Eel heffen eencr speciale belasting van in Frankrijk vertoevende vreemdelingen, be handeld. Op voorstel van den Tapporteur- generaal Chappedclainc word besloten, dat tie tijd, na welken vreemdelingen voorzien moeten zijn van een identiteitskaart, ver kort zal worden van tweo maanden tot .veertien dagen, en dat de kaart in plaats van. om de twee jaar, voorlaan elk jaar vernieuwd zal moeten worden. l)e rapporteur-generaal is voornemens, dit voorstel op de agenda van de Kamer te laten inschrijven, alvorens de Kamer ©p reces gaat. Engeland. Een herinnering uit den wereldoorlog. I De dood van Kitchen er. De Engelscbe regeering heeft een Wit boek uitgegeven met officicele bijzonderhe den uit den Lijd, toen de kruiser „Hampshi-* re" verging, aan boord waarvan zich do toenmalige minister van oorlog, lord Kitchener, bevond. De talrijke fantastische verhalen, die 'de ronde deden met betrekking lot den dood van lord Kitchener en bet vergaan ,van den kruiser „Hampshire", waarme de hij en zijn missie in Mei 1916 naar Rusland werden vervoerd, hebben thans voorgoed afgedaan. De beweringen, dal Kitchener om hot leven kwam door verraad van spionnen, dat zijn lijk aau do Skandinavische kust zou zijn aangespoeld en daar werd begra ven, en dat de „Hamsphire" niet geschikt was voor dezen tocht, zijn thans door dit ©fficieeje verhaal als absolute verzinsels bestempeld. Het Witboek deelt mede, dat in do ge heime telegrammen, waarin de „Hampshi re" voor dezen tocht werd aangewezen, slechts approximatieve dz'k werden ge noemd, en da» uo reis één dag vroeger werd aangevangen dan oorspronkelijk het pl^-Vi Was. De Toule was de veiligste, welke volgens 'do beschikbare gegevens kon worden ge kozen en twee torpedojagers begeleidden do „Hampshire", totdat in verband met een opstekenden storm, dio het onmogelijk maakte, dat de „Hampshire" door duik- boolen zou worden aangevallen, bevel werd gegeven tot hun terugkeer. Terwijl er zwaro zeeën over het dek van de „Hamp shire" sloegen, had onder het voorschip een ontploffing plaats. Het schip was op mijnen geloopen, die kort te voren door de Duilscho duikboot U 75 nabij Warwick Head waren gelegd. De Duitschers had den deze mijnen gelegd in de onjuiste ver onderstelling dat de route, welke door do „Hampshire" werd gevolgd, ook voortdu rend door andero oorlogsschepen werd ge bruikt. In waarheid echter was niets on waarschijnlijker, op dat oogenbük al thans, dan dat een oorlogsschip ooit op deze mijnen zou loopen. Men had dus te doen met een ongcluk- kigen samenloop van omstandigheden, die tot tragische gevolgen leidde. Dc mannen van de „Hampshire" bleven op hun post toen do ontploffing plaats had en weken lerzijde om Kitchener te laten passcoren toen hij met zijn staf naar het achterdek werd geleid. „Omtrent liet lot van lord Kitchener en ide loden van zijn missie ontbreekt, na dat oogenblik, elk gegeven", zegt het Witboek. „Geen van de twaalf overlevenden heeft liem in een der booten gezien en de ver halen, dat hij het schip verliet en aan wal kwam, zijn pure verzinsels". I De Balkan |f' Dc spanning op den Balkan. |j" Wat is Joeg o-S 1 a v i voornemens? Do „Daily TeL"-coirespondent te Bel grado had Zondag een onderhoud met een hoog ambtenaar aan het Joegoslavi sche ministerie van Buitcnlandsehe Zaken, waarin deze verzekerde, dat „van 28 Juli tot heden (d.l. Zondag 1.1.) Joegoslavië geen enkelen maatregel tegen Bulgarije had genomen". Deze functionaris zette uiteen, dal het de bedoeling der regeering was „middelen te vinden ter voorkoming van de