sport luchtvaart bbjwstreek: Een broeder van de jajem C. v. B een los werkman uit Leiden, ,3S beschuldigd zijn droge lever wat te ,(el met een alcoholisch vocht te hebben jsproeid, wat beklaagde heftig ontkende. De kantonrechter bracht hem echter on der het oog, dat men bij dronkenschap zijn „jgen toestand niet kende en de ambtenaar troeg daarop f 4 of 4 dagen. GYMNASTIEK. Openluchtuitvoering „Nieuw-Brunhilde". Schitterend weer begunstigde de open- juchtuitvoering van de Dames-Gymnas- liek- en Athletiekvereeniging „Nieuw jjrunliilde" op zeer bijzondere wijze. Zulks is wel heel gelukkig te noemen want nu werd dit openluchtfeest een groot suc- js en beeft liet ijverig bestuur de vele, jor een buitenstaander niet te begrijpen, moeiten en opofferingen ten volle beloond ezieii en wij twijfelen er niet aan, of eze openluchluitvoering heeft weer een bijzondere propaganda gemaakt voor de ïes-spor(beoefening in liet algemeen voor „Nieuw Brunhildo" in het bij- ronder. Vele, zeer vele menschen toch werden goede ook door het mooie weer naar de uitvoering getrokken en reeds lang voor- j turnsters daar waren gearriveerd bad menigeen zich van een goed plaatsje verzekerd. Te ongeveer half acht verschenen de iames, ten getale van ongeveer 100 mede werkenden, nadat een rondtocht door de jlad was gemaakt op het terrein aan den Zoelerwoudsche Singel. Daar had zich inmiddels het Leidsche Politie Muzickgezlschap onder leiding van directeur M. Bolderdijk opgesteld en ondanks de warmte bliezen de politioneele grazikanten er lustig van door. Het programma ving zooals gebruikelijk san met den opmarscb, waarna het club- {lied werd aangeheven. Over het werk» der turnsters niets dan lof. De beer S. J. Koopmans, de leider der iames, had zijn turnsters als steeds goed zijn macht en liet vertoonde werk viel alleszins te roemen. Na de algemeene vrije oefeningen, die jeurig door de ongeveer 100 dames wer den uitgevoerd, kreeg men de afzonder lijke groepen hoogspringen en tremplin- oaarcl te aanschouwen, waarbij eveneens, goede resultaten werden behaald. De_ vlag-oefeningen maakten een kcuri- gen indruk, hetgeen aan liet talrijke pu bliek viel waar te nemen. Ook do brugoefoningen werden naar bc- aooren uitgevoerd. Een bijzondere attractie was de demon stratie der athletiek. Zooiets kan men in de besloten ruimte, waar de uitvoeringen Igewoonlijk gegeven worden, nimmer -fvaar- tiemen en daardoor had deze uitvoering ook werkelijk iets bijzonder aantrekke lijks. Uitgevoerd werden o.m. snelloop, dis cuswerpen en speerwerpen, waarbij de re sultaten natuurlijk zeer, uitcenloQpcnd wa-., ien doordat cr overal uitblinksters en ach teraankomenden zijn. Niettemin verliep slles zeer goed en was het publiek zeer fdaan over het vertoonde. Tot slot ging het nummer hindernis- open, waarbij de deelneemsters het wel tiet bijzonder moeilijk «hadden, doch zoo bet bij dergelijke wedloopen meer. gaat, Ie groote spoed is zelden goed. Bat onder- tonden verschillende deelneemsters. Niet temin was liet een alleszins geslaagd slot. Nadat het clublied gezongen was ver trokken de turnsters in optocht, vooraf gegaan door de Padvinders, naar don Theetuin „Oud-Hortuszicht", waar men rich de verfrissc.hingen zeer wel liet sma lt», 't Was oen uitnemend geslaagd feest tan