MOET LEEG. A.WAALS instructie van den concierge, aïs hoedanig benoemd is de heer de Winter. Bij het punt districlsbelangen deelt de voorz. mede, dat van een meubelhandelaar namen3 verschillende winkeliers hier ter plaatse een schrijven is ingekomen, waar in hij zegt bczwaarte maken tegen de z.g. veilingen van meubelen. Adressant zegt, dat hiermede den middenstand schade wordt aangedaan, omdat ten eerste des avonds na 8 uur mag verkocht worden, ten tweede omdat dergelijke verkoopin- gen veelal onder valschen vlag geschieden. Men annonceert b.v. een veiling van een deftigen inboedel, terwijl nieuwe meubelen worden verkocht. Do voorz. zegt, dat de Kamer zal te hebben onderzoeken wat hiertegen gedaan kan worden. Do heer v. d. Steen deelt mede, dat de middenstandsvereenigingen reeds lang en njet succes tegen vliegende winkels zijn opgetreden. Het betreft hier echter een zaak, die nog niet zoo lang beslaat. Wel licht is ook met bedoelden exploitant nog een regeling te treffen. Do heer Molkenboor dringt er op aan, dat de Kamer aan den gemeenteraad ver zocht bij verordening vast te stellen, dat dergelijke veilingen ook na 8 uur gebou worden. Dat is een groote grief. Do heer Leman zegt, dat, als er sprake is van ccn valsclie vlag, men steeds een veiling kan verhinderen door de wet op de oneerlijke concurrentie. Do hoer v. d. Steen dringt erop aan deze zaak te verwijzen naar de Commissie van Handelsbelangen. Ha eenige discussie wordt hiertoe be sloten. Naar aanleiding van een destijds door het Ministerie van Onderwijs aan do Ka mer gestelde vraag inzake, het Handels onderwijs hier ter stede, deelt dc voorz. mede, dat een ontwerp-adres van ant woord den leden is toegezonden. Door <le Kamer is het advies gevraagd van het Ge nootschap Kennis is Macht en daarop steunend kan den minister geantwoord worden, dat hot handelsonderwijs hier ter stede in ecu groote behoefte voorziet. Nadat doorhaling heeft plaats gehad van eenige ingeschreven handelszaken wordt de rondvraag gehouden. De heer Jongeburger informeerde of er van de Directie der Telefonie al bericht is ontvangen inzake de langere openstelling van het telegraafkantoor te Alphen a. d. Rijn. De voorz. zegt, dat het onderzoek dienaangaande nog loopendo is. Hierna ging do Kamer in huishoudelijke vergadering. DANK! Onder de vruchtdragende werken van verdieping van geloofskennis onder de Katholieken, de laatste jaren in ouzo stad verricht, staan zeker vóóraan de huwe- Jijksconfcrcnties van den zeercervv. pater Hendrichs S.J., rasp. voor gehuwden, jonge meisjes en jonge mannen, waarvan gisteren-de laatste in de St. Petruskcrk is gegeven. Waar wij in ons Katholieke dagblad meeleven met héél het Katholieke leven in onze stad, daar moeten wij zeker wel van het houden van deze conferenties ge wag maken met oprechte blijdschap en dankbare waardeerinc! Do conferenties zijn gelukkig geslaagd wat betreft het aantal bezoekers. En zijn ongetwijfeldl voor die be zoekers geweest zèèr leerrijk en zèèr nuttig. Wij danken namens Katholiek Leiden den onvermoeiden conferencier pater Hendrichs. Zooals hij gisteravond me dedeelde, zal do pater in dit najaar weer in deze stad conferenties houden voor nict-Katholicben, die óók voor Katholieken toegankelijk zijn. Dat daarvoor dan ook weer zij een even groote belangstelling als