Driekamp hoeren, beslaande uit 400 M. bardloopen, kogelstoolen, verspringen mot aanloop: 1, Olvmpia (Don Ilaag) 120.10 i.i 2 Thor (Gouda") 105.00 pt.; 3. D. O. S. (Schoonhoven) 104 pt. Estafette dames 4 X 100 M. 1. Hygiëa (Den Haag) in 53 0/10 sec 2 Quick (Gouda) in 50 1/10 sec. 3. Brunhilde (beiden) in 56 6/10 sec. Estafette hoeren 4 X 100 M.: 1. Olvm pia (Den Haag) in 48 sec. 2. Sparla (Dor- «1 recht) in 48 3/10 sec. 3. Thor (Gou derak) in 48 3/10 sec. 4. Donar (Den Hang) in 522/10 sec. Gemengde estafette 4 V 100 M.: 1. Olvnjpia 1 (Den Haag) in 52 7/10 sec. 2. Sparla (Dordrecht) in 53 7/10 sec. 3. Olvmpia Tl (Den Hang) in 53 9/10 sec. POSTDUIVEN. „De Zwaluw". Zondag hield de Hillegomsclic IVstdui- Tenlioiidcrsvcreenigiiig „De Zwaluw" een wedvlucht vanaf Schaerbeek (België), af stand 164 K.M. De. duiven werden te 8 uur in vrijheid gesteld en kwamen als volgt aan: 1. .Tos. v. Etlcn 11-4-20; 2. P. Seijse- ner 11-1-34; 3. Jos. v. Etlen 11-8-56; 4. Th. v. d. Reep 11-9-46; 5. Tcdcm 11-9-54; 6. SU Warmerdam 11-10-52; 7. J. Bccuwijk 11-11- 30; R. Gebr. Zwnncveld 11-13-14; 9. Mart. Hoek 11-15-2; 10. .T. Reeuwijk 11-16-47; 11. Jos. X. Etfen 11-17-38; 12. Gebr. Zwanevcld 11-17-52: 13. Jos. v. Ett^n 11-18-32. Uc cerèprijs werd gewonnen door den beer Jos. v. Elten. Zondag a.s. wordt gevlogen vanaf Hallo (België) afstand 18-2 K.M. Voor deze vlucht is wederom een ecreprijs beschikbaar ge steld en ook voor de n.s. vluchten vanaf Soignics en Chimny. „De Ooievaar". De Postduivcrverconiging „Do Ooic- vaar'' te Wassenaar hield Zondag een wed vlucht met jongo duiven vanaf Roosendaal. Dc duiven werden in vrijheid gesteld om 9.10 uui'. De uitslag is: 1. A. do Smit 10-28- 22: 2. W. Knjjnenburg 11121111. 3. TT. Gor dijn 10-30-30; 4. W. TCnijnenburg 10-30-57; 5. C. Sijbesma 10-32-21; 6. Idem 10-32-40; 7. P. van Rijn 10-33-6; 8. H. Gordijn 10-33- 9; 9. Idem 10-33-9: 10. J. van Kloef 10-33- 21; 11. C. Sijbesma 10-33-2112. W. Knij- nenburg 10-33-59; 13. C. Sijbesma 10-34,-5; 14. A. Grocncvcld 10-34-33; 15. P. van Rijn 10-34-37. „De Vooruitgang". Dc Nicuwkoopscho Postduivcnverccni- ging „Dc Vooruitgang" hield dezer dagen een wedvlucht vanaf Lage Zwaluwe. De duiven werden gelost 9.30 uur v.m. Aan komst le duif (cig. J. Leliveld) 10-49-20. Dc laatste duif kwam binnen 1-31-44. „De Gevleugelde Vrienden". De Postduivenvcrccn. „De Gevleugelde Vrienden" te Alphen aan den Rijn hield een wedvlucht van Bordeaux (Frankrijk) afstand 897 K.M., wind Noord-West. De duiven werden gelost Vrijdag 9julin.m. 12 uür, aankomst Zaterdag 10 Juli nis "volgt: 1. A. IToogëndoorn 12-00-57; 2. G. Jlulschcr 12-25-aP; 3. A. de Graaf 1-9-30; 4. A. de Graaft' 1-8-10; 5. A. M. de Hcij 5-18-37. DE IXE OLYMPIADE. Dc medewerking van de Internationale sportfederaties verzekerd. Tc Parijs is een congres gehouden van hot Bureau Permanent van de Internat. •Sportfederaties, onder vqprzit terschap van don heer P. W Scharroo. Er waren 23 federaties vertegenwoordigd. Langdurig werd van gedachten gewisseld over do vraag, welke houding cle federaties zou den moeien aannemen tegenover de Olym pische Spelen 1928 tc Amsterdam. Ten slotte word besloten dat do inter nal. federaties aan deze spelen zullen deel nemen en alle medewerking zullen verlee- 11 en aan cle organisatie daarvan, in de overtuiging, dat van haar medewerking uitsluitend het succes dezer spelen afhan kelijk. is. Bij dc bestuursverkiezing werd kap. Pyharroo opnieuw lot voorzitter gekozen. UST DE OMGEVING HILLEG0M. Personalia. Geslaagd vnor hol exa men Aelo L. O. aan do R.