Leisels Coarant" Tweede Blad. IE TUSSGHEKPERSOON Haandag 9 Augustus 1926 VERDRAG MET DUITSCHLAND. Een wetsontwerp. Ingediend is een wetsontwerp tot goed keuring van liet op 20 Mei 1926 te 's-Gra- venhage tusschcn Nederland en Duitsch- land gesloten Arbitrage- en Verzoenings- vei'drag met bijbehoorend slotprotocol. Blijkens het ontwerp behoudt de Kroon xicii de bevoegdheid voor, de verdragen te bekrachtigen, waartoe het verdrag rnet slotprotocol aanleiding mocht geven. L Blijkens art. 1 van den tekst van het verdrag verplichten de verdragsluitende partijen zich, alle geschillen van welken aard ook, die tusschen haar ontstaan en niet binnen redelijken tijd langs diplo- matieken weg kunnen worden opgelost, en die niet met toestemming van beide par jijen aan het Permanente Hof van Inter nationale Justitie worden voorgelegd, vol- gens de bepalingen van dit verdrag, het zij aan 'n arbitrage, hezij aan een verzoe- ningsprocedure te onderwerpen. DE WEELDEBELASTING. Dekens, matrassen en peluws. De Kamer van Koophandel te Tilburg hoeft van den Minister de mededeeling ontvangen, dat hij voornemens is om, voordat de mondelinge behandeling van hot wetsontwerp tot heffing eener weelde belasting aanvangt, -een Nota van wijzi ging in te dienen, welke o.m. duidelijk zal doen uitkomen, dat dekens, matrassen en peluws niet vallen onder de werking der vet. PLUIMVEE IN ITALIë. De Hoenderpest. De correspond en van „De Tijd" te Maas tricht schrijft: Van zeer betrouwbare zijde gewerd ons het bericht, dat verleden week bij Eysden oen wagon Italiaansche kippen de grens is gepasseerd, die in meer dan ergerlij ken toestand verkeerde. De dieren, die reeds den langen weg hadden afgelegd, waren verpakt in kratten, met 25 stuks te gelijk. Met ingetrokken kop kondenze blijven staan, iedere beweging was abso luut uitgesloten. Het voer, dat was mede gegeven, was geheel verbruikt. Een ge deelte ervan was, vermengd met den mest, geworden tot een harde korst. In den wa gon lagen verscheidene dieren dood en de nog levende kippen pikten aan de cada- \m Nu is het bekend, dat juist de Ita- i y/aansche kippen de pest onder onzen 1 boenderstapel hebben gebracht, zoodat 't lang niet uitgesloten is, dat deze gevrees de ziekte weer opnieuw geimporteerd is. Ecnerzijds is hier een taak weggelegd voor Dierenbescherming, anderzijds dient de Regeering direct in te grijpen, opdat niet meer schade aan de pluimveefokkers wordt toegebracht, dan reeds geschied is. O.i. is hier periculum in mora. In de omgeving van Maastricht hebben meerdere kippenhouders eenige dagen na aankoop van deze beruchte zending, ver scheidene kippen dood op hun erf gevon den. De Commissaris van Politie te 's-Hertogenbosch. Het raadslid, de heer Jimmink, heeft ien burgemeester van 's-Hertogenbosch verzocht hem in de gelegenheid te stellen in de eerstvolgende vergadering van den femeenteraad de volgende vragen te stel len en toe te lichten: 1. Is het den burgemeester als hoofd der politie bekend, dat de dagbladen heb ben bericht, dat „thans bij schikking van de arrondissementsrechtbank alhier, be vestigd door het Gerechtshof, de commis saris van politie buiten vervolging is ge- iteld"? 2. Heeft de burgemeester van deze .be- «hikking officieus of officieel mededee- lipg gekregen en is Z. E. A. bereid de FEUILLETON. Roman van E. F. BENSON. (Nadruk verboden). 