"ingezonden jmgüjjfi sport" INDE» 1EDEDEEUG VILT DE GROOTE MODE l. v. ESCH Wzn. - Donkersteey 5 Hoeren Zoien en Hakken f f.95 Dames Zolen en Hakken f 1.50 ggr Binnen één dag gereed. geruïneerdenz. Dc voorzitter hamer de hard en lang maar het buitenlid liet zich niet tot zwijgen hameren en daar het, Zooals gewoonlijk in zulke gevallen, ecni- gc minuten duurde voor een der rijksveld wachters den rustverstoorder bij de klec- lon had, had de heer Pijper dc voldoe ning dat hij zijn hart althans goed kon luchten. Do voorzitter ging toen voort met de behandeling der conclusies en onmid dellijk bleekdat deze Pijper zijn par tij to vroeg had geblazen want toen pas zei do heer Iluys: aan de orde is de con clusie der commissie betreffende het adres van W. F. K. PijperVerlangt iemand het woord?... Niemand? Verlangt do Mi nister van Koloniën het woord? Ook niet? Dan is do conclusie zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Van „afhameren" was dus niets te merken, 't Betrof een zaak van den Indischcn accountant Pijper in/.alce onrechtmatige belastingheffing en gijzeling toen hij niet wilde betalen. Koninklijke Besluiten. Notariaat. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot nota ris binnen het arrondissement: Rotterdam, ter standplaats Rotterdam: R. L. Verhey, candid a at-notaris, te Rot terdam; Zwolle, ter standplaats de gemeente Zwolle: M. Meppelink, notaris, te Fijnaart; Middelburg, ter standplaats de gemeen te Kruiningen: J. J. van Dijke, candidaat- notaris, to Kruiningen; 's-Gravenhage, ter standplaats Schevc- ningen: J. J. M. Braun, candidaat-notaris wonende te 's-Gravenhage; 's-Hertogonbosch, ter standplaats de ge meente IIilvarenbeek: H. V. A. Pollen, candidaat-notaris, te Roermond; 's-Hertogenbosch, ter standplaats Mill: D. do Vries, candidaat-notaris, wonende te Cuyk; Assen, (er standplaats Emmen: Bo- fior, candidaat-notaris, wonende te Gro ningen. Tost en Telegrafie. Bij Kon. besluit is benoemd tot direc teur van het telegraafkantoor te Gronin gen II. C. Felser, thans adjunct-inspec teur der posterijen en telegrafie te Zwolle. Waarover „men lachte"! Een bericht uit het „Volk" van den Dootinchemschen correspondent: Woensdagmiddag vertrok een tram der „ZutphenEmmerik" uit 's-ïïeerenberg, die bebalVo een personenrijtuig ook en kele goederenwagens vervoerde, w.o. één beladen met halen lompen. Reeds hij het vertrek bemerkten enkele personen, dat (leze halen rookten. Ware het niet de „Zulphen-Einmerik" geweest, bemand met onderkruiperspersoneel, men had ze ker gewaarschuwd. Nu echter zei men niets en lachte. Ongeveer 4 K.M. verder, bemerkte hel personeel, dat het .achterste gedeelte van den trein in brand stond. Het bleek toen, dat aan blusscben niet meer viel te denken. Alles brandde schoon op. Ook van do wagon bleef niets anders over dan het geraamte. En „men lachte" vermoedelijk dubbel! Zulk een hoosaardige mentaliteit, die allerlei eventueel gevaar, ook voor ande xen, onverschillig laat groeien, veroordeelt zich zelf. Deze brandende wagon had onderweg onheil kunnen stichten ten koste van men- Bchen, die niets met dc staking hebben te maken —uen wie zon dan daarvoor mede aansprakelijk zijn geweest. „Men lachte" om een plocrtij, om in 'den dictionaire van het „Volk" te spre ken. Een onderscheiding. De heer Galesloot, redacteur van „Hot Centrum", dio onlangs zijn zilveren feest als journalist vierde, is begiftigd met hr' gouden kruis „Pro Eccle-ii et