diepingen over de hoclo lengte van het ge- bouw, ongeveer 25 nieter, woedde. In een oogwenk was 't dak doorgebrand en sloe gen de vlammen hoog uit boven de om ringende perceel en; dikke rookwolken dre ven over den Overtoom en de Nassaukade met groote fonteinen van vonken. In verafgelegen wijken van de stad zag men bij de laaghangende wolken de lucht in een rossen gloed, zoodat de brandweer van talloozc kanten melding kreeg van een zwaren brand. Zij rukte dan ook met veel materiaal uit. Door de woonhuizen van den Overtoom, aan den achterkant waarvan door de hitte de ruiten waren gesprongen, tastte de brandweer het vuur aan, maar zij onder- vond nog al moeilijkheden om het bran dende gebouw te bereiken. Weldra bleek dat op eenige plaatsen ook het gebouw van do aangrenzende rijwiel- school en magazijnen der Fongersfabriek reeds was aangetast. Ernstig onheil heeft de brandweer daar echter kunnen voorko men; Du schade daar bepaalt zich hoofdza kelijk tot waterschade. Het houten fabrieksgebouw van de fir ma van Beek is vrijwel tol den grond toe afgebrand. f400 verbrand. Vrijdagmiddag was dc vrouw van den vrachtrijder J. Kamphuis te Vecndam be zig met dc schoonmaak. Toen ze een lade uit de linnenkast op den vloer had gezet, moest ze even een boodschap doen bij den kruidenier en sloot de deur. Er schijnen vonken uit de kachel in do lade te zijn gespat, want toen de vrouw terugkwam, bleken de spaarcenten, be staande in vier briefjes van 100 ieder, te zijn verbrand. En daar de nummers niet bekend zijn, kan Kampbuis zich ook niet schadeloos stellen. Het flinke, jonge echt paar geraakte er, gelijk zich laat begrijpen geheel door van streek. Inbraken. Het is den politie te Soest gelukt den da der in banden te krijgen van de inbraken, die in slagerswinkels in deze gemeente en omgeving werden gepleegd In Nfnspeet werd nl. door de politie op heeterdaid. we gens inklimming betrapt de 22-jarige II. .T. uit Zutfen. Dadelijk stelde do politie tc Soest zich met de politie te Nunspeet in verbinding. De vingerafdrukken, die dc Roesterpolitie had genomen, wezen II. als den verinoedclijken dader aan Spoedig legde hij dan ook een volledige bekentenis af; hij hoeft inbraken gepleegd te Soest. Soeslerberg en Doorn. Hij ontkende schul dig te zijn aan do inbraken in andere ge meenten. II. J. werd in September 1925, na een zesjarig verblijf in bot Rijksopvoedingsge sticht te Avereest uit deze inrichting ont slagen. -Vrijdagnacht is ingebroken in de woning van de 66-jarige weduwe R. te Nieuwenha- gon. De vrouw werd wakker en maakte alarm, waarop do inbrekers haar neer- loegen. Nadat een 14-jarig meisje de hu ren had gewekt, namen do inbrekers snel dc vlucht. Gearresteerd. Door de politie te Nijmegen zijn een drie tal inbrekers gepakt, die reeds eer wegens verduistering waren geverbaliseerd. Het drietal, een zekere F. uit Den naag, P. uit Oldenzaal en B. uit Amsterdam maakten door hun inbraken de omgeving van Nijme gen onveilig. Een liefdadigheids-parasiet gearresteerd. Op aanwijzing van een winkelier van den Nieuwe IJinnemveg te Rotterdam, heeft do politie den 36-jarigen reiziger R. J. P. aangehouden, die met een map, waarin een lijst, rond ging, voorgevende gelden in te zamelen voor het „Dorus Rijkers Fonds", hetgeen onwaar bleek te zijn, want de man hield dc ontvangen gelden voor zich zelf. Hij beeft bij verschillende menschen tot een groot bedrag geld weten los te krijgen Dc man is in bewaring gesteld. Een inklimmer. Een zekere H. G., die reeds als jongen van veertien jaar zijn weg zocht door open