I1WATTA5 mans zijn do velden in dc omgeving af gezocht Alles echter nog vergeefsch. Be wogen zijn niet door soldaten der militaire politie, doch door Rijks- en gemeente-po li lio afgezet. Het signalement is overal doorgeseind. Het in ons vorig nummer ge geven signalement kan nog worden aan gevuld. Do man is 1.G5 M. lang. Hij valt op door zijn cenigszins ingedrongen hoofd. Hij heeft een frissehe- kleur. Hier en daar hccff hij puisten in het gelaat. Borghans beweerde, dat het eostuum, dat dc moor denaar aan had, grijs is. Do militaire po litie is echter van mcening, dat do kleur donkfi blauw is. Vast is komen tc slaan, dat do aanval met voorbedachten rade ge daan is. Het stuk ijzer, een soort zwaren Engtlschen sleutel, waarmede do moord heeft plaats gehad, moet vooraf van een andere plaats gebracht zijn naar den var kensstal, dien do man aan het uitmesten was. Kcnigo dagen geleden had dc ver dachte nog aan zijn bias gevraagd of hij „bchiessers", dat zijn patronen, in huis had. Ld. Zaterdag had li ij gezien hoo de boer ecrr lied rag van 1300 opborg in de lade van de kast. Die lade heeft hij open gebroken, doch do hoer had do 300 reeds vroeger naar hoven gebracht. Een aangenomen dochter van Borghans is nog komen verklaren, dat zij zich des middags aan de hoevo vervoegde om de fiets van de vrouw te balen. Zij zag toen den knecht uit huis komen aansnellen. Do man viel en was erg zenuwachtig. Zij had hem nog „Du domino Kerl" toegevoegd en had dc fiets genomen om naar Heerlen to rijden. Vermoedelijk was de moord toen juist gepleegd en is do man, toen het mcisjo vertrokken was, weer de woning binnengegaan om do inbraak te plegeix Nacjer wordt gemeld, dat de politie te Voerendaal, waar do verdachte een rela tie met een golrouwdo vrouw onderhield, een militair zakboekje en een portret van hem heeft gevonden. De directeur van het opvoedingsge sticht „Avereest" hooft aan de politic me degedeeld, -dat hij vermoedt, dat de moor denaar A. Wakker heet en niet A. Wak ken. Hij is geboren in September 1004 en hield tot 1923 in het opvoedingsgesticht verblijf. Tevens kon een zuiver signalement van Wakker worden opgegeven. Do justitie heeft heden verlof gegeven tot do begrafenis van het slachtoffer. Vrouw Borghans was in October 20 jaar geworden en was moeder van drie kinde ren, waarvan het jongste vier maanden is en het oudste drie jaar. Men meent ten slotte lieden ren spoor ontdekt to hebben, dat naar België leidt. Dc inbraak met roof tc Megen. Nadere b ij z o n d o r h e d e n. In het stadje Megen aan de Maas is, gelijk reeds kort gemeld, in den nacht van Vrijdag op Zaterdag een misdaad ge pleegd, welko groote gelijkenis had kun nen krijgen met den» beruchlcn dubbelen moord in Wychon, indien niet do slacht offers, zij het onbewust, thans aan een voor hen gunstiger verloop hadden mede gewerkt. „De Crt." vermeldt nog dö volgende bijzonderheden. Jn do Putstraat to Mogen woont de G7- 'jarigo G. J. Ma rijnen met zijn 73-jarige zuster Johanna. Do "man is hulpbehoe vend en do vrouw ernstig ziek. Zij staan als niet onbemiddeld bekend en leven van do opbrengst van hunne landerijen en an dere bezittingen. In verband met den toe stand van de vrouw werd den laatsten tijd door buren bij doze gewaakt. Vrijdag nacht werd dit* liefdewerk verricht door do 48-jarigo Maria van Zoutekeet, ter wijl bovendien oen 19-jarigo achterneef, 'Adriaan Remmen, in dc woning sliep. Omstreeks 2 uur des nachts hoorde Ma ria van Zoutekeet onraad. Een inbreker was over het muurtje of de poort van het erf naast do woning geklommen en had getracht de achterdeur to forcceren. Toen dit niet gelukte had hij een ruit ingesla gen en zich zoodoende toegang