„He LeidsÉ Courant' Tweede Blad. HET BOSCHMEISJE Vrijdag 27 Augustus 1926 KERKNIEUWS Mgr. Dr. B. Eras. Maandag heelt mgr. dr. B. Eras, procu rator van het Ned. Episcopaat te Rome, ju zijn geboortestad Tilburg, zijn zilveren priesterfeest gevierd. Des morgens om 10 uur droeg de jubi laris eene Mis op, waarbij mgr. A. T. Die pen, Bisschop van 's Bosch pontificaliter assisteerde Onder de talrijke aanwe zigen merkten wij oa. op: mgr. Hey- len, bisschop van Namen, mgr. van Roosmalen, bisschop van Suriname, mgr. A. Smcts, Apostolisch del. Perzië, mgr. ,T. Biermans, generaal-Overste van Mill Hill, mgr. dr. Crete, generaal-Overste van de Norbertijnen, dr. Lamy, prelaat van Ton- gerloo, mgr. dr. Nools, procurator der Nor bertijnen te Rome, Pater Molkenboer, lec tor R. K. Universiteit, dr. 'Aha us, directeur St. Jozefstudiehuis, de professoren van Grinsven en Heezemans, van het Groot- Seminarie te Haaren, en dr. J. v. d. Berg en dr. v. d. Loo, hoogleeraren Seminarie Rijsenburg, vele pastoors en geestelijken, prof. dr. Titus Brandsma, mgr. dr. Poels, Heerlen, pater Wouters, provinciaal der Redemptoristenorde, dr. P. M. Rutten, prior der Kruisheeren, do Eerste Kamerle den Blomjous en Dobbelman. Dr. J. van Gils, inspecteur van het Bisschoppelijk on derwijs te Roermond, E. Laane, lid van de Prov. Staten van Noord-Brabant en ge heim-kamerheer van den Paus. Pater Molkenboer, die de feestpredika tie hield, had tot tekst gekozen den brief van Paulus aan de Corintbiërs: Wij oefe ren een gezantschap voor Christus uit. Na afloop van de kerkelijke plechtigheid hield de jubilaris receptie ton huize van den heer L. de Beer Eras. Mgr. Prinzen van 's Hertogenbosch, voor zitter van het. Huldigings-Comité, bood het feestgeschenk aan; een belangrijk bedrag in geld, bestemd om te dienen tot steun van de toekomstige procuratoren. Mgr. dankte hartelijk voor dit geschenk. Mgr. Eras is benoemd tot eere-Kanunnik van het diocees 's Bosch. „Manresa". Tot Superior van het retraitehuis „Man- resa" te Venlo is benoemd de weleerw. pa ter Th. Roques S.J. Gemengde Berichten ONGELUKKEN. Twee treinwagons omgeslagen. Geen persoonlijke ongelukken. Te Sluiskil zijn twee wagens van den Irein NeuzenAxel omgeslagen, vermoe delijk door verkeerde wisselstand. Geluk kig bevonden zich m de wagens geen pas sagiers. Door een trein gegrepen en gedood. Gisterenmiddag werd bij het viaduct ever den Ouden weg te Haarlem de arbei der C. van Daatselaar uit Amsterdam, door een trein gegrepen en op slag gedood. De ongelukkige, die werkzaamheden aan de brug verrichtte, heeft den trein vermoede lijk niet hooren aankomen. v. D. was gehuwd. Zijn verminkt lijk Is naar het St. Elisabethsgasthuis overge- bracht. Overreden en gedood. Be 9-jarige E. wonende aan den Noord singel te Rotterdam, is gistermorgen toen hij in de Schiebroekschelaan aan het krij gertje spelen was door een autobus aan gereden. Een der wielen van het voertuig reed den jongen over het hoofd, met het gevolg, dat hij eenige oogenblikken later overleed. Het ongeval is hoogstwaarfichijn- jjjk__geheel aan den jongen zelf te wijten FEUBLLETON. Vrij bewerkt naar het Engolsch door P. G. Hoeks. (Nadruk verboden). «Wilïowby." ïa' Willowby. 