-K. Meisjes- kweekschool te Amersfoort moj. K. B. M Lubhe. R. K. Postmannen. Gisteravond ver gaderde dc Afd. Hillegom en Omstreken van den Ned. R. I\. Bond van P. T. T. per- siuiecl ..St. Petrus" in Flora onder voor zitterschap van don heer J. Heemskerk. Besloten werd f 10 uit de kas te trekken voor steun aan 2 in nood verkccrende Bondsvricnden. De hoeren Floris en Van Bcnunel brachten oen keurig verslag uit van het j.l. gehouden -Congres. Namens dc commissie van verificateurs bracht de heer v. d. Loo verslag uit. medcdeelendo dat dc hoekon en bescheiden zeer keurig in orde waren, zoodat do Penning™. onder dankzegging werrl gedechargeerd. Tot can did aat. voor den Bondsraad werd mei alg. sf. gesteld de heer F. C. v.'Licrop Jzn. Een circulaire ter aanbeveling van dezen Can dida af zal aan de znsterafdeelingcn wor den gezonden. Voor don beschrijvingsbrief zullen een 3-tal puntjes worden ingezon den n.l. over uniform, bestcllampjes en examens. Bij dc rondvraag sprak do lieer Van Licrop over verlof voor Retraite; spr. zou gaarne willen, dal hiervoor zoo ruim mogelijk gelegenheid werd gegeven. HAARLEMMERMEER. Gob oren: Dirkje d. van K. van Groot veld en J. M. Spaargaren Joannes z. van van Book en M. Vastenhout Cornell's v. van II. Möhlcn en C. Clement Jan z. van J. K. van Dijk en C. v. d. Heijden Petronella Johanna d. van J. I.ammerso en C. A. Nijs Cornelia Pie- tortje d. van G. Wille en N. Bezomer. O 11 K 0 r t r 0 11 w d: M. van Dijk 31 J. in C M. E. Griffioen 28 j. KATWIJK. Wegafsluiting. Naar we vernemen moet liet bij de liooge militaire autoritei ten in cle bedoeling liggen om don weg, loopende vanaf de Canline langs het Zce- hospitium, tijdens de militaire oefeningen aangelegd, voor het publiek af le sluiten in de nabijheid der Cantine. Dit zou voor de vele personen die dezen wee bijzonder preferecrcn als wandelweg een groote te leurstelling zijn. Van deze mooie wandel weg door de duinen wordt door zeer ve len gebruik gemaakt. Mogelijk dat de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer dit gevaar nog weet te koeren. Men zou cle Vereeniging hiervoor zeer dankbaar zijn. Niet alleen de inwoners doch ook minder voor de badgasten. DE KWAKEL. R. K. Kiesvereeniging. -- Verleden week Hield „Kiesplicht, dure plicht" in het R. K. Parochiehuis te U i t h 0 or n 'n builengewo r.e vergadering, bijeengeroepen op verzoek van een tiental leden der R Tv. Kiesver eeniging. De lieer Geurts, voorzitter, opent cie vergadering en verzoekt de notulen voor ie lezen, die worden goedgekeurd. De reden tot het bijeenroepen dezer vergadering was het besluit van den Gemeenteraad