J„ S= tl. STEEN Co. HEDEDEELINQ draagt uitersten prrfs bij: Alleenverkoop voor Leiden en-Omstreken. Pietersk8rkqr acht 18-20, Leiden. Telefoon I127" 1 DE INBRAAK TE GOUDA. Twee Amsterdammers te Rotterdam gearresteerd. Do Rottcrdamsche recherche heeft do vermoedelijke daders aangehouden van do inbraak, welke in den nacht van Donder dag op Vrijdag to Gouda is gepleegd hij den kaashandelaar Tekens, waar f 2000 aan bankpapier en goudgeld en voor on geveer 12.000 aan effeclen word ont vreemd. Do recherche had Vrijdagavond op den Schicdamschcn dijk een tweetal mannen in beschonken toestand aangetroffen, die buitengewoon royaal waren in het uitge ven van geld. Dit trok de aandacht, juist in verband met genoemde inbraak. Het tweetal werd gearresteerd en naar het ;'hoofdbureau van politie gebracht alwaar zij bleken te zijn tweo Amsterdammers, de 31-jarigo koopman H. H. V. en de 38-ja- rigc koopman J. S. Beiden ontkenden iets met do inbraak uitstaande te hebben. Op ieder werd een bedrag van ongeveer 200 gevonden, doch zij beweerden dit rgeld te hebben verdiend met cocaïnc- BTuokkelcn. Zaterdagmorgen is het onderzoek met kracht voortgezet en daarbij was ook tegen wo or dig een inspecteur uit Gouda. Men beeft Van S. tot do bekentenis weten te brengen, dat hij in Gouda is geweest. V. ontkende alles en hield zich krankzinnig. Men had n.l. ontdekt, dat S. dien nacht zijn schoenen had uitgetrokken en de gum mihakken, die daar aan zaten, had weg geworpen op den zólder, die aan zijn cel grens. Later zijn deze hakken teruggevonden en is gebleken, dat zij precies passen in de afdrukken, die men ter plaatse van do inbraak heeft gevonden. Ook is te Gouda J een knoop gevonden, die afkomstig bleek to zijn van den pantalon van S. Ten slotte heeft do benadeelde, de heer Teekens. S. herkend en verklaard, dat deze een poos geleden in zijn zaak is geweest. Na dezo overstelpende bewijzen heeft S. bekend, dat hij inderdaad in Gouda is ge- t weest. Toen men hem vroeg, waar hij den 1 nacht had doorgebracht, zeide hij, den gcheelon nacht to hebben rondgeloopen. Eet onderzoek in dezo zaak duurt voort. Hot wordt echter ten zeersto bemoei lijkt, doordat eenigo bladen ontijdig mel ding hebben gemaakt van de arrestatie, en het terugvinden der effecten en andere j geldswaardige papieren daardoor vrijwel (onmogelijk is geworden, wijl de dieven of hun handlangers daardoor gewaarschuwd zijn. Do politie had nog nadrukkelijk ver zocht Vrijdag geenerlei publicaties te doen plaats vinden in het belang van het on derzoek. Do „Tel." verneemt nog, dat de arres taties te Rotterdam geschied zijn op aan wijzing van de Goudsche politie. Vrijdag ochtend vervoegden zich bij den motor- en rijwielhandel van den heer J. L. Hulle- man aan den Langen Tiendeweg alhier I drie als schippers uitziende personen, die een fiets kwamen huren. Zij waren bereid een goeden borg to storten. Men kreeg te vens den indruk, dat zij goed in hun geld zaten. Do fietsen zijn niet afgegeven. Onmiddellijk heeft de hoer H. de politie van zijn bevindingen in kennis gesteld en reeds Zaterdagavond zaten twee dier man nen achter slot en grendel. Zaterdagmor gen is de Goudsche politie toen met den benadeelde per auto naar Rotterdam ver trokken tot het instellen van 'n nader on derzoek. Gistermiddag werden beide verdachten S. en V. wederom aan een uitgebreid ver hoor onderworpen. Een inspecteur van politic was daarvoor speciaal uit Gouda overgekomen en had, behalvo den bestole ne, den heer Teekens, ook diens zoon mee- gebracht. Do heer T. had Zaterdag de verdachten al herkend en gistermiddag herkende ook (do zoon do tweo arrestanten als de man nen, die Donderdagmiddag in den winkel 'waren geweest om een stuk baas tc koo- 'pen. Had aanvankelijk V. ten stelligste ontkend in Gouda te zijn geweest, tijdens 'het verhoor kon hij dit niet volhouden en ^bekende ook hij evenals S. i>eeds Zaterdag (had gedaan, in de kaarsenstad geweest to zijn. Van de inbraak wist hij echter niets. V., die onmiddellijk na zijn arrestatie 'krankzinnigheid simuleerde, deed dit ook /den ganschen Zondag. Zelfs in nog ster kere mate. Hij brak in zijn cel de krib af en sjorde zijn matras voor de deur, „om- Odat hij bang was voor geesten". Vragen (/van den inspecteur beantwoordde hij niet of heel onzinnig. Hedenmorgen zou de Goudsche politic /nog enkele personen in deze zaak hooren. (■Men had ook vernomen dat een inwoner itvan Rotterdam, nog kort geleden met de tibcide mannen had gesproken. Deze gelui- go bevond zich in de hoofdstad, doch werd (naar Rotterdam ontboden, nij verklaarde jjdat Maandag 1.1. V. zoo arm was, dat hij jhem een kwartje had moeten geven om brood te koopen. Toon Vrijdagavond V. ,wcrd gearresteerd was hij echter in het "bezit van enkele bonderden guldens. V. vWeigerdo inlichtingen te geven omtrent de 'herkomst van dit geld. S. vertelde, zooals gemeld, dat zij dit hadden verdiend met 't feniokkclen van cocaïne. Inbraak te 's-Gravenhage. V Zaterdagnacht hebben inbrekers te s-Gravenliage zich door den tuin toegang (Verschaft in een pand aan de Van Morlen- atraaf, waar zij volgens do „Avp." zijn bin nengekomen door een ruit van do serre in te drukken. jf De bewoners hebben niets gehoord en ^fcliepen kalm door. Toen mevrouw gister morgen beneden kwam vond zij de voor- dour van bet nachtslot en de huiskamer deur wijd open. huiskamer binnen tredende zag zij •lot haar grootc verbazing, dat alle kasten <wud open stonden en de tafel vol lag met 'allerlei, alsook een iade uit een der kas sen op tafel was gezet. TJit een theekast .werd een zilveren theeservies gestolen, als mede veel zilver uit dc kasten, een Icpcl- '{jaasjo met zilveren lepeltjes, terwijl uit een blikken theebusje een zilveren lepeltje FWd gestolen. Blijkbaar zijn dus vaknienschen aan het werk geweest. Ook in de aangrenzende voorkamer waren allo kasten losgemaakt en het schrijfbureau en daaruit het noo- digo gestolen In de keuken vonden dc die ven den huissleutel liggen, waarmede zij zicli door dc vooredur hebben verwijderd, zonder dat iemand iets heeft bemerkt. Ook eigenden zij zich een bedrag van 5 toe, in de keuken dienende tot huishoud geld voor de dienstbode, de melkpeunin- gen lieten de heeren liegen. Het bedrag van het gestolonc wordt op ongeveer 600 gelaxeerd. Verzekering dekt de schade. Dc uitgebroken Inbreker. Dacht men aanvankelijk dat do uit het arrestanlenlokaal te Kapelle bij Goes ont vluchtte gevaarlijke inbreker S. de vlucht naar Brabant had genomen, Vrijdagavond te ongeveer 5 uur werd hij plotseling ge zien. Alle politiemannon ter plaatse kwa men nu in actie, maar ook de burgerij hielp mede aan het opsporingswerk. Zeker wel 300 personen namen deel aan de klop jacht en zochten alle boomgaarden af. De in- en uitbreker werd echter niet gevon den. Smokkelaars door douanen betrapt. Uit Vaals wordt aan do „Crt." gemeld: Zaterdagmiddag probeerden eenige smok kelaars een partij koffie de grens over te brengen naar Aken. Nauwelijks op Duitseh gebied aangekomen, werden ze echter ver rast door douane-beambten. Een der smok kelaars verzette zich tegen zijn arrestatie, waarop een beambte een tweetal revolver schoten loste. Een schot trof den smokke laar J. Lommers uil Haercn (Duitsch- land) in het onderlijf. He tweede schot schampte langs een zijner voelen. Hevig bloedend werd de getroffene over de grens gebracht en op Hollandscli gebied in een huis binnengedragen. Door don opper wachtmeester der marechaussee to Vaals werd den verwonde oen noodverband aan gelegd, terwijl onmiddellijk een dokter ge waarschuwd werd. Op last van den geneesheer word dc ge kwetste per' ziekenauto naar het hospitaal te Aken vervoerd. Branden. Te Sleen is de boerderij bewoond door do wed. L. H. Kamps tot den grond toe afgebrand. Vier varkens zijn mede in de