KWATTM Berucht Inbrefccr op heeierdaatl betrapt. Door de recherche te Eindhoven is Za terdagmorgen aangehouden P. do B. uil Oss, die reeds geruimen tijd werd verdacht rail deelname aan inbraken in de omge ving van Eindhoven. Hij was per auto van Oss gekomen en sloop Zaterdagmorgen als •werkman verkleed, op het terrein van do Beton Mij. Gebr. van Boxtel, die do nieuwe Philipsfabrieken bouwt aan de Mathildo- laan. Be recherche hickl hem in het oog. Eensklaps kwam hij aangeloopen, gevolgd door eenige werklieden, die „houdt doD dief" riepen. Met de revolver in de vuist hielden de beide rechercheurs hem tegen. Zij bevon den op hem een bedrag van ruim 1000. gestolen uit de directiekeet. De auto uit Oss ■wachtte in de buurt. De chauffeur daarvan is tevens aangehouden De ontrouwe kassics, Een 60-jarigo kassier A. G, W., wonende te ITeinenoord, die verduisteringen pleeg de van gelden toebehooiende aan den nota ris M. to Rotterdam, is thans naar het Huis van Bewaring overgebracht. De beschuldigingen, welke hij geuit had tegenover den boekhouder, als zou deze gelden tot een gezamenlijk bedrag van cir ca 40 mille van hem ontvangen en niet verantwoord hebben, zijn totaal gelogen gebleken. De notaris heeft zelf een verkla ring afgelegd, dat er geen sprake is van eenige onrechtmatige daad van zijn boek houder en bovendien heeft de politic geen ïnkel bewijs tegen dezen bediende kunnen ontdekken. W. zal dus hoogst waarschijnlijk alleen circa 60.000 gulden verduisterd hebben. Dreigend conflict bij Heemaf. De arbeiders van Heemaf te Hengelo vra gen 20 procent loonsverhooging bij uui- loonen tot 30 cent, 15 procent voor uurloo- nen van 31 tot 50 cent, en 5 cent voor loo- r.en boven 50 cent. Voorts voor overwerk 12.5 tot 25 procent verhooging. Donderdag u. s. wordt het werk neergelegd, indien de directie deze eischen niet inwilligt. Dc prop in de geelsteen. Bovenbewoners van een huis aan da vestkruiskado to Rotterdam leefden al eenigen tijd op minder goeden voet met do benedenburen. Eiken dag was het ruzie welke tenslotte tot een daad moest komen. Gisterenavond werd een listig uitgedacht plan van de bovenbewoners voltrokken. Een hunner ging nl. naar de keuken, deed een stevige prop in den gootsteen, zette de kraan wijd open en daarna verlieten de bewoners het huis, na de keukendeur zorg vuldig op slot te hebben gedaan. Be bene denburen ondervonden als gauw, boe voor treffelijk dit wraakplan werkte. Het water siepelde door het plafond, zonder dat zij er iets aan konden doen. Baar do benedenburen niet op eigen houtje do keukendeur open durfden te bre ken, waarschuwden zij de politie, die met geweld de onschuldige kraan bereikte bom sloot, de prop verwijderde en waarschijn lijk de wraaklusligen op een proces-ver- baal zal onthalen, als tegenprestatie voor deze eigendunkelijke handeling. Onweer. Tijdens een kort onweer zijn op hoeve Rio Grande bij de Cocksdorp op Texel, be woond door den beer H. Barhorst, 39 van do 40 kippen doodgeslagen. Bij den lieer Riemens, die een huisje in de nabijheid be woont, ontstond brand, die spoedig werd gcbluscht. In polder de Eendracht