IE TIISSSHENPERSOON Tweede Blad. Donderdag 29 Juli 1926 minister donner. Zijn activiteit wordt gewaardeerd. Dc Antirev. Minister Donner trekt er herhaaldelijk op uit om gevangenissen en opvoedingsgestichten, te bezoeken. pit wordt gewaardeerd door „"Het Va derland" (liberaal), dat o.m schrijft: „Minister Donner wil andere paden op. Hij nam den reisstaf ter liand en bracht reeds verschillende bezoeken aan onze ge vangenissen en gestichten. Hij wil uit ■;rm oog zien en zich tot eigen onbevan gen oordeel in staat stellen. pit stemt niet alleen tol vreugde, maar r k lot gerustheid. We weten nu, dat de u.sine voor zijn Excellentie ontsloten wordt. Van schier nog grooter waarde achten ij het, dat het gevangenispersoneel, dat jo'n heel moeilijke taak in stille en af zondering te vervallen heeft, in liet minis terieel bezoek een bewijs van belangstel ling en medeleven ontvangt en dat het werken mag onder het ministerieel oog. Dal kan niet anders dan den ambtenaar goeden wil verheugen en nieuwen moed schenken voor de moeilijke taak, ter wijl de ambtenaar van minder fijn ontwik keld plichtsgevoel een prikkel ontvangt te gen den zoo verleidelijken sleur. Van allerlei kanten bereikten ons reeds b lichten van blijdschap over en waardee- ug voor de hooge belangstelling. Het ligt ik zoo voor de hand. Naar wij vernemen, denkt Z.E. echter Die! alleen aan de justitie-dienaren, maar ook aan de juslilie-boetelingen. De gevan genen konden hem te spreken krijgen on bij heeft ook zelf in de cellen bezoeken af gelegd, o.a. te Leeuwarden en Rotterdam. Hel gerucht wil als het niet waar is, is het toch aardig gevonden dat een ge vangene vertelde, weinig voor den gedwon gen kerkgang te voelen en de meening uit sprak, dat zijns inziens het ter kerke gaan niet meer van dezen tijd was, waarop ZE. bescheidenlijk zou geantwoord heb ben, dat hijzelf het waagde, tot de kerk gangers te behooren! Naast gevangenissen heeft de minister ook verscheidene Rijksopvoedingsgestich ten en particuliere gestichten bezocht. Ver leden week toefde hij zelfs op de.... Glindhorst. Zijn streven moet zijn verschil lende gestichten nog voor zijn verlof een lurt te geven." minister lambooy. Zijn bezuiniging becritiseerd. Over de bezuinigings-naaatregelen van 'm Katholieken Minister Lambooy breekt J)e Nieuwe Rott. Crt." (liberaal) op de nlgende, wij mogen wel zeggen: ophit- ade wijze, den staf: ,0p de voor enkele jaren reeds gehal- wrde cavalerie zal thans, naar verluidt, minister Lambooy een nieuwe aderlating toepassen. Het zou de bedoeling zijn, de sterkte tan paarden van elk der tien eskadrons te- i? te brengen van 130 op 110. Eenvoudige versoberingsmaatregel op eerste gezicht. Bedenkelijke afknabbe- tag van de gevechtskracht echter, indien sen de cavaleristische stelling aanvaardt, hl de qualiteit van het paard beslissend voor de gevechtswaarde van het wapen. Het goed aangereden, goed geoefende paard is voor den huzaar, wat het vlieg tuig is voor den vlieger. De eene duldt voor ien ander niet, dat op zijn dragende bracht wordt bezuinigd. Voor de cavalerie tijn gevorderde paarden, vooral in den aanvang van een veldtocht, wanneer van h krachten van het ruiterwapen veelal ba! uiterste moet worden gevraagd, meer lijn dan leven. a heeft een Kamer-afgevaardigde, Iwr vragen te stellen, aan den minister te kenner» gegeven, dat de Kamer een ver