propagandistische waarde. CRICKET. Juniores-tournooi. Op Vrijdag 23 en Zaterdag 24 Juli a.s. II te Amsterdam worden gehouden het flamingo's Juniores Steden Tournooi. Zoo als bekend, werd verleden jaar dit tournooi Verspeeld in Den Haag, waaraan door elf lallen uit Amsterdam, Haarlem en Den Haag werd deelgenomen, terwijl een twec- to Haagsc.h elftal, huiten mededinging, Jet viertal completeerde. Haarlem eindig- ik toen als overwinnaar. Dit jaar zal, zooals boven gemeld, het jTurnooi, hetgeen uitsluitend geopend is Ijoor jongens heneden de 18 jaar, gehou den werden in Amsterdam en het is niet te veel gezegd wanneer wij voorspellen, dat bij verleden jaar zeker een verbetering III het spelpeil der Juniores geconstateerd jal kunnen worden, hetgeen, vanzelfspre- «nd, meer spannende kampen kan doen Tttwaclit.. In plaats van het tweede Haag se team zal nu Leiden met een Junior es- kam uitkomen. Oorspronkelijk was Rol- «raam en later Utrecht uilgenoodigd, doch plaatsen konden per slot. bij gebrek Juniorcs-spelers, geen team afvaar ten, Hopen wij, dat een volgend jaar ook "aar de belangstelling voor cricket zoo ge- "egen zal zijn, dat een Juniores-elftal sa- 50611 te stellen valt. In Amsterdam zal beide dagen gespeeld *ordon op liet Sladioii-acblerlerrein en op "el A. P. C.-terrein. nat de elftallen betreft, zal Leiden aarschijnlijk uitkomen met de navolgende wrs: G. Schude], F. Jutte, A. de'Vrind, J- v. Scliie, L. v. Bendegom, L. Prins, P. 6 *rind, v. Es, S. de Jongh, J. v. dringen, H. de Vrind. Amsterdam: R. Kokosky. W. Wilte- G Dijkhuis, O. Cornelisse. B. Meyer, JJdekamp, N. Tienstra, Gh. Lungen, W. Werum, T. Overing, H. Prent, e overige elftallen zijn nog niet bekend. Als eerste prijs is wederom door de bingo's een elftal medailles 'beschik- *ar gestold. GOLF. ®Pen Kampioenschap van Nederland. bisteren zijn fce 's-Gravenhage gespeeld Wedstrijden om den titel van Open Kampioen van Nederland, in een 3G Holes Medal play. Om 10 uur starten achtereenvolgens de 28 deelnemers, onder wie acht amateurs. Vooral in den middag was de hitte op de boschholes zeer drukkend, hetgeen uiter aard zijn invloed deed gelden óp heb spel. Bovendien waren de greens eenigszin9 verschroeid en werd daardoor over het algemeen' slechts geput, zoodat de scores hooger zijn dan vroeger^ De kampioens titel werd weer behaald door Auberey Boo mer met 151. Deze mag thans den aan dien titel verbonden beker behouden, daar hij hem driemaal achtereen heeft gewon nen. De tweede en derde prijs werden ge deeld door Jos. van Dijk den Doornsche Golfclub, en Percy Boomer, die beiden 156 maakten. De vierde prijs werd met 158 gewonnen door W. Marks uit Brussel. De vijfde door J. E. Howard, golfkam- pioen van Australië, met 159. Do zesdo door Dirk Oosterveen, professional der Haagsche C. C'., met 160, de zevende door G. Pannell (Brussel) 'niet 16<i. Van de amateursmaakte de beste score G. M. del Court van Krimpen, der Haag sche O. C., die door de 36 holes 161 wist tc boeken.. Dc prijzen werden door den president der Haagsche G. C., den lieer Snouck Hurgronje, met een aardige toespraak aan de ivinnaars ter band gesteld, avaarpij bij memoreerde, -dat Auberey Boomer op hot oogenblilc in Engeland beschouwd Avo'rdt als een der beste jEngelsche spelers en ze ker als de succesvolste