DE TUSSGHENPERSOON Tweede Blad. Maandag 7 Juni 1926 KERKNIEUWS het eucharistisch congres te chicago. Het vertrek der Pauselijke Missie uit Cherbourg. De Parijsche redacteur van de ,,Msbd." seint d.d. Zaterdag: De „Aquitania", die hedenavond uit Cherbourg naar Amerika vertrok, voert een buitengewoon uitgelezen gezelschap met zich. Een groot aantal Europeesche kardina len en bisschoppen, die naar het Eucharis tisch Congres te Chicago reizen, vergezel len den pauselijken legaat, kardinaal Bon- zano. Jvarn. Bonzano is gisteren te Parijs aan gekomen met den sneltrein uit Bome, ver gezeld van Mgr. Caccia Dominioni, pause lijk majordomus: Mgr. Palica, aartsbis schop van Philippi, en Mgr. Respighi, prefect van de ceremoniën. Te Parijs werd de hooge legaat aan het station ontvangen door Mgr. Valeri, zaak gelastigde van de nuntiatuur te Parijs, die omgeven was door een groot aant-al perso nen uit de katholieke wereld, w.o. de graaf van Montenont, president van de pontifi cale ridderschap, en de vicomte De Wall, secretaris-generaal van de pauselijke ka- merheeren. De pauselijke legaat heeft zich onmiddel lijk naar het paleis van den kardinaal aartsbisschop van Parijs begeven, alwaar 'n begroeting plaats had en waar reeds tal van kardinalen en bisschoppen aanwezig waren, die zich met hetzelfde schip zich naar het congres zouden begeven. De pauselijke legaat heeft, alvorens uit Parijs te vertrekken, de volgende verkla ring afgelegd: ..Het Eucharistisch Congres te Chicago zal grandioos worden. Men heeft mij zulks verzekerd en wat ik van de Amerikanen weet doet zulks ook voorzien. Tk ken Amerika goed, daar ik gedurende 10 jaren, nl. van 19121922 apostolisch ge delegeerde was. De kardinaal wees er op, hoe de Ameri- kaansche katholieken buitengewoon god vruchtig zijn en hoe van de toestanden in 'Amerika voor de meeste Europeesche lan den veel te leeren valt. Tn een land, waar de katholieken in dé minderheid zijn met geen 20 milliocn op een bevolking van 110 millioen, hebben zij zich weten te doen eerbiedigen. De katholieken zorgen daar zelf voor wat noodig is voor de uitoefening van den gods dienst en verzekeren het. bestaan van dc geesteliiken van de liefdadige werken met epn buitengewone edelmoedigheid. Zij hebben een levendig en daadwerke lijk geloof, waarom ik ze altijd heb be- wonderd. De religieuse congregaties, kunnen daar ginder «nderwijs geven, zonder de minste moeilijkheden." Toen het hooge gezelschap to Parijs vertrok, bleek, dat aan de reis deelnamen, behalve de pauseliike legaat, kardinaal Bonzano, (vereezekl van de Romein«u4ie prelaten): Z. Em. de kardinaal-aartsbis schop van Parijs. Dubois: kardinaal Faul- haber, aartsbisschop van München; kardi naal Reig T Casanova: karnidaal Piffl aartsbisschop van Weenen; verder mgr. Czernoch, aartsbisschop van Boedapest, mgr. Reioel, oud-kanselier van Oostenrijk; mgr. Chaptal. de vreemdelingen-bisschop te Parijs: mgr. Przezdgieckj, aartsbisschop van Podlochië; mgr. Leynaud, aartsbis schop van Algiers; mgr. Orante, bisschop' van Mansmgr. Delabar, particulier secre taris van het aartsbisdom te Parijs en ver-: der een groot aantal andere prelaten on. hooggeplaatste geestelijken zoowel uit Frankrijk als uit den vreemde. Mqr. H. van de Wetering naar Chicago. De Aartsbisschop van Utrecht, Mgr. H. FEUILLETON. Roman van E. F. BENSON". (Nadruk verboden). 