EEN STROOM CASINO. zal geen voort gang hebben, Dans-Snstituut W. F. v. WIJK OE VLIEGENDE CIRCUS Drukwerken „SINT B AVO" H.H. Werkgevers de uu doodo dieren wcor hangen, aan ha ken, vaslgemakt aau do „sliding rail", de glijdende draad. En „schuiven gaan ze" veer, voortdurend, terwijl iedere werkman, dien zij passcercn, een of andere vil- of snij bewerking of stortbegieting verricht, immer dezelfde, vlug, feilloos. Intusschen loopen er verschillende staatsinspecteurs, van regeevingswege bezoldigd, rond, om bij ieder stadium van bewerking het vleesch te keuren en to stempelen. Na deze voor- loopigo bewerking gaan do dieren naar de koelinrichting, waar ze twee etmalen ach tereen bewaard blijven. Tn een daarop volgende afdeeling wor den de beesten, die in de koelkelders ge weest zijn, verder bewerkt, gesneden en verdeeld, waarbij men verbaasd staat over de handigheid, waarmee de slagers hun messen hanteeren. En van daaruit gaat hel vleesch naar wéér andere en van elkaar verschillende afdeclingen, naar ge lang het gerookt, gepekeld, gesmolten, versch verzonden of tot busconserven ge prepareerd moet worden. Dan begint het eigenlijk pas aardig to worden. Je komt in zalen, waar de conserven in cartonnen, blikken en glazen doosjes verpakt worden, in kelders vol niet hammen, ribstukken en prachtige zijden gezouten spek, magazij nen vol worsten, eorned-beef, boter, vleeschextract, hoofdkas, reuzel, rook- vlrr-ch, busjes lever. En keurig als het er allemaal uitziet! Dan zijn er nog hele gebouwen, waar men op zeer vernuftige wijze nevenpro ducten maakt van dierenbestanddcelen, welke twintig jaren geleden nutteloos ge acht. en weggeworpen werden. Wat de eet bare nevenproducten betreft, daartoe be lmoren gelatine, oleomargarine ('n boter) en suprarénaline ('n hartversterkend modi cament). Oneetbare nevenproducten zijn bijv. kunstmest, zeep, lijm, vioolsnaren] knoopen, borstels, welke men van do inge wanden. de beenderen, de hoorns, de hoe ven en de haren der dieren weet te ver vaardigen. Ja, de kunst gaat ver! En een menseh rennag veel! Maar alles bijeengenomen, waren wij teek maar wht. blij, toen we weer in de vrije, frissche lucht stonden. Het gaat- met de fabrieken net als met sommige boeken, die jc lezen moet, om er over mee te k nen praten. Na lezing zeg je: dat is e voor al. Al kwamen wij morgen aan den dag in Chicago wonen, Armour zag ons nooit meer terug. KERKNIEUW?. APOSTOLISCH VICARIAAT VAN CURACAO. Missie van de Paters Dominicanen der Holl. Provincie. Laad en Volk. Ziooreu G eilanden, namelijk de drie Be lmoren 6 eilanden, namelijk do Aric Be- nedenwindsclie eilanden: Curacao, Bonaire en Aruba nabij de Noord-Oostkust van Zuid-Amerika, en de drie Bovenwindschö eilandjes: St. Eustatius, Saba en St. Mar tin, dat slechts yoor dc helft aan Neder land behoort. Beide eilanden-groepen zijn ruim 1000 KM. van elkander gescheiden Ofschoon de oppervlakte der eialnden samen nauwelijks 1200 vierk. Kilometers is, is toch dc uitgestrektheid van het mis siegebied enorm, als men lot op de reizen, dio men er maken moet over de zeeën, die de eilanden scheidon. Tochten één a twee etmalen naar een naburig eiland, cn van vijf, acht en zelfs tien da gen naar of van de Bovenwindsche zijn niet zeldzaam. Zulke reizen stellen telkens den moed cn cle luraclit van Missionaris] sen, Fraters cn Zusters op de proef. De bevolking telt bijna 60.000 zielen. Dc overgroot© meerderheid beslaat uit ne gers en kleurlingen, afstammelingen var de negerslaven, die in de 17de en 18de eeuw uit Afrika werden ingevoerd. Ver der wonen er 'n 600 Nederlanders on 'n kleine groep immigranten. De oorspron kelijke bevolking: de Indianen, zijn niet meer als 'n