van dit jaar. WATERPOLO. De competitieleider bliift. In aansluiting aan ons bericht van gis teren in zake bet aftreden van den heer S. P. J. Borsten, als secretaris van de Wa terpolo Commissie van den Ned. Zwem- bond, vernemen wij nog, dat gisteren een spoedvergadering van genoemde commis sie in Utrecht plaats bad, waarbij uit voerig ter' sprake kwam de groote moei lijkheden waarmede het polosccrctariaat te kampen had, -welke gezocht moeien worden in de geringe medoAvcrking der ver eeni gingen. Besloten werd zeer .streng op te treden tegen die vereenigingen die op eenigeylei wijze een goeden afloop der competities in den weg slaan. Op aandrang der commis sieleden besloot de lieer Borslcn zijn ont slagname in le trekken. ,,ïcl." ATHLETIEK. Wereldrecords. Te Philadelphia beeft de Boston A. G. door Sansone, Welch, Alva, Martin en Halm het wereldrecord 4 maal 880 yards estafette verbeterd tot 7 m. 41.4 sec. Halm liep zijn 880 yards in 1 m. 15.2 sec. Dc ploeg van de Newark A. G.. Bowman, Haidwood, Cunmiïiig en Clarke bracht het wereldrecord 4 maal 110 yards estafette van 42.4 op 41.4 sec. Baralon heeft te Parijs het wereldrecord 1000 M. op 2 m. 27.2 sec. gebracht. Dit is 1.3 sec. heler dan bet- oude record van Nurnii. Intern, atletiekwedstrijden te Parijs. Een overwinning van Paulcn. Tc Parijs hadden in liet Stade Pershing internationale atletiekwedstrijden plaats, waaraan ook onze landgenoolen Paulen en Van den Berge deelnamen. Moest laaslgenoemde zich met een vijfde plaats in do 200 M. tevreden stellen, Paulcn wist daarentegen het nummer 400 M. te win nen. Een mooie prestatie verrichtte de Franschman Baraton door bet. wereldre cord over 1000 M., dat met 2 min. 28 5/10 sec. op naam van den Zweed Lundgren stond, met 1 3/10 sec. te verbeteren. De uitslagen luiden volgens de „Tel.": Polsboog: 1. Karlovitz (Hongarije) met 3.90 M. (nieuw Hongaarseli record); 2. Boulecou (Amerika) 3.80 M.; 3. Barbier (Frankrijk) 3.20 M. 110 M. horden: 1. Wcigblman Smith (Zuid-Afrika) 15 3'5 sec.; 2. Lord Burgh- ley (Engeland); 3. Allart (Frankrijk). 100 M. liardloopcn: 1. Tlicard (Frank rijk) 11 sec.; 2. Degrelle (Frankrijk); 3. Fluck (Hongarije); 4. André Mourlon (Frankrijk). Kogelstoolen: 1. Duhour (Frankrijk) met 13.57 M.; 2. Paoli (Frankrijk) 13.39 M.; 3. Sullèvan (Amerika) 12.80 M.; 4. Egri (Hongarije) 12;57 M. '1000 M.: 1. Baralon (Frankrijk) in 2 min. 27 1/5 sec. (wereldrecord); 2. Berger (Frankrijk) 2 min. 31 sec 3. Morgan (Frankrijk); 4. Merkel (Duitschland). 400 M.: 1. Paulen (Holland) in 49 3/5 sec.; 2. Barji (Hongarije)3. Kestwenski (Polen); 4. Keiler (Frankrijk). 200 M.: 1. A. Mourlon (Frankrijk) in 22 3/5 sec.; 2. Degrelle (Frankrijk); 3. Gerbonney (Frankrijk); 4. Thoenen (Ame rika); 5. Van den Berge (Holland). 3ÓÓ0 M.: 1. Rose (Nieuw Zeeland) 8 min. 14 1/5 sec.; 2. Norland (Frankrijk); 3. Marchall (Frankrijk), Zweedsche estafette (400300200 100 M.): 1. Achilles Club (Engeland) in 2 min. 2 1/5 sec.; 2. Paris Universilé Club; 3. Hollandscb-Hongaarsche ploeg. Hoogspringen: 1. Menard (Frankrijk) met 1.83 M.; 2. Van Geysel (Engeland) 1.80 M.; 3. Migualt (Frankrijk) 1.75 M. Verspringen: 1. Dikeman (Amerika) met 7.15 M.; 2.' Duposki (Hongarije) G.90 M.; 3. Wilhelm (Frankrijk) G.G6 M. WIELRENNEN. Leo Leene wint in Parijs. Gisteren iverden op de Buffalo-baan te Parijs wielerwedstrijden gehouden ter ge legenheid van den nationalen herden kingsdag, „den 14den Juli". Onze landge noot Leo Leene debuteerde in een wedstrijd voor profs achter motoren, welke hij wist te winnen en waarbij bij slechts 1 minuut boven recordtijd reed. De uitslagen luiden: De 14de Juli-prijs, sprifitwedstrijd over 1000 M.: 1. Couder, 2. Germain. 