NI J. C. v. d. STEEN Co. noemende Bela Kiss, als dakloos aange meld. Daar hij zonder middelen was en buitenlander scheen, werd hij, tot zijn identiteit zou zijn vastgesteld, in voorloo- pigo bewaring gesteld. De gevangene was dezer dagen met me de-gedetineerden bezig, kleeden te kloppen op 'l dah der gevangenis. Na afloop van dit werk gaf hij voor, zijn zakmes verloren te hebben en verzocht, even naar het ver loren voorwerp te mogen gaan zoeken. Het verzoek werd ingewilligd en, in ge zelschap van een bewaker,, begaf hij zich naar het hooggelegen dak. De gevangene had echter heel andere dingen in den zin. Nauwelijks op het dak gekomen, liep hij naar den rand daarvan, sprong, eer de bewaker het beletten kon, over liet hek, dat het dak omgaf, en kwam op het glazen dak eener naastgelegen fa briek terecht. Do vluchteling bleef daar zwaar ge wond liggen. Slechts met de hulp van do brandweer kon men hem bereiken. Een in- tusschcn ontboden geneesheer, constateer de zware inwendige kneuzingen. De onge lukkige stierf spoedig na zijn overbrenging naar het gasthuis. Motor-bandietisme. Do veertig olifantonbende. Het motor-bandietismo is den laalslen tijd in Engeland hoo langer hoe meer van het filmdoek naar het werkelijke leven overgegaan, en buitenwijken van Londen b.v. Chelsey, St. Albans, Glaygate, Ul- ford en Leatherhead hebben de laatste dagen te lijden gehad van een epidemie ▼an diefstallen en inbraken. De politie schrijft dezo serie misdaden toe aan ,,de 40-olifantenbende". Bij de inbraken spelen auto's een groote rol, en een dier voertui gen moest gisteren bij een jacht, door de politie op de inbrekers gehouden, worden achtergelaten op de Wimbledonmeent. De auto's der bende worden bestuurd door vrouwen, en daaronder heeft er eene - een knap jong ding met kort geknipt haar zeer de opmerkzaamheid getrok ken. Het heet dat de meeste leden der ben de vrouwen zijn. Do Londensche buitenwijk St. Albans schijnt het hoofdkwartier van de bende uit te maken. De troep heeft een voorliefde ▼oor het inbreken in leegstaande sport- paviljoens. Nu do politie de achtergelaten auto te pakken heeft, hoopt men ook de bendele den spoedig.in handen te zullen hebben. Sankt burocratius. 47 0.0 00 sigaretten vernietigd. Verleden jaar stelde een sigaretlenfa- briek in Thuringen een partij van 470.000 sigaretten ter beschikking van de stad Erfurt om gratis onder oorlogsinvalieden, armen en werkloozen verdeeld te worden Bepaald was, dat do sigaretten slechts verdeeld mochten worden als het „Reich" er geen belasting van hief. Het rijk was hiertoe niet geneigd, de stad Erfurt wilde de belasting niet betalen en de fabriek de sigaretten niet terugnemen. Dies werd de heele partij tot verbran ding gedoemd. Ze word in een kuil gewor pen, met petroleum begoten en in brand ges loken. Het resultaat was, dat do personen, voor wie de sigaretten bestemd waren, niets kre gen en dat de fiscus niets kreeg. Maar de vorm was gered. Uitbrekcrssport. Hij bekende, om maar te kunnen ontsnappen. Eenigen tijd geleden werd, zooals men zich herinnert, op het Oostzee-eiland Rü- gen een reeks opzienbarende hoteldiefstal len gepleegd. Zoo werd in het strandhotel te Binz voor een waarde van niet minder dan 35.000 Mark aan juweelen cn siera den ontvreemd. Al spoedig had de politie den dader pakken. Het bleek eon berucht Berlijnsch in- en