3) „Het is allemaal larie en onzin met jouw gezondheid, Philip," zei ze, „je zoudt zoo sterk zijn als ik, alsjejemedi- vijnfleschjes in den vuilnisbak gooide en aU je goed voedsel nam in plaats van de vuiligheid waarmee je je vol propt. En dat Joyce haar dagen liever bij jouw door brengt dan met dansen en te flirten met al de aardige jonge kerels van Londen is heelemaal niet waar, want je weet heel goed dat jij zelf haar hier opgesloten houdt om je kussen te dragen en je medi anen af te meten en je parapluie op to «teken—" Joyce onderbrak deze opsomming van haar meidenplichten met een lach. „Grootje," zoi ze, „hoeveel klonten •uikerï" „Drie als ze flink groot zijn," zei mé- Trouw AYroughton beslist. „Vertel ons Wns, wat er in de stad gebeurt, meneer Craddock." Arthur Craddock had de gewoonte zich •angenaam voor te doen als het hem Aoordeel opleyerde en hier had hij drie ttenscken, waarmee hij op vriendschappe- 'Jtcn yoet wilde staan: Philip Wroughton :n Wl"'e van ^en Reynolds, Joyce, ter 0 van haarzelf, en mevrouw Wrough- °n em reden van zelfbescherming. van de Wetering heeft heden de reis naar Chicago aanvaard, ter bijwoning van het Eucharistisch Congres. Mgr. begeeft zich in den namiddag *pcr auto van Utrecht naar Rotterdam. om dan onmiddellijk scheep te gaan. Z. D. H. wordt vergezeld van zijn secretaris, den WelEerw. heer J. v. d. Rnrg. Bij aankomst to New-Tork op 17 Juni blijft Mgr. dien nacht aan boord, om den volgenden dag per trein naar Chi cago te vertrekken, waar de aartsbisschop den 19en arriveert, een dag voor den kardinaal-legaat Bonzano. In de stad van het congres logeert de Aartsbisschop ten huize van den Zcer- Eerw. Heer Van Meertum, van de orde van Premonstreit, den pastoor der eenige parochie van Hollanders aldaar. Mgr. volgt voor 't overige het reisplan, dat door het comité voor dit congres is uitgewerkt. Op 3 Juli gaat Mgr. te New- York weder aan boord voor do thuisreis, en op 12 Juli is hij weder te Rotterdam terug. »,Ctr." Het latijn op het Eucharistisch Congres. De taal van het oude Rome, welke de officiële taal van de kerk is, zal een bij zondere nlaats innemen tusschen de vele talen welke op het Internationaal Eucha- ritisch Congres te Chicago zullen worden gesproken, ook daarom, wijl officieel is hekend gemaakt, dat er een Latijnsehe seetie zal zijn voor de priestersdeélnemers van de geheele wereld. Een bijeenkomst, met enkel redevoeringen in het Latijn, elk gevolgd met een debat in dezelfde taal. is wel geheel zonder precedent in de Ver- eenigde Staten. Om hel internationaal karakter van het Congres heeft men het passend gevonden, ten minste één bijeen komst te houden waaarop prelaten en priesters zich met elkander in dezelfde taal zouden onderhouden. De Latijnsehe. sectie van het congres zal het schouwspel bieden voor Amerika.msche priesters en gebaarde Grieksclie bisschoppen in de zelfde taal sprekend met Spaansche mon niken en door de zon gebruinde mis^ouc.- rissen van Tndië en Afrika. LAND- Eli TUINBOUW ENGELANDS INVOERVERBOD VOOR VLEESCH. Vertrouwd op het Belg. attest. Op verzoek van de Nederlandsche ver schepers, zullen de met het stoomschip „Schokland" teruggezonden Belgische var kens, waarbij verdachte exemplaren voor komen. vooreerst nog te Rotterdam blij ven. De verschepera hebben aan de Belgi sche autoriteiten verzocht, een inspecteur naar Nederland te zenden, om te Rotter dam in hun bijzijn een onderzoek in te stellen. Immers zijn de varkens voorzien van een label, waarop staat, dat de Belgi sche gezondheidsdienst het betreffende dier in alle opzichten gezond verklaart. Nederlandschp verschepers van Belgi sche varkens leggen er den nadruk op, dat zij geheel te goeder trouw zijn geweest Zij meenden