vlammen omgekomen. Ook verbrandde 135 aan papiergeld en een gouden oor ijzer. Te Vlodrop zijn de woning, schuur en stalling van den landbouwer J. Jans sen afgebrand. Vrijdagavond ontstond brand in hot ovengebouw van de Kunstaardewerkfa briek van den heer Antheunis aau de Raam te Gouda. De brand, die zich in den aanvang ernstig liet aanzien, en ontstaan was in den brandstoffenvoorraad, werd spoedig gestuit, zoodat het vuur tot bet ovengebouw beperkt bleef. Dc schade wordt door verzekering ge dekt. Hel bedrijf zal weinig stagnatie ten gevolge vau den brand ondergaan. Gisteravond om kwart over elf is een vrij ernstige brand uitgebroken in perceel Raamstraat 6 te Amsterdam, een buis, waarin kamers aan kostgangers verhuurd worden. Op de eerste verdieping aan de achterzijde wonen de twee commenstaals, J Kompanje en J. Balk. In dit vertrek werd mot een lucifer in een kleerkast gezocht met het noodlottige gevolg, dat brand ont stond. Het vuur greep snel om zich been; dc genoemde personen konderf nog de vlucht nemen, doch de bewoner van do acherzij- de van de tweede verdieping, de heer Ber litz, zag zich den uitgang door de vlam men versperd. Want niet alleen do eerste étage brandde fel; ook het trapportaal op die iiprdieping en op die daarboven ston den in liche laaie. Gelukkig was de brandweer, door om wonenden gealarmeerd, onder bevel van den adjunct-hoofdbrandmeester Lind spoc dig ter plaatse. De koolzuurspuit van den post Marnixstraat, als mede dé motor- spuit en ladderwagen van do hoofdwacht Hobbemakade verschenen vlak achter el kaar ter plaatse. De slangen, tweo in getal werden naar de achterzijde van het per ceel geleid via de instrumentenslijperij van H. Kunne, die in do gelijkstraatsche verdieping is gevestigd. Aan de tuinzijde bemerkten de brandwachts, dat een man in nachtgewaad om hulp riep en zich niet meer uit de voeten kon maken. In allerijl werden eenige redladders van den wagen gebaald en snel ingehaakt. Het feit, dat de vlammen reeds fel uit de eerste étage sloe gen, bemoeilijkte bet reddingswerk, doch de brandwachts wisten den in nood vcr- keerende spoedig uit zijn benarde posilie te bevrijden. Met tweo stralen op de motorspuit en op de Vcchtleiding werd de brand gebluscht De kamer aan do achterzijde der tweede verdieping en de beide trappen alsmede portalen zijn geheel uitgebrand. Verzeke ring dekt de schade. Een tooncel verbrand. Vrijdagavond, nadat de leden en gc- noodigden der muziekverceniging „Jubal", die in de concertzaal van 't Loosje aan dc Heerengracht te Weesp, de to Abcoude be haalde overwinning gevierd hadden, ver trokken waren, bemerkte de eigenaar van genoemde zaal, do heer F. Samelink, die juist met eenige bezoekers een partij bil jart zou gaan spelen, dat er licht scheen vanuit de zoocven verlaten zaal. Het bleek hem echter al spoedig, dat de vlammen uif den tooncelvloer opsloegen. Met behulp van een drietal bezoekers werd nu in al lerijl water gegeven. Inmiddels werd ook de brandweer gewaarschuwd, welke later het blusschingswerk yolfooide. Het tooncel is verbrand, bovendien Js waterschade aangericht. Ontploffing in een vuurv#erkwinkeltjc. Zaterdagavond klonk in de Borgerslraat te Amsterdam een hevige knal die honder den deed toesnellen. In een oogenblik was de straat ih rep en roer. De brandweer rukte uit en vond, dat in een winkeltje, waarin met bet oog op den komenden Hartjesdag een partijtje vuurwerk was opgeslagen, een ontploffing had plaats gehad. Iemand had namelijk de onvoor zichtigheid gehad een brandondo lucifer op een partijtje voelzokeres te laten vallen Een begin van brand werd met een paar emmers water gebluscht. Ondeugdelijk snoepgoed? In een café in het centrum van Den Haag is Vrijdagmiddag hot 12-jarige meis je D. S., dat daar zat met haar moeder en tweo zusjes, onwel geworden. De ge neeskundige dienst werd gewaarschuwd en het kind werd overgebracht naar den