55) „Maar natuurlijk. Hij zou graag hebben dat Joyce met zeker iemand trouwde. Haar op dit oogenblik zal zij hem alles 'cl verteld hebben en de smaak in zijn '!en bedorven hebben, hoop ik. Maar als k'J je niet vraagt aanstaanden Zondag op «zoek te komen, als ik er ook heen ga, dia wil ik een uiltje worden als ik je niet beneem in mijn valies en dat midden in den salon open doe als een goocheltoer, "aarachtig. ik zal het doen. Maar wees 'var niet bang, hij zal je wel vragen. Ik hem vanmorgen per brief een standje Smaakt omdat hij zoomaar geloofde, wat Jton rioolrat hem vertelde. Ja, een stand en als hij er niet tevreden mee is, kan "1 or nogs een hebben." t)v'er de zee van witgloeiende woede, Charles vervulde, straalde plotseling regenboog j -levrouw Wrought on", zei hij ccn beetje j. "nel, „U zei me Bat het uw plicht was j achter te komen of die leugens waar Jfen of niet, en om redenen cjïe ik kon f Wieden. Meent U meent U werke- i» dat ik ze kon vermoeden?" a e^er' mijn jongen, tenminste als jo 11 groote uil bent. Maar het zijn mijn daarop betrekking hebbende stukken ter algemcene kennis te brengen? 3. Is de burgemeester als hoofd der po litie niet van meening, dat, hoe ook de zaak van het kas-tekort verder afgedaan wordt, de commissaris van politie moei lijk op een zoo belangrijke post kan wor den gehandhaafd? 4. Indien de burgemeester, als hoofd der politie, van meening is, dat de Commis saris van Politie niet kan worden gehand haafd, is hij dan bereid de noodige stap pen te doen, die tot de ontslagname van den commissaris van politie kunnen lei den? Naar wij vernemen heeft het kamerlid W. Drop zich tot den Minister van Justi tie gewend in verband met het bericht, dat do met verlof zijnde commissaris van poli tic te 's-Hertogenbosch bij beschikking van do Arrondissementsrechtbank buiten ver volging is gesteld. De heer Drop moet tegenover den Mi nister hebben betoogd, dat hoe de kwestio van de kas-tekorten is of wordt opgelost, liet prestige van den Commissaris van Politie zoo is geschaad, dat zijn ontslag of zijn ontslagname gewenscht moet worden geacht. Het vermogen van den gewezen keizer. Do Breslauer Volkswacbt publiceert een brief uit Doorn aan een dame, die zich om financieelen steun tot Wilhelm II had ge richt. De brief luidt aldus: „Op uw verzoekschrift van 20 Juni aan Zijne Hoogheid den Keizer en Koning moet ik u .tot mijn leedwezen antwoor den, dat het niet mogelijk is, u het ver langde bedag te leenen. Sinds meer dan zeven jaar is het particuliere vermogen van Zijne Mapesteit in beslag genomen. Allo berichten, volgens welke Zijne Ma jesteit nog heden uit de opbrengst van dit vermogen ontvangt, zijn gelogen. Hoe onzeker voor de toekomst de finan- cieeelo positie van het Pruisische Konink lijke huis, en daarmede van den Keizer, is, zult u zelf wel kunnen toegeven. Hel resultaat van het referendum heeft den bestaanden toeiland niet veranderd. De brief is onderteekend door graaf Finkensteyn. Uitwisseling van Deensche en Ned. boerenzoons. Naar „De Tel." verneemt, zal hel Ko ninklijk Nederlandsch Landbouw-Comité to 's-Gravenhage maatregelen treffen, om de uitwisseling van Nederlandschc en Deensche boerenzoons mogelijk te maken. TEïËmAFPEJÜKEBElGHni" TELEFONISCH SCHRIJVEN. Een apparaat, op het gewone telefoon toestel aangesloten. Een handt eekening op afstand. In de centrale werkplaats van de Rijks- telefonie te 's-Gravenhage, heeft een Eu- gelsche firma een apparaat opgesteld, waarmede het mogelijk is, langs den tele foondraad oen handschrift of