tot stich ting van abattoir en de reden, waarom men. dit besluit wilde te niet doen door het ver zamelen van handleekeningon. Ten andere wilde men graag uiteengezet zien of do B. K fractie en bloc legen gestemd hoefIof 'cder B. K. Raadslid voor zich persoonlijk tiad tegengestemd zonder voorafgaande fractievergadering. De voorzitter deelt mede, dat vooraf geen fractievergadering was geweest, dat elk raadslid had tegengestemd uit eigen over tuiging. Waarom de voorzitter, tevens raadslid, had tegengestemd heeft hij genoeg laten blijken in zijn debat over het abattoir hetwelk in het verslag is afgedrukt. "Waar om do andere raadsleden tegengaslemd hebben, weet hij niet. Nu onlspon er zich 0011 drukke, maar zakelijke discussie, die leidde tot het aan nemen van een verzoek, dat men richten zou aan den Raad der Gemeente, hetwelk, men hoopte, dat de andere kiesvereenigin- gon ook zouden onderlcekenen. Dit verzoek houdt in 7e vragen om op schorting van de uitvoering van hel raads besluit tof betere tijden komen om een abat toir te stichten. Aldus besloten, sloot do voorzitter de vergadering op do gebruike lijke wijze. N00RDWIJK. Op hol. Gistermiddag geraakte liet paarcl van groentenboer de H. op hol, waardoor de wagen van den inhoud werd ontlast en veel groenten en fruit over den weg verspreid lag. Gelukkig wist een voor bijganger spoedig bet dier tot staan te brengen, zoodat dit geval zonder persoon lijke ongevallen verliep. Brutale diefstal. Gisteren is op liet strand een dameslasch uit een badstoel ontvreemd, terwijl de eigenaresse voor do stoel op het strand lag te slapen. Dc poli tie stelt een onderzoek 111 en heeft do vermoedelijke dader le pakken. Fiets iri elkaar gereden. De heer L. 1 die op zijn nieuwe' ficls naar )Lissc reed, werd onderweg door '11 anderen wielrijder aangereden, waardoor de voorvork brak en het voorwiel in elkaar werd gedrukt. Beide wielrijders kwamen er overigens goed af. Gevestigd: H. A. dc Jong van Jaurc, Zwanesteeg 3. F. A. Doeljcklaus van En schede, Huis ter Duin. Vertrekken: J. do Graaf naar Amerika, New York, Cramercyclub. M. H. Verhoeven naar Leiden. Terwecpark 2. Th. J. van Oosten naar Annapaulowna, 't Zand. N00RDWIJK AAN ZEE. De van boord gesprongen Amerikaan. De Amerikaan Harry Hamilton, wiens ge zondheidstoestand nog niet geheel in orde is, heeft vrijheid van handelen gekregen, daar de Amcrikaanschc consul volgens de Amerikaansche wetten geen termen aan wezig acht zich mot hem in te laten. Het gestrande stoomschip. Het Noor- sclie stoomschip ..Zeta" op weg van Ber gen naar Rotterdam, welke gistermorgen 8 palen benoorden NoöTdwijk door de dikke mist op do kustgs geloopen, is gis terenmiddag te ongeveer 4 uur weder vlot gekomen bij hoog water. Hierbij verleen den 4 sleepbooten assistentie. Baldadigheid. Door cenige baldadigen zijn eenigo nachten met een scherp voor werp een aantal strandtenten vernield en de strandstoelen omvergeworpen. Vermoe delijk verkeerden de daders, een tweetal dat door de politie is opgespoord, onder invloed van sterken drank. VOORSCHOTEN. Personalia. Voor het