soberingsmaatregel als de beoogde niet overhaast in den komkommertijd zon wil len zien doorgevoerd. Er is daar blijkbaar belangstelling voor het ruiterwapen, dat steeds door goeden geest en tucht heeft uitgemunt en dat een kracht beduidt, wanneer een vijand van den staat de land grenzen zou overschrijden of de orde in het land zou willen verstoren. Men kan ervan overtuigd zijn, dat de geest en de geestkracht in het wapen door dezen nieuwen duw zullen lijden. Dank zij de energie van de uitstekende krachten, waarover het wapen beschikt, scheen liet de gevolgen van de operatie van enkele ja ren gel.alen te boven te zullen komen. Doch ii- is ten slotte een grens aan liet uithoudingsvermogen, wanneer in weerwil van krachtigen zakelijken wederstand het afknabbelingsprocps voortwoekert. "Wanneer versobering tot afknabbeling wordt, dreigen we in de lijn te komen van Koning Lodewijk Napoleon, die in een tijd van uiterste financieele moeilijkheid aan zijn minister Krayenhoff de lugubere ge dachte ingaf, bezuiniging te bereiken door het broodration van den soldaat zoo ge leidelijk en zoo onmerkbaar te verminderen dat hij deze versobering niet zou gewaar worden. Gessieweaai© BsrScir&eBi DE ROOFOVERVAL TE BUSSUM. Sloud Dinsdagmorgen de commissaris van politie te Bussum nog sceptisch tegen over de feiten der herkenning van den verdachte inzake den overval in de Boaz- bank, in den loop van den dag is zijn ziens wijze wel eenigszins veranderd. Veel hoeft daartoe bijgedragen een pertinente herken ning door een tot nu toe niet genoemde ge tuige, een modiste, wonende aan de Brink laan, die den vermoedelijken dader Don derdags vóór den overval van half twaalf lot 12 uur had zien paradeeren voor de Boazbank. Haar was dit heen en weer loopen zóó opgevallen, dat zij den man nauwkeurig had opgenomen. Het meisje mej. v. Vucht, is wel de eenige, die met be sef den verdachte in noTmale omstandig heden heeft gpzien, wat Meel wat zeggen wil, in dit geval van een man met zulke levendige trekken en sterk wisselende ge laatsuitdrukking als die van Brtimmec. Haar herkenning was volkomen en direct, geen oogenblik was er eenige aarzeling. Dr. Wellen, die 's heeren .Toosten won den "chirurgisch behandeld heeft, heeft on derzocht of die met hef inbeslaggenomen. wapen kunnen zijn toegebracht. Bij nauw keurige meling is inderdaad gebleken, dat de namaakrevolver, als een soort boksijzer gebruikt met het ondereind van het hand vat en den haanbeugel op het hoofd is terechtgekomen en daar de beide gekneus de plaatsen teweeggebracht moet hebben. De afstand der wonden komt precies over een met die tusschen beide plokken van de revolver. Het blijft 'een raadsel hóe .de dader uit Bussum is weggekomen. Er blijft voor do recherche nog veel te ontwarren over. De Juweelendiefstal in een Haagsch Hotel. Nadere bijzonderheden. Omtrent den diefstal van een partij ju- weelen ter waarde van 12000, in een hotel te 's-Gravenhage bericht een verslag gever van het „Vad." nog het volgende: Naar insiders van het hotelbedrijf ons mededeelen, is aan alles te zien dat hier een geraffineerde hotelral zonder zenu wen aan het werk moet zijn geweest De diefstal is gepleegd ten nadeele van mevrouw E., de echtgenoote van oen be kend industrieel uit Delft. De heer eii mevrouw E. wonen reeds geruimen tijd in het hotel. De dief moet de gangen van de familie nagegaan