vorige keeren. Prof. Meyers rector magnificus. Naar wij vernemen zal prof. mr. E. M. Meyers worden benoemd tot rector mag nificus der Leidsche Universiteit voor den cursus 19261927. Zaterdag a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer A. M. Sierat in betrek king kwam hij de firma P. J. Fontein, handel in bouwmaterialen, alhier. Zondag a.s. herdenkt de heer J. Naber, hoofdconducteur hij do Nederlandscho Spoorwegen alhier, den dag, dat hij vóór 25 jaar in dienst trad als conducteur hij de voormalige Staatsspoorwegen. Aan de Ghr. Kweekschool alhier zijn geslaagd voor het examen nuttige hand werken do dames: W. A. Burggraaff te Bodegraven; H. A. de Boer, to Noordwijk; L. Hibly, (e IJmuiden; W. J. Kuiper, al hier; M. J. van Zuilen, alhier en M. Zwij- nenburg, to Voorschoten. Do leerlingen van het Ghr. Lyceum te Zeist hebben vandaag een bezoek ge bracht aan onzo stad, speciaal om de Jan Sleen-tentoonstclling ie bezoeken. Mej. T. heeft zich hij dc politie be klaagd, dat zij door zekeren C. H. is mis handeld. Ten nadeele van G. v. d. L. is op den Maresingel een handwagen ontvreemd. Ter hoogte van het kanfoor van v. Gend en Loos op den Stationsweg is gisteren do 14-jarige J. v. M., die daar met een handwagen liep, door een luxe auto, be stuurd door A. v. H. aangereden. De jongen bekwam enkele lichte ontvellingen aan een knie en enkel. MUZIEK. Afscheidstournce Francis Koene. 'Alvorens Francis Koene, de bekende violist en Concertmeester van het U. S. O., naar het buitenland vertrekt, zal hij nog een aantal kerkconccvten bier to lande ge ven met dc zangcrcB Theodora Vcrsteegh en den organist Georgo Robert. O.m. in do volgende plaatsen zullen kcrkconccvtcu plaats vinden: Haarlem, Leiden, Middelburg, Breda, Tiel, Velp, Winterswijk, Zutphen, Groningen en Leeuwarden. Het concert te Leiden zal plaats vinden op Donderdag 15 Juli in de Pieterskerk. INGEZOm MEDEDEEUNG ONS HULPGEBOUW HAARLEMMERSTRAAT 54 Koopt thans de laatste restanten KINDERPAKJES, JURKJES EN HOEDJES tegen ongelooflijk lage prijzen. ZIET DE ETALAGE. HE RIJNSTREEK. ALPHEN AAN DEN RIJN. Twee kinderen verdronken. Gisterenmiddag zag men in een sloot in Rietveld een paar klompjes drijven. Bij nader onderzoek kwam men tot de ont dekking, dat twee kinderlijkjes in het wa ter lagen. Het bleken te zijn een jongen en een meisje van den landbouwer R. aldaar, respectievelijk 6 en 4 jaar oud. De oorzaak van dit treurig ongeval is niet bekend. Men vermoedt dat de jongen verdronken is bij de pogingen om zijn zusje het leven te redden. Bekneld. Gisteren geraakte aan den Oudsboornschen weg een man bekneld tus- schen een hooiwagen en een passeerende auto. Hij werd naar Dr. Wermeskerken vervoerd, waar bleek, dat hij inwendige kneuzingen had opgeloopen. NIEUWKOOP. Bijz. Vrijw. Landstorm. Zaterdag zal wederom een aanvang worden gemaakt met de wekelijksclie schietoefeningen van 8 tot 10 uur. ZEVENHOVEN. Hinderwet. Bij besluit van B. en W. is aan de Bataafsche Import Mij. v.h, N.V. Acetylena te 's-Gravenhage vergunning ingevolge de Hinderwet verleend tot plaatsing van een z.g. benzinepomp bij den heer J. Smit alhier. Letteren en Kunst Eerste congres voor Katholieke kerkmuziek in Duitschland. Van 1215 September zal te Essen het eerste congres voor Katholieke kerkmu ziek gehouden worden. Het rijke program