examen fraaie handwerken slaagde to Amsterdam mej. A. v. d. Werf. VOORHOUT. De Bisschoppelijke Nijverheidsschool Zaterdagavond is do kapel van het voor malige Seminarie „Hagovold", thans Moe derhuis der Broeders Congregatie ep Bis schoppelijke Nijverheidsschool alhier, nu opnieuw gepolychromeerd, met een plech tig Lof, in gebruik genomen. De Eerw. Broeders Roman us en Ivo met hun leerlingen hebben eer van hun werk, want alleen zij. zonder cenige vreemdo hulp, hebben dit werk lot oen schitterend einde gebracht. WASSENAAR. De Commissaris der Koningin. Don derdag 15 Juli a.s. des voormiddags om streeks half elf ure zal de Commissaris dor Koningin in deze provincie oen officieel bezoek aan deze gemeente bremzen. nacht werd door o'.igenoode gasten ge tracht toegang te verkrijgen tot do wo ning van den heer v. d. N. in do Raadhuis straat- Van een raam had men reeds het gaas verwijderd. De bewoners worden ech ter wakker waarop de heeren de vlucht namen. BODEGRAVEN. Personalia. De heer P. van Wensveen slaagde voor het onderwijzers-examen. Te R'dam slagde voor de acte N VII (Nijverheidsonderwijs) Mej. Eni. Bogaart, leerlinge der R. K. Vakschool Noordeinde Leiden. Geboren: Catharina- Elisabeth, d. van L. Nijenhuis cn E. E. van Hofwegen. Aaltje Geertje, d. van G. Tcrlouw en M. Hoogendoorn. Jan Mattheus, z. van P. van Nes en S. de Koning. Overleden: E. v. d. Tol 40 j., geh. met C. A. Kraan (overleden to Leiden). Gevestigd: A. van Eyk en gezin van Reeuwijk. C'. van Straalen van 's-Gra- venhage. L. Kok van Amsterdam. M. van Herwijnen van 's-Gravenhagc. Vertrokken: J. Tuincnburg naar Rijnsburg. G. Zeilstra naar Woerden. J. E. van Kampen naar Zwammcrdam. J. dc Jong en echtg. naar Montfoort. BOSKOOP. Vreemdelingenverkeer. Zondag 1.1. werd onze gemeente bezocht door de Fede ratie van geheelonthouders uit 's-Graven- hage en omgeving. Met drie booten der Mij. „Volharding" kwamen do ongeveer 800 deelnemers in Boskoop aan. Dc bedoe ling was om de kweckerijen alhier een9 te bezichtigen, hetwelk in kleinere groepen en onder geleide van plaatsgcnooten ge schiedde, zoodat alles goed geregeld was. Het weer leende zich"uitstekend voor zoo'n uitstapje. WOERDEN. Een bandenprikker. Zondag heeft iemand de flauwe "aardigheid gehad om een 5-tal bij de R. K. Kerk staande fietsen waarvan cle eigenaars in de kerk zaten de banden door te prikken. De politie stelt een onderzoek in. Personalia. Mej. M. cle Mol leerlin ge op het Pensionaat alhier behaalde deze week te Utrecht eindexamen Mulo. ZWAMMERDAM. J 11biIé. Woensdag was het 50 jam- geleden dat de Tempelpolder werd droog gemalen. Er heeft geen officiccle herden king plaats. Geboren: cl. van M. Spek—Kaptein. z. van K. E. Bloos—Burger. Gehuwd: J. Koping 37 j. wedr. van C. Mulder en N. Hoevers 31 j. LAND- EN TUINBOUW DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Verijdelde inbraak. In do afgeloopcn Een Duitscher over de Boskoopsche Pioenen-tentoonstelling. ,.