zelfstandig volkselement te herkennen. Het Nederlandse!) is de officieele taal die dan ook op alle scholen wordt onder wezen, maar op de Bovenwindsche eilan den is 't Engelsch de volkstaal en op dc Benedenwindsche eilanden hel Papia- inontsch, 'n mengelmoes van Spaansch. Portugcesch, -Holland,suh en Indiaansch. Ongeveer 700 belijden den Joodschen godsdienst; 6400 zijn Protestant en de overigen Katholiek. Hoewel Curacao geen eigenlijk gezegde heidenscbe missie moet het daarmede toch worden gelijk ge steld om het beschavingswerk dat nog ge schieden moet en om de bijna chronische armoede waaraan de meerderheid der be volking lijdende is. Ontstaan en geschiedenis dei- Missie. Het eiland Curasao werd op St. Anna- dag, 26 Juli 1499, door den Spanjaard Honso de Ojeda ontdekt. Spoedig besloot het Spaansche gouvernement dit eiland koloniseeren. Gelijktijdig met dc kolonisten kwamen één of meer priesters aan, om de daar verblijvende Indianen in het Chris tendom te onderwijzen. Met zekerheid we ten we, dat er Spaansche Paters Hicroni- mitanon werkzaam waren, toen Juan de Ainpercz (1526) in haam van den koning van Spanje, directeur over dit eiland was an den arbeid dier eerste priesters is weinig of niets hekend. Maar van hun waren apostolischen geest spreken de vruchten. Want toen in 1634 het voor den handel niet Zuid-Amerika zoo gunstig ge legen eiland door de Hollanders genomen werd, beleden alle inwoners den Katholie ken godsdienst. Hoe gering de bevolking destijds ook was cle Hollanders troffen or 50 Spanjaarden en 1415 Indianen j bij de twee of drie nederzettingen bevon den zich twee eenvoudige bedehuizen: éón aan cle .Sl. Anna-baai en de andore aan de baai van Caracas gelegen. Bi- de bemachtiging van Curacao door dc cefcr-In disc lie Compagnie in 163L werd do Katholieke godsdienst verboden uit kracht van dc Plakkaten in de Ver- ecnigde Nederlanden. Gevolg hiervan was, dat al wat zich Spaansch voelde, de In dianen incluis, zich langzamerhand ver plaatste naar de naburige republieken. Wijl zich echter sinds 1635 vele vrije kolonisten van verschillende nationaliteit te Curacao begonnen te vestigen, kwamen och nu en dan priesters van Venezuela heimelijk naar Curacao over. Maar deze „pacpse stoudigheit" ontging de aan'dacht der waakzame Overheid niet. Andermaal erd door do Staten in 1661 een Plakkaat uitgevaardigd, dat geen roomsch priester op Curacao zich mocht vestigen „zonder consent van zijne doorluchtige Hoogheid en de Bowindhebberen der Compagnie" In 1703 werd 't noodig geoordeeld dit plakkaat nog certs opnieuw af lo kondigen. De achttiende eeuw echter zou in gees telijk opzicht voor Curacao gunstiger wor den Sinds do Hollandscho overheersching was de bevolking zeer toegenomen en na 1G4-8, liet tijdstip van den Slavenhandel, bevonden zich duizenden Afrikaanse he slaven op hot eiland. Van 17001370 hebben, ofschoon weinige in aantal, onaf gebroken reguliere en saeculiero priesters an verschillende nationaliteit op Cura sao onder de arme negerbevolking ge arbeid. In 1705 vestigde er zich do Je- zuiel, Pater M. A. Schabel, afkomstig van de missie der Spaansche Pators Jezuie- len in Nieuw-Grenada, geregeld opgevolgd door ordebroeders uit de Vereenigde Ne derlanden. Met nimmer meer dan drie missionarissen te zanien, hebben zij in do bijna veertig jaren van bun missie-arbeid moeizaam maar met veel vrucht gewerkt. Top jare 1741 staan er officieel 14(58 doopsels opgeteekend. Dc arbeid bleek echter voor zoo weinigen te zwaar. Door armoede vaak uitgeput daalden de zoo krachtige mannen te vroeg ten grave, zoo dat de Sociëteit zich verplicht zag, de Missie op te geven. Van dc acht Paters Jezuïeten zijn er zes te Curacao