't Is waar ook. SteHa *eet niets van geld. Ze weet er de waarde "iet van kan er niet mee omgaan Wat, wordt ik benauwd! Vreemdeling bid.... voor.mij!" otella koek ontzet naar Robert, Bid- o,a! Wat beteekende datt Ze begreep dat ,;Mammy! Vlag! Wat whisky! Vader "«t flauw!" ïaar Mammy kwam niet met whisky. zag maar al te wel, dat. Jim nog maar £"ige minuten te leven had. Ze hurkte ,C?J. m een hoek van de hut en de arme *Khn zond een Indiaansch gebed op tot n irooten Geest, den Beheerscher der *'R0 jachtvelden. -Bid toch!" steunde Jim, die het vreese- g benauwd had. „Dat.mooi. ge- van mijnvrouw: OnzeVa- Robert begon langzaam liet Onze er- dat Jim woord voor woord na zei. n vergeef ons onze schulden." Ja, ja.... zoo is hetn God. raef onsvergeef onsonze "UJdon lange zucht. Jim'e hoofd viel op geweest. Dr. J Ver.-.tic» c usta: rde op het politiebureau aan den Bergsingel den dood. Op de,Oostenburgergracht te Rotter dam is oen 00-jarige man, tengevolge van het slippen van zijn handkar op de tram baan, ondanks krachtig remmen van den wagenbestuorder door een tramwagen aan gereden en gedood. Het lijk is door den G. G en G. D. naar het Binnen Gasthuis ver voerd. Overreden. De 6-jarige K. v. d. V. is op de Van Eoetzelaarlaan te 's-Gravenhage aangere den door een auto, bestuurd door H. v H., uit de Wingerdstraat. Hel knaapje be kwam een schedelfractuur, zijn toestand is gevaarlijk. Aangereden en onder de stoomtram geslingerd. Gisterenochtend omstreeks half acht werd de 19-jarige A. W. uit de Wijnand Nuyenstraat, aan den Loosduinschen weg Look Valkeijboschkade, te 's-Gravenhage, alwaar hij op zijn rijwiel passeerde, door een auto aangereden, waardoor hij voor de Westlandsche Stoomtram werd geslingerd en werd overreden. Zijn linkerarm werd geheel verbrijzeld. De G. G. D. bracht hem over naar het Gemeente-Ziekenhuis aan den Zuidwal. Voerman onder zijn wagen geraakt en gedood. Nabij Mechelen is de 67-jarigo voerman J H. uitgegleden en onder zijn vracht wagen gekomen. De paarden reden door, waardoor de geheele last van den wagen over het lichaam van den man ging. H. werd doöd opgenomen. Ongeval met doodelijken afloop. Gisterenavond omstreeks half zeven had te 's Hertogenbosch een noodlottig ongeval plaats. De heer M. G. de Ruiter, bedrijfs leider van den Noord Brahantschen Chris- lelijken Boerenbond, afdeeling Den Bosch reed met een rijwiel 'achter een vrachtauto toen van de tegenovergestelde zijde een motor naderde, bereden door een Amster dammer. Zenuwachtig geworden door de situatie reed hij slingerende ever den weg, met dat gevolg dat hij onder de wielen ran den vrachtauto geraakte. Zwaar gewond werd hij opgenomen en naar het Groot Ziekenhuis vervoerd. Bij aankomst aldaar was het slachtoffer ech ter reeds overleden. Motor-ongeluk. De motorrijder N. uit Rotterdam reed nabij Roermond tegen een vrachtauto. Met ernstige verwondingen aan het hoofd werd hij naar het Louishuis vervoerd. Botsing. Maandagavond te negen uur is de tram Oldambt-Pekela bij de doorsnee te Nieuwe Pekela op de niet-verlichte dorschmachine van den voerman Kuiper uit Oude Pekela gébotst. Een der paarden werd verwond: de dorschmachine on locomotief zijn beide ingedrukt. De schade is belangrijk. Door den stroom meegesleurd. Gisterenavond is te Borselen de 16-jarl- ge J. van F., toen hij in de Schelde aan het baden was, door den stroom meege- slaurd. Zelf kon hij niet zwemmen. Eenigo voorbijgangers hebben nog getracht hem te redden. Eenige uren later is zijn lijk aangespoeld. Kranige redding aan het strand van Zoutelande. Te Zoutelande