üe Hollandsche Nationale Pioenen-Ten toonstelling van 15 tot 18' Juni in Boskoop schrijft Hermann Rosenthal uit Rötha in de" „Deutsche Gaftnel- Zcitung" was de eerste van haar soort in' Europa, ter wijl in Npord-Amerika, waar dc pioenen de titel van Nationalo Bloem verkregen hebben, ï'eeds sinds jaren door dc „Ameri can Peony Society" tentoonstellingen wer den georganiseerd, om de belangstelling van het publiek op te wekken en de beste soorten te bpkronen. In navolging van de „American Peony Society" in cenige jaren geleden een Nederlandsche vereeniging van Pioenenkweekers te Leiden opgericht, welker president, de lieer den Oudeii, in Boskoop is, en welke 1111 haar eerste ten toonstelling heeft ingericht, die volkomen geslaagd mag heeten. Het tijdstip der tentoonstelling was niet bepaald gunstig gekozen; zo had acht of veertien dagen vroeger moéten zijn. Door do bloemen met papier tc omwikkelen en do afgesneden bloemen, in koelinrichtingen te bewaren, was het mogelijk, dat bijna alle soorten, zijowel de vroegbloeiers als dc latere in volle pracht konden geloond den. Na den eersten algcmcenen indruk staat voor mij onomstootelijk vast. dat de Pioenen ook bij ons in Duitschland een groote toekomst zullen hebben, want als sierbloem is zij bctoovcrend, zoowel wat de vorm als wat de kleur aangaat. Hier in Boskoop werden nu alle soorten,1 die cenige waarde voor dc kuituur hebben, getoond. Paeonia-arborca-soórtcn ontbra ken, daar dc bloeitijd van deze planten voorbij was. De grootste plaats namen dc gevul'd-bloemigc Sinensis soorten in. zoowel als decoratieve plant in tuin en 1 ark. bizondcr echter als snijbloem ge- brjiikt worden. Prachtig in vorm en kleur zijn ook dc eenvoudige Japansche soorten, die bij de versiering van onze tuinen nog een groote toekomst hebben. Door de jury werden de volgende ten bekroond: wit: Festiva maxima; licht rosa Jaures Kelway; rosa: Koningin Wil helmina;- donker rosa: Germaine Bigot rood: Karl Rosenfield; donkerrood: Mon sieur Martin Cahusacj geel: Golden Fleece Bovendien heb ik nog genoteerd: Lady Alexander Duff, Reinp Hortense, Sarah Bernhardt; Ms. Jules Elic, Adölphe Rous seau en Kei ways Rosemary. Van Japansche en enkele soorten: Tora Nomaki, Akalu, Eva, Henri Pol in. Vesuv Mr. G. F. Hcmerïck en Pink Delight." Het artikel was door enkele zeer mooi foto's verlucht-. Mesten van haantjes en slachtkippen. Onder onze lezers en lezeressen zijn er zeer zeker nogal eenigen, die telken jaro hetzij jonge haantjes, hetzij te oude kip pen willen mesten, om ze daarna slachten. "Wij willen er daarom thans een enkel woordje aan wijden, 't is er nu o.i. alleszins geschikte tijd voor. Haantjes van 5 a 6 weken zijn eigenlijk nog te jong. om gemest te worden, die v; 2 maanden komen er beter voor in aan merking. Soms zijn er onder de te mesten dieren wel, die na een paar dagen lusteloos wor den, hef eten 0111 zoo tc zeggen weigeren, Die slacbte men maar dadelijk af, want elten toch niet aan, ja gaan niet zel den al spoedig in gewicht terug. Volwassen hoenders zijn eerder op het gewenschte gewicht, dan jonge dieren, die nog groeien moeten. Geen wonder niet waar? Deze toch gebruiken van het voed sel te veel tot uitgroei. Hoe rustiger de