werd een schaap de kop verbrijzeld. i' Te vondeling gelegd. Vrijdagavond omstreeks zeven uur is te Woensel achter bet Liefdehuis in hef veld gevonden een kindje van circa 4 dagen oud, hetwelk aldaar vermoedelijk te von deling is gelegd, Het kind was goed ge zond en bleek van het mannelijk geslacht te zijn. Do politie werd onmiddellijk ge waarschuwd, die een onderzoek instelde, terwijl in de nabijheid wonende menschen zoo VMwilIend waren zich over liet kind ie ondermen. Uit het onderzoek bleek, dal dienzelfden middag in de omgeving een vrouw is waargenomen, die een klein kind bij zich harl en nog een kind van circa zes jaar aan de hand. Haar de verblijfplaats van bedoelde vrouw wordt gezocht. De oude watermolen bij Pijnacker afgebrand. Gistermorgen is naar de „Crt." meldt, dc oude watermolen, slaande in den Hoord-Bicslandschen Polder onder do ge meente Pijnacker, tot den grond afge brand. Het benedengedeelte van den mo len was ingericht tot woning voor den mo lenaar Huisman. Do brand is ontstaan, doordat een op de kachel staande pot met vet vlam vatte. Daar de molen van bout was opgetrokken on met riet gedekt, breid de liet vuur zich zeer snel uit en stond weldra het gehcclo bouwwerk in liebto laaie. De brandweer te Pijnacker bleek niet bij machte do vuurzee te dooven, waarom assistentio werd gevraagd van do politio-brandwecr to Delft. Deze bluschto den brand met twee stralen' op de motor epuit. Behalve do molen gingen medo een volgeladen hooiberg en een schuur in vlammen op. Van den inboedel van den molenaar kan niets worden gered. De echado wordt door verzekering gedekt. Do verwoeste molen dagteekendo uit het midden der 17e eeuw en gaf aan bet land schap een bijzonder fraai aspect. Haagsche collecte voor de Padang-ramp. Do collecte welke Zaterdag door de Haagsche afdeeling van het Hederlandsche jRoodo Kruis ten bate van do slachtoffers jyan do Padangramp is gehouden heeft op gebracht ruim f 24.000. Van dit bedrag is jongevcer f4150 op straat gecollecteerd, f 8850 langs de huizen, terwijl er nog di recte stortingen tot een bedrag van f6000 Serden gedaan. In dit bedrag is nog niet begrepen de opbrengst van <lc collecte te Scheveningcn (waar „Lidadité" heeft gearbeid) en ook niet van die in de Vogel- en Blocmenwijk. Baaiitercli. HeiPBchleai ONGELUKKEN. Het spoorwegongeluk bij Langenbach. Een wisselarbeidcr Bchul.1- van hot ongeluk. Omtrent heb ongeluk met den sneltrein uit Regensburg naar Münchcn, deelt do machinist van den verongelukten trein het volgende mede: De trein reed op de plaats van het onge val met de voorgeschreven snelheid van 72 K.M. De locomotief, de postwagen en 3 wagons waren een wissel gepasseerd, toen blijkbaar door een loshangend stuk van een volgenden wagon de wissel in anderen stand werd gebracht. Do trein werd tengevolge hiervan in twee deelen gesplitst. Het voorste deel reed door, terwijl de volgende wagens ont spoorden en links van den spoorweg te recht kwamen. Doordat de ^em-inrichting waarschijn lijk niet gelijkmatig werkte, schoven eeni ge wagens in elkaar, tengevolge waarvan zoovele slachtoffers zijn te betreuren. Do