waren een dame en een heer aan hel zwemmen, toen zij door dea stroom gegrepen werden. Toevallig was op het strand aanwezig de heer R. de Vries van Middelburg, lid der reddingsbrigade aldaar. Op het hulpgeschreeuw sprong deze gekleed te water en slaagde er in de beide in nood verkeerende personen aan het strand te brengen. De dame, die flauw viel van den schrik, kwam spoedig weer bij. Een man op de rails. Gisteravond om kwart voor acht, toen trein EindhovenValkonswaard het stati on Va Ik ens waard wilde binnenrijden, zag de machinist vlak voor den overweg Eind- hovenscheweg een man languit op de rails zijn borst. Hij was niet meer. Met die smeekbede om vergeving op de lippen had deze ruwe man, die zoo weinig wist van God en zoo arm was aan geloof, zijn ziel overgegeven in de handen van den eeuwigen Rechter. Robert ging verder: „Want U is in hot koninkrijk en de macht en de kracht en de glorie tot in do eeuwen der eeuwen. Amen." Mammy hurkte nog steeds in den hoek der hut en toen ze merkte, dat Jim over leden was, begon zo don Indiaa-nschen doodszangen van haar stam. Robert voelde zich onbehagelijk. Die doode man naast hem en die wildo tonen van Roarila's klaaglied maakten hem over stuur en als hij er toe in staat geweest wns, zou hij hard zijn weggloopen. Eindelijk hield het gezang en geklaag van Roarila op. Robert vestigde zijn blik ken op Stella en zei: „Wees moedig Stella Ik wou, dat ik helpen kon. Ts er niemand hier dicht bij, die „Die kan helpen om hem te begraven?" ging Stella verder en dat op een toon, alsof het de eenvoudigste zaak der wereld betrof, „neen, niemand. Maar kunnen wij nog niet eerst wat voor hém doen? Hij had zoo graag, dat je sprak over den „Vader" en over „vergiffenis!'. Toe ga verder." Robert werd door die woorden getrof fen. Jim was dood. Wat hielp het bidden nu? „Neen, Stella," zei hij ernstig, „het zou dwaas zijn nu nog voor hem te bidden-" „Waarom?" vroeg ze. En er was iets van verontwaardiging in haar stem te herkennen." liggen. Hij remde en slaagde er in den trein op 3 Meter afstand lot stilstand te brengen. Toen de machinist en do conduc teur den trein verlieten, om te zien, wio er op de rails lag, stond de onbekende op en verdween in de nabij gelogen bosschen. Brand in een kelder te Rotterdam. Gisterenmiddag werd brand ontdekt "in den kelder onder den winkel van de gros- sierderij „Kristal-Bohemia" van de firma Sclieinok en Osgel. welke zaak gevestigd Is bij den Nieuwen Binnenweg 109 te Rotter dam. De winkeljuffrouw had al geruimen tijd een brandlucht geroken, doch had van don brand niets kunnen ontdekken. Plot seling, toen de vloer boven den kelder was doorgebrand, sloegen de vlammen door de achter don winkel gelagen opkamer heen. De winkeljuffrouw en een loopjongen moes ten >nder iets te kunnen redden een pre heenkomen zoeken. Onmiddellijk v\ brandweer gewaarschuwd en deze fa-; t drie stralen op de waterleiding het vu r aan. Door den veTStikkenden rook word het blusschingswerk zeer bemoeilijkt, doch het was van buiten af goed te zien, dat het vuur binnen fel woedd.e. Vandaar da! ook een stoompuit werd ontboden Deze behoefde evenwel geen dienst te doen. Na een klein uur had men den brand on- oor de'knk». Door onbekende oorzaak was een enor me partij houtwol, hooi en kisten in brand geraakt. De vlammen hadden daarin gretig voedsel gevonden. Eerst nadat de vuur liaard onder