incezbh KEOEEuc iAARLIJKSCHE UITVERKOOP INGEZONDEN MEDEDEELT Wethouder Eggink verdedigt het voorstel van B. cn W. en zegt, dat deze gehouwen wel benut kunnen worden zonder hinder lijk to zijn voor de omgeving. Er liggen hier vele bouwterreinen braak, zoodat de Gemeente hiervoor niet behoeft te zorgen en de prijs bij verhoop zal vreeselijk tegenval len, wanneer belemmerende bepalingen worden gemaakt. De hoeren Duynisveld en Taal steunen het voorstel Verboon en voe len veel voor ,de bezwaren, daar deze gehou wen liggen tusschen tweo scholen. De Voorz. doet het genoegen dat de heeren de Gemeente willen verfraaien en voelt veel voor het gesprokene, waarna besloten wordt do gehouwen te veilen en hij verkoop de gunning aan te hoeden om te weten wat er mede g' beuren ral. Tevens wordt het college van B. en W. gemachtigd zich to wenden lot den Minister en steun to ver- Iconen aan liet adres van de ïïoll. Mij, van 1 andbouw, tot verkrijging van de stichting der Landbouwschool alhier. Aan B. en W. wordt een tred iet ver leend van 150 voor do feestelijke ope ning van de O. L. School op 16 Augustus n.s. Daar do heer A. A. Hilgersom op last der Gemeente het huis aan de Schoolstraat hooft moeten verlaten, stellen B. en W. den raad voor hem ceno vergoeding te geven van 50. Do heer J. Braggaar zal mei dit voor stel medegaan, doch wenscht dit niet als ro<rol to zien toegepast, temeer daar het salaris van dergelijke rienschen goed is. Thans bieden B. en W. den raad aan de vergoeding «n de afrekening der bijzondere scholen over de laatst verloopen drie jaren, waaruit blijkt, dat verschillende schoolbe sturen tamelijk hooge bedragen zullen moe ten terugbetalen aan de gemeente. Do heer D. Limburg heeft met eeno deskundige deze zaak onderzocht en do groole wolskennis aan den Voorz. dwingt werkelijk bewonde ring af. doch spreker vraagt of het niet mogelijk is oen dergelijke afrekening vroe ger te doen plaats hebben. De Voorz. antwoordt, dat dit niet moge lijk is. Hol is een gevolg van bet systeem ir de wet. Alles is geregeld naar de be staande wetgeving op dit gebied. Daarna worden de rijfers vastgesteld zooals ze door B. en W zijn voorgcdr.fgen. Ann G. Smits wordt voor bel dienstjaar :'P25 ontheffing verleend van f 2 in de hondenbelasting. Een zelfde verzoek van <le wed. Th. van der Krogt wordt afge- zen, daar deze vijf mnajicbni een hond ge had heeft en de aanslag dus gerechtvaar digd is. Bij do rondvraag bespreekt .de heer Mens hel nmrktgeld en dc hoer "YV. J. Duy nisveld informeert naar de oude school banken. Dc heer Taal geeft B. en W. in overweging de notulen der vergaderingen te doen drukken en do leden van den raad tor hand te stellen, Terwijl de lieer A. Ver- boon het wen se hel ijk acht hij hel ter be zichtiging stellen van het Raadhuis hier voor toegangskaarten uil (e geven. De heer J F. M. do Kleermaeker vraagt naar de vernieuwing Leidschémvog. De Voorz. be looft de kwestie der markt golden dit jaar onder de oogen te zien; de schoolbanken, die over zijn zullen worden verkocht; het drukken der notulen is een te kostbare zaak voor onze gemeente en wat do bezich tiging betreft* van hot Raadhuis, hieraan zullen B. en "W. hun aandacht, wijden Over don Leidsclienwog beschikken Ged. Slaton. Daarna sluit do voorzitter de openbare vergadering en gaal de raad, ofschoon liet reeds zeer laat is, in lipsloten vergadering. Verhcopinn. Bij do gehouden ver knoping in Hotel Deuvlo alhier ton over staan van notaris \V. H. llooccnstraaten Ie Voorscholen van een hoerenhuis met erf aan de Papelaan no. 22 te Voorschoten werd kooper. de heer W. Waard enburg alhier voor do som