oorzaken, die een bedreiging kunnen worden van den vrede tusschen de Balkan- stalen." Do correspondent maakt nu melding van do gissingen omtrent deze „middelen". De Europcesche diplomaten te Belgrado gelooven, dat Joego-Slavie de verzekering uil Boekarest en Athene afwacht omtrent hulp bij gemeenschappelijke actie, waarbij dan Bulgarij's Noord-, West- en Zuid grens zou worden gesloten en het land als eenigo verbindingswegen met de huilen wereld zou behouden, die door Turkije en via dc Zwarte Zee-havens. De diplo maten spreken over de mogelijke handha ving van zulk een blokkade, totdat Bulga rije schadevergoeding heeft betaald voor de Servische slachtoffers van de gepleeg de invallen en de schuldigen ter berech ting in Joegoslavië heeft uitgeleverd. Dezelfde zegsman verklaardo den cor responded nog, dat geen enkele soldaat een voetbreed dichter naar de Bulgaar- 6che grens is verplaatst. Dit n.a.v. geruch ten over troepenbewegingen. Noch in Bel grado noch op de spoorlijnen naar de 'Joegoslavische hoofdstad hebben neutrale ©pmerkers iels kunnen ontdekken dat zou duiden op oorlogstoebcreideslen. De ge ringe getalsterkte van Bulgarije's leger gering in vergelijking met die van het Joegoslavische leger ontneemt trou wens aan den toestand een karakter waar hij spoedige mobilisatie of machtsvertoon de belangrijkste plaats innemen. Men gelooft te Belgrado, dat liet doel van dc Bulgaarsche grens-raids is, revo- lutionnaire propagauda te verspreiden in dc geheole grenszone, met het verdere oog merk om een algemeenen opstand uit te lokken ten behoeve van de formatie eener Macedonische republiek. Bulgaarsche beoordeelaars van den toe eland zien in de grensincidenten op ziclr- zelf niets bovenmate ernstigs, maar ne men ze wel te baat om te wijzen op Bul- garije's vaak-herhaaldc opvatting dat de vermindering van Bulgarije's leger tot op 12.000 man door hel vredesverdrag het land verstoken heeft van voldoende krach- Ion om de orde te bewaren. BBÊSaSEBiLfttöO. GELUKSPOPJES. In de laatste aflevering van „Opgang" trof onze aandacht een stukje ovgr „Ge- lukspopjes". Het begint: Vindt go 't niet leuk, om achter in dc auto, in een hoekje van uw boudoir of on der aan de lamp in de kinderkamer zoo'n gelukspopje te zien bengelen, licht en luchtig, een klein caricatuur-mcnschje? Pierrots en Pierrettes hebben we al zoo dikwijls gezien dat ze, hoe aardig ook op zichzelf, langamerhand een beetje ge woon worden. Ons dunkt, dat 't wel iets nieuws is, een klein chinecsje, of een geestig advocaatje als gelukebrenger te doen fungeeron. Dan volgen 'n paar teekcningcljcs en een vingerwijzing, boe men zulke dingen maken moet. „Vindt go 't niet leuk?" Werkelijk nictl Wij vinden 't, leuk noch snoezig en ook niet vrccselijk lief of buitengewoon charmant. Wij vinden het flauw en kinderachtig, criant smakclooB, een onbenulligheid uit „do wereld, waar men zich verveelt", een gec8telooze buitenissigheid. In „Opgang", dat zich „algemeen geïllus treerd weekblad" noemt, maar ook „Ka tholiek" genoemd mag worden, vinden wij zoo'n naaperij van de mondaine wereld niet op haar plaats, 't Wordt gezegd riz-l overigens alle waardeering voor dit week blad, met zijn altijd prachtige reproduc ties, die het c«3 fédere week graag zien verschjjr.cn. Och neen, die „geluknpopjes" keuren wij niet af bij ieder, die zo in z'n auto heeft, als bijgeloof. Zoo vor gaan we heusch niet. Wij weten wel, dat het voor velen een „aardigheid" is. Maar een „aardigheid", die haar oor sprong toch werkelijk vindt in dem bijge loof, en