gestorven. Van 17421776 hebben onderscheidene Priesters van verschillende Orden cn na tionaliteiten, .die op hun reizen Curacao voorbijtrokken cn korter of langer aldaar verbleven, om in de geestelijke behoeften der bevolking te voorzien, den missic-ar beid voortgezet. Van hen treden twee priesters op den voorgrond: pater Miguel Luis Grimon van de Orde der Augustynen, die sedert 1751 met toestemming der ko loniale overheid in de missie werkzaam was en tijdens zijn vierjarig verblijf de fundamenten der eersto kerk in de missie legde. Tegenspoed en gebrek aan middelen beletten hem echter, het begonnen werk te voltooien. Aan Pater Maubach, een Min derbroeder Conventueel van de Vereenigde Nederlanden, die in 1768 op Curacao was aangekomen, bleef het voorbehouden de eerste kerk in de missie te voltooien, wel ke kerk een eeuw lang het middenpunt geweest is der missiegeschiedenis en na bouw en herbouw tot op lieden de Kathe drale kerk is. Van 17761820 werden de Paters Franciscanen der Belgische provincie dooi de propaganda met de missie belast. Door supressio der (Jrde in de Vereenigde Ne derlanden niet bij machte, om de openge vallen plaatsen der missionarissen aan ti vullen, moest de Provinciaal na den dood van den eenig overgebleven Pater Piro- vano in 1820 de missie hulpeloos achter laten. Met de komst van den Amsterdamse-hen scculioren. priester M. J. Nieuwindt, 21 Aug. 1824, als Praefectus Apostolicus, be gon er een tijdperk van bloei voor de mis sie. Hij maakte zijn werkprogram op, dal in 't kort aldus kan weergegeven worden: Kerkbouw, versterking van ïnissickrach- ton, zorg voor onderwijs en stichting van financieele fondsen. Met een staf van uit muntende seculiere Priesters en een vijf tal Capucijnen, allen Holanders, had hij zich weten lo omringen; op Aruba en Bonaire, waar de missionarissen zelden of nooit vast verblijf hadden, stichtte hij pa rochies cn naast iedere kerk op do Bene denwindsche eilanden een Katholieke school, bestuurd door Zusters Franci nessen van Roosendaal, wier onschatbare hulp Nieuwindt reeds in .1842 verworven had. Ook op de Bovenwindsche eilanden, waar vóór dieu tijd geen spoor van Ka tholieke prediking met zekerheid kan aa: gewezen worden, stelde Nieuwindt een vasten pastoor aan op elk der drie eilan den. Zooveel ijver en toewijding bleef te Rome niet onopgemerkt. Daar dacht men er over, om de apostolische prefectuur lot een apostolisch Vicariaat te verheffen: het geen geschiedde in 1842, toen Mgr. M. J. Nieuwindt de eerste Vicarius Apostolicus werd met de waardigheid van Bisschop. Bij zijn dood in 1860 telde de missie: 25560 Katholieken; 13 paróchickerken: 24 Missionarissen; 11 scholen: 46 schoolzus ters en 1439 schoolkinderen. Een weeshuis met 24 meisjes, een gasthuis en leprozen- gesticht met 14 zusters. Na den dood van Mgr. Nieuwindt bleek de ziel aan do missie ontvloden. Sommige priesters namen ontslag, andere gingen met verlof, wier plaatsen evenwel niet werden aangevuld. Mgr. Kistemaker, in 1853 tot Coadjutor benoemd met recht van opvolging, zag zich door ziekto gedwongen te repatrioeren en op verzoek werd hij bij Pauselijke Breve van 5 October 1866 van zijn ambt ontslagen. Waarin echter de overleden Bisschop nimmer had kunnen slagen, om n.l. de missie,.aan een Orde of Congregatie toe te vertrouwen, bracht hij tot stand. Tijdens zijn verblijf to Rome in 1865 had hij deze aangelegenheid besproken en met alle kracht op een beslissing aangediongen. Door tusschenkomst van den Prefect der Propaganda, Kardinaal Barnabo, werd deze zaak tot een goed einde gebracht. Een nieuw tijdperk brak voor de missie aan, toen ze in 1368, krachtens een of ficieel decreet van de Propaganda, aan