water was gezet, was hel ge vaar voor uitbreiding geweken. De schade in den winkel, waar veel kristalwerk was gebroken of gesprongen, bleek niet gering fo zijn, doch wordt door verzekering ge dekt. Hoofdman W. Poortman, bij wlen de leiding berustte, kon om 5 uur alle ma teriaal laten inrukken. Houdt ze in dc gaten! Men schrijft ons uit Oostelijk Noord- Brabant, dat den Iaatsten tijd bepaalde sinjeurs het platteland rondtrokken en vooral de bewoners der meer afgelegen gehuchten met hunne bezoeken „vereeren', De heeren bieden van alles en nog wat te koop, o.a. vooral odk manufacturen en el- legoederen. Zij weten op de godsdienstige gevoelens der bevolking te speculeeren en loopen o.a. heel vaak met het praatje rend, dat hun handel eigenlijk geen handel i3, maar een goed werk ten voordeele van de missie. Soms geschiedt het dat deze heeren uit hun rol vallen en <Jan blijkt precies van welk hout zij zijn gesnedeiy Zoo gebeurde het dezer dagen onder de gemeente Uden, dat graslinnen was verkocht, dat met groot geld werd betaald en waarop 6 diende te worden terug ontvangen. De heeren gaven, echter slechts 1.40, waarna zij zich ver wijderden. De benadeeldo zotte de „steun pilaren der Missie" nog na, doch zo waren verdwenen en niet meer te vinden. Men boude deze soort lieden in de gaten! „Tijd" Twee zwendelaars gevat. Eenige maanden geleden werd molding gemaakt van do oplichtcrspraktijken van twee bekende internationale zwendelaars, zich noemende O'Brien en Williams, dik wijls opereerend ook onder andere namen, die te 's-Gravcnhago een Engolschman, mof wien zij in Brussel hadden kennis ge maakt, door de z.g. verlrouwensprc-'f had den opgelicht voor 800 pd. st„ een diaman ten ring, een gouden horloge en een gou den potlood, waarna zij met de noorder zon verdwenen, om in het buitonland hun stroken voort te zetten. Een paar jaar geleden hadden zij op diezelfde wijze to 's-Gravenhage een anderen Engolschman van een belangrijk bedrag beroofd. Daar zij de tactiek hadden van het eene land naar fhet andere te trekken, wisten zij steeds' aan de politie te ontkomen Ten slot te zijn de heeren toch tegen de lamp gc- loopen. Naar de „Tel." verneemt, zijn beiden de zer dagen te Wer-nen gearresteerd. Het is gebleken, dat zij dit jaar dezelfde truc te 's-Gravenhage, in verschillende wereldste den reeds tienmaal met succes hadden toe gepast. De Haagscho politie heeft zich om nadpre inlichtingen met do Weensche in verbinding gesteld. Inbreker gearresteerd. Gisterennacht te ongeveer h&lfdrfe be merkte een dochtertje van den caféhouder „Wel, hij hoort en weet daar toch niets meer van." „Dat zio ik niet in. U sprak tocli van macht on glorie en in do eeuwon der eeuwen. Ais dat niets beteckent, waarom zog je het dan? Ik dacht misschien, dat vader nu weer leefde op oen heol andere plaats dan hier." Ze barste in tranen uit. Robert wist liierop niets te antwoorden. Allerlei gedachten stormden hcra door hot hoofd. Gedachten aan den dood, aan God aan de eeuwigheid. Nu kwam Mammy naderbij. Ze sloeg haar armen om het woenende meisje en scheen hot te troosten mot woorden die Robert niet verstond. Toen Stella uitgehuild was, keek zo Robert aan. „O," riep ze, „wat ziet u bleek! We heb ben er hcclemaal niet aan gedacht, dat u wat moet gebruiken! Hier, drink maar wat melk. Dat zal je opknappen. En dan zullen Mammv en ik vader aanstonds be graven. Ik