Pon- tifiee". Z. D. II. dc Aartsbisschop heeft den ju bilaris deze onderscheiding gisteren per soonlijk overhandigd, toen do lieer cn me vrouw Galesloot bij liet toedienen van het 1T. Vormsel in hun parochiekerk als pe ter en meter fungeerden. KERKNIEUWS I HM. WIJDINGEN. Z. D. U. dc Bisschop van Haarlem beeft heden in de Kathedraal van St. Savo te Haarlem de n.II. Wijding van het Subdiaconaat toegediend aan de volgende E.E. heeren: Th. van Baar, J. M. H. v. d. Berg, F. J. J. Bollinger, L. J. A. Boom gaard, A. A. de Bot, J. L Bonman, N. Th. 'J. Greitemann, G. Heemskerk, F. H. M. Lobman, S. Mol, A. M. Niekel, C. Nijsten, G. Pouw, A. G. J. v. Rooyen, W. R. Si mons, J. Stadegaard, A. Weber, G. J. iWesterkamp, G. J. H. v. d. Wielen, P. J. de Wit, H. D. J. de Wijs; en de H. Wijding van het Priester schap aan de weleenv. heeren: W. E. M. Bende, W. A. E. Bokeloh. J. J. Boon, Th. Buis, J. J. Eccken, G. P. N. Holtkamp, !A. Hooysclmur, B. J. van Houten, H. J. 'J. van Hussen, O. G. Kempen, G. Koning, •T. J. Kooy, S. Ligthart, J. G. v. d. Meer, G. P. G. Persoon, N. G. Pronk. N. G. de Rooy, J. P. M. de Sa in. H. M. van Schio, G. G. Standemeyer, E. Stolwijk, A. A. Trouwborst, O. Th. J. de Wit en W. N. Zijlstra. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem zal Dinsdag a s. geen audiëntie verloenen. LAMP- Oi TUINBOUW Mond- en Klauwzeer in Schotland. Ingevoerd door Ned. v arken s- carcassen. Volgens do Engelsche bladen zijn in Schotland do laatste dagen eenigc geval len van mond- en klauwzeer geconsta teerd, onder omstandigheden, welke al daar de verdenking hebben doen ontstaan, dat de ziekte is ingevoerd met uit Neder land geïmporteerde varkeus-carcasscn (dat zijn geslachte cn gehalveerde var kens). Den 22sten Mei werd hij vijf stuks hoornvee te Carluke (Kanarkshire) vast gesteld, dat zo aan mond- en klauwzeer leden. Twee dagon daarna (2en Pinkster dag) werden verscheidene geïnfecteerde varkenscarcassen aangetroffen in de op slagplaatsen van een hamcurer, die elke week via Leith Hollandsche varkenscar cassen importeert. Deze man bleek een broer tc zijn van den boer, onder wiens vee twee dagen te voren de ziekte was ge constateerd. Den 26sten Mei werden voorts to Kil marnock mond- en klauwzeer-leekenen waargenomen op carcasson, dio tegelijk met de eerstbedoelde te Leith uit Hol land waren aangenomen. Een ingesteld onderzoek wees uit, dat dezo carcassen, tegelijk met andere, in to taal 963 stuks waren aangevoerd met het stoomschip „Lanrick". Het geheel aantal, dat inmiddels reeds wijd cn zijd verspreid bleek, is daarop onmiddellijk echter ach terhaald. Van de 10 partijen zijn zes ge zond, doch vier besmet gebleken. Behalve (e Carluke en Kilmarnock, werden even eens besmette carcassen aangetroffen te Thorn hill (Dumfries) en Carlisle. Het Engelsche ministerie van Land bouw heeft onmiddellijk aan het Foreigh Office verzocht, stappen to doen hij do Ne- derlandsche regeering, ten einde maat regelen te verkrijgen, waardoor de uit voer uil Nederland naar Engeland voor komen wordt. Tot zoover de „Times" De „Manches ter Guardian" meldt nog, dat een inspec teur van liet Engelsche ministerie van Landbouw bij een bezoek aan Carluke de eerste mond- en klauwzeer-laesies ont dekte hij bevroren varkenscarcassen, die daar in do pakhuizen van een ham-curer veerden gedragen. Volgens dit blad echter waren deze be smette carcassen eerst twee dagen na het constateeren der ziekte onder Engelsch vee, Ie Leith aangekomen, zoodat