verschaft tot het achterhuis. Maria van Zoutekeet kwam hier op het gerinkel van het val lende vensterglas toegoloopen en werd door don inbreker, die gemaskerd Was, aangegrepen. Hij trachtto haar een prop in den mond te stoppen, verwondde haar aan het gezicht en sloeg haar neer. Ver volgens verschafto hij zich toegang tot do kamer, waar de oude man sliep. Inmiddels haddon twee, eveneens ge maskerde handlangers zich, vermoedelijk langs denzelfden weg, toegang tot do wo ning verschaft en het drietal begon on middellijk met het forcceren van de lin nenkast, staando in de kamer van Marij- non. Do zieke zuster, dio in een aangren zende kamer sliep, werd wakker en strom pelde do kamer binnen, waar do inbre kers aan het werk waren. Weldra kwam hier ook do vrouw, dio in het achterhuis mishandeld was; de wond aan haar ge laat was niet ernstig. Do menschen wer den door de gemaskerde mannen be dreigd geen geluid te geven, daar het an ders slecht met hen züu afloopen. In een bedstede naast het ledikant van den ouden man sliep do 19-jarige neef. Hij kroop onder do matras en hield zich daar muisstil. Eerst \s ochtends oni half- zes uur heeft de maréchaussee hem on der do matras vandaan gehaald. Ten aanschouwo van do bewoners heb ben de inbrekers, nadat zij in do linnen kast niets hadden gevonden, vervolgens oen kleinere kast, staande naast het bed, opengebroken en uit oen geldkist ruim 1500 aan bankpapier ontvreemd. Daarop zijn zij mot hun buit verdwenen. Nadat zij vertrokken waren liebben de bestolenen den veldwachter gewaar schuwd, die den burgemeester met het ge beurde in kennis stelde. Een politiehond van den rijksveldwach ter (e Rosmalen volgdo een spoor tot liet oude klooster, doch raakte 't daar kwijt Men leidt daaruit af, dat do daders daar per rijwiel hun weg vervolgd hebben. Ver moed wordt, dat de daders In do omgeving van Megen gezocht moeten worden. Zij moeten ter plaatse bekend zijn geweest en ook het foit, dat zij zich alle drie ge maskerd hadden, wijst daar op. Ernstige fraude in Rotterdam's haven bij toeval ontdekt. Door een toeval is dc centrale recher che te Rotterdam op het spoor gekomen van een knoeierij in de haven, die van zeer ernstigen aard is. Het betreft het in de boekjes van losse arbeiders der haven- reserve afstempelen van taken, die niet verricht zijn. Daardoor zijn over oen groot tijdsverloop verschillenden havenarbeiders bedragen uitbetaald, dio huil niet toekwa men. Het ernstige is, dat deze knoeierijen geschiedden door een walbaas, die dienst deed als tijdschrijver en dus optrad als chef van de havenarbeiders. Toen aan het kantoor in de .Tobshavcn der Schccpvaarlvereeniging Ztiid een der havenarbeiders werd uitbetaald, zcido de ze, dat een te hoog bedrag in zijn boekje was aangeleokend, daar er taken waren afgestempeld, dio hij niet had verricht. Een ernstig ondezoek volgdo en men ontdekte, dat in do hoekjes der arbeiders, dio voor do firma D. Barger en Zn. had den gewerkt, herhaaldelijk afgesteippcl- do taken uitgcwischt waren. Do walbaas-tijdschrijver A. S, dio in dienst dor firma Burger en Zoon, de boekjes afstempelde, werd voorloopig aan gehouden en zoowel uit zijn bekentenis als uit do verklaringen van verschillende havenarbeiders is gebleken, dat hij ge regeld in do havenreserveboekjes der losse arbeiders taken afstempelde, welko niet verricht waren, waarop aan het bureau Jobshavcn der Scheepvaarlvereeniging „Zuid" uitbetaling volgdo. Naar hij ver klaarde, is hij het eerst op 7 Augustus 1925 met deze fraude begonnen. Hij had van een der havenarbeiders geld geleend en do som, vermeerderd met c-en aanzien lijke rente, terugbetaald door. een taak in diens boekje af