uitbreker te zijn, Frank geheoten, die reeds talrijke malen met de justitie aanraking was gekomen. Frank bekende, werd naar de plaats van de misdaad ge bracht, slaagde er in te ontsnappen, werd een paar dagen later echter opnieuw ge arresteerd, waarna hij in tegenstelling met do oorspronkelijk door hem afgelegde be kentenis hardnekkig ontkende, bij den be- treffenden diefstal betrokken te zijn. Frank verklaarde zijn bekentenis slechts to hebben afgelegd, in de zekere weten- cchap, dat het hem toch zou gelukken te ontkomen. Daar Frank ondanks alle moeite der justitie-beambten van Stettin niet tot een nieuwe bekentenis kon worden gebracht, werd ten einde raad de bijstand van Ber- lijnsche commissarissen van politie inge roepen, aldus de „Lokal Anzeiger". En thans bleek inderdaad, dat men den verkeerde te pakken bad. Frank was niet de dader van den grooten diefstal te Binz! De Berlijnscho commissarissen hebben een knap stnk werk verricht. Meer dan vijftig sporen hebben zij gevolgd; ten slot te bleven hiervan twee over. Een daarvan leidde naar Frankfort a.M,, het andere naar Berlijn en dit laatste bleek het juis te te zijn. In het Noorden van Berlijn immers werden door rechercheurs bij pandjeshuizen voorwerpen in beslag geno men, die van den diefstal afkomstig ble ken te zijn. En thans heeft men Zondagochtend ook den dader weten te arrestocren. Oorspron kelijk ontkende hij, iets met den diefstal uitstaande te hebben. Zijn woning weiger de hij op te geven, doch het adres kwam men alras te weten. In een paar oude echoenen werd een aantal der gestolen sie raden aangetroffen; daarna vond men achter het behang nog een gedeelte en ten «lotte bij een grondige huiszoeking vrijwel al het ontbrekende. Ontkennen had uiteraard geen doel meer «ai de verdachte viel door de mand. Dq „Hindenburg" weer gezonken. Ten gevolge van den hevigen storm, die boven de Orkneys gewoed heeft, is het .vroegere Duitsche slagschip „Hinden burg", dat bij 'Scapa Flow reeds gedeelte lijk gelicht was, weer onder water geko men. Volgens de „Times" zal men de ber gingswerkzaamheden niet voor de vol gende week kunnen hervatten. Dameskapsel a la Hindenburg. Het nieuwste snufje op-het gebied der vrouwelijke haarmode of is het mis schien al weer oud geworden? is een coiffure a la Hindenburg. Aan eenige dames in Zwitserland komt do hooge eer toe, dit nieuwe kapsel te hebben uitgevonden. Dies kan men tegenwoordig in de stra ten van Bazel, welke stad als de geboorte plaats van de nieuwe modegril kan wor den aangemerkt, jonge dames zien loopen met den hoed in de hand en do voorharen tot een vorstelijke kuif van 2 centimeter hoogte „verwerkt", gelijk de president der Duitsche republiek, generaal von Hinden burg, die „draagt". Nu nog een sabel en een paar rijlaar- zon de Russische kaplaarzen zijn al weer uit de mode en de dames zullen de oogen en harten der Bazelsclie jongeman nen stellig op onweerstaanbare wijze boeien. Aardschokken in Vogtland. In Vogtland (Saksen) werden in den afgeloopen nacht herhaaldelijk lichte schokken van den bodem waargenomen. Zal Johannesburg eens instorten? De bewoners van Johannesburg worden af en toe in hun nachtrust gestoord door een hevig gerommel en getril in de aarde, waardoor vensters rinkelen, stukken pleis terwerk omlaag vallen, schilderijen neer tuimelen en vele huizen breed© scheuren