do be smetting moest zijn uitgegaan van een vorige zending van dezelfde herkomst in de -afgeloopen weck. Ten slotte meldt dit blad nog, dat dc Harrison and Hctheringlon Auction Com pany onmiddellijk al haar vee-aankoo- pen heeft stopgezet. Schotland was -de laatste twee jaren vrij geweest van mond- en klauwzeer. Wij herinneren er aan, dat Schotland wekelijks ongeveer 2000 Hollandsche var- kenscareassen invoert. Overigens bestaat in ons land eon strenge uitvoerkeuring en de daarmee belaste rijksambtenaren zijn steeds in voldoend aantal in de grooto exportslachterijen en in de uitvoerhavens gestationneerd. Voor hot overige dient men de resultaten van het officieele on derzoek af te wachten. VOETBAL. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND Oefenwedstrijd Ned. Elftal. TJo Middlesex Wanderers hebben be richt gezonden niet met een voldoende sterke combinatie naar Holland te kunnen komen om aan het Nederlandscli elftal ten tweede male partij te geven. Het Ne derlandscli elftal zal nu Zondag a.s. te 4 uur een oefenwedstrijd in Den Haag spe len. Het Haagsche elftal zal de tegenpartij der oranjcploeg vormen. DIOC. HAARL. BOND. Seriewedstrijden R. K. Sportvereen. A.V.V. Het programma voor de seriewedstrij- d.en voor -Zondag a.s. is niet groot, door dat een paar clubs Zondag nog een com petitiewedstrijd te spelen hebben. Hierdoor kwamen 2 wedstrijden te vervallen, zoodat Zondag slechts 2 wedstrijden gespeeld worden. Voor de verliezersroude der le afd. ontmoeten Wilhelmus 2G.D.A. 2 elkaar, heide zullen hun best doen te win nen, daar de verliezer definitief uitge schakeld wordt. Voor de 3e afd. komen Wilhelmus 3Edoh 3 in liet veld, een wedstrijd, die het aankijken ten volle waard zal zijn, zoodat Zondag wederom vele toeschouwers verwacht worden. Het programma voor Zondag 30 Mei luidt dus: le Afdeeling. Wilhelmus 2—G.D.A. 2 2.30—3.30 uur 3e Afdeeling. Wilhelmus 3Edoh 3 3.434.45 uur 2en Pinksterdag werden eveneens eenige wedstrijden voor de serie gespeeld. Van 12 uur ontmoeten A.V.V. 3 V.A.P. I elkaar: dit was een spannende wedstrijd, daar heide elkaar niets toega ven. V.A.P. was ten slotte de gelukkige en wist vlak voor tijd het- wnnende punt te maken, waardoor zij zich in de volgende ronde plaatsten; do uitslag was 21. Om 2.30 uur heraden L. en S. 2Kra lingen 1 het veld; onder de keurige lei ding van scheidsrechter Xhoms werd een uiterst vlugge en mooie wedstrijd gespeeld, waarin beide partijen zich geheel gaven. Kralingen, dat over het geheel iels sterker was, wist ten slotte de overwinning uit het vuur te sleepen en plaatste zich door een 31 overwinning in dc volgende ronde. Als laatste wedstrijd stond op het pro gramma D.H.L. 4L. en S. 3; D.H.L. bleek, naar men ons mededeelde, met slechts een zestal spelers aanwezig te zijn, zoodat deze wedstrijd niet gespeeld werd en L. cn 3 dus reglementair de over winning behaalde; door oen comb, van A.V.V. werd toen tegen L. en S. xriend- Bchappelijk gespeeld, welke wedstrijd een gezellig verloop had; het was wederom' een aangename en prettige Zondag. WIELRENNEN. Leïdschc Ren- en Toerist-Vereeniging „Swift." Morgen zal er na bekendmaking van tijd een invitatie-wedstrijd gereden worden op de grasbaau van de Haagsche Renners club „Hollandia" gelegen langs de Vliet onder de Gemeente Voorburg. Daar zullen de A-klasscrs een sprint rijden over 500 M., de B-klassers 300 M. Aller" opkomst wordt verwacht. Mochten deze wedstrijden geen