te stempelen, welke niet was verricht. Dc betrokken havenarbeider beschouwde het als een teruggave van ge leend geld en prüatto er verder niet over, zoodat ontdekking vrijwel was huilenge sloten. Toen do walbaas A. S. zag, hoe ge makkelijk deze fraude gepleegd kon wor den, ging hij er toe over van verschil lende havenarbeiders geld te leenen en dat op dezelfde wijzo terug te betalen. Do geldschieters hadden er voordeel van daar zij in den regel meer terug ontvin gen, dan zij geleend hadden. Reeds eenigen tijd was het opgevallen, dat A. S. voor zijn doen veel to groot leefde. Hij had een motorfiets en maakte groote verteringen. De firma Burger kan nog niet opge ven, hoe groot het bedrag der schado is. Maar daar de verdachte sinds Augustus 1925 er geregeld mee doorging, moet het zeer aanzienlijk zijn. Een der havenar beiders had hem to kennen gegeven, niet langer van deze voordeeltjes gediend te zijn.'En toen hij hem do vorige week we derom oen taak afstempelde, die hij niet had verricht, stcldo hij den chef van het kantoor Johshaven op do hoogte. Naar allo waarschijnlijkheid is A. S. niet dc cenige, dio zich op dezo wijzo be voordeelde, en meent men van doen te hebben met een handelwijze, die in de ha ven is ingeburgerd. Eveneens wordt ver moed, dat A. S. nog op andere wijzo zijn inkomen wist to vermeerderen, n.l. door buiten medeweten der arbeiders dezen in den tijd, dio zij door de eene firma zijn aangeuomen, voor oen andere firma te laten werken. Het gebeele bedrag, dat do tweede firma betaalt, komt dan ten goedo aan den walbaas. Ten slolto wordt A. S. verdacht de hand te hekben in een sluikhandel van whiskey voor Amerika. Na zijn bekentenis te hebben afgelegd, is A. S. voorloopig weer op vrije voeten ge steld Het is niet onmogelijk, dat na de ontdekking van dezo fraude oen begin is gemaakt met do opsporing van oen ge heel, warnet van knoeierijen in do Rotter- damsclie haven. Het onderzoek wordt daarom op groo te schaal voortgezet. „Do Crt." Jongetje overreden en gedood. Zaterdagmiddag is op den hoek van 2de Schuytstraat on Groot Hortoginnelaan te 's-Gravcnhago een droevig ongeval gebeurd dat'aan oen G-jarig jongetje liet leven go- kost heeft. Omstreeks 2 uur reed daar een auto van den Gem. Reinigingsdienst. Op een gege ven oogenblik was het noodig, dat de auto achteruit reed. De chauffeur gaf signalen c-n reed vervolgens zeer langzaam achter uit. Hij kon natuurlijk niet weten, dat do G-jarige Willem F., wonende in do Obreclit- straat, die achter de wagen aan het spelen was, op den auto geklommen. Toen de chauffeur den auto in beweging zette, viel 't knaapje door den schok ei* af cn kwam onder den zwaren wagen terecht. Het wiel ging hem over het hoofd, liet ventje be kwam zoodanige verwondingen, dat het bijna op slag dood was. Do politie achtte geen termen aanwezig proces-verbaal legen don chauffeur op to maken, daar verschillende getuigen ver klaarden, dat hij aan hot ongeval abso luut geen schuld droeg. De onbewaakte overweg. De arbeider E. J. Boom uit Wilp-Acli- terhoek is Donderdag deerlijk verminkt aan de spoorbaan gevonden bij den onbe- waakt»?u overweg in de Broekstraat to Voorst, aldus lezen wij in do „Zutphensche Courant". Zijn rijwiel lag geheel vernield raast hem. Aangezien de man doof is, wordt vermoed, dat hij den trein niet heeft hooren aankomen en toen gegrepen is. Do man werd hij zijn broer, die dichtbij woon de binnengedragen. Zijn toestand is nu vrij goed. Het is gebleken, dal de machinist niets van het ongeluk heeft bemerkt. Zaterdagavond heeft een onbewaakte overweg nabij Meppel bijna een slachtof fer geëischl. De heer Woldman reed met zijn knecht huiswaarts. Nog maar