bevat lezingen over kerkmuzikalische onderwerpen, uitvoeringen van bekende werken der kerkelijke toonkunst, o.a. de kerstfeestmis „Puer natus est nobis" vail Ant. Alex Knüppel, met medewerking van circa 500 zangers en zangeressen, een gTOOt orkest, orgelen en harpen, Grego- riaansclic koraalmuziek enz., Tevens zal een tentoonstelling gehouden worden van kerkelijke kunst en litteratuur. SPORT. LAWNTENNIS. De invitatiewedstriiden der L. T. C. De uitslagen van den tweeden dag zijn: Open hceren-enkelspel (Juniores). Eer ste ronde: Polak sl. J. Wamstekor 64, 1012, 61; E. Bonn sl. J. H. Zaayer 60, 61; A. J. van Meegeren wint van G. G. Aars w. n. o. Open Heeren-enkelspel (Seniores). Eer ste ronde: E. Bonn wint van J. D. Kocb w. n. o.; E. M. Herweyer sl. A. J. van Meegeren 6—3, 62; E. Heldring sl. S. Th. G. Vinkosteijn 60, 75; P. J. Mau-? reau sl. K. Bosman Jr. 64, 3*—6, 108; H. Wamsfcker wint van F. Drijver w. n. o.; Sj. S. dc Witte sl. W. O. Brouwer 62, 3—6, 6—0. Tweede ronde: E. M. Herweijer sl. A. J. v. Fcegeren 61, 61; G. A. van Haeften sl. F. A. W. van der Lip 61, 6—3. Gemengd Dubbelspel: Eerste ronde: mej. G. Gusscnhoven en A. J. v. Meegeren sl. mej. A. H. Visscher en J. de Buffart J6, 64, 61; mej. W. Rijke en W. O. Brouwer sl. mej. M. Goedhuis en J. Klus- man 6—1, 62; mej. ir. Hartkamp en Sarkics sl. mej. T. Los en E. Croes 26, 6—2, 3—7. Tweede ronde: mej. A. Zoethout en Th. Vinkesteijn sl. mej. G. Zwikker en mr. J. Eskens 62, 60; mej. T. Hirschig en J. B. Agerbeek winnen van on J. H. Zaayer w. n. o. Halve eindstrijd: Mej. A. Zoethout en Th. Vinkesteijn sl. mej. T. Hirsching en J. B. Agerbeek 62, 61. Hceren-duhbelspel: Eerste ronde: E. L. Sarkies en E. M. Herweijcn winnen w. n. o. van E. Heldring en F. v. d. Lip; L. v. Dort en J. Klusmau s). C. B. Duyster én J. Huizinga 61, 64; B. "Wambtekcr en J. W. Henny sl. Th. L. Verstoet en J. B. Agerbeek 61, 63; J. Kroese en G. Bonn sl. H. Hoppe en V. P. Uri 6 62; G. van Hoeften en E. Heldring sl. K. J. J. Lotsy en F. Drijver 64, 8 Tweede ronde: E. L. Sarkies en E. Herweijer sl. L. van Dort en J. Kinsman 6—0, 6—0 POSTDUIVEN. „De Vooruitgang." De posl.duivenvereeniging „De Vooruit gang" te Nieuwkoop hield Zondag een wedvlucht vanaf Lage Zwaluwe. De dui ven werden in vrijheid gesteld 9.30 uur, aankomst eerste duif 10.49.20 uur. Ie prijs J. Leliveld; 2e pr. A. Akerboom; 3o pr. P. van Koert; 4e pr. J. Leliveld; 5e pr. H. van Zanten; 6e pr. H. Akerboom; 7e pr. J. Middelkoop; 8e pr. G. Voorsluis; 9e pr. A. van Houten; 10e pr. A. van Koert; lie pr. A. van Houten; 12e pr. G. Voorsluis 13e pr. G. Voorsluis; 14e pr. J. Voorsluis. Aankomst laatste duif 1.34.49 uur. Lüe^TWAART Een noodlanding. Te Zaandam moest gister een militair watervliegtuig wegens een lek aan het benzine-reservoir een noodlanding op het Noordzeekanaal nabij de Hembrug doen. Nadat het reservoir aan de artillerie-in richtingen hersteld was, heeft het vlieg tuig, dat van het vliegveld de Kooy kwam. de reis vervolgd. VOOR DE VROUWEN. Verirouwen en wantrouwen. Vertrouwen in onze medemenschen heb ben wij noodig om de samenwerking, het verkeer met hen, mogelijk te doen zijn. Zonder vertrouwen geen geluk, geen blij moedigheid maar slechts pessimisme verbittering. Wij -moeten leven bij ver trouwen. Er komen uren in het lev waarin ons niets anders