veilig te kannen exportee ren, na kennis te hebben genomen van het Belgische attest. Ten einde nu met het oog op de schade de verantwoordelijkheid te knnen vaststellen, achtte men het noo dig, een inspecteur van den Belgischen Keuringsdienst er van te overtuigen. Conferenties op het Departement van Binnenlandsche Zaken. In verband met den ernst van den toe stand, ontstaan door het verbod van in voer in Engeland van geslacht vleescli, hebben in de laatste dagen verschillende besprekingen plaats gehad in het Depar tement van Binnenlandsche Zaken met be langhebbenden bij den vleeschexporthan- del, producenten enz. Dr. Ten Sande, in specteur van den veeartsenijkundigen dienst in algemeenen dienst, die, zooals gemeld,in opdracht van minister Kan naar Londen is vertrokken, in verband met deze aangelegenheid, wordt hedenavond uit Engeland te Den Haag terugverwacht. Nog wordt vernomen, dat juist in deze dagen twee leidende personen in Engeland op het gebied, waartoe de onderhavige zaak behoort, overleden zijn, n.l. Sir Ste wart Stockman, chef van den Veterinairen dienst en de voorzitter van de commissie in zake het mond- en klauwzeer, mr. Lei Bfa man. „Beste mevrouw," zei ïuj, „de Btad lijkt op een brandend fornuis. De hitte is een marteling geweest en ik hoop dat ik er een of andere zonde door geboet heb. Het ergste is, dat ik mijn geheugen heb afge vraagd wat ik gedaan zou hebben om die vlammen te verdienen, maar zonder suc ces. Het schijnt, dat ik bijna onbehoorlijk deugdzaam geweest ben. Wat denkt U, juffrouw Joyce, dat ik zou hebben kunnen misdoen?" Joyce deed de drie groote klonten in de thee van haar grootmoeder on lachte weer. Ze voelde wel altijd een zekere physieken afkeer van den dikken, biceken man, maar ze moest erkennen dat hij dik wijls aardig kon zijn. „Hoe kan ik dat weten?" zei ze. ,.lk ben uw biechtvader niet." Mijnheer Craddock herinnerde zich dat hij waarschijnlik niet veel eten zou krij gen en nam daarom een groot zacht gesui kerd broodje. „Tk bied U oogenblikkolijk de betrek king aan," zei hij, „hoewel ik werkelijk niets te biechten heb. U zult er een sine cure aan hebben. En toch was het, wol- beschouwd, mijn eigen keus dat ik in de stad bleef en het was er ook' wel aardig. Ik vermoed ook dat de hitte van het for nuis waaraan ik ontsnapt ben, mijn ge noegen van hier op dit heerlijke grasveld te zitten in de schaduw en de koelte van uw praehtigen plataan, vergroot. En zoudt U mij na de thee weer mee willen nemen in uw boot, zooals den laat sten keer? Ik heb daar altijd een visioen van overge houden, waarin U er uitzag als een Vic toria van con of ander Grieksch fries en ikzelf, liggend op de kussens als als een Eerherstel voor Holland. Nader meldt de Rotterdanischc corr van de „Tel.": Rotterdam is volkomen ge rehabiliteerd wat betreft de beschuldiging, als zouden met inoud- en klauwzeer be smette, in Engeland ingevoerde varkens van Rotterdam afkomstig zijn. Toen het s.s. „Schokland" in de Rolter- damsche haven arriveerde, zijn onmiddel lijk de directeur van het Abattoir, dr. G. G. J. Weutsholz, en de lieer K. de Vink, inspecteur van hel Zuidelijk doel van Zuid Holland van den Veeartsenijkundigen Dienst, aan boord gegaan. Men vond tien varkens, die inderdaad te Rotterdam wa ren geslacht, doch er was geen enkel spoor van besmetting bij deze dieren ge vonden. Dat was trouwens ook de verwacb ting, want de keuring aan het Rolterdam- scho abattoir is buitengewoon streng, vooral wat de exportdieren betreft. Er waren 261 varkens, die uien via Bel