nauwelijks op dc spoorbaan, bemerkte do knecht den snel trein uit Groningen in de onmiddellijke nabijheid. Fluks sprong hij van den wagen en trok het paard zijwaarts, waardoor de wagen zwenkte. Op hetzelfde eogenblik greep dc locomo tief het voertuig, dat geheel versplinterd werd. Woldman werd van den wagen geslin gerd en bekwam, behalve enkele hoofd wonden, een hersenschudding. Knecht en paard hieven ongedeerd. Verdronken. De Groningsche tjalk „Ambulant" is Vrijdag op de rcede van Albue (Denemar ken) aangekomen. Kapitein Fekelder rap porteert, dat zijn broeder 31 Mei in de Langelandsbelt is overboord geslagen en verdronken. Nekkramp. Tc Venlo heeft zich een geval van menin gitis met doodelijken afloop voorgedaan. Het slachtoffer, een 23-jarig jongeling, is na kortstondige ziekte hedennacht overle den. Stelling ingestort. Vrijdagmiddag waren drie personen t.w. G D., S. K„ en A. 13. bezig om tegen een pand aan de Appelmarkt te Schiedam een stelling to plaatsen. Zij bevonden zich hiervoor op een nood stelling van ongeveer 6 meter hoogte, toen plotseling do stelling zich begaf, waar door do drie mannen vielen cn zicji ernstig bezeerden. Met verschillende breuken en kneuzingen zijn zij per brancard naar het Gemeente-Ziekenhuis vervoerd. Aanrijding. Zaterdag is nabij liet militaire kamp to Millingen op den Amersfoortschen straat weg een auto, bestuurd door den lieer L. M. van Asch van Wijk, in aanrijding ge komen met den huzaar L., die te ^jard ge zeten, zich op dien weg bevond. Do berij der bleef gelukkig ongedeerd doch het paard werd zoodanig verwond dat het moest worden afgemaakt. Noch den heer Van Asch van Wijk noch den huzaar treft in dezo eenige schuld daar het paard, gchichtig geworden, op het laatste moment voor den auto sprong. De vermiste loodsschoener niet gevonden. Na het onderzoek, dat de duiker Van Drimmelen uit IJmuiden heeft ingesteld, is, naar V. D. meldt, gebleken, dat het wrak niet afkomstig was van den lood/ schoener „Terschelling II", dio op 25 Nov. 1.1. met man en muis was vergaan, doch van het s.s. „Otto", dat 23 jaar geleden op de kust van Terschelling is gestrand. De Roosendaalsche klopgeesten. Men schrijft aan do „N. R. Cit.": Do klopgeestengeschiedenis to Roosen daal duurt nog steeds voort. Gisterenavond laat verdrongen zich honderden cn hon derden nieuwsgierigen in don omtrek der Julianastraat, zoodat do politic met extra versterking do orde moest handhaven. Er werd echter niets gehoord of gezien, zoo dat te middernacht de belangstelling al lengs verminderde. Do woning bleef echter onder doorloopendc bewaking van een dub bele wacht politieagenten staan. Te circa 1 uur des nachts begon eensklap s met zekero hevigheid het geklop en gebons weer en wel zoodaiiig, dat het weer ver to hooren was. Nu eens was het boven, dan weer onder, nu eens op buitenmuren, dan binnen op den schoorsteenwand of deuren of vloeren. Do agei)ton stelden wederom een ernstig onderzoek in. Er werd echter riets gevonden. Na eenigen tijd verminder de het geklop, doch togen half drie begon het spel weer opnieuw en weer met groote hevigheid. Hot duurde lot omstreeks vier uur in den morgen. De agenten hebben omtrent een en ander wederom ambls- eedigo verbalen ingeleverd. Dat een en ander niet bevordelijk is voor de rust in Roosendaal, behoeft geen beloog. De dolste verhalen doen thans de ronde. Velen laten zich zelfs door al de vertelsels van do wijs brongen en hechten geloof aan spookgeschiedenissen, die vroeger jaren in sommige gedeelten der gemeente zouden zijn voorgevallen. In de omgeving van het bewuste huis zijn zelfs vele gezinnen, die zich nauwelijks ter ruste durven begeven. Velen echter ook