overblijft dan een stil vertrouwen, een hevig-groot vertrou wen, dat wij als een gebed in ons levendig houden.... in uren van beproeving. Ver trouwen.... op de kunde van den genees heer, aan wien we liet leven dat ons zoo dierbaar is, hebben toevertrouwd vertrouwen, en ons vertrouwen helpt door de uren van angst en lijden; en als ons vertrouwen drijgt aan het wankelen te gaan, zenden wij ons gebed ten hemel, dat ten slotte toch niets anders is dan een jyete van vertrouwen. We vertrouwen op de eerlijkheid, op de kennis, op de deugdzamheid van hen, wien wij onze kinderen ter opleiding geven. Eveneens stellen wij vertrouwen in hen, die ons hun diensten bewijzen om wille van hun levensonderhoud. Begin in ieder geval met aan dezen een onbepaald ver trouwen te toonen; mocht het in hen ge stelde vertrouwen beschaamd worden, blijf nog geduld hebben. Juist het bewustzijn, dat er iets goeds en nobels van hen ver wacht wordt, kan hun wil sterker maken en ze zouden zich ten laatste schamen, niet aan uw verwachtingen te beantwoor den. I Maar toon iemand eens door woord of houding dat ge niets van hem verwacht, dat hij nergens toe deugt, dat hij onbe kwaam is tot goede daden, ge kunt er bij na altijd zeker van zijn, dat uw wantrou wen het goede, dat nog op den bodem van zijn hart sluimerde heeft verstikt en ver- morseld. Ge hebt dan alle veerkracht vernietigd en moeilijker is, het voor zulk-één weer 03 te 'staan en zelfvertrouwen te krijgen, dan het geloof in zijn zedelijke kracht te ver liezen. O, zij die wantrouwen zaaien, richten honderdvoudig leed aan, want het wan trouwen woekert voort en tiert welig in dc harten van vele menschen. Er is geen zekerder en treffender mid del om iemand zedelijk te dooden, dan hem, zonder grond, te wantrouwen. Tracht zoolang ge kunt te gelooven in de oprechtheid van anderen, in de eerlijk heid van hun streven en bedoelenen' zoo uw vertrouwen ooit geschokt wordt, helpt weer opbouwen Werkt mede om de undamenten van die ziel te schragen. Wie ons vertrouwen verbeurd heeft, maar daar over oprecht leedwezen betoontwacht onze steun om tot een beter, leven te kunnen geraken. Wij moeten die hulp niet aanbieden in den vorm van verma ningen en wijze lessen, maar door een goede, aangename verstandhouding te doen ontstaan, waardoor het gebeurde niet als een hoogen muur tusschen ons blijft. Neen, willen wij iemand, die zwak en willoos is, werkelijk zedelijk opheffen, dan mogen wij hem nooit zijn fouten ver wijten of hem op te richten en tot een nieuw leven te voeren. Dat moet lang zaam in hem zelf klaar en duidelijk wor den en de zuiverheid van uw streven zal hem beter helpen, dan uw uitgesproken woord. Vertrouwen is een der mooiste zaken in het leven, die den zwaar- beproefde nog een glimlach om den mond kon toove- ren en een glans in het oog. Vertrouwen- 8tellen in het goede en schoone van de aarde, maakt het leven dragelijk ja, zelfs mooi. ERICA. Taftzijde. Welk een gewichtige rol speelt de taft zijde dezen zomer in de dames-mode. Maar dan de lieht-kleurige taftzijde in hoofdzaak, zooals: geel-groen, koper-groen de rose, groen in vele nuancen, bleu, waarbij meest een hoed in dezelfde kleur gedragen wordt. Heel gracieus doen de toiletjes van effen taft in deze moderne kleuren, waarhij kantgamcering wel het meest domineert. Vroolijker