de Nederlandsche Provincie der Paters Do minicanen werd toevertrouwd. Als nieuwe Apostolische Vicaris met de waardigheid van Bisschop, werd Mgr. Petrus v. Ewijk '1 en 11 den Juli 1870 door de Curagaosche bevolking in triomf ingehaald en naar de St. Annakerk geleid waar het „Te Deura" den dank vertolkte, dat aan de kudde weer een herder was gegeven. Uit do Paters Dominicanen hebben de volgende bisschop pen elkander opgevolgd: Mgr. H. J. A. P. v. Ewijk 1870—1886; Mgr. H. J. C. Reij- nen 1886—1887; Mgr. H. A. M. Joosten 18871896; Mgr. Ambr. v. Baars 1897 1910; Mgr. M. Gr. Vuylsteke 1910. In hoofdzaak hebben, de Paters Domini canen er zich toe bepaald op den soliedeu grondslag, door Mgr. Nieuwindt en zijn seculiere en reguliere medehelpers ge vormd, voort te bouwen. En dat de mis sie van Curacao, na een arbeid der mis sionarissen van meer dan 50 jaar, nu be paald een pracht-missie mag heeten, is voor een niet gering gedeello te danken aan de seculiere geestelijkheid, die in de eerste 25 jaren van de halve eeuw, dat de Paters Dominicanen op Curacao en de landen werkten, voor hen een onmisbare steun is geweest. Daar waren nog vetera nen onder, die onder Mgr. Nieuwindt echt pionierswerk verricht hadden on wier me dewerking vooreerst nog onmisbaar was. Toen later het eigenlijke missiewerk op de Paters alleen neerkwam, vonden de paters Dominicanen een krachtigen steun in de Fraters der Congregatie van Tilburg, die sinds 1886 zich op Curacao aan het on derwijs hebben gewijd. Maar vooral wa ren de missionarissen in het Apostolaat krachtig bijgestaan door de vele zusters van onderscheidene Hollandsche Congre gaties. Moge volgend Algemeen Over zicht den staat der missie verduidelij ken: Missionarissen: Met Mgr. Vuylsteke ziju thans werkzaam: 42 Paters Dominicanen, .1 Inlandsch seculier Priester, Mgr. G. El- lis, 48 Fraters van O. L. Vrouw van Barmhartigheid, 115 Zusters Francisca nessen van Roosendaal (80 uit Holl., 35 uit W.-Indic), 63 gasthuiszusters van Bre da, (56 uit Holl., 7 uit W.-Indie), 38 Do minicanessen uit Voorschoten, 10 Zusters van Liefde van Schijndel. De Missionarissen geven 3 katholieke bladen uit: Amigoe di Curacao (weekblad in hot Holalndsch); La Cruz (weekblad in het Papidmentsch) en Ala Blanca (een vcertendaagsch kinderblaadjo, eveneens in het Papidmentsch). Staties. I. Oj) Curacao: 1. Willemstad, hoofdplaats van Curacao is een der besto havens en het handels centrum van Wcst-Indië. Het is dc zetel van den gouverneur der Hollandsche ko lonie cn tevens van den Apost. Vicaris van dc Missie. 3 parochiekerken: St. Anna-kerk (pro- cathedraal)H. FamiliekerkH. Rozen kranskerk. Twee eerste parochies met e 1 k circa 4000 zielen en 3 of 4 priesters; 3de paro chie met 6600 zielen en 4 priesters. Jongensscholen; „St. Thopias-College" een Muloschool met 150 leerlingen van do Fraters van Tilburg; 3 lagere scholen (pl.m. 800) van dezelfde Fraters. Meisjesscholen: 1 Muloschool, 3 lagere scholen (pl.m. 700 leerlingen) bestuurd door de Zusters Franciscanessen van Roo sendaal: 1 pensionaat met circa 100 leer lingen uit de Z.-Amerikaanscho republie ken, van de Zusters Franciscanessen; 1 Weeshuis voor circa 50 weesmeisjes (Z.Z. Franciscanessen); St. Elisabethgaslhuis, waarin jaarlijks ruim 1800 zieken ter ver pleging worden opgenomen; Krankzinni gengesticht „Monte-Cristo" met pl.m. 140 patiënten; Leprozeng.estiqht „Zaquito" met 15 molaatschcn; deze 3 gestichten staan onder leiding der Gasthuiszusters van Breda. In do 3 parochies 2 aftfeelingen van de Gezellenverèeniging „Union San Hosé" en R. K. Volksbond met pl.m. 1200 leden. 