3. Des villes. Wedslrijd op race-motoren: 1. Bussat (Zwitserland); 2. Baudeloeque; 3. Moreau (beiden Frankrijk). Wedstrijd met handicap achter motoren over 50 K.M.: 1. L. Leene CL. Didier) in 38 m. 39 3/5 sec. met vier ronden voor gift: 2. Sadi Leport op 3 ronden (met 8 ronden voorgift); 3. Torricelli op 5 ronden (Scratch); 4. Duclair op 6 ronden (met 1 ronde voorgift); 5. Manera op 7 ronden (met 6 ronden voorgift). Omnium-wedstrijd: 1. Charles Pélissier met 6 pnt.: 2. eri 3. Blanc Garin en Mnr- cillae met 7 pnt.; 4. Boeher met 10 pnt. De Tour de France. De veertiende etappe van den .Tour de France NizzaBriancon een afstand van 275 K.M. is gewonnen door den Italiaan Aymo met ruim G minuten voorsprong op den Belg Sellier. De leider van het alge meen klassement, do Belg Lucien Buvsse, plaatste zich met Franlz, de tweede van het alg. klassement, resp. 9e en 10e met een achterstand van ruim 27 min. op den winnaar Aymo. Lucien Buvsse behoudt echter de leiding. Van Slembroeck heeft den strijd gestaakt. De uitslag luidt: 1. Aymo (Italië) in 11 uur. 59 min. 55 sec.; 2. Sellier (België) in 12 uur G min. 33 sec.; 3. Bidot (Frankrijk) in 12 uur 13 min.; 4. Jules Buvsse in 12 uur 17 min. 8 sec.; 5. Parmentier (België) in 12 uur 20 min. 3S sec.; 6. Hardy (België); 7. Bceckman (België) beiden in 12 uur 22 min. 17 sec.; 8. Omer Iluysse (België); 9. Lucien Hjiysse (België); 10, Franlz (Luxemburg) allen in 12 uur 26 min. 57 sec. »Tel." POSTDUIVEN. „He! Luchtvermaak." De poslduivenvorecniging „Hel Lucht vermaak" (o Slompwijk, hield jl. Zondag een Avedvluclit mot jonge duiven van Schaer beek (België) af-s'and 130 K.M. Do dui ven Averden vermoedelijk om 8 uur in vrij heid gesteld en .bereikten bun hokken als volgt: 1, 4, 5 en 9 A. Borst, 2 en 15 Th. van GeijlsAvijk, 3 en 16 Jae. van Bohcmen, G cn 13 P. Fleuren, 10 en 12 J. Visser, 14. Th. Janson. Aankomst dor eerste duif om 1040,33 dc laalsle prijswinner om 11014. Sportvliegtuig verongelukt. De bestuurder gedood. Gisteravond legen 8 uur is tc Dussel- dorp, een sportvliegtuig gestart, dat naar Bonn zou vliegen. In een scherpe bocht is het vliegtuig van 50 meter hoogte ,itaar be neden gestort. De bestuurder is gedood, terwijl de mecanicien zwaar werd gewond. Vliegtuig neergestort. Gisteren is (e Lida in het disti'ct Wilna de aviateur Salwesky tijdens ëèn proef vlucht neergestort; hij werd opi slag ge dood. Hij behoorde tot de.» béétje' vliege niers van Polen. UIT NIEUWKOOP EN NOORDEN. XXI. Ons Vercenigingsleven. Het verslag, dat over den socialen dag, welke op Zondag, 27 Juni jl. te Noorden gehouden is, reeds daags daarna in de I.eidsche Courant stond afgedrukt, muntte, naar algemeene bewering uit door volle digheid, zoowel als door correctheid. Toch een enkele bemerking. Uit de inleiding ware op te maken, dat de actie slechts een negatieve strekking had en niet allereerst een positieve: dat