staando bovenlichten, om zoodoende zijn slag te kunnen slaan, en die van z'n 15e jaar af in een opvoedingsgesticht ge plaatst was, werd in September j.l. meer derjarig en toen in vrijheid gesteld. Toen begon bij echter opnieuw do bo venlichten te inspecteeren, o.a. te Veenen- daal, Ede, Soest, Heerde en tal van an dere plaatsn. Zoo ook te Nunspeet. Toen bij zich aldaar op een nacht door een bo venlicht werkte, kwam bij echter in aan raking met een rolgordijn, dat met veel geraas naar beneden vieL Bang voor ont dekking sprong hij in haast op zijn fiets om.juist in de armen to peddelen van twee nachtwakers, die hem staande hiel den, wegens rijden zonder licht en ver baal tegen hem opmaakte. Bij bet inklimmen bad hij do gewoonte schoenen en kousen uit to trekken en toen nu do nachtwakers hem met blooto voe ten op do fiets zagen zitten, vertrouwden zij het zaakje niet en namen hem mede naar het bureau, waar ook do verschrikte winkelier spoedig kwam opdagen. In den beginne ontkendo H. G. iets met do zaak to hebben uit te staan. Op hem werd echter o.a. een beurs met eenig geld gevonden, die door een slager te Ede, al waar op dezelfde manier was ingebroken, als zijn eigendom werd herkend. De be wijzen stapelden zich op en ten lange les te, na een lang verhoor bekende G. de ver schillende inbraken te hebben gepleegd, waarna hij ter beschikkihg van de justitie werd gesteld. Aanranding. In do nabijheid van Blcrick is een reizi ger, zekere N. des avonds door een tweetal onbekende personen aangevallen. Hij werd van zijn fiets geworpen en van een bedrag van 500 beroofd. De daders wisten in do boasohen te ontkomen. J k 1 De loodsschocner van Terschelling. Naar wij vernemen, zijn Vrijdagavond do feesleepbooten „Noordvaarder'' en „Nep- tunus" van do firma Doeksen tc Terschel ling, die Woensdagmorgen zijn uitgevaren om een onderzoek in te stellen naar het wrak van den loodssehoener van Terschel ling, die op 25 November van het vorig jaar is vergaan, to Terschelling teruggekeerd. Mede tengevolge van het slechte weer gedurende de laatste dagen van do vorige week, heeft het onderzoek tot dusver geen enkel resultaat opgeleverd. Zondagmorgen zijn de beide sleepbooten opnieuw uitgevaren om alsnog to trachten het wrak van den Loodssehoener te vinden. Een 100-jarige. „Die Burger" schrijft: Op Schoongeziclit, Elandsvallei Ladysmith K. P. vierde de heer Cornell's Wapenaar, die in Vlaardin- gen (Holland) geboren is, 1 Maart zijn lOOslon verjaardag. Hij was op 16 April 1850 met „Be Prins Maarschalk" van Hel- levoetsluis vertrokken. Er waren 7 passa giers aan boord onder wie ds. Neethling van Stellenhosch. In 1853 is hij getrouwd met mevr. Muller, van Swellendam, hij wie hij zeven kinderen gehad heeft, die alle nog in leven zijn, waarvan de oudste 72 jaar is. Zijn vrouw is in 1897 overleden. De heer Wapenanr wandelt nog geregeld naav het dorp, 'n afstand van ruim een mijl. Hij slaapt en eet nog goed. Om gezondheids redenen verklaarde hij naar Zuid-Afrika gekomen te zijn. De man, die den weg naar huis niet kan vinden. Over het spoorloos verdwijnen van G. de Wilt, waarover wij deze weck schreven, kan gemeld worden, dat zijn verblijfplaats nog i.