teekening over te brengen. Het toestel, dat op iedere netspanning kan worden aangesloten, be staat uit een zender en een ontvanger. De zender bestaat uit een kleine achrijf- casetle, waarover een systeem van hef boompjes geconstrueerd is, in den vorm van een M. In het middelste scharnier is met een lichtbeweegbare kogelverbindiug een potlood verbonden, waarmede men on gehinderd op het onderliggende papier kan schrijven. Alleen, de hefboompjes ma ken deze teeken- of schrijfbeweging in alle détails mee. Wanneer men het pot lood van boven naar beneden over het pa pier beweegt, gaan de beide uiterste hef boompjes iets meer uit elkaar of naderen elkander; wanneer men het potlood van links naar rechts of omgekeerd beweegt, makon de buitenste staafjes want hier op komf het neer! deze beweging mee. Het geheele geheim berust eenvoudig op die buitenste hefboompjes, die onder het schrijfoppervlak van de caselle een ver lengstuk hebben, dal langs een gevoeligen potentiometer schuift. Iedere beweging wordt dus onmiddellijk geïndiceerd door een verandering van stroom-intensileit. In het ontvang-apparaat zit eveneens dat M-vormige hefboomen-systeem. In liet middelpunt hiervan is een schrijfstift ge- zaken niet om daarover te praten en ik beu niet van plan het te doen. Maar hoe nu met Craddock? Hij moet zoo gauw mogelijk 'zijn leugens te slikken krijgen en hij moet Philip vertellen dat het leugens waren. Maar hoe kunnen we daar voor zorgen?" Charles keek haar een minuut, in_ ge dachten verdiept, aan. „Dat kan ik," zei hij. „Door hem op zijn gezicht te timme ien?" vroeg mevrouw Wroughton. „Nee, door een heel eenvoudige bedrei ging. U hebt me eens verteld dat de cliéque die meneer Ward gaf voor den Reynold van meneer Wroughton een ché- quo van vijfduizend pond was. Dat is toch zoo?" „Zeker!" „Meneer Ward gaf er tienduizend pond voor," zei Charles. „Groote God mijn jongen, meen je dat?" vroeg ze. „Meneer Ward vertelde me vanmorgen dat hij er Craddock tienduizend pond voor gaf," zei Charles. „Maar het is toch zeker dat hij Philip een chéque van meneer Ward voor vijfdui zend pond gaf," zei ze, „want ik heb het zelf gezien en dacht nog, wat een hoop geld voor een portret van een jong meisje.. Nu, hij heeft zich een heeleboel moeilijk heden op den hals gehaald en ik kan niet zeg. en dat het me spijt. Maar zelfs dat is niet zoo erg als zijn behandeling van jou: die vuile gemeene leugens die, naar hij meende, nooit bekend zouden worden. En dus wil je nu naar hem toe gaan, niet, en hem zeggen wat je weet en licm dreigen dat we hem zullen laten ver- construeerd, die de bewegingen van het potlood in het zendapparaat volkomen na bootst, geregeerd door een stelsel van elec- tro-magneten en veeren, die volkomen con- gruont aan de schrijfbewegingen, op do daardoor gevarieerde stroomintensiteit re- ageeren. De siroomsterkte schommelt tus schen de 40 en 130 milli-Ampères. Een dubbel apparaat kost 100 pond, een enkele ontvanger of zender juist de helft. Het apparaat consumeert geheel com pleet in bedrijf ongeveer 150 Watt. Het wordt reeds in Engeland op de tribune in hei Engelsche Lagerhuis toegepast door de pers, die door middel hiervan den zetter onmiddellijk de copy voor zijn neus schrijft door de Londensche beurs, door de Man chester- en de Liverpoolbeurs. Men kan natuurlijk verscheidene ont vangers aansluiten op één zender, een eigenschap, die bij het verspreiden van beurs-notoeringen van groot belang is. Het apparaat wordt in den handel gebracht door de National Telewriter Company te 'Londen. Hoewel het schrijfproduct niet vrij van vervorming is, komt het toch zoodanig over, dat hot „karakter" van een hand schrift geheel behouden blijft. Letteren en SC saust Hans Augustin. t Te Lugano is dezer dagen overleden de heer Hans Augustin, voormalig directeur a au het bekende concertbureau. „Hdbl." eer: --^--x^srrr.