hel er in hoofdzaak om (c doen was om een standenslrijd tc beslechten en een vrede te herstellen. Aldus heb ik althans het. doel niet go- zien. Symptonen daarvan mogen mede er foe geleid hebben, doch m. i. Avas dit het óéne en groole doel: kort en goed uiteen (c zeilen, dat een Roomech Katholiek, zeer bijzonder in onzen lijd, zijn Rnomsch-zijn niet slechts moet belijden naar binnen, maar ook en niet minder naar buiteu; dat hij niet slechts zijn godsdienstplichten moet nakomen in huis en in de kerk, maar dat hij Roomseh moet zijn ook in het maatschappelijk leven. Alzoo: Avij moeien ons Roomsche leven uitdragen naar buiten, wij moeten zijn: -24 karaats-Katholieken! Paus Leo XIII heeft reeds vóór 35 jaren zijn beroemd geworden Encycliek Rerum Novarum den wereld voorgehouden, waar in precies, ons, Katholieken, wordt gezegd wat onze plichten in dit opzicht zijn, hoe wij ons in het maatschappelijk leven op ka tholieken grondslag hebben aaneen te slui ten cn 27 Juni was hel voor de Noorde naars oen dag van zelfonderzoek. De on geveer 30 in Noorden aanwezige R. K. hoeren zijn nog nimmer katholiek georga niseerd geweest, de Middenstanders heb ben vóór enkele jaren een bloeiende Han- ze-afdeeling gehad, doch deze is sinds lang ad patres, dc werklieden zijn voor 1/3 ge deelte georganiseerd in een afdeoling van den R. K. Volksbond. Deze afdecling mag er met haar kranig bestuur wezen, doeli voer! sinds lang een moeilijken strijd, want eerst dan toch komt een standsvereeniging tot haar volle recht, wanneer allen zijn aangesloten en iedere stand georganiseerd is. Misverstand en onkunde gaven bedrie- g olijke leiding en het Avas onze populaire, nooit versa geilde middenstandspropagan dist Chris Jansen uit Amsterdam, die dit zoo goed inzag en die onder bescherming van den ZeerEerw. Pastoor de promotor werd van dezen dag. 9 Het onderwerp is van zoo geweldig groot belang voor ons platteland, want het geldt voor Noorden, doch in nog sterker male voor Nieuwkoop en andere omliggende dorpen, dat ik niet kan nalaten een nabe trachting daaraan te wijden. Wij weten, dat er in de laatste jaren een strooming is naar het Katholicisme, het naar bevrediging zoekend mensclienharl in de niet-katholieke wereld ondergaat blijk baar steeds meer den invloed van Gods gonade en tal van bekeeringen vinden plaats. Het is (roostend en bemoedigend, doch wordt dit heerlijk idee niet totaal omver geworpen bij de gedachte, dat minstens evenveel Katholieken onze Kerk den rug toekeeren? In onze groole steden, speciaal in Am sterdam, is die afval, dat niet meer bele ven van onzen godsdienst, eenvoudig ver bijsterend. Praat er eens over met de pries ters aldaar! Een pastoor van een vrij groole parochie verklaarde onlangs in een half jaar tijds geen katholiek huwelijk in zijn kerk gesloten te hebben, een tweede zei niet meer dan 12 kinderen voor de eerste H. Communie te hebben gehach een derde noemde geen feilen, doch zei als in oen waan van moedeloosheid, waar moei dat heen? Niets schijnt meer te helpen, hel is verschrikkelijk! zei hij. En wat is mede een van de grootste oor zaken? Dal zoovele Katholieken, komende van liet platteland, die in de fabrieken, bij de bouwvakkon. op kantoren of in an dere betrekkingen in die groote steden een levensbestaan zoeken en