van 5450. HILLEGOM. Personalia. Mej. E. Taat, alhier, is geslaagd voor het examen nuttige hand werken. Veiliny. Donderdagavond litul in ho tel Sislcrmans ten overstaan van notaris A. Goldenberg, alhier, do verkoop hij af slag plaats van de villa „Nova, porceelen bouwterrein, opstallen, weiland, toelland, bloonibollongrond, etc., alles in eigendom toebehoorend aan do erven van mevr. de wed. H. lf. v. WaverenMickenhagcn, te nillegom. Uitslag als volgt: Perceel I. In gezet op 15000, gemijnd op 2000. Per- veel II. Ingezet op ƒ4200, gemijnd op f 400. Pere. III. Ingezet op 4000, ge mijnd op 150. Pore. IV. Ingezet op ƒ3100 gemijnd op 160. Poro. V. Ingezet op 3200, gemijnd op 160. Perc. VI. Inge zet op 6000, gemijnd op ƒ1700. Perc. VII. Ingezet op ƒ6000, gemijnd op 200. Pere. VIII. Ingezet op 2500, gemijnd op 160. Pere. IX. Ingezet op 6000, niet gemijnd. Perc. X. Ingezet op 4800, niet gemijnd. Pore. XI. Ingezet op ƒ4400, ge mijnd op 9. Perc. XII. Ingezet op ƒ3500, gemijnd op ƒ1. Perc. XIII. Ingezet op ƒ2800, gemijnd op ƒ10. Perc. XIV. Inge zet op 1500, gemijnd op 6. Perc. 'XV. Ingezet op 1000, gemijnd op ƒ375. Perc. XVI. Ingezet op 400, niet gemijnd. Prrccel XVII. Ingezet op 100,niet ge mijnd. Combiualie-uitslag: Perc. 15 J. Telkaiup J 32571; Perc. 6 Th. Rijkelijkhui- 7.en 7700. Perc. 7 G. J. Heemskerk ƒ6200. Perc. 8 R. Loliveld (voor lastge ver) 2660. Perc. 9 P. J. de Mooy (voor lastgever) ƒ8000. Perc. 10. P. J. de Mooy (voor lastgever) 4800. Perc. 11 en 12 J. Beerings ƒ7914. Perc. 13 on 14 A. Leli- veld (voor lastgever) 4456. Perc. 15. P. v. Altena, Heemstede ƒ1375. Perc. 16. P. .T. de Mooy (voor lastgever) 400. Perc. 17 P. J. de Moov (voor lastgever) 100. Totaal ƒ74176. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Schreven we vorige week dat het met de vroogo aardappelen voor de tuinders nog nimmer zoo slecht was geweest als thans, nadien is er in dien toe stand nog geen verbetering gekomen. In tegendeel, voor iets afwijkendo kwaliteit is de prijs nog verlaagd. Veel aardappe len worden verkocht voor 2J4 ct. per K.G. Ook de peen is aanmerkelijk ver langd in prijs al kan hiervan nu niet ge zegd worden dal deze slecht is. Alleen met de bloemkool loopt het tamelijk goed. De beste gaau tot f 21 a 23. Echter bij vele tuinders is bet gewas nogal afwij ken zoodat niet allen bij een goeden prijs van een loonemlc uitkomst zullen kunnen spreken. OEGSTGEEST. Geboren; Jan Paulus z. v. G. Naeff en N. J. J. Lotsy. Arie Cornells Jan z. v. G. J. v. Iterson cn J. E. v. Egmond. Gerarda d. v. W. A. Kok en A. M v. d. Werff. Ondertrouwd: N. Mort te Haar lem en M. H. Rijsdam. A. v. d. Kooy te Balipapan en E. H. v. d. Walker. Overleden: Cornelia Charlotte Mar- bus 22 j. Bastiaan Kout land 20 j. Philippus Adrianus Kuijvcnhoven 61 j. gehuwd met 11. do Ridder. Lammert Verhaar 53 j. gehuwd met A. de Bost. Hendrik de Vries 78 j. gehuwd met A. C. Pabst. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De aanvoer werd in den loop der week steeds grooter en do prijzen hieven vrijwel gelijk, met iets vlug ger haudel. Do aauvoer van Gladiolussen is nu van beteckenis. De prijs varieert van 0.40 tot f 1.per 100, Margrie ten varieeren van 0.240.32, Koren bloemen 0.130.15, Primulinus ƒ.0.30 tot 0.55, Scabiosa f 0.600.80, Kopgo- desia J l.ftQ3.50, Pomponncn 1.10 1.30, Asters ƒ0.500.60, Dahlia Roem v. Aalsmeer 7 4.705.Dresselhuis ƒ4 4.70, Mont Bretia 0.600.85, Convili's 0.500.55. VEUR. Simultaan-séance. Woensdag, 4 Aug des avonds te 8 uur, zal do heer Rcgouw, districtskampioen, een simultaan-séance geven voor de leden van D.A.M. Aan deze séance kunnen alle R.