gië ingevoerd had en daarbij beeft men besmetting aangetroffen. De pooten der dieren waren verwijderd. Men weet niet, of do afzenders dit hebben gedaan dan wel of zulks in Engeland is geschied, opdat men een bewijs in handen heeft. Aan den kop heeft men echter geconstateerd, dat do dieren lijdende zijn geweest aan mond en klauwzeer. Den minister van Landbouw heeft men met deze 'ontdekking in kennis gesteld, waardoor spoedig do logenstraffing zal volgen van de bewering van den Engel- schen minister van Landbouw, dat de in voer van de besmetting aan Rotterdam zal hebben gelegen. De Hollandsche var kens zijn naar het abattoir gebracht, ter wijl de Belgischo zending in verzegelde wagons retour is gezonden. Aan boord van de „Schokland" bevond zich ook een zending groenten. Deze is te gelijkertijd teruggezonden, doch de verla ders weigeren deze te lossen, daar de groenten thans bedorven zijn. Wij hebben ons tot vleeschexporteurs ge wend. die door bet verbod van invoer in Engeland ten zeerste getroffen zijn. Men was van meening, dat het verbod niet lang gehandhaafd kan worden, daar men het in Engeland niet huiten den vleeschinvoer kan stellen, omdat het eigen land te wei-* nig voortbrengt. Mocht liet invoerverbod langen tijd ge handhaafd blijven, dan acht men dat voor Nederland een groote ramp. Eigenlijk vond men het onbillijk, dat Nederland door een invoerverbod is getroffen, wijl immers de besmetting afkomstig is van Belgische varkens. AVij zijn, zoo deelde men ons mede, het slachtofer van onze eigen welwillendheid. België verbiedt den invoer van Hol- landsch vee, maar wij zijn wèl zoo goed, om transito van in België geslacht vee toe te staan. Dat is ons thans noodlottig ge worden. Om nie strenge keuringeischen, die wij stellen, te ontgaan, slachten do ex porteurs in Esschen (België), waar de eischen lang zoo hoog niet zijn. Het feit, dammen varkens, die aan mond- en klauwzeer lijden, heeft laten passeeren, zegt boekdoelen over de wijze, waarop daar de keuring ter hand wordt genomen. Herkeuring van dezo transito varkens vindt hier natuurlijk niet plaats. Blijkbaar is men in Engeland van mee ning, dat zulks wel het geval is, andera zou men de besmetting van Belgische die ren niet aan Rotterdam hebben toege schreven. Wellicht, dat het gebeurde van thans er toe leidt, dat men hier to lande ook transito-diereu in hot vervolg aan een herkeuring onderwerpt, alvorens den uit voer naar Engeland toe te staan. In kringen van vleeschexporteurs is men van meeniug, dat een verbod van in voer of doorvoer van Belgisch vee naar Nederland zeer spoedig te verwaohlen is. Waar komt „Bloembollencultuur Nog alt ijd een vraag Zooals men weet, besloot de Gemeente raad van Haarlem f 100.000 beschikbaar te stellen, indien de zetel „Bloembollen cultuur" te Haarlem blijft. Nadat het hoofdbestuur ébrst met een plan gekomen was om den grond van Pol man Mooy aan den KI. Houtweg aan te koopen voor dc stichting van een eigen gebouw, is even vóór de algemeene verga dering een nieuw aanbod van de gemeento Heemstede ontvangen. Voor f 75.000 kan ..Bloembollencultuur" de villa „Spaar en bejaarde maar nuchtere Silenus." Mevrouw Wroughton vond deze rede, daar zij niet tot haar gericht was, voor haar smaak te lang. „Die platboomde booten zijn lcelijke on comfortabele dingen," merkte ze op. „Ze kruipen vooruit met een mensch die met een stok staat te poken en te roeren in den modder on de palingen op den rivier bodem en het water van zijn plaat laat druppen op een ander. Gister ben ik er met Joyce op uit