laatste 7 wagens van den trein ble ven onbeschadigd op de rails staan. Alle dooden en gewonden zijn gisteren middag geborgen. De gewonden zijn naar het hospitaal overgebracht. Haar gemeld wordt draagt een arbeider, die met het herstel van den wissel belast was, de schuld van deze ramn. Hij had vergeten het signaal op lanezaam te zet ten. De man is gevlucht. Het parket heeft zich naar Langenbach begeven om de zaak ter plaatse to onder zoeken. In het ziekenhuis is nog 1 slachtoffer van het ongeluk overleden, n.l. dc 7-jarige Johanna Buchner. Eén der ernstig gewon den verkeert nog in levensgevaar. Hevige onwetlers boven Barcelona. A an z ien 1 ij ko schade; tal van slachtoffers? De bladen melden uit Barcelona, dat een groot gedeelte van do stad en de voorste den door onweersbuien onder water is ge zet. Er zouden tal van slachtoffers zijn, terwijl de matcrieelc schade aanzienlijk is. Echtelijk drama. Te Essen beeft een droevig familiedra ma plaats gehad. Een man begaf zich naar do woning van zijn van hem ge scheiden levende vrouw en loste vier re volverschoten op baar. De vrouw werd niet levensgevaarlijk gewond. Hierop schoot de dader zichzelf in liet hoofd en wierp zich uit bet venster der derde verdieping naar beneden. Haar het ziekenhuis gebracht, overleed hij spoedig na aankomst aldaar. VerfFabriek te Londen afgebrand. Voor tienduizenden guldens schade is Zaterdag aangericht tijdens een brand in een verffabriek te Londen. Het duurde drie uur, eer men den brand meester was. Alleen de vier muren van het gebouw zijn blijven staan. Een groote menigte sloeg het indrukwekkend schouwspel gade. Zware rookwolken, verlicht door roode vuur-zuilen, waren tot op verren afstand zichtbaar. Twee bedienden, die de boeken der firma trachtten te redden, werden door. vallend glas verwond. Moord op een Anglicaansch geestelijke. In het dorp Grindor, Staffordshire (En geland) is een Anglicaansch geestelijke zieltoogend gevonden, met revolverschoten in hel hoofd. Zijn huisbewaarster lag m een grooto plas bloed in do keuken; twee revolverschoten hadden een eind aan baar leven gemaakt. Men vermoedt dat de dub bele moord door een landlooper die in do pastorie zijn slag hoopte to slaan, ge pleegd is. Spoorwagen door een fabrieksdak. Bij het ontsporen van een buurtlrein op Long Island is een wagon van bet viaduct door liet dak van een fabriek gevallen, 0 personen werden gedood, terwijl verschil lende andere min of meer ernstige verwon dingen opliepen. De slachtoffers van de H 29. Reuter seint uit Londen, dat Zaterdag met indrukwekkende plechtigheid de be grafenis heeft plaats gehad van de zes slachtoffers van den onderzeeër H. 29, wel- ko te Devonport gezonken is. Overstrooming bij Hankau. Domilitaire operaties'in H.oenan stop g*o zot. Van do Yang-Tsc-Kiang wordt gemeld, dat do rivier bij Hankau op het oogenblik een diepte van meer dan 14 meter heeft, een waterstand, die in 25 jaar niet wt?rd geregistreerd. De streek ten Zuiden van Hankau is over een groote uitgestrektheid overstroomd. De scheepvaart wordt hier door zeer bemoeilijkt, daar bet onmogelijk is vast te