vertoonen. Dezo trillingen volgen elkaar doorgaans op in een serie van vier of vijf in de 24 uur en duren niet langer dan een paar seconden. Volgens deskundigen heeft dit niets maken met aardbevingen, doch is het een uitvloeisel van de verregaande ondermij ning der Goudstad. De. aarde onder Jolian nosburg en den gehcelen Rand is over een afstand van ongeveer 60 mijl uitgehold. Millioenen kuhieken meter rots zijn naar de oppervlakte gebracht, zoodat de ruimte der talloozo tunnels, die op afstanden van 16 meter onder elkaar tot een diepte van ca. 2000 meter over dezo 60 mijlen loopen geweldig groot moet zijn. Van vele zijden hoort men dan ook ui tin gen van vrees, dat dit doorwoelde mieren nest eens zal moeten inzakken. Wanneer men eens een kijkje neemt onder den grond en men ziet de machtige uilgravingen,, die slechts noode met hout of beton worden gestut, dan rijst inderdaad twijfel op, of dit hout, zand, en beton, voldoende com pensatie is voor de uitgehouwen rotsblok ken. Onlangs weer riepen vijf heftige trillin gen den Johannesburgers een memento toe en al verklaren de geologen ook, dat de verbeterde methodes van uitgraving on slutting elk gevaar zullen voorkomen, voor loopig schijnt Johannesburg te rusten op een sponzigen molshoop. De heetste nacht. Engeland heeft gisteren den heetslen nacht beleefd, die liet in 55 jaren tijds heeft meegemaakt. Op vele plaatsen daalde de temperatuur geen oogenblik beneden de 65 graden en vele menschen werden dien tengevolge door slapeloosheid gekweld. Zelfs liet ochtendgloren bracht geen verlichting. Op sommige plaatsen bedroeg de temperatuur 80 graden in de scha duw. Tc South Farnborough, Croydon en Ross-on-Wyo bedroeg de laagste nachtelij ke temperatuur 63 graden en te Felixtowe 64 graden. koopman Peck, te Dortmund woonachtig. De piloot Reiber volbracht met zijn vlieg (tuig vele acrobatische toeren in de lucht. Bij één dezer evoluties, waarhij het vlieg tuig tot een geringe hoogte gedaald was, kon de vlieger den motor niet gauw genoeg op gang brengen, en sloeg het vliegtuig te gen den grond. Het werd totaal vernield. De vlieger Reiber werd op slag gedood. De heer Peek bekwam ernstige verwon dingen. Hij werd overgebracht naar het gemeente-ziekenhuis te Dortmund, waar hij spoedig na aankomst overleed. Van het vliegveld Waalhaven vernemen wij dat het toestel zich in uitstekenden loc stand bevond. De vroegere marine-vlieger van Vloten heeft met hetzelfde vliegtuig gisteren nog te Scheveningen gedemonstreerd. Pelletier d'Oisy aangekomen. Pellelier d'Oisie heeft zijn snelheidsrond- vlucht volbracht. Na Dinsdagmorgen om halfzes te zijn vertrokken is hij Woensdag avond om 14 min. over elf op Le Bourget geland. Hij heeft tusschenlandingen ge maakt te Rome, Tunis, Casablanca, Ma drid en Bordeaux. Letteren en Kunst Krishnamurti uit Amerika geweerd?- Uit New York wordt gemeld, dat de te genstanders van do theosofische richting van mrs. Besauf trachten den nieuwen „Hindoe-Messias" Krishnamurti niet daar ter stede te doen toelaten, wegens „moral turpitude". Ze willen de imfnigratieKjpm- missie doen gelooven, dat Krishnamurti in een proces betrokken is geweest, dat de Australische regeering heeft gevoerd tegen den gewezen bisschop Leadbeafer wegéns immoraliteit. De commissaris van Ellis Island heeft voorloopig niet willen ingrij pen, daar het bewijsmateriaal