nog en jeugdiger zijn de jurkjes van geruite taft. Welke aardige kleur-samenstellingen treft men er onder: echt aparte nuanceeringen! Zoo zag ik een leuk. jeugdig modelletje, waarvan bet RSij nlsapiit's LaxeertafeSeïieis regelen zonder Kramp of Pijn uw Stoelgang. Doos 60 et. Bij Apoth. en Drogisten fond geel was en de ruiten waren samen gesteld uit de kleuren: blauw, amandel- groen en bruin. De frontsluiting over de horst was omlijst met een plisseersel van blauw. Deze jurkjes ziju meestal deux- pieces, en van een zeer eenvoudig maaksel daar de stof zoo goed als geen garneering behoeft. Gecompliceerder zijn do japonnen, waarbij een overjapon gedragen wordt. De onder-japon bestaat uit een nogal eenvoudig-model, met wijdte in het rok- gedeelte. Voor materiaal bezigt men meest zijde, van een levendige kleur. De boven-japon is van een rag fijne, donkere stof: zooals Crêpe Georgette, zij den-voile en dergelijke^ Do kleur van de ever-japon kieze men in liarmonieerende tint van de onderjurk. Zoo zal een onder japon van beige zijde met een boven- japon van bruine voile een zeer smaakvol geheel vormen. Do over-jurk wordt van voren diep uitgesneden tot aan do taille- lijn, zoodat de stof der onder-japon een soort van vest imiteert. Aardig is het de hovenjurk met een >«**'e van de andere slof af te zetten. Het rokgedeelte van dc overjurk be staat veelal uit zeer fijn plisseersel, soms onderbroken door gladde achter- of zij baantjes. De schoentjes hij de wandel toiletten gedragen, toonen een eindelooze variatie in lede. De modellen zijn niet zoo uitcenloopend, vandaar dat de fabrikan ten liet in de leersoorten gezocht hebben. Slangenleer verwerkt met kalfsleder, hagedissen- 01 krokodillenleder versierd met opgestikte biezen van lakleder. Voor het sti-and prefereert men schoentjes van Panama-stroo, waarop soms geschilderde motieven zijn aangebracht. De luxe stijgt werkelijk ten top. TRIX. De zerg vopr de naaimachine. Ook een naaimachine heeft zorg en een goede behandeling noodig, als men e.r ten minste geruimen tijd. plezier van wil heb ben. En dit doelt nog niet zoozeer op een regelmatig kundig onderzoek van een repa rateur als wel op de geregelde verzorging van degene, die de machine gebruikt". Op vaste tijden moet de machine ge smeerd. worden, gewoonlijk is eens per maand voldoende, bij veelvuldig gebruik echter meermalen. Men neme daarvoor een spuitje met naaimachine-olie en volgt de handleiding, die bij iedere machine wordt erstrekt. Vooral het schuitje heeft met zorg toegevoerde olie noodig. Nadat de machine gesmeerd is, moet men het ,teArccl aan olie, dat uit de ver- chillende gaatjes druipt, zorgvuldig af drijven en een oud lapje stof een paar ma len doorstikken om te voorkomen dat nieuw goed door vetvlekken beschadigd wordt. Ora de machine tegen stof en vuil te be veiligen moet men ze steeds afgedekt hou den. Dadelijk na gebruik plaatst men de kap er weer over er aandacht aan schen kend, dat men die steeds aan de goede zijde plaatst. De goederen, die gestikt worden, laten draadjes, pluisjes en stof achter cn voor men de machine gaat ge bruiken moet men aan de onderzijde al dat vuil verwijderen en het schuitje met een borsteltje afschuieren. Men kan dan gelijk de spelden verzamelen, die gewoon lijk in de bak onder de machine te vinden zijn. Een