2 Santa Rosa, parochie van 4200 Katho lieken met 2 priesters: 1 jongensschool (Lag. Scli.) van de Fraters van Tilburg; 1 meisjesschool (Lag. ScÜ.) van do Zus ters van Schijndel; 1 Weeshuis voor meis jes van dc Zusters van Schijndel; 1 Op voedingsgesticht voor weesjongens en voogdijkinderen van de Fraters van Til burg. (Wordt vervolgd.) ALLERLEI Stavisky gearresteerd. De koning der oplichters. De Parijsclie bladen maken melding van do sen ationcclc arrestatie van den koniug der oplichters, Alexandre Sacha Stavisky, een te Sobodka in Polen geboren 30-jarige jongeman, die do Parijsclie bankiers voor een slordige tien millioen francs heeft we len óp te lichten. De politie kende den op lichter, maar het heeft maanden geduurd, eer zij zijn verblijfplaats ontdekte. Voor een tweetal weken werd een der handlangers van Stavisky uit de gevange nis ontslagen. Met de uiterste zorg werden nu diens gangen nagegaan in de ver wachting, dat hij op een goeden dag de schuilplaats van den leider der bende zijns ondanks wel verraden zou. En men had goed gezien. Op een avond begaf zich de voormalige gevangene naar een villa te Marby-le-Roi in de buurt van Parijs. En nauw was hij binnen of de politie gluurde door do jaloezieën en zag hem in gesprek met niemand anders dan Stavisky zelf, die onder den naam Francois in het dorp een verborgen maar royaal leven leidde. Onmiddellijk begaven zich een aantal rechercheurs naar de villa; een hunuer haalde de bel over en toen de dienstbode geopend had, drongen allen naar binnen. Het eerste wat zij zagen was een ruime eetzaal, waar voor een tiental gasten de tafel gedekt stond. De gasten zelf, dames en beeren in keurig avondtoilet, bleken nog in den ontvangsalon boven. Geheel ontdaan werden zij door een tweetal re chercheurs gemakkelijk in bedwang ge houden, terwijl de overigen op zoek gin gen naar Stavisky, die niet bij de groep aanwezig bleek. Eindelijk vond men hem, op zekere plaats, geheel terneergeslagen. Hij liet zich gewillig gevangen nemen en vertelde aan de politie dat het aangerichte diner een afscheidsfuif was, want alles was gereed om den volgenden dag*over de grens te gaan. De auto stond, klaar, de koffers waren gepakt en zijn pas voor Zwitserland was in orde. De oplichter bleek in het bezit te zijn van 15.000 francs; waar de rest van de 10 millioen gebleven is heeft de politie nog VRAGENBUS Vraag: Ik verhuur een arbeiderswo ning (niet aan mijn arbeider) perweek. 2 Nu wil ik dat huis in mijn bedrijf voor schuur gaan gebruiken. Begin Mei heb ik dat al tegen hem gezegd, maar zoo liij zegt kan hij nog niet naar zin klaar ko men Wat zou u dc gesclükste manier ach ten het huis leeg te krijgen. Hoe lang kaa dat nu nog duren eer het leeg komt? Antwoord: U moet beginnen met de huur naar behooren op te zeggen d wz schriftelijk of mondeling in liet bijzijn van twee getuigen, opdat u bewijs hebt van de door u gedane opzegging en mei.in acht neming van de wettelijke opzegtermijn. Is deze termijn verloopen, zonder dat cle be woner zich daar iels van heeft aangetrok ken, dan moet u gaan dagvaarden tot ont ruiming, waartoe u zich rechtskundig bijstand moet verschaffen. Vraag: Waarheen moet een jongen zich vervoegen, die de 5-jarige cursus H B. S heeft doorloopen en notaris wil wor den. Antwoord: Daartoe moet men zich wenden tot een notaris of candidaal-nota- ris of in het algemeen tot iemand die voor notarieele examen opleidt. van heerlijke, frissche Limonade vond in korten tijd zijn weg uit onze Zaak naar een sieeds aangroeiend aantal verbruikers. Geen wonder, waar zulk een prima kwali teit geboden wordt voor zoo'n lagen prijs (80 ct. per flesch, troebele Sinaasappel 85 ct.; met gratis rietjes). 