C. achter Pomona de door dc L.V.B. gcor- ganiscerdo Athlctiekwedstrijcleu gehouden, waaradn werd deelgenomen door loden van U.V.S., Lugdunuai, A.S.C. en L.F.C. De publieke belangstelling was gering en be houdens een enkele uitzondering waren do gemaakto tijden eu afstanden niet van dien aard dat van „hervorragende" wed strijden kan worden gesproken. Het geheel rammelde nog el en leek meer op een intiem onder onsje dan op een stevig georganiseerde kamp. In verband met dc nederlaagwodstrijden van Kampong te Utrecht waren verschil lende leden van A.S.C. niet verschenen. Wij volstaan met het vermelden der uit slagen, die zijn als volgt: Harloopen 100 M. 1. F. Brüscho 12 sec., 2. Wempo 12 5/100 sec., 3. Anrsse 12 6/100 sec., 4. Vogelenzang 13 nee. Kogolstooten: 1. S. Meerburg 5.73 M., 2. P. Vogelenzang 5.63 M., 3. P. Roman 5.31 M. B a 1 v e r t r a p p c n: 1. J. van Polanen 52.92 M., 2. D. v. d. Berg 47.70 M., 3. S. Meerburg 43.91 M. Balingooien: 1. S. Meerburg 18.91 M., 2. Tb. v. d. Meer 17.90 M., 3. F. Brü- selio 14.97 M. Hardloopcn: 1. Wempe, 2. Woudcr- gem, 3. de Lange. Wegens disqualificatie van twee deel nemers in do finale zijn do tijden onbe kend. Hoogspringen met aanloop. 1. P. Vogelenzang 1.45 M.. 2. C. de Roo 1.45 M., 3. Th. Roest 1.40 M. Speorworpen: 1. S. Meerburg 41.79 M., 2. J. v. Polanen 30.11 M., 3. E. v. Veen 29.31 M. Discuswerpen: 1. Tb. v. <1. Meer 28.92M., 2. Tb. Roest 19.55^ M., 3. E. v. Veen 19.24 Y, M. Estafetteloop 4 X 100 M. Van de twp-o besto ploegen A.S.C. en U.V.S. won A.S.C. de beslissingswedstrijdA.S.C. 48 3/5; U.V.S. 48 4/5. Nationale wedstrijden te Werve. Zeven records verbeterd. Successen van Brunhild e. Onder grooto belangstelling werd Zater dag te 'fi-Gravcnhago do eersto dng van den jaarlijksebon atblctiekwedstrijd om den dc Werec-beker gehouden. Het programma bevatte alleen nieuwe lingen en juniores nummers. De uil sla gen luiden: 100 M. Nieuwelingen (56 deelnemers). Beslissing. 7. F. Smuts (V. en L.) 12.1 sec.; 2. D. Bakker (V. en L.) 12.1 sec.; 3. N. G. v. d. Helm (Trekvogels) 12.1 see.; 4. S. J. Versluvs (D.T.C.); 5. J. A. de Lijster (Sparta, Tt'dam); 0._ N. Ovorbroek (V. cn L.) 30 M. Juniores (27 delnemerB), over 5 se ries. Beslissing: 7. A. v. Leeuwen (P.P.) 10.5 sec.; 2. A. Kok (Zwaluwen) 10.5 sec.; 3. W. Gravcndnal (Donar, Leiden) 10.5 Ree.; 4. Lieshout (V. en L.); 5. J. Alt ink (P.P.) en 6. Prins (V. en L.) ■1 X M. estafette juniores: 1. P.P. 1 (R'dam) met D. Hoogenboozem, A. van Leeuwen, A. 't Hart en J. Altink. 39.3 sec.; 2. Zwaluwen T (Hnoir), 40.S sec.; 3. V. en L. (Haag); 4. P.P. IT (R'dam). 1000 M. nieuwelingen (59 deelnemers): 1. L. Looy (Rozenburg), 2 min. 48.4 sec.; 2. P. Albers (Te Werve), 2 min. 48.6 see.; 3. D. Cordinon di Gouberville (Vitesse, Arnhem), 2 min. 48.7 sec.; 4. P. Nicuwland (Feycn- onrd); 5. M. Peetere (Olympin. Gouda). Verspringen met aanloop (nieuwelingen) 1. Fr. Ernst (P.P.), 6.01 M.2. A. Ligtbart (T.H.O.R.). 5.93 M.: 3. N. G. v. d. Helm (Feyenoord), 5.90 M.4. O. Hoogcrwerf (Haag), 5.77 M. Hoogspringen met aanloop (nieuwelin gen: 1. W. F. Scheffer (Vitesse,Arnhem). 