naaimachine, die verwaarloosd is en in slechten staat verkeert, kan men een behandeling met parafine geven. Daar door zal de roest en de stroefheid verdwij nen en de machine met minder krachtsin spanning toch weer zachter werken. Met en schrijfmachine-borsteltje kan men de bijna onbereikbare plaatsen behandelen doch voordat men de machine weer in ge bruik neemt moet men de parafine goed afwrijven en weer met olie bespuiten. ULELERLE! DE LES VAN DEN WAARD. Het was blijkbaar de eenige of althans de voornaamste herberg van het dorp, voor zoover men van een dorp kon spre ken in deze losse verzameling van ver uit elkaar staande, naar alle kanten gerichte huizen. Maar hier kwamen verschillende wogen en punten uit den omtrek hijeen en boven dien stond er de kerk, die het eenige hoo- ge gebouw in de gansche omgeving was. Ook de herberg, die het nog niet ge waagd had, den naam: café aan te nemen, doch enkel het opschrift: „Vergunning", met den naam van den eigenaar droeg, was een lang, lang gerekt huis, met daar- oor een breeden, platgeschoten linde boom, die juist gebloeid had en haar ko gelronde vruchtjes met de langwerpige schutblaadjes loom omlaag liet hangen. Op het goeddeels met gras begroeide plein, als men die vlakte zoo zou willen noemen, was niets te zien dan een dikke luie hond, die zich lag te vervelen en als tijdverdrijf naar een a-lieg hapte en een paar kippen, die ijverig krabbelden om dan met schokkende koppen weer wat ver der te stappen. Plotseling stond de hond op en deed een beetje ongerust naar de drie mannen, die langs een der paden ter zijde van de kerk naderden. Hij kende ze niet en gevoelde zich derhalve verplicht door een brommig blaffen te verklaren, dat hij op hun bezoek niet gesteld was. Toen ging hij Aveer liggen, scherp toe ziend, wat die indringers in deze lande lijke rust nu eigenlijk aycI van plan Avaren te doen. Dit Avisten zij blijkbaar zeiven niet goed; ze bleven slaan, keken links en rechts, Hinderwet. B. en W. van Leiden, brengen tor meene kennis, dat door hen vergun^ verleend aan R. L. Kallenberg en Sb verkrijgenden tot het uitbreiden' vaJ banketbakkerij in het perceel Hat, straat No. 01. LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdie..,, apotheken wordt van Maandag 5 en met Zondag 11 Juli a. s. genomen door de apotheken van de R G. H. Blanken, HoogCAVoerd 171, Tefe 502, en D. J. van Driesum, Mare 71] lefoon 406. cn staf praatten even met elkander naar de deur der herberg. De kleinste, 'n driftig mannetji voorop en rammelde aan de deurlj juist op de manier, die niet geschikt! om haar open te krijgen, zoodat de i» de, die heel lang en mager was, lieE hulp kwam, terwijl de derde, 'n dikh kalm bleef staan kijken, hoe de twee deren dat klaar zouden spélen. Het gelukte ten slotte, de deur ging en ze betraden de gelagkamer, lerwjjj hond achter hen aansloop, om te zoij tlat er niets onbehoorlijks zou gebeuij Het was een laag, langwerpig vertrekt een buffet aan den langen wand, -wal len en tafeltjes, een oud, ZAvaar hiljari aan de muren platen met paarden ii schillende houdingen, henevens groolei jetten van verkoopingen en verpachtii Maar eenig menschelijk Avezen was niet te zien, noch een bezoeker, noch kastelein of huisgenoot. De drie vreemdelingen gingen zitten en staken een sigaar op, terwijl kleinste 'n paar malen „hallo" riep der andere uitAverking, dan dat de nogmaals door gebrom zijn ontstemming kennen gaf over 't feit, dat hij middagrust werd gestoord. Als 't lang duurt, zei de dikke, al een paar malen bcgeerig naar het hu! had gekeken, dan bedienen Ave ons-zeii maar. Of Ave loopen weg, verklaarde kleine, waarop de lange zijn beenen strekte, tevreden met de rust na een ly wandeling, Avelke ze hier in elk ?