geweest en een van haar groote honden zat op mijn schoot en de andere lag te hijgen op mijn rok, terwijl de zon het merg uit mijn beenderen braad de. Als je mij op de rivier wilt hebben, goef me dan een motorboot die vooruit gaat in plaats van den halven tijd achter uit." „Ik denk dat ik het vanavond niet to frisch zal hebben in de boot, Joyce," zei baar vader, „als ik op één na do dikste .deken meeneem die ik hier heb. Of mis schien zou het voorzichtiger zijn om ze allebei roe te nemen. Wil je ervoor zorgen, beste, als je klaar bent met do thee en wil je ze ook zeggen dat we een kwartier later dineeren? Danwkan ik voor het eten nog een klein bectjo yusten. Laat ons maar dadelijk gaan. Breng ook een van mijn dekens voor meneer Craddock mee, hij zal het misschien wat kool vinden na de hitte van de stad. Ik heb gemerkt, me neer Craddock, dat een deken Shetland- schc wol je warm houdt zonder zwaar te zijn." Bij deze hygiënische voorzorgen van haar zoon verloor mevrouw Wroughton haar geduld. „En breng voor mij mijn hoestpastilles I Hout" en een gedeelte van den tuin koo pen, terwijl Heemstede dan op den over- bl ij vend en grond een villapark zou stich ten Daarop heeft het hoofdbestuur van „Bloembollencultuur" alsnog „Spaar en Hout" gekozen, zoodat het plan, oin don grond van Polman Mooy te koopen, weer werd opgegeven. Nu rees evenwel de vraag, of hel aan bod van Haarlem ook geldig is, als „Bloem bollencultuur" naar „Spaar en Hout" te Heemstede gaat. Het hoofdbestuur van „Bloembollencultuur" heeft zich tot B. ou AV. van Haarlem gewend, om zich er van te overtuigen, dat, bij vestiging op „Spaar en Hout", de beloofde ton gegeven wordt. In de raadsvergadering van AVoensdag is hierover geen woord gezegd. Bij onderzoek bleek ons, dat er nieuwe moeilijkheden gerezen zijn, die liet onmo gelijk maken, reeds nu een beslissing te nemen. Een ingewijdo wees ons er op, dat liet toch zeker ook in hel belang van Heem stede is, dat „Bloembollencultuur" op „Spaar en Hout" komt. Maar het gemeen tebestuur van Heemstede toont dit niet in daden. Een der Haarlemsclie raadsleden deel de ons nog mede, dat de kwestie van „Bloembollencultuur" ook verward is ge worden door do nieuwe moeilijkheden in zake do grensregeling. Ons standpunt is zóó, aldus dit raadsbesluit: Haarlem heeft een ton beloofd en al gaat „Bloembollen cultuur" nu naar „Spaar en Hout', wij houden ons woord gestand. Maar Haar lem wil ook niet meer dan één ton geven. Bij het verrekenen van de schadeloosstel ling met Heemstedo kan wel eens blijken, dat „Spaar en Hout" aan Haarlem niet één ton, maar misschien wel anderhalve ton zou kosten. Dit is natuurlijk onze be doeling niet. Haarlem zal dus geen defini tieve toezegging doen vóór do zekerheid bestaat, dat het offer aan „Bloembollen cultuur" aan do Haarlemsche gemeente kas niet meer dan een ton zal kosten. „Tel." Gemengde Berichten De watersnood. Inzameling Alg. Comité. Bij de Algemeene Watersnood-Conunis- sio is tot nu too aan giften ingekomen een bedrag van 4.465.149. Weer een inbraak in de mijnstreek. Geldkist uit de slaapkamer m-eegenomen. De mijnstreek doet den laatsten tijd wel van zich hooren. Vrijdagnacht is weer eens ingebroken, nu in de boerderij van de weduwe Rux te Schinveld. De dieven, want naar de voetstappen te oordcelen zijn het er twee geweest, zijn binnengedrongen door een achterdeur van een schuur, waarvan zij den grendel heb ben uitgehakt. Door een venster zijn zij toen in de keuken van de woning geklom men. De boerderij wordt door do weduwe Bux en haar