vinden, een zoo slecht voorbeeld geven. De priesters toch verklaren liet, dat degenen, die op hun dorp de Roomsche organisatie leerden ken nen, deze ook in de stad Aveten te vinden, doch dat dc zeer velen, die op hun dorp niel Roomseh georganiseerd waren in da slad als regel zeer spoedig een prooi wor den van het ongeloof en zelfs sledelingen meeslepen. Is dal geen schande voor het platteland? Vervolgens, op het platteland hebbe men zich wel te bedenken, dat die verderfelijke geest van de steden langzaam, maar zeker ook overwaait naar onze dorpen. Het is niet meer zooals vroeger, toen cr geen sporen, auto's of rijwielen waren. Er is veel meer conlacl. Ziet eens het groot aan tal hoeren en boerenjongens, dat de stads- markten bezoekt, hoevelen gaan tegenwoor dig niet aldaar hun inkoopen doen, hoe- velen gaan er niet de vermakelijkheden volgen en moeleven en denk dan ook eens aan de tallooze boekenstalletjes, ivelke men cr vindt mol hun verlokkende bandjes, die voor oen of twee kwarljcs den onschuldi ger! jongen en het onschuldig meisje een geheel nieuwe en tot dan onbekende we reld onthullen. Zie ook eens die vaak schrijf rende uitstallingen van platen cn anlsichlen cm van de vermakelijkheden nog mam* niet le gewagen. Deze zijn de zijtakken, gelegd van het stadsriool naar hel stille dorp. Veel is er nu eenmaal ook in de moder ne wereld, dat onze deelname cisclit. onze plattelandsbevolking op dit alles bere kend? Voor een greo-t deel durf ik zeggen, neen! En nu mag men momoélen. dit moest zus en dat moest zoo, en dit moest niet en dat moest wel, wij hebben eenvoudig met de nieuwe toestanden Tekening te houden en er ons legen le wapenen. Het platteland hoeft hij de huidige we reld cons (ellat ie oen ernstige Toeping te ver vullen ook uit zelfbehoud. Wat konden wc nog dezer dagen lezen in onze krant uit het buitenland? Tn verschillende Oekrniii- sche sleden cn dorpen van het voormalig Rusland zullen 600 nieuwe bioscopen ge bouwd worden, waar uitsluitend door de communistische overheid gekeurde en .be slist revolutionaire" films vertoond zullen worden. Zegt dat niets? Ziel gij niet die groeiende grootmacht van het socialisme ook in ons land en hoorde! gii niet do machtig klinkende slem van een Wibnul (ook eens een Roomsche jongen): dat dn morgen naakt, de morgen van liet socialisme? En als ge dan ziet, hoe de groote sleden in zedelijke kracht steeds meer afnemen, dan zal liet platte land zijn houding heb ben te bepalen en zijn wapenen te kiezen. Onze geestelijke overheid heeft dezen nieuwen stand van zaken reeds lang voor zien. Zij. heeft ons die Avaper.cn reeds lang aangewezen: een dieper, en bewuster ge loofsleven door de veelvuldige H. Commu nie en godsdienstige ontwikkeling en door maatschappelijk zich te vereenigon op Roomschen grondslag, overeenkomstig ?s Pausen woord. De geest moet ontwikkeld, het hart ge vormd, do wil gestaald en dit nu moet voor een goed deel geschieden builen do Kerk in een goed geleide Roomsche vereeniging. waar tevens geloerd worden do beginselen van rechtvaftrdielieid en» naastenliefde. Waar de Liberalen wel de l'refde willen, doch niet de rechtvaardigheid, de Socialis- 'fen Avel do rechtvaardigheid, doch niet de liefde, welke beide stelsels tot ondergang voeren, danr willen wij beiden