-n-yr-. ~rwapra? - .Tgraa» Eemengai e üerichten ONGELUKKEN. TRAMONTSPORING TE VELP. Geen ernstig gewonden. Do trambestuurder in arrest gesteld. Gisteravond omstreeks lialf elf ont spoorde in de bocht tusschen de Zutphen- sche straat en den Biiïoenschen weg te Velp de voorste motorwagen van een uit 3 rijtuigen bestaande z.g. stop-tram van de Geldersche Stoomtram Weg Mij. mei het gevolg, dat het rijtuig, dat vol passagiers was, geheel omsloeg. Wonder boven won der kwamen bijna alle inzittenden met den schrik vrij. Slechts enkelen vielen in zwijm of werden licht gewond. Volgens ooggeuigen is het ongeluk ver oorzaakt door de groote vaart, men schal haar op 60 K.M., waarmede deze moeilij ke bocht werd genomen, en waardoor een ongeluk onvermijdelijk was. Bij het uit de rails vliegen van den motorwagen brak de koppeling. Daardoor konden de beide volgrijtuigen in de rails blijven en de om gevallen motorwagen passeeren. De politie van Rheden kwam dadelijk ter plaatse, stelde een nauwkeurig onderzoek iu en nam den bestuurder in arrest. DOOR DEN TREIN OVERREDEN. Vrijdagmiddag is op den spoorweg aan de Geldersche zijde van den Diefdijk bij wachtpost 52 in de onmiddellijke nabijheid van liet spoorbrug je onder de gemeente Bcesd een ontzettend ongeluk gebeurd. De teenwerker, zekere Leuvenink uit Culcmborg en H. Hakkert uit Becsd wa ren ieder aan een andere zijde van don spoorweg aan liet werk. Bij het voorbijrij den van den middagtrein, die ruim 2 uur te Beesd aankomt, zag H., dat L. onder den trein was geraakt. Het treinpersoneel bleek van het ongeval niets bemerkt te hebben, want de trein reed door. Toen de baan weer vrij was, snelde H. toe en be merkte tot zijne ontzetting, dat de dood van het slachtoffer vrijwel onmiddellijk moet zijn ingetreden. Zonder verwijl snelde hij daarop naar den eersten telefoonpost en verwittigde den stationschef te Beesd van het voorgevallene.-Het personeel van den eerstvolgenden trein richting Rotter dam kwam met het bericht uit Beesd te Leerdam aan en daarna spoedde zich dr. Hollweg uit Leerdam naar de plaals des onheils. Overreden en gedood. Hel 6-jarig zoontje van K. Sipman te Nieuwe Bildtzijl is door een motorrijder aangereden en na enkele oogenblikken overleden. Vrijdagmiddag reeds een twaalfjarig volgen als een gewonen oplichter? Is 't niet „Wel zoo iets," zei Charles' opstaand. „Ik denk dat ik eerst Frank Armstrong op zal pikken." „Doo dat en neem hem met je mee. Hij ziet er niet erg gemakkelijk uit!" zei me vrouw wraakzuchtig. „Ik wou dat ik raeo kon gaan om hem te vertellen wat ik er van dacht. Hij zou 'het niet gauw verge ten. En je zult mij alles laten weten, niet?" „Natuurlijk!" Charles zweeg een oogenblik. Toen boog hij en kuste haar de hand. „Ik kan LT niet bedanken," zei hij. „U weet niet wat TT voor mij gedaan hebt. Er er zijn geen woorden voor." Ze trok zijn gebruind hoofd naar haar toe en gaf hem ccn flinken kus. „Ga nu weg. mijn jongen," zei ze, „of je zult mij dadelijk nog een idioot noemen en dan zou ik