doorgang hebben dan wordt er door do A-klassers de 60 K.M. conmpelitie gereden en door de B-klassers de 300 M. competitierit. De samenkomst is S.30 u. aan het clublokaal, vertrek 8.45 uur. Bïtljezestden Stukken (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie' De St. Joseph-Kerk. Nu door velen en herhaaldelijk wordt gevraagd, waarom de St. Joseph-penning, waarvoor aan de kerken eenige weken ge leden een circulaire is verspreid, niet ge ïnd wordt, is het misschien goed, hiervan iets te zeggen. Hel is den Zeercerw. Pastoor bekend, hoe in geheel Leiden een groot getal Ka tholieken er naar uitzien, dat bij hen de St. Joseph-penning gehaald wordt, maar er moeten komen ,uit alle deelen der -tad, eenige goede helpers, om te innen; daar aan is zoo'n gebrek. Hebt gij, geachte lezer, er al een^ aan gedacht, Zélateur of Zélalrice voor dit mooio werk te worden?- Kom, loop eens aan bij Pastoor Leusen en praat er eens over; waarom niet? Of stuur een kennis! Voor do kerkgangers opi Zondag is door den Pastoor uitgedacht een rijwiel bewaarplaats.. de kleine vergoeding, die hiervoor gevraagd wordt, is ook al voor de kerk. Voor hen, die per rijwiel komen, is bij de ingang in de Alexanders'raat (achter dc Pastorie) gelegenheid hun fiets te stallen a 10-cent, voor de II. Missen van 7911 uur vanaf a.s. Zondag. Dc orde-commissie der kerk zorgt gaarne voor de rijwielen, men vervoege. zich dus tot hen. Mijnheer de Red., u mijn liarlelijken dank en den lezer bij voorbaat ook dank, opdat er door samenwerking moge komen een vermindering van de ontzettende zor gen.^nzer hooggeachlen Pastoor Leusen. Een O r d e-G ommiss "a r i 3. Gaarne vestigen wij do aandacht op het bovenstaande; dat Pastoor Leusen zijn zelaleurs en zelatrices spoedig moge krij gen! Red. L. Grt. STADSNIEUWS Leidsche Burgerwacht. Gisterenavond hield de Leidsche Bur gerwacht in de benedenzaal van 't Nut van 't Algemeen haar jaarlijksche alge- meene vergadering, welke tamelijk goed bezocht was. De voorz. de lieer mr. P, A, Pijnacker Hordijk opende de vergadering met eenige woorden van welkom aan de aanwezige leden en aan de pers, wier aanwezigheid spreker zeer op prijs stelde. Daarna werd onder applaus besloten het volgende tele gram aan H. M. de Koningin te zenden; „De Leidsche Burgerwacht in algemeenc vergadering hijeen biedt uwe Majesteit haar eerbiedige hulde en trouw aan." De notulen van de vorige jaarvergade ring worden daarna gelezen door, den se cretaris den heer M. A. A. Steijns en on veranderd goedgekeurd. Uit het jaarverslag over 1925 van den secretaris bleek, dat do vereeniging op 1 Januari 1925 lelde: 721 gewapende, 129 ongewapende en 110 ondersteunende leden, terwijl het ledental op Januari 1926 groot was: 745 gewapende, 129 ongewa pende en 108 ondersteunende leden. Mede om de geringe achteruitgang van hel aan tal ondersteunende leden was zuinigheid dus geboden. In liet afgeloopen jaar had den geregeld, schietoefeningen plaats, ter wijl de geest onder de ledei^, dank zij de voortreffelijke leiding* op dc oefeningsavon den uitstekend was. Dank werd gebracht aan de diverse militaire en burgerlijke autoriteiten en vooral aan den burgemees ter jhr. N. C. de Gijselaar, voor hunne modewerking. dank ook aan den voorzitter onder wiens leiding de vereeniging weder om een jaar van grooten inwendige bloei moge tegemoet gaan. In zijn dankwoord aan den secretaris constateerde de voorz. dat do vereeniging zich nog in kraehtigen bloei