hield van bom. maar, ik houd niet van zijn vrienden. Dat zijn zulke ruwe, nare mannen, haast altijd dronken. Ik hoop maar, dat ze niet kome.n, nu ze weten, dat vader thuis is. Als zo hem hier dood vinden, zouden ze zich niet ontzien het huis te doorzoeken en het geld mee to nemen, waarvan vader sprak." Het zeil met de bamboestokken, vroe ger gebruikt om Robert naar de hut te brengen, werd voor den dag gebaald en op dezelfde wijze, waarop ze hem godrar- gen hadden, brachten ze het doode lichaam naar buiten. Onder een dikken boom op do plek, waar Jim gewoon was zijn pijp te zitten rooken, als hij zich thuis bevond v. d. B wonende aan de Willcmslraat te Eindhoven, dat er bij kaar tegenover wo- renden buurman een manspersoon door een raam naar binnenklom, waarom zij haar vader waarschuwde. Deze begaf zich naar do aangegeven plaats en bemerkte, dat inderdaad in de woning een raam openstond: hij zag tevens, dat een onbeken de man in de kamer aanwezig was. De heer v d. B. schoof daarop het raam dicht, en verzocht een voorbijganger de politie te waarschuwen. Spoedig was deze ter plaatse, waarna de inbreker in de wo ning werd aangehouden. Hel bleek L 1. to zijn, oud 2ö jaar, los werkman, gedo micilieerd te Heerlen De man weid direct voor den commis saris van politie geleid, aan wien hij be kende te zijn binnengedrongen met hel doel, iets te stelen. Hij werd daarna in ar rest gesteld. Verder bleek, dat deze per soon nog veroordeeld is tot vier maanden gevangenisstraf met een proeftijd, doch dal deze proeftijd nog niet was verstrekon. De woning, waarin de inbreker word aan getroffen, is van den slager D O aan de Willemstraat, bij wien ongeveer zeven wv ken geleden eveneens werd ingebroken en waarbij toen oen nog al aanzienlijk bedrag aan geld werd ontvreemd. Opmerkelijk Is. dat deze inbreker werd aangetroffen !n hetzelfde kamertje, waaruit ook toen het gold werd ontvreemd, waarom hij dan ook van dien diefstal werd verdacht. Hij nru kende echter positief, zich hieraan te heb ben schuldig gemaakt TTij zal ter beschik kin-: worden gesteld van den officier van Justitie. Simon Maas procedeert. De executoriale verkoop is aangekon digd van hot kantoormeubilair en de in ventaris toebehoarendc aan den Bond van Diatillatours en Likeurstokers in Ne derland te Schiedam. Deze organisatie, welke ten opzichte van gedistilleerd prijs- regelend optreedt, heeft in eerste instan tie een proces mot don Bond van Koffie huishouders (do organisatie van den hoer Staalman) verloren. Do Bond van Distil lateurs is in hooger beroep gegaan van dit vonnis, maar in tu sec hen schijnt do Bond van Koffiehuishouders voornemens te zijn, ongeacht de uitspraak in hooger beroep, het faillissement van den Bond van Distillateurs aan te vragen. Naar aanleiding van dese faillisse mentsaanvrage is een vordering tegen don Bond van Distillatours aanhangig go- maakt door den vroegeren voorzitter, don heer S. A. Maas, wien voor vijf jaren ho norarium was gegarandeerd eti die krachlens deze garantie thans beslag op de activa van den Bond heeft laten log gen. Buitenl. Berichten ONGELUKKEN. Storm op de Zwarte Zee. Vaart uigen met bemanning vergaan. Uit hel Zwarte Zee-gebied komen be richten over een hevigon storm, die reeds zware vorliezen aan menschonlevons en groote schade veroorzaakt heeft. De Grieksche sleepboot „Andreit", van Gons tan linopel naar Varna