-K. dammers "van Veur en Leidschendam meedoen; men ge lieve zich op te geven uiterlijk Zondag 1 Aug. hij de heeren J. Coomanr, en G. Kas- bergen. net bestuur vertronvt dat velen zich zullen opgeven. Geboren: d. van J. K. Verheijck Jansen z. van E. P. v. Eeden—v. d. Lans z. van G. M. VerkleijZuidgcest d. van S. Hakkaartv. d Berg. Ondertrouwd: J. N. Kranenburg en D. Jongenecl. Gehuwd: A. L. v. Schic cn J. P. M. Muusers. WARMOND. Bekroond terug. Do R. K. Muziek vereniging afdeeling Gemengd Koor, heeft op het zangconcours te Nieuwerbrug den eersten prijs in de 2de afdeeling ge wonnen, wat verplichting oplegt, voortaan in de le afdeeling uit te komen. Bij thuiskomst was er in Warmond een luisterrijke ontvangst bereid. Aan den Directeur Gerard Dik en de Presidente Mevr. Maeken, werden bloemen aange boden en •Burgemeester Schölvink sprak een welkomstwoord en prees de Vereeni- ging, die in den laatsten tijd de naam van Warmond op muzikaal gebied zoo hoog houdt, spr. bracht lof aan don Directeur, dio blijkt een voortreffelijk leider te zijn. „WASSENAAR. Herwonnen Levenskracht. De speld jesverkoop voor Herwonnen Levenskracht lieeft het mooie bedrag van 425 opge bracht. Brandje. De brandweer heeft bij een bouwwerk in Nieuw Wassenaar gister avond een vuurtje gebluscht, ontstaan in een partij houtafval. Aanrijding. Nabij het viaduct werd een juffrouw uit Bussum, in Voorschoten gelogeerd, gisteravond aangereden door een wielrenner. De juffrouw viel van baar fiets en werd met een gekneusden pols en een ontwrichte schouder opgenomen. Geboren: Gerard z. v. J. Twigt en A. de Geest. Wendalina d. v. A. A. van der Liudcn en N. A. Welsolaar. Otto Antonius Johannes z. v. H. B. Bayer en A. M. Paardenkooper. Johannes Cor nells Wilhelmus z. v. C. Barnhoorn en M. W. Parlcvliet. Joannes Cornell's z. v. H. B. van der Klauw en E. G. M. Bors- boom. Gcertruida d. v. H. Weritiuk en A. Versteeg. Brandt, z. v. C. Sijbesma on G. Doldermau. Adrianus Johannes z. v. L. N. Zandvliet on A. O. do Groef. Violet Charlio d. v. G. ir. del Court van Krimpen on Jkvr. M. A. E. van Loon. Ondertrouwd: W. F. B emmers waal on G. M. J. Mijnders. J. C. Bos en H. Meerman. Overleden: J ohannes Emmcrzaal m. v. W. A. J. Beumcr 44 j. Abraham Nieuwpoorl 6 j. Christiaan Theil m. v. if. J. Tesko 61 j. Marrigje Voorwinden vp. van II. van de Boer 51 j. van SPIEGELS, SCHILDERSTUKKEN, Omlijsten van Platen, Foto's, enz., alles onder garantie. Lijstenmakerij „DE CONCURRENT", Haarl.straat 62 14372b Gemengde ESeHcüaiesi Verdronken. To Jiilphaas nabij het. Huis de Geer is een onbekende vreemdeliug in den Vaart- schen Rijn geraakt. Toen men hem uit het water gehaald had, was het lichaam peeds blauw. Hoewel nog eenigen lijd kunst matige ademhaling werd toegepast, mocht het niet gelukken de levensgeesten weder op te wekken. Do verdronkene is volgons het „M. D naar schatting een man van ongeveer 60 jaar met grijs haar en grijzen snor. 't Is eon zwaar gebouwd, rohusto persoon. Hij droeg een donkergrijze schipperspet en don kergrijs colbertcosluum en vetleeren schoe nen met gespen. Op de eene zijde van zijn tabaksdoos was S. Vlieger gekrast en op do andere zijde stonden de teekens dooreen van geloof, hoop cn liefde. Voorts had hij twee roodc zakdoeken en een groen notitie boekje met potlood bij zich, waarin ech ter geen woord geschreven was. Tegen den middag kwam eergisteren liet pl.m. 3-jarig zoontje van het echtpaar Tuin, woneude nabij den houtzaagmolen te Scheemda niet thuis. Nog pas was hot spelende gezien. Bij het zoeken zag men één klompje drijven in het Winscholerdiep, waaruit na lang dreggen het lijkje van den ongelukkige kleine, die onopgemerkt te water was geraakt, werd opgehaald. Doodclijk ongeluk. Gisterochtend ging te O.