mag verheu- gen. doch dat zuinigheid geboden is. Uit het nu volgend jaarverslag van den penningmeester, den heer Suringa, bb c-k, dat de totaal inkomsten over 1925 bedroe gen J 3730.28, plus batig saldo van J 305.G2 maakt 4035.90, terwijl de totaal uilga ven bedroegen 3322.68, zoodal een saldo overblijft van 713.22. Nadat de kascommissie bij monde van den heer v. Leeuwen verslag had uitge bracht van het in orde bevinden van alle bescheiden, werden' als kasnazieners voor het volgend jaar gekozen de heeren v. d. Drift, Langebroek en v. Baal. De aftredende bestuursleden A. Bis- 1 schop en L. Zitman werden bij acclamatie herkozen. Daarna deelt de lieer Steijns mede, dat de schietoefeningen 's Zaterdags iets vroe ger zullen beginnen en dat de Maandag echo schietoefeningen voortaan word/i afgeschaft. Het bestuur overweegt om in Augustus door te blijven schieten. Spr. wekt voorts de leden op zich 'op te geven voor de vaardigheidsschielproeven, waar voor tiians, dank zij de welwillendheid van kapitein Bakluiys een bevredigende rege ling getroffen is. Bij gelegenheid van het 60-jarig be staan der Leidsche Scherpschuttersvereen. zullen schietwedstrijden gehouden worden, waaraan de Leidsche Burgerwacht met 2 vijftallen zal deelnemen. De wedstrijden der L. Burgerwacht zelf zullen gehouden worden- juist als in het afgeloopen jaar. De voorz. deelt daarna mede, dat iii October het sehietlokaal aan de Pieters kerkgracht zal worden verlaten en dat con nieuw lokaal in de Morschpoortkazer- ne zal worden betrokken, bij welke gele genheid dit lokaal met een kleine feeste lijkheid zal worden geopend. De heer Steijns wekte vervolgens de le den op de Gymnastiek- en Scliermafd. tot grooler bloei te brengen, waarbij de heer Bergman opmerkte, dat de Scliermafd. momenteel over te weinig materiaal be schikt. De leider dezer .afd. de heer Gi.is- berti Hodenpijl moest dit beamen, waarbij hij levens om vermindering van de vacan- tie, van 3 maanden vroeg en meer aanslui ting bij de burgerscliermvereenigingen. De commandant, de heer Steijns zesde voor een en ander overweging van het be stuur toe. Wanneer de loden tijdens de vacantie noodzakelijk door sluiting der lokalen willen blijven dooroefenen, zou den zij een kleine contributie kunnen in voeren om oen ander lokaal af te huren, welk denkbeeld met instemming werd ont vangen. Misschien zou men. in de -Morsch- poortkazerne kunnen schermen, merkte de beer Henny op. Van de rondvraag maakte de heer Ha- verkom gebruik om aan de leiders der Gymnastiek- en Scliermafd., resp. luit. J. H. Vevkuyl en de heer Gijsberti Hoden- piil, als klein bewijs van waardeering een zilveren- potlood aan le bieden namens de leden van deze afd., waarvoor beide "hëe- rc-n hartelijk dank zegden. Verder wees de heer Haverkorn erop, dat het samenvallen van de oefeningsavond een grooto be lemmering was voor den bloei dezer afdee- lingen. De heer v. Leeuwen deed liet voorstel om bij liet uitreiken dér prijzen deze vergezeld te doen gaan van diploma's, welk denk beeld door het bestuur zal worden over wogen. De heer Bergman wilde uil zuinig- lieitlsoverwegingen niet meer deelnemen aan de provinciale wedstrijden. In zijn slotwoord bracht de voorzitter dank vooreerst aan den commandant den heer Steijns- voor diens voortreffelijke lei ding, vervolgens aan luitenant Steenhauer, de ziel der wedstrijden, aan sergeant Blol- kamp, de rechterhand van den comman dant, aan de leiders der Gymnastiek- en