staan zeer "Sceptisch) te genover hetgeen voor zou vallen, alhoewel het vreemd in zijn werk gaat en er nog geen verklaring voor is gevonden. Om zekero redenen echter wordt te bevoegder plaatse, het vermoeden van een kunstig bedrog, niet al to ver weggeworpen. Het vergaan van de Bruinisse 24. Men schrijft uit Enkhuizon aan de „Stand.": Vrijdagmorgen is liet lijk van den 56- jarigen schipper van Gilst, dio Woensdag avond met zijn 18-jarigen zoon zoo jam- .merlijlc om liet leven kwam, te Wervershoof aangespoeld en direct naar Enkhuizon ge transporteerd. Daar bevond zich nog liet lijk van den zoon, waarna beide lijken in drenkelingenkisten zijn gelegd. Inmiddels hadden de stoonivisschers, welko het wrak van de B. R. U. 24 hadden gelicht, hun vaartuigen met mosselen gc- visclit en legden te Enkhuizen aan. Daar werd het. verongelukte vaartuig met zijn droeven last aan de sleep vast gemaakt. Het was een zeer aandoenlijk gezicht, toen onder groote belangstelling van het talrijke publiek, de sleep vertrok. Uit alle vaartuigen woei ton teeken van rouw do Nederlandsche driekleur halfstok. Het wrak van de Y»E 9 heeft men nog niet kunnen lichten. Wel heeft do beton- cingsboot hiertoe reeds een poging gedaan, maar deze is mislukt Een stuk werd van de voorsteven afgebroken en het zeil werd geborgen. Voor het overige wordt gevreesd, dat er aan dit vaartuig en zijn motor door dit incident belangrijke schade zal zijn veroorzaakt. Hei werkt zich gedurig die per in den grond. Plotselinge ongesteldheid. Voor de rechtbank te Zwolle heeft Don derdag terecht gestaan do eigenaar van een exportslachter ij te Sleenwijk: hij" zou in de week van 14 tot 19 September 1925 de 48-urige werkweek overtreden hebben. Eenige arbeiders werden gehoord, o.w. ook de 23-jarige slagersknecht Harm Mulder. Men wees hem er op, dat hij voor den ma joor van de Tijksveldwacht Bolt een andere verklaring had afgelegd. „Och", zei hij, „dio Bolt schrijft maar wat op, die zet maar wat neer." Do president vermaande hem ernstig wgens dezo uitdrukking. Plotseling werd Mulder doodsbleek, hij legdo zijn armen op het hekje en liet daar hot hoofd op rusten. De deurwaarder geleidde Mulder de zaal uit. Eenigen tijd later kwam hij terug, nog heel bleek, maar toch in staat om te spre ken. Ieder dacht, dat zijn ongesteldheid te wijlen was aan vrees voor ontslag, of voor wat anders. Dc president vroeg, waarom hij plotse ling zoo onwel was geworden. Benepen klonk het antwoord: „Ik had mijn pruipi doorgeslikt." Er is zelden zoo gelachen in de rechts zaak Edelachtbare discussie. In den raad van Korlenhocf is do na leving van de hondenbelasting lor sprake gekomen. Do veldwachter, die blijkbaar liet recht lot meespreken in de discussie heeft, verklaarde: „Ik zal alle honden die ik zie "bekeuren, maar dan moet er ook zonder aanzien des persoons mee gehandeld wor den als ik hier kom er mee!" De heer Van Doorn vindt die honden- verordening flauw. „Stel dat jo nu een zoet hondjo hebt dat om 9 uur 's avonds binnen moet zijn." De heer Bakker wist nog iets anders, waar ook eens op gelet dient te worden. Axie de Ronde heeft zijn terrein afgeras terd met prikkeldraad. Toen hebben er verscheidenen aau dat draad zich opge haald en daaroinN is hem gezegd dat hij vóór iederen draad een lat moest span nen. „Maar Arie do Ronde is een brutale man en wat deed-4o nou, hij had al een stuk land genomen, dat hem niet toekwam en nu maakte hij de palen met de lallen weer een stuk verder. Daar moet iets le gen gedaan worden." De heer Van Doorn: „Dat zog je nu om dat het Arie de Ronde is. Maar kijk is verder in de gemeente- Krijn Voorn doet het zelf ook en die heeft in '25 zelfs do verordening