ruzie mfct ja moeten maken. Ga nu maar eens praten met dien Crad dock en denk eraan dat ie de deur goed dichttrekt als je weggaat." Charles stond in de Half Moon street in den biceken zonneschijn van den lente middag in een toestand van, om zoo te zeggen, sombere opgewektheid. Voor hot oogenblik waren alle gedachten aan Joyce aan de gouden mogelijkheden die het ont dekken van den laster voor hem openden, geheel verdrongen door de onaangename taak die voor hem hing als een ondoor dringbare wolk die zich eerst moest ont laden in storm en regen voor hij de blauwe lucht weer zou zien. Hij had hee- lemaal geen medelijden met en heelemaal geen spijt voor den man op wicn hij zoo jongetje, dat pas had lecren ficlu, up den Admiraal de Ruytcrweg te Amsterdam. Waarschijnlijk omdat het ventje hel rij wiel nog niet goed meester was, zwenkte het plotseling naar links, juist toen een auto wilde passeeren. Hoewel de wagen een matigen gang had, kon de bestuurder niet snel genoeg stoppen om oen overrij ding te voorkomen. Het knaapje werd te gen den grond geslagen en dood opgeno men. Motorongelukken. Zaterdagavond had de heer Felix Dort te Weert, liet ongeluk met zijn motorrij wiel te vallen. Gistermorgen is hij in het ziekenhuis aan de bekomen verwondingeu overleden. Men meldt uit Apeldoorn aan de Msb.: Donderdagavond om circa half 12 zag de motorrijder S., die op zijn voertuig uit de richting Amersfoort kwam aangereden, op den Amersfoorlschen weg, in de nabijheid van het Rémonte-Depot een motor op den weg ligften met een man in bewusteloozcn toestand er naast. Het bleek te zijn de heer Wilgenburg uit Amsterdam, die op weg was naar Apeldoorn, waar hij zijn logeeronde familio wilde bezoeken. S. rood door in de richting Apeldoorn om hulp te zoeken en deed mededeeling van hel ongeval aan oen soldaat, die op zijn beurt (1e militaire wacht in Millin- gen waarschuwde. Na voorloopig iu het militaire kamp aan het hoofd te zijn ver bonden, is de lieer W. overgebracht naar het ziekenhuis alhier. De Apeldoornsche Verkeerspolitie stelt iu vereeniging met de militaire politie een onderzoek naar dit ongeval in, dat echter zeer bemoeilijkt wordt door de omstandigheid, dat de beer W. nog steeds kuiten kennis is. Auto Ie water gereden. Gistermiddag reed te 's-Gravenhage een auto, waarin gezeten waren oen lieer, een dame en vier kinderen, wonende te Rot terdam, op den hoek van de Java- en de Zeestraat in een sloot. De bestuurder, het hoofd van 't gezin, was niet op de hoogte van den plaatselijken toestand en vergiste zich in de richting van de tram. De kor poraal-machinist der marine Wagner, sprong gekleed te. water en haalde de in zittenden uit de auto. Een jongetje van twaalf jaar werd niet ernstig gewond. Alle inzittenden werden door den Gem. geneen- kuudigen dienst voor zoover noodig ver zorgd en van droge kleeren voorzien. Do auto is in beslag genomen voor liet instel len van con onderzoek naar den toestand der remmen. Dn familie R. te A'dain, die Zater dagmiddag met een auto uit de hoofdstad vertrokken was met het doel een een tocht door België te ondernemen, heeft al erg vroeg pech gehad. In Duivendrecht inoest n.l. plotseling uitgeweken worden voor een man, die op den weg liep. Daardoor kwam de auto met den kop in de sloot te recht en werd de man door den auto ge grepen. Hij werd vrij ernstig gewond en door den inmiddels gewaarschuwden Ge neeskundigen Dienst naar een dor Ain- sterdamsche