Scliermafd., de heeren Vevkuyl en Hoden pijl en ten slotte aan de pers voor haar medewerking. Met een enkel woord her dacht spr. den lieer Righart van Gelder, die door den dood aan de vereeniging ont- viel. Daarna sluiting en uitdeeling .der 'prij zen. De prijzen werden als volgt gewonnen: Afd. Veteranen: le prijs P. Gadri met 102 punten, 2e prijs v. d. Velden met 93 punten, 3e prijs v. Leeuwen met 93 punten. Afd. A. le prijs a Bergman met 113 p., le prijs b D. Haverkorn eveneens met 113 p., 3e prijs Devilee met 110 p„ 4e prijs W. F. Koïeinan met 108 p., 5e prijs De Gunst met 107 p., 6e prijs J. van Staveren Jr. mot 106 p., 7e prijs Pli. v. d. Drift met 106 punten. Afd. B.: le prijs A. van Muijen met 106 p 2e prijs W. Pijnacker met 100 p., 3e prijs Philipsen met 97 p., 4e prijs''Bizot met 95 p., 5e prijs Broekhuizen met 94 p., 6e prijs Korslwagen met 93 punten. Tijdvak I: le prijs C. P. Kok mU p., 2e prijs de Gunst met 291, 3e prijs D. Haverkorn met 288 p., 4e prijs Alphenaar met 287 p., 5e prijs Bergman met 284-p. Tijdvak II: le prijs v. Vliet met 290 p., 2e prijs C. P. Kok met 282 p., 3e prijs Dor.-1, met 281 p., 4e prijs v. Bcntem met 280 p., 5e prijs v. Baal met 278 p. Kampioen Marga: D. Bergman met 161 van de 180 punten. Schermen: le prijs en stijlprijs v. Thiel, 2e prijs De Groot, 3e prijs Bergman, 4e prijs Keereweer. Gymnastiek: le^prijS de Groot, 2e prijs D. Haverkorn, 3e prijs Nieuwenburg, 4e prijs Müller. Aan den heer v. d. Boon werd een kistje sigaren geoffreerd als dank voor diens medewerking in de Schermafdeeling. De heer Batenburg, eigenaar van cafc- restaurant „Zomerzorg" is er steeds op uit zijn gasten en cliënten de meest aar dige en aantrekkelijke verrassingen aan te bicden. Na de verschillende feesten, die daar in het afgeloopen winterseizoen gearran geerd zijn en het optreden van verschil lende muziek- en tooneelgezelschappcu heeft de heer Batenburg nu vow ope ning van het zomerseizoen op Dinsdag 1 Juni de H. O. V. geëngageerd. (Men leze de desbetreffende advertentie in dit num mer). De muziekuitvoering door dit hoog staande en zeer bekende gezelschap, zal gegeven worden in den tuin, die dan go- her! a la giorno verlicht zal zijn. Maar dat sprookjeseffect is nog ni«-t GEMEENTELIJKE AANKÖflD|(^G Hinderwet. B. en W. van Leiden, gezien het ver- zoek van: a. P. P. de Bruin Pzn., om vergunnin» tot liet oprichten van een bewaarplaats voor 3000 liter petroleum in het perceel Lage Rijndijk No. 140; b. R. L. Kallenberg, om vergumiin» tot liet uitbreiden van de banketbakkerij in het perceel Hansenstraat No. 91. Geven kennis aan het publiek, dat go. noemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie ge! legd zijn; alsmede dat op Zaterdag io Juni e.k. des voormiddags te half elf uur op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoe ken in te brengen. LEIDEN. Van Zaterdagavond 8 uur lot Maandag, morgen 8 uur nemen de volgende buisarh sen den dienst waar. Dr. Hovcns Greve, Rijn en Scliiekado 104, Tel. 1681. Dr. Kors, Zootorwoudscho Singel 1. Dr. Muijsert, Rijn- en Schiekade 44 Dr. Rassers, Rapenburg 47, tel. 1469. Dr. v. Voortliuijsen, Heerengracht 38. Telef. 