onderweg, is vergaan. De bemanning is verdronken. Het ss. „Joogo-Slavia" verloor op weg aar Odessa zijn heelo dek-installatie, als mede zijn uit 18 auto's on 320 paarden be staande vracht. Uit Gonstanza wordt gemeldt, dal drie visschersvaartuigen met hun bemanning zijn omgekomen. Twee gevangenen levend verbrand. De cipier was de stad in. In de gevangenis ld Schumburg in Noord-Bohemen brak brand uit in een cel, waarin twee gevangenen waren opgeslo ten. Daar de cipier, die in het bezit was van het eenige paar sleutels, do stad in was, kon men de deur dor cel niet openen en men moest de wanhopige pogingen der gevangenen aan hot celraam aanzien, zon der hun te hulp te kunen komen. Toen men eindelijk den cipier por auto uit de stad had gehaald en de col opende, waren de heide slachtoffers reeds ver koold. dolven zo eon graf en leigdcn hem daarin neer mot hetzelfde gevoel als wn-armodo deze nnl.uurmcnschcn een trouwen hond of een geliefd paard zouden begraven heb ben. Mammv vergat niet, volgens do ge woonte van baar stam. ook Jim's pijp en tabakzak in het graf te liggon en nadat dit geschied was, werd dc kuil dichtge maakt. Toon zo in do hut teruggekeerd waren, voelde Stella zich droef te moede. Ze was op 't punt in tranen uit te barsten, teen haar do woorden van hot „Onze Vader" invielen, voorzoover ze zich die kon herin neren. ze herhaalde ze zacht voor zich zelf en hoe dan ook, die woorden gaven haar troost eo sterkte. Werkte misschien in dat kind de godsdienstigo geest, die baar moe der bezeten had en had ze dien van haar geërfd t IIT. Het. was eon week of wat later. Robert's verstuikte enkels waren zoo goctl^ils ge nezen, maar mot zijn gebroken arm schoot het slechts op. Daar hield hij maar pijn in en die pijn maakte hom koortsig. Dik wijls overvielen hem buien van moede loosheid, dio hij vergeefs trachtte te ver drijven en als hij onder zoo'n bui leed, had hij oen gevoel, alsof do eenzaamheid, waarin hij leefde, hom zou doen stildron. Op oen keer, toen hij zich weer eens zoo ellendig gevoelde, zei hij: „Btella, ik ge loof vast, dat ik als ik nog langer hier blijf, zal sterven. Ik raak die akoligo koorts ook niet kwijt. Ik moet een dok ter raadplegen. Maar dan moeten we hier vandaan. Zou dat kunnen?" Ze dacht een poosje na en zei toen op UIT OE RAO 10-WERELD. Programma's voor Zaterdag 23 AuguAus. Hilversum, 1050 M. 15-00 Politiebor. 5.307.45 Vooravond concert door het H.D.O.-orkeaL, Solist: A. Al. Slinhoxt, bariton. Nedorlandsche lioderzangor. 7.00 Politicber. 7.46 en 10.00 Pember. 8.10 V.A.ILA.-avontl. D a v o n t'r y, 1G00 Af. 3.504.10 Concert door Paul Moulders Rivoli-orkest. J. Muirella, contra alu H. Jolley 5.50 Causerie: A garden chat. 6.05 Kinderuurtje. 6.50 Muziek door do politieband. 7.50 Tijdsein Big Ben, weerb., nieuws. Lening A day in the life of a large hos pital. 7.45 Piano-composit ica van Brrahms. 8.00 Lezing: A story 6f Obeah. 8.20 „Thf sea affair and Harry Binns", slot: „Seeing it through". 8.35 Vocnnl concert door Marova, so praan. N. Adams, in „Supposing". 9.05 Concert Konr en orkest. 9.50 Weerbcr., nieuws. 10.20 Ghostly fingers" flecl 3). 10.50 12.20 Dansmuziek v. h. Savoy- hold. P a r ij s „R a d i o P a r i s". 1750 M. 12.50 Concert Lucien Paris (piano, viool cello). 5.05 Concert. 8.50 Galaconoert. K 6 nigs w us to rbausen, 1300 M. 7.50 „Egmont", treurspel in 5 acton van Goethe. 