die hoe belachtelijk 't ook is werkelijk nog voor meerderen iets bijge- loovigs neeft zulk 'n „aardigheid" valt niet in onzen smaak. En vooral niet omdat dio „aardigheid" van „gelukspopjes" meestal op zichzelf zoo smakeloos is. Ook in dc in „Opgang" afgcbeeldo popjes is in werkelijkheid niets aardigs to ontdekken, al bekijkt men ze ook met de precies te genovergesteldheid gesteldheid van 'n Nurks! DE KATHOLIEKE RADIO-OMROEP. In een beschouwing over het radio- vraagstuk roemt dc heer Paul Neigh in „Do Telegraaf" den Katholieken Omroep en de V.A.R.A. Van den Katholieken om roep zegt hij: „Zoo'n pater Van Ginueken, dio zoo fijnzinnig, zoo teedor-eerbiedig over het H. Misoffer Bpreekt. Je voelt, dat het iels heiligs voor hem is en het pakt jo in je ziel. Trouwens pater Van Ginneken zei zelf, voor den aanvang van zijn in teressante voordracht, dat zij, die voor dit onderwerp niets voelden, beter deden even op Daventry af te stemmen. Kijk, dat bewijst, dat een godsdienstig onderwerp in het geheel niet uit den Omroep geweerd behoeft te worden." Deze waardeering voor den Katho lieken Radio-omroep moge allereerst ge deeld worden door de Katholieken-zelf, die daarvan ook practised», daadwerkeiljk kun nen getuigen I HET VERBOD VAN INVOER VAN GESLACHT VEE IN L vGELAND. Dr. Berger, directeur van den v>,artse- nijkundig°n dieDst, en dr. Lourens, direc teur van do rijksseruminrichting, zijn gis teren teruggekeerd van hun reis naar En geland, waarheen zij zich ingevolge op dracht van den minister van binnenland- sche zaken en landbouw begeven hadden, een einde met de Encelsche autoriteiten besprekingen te voeren betreffende besmet tingsgevaar van het vleesch van dieren, verkeorendo in het incubatietijdpcrk. Men zal zich herinneren, dat de Engel scbe regeering hel besmettingsgevaar van mond- en klauwzeer nog slechts vreest van vleesch van dieren, geslacht in het incuba- lietijdperk der ziekte, en dat een serie, door den directeur van de rijksserumin richting te Rotterdam genomen proeven heeft bewezen, dat dit besmettingsgevaar niet bestaat. Dr. Berger heeft den betreffenden En- gclschen autoriteiten een uiteenzetting ge geven van de maatregelen, welke hier te lande worden genomen tot wering van be smettelijke veeziekten, waarna dr. Lourens mededeelingen heeft gedaan aangaande de door de rijksseruminrichting genomen proeven. Men hoeft thans in Engeland de over tuiging, dat hier al het mogelijke gedaan wordt om zorg te dragen, dat niets wordt uitgevoerd wat voor Engeland schadelijk zou kunnen zijn, en men is er tevens over tuigd van do onjuistheid der meening, dat de ziekto van ons land uit zou worden ge ïmporteerd. Bij déze besprekingen, die in een zeer vricndschappelijken toon zijn gevoerd, heb ben de Engelsche hoeren zich uiteraard over al of niet haiidhaving van hgt in voerverbod niet uilgelaten. Dr. Berger en dr. Lourens zullen den minister van binnenlandsche zaken mon deling rapport uitbrengen. De uitvoer van steenkolen uit Amsterdam. Sterke toename. Tengevolge van de staking in de Engel sche mijnen is de uitvoer van steenkolen uit de Amsterdamscho havens gedurende den laatsten tijd sterk toegenomen. Vooral in de beide laatste weken is het transport van kolen via Amsterdam in eer grootc mate uitgebreid. Dagelijks vertrekken de stoomschepen met zooveel mogelijk kolen aan boord. Wij vernemen, dat in verband hiermede de scheepvaartinspectie te Am sterdam het toezicht, op de uitgaande ko lenschepen vooral die, welke des nachts vertrekken, zeer heeft verscherpt. Zij heeft to IJmuiden oen verscherpte nachtelijke controle ingesteld, om te verhinderen, dat de kolenbootcn te diep geladen naar zee vertrekken. R.