|i vonden. Kijk, een kerk, zei hij, terwijl naar huiten staarde. Ze hebben toch overal kerken. E11 waar dient het tm Je kunt toch zelf je weg wel vinden dj liet leven. Ik zeg maar, ieder moet eigen paadje maken, dat is 't beste. - Och, verklaarde de dikke, dat isii eens noodig, er zijn al paadjes en w; genoeg, je neemt er maar een, dat jep lijkt, want het is toch allemaal helzpK - Of, zei de kleine met zijn slem, je neemt er heelemaal geen, (hl nog gemakkelijker. Ik heb me nooit k godsdienst bemoeid, en ik ben cr ger.: hij gebleven. De dikke schudde langzaam 't hoofd. - Neen, zoo denk ik er niet over. mensch weet nu-eenmaal, dat er eené aan zijn leven komt en Avil dan wel fê vraag stellen, Avat ér na den dooi' hem gebeuren zal. Maar ik geloof, alle kerken even goed zijn. Ben je pre', stantsch opgevoed, blijf dan protestant,! als de menschen hier gewoon zijn bü de Roomsche kerk" te gaan, nou, dan dat ook goed. - En, vervolgde do lange, als je heii maal niet naar de kerk gaat, is 't goed. Laat ieder vrij blijven, om te te zooals hij denkt dat het goed is, dan te alles Avel terecht. De dikke draaide zich 'ns om. „Ij" Avaar blijft nu die herbergier. Kijk, staat hij. Hè, haas heb je niets tk ons te drinken?" De kastelein, een oude boer. impelig gezicht en slimme oogjes, nu nader. Ik wou de heeren niet storen in gesprek. Wat believen de heeren? Ze te hen zeker al een aardig eindje geloof1-- Ja, haas, antwoordde de dikke,y te ver naar onzen zin, maar Ave zün ei?-- lijk een beetje den weg kwijt. Je moei straks eens vertellen, hoe Ave het gam Aveer aan het naaste station, komen, autobussen of zooiets zul je hier wel hebben." Gélukkig niet; maar Avat zal bet z? De smaken ook op dit gebied van dij1 bleeken uiteen te lopen, maar ieder worden voldaan en spoedig zalen zc te praten over hetzelfde onderwerp, zooeven Avas aangeroerd. Alle drie bleven hij hun eigen s punt; de kleine verklaarde, dat hij had aan 't geloof, de lange verdedigd"®j vrijzinnige beginselen en dc dikke dat je wol een godsdienst noodig had,®1 dat het er niets toe deed, tot Avelke ker» belijdenis iemand behoorde. De kastelein stond stil te luisteren knipte nu en dan met zijn oogjes, 18 er soms een ondeugend glimlachje zijn rimpelig gezicht trok. Ziezoo, Ave moeten Aveer eens op-5^ pen, zei de kleine, terwijl hij rukje opstond en zijn glas leegdronk, nu zal die oude baas ons 'n9 den wijzen. De oude haas kneep nu zii11 bijna geheel cn al dicht, terwijl hu paar stappen dichterbij, kwam. Hij knikte even, hield zijn hoofd s" en zeide toen op verlegen loon: Ja, dat is nog niet zoo gemat» want het is yoor elk van de heeren schillend. Toen zweeg hij weer, omdat hijT dat er opmerkingen zouden komen. De kleine viel dan ook terstou' „Wat is dat nu voor onzin? We toch allemaal naar hetzelfde sla Ja, dat is ook zoo, zei het j wel

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2