stellen, waar zich do oorspron kelijke oevers bevinden; alleen enkele bo ven het water uitstckendo daken wijzen aan, waar vroeger dorpen hebben gelegen. Do militaire operaties in Hoenan zijn door den. hoogen waterstand tot stilstand gekomen. Haar kinderen uit armoede verkocht.... Vreosolijk to one el» op oon Hongaarsche markt. Uit Boedapest wordt gemeld: Op do markt to Debreczen heeft Mch dezer dagen een verschrikkelijk tooneel afgespeeld. Do vfcouw van den arbeider Branyik stond wcenond op do markt en bood drio harer kinderen, n.l. meisjes van dertien en drio jaar en een zuigeling van negen maanden, aan de voorbijgangers te koop aan. Merk waardig genoeg waren er inderdaad ge gadigden voor do meisjes. Het driejarig dochtertjo ging van de hand voor 300.000 kronen, het meisje van dertien jaar voor 900.000 kronen, doch niemand wilde den zuigeling hebben;. De ongelukkigo moeder verklaarde, dat haar man reeds lang zonder verdienste was en dat zij daarom besloten had, drie van haar zes kinderen te verkoopen, op dat niet het geheele gezin van honger zou omkomen. Ten slotto kwam de politie bij dezen mo dernen slavenhandel tusscbenbeide. Uit de ingewonnen inlichtingen blijkt inderdaad, dat net gezin reeds langen tijd in de meest behoeftige omstandigheden verkeert. Hevige boschbranden in de Landes. Honderden H. A. p ij n b o o m e n vernield. Door de buitengewone warmte van de laatste dagen waren verschillende ernstige boschbranden uitgebroken in het Zuid- Westen van Frankrijk, met name in do omgeving van Mont-de-Marsan (Landes). Daar stonden gebieden ^an vele honder den H.A., met pijnboomen beplant, in brand. De schade wordt op vele milliocnen francs geschat. Op een gegeven oogenblik namen de branden zulke ernstige afmetingen aan, dat een regiment infanterie met vracht auto's ter hulp werd gezonden. Volgens de laatste berichten is men het vuur thans meester. Een onbekende siad in Siberië? Hooit van den wereldoorlog geboord. In Atsjinsk, een stad in den Oeral, keer de eenige dagen geleden de soldaat Iwa- nof, die men reeds jaren lang tot de ge sneuvelden had gerekend, terug. Hij beeft een bijna ongelooflijk verhaal opgedischt aangaande zijn vlucht en de plaats waar hij al de jaren van zijn afwezigheid heeft verloofd. Hadat liet leger van Scmn'ojof, waarin hij diende, was verslagen, dwaalde de man dagenlang in een bosch rond. Uitgeput en den hongerdood nabij, leg de hij zich op den grond neer, toen hij een in heel primitieve kleeding gehulden grijsaard zag aankomen, die hem in een bijna onverstaanbaar oud-Russisch dialect toesprak. De grijsaard nam den soldaat mee en bracht hem in een stad, geheel uit een voudige houten huisjes beslaande, met in woners allen even primitief gekleed en hetzelfde taaltje sprekend als de grijs aard. Toen de ♦soldaat de taal wat verstond, vernam hij, dat hij zich in een „vergeten" stad bevond. Meer dan 50 jaar lang had de stad niet in verbinding gestaan met dc rest van Rusland. De soldaat sprak over den wereldoorlog, doch de stedelingen ant woordden: nooit van gehoord. Ook liet bolsjewisme was aan dit oord voorbijge gaan. De