-K. Kamer-Centrale Leiden. Bestuurslid Part ij raad. Door het bestuur van de R. K. Kamer centrale Leiden is benoemd tot bestuurs lid van den Partijraad der R. K. Staats partij de lieer J. P. Gouverneur, burge meester van Sassenheim, en tot diens plaatsvervanger de heer A. C'. van Bcrkel te Gouda. KERKHSEMSSfS Sint-Melania-Werk. Naar aanleiding van de aanbieding van het jaarverslag over 1925 mocht het hoofd bestuur van het „S. M. "W. voor Java" twee brieven ontvangen van den Apostoli- schen Vicaris van Batavia, Z. D. H. Mgr. van Velsen en van den H.Eerw. Superior Missionis, van welke hieronder 'n uit treksel volgt. "Weltevreden, 2 April 1926. Met genoegen heb ik het jaarverslag ge lezen. Het maakt inderdaad een aangena- men indruk. Kort maar duidelijk zegt liet wat er in elke afdeeling voor de Javas'/r- sche vrouw werd gedaan. Het is een prach tig begin. Het werk ver, Zuster G. Fischer is van buiteng^rfoOn belang en ik kan het niet anders doen dan prijzen, zoo men in gaat op het verzoek om hulp ook als deze van niet katholieke zijde komt. Wij moeten zien met haar in aanraking te komen, en daardoor hare bekeering te vergemakke lijken. "We moeten echter niet meenen, dat we door liefdevolle verzorging aanstonds de harten zullen trekken, de practijk leert bijna oevral het tegenovergestelde. Gebed al leen met stalen volharding leveren resul taten en dan in den beginne nog zeer spaarzaam. Ik zeg dit niet om iemand tc ontmoedigen. Geenszins. Ik wil U er allen op wijzen, dat U Uwo leden aanhoudend moet opwekken tot een vurig gebed voor het Melania-Werk. We kunnen niets zon der geld, niets zonder weldadige liefdadig heid, maar hoegenaamd niets zonder veel gebed. En eindelijk U ziet uit naar gelegenhe den om in contact te komen met vrouwen en meisjes van Java's hoogeren stand. In derdaad daar zit het probleem voor de be keering van Midden-Java. "Wij zullen nooit in aanraking komen met dc mannen van hoogeren stand, wier bekeering absoluut noodzakelijk is voor de missioneeriDg der menigte, tenzij door de vrouwen. (w.g.) A. P. F. VAN VELSEN- Djocja, 30 Maart 1926. Zooals U terecht opmerkt is er geduren de het verslagjaar 19251926, dank de onverdroten toewijding van eenige onver moeide ij veraars Iers, weer heel wat tot stand gebracht, zoowel door den steun aan do katholieke scholen verleend, hetzij door het vcrleenen van beurzen als door het op sporen en op school brengen van geschikte meisjes, als ook door den omgang met ont wikkelde Katholieke Inlandsclie vrouwen en den steun aan dep R.-K. Javaanschen Vrouwenbond verleend. Dat het Melania- convict een werk is van het grootste be lang voor het behoud van geloof en zeden begrijpt iedereen die weet aan welke ge varen de meisjes van dien leeftijd meestal zijn blootgesteld in den kampong. De mis sie weet dan ook de edelmoedige toewij ding van eenige Javaansche en Holland- sche dames naar waarde te schatten en brengt hierbij haar oprechten dank aan genoemde dames. Een prachtwerk onder elk opzicht is de door Melania begonnen kraamwijkverple- ging, niet alleen dat daardoor zoovele le vens van den ondergang gered worden, maar voornamelijk omdat door de belange- looze toewijding van Mej. Fischer en hare helpsters, de christelijke charitas meer door daden dan door woorden wordt ge predikt en aldus het zaad van het christen dom in de harten van ongeloovigen en heidenen ongemerkt wordt