zijn, en geweten heb ben dat het veel de gewoonte was van den heer en mevrouw E. om des avonds na hel diner, óf de stad in te gaan óf in de lees zaal van het hotel te blijven. Maandagavond was de familie weer in de leeszaal gebleven. Toen mevrouw om streeks kwart voor tienen naar haar ka- bers ging, zag zij dat een doek, waarmede •de kleeren afgedekt worden, met een punt uit de kleerkast hing Opeens had zij het gevoel, dat er een dief in de kamer ge weest was, te meer. daar zij met een oog opslag zag. dat de sleutel van do tweede kast, waarin de juweelen geborgen wer den. achter het stapeltje zakdoeken lag. Zij had de gewoonte den sleutel boven op do zakdoeken te leggen. De kast met juweelen bleek afgesloten te zijn. Maar toen zij geopend was bleek 1 et vermoeden van mevrouw maar al !e waar te zijn. De dief heeft dus zoo kalm gewerkt, dat hij zelfs de kast weer heeft afgesloten. Ook aan de manier waarop alles is nagezien valt op te merken, dat de dief kalm gewerkt heeft. Last van zenuwen heeft den man du3 blijkbaar niet gehad. Hoe hij ook dc ge woonten van de logé's bestudeerd beeft, bij blijft toch de risico loopen dat het ka mermeisje of dc familie zelf naar boven komt. De inhoud van de kast waarin o.m. het bijouteriekistje stond, is zorgvuldig onder zocht. Het was den dief blijkbaar alleen om geld en juweelen te doen. Voor goud had hij geen interesse. Want een zware gouden tasch, ter waarde van 1G00 gulden, beeft hij laten liggen. Tot de gestolen goe deren behooren onder meer een paarlen- collicr en een collectie zwarte diamantenv Onmiddellijk waarschuwde de familia den directeur, die de recherche van het gebeurde in kennis stolde. Jammer ge noeg heeft men niet alle voorwerpen onbe roerd gelaten. Het werken met vingeraf drukken is daardoor bemoeilijkt Blijkt al weer hoe goed men er aan doet bij diefstal vooral de komst van de recherche af te wachten. Onmiddellijk werd een grondig onder zoek ingesteld. Hoe was de dief binnenge komen? Wat bleek? Men had verzuimd bij het verlaten van de kamer de deur af te sluiten. In het hotel zijn alle kamerdeuren voorzien van Lipssloten. De afsluiting was dus safe geweest, had men er gebruik van gemaakt. Aanvankelijk meende de directeur een verdachte te kunnen aanwijzen. De politie stelde een onderzoek in, maar vond een deugdelijk alibi. En nu tast men vrijwel in liet duister. Het is zoo druk in het hotel en er zijn zooveel nieuwe gasten, dat nie mand van het personeel iets bijzonders op gevallen is. Op Scheveningen is onlangs ook een diefstal gepleegd in een der hotels daar. Onderzocht wordt of beide dietsfallcn iefs met elkander gemeen hebben. Als voorzorgsmaatregel hoeft de directie een pientere employé aangesteld, die niets anders doet dan gangen en trappen bewa ken. en zien of er niets verdachts gebeurt De juweelendiefstal in een Seheveningsch Hotel. Zooals wij reeds mei een enkel woord in het bericht over den lioteldiefslal in Den Haag melden, is de vorige week ook een collectie juweelen gestolen in een Seheve ningsch Hotel. Daar heeft zich aldus l et ,.Vad." de zaak als volgt toegedra gen: Een lieer en een dame wonen sinds jaren op kamers op een lusschenverdieping van het hotel. Ook de directie heeft daar haar compartimenten. Om op de tusschenver- dieping te komen moet men na den portier aan den hoofdingang gepasseerd te zijn, een binnendeur door