stad werd door de oudsten, vol gens oud-Russischegewoonte streng pa triarchaal geregeerd. Hun taal dateerde nog uit den tijd, toen zij en'hun voorva deren de stad in dit afgelegen woud ves tigden. Het beviel den soldaat Iwanof in de ver geten stad best. Ha eenigen tijd trouwde hij een lief „vergeten" meisje, maar na drie jaar werd hij door den oudstenraad ter dood veroordeeld, omdat hij de jeugd ging onderwijzen. Iwanof's vrouw wist baar man echter te bevrijden, samen vluchtten zij en na wekenlang dolen door onbegaanbare wou den, waar zij van schaarscho vruchten moesten leven, kwamen zij te Atsjinsk aan. Er wordt nu een expeditie uitgerust om de stad op te sporen en aan de ver getelheid te ontrukken. Een dooil-gewaantle na acht jaar terug gekeerd. To Pembroke Dock (Engeland) is bij zijn vader als oorlogsinvalide een 32-jari- go man, John Webb, teruggekeerd, - die sinds begin 1918 als gesneuveld was op gegeven. De man is doofstom, en lijdt nog aan een verwonding aan het hoofd, die hij in een gevecht bij Atrecbt heeft opge- loopen. Voor zoover hij zich zijn wedervaren kan berinneren, beeft hij opgeschreven, dat zijn loopgraaf bij Atrecbt werd opge blazen. Toon hij lot bewustzijn kwam, be vond hij zich in een groot kamp, omgeven met prikkeldraad cn hij werd door ver pleegsters aangesproken in een taal die hij niet verstond. Klaarblijkelijk was hij in een gevangenkamp. Ha langen tijd werd hem verteld, dat hij vrij was. Een kame raad nam hem mee en zij arriveerden in Zwitserland. Daar werd hij in een gesticht opgenomen. Hij kan zich niet berinneren hoo lang hij er verbleef, noch wanneer bij in Engeland kwam. Wel weet hij dat een klein zeilschip bom lo Dover aan land zette. Later herkende hij Londen en toen drong tot hem door, dat hij van Pembro keshire afkomstig was. Hij begaf er zich heen op. weg, te voet over Portsmouth, Southampton, Bristol en Gloucester, over welke reis hij drio maanden deed. Toen zijn vader de deur voor hem open deed, herkende hij in den man onmiddel lijk zijn zoon en om nog meer zekerheid te krijgen, heeft hij hem schriftelijke vra gen gesteld, welke slechts door hem kon den worden beantwoord cn die juist be antwoord werden. Een hond die paarlen spuwt. Een ongewone diefstal heeft zich in den Orientexpres op Roemeensch gebied voorgedaan. Op een gegeven oogenblik miste de Franscho gravin Belmont in den trein haar paarlen halssnoer ter waardo van ongeveer 25.000 gulden. Op het Roe- meensche station Brasso werd de trein door do politie doorzocht en toen zij in een eerste-klas compartiment verscheen, vertoonde zich aan do verbaasde blikken der agenten een zonderling tooneel: een poedel die zijn meester de eend parel na de andere in de geopende hand spuwde. Op het niet ongemotiveerde verzoek om opheldering antwoordde de eigenaar van den hond, een Amerikaansche variété-ar- tist, zich Charley Sweck noemend, dat zijn poedel ovenals een struisvogel do gewoon te had alles wat blinkt naar binnen te slikken, en dat hij zooals een maraboe den inhoud van zijn maag weer te voorschijn kon brengen. Gebleken is nog, dat do gra vin met den hond