-Blokker een zoontje van den heer D. S. met een jon ger broertje mot een driewielige kar het land uit. Plotseling greep do 4-jarige kleuter do leidsels van het paard, met liet gevolg, dat hij van de kar werd gerukt. De wielen gingen over den jongen heen; hij was onmiddellijk dood. Overreden en gedood. De veehouder A. de L. te Kockengcn (Utrecht) werd door een boerenwagen over reden. Hij kreeg twee wielen over het hoofd en overleed weldra. Doodgevallen. Te Giesscn is de landbouwer J. de L tengevolge van liet breken van een ladder uit een pereboom gevallen. De man werd dood opgenomen. Kind verbrand. Donderdagmiddag heeft het 1-jarige kind N. M. in de ouderlijke woning aan den Coursandschcn weg te Rotterdam een kan kokende koffie over zich heen gekre gen, welke op een petroleumstel stond, dal op den grond was neergezet. Dc klei ne moest met ernstige brandwonden aan liet onderlijf, na door dokter T. verbonden te zijn. naar liet ziekenhuis aan den Cool- singel worden overgebracht. De moord te Mieuwcnhagen. Do toestand van G., die van den moord te Nieuwenbagen met zware verwon dingen en een erustigo verminking in hSt hospitaal te Heerlen werd opgenomen, is zeer ern stig. Men vreest voor zijn leven. Moordaanslagmet een knalpistocl. In een huis aan den Goudschen Rijweg U Rotterdam werden gisterenavond plotse ling coiüge scholen gelost. De huurt schrik te op, de politie werd gewaarschuwd, doch degene die de schoten gelost zou hebben, was .gevlucht. De 25-jarige J. J. K., een vrouw, dio van haar man gescheiden leefde en om gang had met den 28-jarigen gemcente- hodmeesletf J. K werd door de politie in het huis aangetroffen.Zij vertelde, dat. dc badmeester even te voren bij haar was ge komen om baar1 te vragen bij hem le ko men wonen. Do vrouw. (Hü weer-naar haar eigen man terug wilde, zeidc tegen V. hiervoor niet veel te voelen. Terwijl zij, zonder be paald aan het twisten te 2ijn meet elkaar spraken zag do vrouw dat V. een scheer mes hij zich had, waarop II. antwoordde, dat hij het wilde slijpen en het aan de vrouw op haar verzoek ter hand -stekte. Eveiï' latetr drong V. er nogmaals op aan, dat de vrouw met hem mee zou gaan en haalde toen plotseling een pistool voor den fdag, zeggende: „Ik zal het je nog drie maal vragen, als je nee blijft zeggen, schiet ik". Daarop waren de schoten gelost, echter zonder (lat dc vrouw gewond werd. De badmeester was er toen van door gegaan. De recherche van hot politiebureau uit de Meermansstraat stelde onmiddellijk po gingen in het werk om den badmeester te -arresteeren, aanvankelijk zonder resulta ten. Nadat de rechercheurs bij familie van V. geweest waren cn daar zij hem daar niet aantroffen, verder waren gegaan, kwam de badmeester daar. Toen hij hoor de, dal. de recherche hem zocht ging hij terstond zichzelf aangeven en vertelde in 't geheel geen plan le hebben gehad de vrouw naar het leven te staan. Hij haalde een knalpislool voor den dag en zeide, daarmee te hebben gescholen, alleen om angst aap te jagen. Een uitgebreid onderzoek leverde geen resultaat op. Nergens werd een spoor var. een kogel gevonden, bovendien getuigde de vrouw, dat zij geen kogel had hooren flui ten, hetgeen indien er met een echt revolver gescholen was, toch stellig het geval had moeten .zijn. Gisterenmorgen is op de plaats van Het gebeuren, de schietpartij, met een knal- pistool in seène gezet. De getuigen verklaarden ïoen, dat da knal, dieii zij gehoord hadden, veel harder was, dan dien uit het knalpistool. In ande re opzichten zijn de