-iet bekend is. De man is nog steeds zoek. Volgens berichten uit don Achterhoek is hij in Laren (G.) gesignaleerd. Waarschijnlijk heeft hij dus de reis per rijwiel van Utrecht via Apeldoorn (van waar zijn laatste schrij ven kwam) naar den Achterhoek voortge- zet. Het is vreemd, dat liet den politie nog niet gelukt is den man op te sporen. Vol gens mcdcdeeling van de familie de Wilt is de man vïooger wol eens moer versuft geweest tengevolge van een slag van een machine waarhij hij met zijn hoofd tegen den muur viel. Ook thans klaagde hij voor zijn vertrek over hoofdpijn. Hij was eerst pas een jaar in Middelharnis als zadel maker gevestigd en uit Delft afkomstig. Zijn zadelmakerij schijnt hier niet slecht gegaan te zijn en ook zijn familieleven stond hier zeer gunstig hekend. Er is dus alle reden aan te nemen dit r.ood'ntlig verdwij nen een gevolg van zinsverbijstering is. IToe het echter in ons kleine en dichtbe volkte landje mogelijk is dit iemand zoo lang zoek blijft, is een raadsel. Auto's naar de Bank van Leening. B. en W. van 's-Gravenhage. stollen voor, tegen 43.000 schadeloosstelling tusschen- tijds te ontbinden hel erfpacht«recht op ge meentegrond aan Waldorpslraat en Leegh- v.aterslraat. opdat de op dien grond staan de fabriek ter beschikking kan worden go- sield ter gemeentebank van leening voot uitbreiding van bergruimte. De liank heeft thans geen gelegenheid om beleende auto's U' stallen, terwijl heleenineen op meubilaire goederen, enz. zijn geweigerd moeten wor den, daar de magazijnen overvuld zijn. Een nieuw rattendrams? Wii leren in hel „Tijdschrift voor Soc Hyciëno": Volgons do „Vliss. Crt." is men sedert enkele weken te Middelburg begonnen met een stelselmatige bestrijding van de ratten- plaag met behulp van ratin-ralinin. Zij die liet Haagsche rattondrama hebben ge volgd. zullen wel eenigszins verbaasd staan, dat in dezen tijd een tweede gemeente be gint met deze campagne. Middelburg moet evenwel wat extra worden in het oog ge houden, daar in het bericht onder meer staat „achter een winkelpand in de Segeer- straat zal het middel ook door den ontsmet en gsd ions t worden aangewend Te voren wordt gesproken van consumptie-artikelen. Wellicht, dal we dus hier te doen hebben niet eene kans. een parthyphus-epidemietje in Middelburg te zien ontstaan. Be Gezondheidscommissie zij op haar hoede. Een sluw bedachte comedie. Uit 's-Gravenhage meldt men aaii dc „Tel.". Deftig en officieel prijkte een dag of tien geleden in enkele bladen een adver tentie van den „Nedcrlandschen Bond van Fascisten", onderteekend door het „voor loopig bestuur'', waarin werd medegedeeld, dat zij die lid wenschten te worden, en eventueel tevens plaatselijk leider van dozen Bond thans in oprichting stond er hij werden verzocht hun naam en adres op te geven aan het voorloopig secretariaat Noordeinde No. 78, Ben Haag. Hun, die hieraan gevolg gaven, zou worden toege zonden een zgn. vragenlijst, ter invullingen onderteekening, waarna zij bericht zouden ontvangen of zij als lid zouden worden toe gelaten, ja dan neen, onder vermelding eventueel op grond waarvan tot hun afwij zing werd besloten. Aldus, in hoofdzaak, de tekst der bewuste annonce. Onze nieuwsgierigheid naar deze Nederlandscho volgelingen van Mussolini was opgewekt en dus besloten wij een on derzoek in te stellen, tevens om eens te trachten met liet voorloopig bestuur in ken nis' te komen. De zotol van den Bond had men in de onmiddellijke nabijheid van het Koninklijk Paleis gekozen, dat onder de Nos. 6874 Noordeinde ressorteert Het kostte dus niet veel moeite het perceel te vinden, waar het voorloopig secretariaat was gevestigd. Edoch, in plaats van, zooals wij verwacht h'adden, voor dit fascistisch bolwerk 'n gedrang te zien van zwarthem- den en sollicitcerendc -plaatselijke leiders, met in- en uitloopende heethoofden, zagen wij niets bijzonders vóór of in het huis en r.og meer keken we op, toen do