gespeeld en hem ge aaid had. De vraag is nu maar of de poe del zijn gauwdieverijen op eigen gelegen heid uitoefent, dan dat hij het doet op bevel van zijn meester. Om daar achter te komen is deze met zijn viervoetigen. vriend voorloopig in verzekerde bewaring ge steld. Onschadelijk maken van een vulkaan. Uit Managna (Hicaragua), wordt ge meld: De boeren die in de buurt wonen van den vulkaan Masage en steeds geweigerd hebben bun hoeven en woningen te verla ten, ondanks de voortdurendo verwoestin gen onder hun oogsten aangericht door gifgassen, die de krater uitwasemt, heb ben blijkbaar besloten partij te trekken van den vulkaan. Volgens de laatste berichten inderdaad nebben zij een groep van Duitsche ingeni eurs aangesteld, die voorstellen om den krater a'f te dekken en de gassen steeds door oen luchtpijp te laten ontsnappen die hun schadelijke elementen neutrali seert. Een paradijs voor schoonmoeders. Dr. Doke, een professor in de volken kunde te Johannesburg, heeft in het Hoorden van Rhodesia een volksstam ge vonden, waar het heft geheel in handen is van dc vrouwen en schoonmoeders. Het be treft den Lambastam, welke in een streek woont, welke vreeselijk door de slaapziek te geteisterd wordt. Dc vaders hebben er niet het minste zeggenschap over hun kin deren; de vrouwen zetten de huwelijken in elkaar. Jongemannen, die trouwen, moeten gaan wonen in het dorp .van hun echtge- noote, en de man heeft te vliegen op iede- ren wenk van zijn schoonmoeder, die zich de voordeelen van haar positie wel ten nutte weet te maken. LAMP" ESI TÜ6MS03JW Veiling Hobaho te Lisse. Uitslag veiling tusschenlO—14 Augustus 1826 Hobaho te Lisse. Geregeld veel pu bliek, goede kooplust, in doorsnede werden onderstaande prijzen besteed per 100 stuks: Enkele vroege tulpen: Artus f2.501.00; Brillant Star 6.Cerise Grisdelin 3. Chyselora 3.90; Couleur Cardinal 5. 3.50; Gram. Brillant 2.201.80; Culinan 3.Diana 1.50; Due de Berlin 3.Du- ehesse de Panna 4.-3.Elconora 3. Flamingo 3.503.Fred Moore 3.20 2.—; Gele Prins 3.802.50; Herman Schle- gel 3.2.50; Hobbema 3.50; Ibis 9. Joost v. d. Vondel 5.3.50; King o/t. Yel low 4.504.La Bella Alliance 4.La dy Boreel 3.50; La Reine 2.301.40; Pros perity 3.1.80; Grand Duo 6.5.Le Reine Max 3.2.La Prccieusc 4.50; Le Matelas 5.50—4.Maes 4.— Mac Kin- ley 5.Mon Tresor 5.404.25; Pink Beautey"9.25; Pottebakker wit 4.Pres. Lincoln 5.Pr. -v. Oostenrijk 3.402.50; Proserpine 6.—4.50: Rose Due 3.50; Rose Grisdelin 2.401.80; Rose Luisante 4.50 3.Roi Cramoisie 2.501.80; Rose La Reine 2.50; Scarlet Due 3.402.80; Verm. Brillant. Van der Heer 6.4.20; Witte Due Max 3.2.Witte Valk 3.- j.50; Witte Zwaan 2.502.Wouwerman 6. Dubbele tulpen: Azalea f5.Couron- ne d'or 6.3.50: Ej Toreador Imp. Ru- brorum 5.La öandeur 4.503.50; Le Matador 4.20; Lucretia 2.50; Mr. v. d. Hoeff 5.50: Thournesoll geel 5.Rosina 3.Murillo 3.401.60: Pink Beauty Rubra Maxima 4.203.25; Salvator Rose 3.202.80; Schoonoord 4.50; Theeroos 3.2.50; Titiaan 4.20; Thournesoll 5.3.50; Vuurbaak 6^—4.50. Darwin tulpen: Antoon Roozen Bar- tigou 2.601.50; Bar de la Tonnaye fl.GO; Centenaire 2'.Clara Butt 1.901.30; Elisabeth 2.50: Europe 2.201.90; Grete cben 1.70; Greuze 2.King Ha rold 1.60; La Tulipe Hoiro §.10; La Oandeur 2.20—1.90; Mad. Kvelagc 1.70 1.40; Fame. Sanders 1.601.Dream 2.70: Hauticas 1.50; Painted Lady 2. Pride of Haarl. 