helpen maken." De heer Voorn: „Nou maar De lieer Van Doorn: „Jij moet als raads lid het voorbeeld geven." Do lieer Voorn: „Als niemand liet doet, doe ik het ook niet." Do heer Van Doorn: „Dat is toch niet netjesl" Vóorzitter: „Nou hecren, ivo zullen ze aanschrijven en dan proces-verbaal opma ken." Stem: „Maar dan allemaal.!" Dó heer Bakker: „Maar denk er om> ik kom over een dag of drio-hier om te ill-* fornieeren of het gebeurd is." De heer Van Doorn meent echter, dat het bij Arie de Rondo zoo erg niet is met dat prikkeldraad. De lieer Bakker: „Nou, maar er zijn veel klachten gekomen van lui, die hun jas scheurden." Do heer Van Doorn: „Dan moeten zo maar midden op den weg loopen." Daar heb je niks mee te maken De beraadslaging in den raad van Mook over het voorstel om het salaris van den gemeente-geneesheer dr. Leuring te bren gen van 100 op 300 por jaar, heeft tot een klein incidentje geleid. De heirok ken geneesheer die als toehoorder aanwe zig was, viel n.l. den Voorzitter in de rede over de bezoldiging met do woorden: „daar heb jo nik9 mee te maken." Daarop liet do Voorzitter hem buiten de deur zetten. De Mookerheide verkocht. De raad van Mook heeft besloten tot verkoop van een gedeelte der Mookerheide aan de Vereeniging tot Behoud van Na tuurmonumenten voor 26.316.85, zulks onder beding, dat den menschen uit do ge meente niet kan verboden worden er zand to halen, de bestaaudo wegen niet mogen verlegd en afgesloten worde, en de toegang tot do bosschen ïyet dan met goedkeuring van B. en W. mag gesloten worden. Buatenl. Berichten Een slachtoffer der wetenschap. Het onderzoek der X-stralen Hoeft een nieuw slachtoffer geëischt, dat. gevoegd kan worden bij do lijst van zoovele geleer den, die hun leven gaven voor dc lijdende menschheid. Abbé Tauleigne, pastoor to Pontignyj is namelijk op 56-jarigen leertijd als slachtoffer gevallen. Pastoor Tauleigne was professor aan het klein seminarie te Joignyj en heeft een groot deel van zijn leven gewijd aan het onderzoek der X-slraleu en van do radiologie. Reeds meerdere malen heeft pastoor Tauleigne bij dit onderzoek ernstig letsel cpgeloopen, zonder dat hij zich daardoor evenwel van zijn werk liet terughouden. Dg stichting Carnegie erkende zijn ver diensten op dit gebied door hem in 1923 toe te kennen de zilveren medaille vau ver dienste en een som van 5000 francs. In samenwerking met do heeren Ducre- tet en Roger heeft de overledene uitgevon den een dispisitief, die het door middel van een Morse-toestel mogelijk maakte dc lee- kens der droodloozc telegrafie, die door een koptelefoon werden ontvangen, nauw keurig te Tegistreeren. Ernstig auto-ongeluk te Geeraardsbergen. Zaterdagavond omstreeks half zeven kwam een vrachtauto der brouwerij „Con cordia" van Gecraarsborgcn bij Antwerpen ÜHIÊZailDEW BIEDEDEELIH6 dLSV^-REEP Beter dan Goed: DE BESTE den stoilon „Ouden Steenweg" afgereden. De chauffeur wilde vaart temperen en remde te snel, waardoor dc remmen bra- ken en de auto in 'f wilde weg den weg afrende. De helper, die naast den chauf feur zat, vermoedende dat zo terecht zou den komen in de huizen onder aan der weg, sprong van het voertuig af en ont- wrichtlo in den val zijn schouder. l)o chauffeur, A. de Smet, zag oen aantal kin deren spelen op den weg en toeterde tot do kinderen wegliepen, waarna hij het voor beeld van zijn makker volgde. Do auto sloeg een zwaren arduinen paal omver cn liep het huis binnen van A, Schanten, herbergier. Geheel do voorgevel van het huis wenl ingebeukt waardoor do zoldering inviel, Gelukkig zaten dc twee oudjes in liet ach terhuis koffie to drinken en waren er op dat oogenblik geen bezoekers in het café. De chauffeur