zoon bewoond, die beiden op do tweede verdieping sliepen. De dieven zijn vervolgens in de slaapkamer binnenge drongen, zonder dat moeder of zoon iets bemerkt hebben. Daar hebben zü zich be zig gehouden met een kist, waarin een bedrag van circa f 10.000 aan baar pa pier geld, ceniigo hologes, een gouden broche, en andere gouden werken en voorts acten en bescheiden. Dezo kist hebben zij kalm medegenomen. De zoon hoorde eerst onraad toen de dieven de trap afgingen. Onmiddellijk trachtte hij hen te achterhalen. In do schuur gekomen zag hij nog een licht flik keren, maar daar gekomen waren do die ven reeds verdwenen. In de nabijheid werd nog een leege portemonnaie gevon den, waarvan de inhoud ook door de die- mee, Joyco," zei ze, „en mijn overschoenen en mijn kleine pelsmuts, en mijn digestic- pilleljes en het drankje voor mijn lever. En vergeet mijn watjes niet om in mijn ooren te stoppen en de druppeltjes voor mijn oogen. Do heer sta mij hij, Philip! Jij en je Slictlanddckons „Tk1 benijd U uwe gezondheid, beste moeder," zei hij, „ik wenschte alleen maar dat U er mij wat meer van had overge daan." Mevrouw Wroughton was klaar met haar thee en ging met Joyce de.Shctland- dekens halen, zoodat de twee mannen al leen achter bleven. „Joyce zal over tien minuten hier zijn mot do boot," zei haar vader, „en in don tuBschentijd zou ik eens graag met U pi aten, meneer Craddock. Ik heb eens na gedacht over den verkoop van den Rey nolds U herinnert U ons gesprek nog toen U den laatsten keer hior was -- en ik ben tot tie conclusio gekomen dat het mijn plicht is om het te doen. Ik voel dat ik den aanstaanden winter behoorde door te brengen in een warm cn zonnig klimaat waar ik een kansje zou hebben om mijn verwoeste gezondheid eenigs/.ins te her dellen. Maar dat zou natuurlijk geld kos ten en mijn ongelukkige armoede maakt het geheel onmogelijk, tenzij ik iets kan verkoopen. Ook Joyce, het arme kind, zal genieten van ccn groolero levendigheid en heeft zoo weinig aan haar leven, hoewel ik weet dat de stilte en de eenzaamheid hier voor haar gecompenseerd worden door de onverdroten zorg die ze voor mij heeft. Ik kan wol zeggen dat ze me niet zoo heel voel jaren meer zal behoeven te verplegen. I Al wat ik kan doen ïs die zoo weinig vor- uit de radio wereld. Programma's voor Dinsdag 8 Juni Hilversum, 105 0 M. 12.00 Politieberichten. 6.307.30 Engclsche les door den heef Fred Fry. 7.00 Politieberichten. 7.45 en 10.00 Persberichten. 8.alO R. K. Rndio-Oniroep. Concert d«>or I'.et K. R O.-kwartet. De dames Mia Tilibo riano, I.ouiso AVijngnarden, viool en alt, de hoeren Henri Tibbo, viool. Jan Wog<M maker, cello. Spreker: Prof. Dr. Fred. Sas* sen, leeraar te Roldnr l. Sonate voor piano en viool. Cesar Franck. Allegrotto ben moderato. Allegro Recitalivo fantasia, Allegreto poco mosso. Mia Tihhe OK T ouise AVijngaarden. 2. Rede door Prof. Dr. Ford. Sassen, over: Blaise Pascal. 3. Divertimento. Mozart. Trio voor Viool-alt viool-cello. Allegro Adagio Menuet to an dante menuetto-Allegro. Henri Tibbe, I.ouiso Wijngaarden en Jan Wagemaker, 1 Serenade. Ernst von Dohnany. a. Mar ria-Romanze, Tenia con variazioni, Ron* do (finale) Henri Tibbe, Louise AVijngaar den on Jan Wagemaker. Da von try 1600 M. IJ-201.20 Het Radio-kwartet en soIi'jm ten (sopraan, bariton, cello). 1 202.20 Orgelconcert van de St. Tawrence Jewry. 5.35 Schoollezing: Elemenlarv mtisio and musical appreciation. 4.20 Lezing: Holidays with a car 4.85 Muziek van liet Marble y'vh Pa-" vilion. 5.35 Kinderuurtje. 0.20 Dansmuziok. 