dieren tijdens het mes ten zijn, hoe spoediger men klaar is. Om deze reden is het aan te bevelen, zoo niet noodzakelijk, de mestplaats niet in de na bijheid van andere kippen of kuikens te hebben, doch ze er zoo ver mogelijk van erwijderd te houden. De te mesten vo gels mogen andere kippen of kuikens niet zien, zelfs niet hooren. De mestplaats moet zeer beperkt zijn, wa-nt beweging houdt de vetaanzetting le gen, terwijl warmte de vetwording daar entegen bevordert. Voor het mesten van haantjes gebruikt men meestal kleine hokjes, waarin deze diertjes zich ter nauwernood kunuen wen den. Men kan verscheidene hokjes aan el kaar timmeren en krijgt dan, wat men noemt, een serie-mest hok je. Noodig is, dat deze vakjes erg nauw zijn, anders draaien de haantjes zich om. Ook laag is aan te bevelen. Als ze ternau wernood rechtop in kunnen staan is het oldoende.» De voorwand van dit hokje beslaat uit een raam van loodrecht staande latjes of spijltjes. "Wanneer de dieren er den kop door kunnen steken, om het voedsel en het drinken op te nemen, dan staan ze ver genoeg van elkaar. Evenals het voorfront bestaat de bodem ook uit latjes, althans zeker de voorste helft. Op deze manier vallen de uitwerp selen direct buiten 't mesthokje. Uit een oogpunt van reinheid verdient het aanbeveling onder dit lat ten-bodempje eon la of een plank aan te brengen, die dan nu en dan gezuiverd wordt. Strooit men er dagelijks een heel wcinigje turf molm over, dan is reiniging niet zoo vaak noodig. Reinheid in het mesthokje is een eerste vereischte, Anders worden de dieren gauw ziek en haalt liet mesten niets uit. De wan den lusschen de vakjes zijn natuurlijk an dunne plankjes, ook het dak en den achterwand. U begrijpt, dat het zoodoende in deze omgeving warm zal worden, want de warmte, die de diertjes uitstralen, blijft daar in besloten. Maar .dat is juist goed Warmte toch we zeiden hel reeds bevordert de vetaanzetting. Aan den voorkant breijgt men oen trog je aan, in den vorm van een schuinstaand plankje, dat zoo lang is, als alle vakken te zamen. En dat trogje moet ook in vakjes ver deeld worden door hooge dwarsplankjes, Steken de haantjes de koppen door het traliewerk, dan kunnen ze mekaar niet pikken. Dit doen zo anders nog wel eens graag in zoo'n toestand. Het voedsel, dat verstrekt 'wordt, kan bestaan uit licht verteerbaar graan, zooals gepelde boekweit, rijst, gerst, gebroken haver of gebroken tarwe en het weekvocr dat het hoofdvoedseluitmaakt, zij eeu mengsel van boekweilmeel, maïsmeel, ger- steineel, van ieder ongeveer evenveel, dit aangemaakt tot een rechte, kruimelige massa, met melk, karnemelk of afge roomde melk. Bij heet weer moet men niet veel tegelijk aanmaken, wijl het d. gauw bederft. Als drinken geve men afgeroomde melk, of karnemelk. Eiken dag verstrekke men do mestvogels oen weinig groenvoer Om den eetlust er in 1e houden, men; men ook een snuifje keukenzout onder het zaehtvoer, doch niet meer. Houtskool- poeder regelt den afgang, zooals men weet. Daarom ook een beetje er tusschcn door. Is het in hot' meslvertrek erg licht, dan