uitgestrooid. Indien derhalve het hoofdbestuur het oogenblik gekomen acht om het werk uit te breiden door het in dienst nemen eener tweede verpleegster, dan hecht Ik daaraan mijn vollo goedkeuring. Zeker, de hulp aan de katholieke vrouw moet op de eer ste plaats staan en blijven staan, maar daar de liefde alles en allen omvat, moet die hulp naar gelang van omstandigheden zich ook tot de niet-katholieken uitstrek ken, vooral wanneer die hulp wordt inge roepen. Moge het uwe verecniging gegeven zijn in aanraking te komen met de Inlandsclie vrouwen van hoogeren stand, opdat ook deze mogen gebracht worden tot de waar heid van 'het christendom. (w.g.) JOS. HOEBERECHTS SJ. UIT OE OHGEVING. RIJNZATERWOUDE. GEMEENTERAAD. Kwestie over betaling van bij werk. De Vriezebrug. 'Afwezig de heer J. A. Bakhuizen, Burge meester dezer gemeente, zijnde met verlof, en de lieer G. Eikelenboom, wegens onge steldheid. Voorzitter de lieer R. J. Visser, Wethou der Loeo-Burgemeester. De Voorzitter stelt voor in geheime ver gadering over te gaan. Na heropening der vergadering komt in behandeling punt 2 der agenda. Op ver zoek van den voorz. wordt door den Secre taris een schrijven van Mr. H. Jongonbur- ger, advocaat te Alphen aan den Rijn, voorgelezen waaruit blijkt, dat door den heer J. van Luiing opdracht is gegeven de gemeente te dagvaarden tot betaling van het door de gemeente verschuldigde bedrag ad f 820.50, voor bijwerk ten behoeve van bet vernieuwen van een gedeelto paarde- spoor. Mr. Jongenburger verzoekt namens zijn cliënt voor het einde van deze week bericht of do gemeente bij hare weigering tot uitbetaling blijft volharden. Naar aan leiding van bovengenoemd schrijven wordt door den Secretaris een schrijven voorgelezen van Burgemeester en Wethou ders dezer gemeente, waaruit blijkt, dat do gemeente blijft volharden bij hare weige ring om een bedrag van f 820.50 uit te beta len. De 'voorz. stelt thans den Raad voor een schrijven te richten tot den heer J. van Luiing, waarin hem binnen acht dagen -na heden alsnog in de gelegenheid wordt ge steld het bedrag van f 310 ten kantore van den Gemeenteontvanger in ontvangst te nemen. Dit bedrag heeft de in zijne open bare vergadering van 25 October 1925 vast gesteld boven do aanneemsom. Dc Raad besluit hiertoe zonder hoofdelijke stem ming. Aangezien niets meer aan de orde is, gaat de voorz. tot de gebruikelijke rond vraag over. Do heer van Tol, het woord verzoekende, wijst op de beide afritten van de Vrieze brug. Deze afritten zijn levensgevaarlijk voor rijtuig en rijwiel. Spr. zou direct den Gemeente-opzichter willen opdragen om de kuilen enz. aldaar te laten voorzien, voor dat er ongelukken gebeuren. Do Raad kan zich hiermede volkomen vereenigen. Do heer van Tol zou gaarne zien dat die brug aldaar ook verlaagd werd en zou hierover eene bespreking willen houden met. dc gemeente Leimuiden en met Pol derbestuur. Spr. heeft- hierover reeds meer malen in den Raad gesproken en van den voorz. hierover toezegging gehad. Nu do Burgemeester echter tot 23 Augustus met verlof is, wil spr. hierop niet wachten, maai- zoo spoedig mogelijk eene conferen tie houden. Dc Loco-voorz. zegt, dat het hem bekend is dat dc Burgemeester eene bespreking met den voorzitter van het Pol derbestuur heeft gehad, maar do voorzit ter moest dat eerst met het Bestuur be spreken. Do heer van Tol dringt op spoed aan en zou zoo spoedig mogelijk eene be spreking willen houden om gezamenlijk lo besluiten de brug te verlagen en de te ma ken kosten gezamenlijk te dragen. De brug zou