en een trap op. Deze deur en trap zijn de eenige toegang en uit gang van de lusschenverdieping, waarop geen andere kamers zijn dan de genoemde. Zaterdagmorgen zijn de lieer en de da me vrij gehaast vertrokken. Zij hebben de gewoonte hun juweelencassette aan den directeur in bewaring te geven. In de haast hebben zij dat Zaterdagmorgen vergeten. Zelfs had de familie geen tijd alle sieraden in de cassette te bergen. Zondagavond zou den zij eerst terugkomen. De kamers wer den niet afgesloten. Toevallig waren da kinderen van den directeur, die anders in- en uitloopen op de tusschenverdieping, uit logeeren. En omdat de Zaterdag een drukke dag is was de directrice ook den geheelen dag in de zaak werkzaam. De dief moet van deze gunstige situatie cp de hoogte zijn geweest. En toch schijnI hij gehaast gehandeld te hebben. Want hij heeft alleen den inhoud der cassette, ter waarde van 3000 meester gemaakt. In een andere lade lagen nog een gouden tasch van 1000 en twee brillonten ter waarde van 1000. Die dingen heeft hij over het hoofd gezien. De diefstal is eerst Zondagavond, loei dr familie thuiskwam, ontdekt. UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Vrijdag 30 Juli. Hilversum, 1050 M. 12.Pol iti ober. 5.307.45 Vooravoudconcert door het H. D. O.-orkest. Albert Sluiter, violist. 7.Politieber. 7.45 en 10.Persber. 8.15 Kurhausconcert. Symphoniecon- eert o.l.v. prof. G. Schneevoigt. 1. Nielsen: Ouverture „Helios". 2. Sgambatti: Sinfo- nia op. 16. Allegro vivace troppo. Andante mosto. Scherzo- Serenata, Finale. Pauze. 3. Beethoven: Symphonie No. 3 Es-dur (Eroica). Allegro con brio, Marcia funè- bre, Scherzo, Finale. D a v e n t r y, 1600 M. 11.20 Het radiokwartet (solisten: So praan, bas, viool). 12.501.20 Orgelconcert van de St.-Bo- tolphskerk. I.202.20 Lunchmuziek. 4.20 Lezingen: A holiday at Leisure. 4.35 Concert. W. S. Bryan, bariton. H. Blake, sopraan. Het radiokwartet. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Orkest-concert. 7.20 Tijdsein Big Ben, weorber., nieuws. Causerie: Seen on the screen. 7.45 Piano-composities van Schumann. 8.„At the villa Rose", serie-verhaal. 8.20 Symphonieconcert. Orkest en R. Goodrace, contra alt. 9.50 Weerber., nieuws. 10.25 Internationale beroemde liederen, door orkest en de Schotsche pijpers. II.2012.20 Dansmuziek van Cecil-Ho- tel. „R a d i o-P a r s" 1750 M. 12.50 Concert Lucien Paris. 5.05 Muziek door de Araf-jazzband. 8.50 Concert. Konigswusforhausen, 1300 M. 8.50 Werken van F. Liszt. Orkest en Mich. v. Zadora, piano. Daarna nieuws- ber. Brussel 486 M, Antwerpen 205 Mr 8.20 Kamermuziek. 8.50 Voorlezing. 9.05 Concert. 9.35 „Poil do carotte", comedie in 1 ac te van J. Renard. MGnsler, 410 M. 1.352.50 Orkestconcert. 4.35 Keukenpraatje. 5.20 Lezing: Die blinde Handarbeiterin. 5.50 Thee-muziek. 6.50 Drie lezingen. 7.05 Lozing: Der Film als Zeitung. 7.308.Lozing: Fleckenentfernung. 8.20 Engelsche les. 9.05 Jodel-liedjes. 9.35 Vocaalconcert. Mannenkoor. 10.05 Hor-uitzending van andere sta tions. 