èn liefde en rechtvaardigheid! Het platteland moot, desnoods met ge weld, worden wakker geschud, onverschil ligheid ten deze is misdadig! Misdadig te genover oius Roomsche geloof, misdadig zoo niet tegen ons zelf, dan toch zeker tegenover onze 'kinderen. Hot eenige daartoe noodig, is inzicht en een beetje moed. Geen heldenmoed, och neen! Niet de moed, die de eerste Christe nen bezielde om voor hun geloof tc sterven. De moed, om hel menschelijk opzicli te overwinnen en zijn plicht te doen. „Hel menschelijk opzicht" werkt op onze dorpen tegenover dien plicht fnuikend. Wat zullen bijv. de niet-Roomsche dorpsgenooten daar van zeggen? Zullen ze ons niet verdenk en van onverdraagzaamheid? Dwaas en laf inderdaad, een man van versland, moed en oen zuiver geweten zal die gedachte niet verontrusten, hij zal er nog niet aanden ken- En al begrijpen en gevoelen wij nog niet. waarom dit alles noodig is, wij zijn ten slotte toch Roomseh! Roomseh om te ge hoorzamen aan onzen Bisschop, die spreekt nfimons Christus' plaatsvervanger, Als de kerkelijke overheid zegt, dat wc ons Roo-ms*i moeten organiseeren, clan hebben we niet (e zeggen, ik „vind" dit, ik „vind" dat, wij hebben niets te „vinden", wij heb ben eenvoudig te gehoorzamen, daarvoor zijn wo Roomseh en vreezen we dan maar niets meer, dan kunnen we mei recht ver-» trouwen op Gods hulp en zegen. En, we weten het: „afin Gods zogen, is alles go- legen!" Of men nu in Noorden dal dool bereikt heeft? Ja, zooaltf ik mij dit doel voor oogon stelde en reeds in den aanvang omschreef, neon, voor wie mocljt meenen, dat hel R. K. ver enigingsleven opeens tot wasdom gcko-i men zou zijn. Als het geruimen tijd streng gevroren heeft en een dikke ijskorst het water be dekt, dan mag 't één dag dooien zoo hard als 't wil, doch dharmee is het ijs niet weg, dan heeft het niet moer, dan wat kracht verloren. Zoo ook hier. bereikt is ongetwijfeld, dat de tegenstand, bestaande in onkunde en verkeerd inzicht, is verminderd. Op het programma stond gedrukt „eer ste" sociale djig, dat (wijs-I er op, dat cr nog meerdere van dergelijke dagen zullen vol gen en daar moet hef ook heen. Volhouden, vasthouden, offers brengen, het succes ligt niet in 't heden, liet ligt in do toe komst! Daarbij liet oog niet gericht op het bloot rnenschelijke on ondermaausche, hoofd en hart naar omhoog! Niet zichzelf zoeken, zich niet tot hoofddoel stellen persoonlijk gewin van geld, oor of wat ook, doch sol daten willen zijn, soldaten, zonder vrees en zonder blaam, soldaten van den Meester, die ons daartoe roept. CRITICUS. NIEUWKOOP. Personalia. De lieer G. A. Griffioen alhier slaagde voor het examen Rijksklerk der Directe Belastingen. Tegen dc kermis. Door het bestuur van hot ICruisverboüd te Noordon is aan den Gemeenteraad een schrijven gericht, waarin den Raad wordt verzocht afwij zend te willen beschikken op het verzoek van de vergunning- en verlofhouders in deze gemeente om do politieverordening zoodanig te wijzigen dat het sluitingsuur voor hunne localiloiton gedurende den zomertijd een uur later wordt gesteld, als mede op het verzoek van eenige ingezete nen uit Noorden om lo besluiten de jaar- Jijksche kermis weder in Ie voeren. Nage noeg allo kerkelijke gezindten Ij.hen aan het verzoek van hel Kruisvorbou/l ndhacsio