dan ook iets lager kunnen komen en efdoendo gemaakt, kunnen worden met be ton. De Loco-voorz. zegt den heer van Tol too zoo spoedig mogelijk eene vergadering uit te schrijven. Nienjand moer het woord verlangend© en niets meer aan de orde zijnde, sluit do Loco-voorz. do vergadering. SE RIJNSTREEK. NIEUWKOOP. Poldervergadering. Zaterdag verga derden. stemgerechtigde ingelanden van den Polder Nieuwkoop en Noorden, onder leiding van den Dijkgraaf, Burgemeester P. A. Th. van der Weijden. Aanwezig of vertegenwoordigd waren 34. ingelanden, tezamen kunnende uit brengen 203 stemmen. Na opening en vaststelling van de no tulen, zegt de Dijkgraaf, dat deze verga dering is uitgesteld als gevolg van ziekte en mede omdat het bestuur pogingen deed de beschikking te krijgen over een quantum stadsvuil om slecht rietland op te lioogen, hopende hierover wat meer te kunnen mededeolen. Dit hangt echter nog geheel in de lucht. Mocht er gelegenheid komen, dan zal terstond een. vergadering belegd worden en er volop gelegenheid zijn de zaak onder het oog te zien. Gelezen wordt het rapport van de Com missie, belast met het nazien van do re kening over 1925, beslaande uit de hee- ren P. Tijsterman, P. van Velzen en W. Leliveld, waarin verklaard wordt dat geen aanmerkingen gevonden zijn. Na voorlezing wordt de rekening daar op vastgesteld aan inkomsten op 43572.465, aan uitgaven op 48716.50, zoodat het nadeelig saldo bedraagt 5144.035. In dit bedrag is 4608.715 begrepen, dat in 1926 ais buitengewone omslag van de gras en tuinlandeigenaren moet worden geheven, 356.48 moet nog inkomen, zoodat feitelijk het nadeelig saldo slechts bedraagt 178.84. Aan Rijnlands Bundergeld is ontvangen 16754.21 en aan sluisrechten 2353.875 Aan de Ziendesluis werden 4344 schepen geschut en aan de sluis te Slikkendam 2752. Tot leden van de commissie voor het na zien \an de in het volgend jaar af te leg gen rekening worden benoemd de hecren J. Godegraven, M. A. van der Tol en L. Zijerveld en tot hunne plaatsvervangers J. Pouw, Z. van der Lingen en W. Leli veld. Bjj de behandeling van de begrooting stelt het bestuur voor den machinist-sluis wachter L. van Vliet met ingang van 1 Januari 1925 een verhooging van salaris toe tc kennen van 100. In 1925 heeft hij ongeveer 1800 maaluren gehad, terwijl 700 normaal is, waarvoor een gratificatie van J 200 billijk zou zijn, doch omdat op 15 Februari 1925 zijn vader overleed, die de sluis voor hem op den dag bediende, kan hij thans niets meer bij verdienen, terwijl zijn loon slechts 750 per jaar bedraagt plus vrij wonen. Vorschilenlde ingelanden maken be zwaar tegen een vaste loonsverhooging en gevoelen wel voor een gratificatie. Na be spreking wordt besloten over 1925 een gratificatie toe te kennen van 150. De gewone omslag blijft bepaald op f 4, de huilengewone omslag pp 6, terwijl het Rijnlands Bundergeld zal zijn 2.60 per H A. Bij de rondvraag worden vrij algemeen klachten geuit over de motorschippers, dat zij te snel varen, de eigendommen van de ingelanden niet ontzien, enz. Het bestuur zegt toe krasser te zullen optreden, terwijl slaande de vergadering besloten wordt te verbieden den motor te laten werken in de hoofdelingen. ÜEGS-STZJt^eSS HAAGSCHE RECHTBANK. De Vacantie-Kamer heeft vandaag ver oordeeld: A. Fr. S., 31 jaar, gemeente ambtenaar te Leiden, gedetineerd, we- GEMEENTELIJKE AANKONDIGING Gemeenterekening. B. en W. van Leiden brengen (er alge. meene kennis, dat de rekening en verant woording van de ontvangsten en uitgaven dezer gemeente over het jaar 1925, metal