brak enkele ribben. Antwerpsch cliamantkoopnian verdwenen? Bij de rechtbank te Antwerpen is een aanklacht ingediend tegen oen diamant handelaar ter stede, dio verdwenen is niet diamanten ter waarde van 150.000 gulden, Avelko aan verschillende kleine kooplieden toebehoorden. Groote hitte in Iridic. In Madras heerscht een buitengewoon groote liilte. Do temperatuur bereikte in do schaduw een hoogte van 110 gr. Fah renheit. Onder de vele slachtoffers zijn twee Europeanen. Oproer in Zuid-China. Volgens het „Journal" bevestigen de berichten, ontvangen aan het ministerie van Buitenlandschc Zaken van do Fran- sche vertegenwoordigers in Zuid-China, dat er hevige oproeren zijn uitgebroken in Yunan uit haat tegen de vreemdelingen. Tiet is nog niet vastgesteld of een groot aantal Franscho bezittingen en missies geplunderd zijn. Diamantvondsten in het Lichtenburg- district. Een bericht omtrent de rijke diamant- vondsten in alluviale gronden in het Licli- tenbürgdlstrict heeft stroomen diamant-, zoekers daarheen doen vloeien. Er zijn reeds meer dan vijfduizend Europeanen en vijftienduizend inboorlingen op den drie mijl langen heuvelrug apn liet zoeken en voortdurend komen er met auto's en allerlei andere vervoermiddelen nog nieu we fortuinzoekers aan. Op liet stuk grond, dat de eigenaar van do uitgestrekte lan derijen, waartoe dezo heuvelrug behoort, voor zich heeft gehouden, is reeds een groot aantal diamanten gevonden. Wolkbreuk in Oklahoma. In hel Noord-Westen van den staat Oklahoma heeft Donderdagavond een zware wolkbreuk, vergezeld van een mag- netischeu storm, gewoed. Zeventien gebou wen zijn ingestort; een schade van 300.000 dollar is aangericht. ingezonden Stukken (Buiten verantwoordelijkheid derRe.lactiol Het badhuis in „Tuinstadwijk Nu de raad onzer gemeente zich hoogst waarschijnlijk binnenkort bezi" zal hou den met de vraag, of liet besluit van 1920 cm in „Tuinstadwijk" een badhuis te bou wen, al moeten uitgevoerd of teruggeno men, is liet zeker gewenscht, dat wij een en ander medcdcelen betreffende dezo zaak. In 1920 brachtén B. en W. bij „Ingeko men stuk 271" pracadvies uit op een ver zoek van de woningbouw vereeniging „Tuinstadwijk", „inzake de verkoop aan „die vereeniging van een terrein gelegen „aan en nabij de Heerenstraat cn voor do „stichting van een badhuis en 200 wonin gen." Dit pracadvies luidde gunstig cn ia do zitting vUn 2 Augustus 1920 besloot do Raad het verzoek toe tc staan. I3ij geen enkel raadslid stuitte liet voorstel van 13. en W. op principieel verzet. Nieina*i<' op perde het ideo de bouw van de wo' *cn wèl, maar van het badhuis niet to staan. Zonder hoofdelijke stemming wd ten slotte met algemeenc stemmen voorstel van B. en W. aangenomen. Een bouw- en expoitatie-rekening, ook van bet- badhuis, was aau den Raad overgelegd ge worden en overeenkomstig dc door onzo vereeniging gemaakte raming wcr<l gere kend op een jaarlijksci tekort op do ex ploitatie van het badhuis van 3000 gulden» Men vraagt zich af, hoe liet mogelijk is» dat één op deze wijze genomen besluit n» G jaar nog op begin van uitvoering moet wachten. Dat ons bestuur voor het traineeren niet de uitvoering niet verantwoordelijk kail worden gesteld, mccni n wij in alle be scheidenheid te mogen vaststellen. R®' heeft inct een waar Jobsgeduld afgekeurde tcekeningen naar do prullcmand verwe zen en door nieuwo vervangen. Toen dé tcekeningen naar genoegen waren, kwam de misère met de exploitutio-rekeninjfr Herhaaldelijk werden* hierop aanmerkin gen gemaakt en zetten architect en be stuur er zich toe om door het maken vim cene nieuwe rekening dc bezwaren van B»

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 4