getuigenverklaringen echter mol elkaar in strijd. Het is dus zoor wel mogelijk dat de verklaringen van den aangehoudene juist zijn. Inmiddels wordt hot onderzoek voortge zet. Gasverstikking. Gistermorgen le kwart over zes be merkte mej. M. B., geboren de V., uit den Zwaanshals te Rotterdam, dat tweo haror kostgangers, de 20-jarige G. L. V. cn de 25-jarige G. de W., beiden vlotters van beroep, in bewusteloozcn toestand in do slaapkamer Jagen. Zij waarschuwde een politieagent, die den Geneeskundigen Dienst alarmeerde. Deze constateerde, dat de beide mannen door lichtgas bedwelmd waren cn diende hen zuurstof toe. V. bleef bewusteloos en moest naar bet ziekenhuis aan den Bergweg worden over gebracht. Zijn toestand is echter niet le vensgevaarlijk. Do \V. kwaiu bij bewust zijn. Het onderzoek hoeft inmiddels uitgewe zen, dat bij het naar bed gaan een gas kraan bij ongeluk door een der mannen is opengeduwd. Het kraantje had den gansehen nacht opengestaan. Daar het raam van dc slaapkamer gesloten was, werden beiden, terwijl zij sliepen, lang zamerhand bedwelmd. Auto-ongeluk op den Muidarstraatweg. Gisteravond beeft op den Müiderstraat- weg ter hoogte van Naardcn een auto-on geval plaats gehad, dat wonder boven wonder goed is afgeloopen. De bestuurder van een uit Amsterdam komenden Adler- wagen wilde een voor hem uitrijdende automobiel voorbijrijden en haalde daar toe naar links uit, niettegenstaande op dat oogenblik uit de tegenovergestelde richting een andere automobiel naderde. Het gevolg bleef niet uit. De adler, die een vaart van ongeveer 50 K.M. had, kwam op vrij onzachte wijzo in aanraking met liet linkervoorwiel van den uit Naarden ko menden wagen, die door den schok de koers kwijtraakte, over den weg laveerde en via een hoop zand in de Muidervaart terecht kwam. De inzittenden, do lieer v. H. met echtgcnoote en dochter, allen uit Amsterdam, konden er nog juist bijtijds uitspringen. Alle drie automobielen be kwamen schade. De aulo^werd uit het wa ter opgcvisclit en tezamen met den aan- rijdenden wagen naar Amsterdam gesleept. .Proces-verbaal is opgemaakt. Aanvaring. Gisterennacht is op de rivier de Nieuwe Maas, ter hoogte van de Veerhaven le Rot terdam, het rijnscbip Elisa, dat op stroom lag, door zijn ankers gcloopen, waardoor bet dwars in de rivier kwam te liggen. De sleepboot Frans, van P. Smit en Co.'s internationalen sleepdienst, is- even later op het dwarszee liggende schip geloopen. Dc Elisa kreeg een groot gat midscheeps aan stuurboordzijde, even onder dc water lijn, en maakte veclAvaler. Spoedig was de poinpboot Mars, eveneens van den inter nationalen sleepdienst, ter plaatse. Door het spannen van een zeil voor liet gat en hard te pompen kon men de Elisa, die 800 ton kolen in had, drijvende houden. Het schip is naar de Waalhaven verhaald cn daar aan den grond gezet. Persoonlijke ongelukken zijn er niet gebeurd. Gisteravond omstreeks zes uur is bij het binnenzeilen van de Lem,sterhaven de kielboot „Platvisch" van Amsterdam, op reis van Blokzijl naar Lemmer, aangeva ren door de motorboot do „Twee Gebroe ders" van Zwartsluis, cn daarua gezon ken. De vier opvarenden, de eigenaars Gebr. Sellmeijer cn de Gebr. .Harding van Zwartsluis wisten op de motorboot over te springen. Uit hun woningen gezel. Vaz Dias bericht uit Geldernialsén: Op de steenfabriek „De Lage Waard" onder het nabijgelegen Hurwenen ontstond in den afgeloopen winter een loongeschil Besprekingen over een ziekteverzekering en duur va A bet arbeidscontract konden tot geen resultaat leiden, zelfs niet na ingrij pen van den rijksbemiddelaar. Ondanks herhaalde waarschuwingen van de