796» JPIPDe' aangekondigde Veiling van de perceelen der N.V. CAHEN's KLEEDING-MAATSCHAPPIJ aan de Haarlemmerstraat en Donkersteeg op 6 en 13 Augustus a.s. daar die perceelen uit de hand zijn verkocht. 7m Dflr. H. M. A. C0E3EÏ?SM, 7977 Notaris, Leiden HDDGEWOEBD 87 - LEIQEH - TEL. 2414 LEERT MODERN DANSEN. Privaatlessen zijn dagelijks te bespreken. Zeer voordeelige con ditiën voor kleine ciubjes van 5 of 8 personen. 7973 DE LEERAAR. GEPROLONGEERD. DUIZENOEN moesten wij teleurstellen. Daarom blijft WATT EN saog 8 dagen WATT CAS8S!ös: Allerdolste klucht in 6 acten. Bespreekt nu reeds Uwe plaatsen voor Vrijdag, Zaterdag, Zondag, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag. ALS HOOFDFILM VOOR DE PAUZE Een dolle klucht van de Slaap-Coupé in 7 bedrijven, getiteld: EX&ySEER, verfilmd door RUPERT HUGHES, naar diens gelijknamige o Amerikaansche succes-klucht. In de hoofdrol CONRAD NAGEL. Zaterdag- en Woensdag-middag FAMILIE-VOOR- STELLING. Als Hoofdfilms: De Vjaegetrde Circus vanWati en'LWati en EXCUSEER, dolle klucht in 7 acten. Bespreekt Uwe plaatsen voor deze Matinée'a. TE VERWACHTEN 7975 HET TROETELKINDJE. Gespeeld doon DOUGLAS FAIRBANKS, ds man met den zonnigen glimlach. Otter te nemen 2 nieuwe Ie klas luxe BURGERS RIJWIELEN uit de alom bekende fabriek van H. BURGERS van Gro ningen en Velp. Spotprijs Heeren-f60 Damesrijwiel f62.50 ir.et nog volle garantie. Franco vrij-zicht, Brieven onder No. 7960, Bureau v. d. blad tegen concurreerende prijzen F®. G. v. BRUSSEL Haarl.straat 222, Leiden. Telefoon 1350. Gevraagd togon 1 September, R.K. DIENSTBODE oor klein gezin (ook buitenmeisje). Br. aan bur. v. d. blad No. 7961. WINKELJUFFROUW gevraagd, voor vast of voor r nulp (banketbakkerij). Brieven bur. v. d. blad No. 7951, Terstond gevraagd 706! een R.K. Broodbakkersknecht leeftjjd 20 jaar. Br. fï. aan C Schaken bos, Heerenweg, Lisse. H.H, BAKKERS! Biedt zicb aan Bakkerebediendc, voor direct, liefst waar na eenige# tijd do zaak over to nemen is. Brieven bnr. v. d. blad Np. 7979k R.-K/Weduwnaar, 67 jaar, zoekt oei KOSTHUIS bij een R.-K. Weduwe van onge veer denzelfden leeftijd. Brieven bureau v. dit blad onder No. 7958b WIJ BEHANGEN uitsluitend voor reclame tej een scherp concurreereud lo*. 25 cent per ro», ook buiten de dorpen. Behangselpapieren vanaf 8 cent per rol. G. A. Vogelsang, v.h. Maresingel thans Groenoordstr. 16. 143711) K0RENB0UWARTIKELEN UI Voorhanden: prima Stalen Zichten .Werven .Mashaken.enz.; voorts Palingkorven, Fuiken, Baggernetten. Baggerbeugels, Sloothaken,Slootzeisen, Kippen gaas, Harmonicagaas, Prikkel draad, Varkenstroggen, enz. A. J. tl ART WIJK Jr..IJzer-enTouW' handel, Nieuwe Beestenmarkt9, (Veemarkt). 7 R.K. Zangver. „Puichri Studio' Wegens belangrijke bespreking worden alle loden op Vrijdag 8 Augustus vriendelijk verzocht ter Repetitie te komeu. 7968b HET BESTUUI DOE F.EFJ STAP!!! in de goede richting. Voedert „Cleveland's Eggsmeal" (Eier- meel). Altjjd succes. Per 50 K.Q. f 9.90 franco. Hoofdagentschap GROENE VELD Jr.. H. Kerkgr. 27, tclef. 2590. 7953b Lijstenmakerij „DE CONCUSRJiaT" heeft heden groote uitverkoop van Spiegels, Schilderstukken, Om lijsten van Platen, Foto*3 ent, togen sterk verlaagde prijzen. All» onder garantie. Zie étalage. 83 Haarlemmerstraat 62. 6278b Godsdienstig Weekblad voor hst Bisdom Haarlem. Geeft wekelijks 16 bladzijden onderhoudende en leerzame tekst Steunt het Liefdewerk der arm' Nieuwe Parochiën. 7003 Per 3 maanden fl.OO VRAAGT PROEFNUMMERS- Administratie IROMPSIR. 88 - Ï1LSE8Ü Wendt U voor personeel de viet arbeidersklasse) tol het: CFNÏRJHH R.-K. BflUi® van de Vereeniging „BLIJVEND VE88AH0" DEN HAAG - De Carpenticr- I straat 153 - Tel. 70567. fl fci •:L forto Rust

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6