10.5011.20 Lezing: Der Hand im Dienste der Polizei. HET RAPPORT VAN DE STAATS COMMISSIE VOOR DEN RADIO OMROEP Ruim 9 maanden na het instellen van de Staatscommissie voor den Nederlandschen Radio-Omroep is het betreffende rapport gereed gekomen. In de commissie werden benoemd ver tegenwoordigers van do bestaande omroep verenigingen en den voorzitter van de Ned. Ver. voor Radiotelcgrafie. Hierne vens werd een technische commissie in gesteld, bestaande uit radiotechnici en den heer W. Vogt, omroeper-secretaris van den Hilvorsumschen Draad loozen Om roep Verkort komt het rapport op 't vol gende neer. De Radio-Omroep wordt ondprgebracJit in oen N.V. onder staatstoezicht, waarvan het kapitaal, groot 2500, verdeeld wordt in 100 aandeelen van ƒ25.De aandee len zullen opgenomen worden door do vijf bestaande onuoopvoreenigiugen en de Ned. Ver. v. Radiolelegr., De Christel, en R.-K. Radiover. krijgen ieder 25 aandee len, de V,A,R.A, 20, de H.D.O. 13, de Vrijz. Prot. ver. 12 en de Ned. Ver. v. Radiolel. 5 aandeelen. De N.V. Nederlundsche Ra dio-Omroep zal 2 zenders ter beschikking krijgen, om tegelijkertijd verschillende programma's uit te zenden. Voorgesteld wordt verder een „retribu tie" (belasting!) te heffen van 5 per half jaar van ieder ontvangtoestel. Hieruit zullen de onkosten der N.V. bestreden worden. Het toezicht op den geheelen Ra dio-Omroep wordt opgedragen aan een „Permanenten Regceringsraad voor Ra dioverkeer". Tot zoover het rapport der Staatscommissie. Er valt nog wel 't een en ander op te zeggen. In de eerste plaats liet kapitaal der N.V. Men zal met 2500 niet ver ko men. Hiervoor moeten twee krachtige om- roepstations gebouwd worden, welke in 't geheele land op kristal goed hoorbaar zijn. Het kapitaal is nauwelijks voldoende on. de benoodigde microfoons met verster kers aan te schaffen, laat staan voor 2 complete zenders met studio's, gebouwen, antennemasten etc. Indien het do bedoe ling is dat liet kapitaal gevormd wordt uit de radio-belastingopbrengst, zal er hel eerste jaar niet veel overblijven voor he' bekostigen van de programma's. Deze re-, geling zou ook wel zeer eigenaardig zijn. Het doet vreemd aan onder de aandeel houders de Ned. Ver. v. Radiotelegr. te bemerken (5 aandeelen). Waarom zit deze zuivere radioamaleursyer. in den Ned. Radio-Omroep tusschen de religicusc en politieke groepen? Zij vertegenwoordigt toch geen partij of richting. Verder is de H.D.O. wel wat schraal bedeeld met 13 aandeelen. Men dient niet te vergelen dat do H.D.O. den grondslag heeft gelegd voor den straks officieel geworden Omroep. Hot had meer logisch geweest don H.D.O. geen aandeelen in den z.g. religieus-poülioken Omroep te geven, doch de 2e zender, waar van in het rapport sprake is, aan hem over to dragen. Ongetwijfeld zou de H. D. O.-organisa- tie, die thans voorbeeldig werkt, do zend uren kunnen bezetten. Dit zou voor den H.D.O. de ruimschoots verdiend belooning voor zijn pionierswerk zijn geweest en ecu eenvoudige oplossing van 'l omrocpvraag- stuk. Op de luislcrbelasting, in het rapport „retributie" genoemd, is ook wel wat aan te merken. Voor velen zal oen „retribu tie" van ƒ.10 per jaar veel te zwaar zijn. Hoeveel kristal-ontvangers zijn or niet in gebruik zeker duizenden. Zoo'n instal latie kost compleet c.a. 8 gulden en kan slechts dienen voor een telefoon. De luis teraar met een luidspreker-toestel kan 't geheele huis van radio voorzien. Hoe dik wijls komt het niet voor dat op het toe stel van do le etage, zoowel in liet huis als 2 en 3 hoog, een luidspreker is aan gesloten. Ook in dit geval bcdra. gt de „retributie" 10 por jaar. Hierin schuilt een onbillijkheid. De oplossing van het otprocpvr igstuk hier is niet zoo eenvoudig als in