direc tie, werd toch tol staking overgegaau. Om het bedrijf gaande te houden worden uit de omgeving arbeiders aangenomen onder toezegging dat zij niet zullen ontslagen worden, om bun plaatsen t.z.t. voor sta kers weer te moeten inruimen. Voor bet nieuwe personeel moesten nu dienstwonin gen ter beschikking worden gesteld. De directie heeft, na den wettigen weg bewandeld te hebben, gisteren elk gezinnen dór stakers uil bun woningen laten zetten, cm deze le doen innemen door de werkwil ligen. Do uit bun woningen gezette gezin nen zitten thans met al hun hebben en houden op den dijk. Inbraak in kerk en kapel. Men meldt uil Zegge d.d. 30 Juli aan liet „D. v. N.-Br. Hedennacht hebben conige mannen in gebroken in de R. K. Kerk en Kapel. Do rooster, die voor de deur der kapel ligt, werd opgelicht ëh cenige ruiten wer den vernield. Aan de kerk heeft men ge tracht door middel van een ladder "door een raam binnen te komen, hetgeen niet gelukt is, daar de ramen van tralies voor zien zijn. De groole kerkdeur hebben zij welen te foreeeren en te openen. Wij vernemen dat hier zeer onoordeel kundig te werk is gegaan en zeer zeker geen beroepsinbrekers aan het werk zijn ge weest. Van do daders fs nog niets he kend. De maréchaussées uit Oudenbosch hebben een uitgebreid onderzoek ingesteld. Voor zoover hekend is niets vermist. Inbraak op een begraafplaats. Gislerenuacht is iugebroken in het wacht lokaal van de algemeene begraafplaats te Arnhem. In dat lokaal slaan slechts eenige stoelen en een groole tafel, waarop een offerbus bevestigd is. Deze groote tafel is door de inbrekers naar de begraafplaats gesjouwd en daar is de offerbus van de tafel gehaald en meegenomen. Van de da ders geen spoor. Weer gearresteerd. Door de maréchaussee uit Almelo, is nabij Raalle gearresteerd de woonwagen bewoner J. D., dio Dinsdag hij hel over brengen naar de cel in hel Huis van Be waring te Almelo -wist te ontvluchten. Geheime distilleerderij. Een inspecteur der belastingen en ac cijnzen heeft een inval gedaan in een bak kerij annex café van Z. te Lcmmelerveld. Achter in do bakkerij werd een distilleer- toestel gevonden. Dit werd met toebehooreu in beslag genomen. Een schadepost. De landbouwer G. M. had dezer dagen de palen om zijn weiland mof menie ge verfd. met. het gevolg, dat de koeien langs do afrastering likten en op deze wijze de giftige verfstof naar binnen kregen. Drie koeien overleden kort na elkander aan lood oxyde-vergifliging. Verbindt de reputatjfTvaiThTt AABS UW ZAAK, Het publiek vraagt hef, GEBR. LAFEBER TEL. (6|? IJSHAND£L 13298 Als de drank in den man is.... Men schrijft uit Eist aan dc Arnh. Crt Mandagavond werd de vreedzame rust in een der café's van ons vriendelijk dorpje verstoord door een intermezzo, waarop do kwalificatie „kort maar krachtig" Inek veile vrijheid toegepast mag worden. In het bedoelde café zat n.l. één der battcri'. commandanten van het, dien avond- ingc. kwartierde 3e Regiment Vcld-Artillcrio uit Breda, dc kapitein Doorman rustig ecu courant te lezen toen twee millicien-sluk- rijders, die meer gedronken hadden dan ook voor zonen van Mars wcnschelijk is en in zeer onbehoorlijk tenue hun, op hun wijze, glorieuze entrée in de herberg maak ten. Hun zeer berispelijk gedrag gaf <len kapitein aanleiding heil le gelasten hem naar buiten te volgen, daarmede een on- noodig incident in de gelagkamer tactvol willende voorkomen. De manschappen volgden dit bevel niet op, maar namen daarentegen een zeer agressieve houding aan; een der kerels ontdeed zich zelfs van zijn sporen om met deze scherp-gcwicldo instrumenten den kapitein te lijf te gaan terwijl