1.65 M.; 2. Dfcv. d. Linde (D.T.O.), met1.65 M. na overspringen3. Van Kcste.ren (V. en L.), 1.55 M.4. H. Vliegendhart (Sparta, Dordt), 1.50 M. De tweede dag van de wedstrijden op te Wervo leverde groote successen op, daar niet minder dan zeven Nederland sche records werden verbeterd. Deze wa ren: 300 M. hardloopcn: II. A. Broos (P. S. B.) in 35.1 sec. (Oud record v. d. Berge 37.2 sec.) 2000 M. hardloopcn: J. Zeegers (A. V A. G.) 5 min. 53.7 sec. (oud record Rot teveel 6 min. 0.2 sec.) 4 X 100 M estafette: Haarlem (Boot v. Wolscnes, Lamp en v. d. Berge) 42.8 sec. (oud record Haarlem 43.9 sec.) Olympische estafette (800-400-200-200 M.): A. V. '23 (Bollen, Mooncn, Vaal en Bcrgofeldt) 3 min. 42.6 sec. (oud record L. O. Delft, 3 min. 47.5 sec.) 3 Engelsehe mijlen snelwandelen (4827 M.): G. Gubbels (Pro Patria) 22 min. 40.1 sec. (oud record Gubbels 22 min. 42.7 5000 M. Snelwandelen: C. Gubbels (Pro Patria) 23 min. 25.2 sec. (oud record Gubbels 24 min. 11.7 soc.) 200 M. hardloopcn voor Dames: m-j. N. Grooss (Hygiea) 26.6 soc. (oud recom mej. J. A. Mallon 29.2 sec.) De Leidscho Dames Gymnastiek ver coni ging Brunhildo behaalde verschillend^ aardige successen, daar niet minder dai' vijf prijzen werden gewonnen. Mej. Briejer wist zich te plaatsen in dt- finale van dc 200 M. en 100 M. hardloqg pen en behaaldo in deze beide nummers een 2en en 3en prijs. Hot nummer verspringen bracht 2 prijzen en wel nn loting Mej. Breljer 2o en Mej. Sj. v. Noort 3e prijs. Daar Mej. Briejer reed 2 maal BK» en 2 maal 200 M, had geloopen zag zij ex van af mee te dingen in het nummer hoogspringen. Brunhildo" plaatste zich als no. J in de 2c serie Estafetto 4 maal 100 M. en ir. de finale werd zij no. 3 met i M. afstam' achter uo. 2 („Brunhildo" Groningen) er 1 M. achter no. 1 („Hygiea" deif Haag) Niettegenstaande do opmerkingen wel ke gemaakt zijn naur aanleiding van dc prestatie in dc Estufctte le Rotterdam is thans wol gebleken, dat „Brunhildo" eer» der beste ploegen heeft in Nederland en zal zij 12 Sept. in Groningen do meedin gende Ycreonigingon do handen vol geven. De uitslagen waren volgens „Dc Crt.": 100 M. hardloopcn: beslissing: 1. M. v. d. Berge (Haaidem) 10.9 sec.; 2. F. Lamp (Haarlem) 11 sec.; 3. Boot (Haarlem) j 4. W. Peters (P.E.G); 5. A. van Wclsc- nes (Haarlem). 200 M. hardloopen: Eersto halve be slissing: 1. II. A. Broos (P.S.V.) 22.1 sec.; 2. J. Nooy (Haarlem) 23.1 sec.; twecdo halvo beslissing: 1. AI. v. d. Bcrga (Haarlem) 23.5 sec.; 2. J. Gerrilse (D. F. G.) 23.5 sec.; derde halvo beslissing: I. J. van Tongcron (P.P.) 24.3 sec.; 2 J. van Drccht (V. en L.) 24.C sec. Beslissing:"* 1. M. v. d. Borgo (Haar lem) 23 sec.; J. van Tongeren (P.P.) 23.4 sec.; 3. J. Nooy (Haurlem). 110 M. hordenloop om hot kampioen schap van Nederland: beslissing: 1. A. Kaan (Haarlem) 16.3 sec.; 2. L. Spel (Blauw Wit) 16.7 sec.; 3. J. Britstra (U.v.v.) t 1500 M. .snelwandelen; 1. C. Gubbels (P.P.) 6 min. 15 sec.; 2. J. BogaerC (P.P.) 6 min. 18.6 sec.; H. Keemink (V. en L.); 4. G. Engelman (P.P.) 1500 AL hardloopen: 1. T. J. Fransen (K.N.A.U.) I min. 14.3 sec.; 2. H. Bolte- veel (Tc Werve) 1 min. 15.6 sec.: 3 J. Zeegers (A.V.A.G.); i. Fr. du Ilen' (D.F.C.) 400 AI. hordenloop om het kampioen schap van Nederland: 1. 