7. De Geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest wordt van Zaterdagavond R uur tot Maandagmorgen 8 uur waargeno- Dr. Timmermans, Wilhelminapark Tel. 390 Van Dinsdag 25 tot en met Zon dag 30 Mei a.s. wordt de dienst waar genomen door de apotheek van de H.H.: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 5G2, en D. J. van Driosum, Mare 76, Tel. 406. alles, de heer Batenburg heeft juist voor het a.s. zomerseizoen zijn tuin geheel op nieuw laten aanleggen en daarvoor goen kosten gespaard. Bovendien zal die groolsche uitvoering op 1 Juni a.s. worden gesloten met con schitterend vuurwerk, waarbij als slotnum mer zal gegeven worden een hulde aan den grootslcn Leidenaar. Wie dat is, is voor een goedeii Leidenaar niet moeilijk te raden. Het is te hopen dat dit op hoog peil staande plan van den heer Batenburg succes moge hebben. Vanmorgen hoeft de 29-jarige arbeider L. A., werkzaam in den houthandel bij de firma Fontein aan de Haven, eenige bal ken, die van een stapel vielen, op zijn voet gekregen, tengevolge waarvan hij een enkel brak. Na door dokter Delbaere voorloopig te zijn verbonden, is hij naar het Elisabethsga.sthuis overgebracht. 't Is ook inderdaad daar op den Ouden Singel een gevaarlijk punt. Gisteravond omstreeks half elf is op de Breestraat vlak tegenover liet postkantoor een man op straat liggende aangetroffen. Hij bleek de 32-jnrige schoenmaker Z. uit Venlo te zijn. De man was hier geko men om werk le zoeken en liad dc reis te voet afgelegd. Tengevolge van overver moeidheid is hij toen in elkaar gezakt. De Eerste Hulpdienst heeft hem naar het politiebureau gebracht, waar hem brood en koffie is verstrekt en nachtverblijf. Vanmorgen was hij weer geheel opge monterd en heeft hij zijn reis voortgezet. Gistermorgen is bij het Haagsche Schouw P. G. uit Den Haae, die op een motorrijwiel reed, daarmede in de groeve van een rails terecht ookomeii, tengevolge waarvan hij met zijn motor op zij viel. Tengevolge hiervan brak oen der glazen van zijn stofbril, waardoor do scherven hoven liet oog in het vlcesch drongen. In het Academisch Ziekenhuis is hem geneeskundige hulp verleend. Vanmorgen wilden op den Ouden Sin gel bij de Mare twee vrachtauto's, de een van de firma Vlasveld en de ander van den expediteur Van der Meer, elkaar pas- seeren. Dit kon niet en daarom reed een der auto's iets terug. De 25-jarige arbeider J. J. L., die er naar stond te kijken raak te daarbij tusschen deze auto en een boom bekneld. De dokter van den Geneest. Dienst die spoedig ter plaatse was, consta teerde eenige lichte inwendige kneuzingen. L. is naar het St. Elisabethsgasthuis ver voerd. Gistermorgen 8 uur is in de Morsch- slraat een koe, die toebehoorde aan J. v. d. E. te Zoeterwoude, doordat het dier voor een handwagen schrikte,, in een ruit ge- loopen van den winkel van juffrouw Hi waardoor de ruit is vernield. Op de Hoogewoerd is gisteren ecu auto, bestuurd door D. H. uit Utrecht, aange reden door de tram. tengevolge waarvan een achterspatbord ernstig werd bescha digd. Volgens den autobestuurder ligt «le schuld bij den trambestuurder, die, of schoon het daar noodig was, zijn vaart niet inhield. De politie heeft vanmorgen den zwerver Tj. C. B. aangehouden, die wegens dron kenschap stond gesignaleerd tot het on dergaan van 2 dagen hechtenis. D. H. koopman alhier, heeft bij de por tie aangifte gedaan dat hij gistermorgen op de veemarkt een lam is kwijtgeraakt. De commissaris van polit-ie verzoekt lichtingen. UIT'DE OMGEVING^ OEGSTGEEST. Radic. Morgen wordt vanwege hfl R.-K. Werkliedenverbond een congres ge* houden in de groote Tivoli-zaal to Utreen ter herdenking van de Encycliek RerU Novarum. Het woord zal gevoerd worden do

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2