niet voldoen de was, maar noodigde de klagers uit ver der materiaal bijeen te brengen. De auto riteiten zullen dan voor de landing do zaak onderzoeken en Krishnamurti even tueel tot de zaak volkomen is opgehelderd, in Ellis Island vasthouden. Krishnamurti is, zooals men weet, de aanbeden wereldleider van de Tbeosophen! LUCHTVAART Mevr. R. Schönberg. Bij een auto-ongeluk in de buurt van bet dorp Bruck Fuscb, aldus de „Tel.", is do bekende Hollandsckc zangpaedagogo mevrouw R. Schönberg, die met een leer linge een tocht maakte, vrij ernstig ge wond. Door bet weigeren van dc stuurin richting reed de auto tegen een boom op, waarbij mevr. Schönberg een lichte her senschudding, kneuzingen en eenige won den opliep. De leerlinge, mej. Gals, kreeg behoudens enkele schrammen, weinig letsel, terwijl de chauffeur, wicn het stuurrad in het lichaam drong, ten gevolge van een long beschadiging er ernstig aan toe is. Voor de Hollandsche patiënten, die in het dorp zijn opgenomen, bestaat geen gevaar, ofschoon gevreesd wordt, dat bij mevrouw Schönberg het neusbeen gebroken is. INGEZONDEN MEDEDEELING Jholland* OE9DERWIJS ERNSTIG VLIEGONGELUK TE DORTMUND. Een Pander-toestel tegen den grond geslagen. Twee inzittenden gedood. Gistermiddag omstreeks 2 uur, heeft bo ven het vliegveld te Dortmund een ernstig vliegongeval met oen Nederlandsch vtfiegtuig plaats gehad, waarbij de twee inzittenden om het leven zijn gekomen. Het Pander-vliegtuig HNADl, dat gistermorgen omstreeks 11 uur, uit Rot terdam was opgestegen en bestuurd werd door den Nederlandschen marine-vlieger Reiber uit Amsterdam, arriveerde te Dort mund omstreeks lialf twee op het vliegveld mot als passagier den heer van «der Kwast, een der directeuren van do Pander-fabrie ken. Na de landing, die vlot verliep, steeg het vliegtuig opnieuw op, om een demon stratievlucht te houden. De heer van der Kwast was uitgestapt en zijn plaats in het twee-persoons vliegtuig werd ingenomen door den Nederlandschen Een ontoelaatbare vriendelijkheid. Geknoei 1>ij een examen. Men schrijft aan het „Hbld.": Dezer dagen werd aan een der kweekscholen in ons land hot schriftelijke examen afgeno men, waarbij het de aandacht trok, dat een der vrouwelijk© candidaten buitenge woon corrct schriftelijk werk inleverde. De examinatoren, leeraren van de candi date, meenden dat zij dat niet zonder hulp of yoorlichting ...kon hebben vol bracht, zoodat ze de candidate opnieuw aan een examen onderwierpen, waarhij ze werk van gelijke moeilijwheid kreeg; het resultaat daarvan was bedroevend en leverde het bewijs voor het reeds geuite vermoeden. Bij onderzoek kwam aan het licht dat do inspecteur van bet onderwijs do candidate een vriendendienst bewezen had. Den daarop volgenden dag kon men in de bladen diens ontslagaanvrage lezen. lECONQMIEl onderstaande 4 smaken: ICURAQAOl Vraagt uitersten prijs bij: Alleenverkoop voor Leiden en Omstreken. 11373 Pieterskerkgracht 18-20, Leiden. Telefoon 1127. rechtsvervolging en onmiddellijke invrij- heidsstelling van verdachte. De rechtbank vond geen termen voor on middellijke invrijkeidsstelling. Zij zal over 14 dagen uitspraak doen. LAND- £1 TUINBOUW Miltvuur. Op verschillende boerderijen in den Zuid- plaspolder onder Waddinxveen, doen zich gevallen van miltvuur voor. Veiling te Boskoop. Boskoop, 16 Augustus. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 4248 cent, Golden Ophelia 48—56 cent, Marcel Rouycr 55 cent, Hadlcy 6585 cent, Cl. Pernet 50— 57 cent, Columbia 4656 cent, Butterfly 4.554. cen(5 Mac Keiler 45 cent, "Wilhelm Kordes 35—50 cent, Bouche 33 cent, Rosa- landfa 2547 cent, Diversen per bos: Dah lia's kl. hl. 45 cent, Gladiolen 7 cent, An jers 56 cent, Montbretia 2 cent, Lelies 5710 cent per tak. RECHTZAKEN Doodslag. Voor de arrondissementsrechtbank te Alkmaar beeft terechtgestaan de 31-jarige G. J. v. d. M., keetbaas te Wieringen, thans gedetineerd. Hem werd ten laste gelegd doodslag, gepleegd 10 Juli j.l. op Jan de J. in een polderkeet te Wieringen. Verdackto "heeft De J. met een schop den schedel ingeslagen. Uit de getuigenverklaringen bleek, dat v. d. M. ruzie had met de vrouw met wie hij leefde, Jan de J. bemoeide zich daarmede en trok een mes, waarmede hij verdachte verschillende steken toebracht. Verdachte greep daarop een schop, waarmede hij De J. te lijf ging en drie slagen toebracht, die alle drie raak waren. Hij verkeerde min of meer onder den invloed van sterken drank. Mr. Heijmans, officier van Justitie, merkte in zijn requisitoir op, dat de ver- slagene degene was, die de aanleiding gaf. Hij heeft meerdere malen met een mes gestoken. Wat het slaan met don schop betreft, reeds bij den eersten slag zakte De J. in elkaar; twee slagen volgden nog daarna. Er is dus geen sprake geweest van nood weer, want dan hadden de andere slagen achterwege kunnen blijven. Spr. kwalifi ceerde liet als „poging tol doodslag" en vorderde één jaar gevangenisstraf. Verdachte merkte op niet de bedoeling te hebben gehad Dc J. te dooden. De verdediger, mr. G. Bosman, noemdo het feit overschrijden van de grenzen der noodzakelijke verdediging als gevolg van don opgewonden gemoedstoestand van 1 (lachte, PI. concludeerde lot ontslag BJ8T PE CBBHSEtfiEIEi WASSENAAR. GEMEENTERAAD. Wijziging uitbreidingsplan. Gemeenterekening Verkoop huizen door de gemeente. Gisteren vergaderde de Raad dezer ge meente, onder voorzitterschap van den burgemeester. Tegenwoordig alle leden. De notulen worden zonder op- of aanmerkin gen goedgekeurd. Dc Voorz. doet mcdedeeling van de gun ning van de verbetering van den Oostdor- perweg aan D. van Stuijvenberg te 's-Gra- venbage. Van Gëbrs. Bouraa, die bet perceel-aan de Haven als werkplaats hadden gebuurd, is bericht ingekomen, dat zij van het per ceel geen gebruik meer wenschcn te maken zoodat B. en W. opnieuw tot -verhuring zullen overgaan. Ingekomen is een schrijven van het Ge meentebestuur van 's-Gravenhage, waarin op een daartoe gedaan verzoek wordt ge antwoord, dat in die gemeente nimmer voorschotten op do vergoeding ex. art. 100 der Lager Onderwijswet 1920 werden verleend. Van den heer G. F. Ooles is bericht in gekomen, dat hij zijne benoeming tot lid der Commissie tot wering van schoolver zuim aanneemt. De Minister van Onderwijs, Kunsten cn Wetenschappen deelt in een schrijven me de, dat het marmeren beeld, voorstellende „David" door Pietro Magni tot wederop- zeggens toe in bruikleen aan het Gemeente bestuur zal worden afgestaan. De kosten van vervoer zullen echter voor rekening der gemeente komen. Van Ged. Staten is ingekomen een be sluit, houdende goedkeuring van het raadsbesluit tot bestendigng van de veror dening tot heffing van schoolgeld; verkoop van grond aan den Oostdorperwog