1.601.Pr. Rauwen-. lioff 2.1.20; Psyche 2.Rev. Ewbank 2.501.50; Sier. v. Flora 1.90; Suson 2. The Sultan 1.50: Will Pitt 2.50; Will. Cop land 2.301.Zulu 2— Hareissen: E.H. Ajax Princeps f 3. 1.50, 1.50; Bic. Empress 4.3.2. Gl. of Hoordwijk 4.Gl. of Sassem 5. 3.—; Horsfieldie 3.2.1.j Mad. Plemp 4.2.Victoria 5.2.50, 1. Emperor 4>-,* 2.50, 2.Laurens Koster 2.50, 1.80, 1.20: Glorie of Leiden 4.2.50, 2.— Golden Spur 4.20, 2.50. 1.80: King Al fred 16.12.8.— Mad. de ^Graaff 4.70, 3.3.Poet. Om. Gewoon 2.70, I.—, 1.—; Sir Watkin 4.30, 3.—, 2.50; D.H. Albo Pleno 5.3.D.H. Von Sion 8. 3.1.50; Oranje Phoenix 5.3.2.50. Hyacinthen: Gen. de Wett 21.19.18. Gen. Pelissier 25.50,23.50, 21.50,15.— ;Gcrtru- Pelissicr 25.50; 23.50, 21.50: 15.—; Gertru de 26.—, 24.50, 21.50, 12.50, 10.25, 6.50; Lady Derby 25.—, 21.50, 18.—, 15.50, 12.50, 6.— La Victoire 25.50; 22.50—23.50, 22.50, 14.— 14.—, 6.10; Marconie 21.—, 17.50, 12.50, 9.25, 5.— Moreno 30.50, 22.50, 17.50, 13.50, 0.—, 5.Queen o/t. Pinks 24.21.50, 20. 13.50, g.5.75; Roi des Beiges 30.24. 22.50. E.W. Albertinc 25.50, 22.—, 15.50, 10.50, 8.4.60; Areatine 'Arendsen 22.12.50, II.—; Grande Blaneho 22.50, 18.—, 13.—, 10.Hein Roozen 4.La Grandesso 23.50, 18.50, 15.—, 11.50, 4.—; l'lnnocence 17.—, 13.—, II.—, 8.—, 6.95, 4.— Mad. Kru- ger 20.50, 16.—, 16.—, 12.50. INGEZONDEN MEOEOEEIINT ■VOLLE-MELK-REEp Meer voedingswaarde dan 2 eieren Beter dan Goed: DE BESTE E.D. Adm. Courbet 21.18.15.—j Bismark 30.—, 30.—, 21.50, 16.—, 8.25; Capt' Boyton 4.45, 4.Grand Lila f 18.50, 13.— 8.-—, 5.Grand Maitro 25.24.16.—' 11.8.75, 4.50; Grand Monarque 23.5o! 21.—, 19.—, 14.— Johann 29.—, 22.50. 23.— 17.50, 15.—; King o/t. Blues 32.50, 31. 26.50, 20.50, 15.50, 8.50; Marie 32.50, 26.5o' 24.50, 18.50, 15.5.Perle Brillant 28.5o' 25.—, 20.—, 14.50, 8.75, 4.50; Queen o/t! Blues 30.50, 28.50, 21.—, 11-.—, 5.— Schotel 24.—, 22.—, 15.—, 9.25. E.G. City of Haarlem 35.32.20. King o/t. Yellow 36.—, 32.—, 26.—; Yellow Hammer 45.—, 34.50, 39.—, 19.50, 5.70. E.P. Lord Balfour 25.50, 21.50, 17.60, 13.50, 9.25, 5.—. D.R. Princes Alexandra 20.16.14.— E.R. Regules 21.—, 18.50, 15.—, 11.50;' Scilla Siberica 8 op 4.10, 7 op 3.50, 6 op 2.60. Crocussen: Crocus "'Geel f4.—3.—, 2.50; Purperen Grandiflora 3.—, 1.80, 1.40; Wal-' ter Scott 2.60, 1.80, 1.20; Mont Blanc 2.80, 2.—, 1.60. Aanvoer pl.m. 26.000 manden leverbaar. Veiling te 'Katwijk. Zaterdag hield de veilingvereeniging „Bloembollenteelt" te Katwijk a. d. Rijn haar laatste- veiling van leverbare bloem bollen in dit seizoen. De handel was mat, de prijzen iets lager dan vorige veilingen. Betaald werd per 100 voor leverbaar I er II: Couleur Cardinal 3.603.'80, Prins van Oostenrijk 2.80 3.Fred Moore 2.40 260, Herman Sckegei ƒ2.30 ƒ2.50, La Reino ƒ1 ."0 ƒ1.70, La Reine Max 2.40 2.60, Scharlet due 2.80 ƒ3—, Witto due Max ƒ1.60 ƒ1.80, Mon Tresor 4.80 4.80 5—, Rose Cris de lin 2.20 