1'. lluybcrs (Feijenoord) 60.5 sec.; 2. 11. Stuling (A.V 1926) 63.2 see.; 3. Dalrock (A.V. *23), 3 Eng. mijl snelwandelen: 1. G. Gub bels (P.P.) 22 min. 40.1 sec.; 2. IT. Kc- mingk (V. en L.) 23 min. 28.4 sec.; 3. T. Engelman (P.P.); 4. J. Heron thai s (P.P.) 4 X 100 Al. estafette, (invitatie): 1. Haarlem (Boot, van Welsenes, Lamp en v. d. Berge) 42.8 sec.; 2. V. on L. 4 X 400 M. estafette: 1. A.V. '23 (Berg- feld, Moonon, Vaal en Bolton) 3 min. 32. L sec.; 2. Pro Patria 3 min. 39.2 sec.3. v. en L Olympische eslafello (800, 400, 200, 200 M.): 1. A.V. '23 (Bollen, Mooncn, Vaal en Bergfeld) 3 min. 42.6 sec.; 2. D.F.C. 3 min. 47.0 see.: 3. Trekvogels; 4. Te Werve. ^5000 Al. hardloopen: 1 A Kinase (Haarlem) 16 min. 8.7 «cc.; 2. P. Dnllaart (P.P.) 16 min. 30.9 sec.; 3. Wolf I (V en L.); 4. P. do Boer (Trekvogels). .Speerwerpen: 1. J. Schild (A. V '23) 48.71 M.; 2. J. v. d. Ley (Blauw Wil) 46.64 AI.; 3. J. v. d. Driescho (V. en L.) 45.36 AL; 4 P. Jluybt". (Feijenoord) 42.88 AL Hoogspringen: 1. W. Thcsingh (Spuria II.) 1.70 AL; 2. J. Faa sen (Bato Z.) 1.05 M.; 3. F. G. Bührman (A. V. '23) 1.05 M. 4. W. Poters (P.E.G.) 1.05 AL, allen na loting. Verspringen: I il. de JJoer (To Werve) 7.05 AL; 2. W. Peters (P.E.G.) 0.83 AL; 8. A. van Welsenei (Haarlem) 8.72 M.: 4. W. Thcsingh (Sparta H.) 6.46 M. 200 M. hardloopen voor daines: eersto serie: 1. mej. N. Grooss (Hygiea) 26.6 sec. (nieuw Ned. record); 2. Al. Briejer (Brunhilde); tweede serie: 1. mej. .1. AL'il- lon (Quick) 28.2 sec,; 2. mej. N. Mürr (Hygiea) 29.8 sec. Beslissing: 1. mej. N. Grope (Hygiea,) 27.7 eeo.; mej. Al Brie jer (Brunhilde) 28.2 sec.; 3. mej. J. Mal lon (Quick)/ Speerwerpen voor dames: 1. mej. li. Zwaan (Olympia) 22.37 M.; 2. mej. Dc Regi (Hygiea) 21.05 AL; 3. mej. J. Guiaux (Brunhildo) 19.49 M.; 4. inej. N. Grooss (Hygiea) 19.41 AI. Hoogspringon voor dames: 1. mej. W. Hamerslag (Hygiea) 1.35 AI.; 2. mej. J. Mallon (Quick) 1.35 AI., na overspringen; 3. mej. R. Staal (Nieuw Brunhilde). Verspringen voor dames: 1. mej. W. Hamerslag (Hygiea) 4.85 M.; 2. mej M. Briejer (Brunhilde) 4.50 Al.; 3. incj. A. v. Noort (Brunhilde) 4.50 M. (na loting); 4. mej. M. Korswagcn (Nieuw Brunhilde) 4.37 AL 100 M. hardloopen voor dames: eerste serie: 1. mej. Mulder (Brunhildo) 13.5 sec.; 2. mej. J. Mallon (Quick) 13.7 sec.; tweedo serie: 1. raej. Al. Briejer (Brunhil de) 14.3 sec.; 2. mej. W. Hamerslag (Hy giea) 14.4 sec.; derdo serie: 1. moj. N. Qrooss (Hygiea) 13.7 sec.; 2. mej. M. Alallon (QuicJO 14.2 see.; beslissing: 1. mej. N. Grooss (Hygiea) 18.1 soc.; 2. moj. Mulder (Brunhildo) 13.2 sec.; 3. mej M. Briejer 'Brunhildo) Estafette 4 X 10u M. voor dames eer ste serio: 1. Brunhildo (G.) 50.0 i»ec.: 2. Hygiea 61.1 sec.: Iwcedo sene: i Brun hilde (G.) 55.U sec.; 2 Qtifck 88.4 êQG.{ beslissing: J. iiygioa (msj. Van lloelofs- waert, moj. Mtthr, me; Hamer*la*, mej. Qroosej 55 sec.; 2. Brunblliio Gr. 55.6 sec.: 3. Brunhildo (1.); 4 Quick. (0.)

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 5