aan H. van de Boer, verhuur van de dokters woning en het woonhuis aan de Waals- dorperlaan. Mededeeling, houdende goedkeuring der verordening ingevolge de Bouwverorde ning, en tot aanwijzing van bouwlijnen en houdende verdaging der beslissing op het raadsbesluit tot aankoop van gronden voor een rioleeringsinstallatie. De Voorz. licht toe, dat deze verdaging in verhand staat met verzet der gemeente 's-Gravenhage. Goedkeuring van het raadsbesluit tot wijziging der begrooting 1926. Op een verzoek van den heer H. Hollen- berg tot teruggave van betaalde leges voor een bouwvergunning "wordt gunstig be schikt. Van de N.V. Hypothecair en Interme diair bedrijf is wederom een gelijkluidend verzoek ingekomen, thans gezegeld, tot wijziging van bet uitbreidingsplan. De bezwaren, welke reeds zijn aangevoerd, worden wederom naar voren gebracht. De heer Prins acht den geprojecteerden weg overbodig en wil dezen doen-verdwij nen of den eigenaar schadeloosstellen. De Voorz. acht schadeloosstelling niet mogelijk en wil niet beoordeelen of be doelde weg al of niet noodig is Het uit breidingsplan is thans niet meer aan de orde. Hij wil belanghebbenden wijziging laten vragen, zoodra dit plan gereed is. De Voorz. doet mededeeling omtrent den huur van het rioleeringslerrein van den heer Van Vliet. Deze heeft thans nieuwe eischen gesteld, waarop niet kan worden ingegaan. Van Vliet trekt zich dan terug, doch, aangezien volgens verklaring van den heer Gerber gedurende de eerste 15 jaren het terrein niet benoodigd zal zijn, wordt besloten van dc huur af le zien. Aan P. J. v. d. Krogt en J. Meiman wordt ontheffing verleend van liet schoolgeld resp. tot een bedrag van S 1.67 en 10. Ontheffing van art. 9 der Bouwverorde ning wordt verleend aan (Ie heeren W. J. Jochems en Jhr. J. D. H. dc Beaufort. Wegens periodieke aftreding van de heeren F. van Praag en Th. H. Vogels als leden van het College van Zetters worden op de aanbeveling geplaatst de lieeren F. van Praag, Th. H. Vogels, G. F. Verboog en N. de Bruijn. De Voorz. brengt ter tafel de gemeente rekening dienst 1925, en wijst er tevens op, dat over bet batig slot van vorige dienstjaren reeds is beschikt. De inkomsten van den gewonen dienst bedragen 757402.0de uilgaven 4 697039.35, batig slot 60362.694. De inkomsten van den kapitaaldienst be dragen 1620071.82, de uitgaven 1586439.49, botig slot 33632.33. Tot leden der Commissie voor het na zien der rekening worden benoemd de heeren H. G. Provo Kluit, W. P. Gusse- kloo en J. G. Vogels. Vervolgens komt aan de orde de reke ning van het gasbedrijf. De heer Prins wijst er op, dat vertegenwoordigers van den middens tand geklaagd hebben over het verrichten van werkzaamheden door ambtenaren voor particulieren, hetgeen bij de Electr. Mij. ook wordt gedaan. Hij wil hieraan, alsmede aan het winkelen der der bedrijven een einde makc-n. Hij wil, dat de Gascommissie ial verzocht worden hieraan een einde te maken. De heer Wou ters wil bet winkelen door de gemeente zooveel mogelijk beperken. Hij vindt,dat de groote steden in deze wel wat ver gaan en zou dit hier willen vermijden. De rekening wordt daarop voorloopig vastgesteld in ontvang en uitgaaf op 118031.984 en de kapitaalsinkomsten op 28354.14, kapilaalsuilg. 