de daarbij behoorende beseheiden, aan den Gemeenteraad is overgelegd, tegelijk voor een ieder, gedurende veertien dagen ter Secretarie dezer gemeente ter lezing ij neergelegd, en in afschrift, tegen betaling der kosten, algemeen verkrijgbaar zal wor den gesteld. AUG. L. REIMERINGER, weth. loco-burgem VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 10 Augustus 1926. SCailihsBfiiske fègjesseïa LEIDEN. Woensdag. R. K. Bond van Overheidsper soneel, Bondsgebouw, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdien,st der apotheken wordt van Maandag 9 t0i en met Zondag 15 Aug. a.s. waargeno men door de apotheek van den heer IV. Pelle, Kort Rapenburg 12, Tel. 594. gens oplichtii nisstraf. tot 9 maanden gevange- STÜSB38IIEISWS GEMEENTEREKENING. 1325. Aan de gemeenterekening over 1925 zijn de volgende cijfers ontleend: Gewone Dienst: Totaal ontvangsten f 8.129.900.04 uitgaven 7.280.548.13 Batig slot van de Gewo nen Dienst 849.360.91# Kapitaal Dienst: Totaal uitgaven 7.975.125.18 ontvangsten 5.114.114.53}$ Nadeelig slot van den Kapitaaldicnst 2.801.010.64# Bedrijven: Winstsaldo Gasfabriek f 378.099.95# (v. j. f 187.110.35) Electric i- teitafabr. 339.775.44.# (v. j. f 213.059,9m „E n tl e g e e s t" 88.455.07# Slachthuis 40.100.10 Yerliessaldo Reinigings- en Ontsmet'tings- dienst 223.55G.37}| Verliessaldo G emeente- 1 ij k Grond bedrij f £8.481.43J VANDALISME. De Reddingsbrigade gaf ons het volgende lijstje: De reddingshaak aan de Bcthle- hemsbrug voor do vijfde maal vernield. Do haken aan Hooglandsche Kerk gracht en Vischbrug ook ver nield. Do ruit van het kastje aan de Maresingel bij de Koningstraat ingeslagen. Als de menschheid zich beijvert Voor vermindering van nood. Als 't met moed den oorlog aanbindt Met den steeds dreigenden dood, Als men het gevaar vermindert Dat te water of te land, Immer dreigt, als men steeds toereikt Ietier die 't behoeft de.' hand. Als men geld noch moeite spaart om Hen l' ontrukken aan den dood, "Wier steeds kostbaar menschcnleven Plotseling verkeert in nood. Moet men daarvoor eerbied hebben Steunen is dan onze plicht, Maar dan wordt er door de jeugd no? Grooter onheil aangericht. De vernielzucht viert dan hoogtij Want vernielen is genot En zij slaan uit vandalisme Heel dat reddingswerk kapot. Jongens, acht ge het geen schande, Dat men van u zeggen moet, Dat de fiere hoop van Holland Slechts aan vandalisme doel? Draaft maar juichend langs de stralen Met een hart vol levensvreugd Maar toont, dat er ook kan wezen Een karakter in de jeugd. Jongens, laat nooit van u zeggen,- Dat ge zulk een wandaad deed Maar toont in uw jonge leven Dat ge hier uw plichten weet. Dc heer A. Valkenburgh, ambtenaar bij den gemeentelijken dienst van bouw- en woningtoezicht alhier is te Utrecht ge slaagd voor het gedeelte B (boekhouden, handelsrelcenen en staatsinrichting) van het examen voor gemeentelijke bedrijfs- ambtenaren. Voor het vakexamen in den telefoon dienst zijn te Amsterdam geslaagd de da mes M. C. S. Uljee en F. J. van Es, beiden telefonist 2c klasse bij den interlocals dienst alhier. Voor het examen Fransch M.O., akto A is te Utrecht geslaagd dc lieer Ch. M. Kat, alhier. Voor het Nijverheidsonderwijs-exaiacn Nj is te 's-Gravenhage geslaagd dc li«*r A. J. Jansen Hendriks, alhier. De muziekvereeniging Werkman? Yrih- kraclit alhier eindigde op hel nationaal muziekconcours to Spaarndam als tweed* met 311 pnt. (hoogste aantal was 315 pat.)- terwijl zij in den marschwedstrijd met no|

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2