bange men een baalzak over de tralies, die men tijdelijk opslaat, als er gegeten of gedronken moet worden. Het voeren geschied een keer of vier daags. Wie aldus de noodige ^org aan dit werk besteedt, zal binnen 1-4 dagen een aardig resultaat behaald hebben. En dat is ook noodig, want als het veel langer duurt worden de dieren lusteloos, ziek zelfs. Volwassen hoenders kunnen op rdczelf- de manier gemest worden. Op de boerderij loopen er onder dc oudere hennen een massa, die „vanzelf" reeds vet werden. Deze worden natuurlijk liet eerst geno men cn zoo maar geslacht. Men bereikt al heel aajdig resultaat met volwassen hoenders, als men ze ,in oen kléine ren opsluit en ze daar als hoofd voedsel geeft: volop boekweit- cn maïs meel met melk aangemaakt en vermengd met 'n enkelen graankorrel. Daarnaast een keer per dag wat mais en boekweit. Ook deze moeten dagelijks een beetje groenvoer hebben, om ze ..aan den eet" te houden. Haantjes en kippen vetmesten voor den verkoop is weinig loönend, omdat wegens den overvloed van aanvoer te weinig be taald wordt. Maar voor eigen gebruik kan men dit wèl doen. Wie véél meer haantjes heeft, dan hij zelf op kan, dien raden wij aan, ze maar heel gauw te verknopen, al brengen ze dan niet veel op. Want houdt u ze lan ger aan, dan vreten ze voor veel meer geld op. als 11 er meer voor terugkrijgt. Wij ken nen wel menschen, die ze reeds op den -leeftijd van drie a vier weken slachten. Laatst was ik bij iemand, die me in ernst toevoegde: Wij zijn met 6 personen en slachten eiken-dag 12 haantjes1'. In een goede week tijds hadden ze er zoo'n hon derd verorberd. Of ze gelijk hadden!" Weer anderen draaien ze op don leeftijd van 3 weken den nek om cn voederen ze op aan de varkens! Die menschen zijn toch wel overtuigd van de waarheid, dat haan tje* steeds groote schadeposten zijn. Wie er veel hoeft, moet tot vroeg oprui men overgaan. „Boeren- en Tuindersblad". AAN WIE DE SCHULD. Aan 'n Fransch blad ontleende onlangs do „Kath. Vrouw" 't volgende teekenend voorval uit liet hedendaagsche leven: 11 Bejaarde priester bezoekt een zijner .parochianen. Hij wist dat er lijden en droefheid onder het dak was. en lijden trekt den priester zooals het pleizier den man van de wereld trekt. De man staat voor liet raam z'11 pijp le rooken en staart nadenkend naar hui ten; de vrouw zit aan de tafel zacht ta snikken. „Wel, wat scheelt er aan vandaag?" vraagt de priester. „Altijd nog hetzelfde als toen U liet laatst hier was, mijnheer Pastoor, en nu nog erger." „Jo zoon. „Natuurlijk is ie 't weer! Hij is weer door z'n baas de deur uitgegooid. Da's de derde keer!" „En kan je hom niet tot rede brengen?" „Hem tot rede brengen?" snikte de moeder. „Hij lacht ons in ons gezicht uit als we wat tegen hem zeggen, 'n Oogen- blik luistert bij, trekt dan z'n schouders eens op en gaat weg om terug te komen wanneer het hem belieft." „Zeg, m'n goede vrienden, waren juliie ook zoo legen je ouders, vroeger?" „Wij!" riep do vader verontwaardigd, als ik mijn moeder had zien huilen!" .Wij!.Je had 's moeten zien als Vader wat zei...." „Nog