cenlralcn post, wa<y.' een arts vergiftiging constateerde, mogelijk door het gebruik vau rumhoonen! De moeder had deze boe nen gekocht in een winkel in het midden van de stad. Nadfft zij behandeld was, kon het meis je naar huis gaan. Haar moeder en haar zusjes hadden ieder drie rumhoonen gege ten, doch daarvan goenerlei nadeelige ge volgen ondervonden. Het meisje had er vier gegeten. De politie heeft bij den betreffenden winkelier op een partij bonbons beslag ge legd. Do rumhoonen, die nog in het zakje waren, zijn eveneens in beslag genomen en opgezonden naar den gemeentelijken keuringsdienst. Aan een groot gevaar ontsnapt. Men meldt uit Almelo aan de „Msb.": Van don personentrein die Donderdag avond omstreeks half zeven van Hengelo hier aankwam, sprong ter hoogte van dc „Riet oen wielband. De trein werd spoe dig tot staan gebracht. Een losse machine kwam daarna den trein halen en rood „stapvoets" het station binnen. Do goede rentrein uit Hengelo, die een poosje later kwam, ontsnapte door de activiteit van den wissel wachter aan oen groot gevaar. Deze toch bespeurde op het laatste mo ment, dat de wissel niet goed stond en haalde hom toon met een cordate beweging nog juist op lijd over. Een lange reis. Een briefkaart in Juni 1912 van Zand- voort naar Beverwijk verzonden, werd Za terdag aan den afzender als „onbestel baar teruggezonden. Do geadresseerden waren in dien tijd overleden. Aan de kaart was niets bijzonders te be merken en afgestempeld met de data van toen en nu. y Nederlandsche loodsboot aangevaren. Uit Iloek van Holland wordt gemeld; De loodsboot No. 19 is Zaterdagmorgen bij net omzwaaien nabij de Berghaven aan gevaren door het uitgaande Noorsclio stoomschip „Frida". De aanvaring ge schiedde met feooveel kracht, dat hot an ker van de „Frida" aan bakboordzijde midscheeps in de loodsboot bleef zitten. Het beschadigde s.s. „Frida" is voor reparatie teruggekeerd naar Rotterdam. De loods- maakte water, döch dé pompen 'kun nen liet water voor blijven. De boot is op- gestoomd naar Hellevoetsluis. Stakingsrelletjcs te Ticl. Aan de azijnfabriek (e Tiel is sinds eeni gen tijd een conflict uitgebroken over een loonkwestie. Toen de lieden met staking dreigde heeft de directeur dc heer J. J Vernet, liet personeel ontslagen en andere arbeiders in zijn dienst genomen. Sindsdien wordt aan do fabriek „ge post" bij het aflossen van de dagploeg'des avonds omstreeks 10 uur kwam het her haaldelijk tot relletjes. In do laatste dagen nemen deze relletjes een ernstig karakter aan, doordat een naar schatting duizend koppige menigte er aan deel neemt. De ge meentepolitie is teneinde op alles voorbe reid to zijn versterkt met een brigade rijks- veldwacht en worden tijdens de aflossing de toegangen tot do fabriek afgezet. Hier bij zijn eenige malen gevoelige klappen met den gummistok uitgedeeld. Daar ook de glasblazers werkzaam aan de glasblazerij der firma Vermet in sfa- stakmg zijn gegaan, zijn de politiemaatre gelen ten zeerste verscherpt, omdat ver wacht wordt, dat wanordelijkheden niet zullen uitblijven. Zuinigheid mei vliji De rijksontvanger te Bectslerzwaag ont ving per giro vanuit Den Haag toegezon den de somma vanéén cent, als res titutie voor te veel toegezondene, meldt het „N. v. Fr.". Of de zuinigheid ook betracht wordt in Den Haag, en gelet op de kleintjes „H. Volk". Een 103-jarige. Vrijdag is de weduwe Grietje van Hee rewaarden, die verpleegd wordt in het Dia coniehuis der Ned. Herv. Gemeente te Leeuwarden, 103 jaar geworden. B. en W. hebben haar bloemen gezonden en een en veloppe met inhoud. Voorts ontving het oudje nog vele bloemstukken en andere ge schenken. He! kan verkeeren. Gedurende den lagen stand van den Belgischen francs stroomden al degenen, die iels hadden aan te sol affen uit dé grensplaatsen naar de gemeenten aan do Belgische zijde. Op don duur hield men daar rekening mot den lagen koers en