betuigd, alsmede hol besliuir der Christ. Hist. Kiesvereeniging, Geboren: Cornelia Elisabeth Clasiiia d. van G. de Kruijf en T. A. van Schcr- ponzccl Neeltje d. van J. J. Hoogcn- doorn en M. van der Linden Aartje d. van G. Blijleven en A. Fokker. Helena Maria d. van J. van dor Voorn en J. C. van Vliet Antonia Jacoba d. van A. Leoiiliard en J. Rook huizen. Gehuwd: A.M. vail Soest 25 j. en M. M. den Bergal 2G j. liUT BE 0MQEVIËI6 KILLISGOM. Naar de Missie. De Ei rw. Zuster Ag nosia van het Maria geslicht alhier, hoopt I Augustus naar Judiö le vertrekken, ten CMide met nog 5 zusters van de orde van O. L. Vr. in do nieuw gestichte Missie der Pa ters CarmolieVn werkzaam l,.« zijn. Dit zijn de eerste 0 Zusters van deze orde, die naai de Missie vertrekken. Zuster Agnosia is nu II jaar onderwijzeres ;e\veest aan de St. Joseph Mei.-.u-school. "Wij wonselieii Inar Gods bosten Zegen in haar nieuwen werk- Hoe lang neg. -- Reeds meermalen we zen we op hel gevaar van de Vo.-sevnart hij liet uiteinde van de Mariaslraut. Onge lukken kunnen daar hesli:-! niet tij (blijven. Gisteren weder had Mej Kerkhoff een kindje in den wagen en in de poort gezel. Hel kindje zat te hobbelen, liet wagon'jo geraakte in beweging en wagen mol klein.» kw .in in de vaart terecht. Was de heer F. Miillcr niettoevallig langs gekomen, dan had een dood.di.ik ongeluk plaats gehad. Moesten wo in dezen eerst lui .spreekwoord van puldeinpen en kalf bow iarhoid zien? Zou de gemeente in samenwerking met d ;n polder gron hek kunnen plnafscn, al is het don ook niet langs dc geheelo* vaart? KATWIJK AAN DEN RIJN Ongeluk.--Hel 13-jarige meisje, Klaas je de Vreugd uit Katwijk aan Zee kwam uit Rijnslmrg van liet boUenpclIcn. Op den Zeeweg reed do landbouwer v. d. Oever met zijn brik waar liet meisje wilde op springen. Het achlorkral van den wagen ging los cn Klaasje viel er af wair- door zij haar boen boven den enkel brak. Dr, .T. Hurting verleende dn eerste genees kundige hulp. Later is z».j verbonden door Dr. Lodder, mdat zij was binnengcdragni hij den hoor G. Freke. NOORDWI.IK. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert morgenavond te acht uur. Fun teil (er behandeling: 1. Ingekomen stukken en inodedoelingcn. 2. Advies op verzoek van de aanneembar van do Veshli ra lie van den toren te Noordwijk-B:ni"Pi, om schadevergoeding. 3. n. Wijziging ha- sluit geldleeninr'. groot 230.000.—. Wiizigïng Rel uingeourant overeenkomst, Overname de Ruyleislraat. 5 Verlen ging eontriel met don S'nat en de Maat schappij „Zeebad" inzake het strand. 0. Verbiirii" mmeenteland aan de Kraaiers- 1'1,'iu 7. Wijziging Gemeenfebeerooting 1926 8 Wijziging overeenkomst Mr. .T. G. A. F.vr-rweijn i. z. Gooweg 9. Afrekening ovér 1923 van do vergoeding ex art. 101 L. O. Wet. LISSE. Kindshcid-optcshl. -- Gisteren liicllen de kinderen van liet Genootschap der II. Kindsheid hun jaarlijkselimi ootocht onder hiding van de dames Onderwijzeressen en hoeren Onderwijzers. Een viertal praalwa gens waren in den langen sloot. Do kinde ren hadden het veel ie warm iade voor hen vreemde klecdij. Vooral het opstellen in do hrindende zon ham veel tijd in beslag. Wegens do hitte word de tocht niet te ver uitgestrekt. Alles verliep zonder sloornis.

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 5