2.40, Gele Prins 2.70 2.90 Prosperity ƒ2 .30 2.50, Crimson Queen ƒ3.50 3.70 Pelikaan ƒ3.60 ƒ3.80 Gulli- nan ƒ2.50 ƒ2.70, Waterloo ƒ3.50 ƒ3.70 Rose luisante 3.90 4.10, Vermilion Bril lant 4.4.20 Flamingo 2.502.70, Cramoisie Brillant 1.70—1.90, Proser pine 3.80—4, Murillo 2.20—2.4Ö; Theeroos 3—3.20, Tournesol 3.20— 3.40, Salvator Rose 3.303.50, Courou- ne d'or 5.305.50, Vuurbaak 5.40 5.60, Darwin Rev. Ewbank 1.80 Pride of Haarlem 1.101.30, Sultan 1.701.90, Farn. Sanders f 11.20, Hautieas 0.901.10, Prof. Rauwenboff 1.601.80, Baron de la Tonnaye f 1.20 1.40, Clara But 11.20, William Cop land 11.20. Veiling te Boskoop BOSKOOP, 14 Aug. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 2847 ceni. Golden Ophelia 2534 cent, Hadley 6077 cent, •Cl. Pernet 7093 cent, Columbia 70-4)0 cent, Butterfly 3350 cént, Wilhelm Kor- dës 4047 cent, Mac. Keiler 50 cent, Bou- chc 3038 cent, Rosalandia 2530 cent, Polyantharozcn 1624 cent, Bifitenrozen 1216 cent. Diversen per bos: Dahlia's gr bl. 3040 cent. idem klbl. 1017 cent, Gladiolen 1247 cent, asparagus 1313 cent, Montbretia 25 cent, Asters 4-7 cent, Lelies 38 cent per tak. De prijzen waren in de afgcloopen week goed, vooral de rozen werden voor den tijd van liet jaar heel goed betaald. Ophelia. 2847 cent, Golden Ophelia 2557 cent, Hadlay 5689 cent, Cl Pernel 5693 cent, Columbia 3890 cent., Butterfly 35— 53 cent, Mac Keiler 3750 cent, Wilhelm Kordes 3847 cent, Bouche 3252 een!, Rosalandia 2547 cent, PolyiHilharozen 828 cent, alles per bos van 10 stuks. Di versen per bos: Dahlia's gr. bl. 2040 cent, idem kl. bl 1325 cent, Gladiolpn 13 30 cents, Asparagus 1040 cent, Mont bretia 27 cent. Plox 410 ccni mi DE QEügBE^gÜG ZEVENHOVEN. GEMEEHTERAAF Verwijdering hekken van den Hoo- gendijk. Donderdag kwam dc Raad dezer ge meente in openbare vergadering biiecn; allen tegenwoordig, behalve de heer Koc- leman, die met kennisgeving afwezig was. Ha opening door den voorz., en lezing van het gebed, worden de notulen der tweo vorige vergaderingen gelezen, welke onver anderd worden goedgekeurd. Van het bestuur der Gcref. school al hier is ingekomen een verzoek om uit de gemeentekas gelden beschikbaar te stellen vcor het schilderen en maken van twee nieuwe schoolbanken, wegens uitbreiding van leerlingenaantalalgemeen worden dezo gelden toegestaan. Het verslag ingevolge de Woningwet over het jaar 1925 wordt aangeboden. Do voorz. leest de ingekomen prijsop gaaf van nieuwe hooipijlijzers; daar uit deze offerte echter blijkt, dat reparatie der thermometer mogelijk is, zal dit ge schieden. De verordening tot beffing van leges ter secretarie, welke nog dateert van 1901» wordt geheel herzien en er worden geheel nieuwe tarieven vastgesteld. In bet kort zijn de volgende bepalingen van belang".! in het vcivolg is ook leges verschuld'ga voor naspovingen in het bevolkingsregister of bewijzen van inschrijving daaruit, ea wel 30 cent per nasporing of bewijs, tcr' wijl voor elke bouwverordening f 1-— za verschuldigd zijn en 25 cent voor een 'f- wijs van inschrijving uit een der register'

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 4