iels, vader; bidt je zoon nog?" *1 „Bidden? Hij kan geen eens 't kruis- teeken meer maken." „E11 deden jullie het op zijn leeftijd?" „Dat weet u wol, mijnheer Pastoor,'.piet zulke ouders als de ouzo kon men niet anders dan zijn plichten vervullen, 's Zon dags gingen we tezamen naar de H. Mis en 'S avonds baden we allemaal den Ro- zekrans, daar! voor tlat Mariabeeld. En we hielden zooveel van vader en moeder. We gehoorzaamden' zo graag zelfs! En Louis. „Wel, m'n goede vriend", zegt dc pries ter en drukt den vader stevig de hand, „begrijpt je wel hetgeen je me daar gezegd hebt? Je gehoorzaamde aan je ouders om dat ze je leerden God te gehoorzamen. Je beminde je ouders omdat ze je God leerden beminnen. Herinner je. dat ik jo meer dan eens gezegd heb: Je laat je kind de H. Mis en den Catechismus verzuimen, je stuurt 'm naar een school, waar hij hooit van God -hoort spreken, pas op. hij zal jo later verdriet aandoen. Had ik ongelijk? Ofschoon jullie niet geheel van je ge loof bent afgeraakt, ft eb je je kind toch geen katholiek voorbeeld, geen katholieke opvoeding gegeven. Je hebt God vergeten. En de goede God is daarom van je woning weggegaan en heeft zijn weldaden meege nomen, en die weldaden zijn: de vrede, da eensgezindheid, de gehoorzaamheid en do. vreugde." stog5mwaas-t%e stoomvaart mij. nederl.a:.0. KARIHOEH verlr. 10 Juli v. B-«.tl Amsterdam. VONDEL arr. 12 Juli v. Amst. te- Fa ta.via. kon. ned. stb. mij. kon. w.-l. ma!ld ALPHA vertr. 12 Juli v. Amst. n. Ham- burg. AURORA arr. 11 Juli v. Rott. tc Alexia- drië. BR TELLE (thuisr.) arr. 10 Juli te Corral PERSEUS ttrr. 12 Juli v. Amst. te Ko- j penhagen. POLLUX arr. 12 Juli v. Amst. le Ham burg. RHEA arr. 11 Juli v. Hamburg te Bro men. VESTA (uitr.) arr. 10 Juli te Kingston .(Ja.). .kon. h0ll. ll0yd. GAASTELAND vertr. 9 Juli v. Talca- huano n. Valparaiso. kon. paketv. maatschappij. HOUTMAN arr. 11 Juli v. Sydney te Melbourne. holland-afrika lijm. MEUSKERK (uitr.) arr. 11 Juli te Ant werpen. HOI I ANDAMERIKA U »N- BREEDTJK vertr. 9 Juli v. Boston tL Newnort -News. DRECHTPT.TK (uitr.) r.rr. 10. Juli te Seattle. LEERDAM, v. Rott. n. N.-Orleans arr. 11 Juli te Tamnico. MAASD \M. Rott. n. New-Orleans vertr. 10 .Tuli v. Vigo. I MOERDT-TK, Rott. n./d. Pa Tickest, arr. 11 Juli tc Antwerpen. h0lland-britsch-ind1e lijn. BALT (thuisr.) vertr. 11 Juli v. M «dras. HOOGKERK (uitr.) arr. 11 Juli te Beo- ba y. RIDDERKERK arr. 12 Juli v. Rott. te Dundee. 1 j SOMMELSDT.TK (thuisr.) arr. 11 Juli Antwerpen. rott.—zuid-amerika lijn. POELDIJK (thuisreis) vertr. 1b Juli Montevideo. holl'and-oost-azie lijn. GEMMA vertr. 11 .Tuli v. Yokolnun Hamburg. 1 I ZOSMA (uitr.) arr. 11 Juli le Col. mbo. holland west-afrika lijn. REGOESTROOM arr. 12 Juli v. Am» te Hamburg. YLTELAXD (uitr.) vertr. 9 .Tuli v. ft» deaux. rotterdamsche lloyd. TABAXAV (uitr.) arr. 10 Juli te O lombo. TAPAXOELI arr. 11 Juli v. Kof. Hamburg. TUSART arr. 12 .Tuli v. Lond. Ie Hi* burg. stoomvaart mij. oceaan. ALCINOl'S, vert. 10 Juli v. Gla-go* Batavia, via Liverpool.

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6