49332.22; nadeelig slot 5 20978.08. De begrooting, dienst 1926, wordt in ontvang en .uitgaaf overgeschreven tot een. bedrag van f 3080.18 tot het aanschaffen van leermiddelen voor de M.L.O school no. 2. De Voorz. zegt, dai deze begrooting hem wel wat hoog is voorgekomen, daar bij het vorig hoofd ook reeds een bedrag was toegestaan. Daar echter een nieuwe school zal verrijzen en ook voor het bij zonder onderwijs de uitgaven royaal wor den toegestaan, meent hij, dat men voor deze school niet achterwege kan blijven. De wijziging wordt als voorgesteld, toege staan. Voorgesteld wordt de instructie van don Ontvanger in dien zin te wijzigen, dat, zoodra zijn kas een bedrag van 5060 te boven gaat, dit meerdere bedrag in plaats van bij den Postchequé- en Girodienst te beleggen bij de Bank voor Ned. Gemeenten De heer Versteeg zegt indertijd ver zocht te hebben de gelden te beleggen bij de Boerenleenbank en vraagt, of het niet meer economisch is de bank hier te steu nen. De heer Prins beaamt dit en zegt, clat er thans geene bezwaren meer voor be staan. De Voorzitter zegt een onderzoek toe en zal hiervan rapport uitbrengen. Besloten wordt eenige perceelen grond in het park „De Drie Papegaaien" in eigendom van den heer G. F. A. Jonkers over te nemen en deze te bestemmen tot openbaren wég. Vervolgens wordt vastgesteld hel bedrag der vergoeding, aan de bijzondere lagere scholen, bedoeld in art. 101 der Lager On derwijswet 1920, over de jaren 1922, 1923 en 1924. De Voorz. deelt mede, dat B. en W. voor stellen verschillende huizen, welke bij de gemeente in eigendom zijn, le verkoopen. lo. Aangezien binnenkort veel onderhoud aan de huizen in dc Bloemluststraat te ver wachten is acht hij het niet gewenscht, deze perceelen langer te behouden. 2o. Het oude gemeentehuis en 3o. het huis, be woond door den heer Provo Kluit, hetwelk door hem als Raadslid niet meer kan wor den ingehuurd, terwijl deze tevens geen prijs op langeren hüur stelt. De heer Ruys vraagt, waar de menschen moeten blijven. De Voorz. antwoordt, dat. dit geen zaak der gemeente is. De heer Drop wil wachten, tot er meer huizen zijn De Voorz. wil thans tot verkoopen over gaan, omdat reparaties noodig zijn. Hij vindt wachten wel goed, maar dan het her stel niet vóór den verkoop uitvoeren. De heer Drop vraagt, of de huizon tegen eiken prijs zullen worden verkocht. De Voorz. wenscht alleen te weten of do Raad in principe bereid is ze te verkoopen, het geen na eenige discussie wordt goedge vonden, terwijl de verkoop zal worden overgelaten aan B. en W. B. en W. stellen voor do huur van de noödslachtplaals van P. J. Knljnenburg, welke op 30 September 1926 eindigt, te verlengen tot 31 December 1926, den da tum, waarop do overeenkomst met de ge meente Leiden inzake aansluiting bij de vloeschkeuringsdienst dier gemeente 1 iQ- digt. De Voorz. wijst er op, dal dc datum van eindiging van het contract met de ge meente Leiden en den lieer Knijnenburg ver schillen, -hetgeen minder wenscliolijk is. Wordt goedgevonden. Rondvraag. De heer Provo Kluit infor meert naar de Zanderijbrug. De Voorz.- antwoordt dat dit iets gevorderd is. Aan de Mij. is een vergoeding verzocht; wordt dit goedgevonden, dan zal met de verbe tering worden begonnen. Dc heer Prins wijst nog eens op een in dertijd gedaan verzoek 0111 op den eersten Woensdag der maand te vergaderen HU zou gaarne zien, clat de Voorz. daaraan fl

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 4