ziekenhuizen overgebracht. De gewonde bleek te zijn de kranlcnver- kooper van Amerongen, wonende Zwanen burgwal te Amsterdam. Do zes inzitten den kwamen met den schrik vrij, maar moesten hun voorgenomen reis voorloopig opgeven. Auto-ongeval. Zaterdagmorgen is aan den Vaarkant te Leur een autobus met meisjes van de kunstzijde-fabriek te Breda in botsing ge komen met een auto, die werksters ver voerde van de Hero-fabrieken in laatstge noemde plaats. Drie meisjes liepen verwon dingen op, een 'brak den arm. Het Hero- voertuig bekwam groote schade. Verdronken. De 9-jarige G. Buying uit de Schom mels! raai is gistermiddag bij het spelen in de Schie verdronken. Kind verbrand. Te Beesd trok het 1 !'i-jarig dochtertje van den landbouwer A. M. een kan koken de koffie over zich heen. De kleine is aan de bekomen brandwonden overleden. Van een paard gevallen. Te Ierseko viel het 9-jarig zoontje van den heer H. van een op hol geslagen p-ianl. Het dier sloeg met een der ijzers geheel vertrouwd had, en wien hij zoo j overvloedig dankbaar geweest was. Hij nam er geen notitie van wat hij hem zou zoggen of in welke richting zich dat ver vloekte gesprek zou onl nikkelen en hij dacht er ook geen oogenblik over na; hij dacht alleen maar met een duister genot aan hot feit da' hij over een paar minuten tegenover Craddock zou staar, ais hij het geluk had hem thuis ie vindon. Al zijn afkeer van de vermoedens die hij met zooveel moeite van zich af had probeeron te zetten had hem verlaten, nu die ver moedens juist waren gebleken en hij ver langde cr alleen naar, hun waarheid te slingeren in het gezicht van den man wiens oprechtheid hij nog kort geleden met zooveel enthousiasme verdedigd had. Die oprechtheid was nu in stukjes uiteen gevallen en zijn geloof erin leek hem nu even ongcloofelijk als de dingen die in een droom gebeuren. Hij kon er geen spijt van hebben dat er een eind was gekomen aan zijn onjuiste meening omtrent Crad dock. Hij wandelde vlug langs Piccadilly met ccn beetje meer kleur op zijn gezicht dan gewoonlijk en een lcvendigen en aange nomen glimlach op zijn lippen. Zoo nu cn dan trok hij zijn lippen samen om doel loos een deuntje te fluiten en hij zwaaide vroolijk met zijn wandelstok. Het trottoir was vol opgewekte wandelaars, dc straat vol vlugge voertuigen en alles scheen ver vuld van de beloften van een heerlijke lente. Maar plotseling verdween heel de omgeving uit zijn bewustzijn en hij zag alleen maar meer den donkeren wolk van zijn eigen verontwaardiging cn blinde woede die zich nu zoo spoedig zou gaan UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Dinsdag 10 Augustus. Hi 1 vorsum, 1050 M. 12.— Politieber. 57.Vooravofidcmecrt door h t H DO.-orkest. 7.Politieber. 7.15—7.45. Lozing door den lieer L. de Jong uit Heerenveon, over: Mooi Frios- land. 7.45 en 10.Persbcr. 8.10. R.-K. Omroep. Mandolineclub „Sancta Lucia", uit Haarlem. Dir. A. J. P. Hakkenberg van Gaasbeek. Hr. P. v. d. Oever, tenor, te 'a-Gravenhage. Wol- eerw. beer J. Theeuwos, R.-K. Missionaris van Noorwegen. 1. Peuple Ghante, inarsch Maciocchi (mandolineclub), 2. Roeit, en aria uit „Die Schöpfung", tenor, Haydn. 3a. Juanita, Maciocchi, b. Violette parfu- rnee, Avella (Mandolineclub) 4a. Wees gegroet. Maria, Androoli, b. Sohlafendes Jesukind, Wolf. c. Gebet, Wolf, (tenor). 5 Dans la prairie. Juliaan a. Do morgen, b. Op do weide. c. Do droom van don herder, d. Herinnering aan hel feest. o. Terug keer. (Mandolineclub). 