het bui tenland, omdat iedere stap in die richting do goedkeur int moet wegdracon vein vijf verschillende groepen, die ieder hun doel in den Omroep opeischen. Het is daarom al een zeer te waardneren prestatie van do omrocp-commissie dat zooveel ifhrlijen 't met elkaar eens zijn geworden. Het rap port is er, nu de Omroep nog, of wéér een nieuwe commissie. Aan een groot gevaar ontsnapt. Een chauffeur krijgt oen beroerte. Op den weg tusschen Sueek on Lemmer kreeg Dinsdagavond de chauffeur, die een autobus bestuurde, een beroerte. De bus die om negen uur uit Sneek vertrokken was, en waarin ongeveer twintig passa giers gezeten waren, zou in het water zijn gereden, indien niet de persoon, die naasi den chauffeur zat, de tegenwoordigheid :an geest had, het stuur to wenden. De bus liep op een melkwagen en kwam tof stilstand. Do chauffeur werd weggedragen en de bus kon, hoewel gehavend, doorrij den naar de oude Lemmer nachtboot, dio de buspassagiers vervoert. Do hoot moest een uur later dan anders vertrekken Verdronken. Te Pijnacker is Dinsdagmiddag de 17- jarige J. Brussó, terwijl hij op het land werkte, door een toeval getroffen, in een sloot gevallen en verdronken vóór men hem hulp kon bieden. In hel Gorechtkanaal te Groningen is het 5-jarig zoontjo van J. Kroon ver dronken. Te Maarssen is het 4-jarig zoontje van den melkrijder Stam in do Vecht -eraakt en verdronken. FEUILLETON. Roman van E. F. BENSON. (Nadruk verboden). hij vond het ook onaangenaam bedenken dat zoo'n verklaarde vijand n.Q hem die over zoo'n scherpe tong be- -ikte, plotseling beroemd was geworden °P den voorgrond was getreden. Even min zag hij graag de vriendschap tusschen ,"Jfles en den ander daar was eigenlijk «elemaal niets aangenaams in den brief fn evenmin in de kritieken. Zijn avond heelemaal bedorven en meneer r°ughton versloeg hem met bézique. den volgenden morgen zet t hij, met fracht die niet de minste zijner gaven die onaangenaamheden uit zijn ge- chten en bepaalde hij zich met hart en tot datgene wat vlak voor hem lag. m ging er in Luxor een heele maand ^rb|i- Op een avond, toen do maan hel- aaa den hemel scheen, ging hij alleen Joyce naar de ruines van Karaak. kA" den 7-waren strijd gestreden, hij zoo lang had uitgesteld. De betoo- i n8 van den helderen nacht was om hen n. De hooge steenblokken en de voor- fen v°r'e Van de kolommenhal herinner- "•3 h' f aandranS aan de kortheid et leven en dat er van de menschen j. niets overblijft, dan het harde yan hun werk, geen vreugde, geen verrukking meer, want de oogen zijn ge sloten, de mond is stom en de zachte le den zijn te rusten gelegd in de aarde, waar ze hoogstens het gras kunnen voelen dat op de graven groeit of erger nog, ze blijven bestaan als mummie, parodiën en bespottingen van wat zij eens waren. En dit deze weinige jaren was zijn lijd, voor de stilte die vooraf was gegaan, hem weer tot zieli nam. Al wat hij wens elite stond nu voor hem, nu Joyce leunde op een stuk muur en haar groote oogen liet gaan langB de kolommen met haar jongen fris- schen mond een beetje open en haar hand vlak naast de zijne. „Ja, dit dat-eert allemaal van Seli I" hoorde hij zijn stem zeggen en plotseling zweeg hij, want het was een profanatie om hier nu met baar te spreken over dozen Egyptische koning, in dezen tempel die zijn liefde gebouwd had en die zooveel aandoenlijker was dan alles