gingen de prijzen met rukken omhoog. Van lieverlede minderde in de laatste dagen de Nederlandsche kooplust, en is nu geheel verdwenen. Insledo daarvan kwamen gis teren reeds bewoners van de grensplaats Esschen naar Roosendaal hun inkoopen doen, wijl daar do prijzen naar verhouding veel lager waren dan in hun eigen land, omdat de abnormale verhoogingeh, on danks den verbeterden koers bleven ge handhaafd, maar ook omdat de winkeliers te Roosendaal hun prijzen, om met België te kunnen concurrccren, uiterst krap had den gezet. De groole trok naar België begint even eens te minderen. Wel brengen thans nog opgepropte treinen uit Antwerpen niet dan over do goedkoopte ontgoochelde rei zigers terug. „Hbld." Berichten ONGELUKKEN. Doodelijke autc-ongeiukken. Terwijl te Luik Vrijdag een vrouw leer de chauffeeren, stuurde zij door 'n ver keerde manoeuvre de auto hel voetgan gerspad op, waar zij een kinderwagen om ver reed. Een kindje van zes maanden werd gedood c-n een 4-jarig jongetje zwaar gewond. Jules Decamps, de directeur van den oconomischen dienst der Banque de Fran ce (e Parijs, is met zijn echtgenoote bij een auto-ongeluk om het leven gekomen. 43 gewonden bij een treinramp in Galicië. Uit Warschau wordt gemeld: Bij de spoorwegramp bij Rzesrow ziju de locomo tieven van beide treinen, benevens zeven wagens, vernield. Het aantal gewonden is tot 43 gestegen. De ramp moet aan nala tigheid van het personeel worden toege schreven. Moord in een Gcstzee-badplaats. Dronken lieden overvallen een arts. Op de strandpromenade tusschen Ahl- beck en Heringsdorf is gisteren in de vroe ge ochtenduren een afgrijselijke moord ge pleegd. Het slachtoffer is de Berlijnscbe arts R. Gerlach, die met zijn vrouw en bei de kinderen te Aklbeck zijn vacantie kwam doorbrengen. Dr. Gerlach .werd op de strandpromenade door drie werkloozen overvallen, die hem met een stuk bout dood sloegen. Dc drie mannen zijn gearresteerd en hebben na een kort verhoor bekend, de daad te hebben gepleegd. De zaak heeft zich als volgt toegedra gen: Gerlach was in gezelschap van zijn vrouw Zaterdagavond uit Berlijn aange komen. Te Ahlbeck haalde hem zijn broer af en te zamen begaf men zich naar een café. In tusschen waren drie jonge, sterk aangeschoten kerels eveneens 't café bin nengekomen, doch de kastelein weigerde him te schenken, in verband met den staat van dronkenschap, waarin zij zich bevon den. Daarop begaven zij zich naar een daarnaast gelegen cafe. Kort voordat Gerlach en zijn gezelschap zich uit het eerste café verwijderden, gin gen ook de drie jongens uit het laatstge noemde café weg. Zij wilden in een voor het café staand rijtuig slappen, doch de koetsier wilde hen niet rijden, daar zij dronken waren. Daarop ^tapten Gerlach en zijn gezelschap in. De drie kerels liepen joelend achter het rijtuig aan en hielden zich aan den wagen vast. Een hunner sloeg met een stuk hout in het rond. Ger lach en zijn broer lieten daarop het rij tuig stilstaan en stapten uit. Toen een der kerels met zijn stuk hout naar Ger- lach's broer sloeg, trok laatstgenoemde zijn revolver, doch het wapen ketste. De drie mannen liepen nu hard voor liet rijtuig uit en verstopten zich in een bosch- je. Gerlach. die een overval vreesde, ging met zijn broer de mannen achterna, ter wijl een derde heer politiehulp wilde ha len. Plotseling sprong een der kerels uit het hoschjo to voorschijn en sloeg van achteren naar Gerlach. Deze draaide zicli om, waardoor de slag het neusbeen trof. Gcrlacli zakte ineen. Do daders namen daarop do vlucht. Men droeg den zwaargewonde een in de nabijheid gelegen huis binnen, waar een le hulp geroepen arts kort daarop den dood van dr. Gerlach constateerde. De nasporingen der politie hadden on middellijk succes. De drie kerels, die te Ahlbeck woonachtig waren, werden gister morgen van hun bed gelicht en gearres teerd. Vulkanische uitbarsting in Burma. Een