0.50 Omroep voor Europa (Toespraak in de meeste Europeesche talen, ook in hot Nederlandsch). 7.20 Tijdsein Big Ben, wcerber.. nieuws. Lezing in de Fransehe taal. 7.45 Sonate no. 17 in F en No. 32 in D van Havdn. Piano. 8.00 „Monsieur Beaucaire", van F. Lonsdale. 9.50 AVeerber., nieuws. Lezing: Music end the ordinary listener. 10.20 Derde en vierde acto van „La Uo- liomo", Afseheid8voorstolling van Daino Melba. 11.2012,20 Dansmuziek door de Lon don hand. R a d i o-P a r i s, 1750 M 12.50 Concert T.ucien Paris (piano, viool, cello). 5.05 Concert. J. Jolv, viool, T.. Iladisso, cello. M Camot, piano. 8.20 Engelsche les 5.50 Concert, Orkest Könlgswusterhauson 1300 M. R.50 Orkestconcert. Concert C-mol op. 37 van Beethoven, Piano on 9e Rymphohio van Mahler. Orkest. Daarna nieuwsher. Brussel 486 en Antwerpen 265 M 5 20 Orkesteoncert 8.20 Concert van do Stc. Royale dc Zou logic. 9.00 Causerie. 9.30 Hervatting van hot concert. 10.20 Nieuws. Antwerpen 9.20 AMaamsche lezing. Miineier, 4 10 M 1.352.50 Werken van Loonvallo, Mas* ragni. Puccinf. Orkesteoncert. 4.50 Svniphonieën van Mendel «olm 5,20 ,,T)ie unheimlieho Erfindung", schets in 1 acte. 6.35 Spnansche les, 7.208 00 Italiaansche les. 8.20 Declamaties. 0.20—1040 Voordrachten door Robot] Nonnenhrneh. 10.40 Nieuwsberichten. velend voor haar te maken als mogelijk is. Waarlijk ,het is voornamelijk om harent wil dat ik erover denk dc schilderij to verkoopen."' Hij zweeg een oogenblik cn stal: een siga ret aan mot een vreemden geur dio een heilzame uitwerking moest hebben tégen hooikoorts. Evenals veel inonsehon, hecht to hij veel waarde aan zijn oigen verklarin gen en geloofde hij zo bijna zoo gauw als ze gedaan waren. En ook bij dezo gclo genhoid verbeeldde hij zich, voor zijn si garet goed cn wel n^ji was, dat zijn plan nen oni te overwinteren in een warm kli maat, tenminste gedeeltelijk, gr maakt wa ren om wille van Joyce. „Als ik mij wel herinner noemde I* een zékere Bom dio U meendo dal ik kon krij gen voor het portret van mijn overgroot moeder," zei hij. „A'ijfduizend pond? AVui dat het bedrag? Ik heb geen hoofd voor cijfers. Ja. En ccn Amerikaan, niet waar? Ik wil er niet aan denken dat mijn schil derij naar Amerika zou gaan; maar anno mcnschcn zooals ik mocton er niet ou ge ven bestolen en geplunderd te worden door het Gouden Westen. AVaarsehijnliik zal het opgehangen worden iri een of ander abattoir, waar aan den oenen kant ossen binnen gedreven worden on aan den ande ren kant vleeseh in blik op den trein wordt gezet. En voor dezen keer is mijn moeder het eens met mijn besluit om het te ver koopen. Zij zegt dat ik mij dc luxe niet kan permitteeren om zoo'n grnolo clièquo in ee.n lijst aan den inuur to hebben han gen." (Wordt vervolgd.) ven was meegenomen. Dadelijk werden de buren en de ge meentepolitie gewaarschuwd, die een ach tervolging instelden in do richting van de grens, welke daar vlak bij is. Mon mocht echter niet liet geringste resultaat boeken. Later in don morgon vond men bij do grens do leego kist, welko nog de acton en bescheiden, de gouden voorwerpen en oen biljet van 100 bevatte. De rest van het geld was echter verdwenen. Vermoe- veer 2800 a 3000 gulden. De roofmoord nabij Spekholzerheide. Op zoek naar don dader. Uit Heerlen wordt aan do „Tel." gemeld: Den gebeelon nacht is het onderzoek betreffende den moord op de boerderij „Groinhach" hij Spekholzerheide voortge zet. Men heeft met politichonden gewerkt en onder leiding van commissaris Offer-

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 3