10.50—12.20 Dansmuziek. Brussel. 186 M. Antwerpen, 265 M. 6.20 2.50 Orkostconcert. 4.054.20 Kinder vertellingen. 4.35—5.05 Sprookjes vertollen. 5.20 Dansmuziek en zang. 6.50 Radiopraatje. 7.20 Declamaties van A. Graff. 7.40—8.00 en 8.20—8.50 Lezingen. 8.50 Vroolijko avond. Jazzband. Ongeval bij een auto race. Noodlottige gevolgen van oen botsing. Godurondo snelheidswedstrijden bij Boulogne is gisteren capL Howry een Britsrh automobilist bij cru Ollgeluk "lil het loven gekomen. Een toeschouwer werd ovonoens gedood en oen aantal anderen liepon verwondingen op. liet ongeval had plaats bij een kliinproef in do nabijheid van Boulogne. De baan hier had eenigo gevaarlijke bochten en in de dorde bocht van do race kwam do wa gen van Howey in botsing met een andere, waardoor do eerslgonoemdo op do men iglo aan don kant van don wog inreed. Van vele toeschouwers werden dn kleercn afge rukt. Howey werd uit zijn auto tegen een boom geslingerd en was op slag dood Mijnongeluk. Vier dooden. Uit Berlau wordt d.d. gisteren gemeld: Tn een mijn van do Melcbier-groep, in hot district Waldenburg, zijn in den af ge loo pen nacht vier arbeiders verongelukt. Ken van hon word onmiddellijk gedood; de drio andoren werden zwaar gewond. Drie personen verdronken. Uit Weenon wordt gameid: Eon 14-jarig meisje was in liet Donau- kanaal in Nuszdorf aan bet baden. Zij gleed uit on ging kopje onder in liet water Haar 19-jarige vriendin sprong haar no om baar to redden, doch werd door ilon stroom meegesleurd. Ken 18-jarige jongeman, dia aan den andoren oovor van hot kannul hol onge luk bemerkte, sprong to water en zwom naar de drenkelingen toe. Het gelukte hom, liet 19-jarige meisje te grijpen, doch dit klampte zich zoo krampachtig aan ham vast, dat beiden, evenals hel jongste meis je, verdonken. Doodelijkc sprong van een vluchteling. Tc Weonen bad zich een jongeman, zmli den haar eigen beslisten toon: „Ja dat, kan. Kon minuut of tien hier vandaan is do rivier. Dio mondt, uit in do Kt. Law rence. Wc varen do rivior af on wachten bij do St. Lawrence op do stoomboot, dio ons naar Montreal kan brongen. Todoren dag, hooft, vader mo verteld, komt daar oen Btoomboot langs, Maar 't is een moei lijke vaart, vooral aan 't eind. Do rivior heeft veel stroomvorsnellingen en er lig gen veel rotsblokkon in." „Dat is een mooi idee,' riep Robert, en als wo dan in dio stad zijn, dan kan ik voor u on inammy een goed tehuis zoo ken." Doze laatste woorden deden Btella. zeer onprettig aan. Dat was toch de bedoeling van haar vader niet geweest haar en mam my orgons in eon buis een onderkomen to verschaffen. De bedoeling was, dat hij bij baar zou blijven en haar zou bescherm on. Ze had toevallig oen paar woord on opge vangen van ccn gesprek, dat vader mot mammy had gevoerd en hom hooren zeg gen, dat. hij dien mijnheer zou vragen om baar te beschermen en later nr.ct haar te trouwen. TrouwenZij wist niet goed, wat dat was. Was dat de vjouw worden van ccn man? Daar had ze weinig zin in. Dio ruwe mannen, die bij haar lews men spraken altijd zoo raar over bun vrou wen. Ze Holen zs hard wei .en er. zo gaven luin vrouwen slaag Bah! V/nt ccn gemeen tuig! En toch, als je een goeden man had, een man, zooals Robert, dan Joek trouwen liaar nog zoo kwaad niet... „Waarover sta jo to denken, K tol lal Vind je het zelf geen goed idcet" (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 3