vlammongordijn van honderden voet hoogte. Een bericht uit Akyab (Burma) meldt, dat de kapitein van hot s.s. Ghakdina heeft gerapporteerd, dat bij op den morgen van den 29sten Juli een „vlaramengor- dijn" van verscheidene honderden voel hoogte heeft waargenomen. Het verschijn sel hield ongeveer 15 minuten aan, en tien minuten later zag hij het weer. Zijn schip bevond zich op 19.5 N.B. en 93.4 O.L. Een ander bericht uit Akyab, verzonden van het eiland Ramee maakt melding van een vulkanische eruptie, op ongeveer een halve mijl ten noorden van het dorp Kin bij de stad Kyaukpyu (Burma). Een heu vel van 500 voet hoog werd opgeblazen en bedekte 50 acres bouwland met aarde. Door dc hitte werden de gewassen over een gebied van 150 acres verwoest. Er zijn geen menschenlevens to betreuren. Ernstige brand te Rijssel. Oude man in benarde positie. Volgens een telegram uit Rijssel aan de „Petit Parisien" heeft aldaar een ernstige brand gewoed in een door verscheiden© gezinnen bewoond huis. Twee oude vrou wen sprongen uit het venster en bekwamen ernstige verwondingen. Een oude man klampte zich aan een uitstekend gedeelte' van het huis vast en bleef daar hangen, totdat de reddingsbrigade hem uit zijn benarde positie bevrijdde. Dc man was toen reeds in vlammen gehuld. In do puin hopen van het huis heeft men nog een vei- koold lijk gevonden. Boschbrandcn in Frankrijk. Verschillende ernstige boschbranden heb ben de. laatste dagen in Frankrijk gewoed. In.de bósschen van la Boslide en la Gau- mette hij Montpellier zijn meerdere hec taren eikenbosschen in vlammen opgegaan. Te Groix-de-l'Estrade in Haute-Loire is een uitgestrekt bosch van hoog opgaand hout een prooi dor vlammen geworden. In beide gevallen was het achteloos weg werpen van een lucifer de oorzaak. Te Puget-sur-Durance bij Avignon zijn 150 hectaren pijnboomen verbrand. Dc Bermuda's aan een cycloon ontsnapt. Op eenigen afstand van Bermuda heeft Vrijdag ei^ Donderdag een cycloon gewoed, welke, zicli daar door een stormwind meïk baar maakte. De telefoondienst was eenigen tijd gestoord, maar voor zoover kan worden vastgesteld is er slechts wei nig schade aangericht. Een jacht over de daken. Bij een nachtelijke inbraak in de Loth- ringer Strasse te Berlijn werden een 43 jaar oude Serviër Isakowitsch en een 20 jaar oude Pool Fosch gearresteerd. Een derde, die buiten do wacht hield, wist Ie ontkomen. De Pool en de Serviër werden in het bureau van de Schönhauser Strasse samen in een cel ondergebracht. Ze waren er nog niet zoo heel lang, of de beambten van de wacht hoorden een verdacht ge schuifel en toen ze in de cel gingen kijken, zagen ze, dat de ijzeren staven voor hel venster doorgezaagd waren en do inbre kers er vandoor waren gegaan. Kort daarop werden ze op een dak ontdekt en na een opwindende jacht opnieuw gearres teerd. Toen wees zich uit, dat hun kame raad hen heimelijk gevolgd was, om le zien waar ze bleven. Hij had hun aandacht weten to trekken; de inbrekers hadden hun zakdoeken aan reopen gescheurd en difl reep aan elkaar gebonden, waarna hun medeplichtige er een staalzaag aan bad gebonden, zoodat reeds weinig oogcnblik- ken na hun gevangenneming de inbrekers kans hadden gezien, hun cel weer te ver laten. Dc diefstal van de kerkschatten van Clcry. Reeds 'n week lang werden dc bewoners van Cléry in spanning gehouden over den lieiligschennendon diefstal van dc kerk schatten dor basiliek van Cléry, waarvan wij dezer dagen melding maakten. Thans is ecnig licht in do aangelegenheid opge gaan. Terwijl op een paar honderd meier afslands van Cléry een boerin in een kla verveld aan liet maaien was. zag zij baar achtjarig zoontje met een schitterend sljd» metaal spelen. Het ventje vertelde zun moeder dat hij het in hel land. gevonden had. De vrouw, die dadelijk aan den kerk diefstal dacht, ging oogenblikkelijk den

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 4