wat ooit door handen gemaakt werd. Maar toen hij zoo plotseling zweeg zag liij dat Joyce een weinig opzij week, in stinctmatig op haar hoede. Hij zag het met een bitter gevoel. „Het is zoo droevig," zei hij, „die eeuwig schitterende maan en sterren, die neerzien op wat na zoo weinig jaren niets dan ruine en ontbinding is. En toch dach ten zij dat hunne huizen de eeuwen zouden overleven Oogenblikkelijk herwon Joyce haar ver trouwen en zij haastte zich hem op dit ter rein te houden. „O ja", zei ze, „dit is het wat mij de heele maand als een spook achtervolgd heeft. Tk geloof dat ik de maan vanavond haat. Ze lijkt wel een verschrikkelijke on sterfelijke gouvernante, die ons, arme kin deren altijd bespionneert en bewaakt." Dat brak de spanning. „O, juffrouw maan," zei Graddock lachend, „maar het is een zeer aantrekke lijke gouvernante." Toen kwam de laatste dag van hun ver blijf. Joyce die veel meer vertrouwen in hem had gekregen, omdat hij dien avond tusschen de tempels van Karnak niets ge zegd had, was oen beetje beschaamd over haar vergissing en probeerde dat nu goed te maken door hem zeer vriendelijk to be handelen. Dien dag hadden zij besloten niet naar een of andere ruine te gaan kij ken, want dat hadden zij al zoo dikwijls gedaan, maar om een algemeen overzicht te krijgen van de rivier en de tempels en de woestijn en de lucht, een groote foto van het panorama om zoo te zeggen, om mee te rfomen naar de Februari-mïsten van het Noorden. Dadelijk na liet ontbijt lie ten ze zich over den Nijl zetten cn op hun ezels reden ze weg van do rivier langs een nauw pad tusschen de snelgroeiende mais langs de twee groote stille bewoners van de vlakte, die, altid uitiend naar het Oos ten, wachtend op den dageraad die dc stomme lippen weer zou doen zingen, door de opeengehoopte leemen huizen van Gur- nah en daar voorbij tot de groene vlakte achter lien lag en zij de droge woestijn- lucht inadenicnden. Hier, boven op dc zandstcenrolscn, stegen zij van hun ezels en hun gids Jozef lcgdo hun lunch neer in de koele schaduw van een rotsblok. Joyce ging op de rots zitten. „We kunnen nog geen gebruik maken van de vleeschpolten van Egypte", zei ze, wijzend op hef mandje met eetwaren. .,M:ig ilc hier een beetje gaan zit- ten, meneer -Graddock 1 En wilt U mij mijn les op laten zeggen van de achtt ien do dy nastie en dan Joyce kook hem aan. „We moeten dezen dag zorgvuldig vcrdeelen," zei ze, „want het is de laatste. Ik wou liier een half uurtje heel stil blijven zitten en,, als U het niet onbeleefd vindt, heele maal alleen, zonder U of iemand anders te zien. En alleen maar kijken om alles in me op te nemen, de rivior en de velden op do lucht cn do tempels. Dan'zullen we lunchen en daarna een eind de woestijn inrijden, waar niets of niemand i !vi dan, o, dan Zijlen we i. M M ten gaan rn dun is de laatste dag voorbij. Tk hcl> vader be loofd om na de thee met hem een bezoek te gaan brengen '»ij den predikant. De predi kant! 't Ts een bede man. denk is, de predi kant op den laatst cn dn» Het. geest es-menu, dot Jov- zich wenschte, werd haar pgmlicnd. Ze zei haar lesie van de achttiende dynastie op en verwijderde zich toen l.:ngs de rotsen, tot ze bui ten het gezicht on het go- hoor was van"don ezel en den ezeljongen cn Graddock. Do bet covering van het land haA

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 3