6. Woleerw. beer J Tiieeuwes, over: Mijn persoonlijke indruk ken op hot Eucharistisch Congres ie Chi cago. 7a. Fleur d'Espagne, Casado, b. ün soir a Madrid, Maciocchi. (Mandoline club). 8a. Kruisweg. Kuiler, b. Liefde, v. Tusschenbrock (tenor), 9. Corboille do manage, Dutour. (Mandolineclub). Hi a. Liedje, Zweers, b. Vergoot mij* nietje, Vcn- verloo (tenor). 11. Les amours de Jeannet- te, Dutour (Mandolineclub). Daventry, 1000 M. li 201.20. Het radiokwartct en .solis ten (contra alt, tenor, cello) 1-202.20. Orgelconcert van de St. J.a- wrence Jewry. Daarna uitvoering van do muziek-illustratie bij de film „Orienfal love". 5.05. Orkestconcert. 5.35. Kinderuurtje. 6.20. Dansmuziek. 7.20. Tijdsein Big Ben, wcerber nieuws Lezing: Au restaurant. 7.45. Piano-composities van G. Franck 8.Lezing: Cradles of cricket. 8.20. Welsh programma. Het Cambrian mannenkoor. Versterkt orkest. IIAtkin son, harp. 9.20. „The maker of dreams", fantasia in 1 acte van O. Down. 9.50. Wcerber., nieuws. 10.20 Concert. F. Kelsoy, bariton. Go1- diohtenvoorlezing door F. Drake. 10.5012.20. Dansmuziek van het S:v voyhotel. „Radio-Paris", 1750 M. 12.50. Concert door het orkest Luc'cn Paris. 5.05. Solistenconccrt. 8.50. Concprt. Knjgswustorhausen, 1300 M. 8.50. Concert. Jazzband Lewilwh. L. v. Herget, sopraan. O. Wiempr, doölamatie, L. v. Herget, bariton. R. Stegmann, cor net a piston. Darana niouwsbor. Brussel, 486 M. Antwerpo n, 265 M. 5.20. Orkestconcert. 8.20. Orkestconcert. 8.50. Lezing. Daarna weer concert lo' 10.20. M ü*n s t o r, 410 M. 1.352.50. Orkestconcert. Werken van Czibulka. Ivanovici, Meyer, Hclmund. 4.05. Sprookjesvertellen. 4.35. Orkestmuziek van J. Marx. Alt-so- lo'.s 6.20—6.50. 7.05—7.30 en 7.40—3. Le zingen. 8.20. „Wilhelm Tell", tooneelspel van Schiller in 5 acten. tegen het hoofd van den jongen, waar door een gapende wonde ontstond. De geneesheer constateerde hersenschudding. Een onvoorzichtige boogschieter. Een jongen te Blaricum, die zich met boogschieten vermaakte, heeft spelender wijs met een pijl het oog van oen meisje geraakt. Men vreest voor het behoud van het oog. j ontladen in God-wist-wat-voor onweer. Of zou hij stilletjes optrekken cn verdwij nen? Zou er geen uitbarsting zijn, geen woedende storm, zou cr alleen maar een kleine regen van. zinnetjes, tot er alleen maar do stilte moor zou zijn on lioelcmaal geen ontkenningen meer. Hij wist het niet maar hij gaf cr ook niot om. Do manier van zijn onderhoud met Oraddock liet hem volslagen onverschillig. En op do kokende verontwaardiging die, zooals hij wist, in zijn binnenste woodde, lag een korst die alleen maar trildo on dan zei hij zachtjes bij zichzelf: „Daar moet iets gebeuren; daar moet iets gobeuren," tor- wijl hij zijn doelloos deuntje floot en zijn wandelstok zwaaide. Frank die nu vlak onder Craddock woonde, was thuis en Charles kwam bij hem binnen gemarcheerd, opgewekt on met een vroolijk gezicht. „Tk heb mevrouw Wroughton gespro ken," zei hij, „en nu gaan wc naar Crad dock. Hij is... hij is verbijsterdHet orgsto wat ik vermoedde, en wat ik jo nooit verteld heb, is zuivere waarheid. Hij beeft mij belasterd; hij heeft tegen do Wroughtons gezegd dat ik niet deugde; hij heeft gelogen, gelogen om mij uit den weg te ruimen. Nu zal hij zijn eigen leu gens te slikken krijgen. Kom mee, kom mee; waar wacht je nog op?" Frank sprong op. (Wordt vervolgd.)

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 3