zijn collega-beid trachtte den ka' pitein een trap tegen het been te geven. Op dat oogenblik werd het den heeren evenwel pijnlijk duidelijk gemaakt dat men zich niet ongestraft, zelfs al is meu getweeën en lieeft men „courage gedron ken", kan vergriioen aan iemand die sinds velo jaren op tallooze schcrmconcourscn in buiten- en binnenland als een zeer te duchten tegenstander geldt. De kapitein Doorman, die geheel ontwapend was, greep zijn trappenden aanvaller nl. niet dc linkerhand beet en wierp hem,'sans phrase, langs de kortslen weg, buiten dc deur, de andere vriend wachtte de voor lieni gereserveerde rechterhand wijselijk niet al, maar verdween in een drie-kruis- jes-tempo. Het in de gelagkamer aan wezige publiek, welks sympathie^ zooals dat gebruikelijk is, mogelijk zou gaan naar de dronken „jongens", vond het, met liet oog op hun beenderslelsel, in elk ec- val niet wenscheüjk, tussclienbcide te ko men, zoodat liet incident zeer spoch'e ge sloten kon worden verklaard. Wellicht wordt den betrokken manschappen nader hand op gepa:ste wijze het ongepaste m hun optreden onder het oog gebracht- Een koopje. Een jongeman en zijn verloofde uil Maastricht hadden een uitstapje per fiets gemaakt van enkele uurtjes over de grens bij Lanaeken. In België had de jonge man twee doosjes sigaren voor eigen ge bruik medegenomen, omdat het hem in Hollandsch geld zoo buitengewoon voor- declig uitkwam: totale waarde 5Vi franc. Het meisje had een paar stukjes choco lade, een klein busje tomaten, wat bouil lonblokjes enz. gekocht, samen voor 12 franc. Op den terugweg bleek liet op den Ca- bergerweg zeer druk; het sloom trammetje was juist gearriveerd! Ook al om niet weer de route over den Cabergerweg te maken, werd voor de grens links afgeslagen, do kanaalbrug over cn werd do Smeermaescr- dijk gekozen voor den terugweg. Evengoed had men den weg langs de Maas kunnen nemen, maar do noodlottige gedachte om nu over den dijk te gaan, was reeds in oi daad omgezet. Rechts onderaan tegen dn helling staal een douanc-kautoor. Doveu- op den dijk stond een rijksambtenaar, en do beide jongelui, in clc veronderstelling, dat dit een douaan was, gaven hem op zijn vraag direct aan wat zij te deck roe ren hadden. Tot hun groole verwondering hoorden zij, dat zij bekeurd zouden wor den, omdat zij hadden willen pogen in* voerrechten te ontduiken. Die Smecrmae- serdijk bleek n.L in dit geval een verbo den weg, omdat de jongelui iels hadden aan te geven cn niet den weg hadden ge nomen, waar zij bij een douane-post had den kunnen „aangéven". En daar zat de kern van het „mis drijf!" Of ze nu al gaarne hun vergissing wil den herstellen, door even terug te rilden, over den anderen weg mèt liet douane-, kantoor, 't mocht niet meer. Bij den out- j vanger op den weg1-langs de Maas wenk zooals dc gewoonlo is, de bekeuring 111 den weg geruimd door Jt betalen van we len, in dit geval 3.70 voor de en 1.20 voor de chocolade en andere voorwerpen. En nu waren deze overtreders nog zeer clement behandeld; de ambtenaren laagden do boete tot de helft, omdat n hier een geval van -volkomen goede trou betrof. WcJven aan de Zeeuwschc grens? Tc Bassevelde en "Assevolde nabij d® Zeeuwsch-Belgische grens wordt gemaakt op een vijftal jonge wolven aie laatste dagen zich o.a. 3an kippen *o deden. Over het Hollandsch Diep gezwommen Gisteren zwom mej. E. C. Zinsrne^ uit Delft, onder begeleiding vm schipper Brand cn anderen,ne landsch Diep over hij Moerdijk in s richting in slechts 40 minuten. Ik' a sten keer had een meisje nil An cr 1 uur cn G min. voor noodig-

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 4