bewoners, heelo nette menschen, totaal onbekend ble ken met den Fascisten-bond. Alleen wisten% zij te vertellen, aan een zekeren heer T. een kamer to hebben verhuurd. Deze heer woonde echter elders in de residentie en vertoonde zich slechts sporadisch op dit adres. Dit maakte het geval weer iets interes santer en reeds ontwaarde ons oog een geheime Nedcrlandsche fascistische orga nisatie, met ondergrondscho verlakkingen, op het punt het parlement naar huis to sturen Wij togen verder op onderzoek naar den mysterieuzen heer T. en ontdekten hem ten slotte in een niet bepaald aanzienlijke huurt. Daar werd helaas het fascistisch aureool, dat wij in gedachten om de slapen van den heer T. hadden geweven, afgeno men, want hij informatie bij de bevoegde autoriteiten bleek deze psoudo-Mussolini een.... berucht flosschentrckker te zijn! Met behulp van enkele trawanten is de han dig bedachte comedie van den „Ned. Bond van Fascisten" uitgevonden, waarvan zij het.... voorloopig bestuur (1) vormden, met den zetel van voorloopig secretariaat aan het deftige Noordcindo. Dat alles, zoo dacht men zeker, zou veil rouwen wekken en dit gevoegd hij het succes der fascisten in Italië hadden zij alle hoop met dc op richting van den Ned. Bond van Fascisten een flinken slag te kunnen slaan. Het lag vrij zeker in hun bedoeling den adspirant- fascisten voor hun toelating tot de Fas cistenhond verschillende kosten in rekening te brengen, om dit natuurlijk len eigen hale aan te wenden. Ten slotte zouden de candi- daat-leden dan een schrijven krijgen, mel dende dat het voorloopig bestuur tot hun afwijzing had besloten! Zoo hoopten zij een aardig melkkoetje aan hun Pseudo-bond te hebben, zonder nochtans de kans te beloo* pen met den strafrechter kennis te maken. Stapels brieven waren reeds binnengeko men van hot op liet Nederlandscho fascis me belusto landgenooten. In plaats van hij den Ned. Bond van Fascisten zijn zij dus terecht gekomen bij een bond vanflessehentrekkers! Men begrijpt dat de autoriteiten hun maatregelen getroffen hebben Euiiiarii. Bes-ichien De scheepsramp op de Mississippi. Nog 5 Nederlanders vermist. Thans kunnen omtrent het lot van do tien Nederlanders, die zich aan boord van de „Silvanus" bevonden, toen daar de verschrikkelijke ontploffing plaats greep, de volgende bijzonderheden worden ge meld. Vijf hunner zijn tot nu toe gered en bevinden zich te New Orleans. Het zijn: kopitein Visser, Alders, v. Beek, O'Neill en Swilders. Vermist worden: Be eerste stuurman G. Waning, de derde stuurman Vader, de eerste machinist Glynis, de derde machi nist Polderman en een zekere Lodewijk. Schipbreukelingen op ijsschotsen gered. Eén doode en vijf gewond en Vrijdag j.l. was het s.s. „Seal", dat uit St. John's (Newfoundland) naar de ijs velden was vertrokken, door brand of ont ploffing onklaar geraakt, naar do eerste berichten meldden. De bemanning \an 100 koppen zocht haar heil op de ijsschotsen, tot er red ding opdaagde. Gistermorgen vroeg heeft het s.s. „Eagle" de schipbreukelingen gered. Het bleek, dat aan boord van de „Seal" die op de robbenvangst was, de voorraad patronen, die voor liet schieten der robben diende, was ontploft. Hot schip was Vrijdag'gezonken. Eén doode en vijf gewonden zijn te be treuren." Ontploffing op een tankboot. Twintig dooden. Uit Port Arthur (Texas) wordt geseind: Ten gevolge van een ontploffing op de tankboot „Gulf of Venezuela", welke ge schiedde, terwijl 90.000 barrals petroleum ingeladen werden, zijn 20 menschen ge dood en 30 gewond. De oorzaak der ramp is onbekend. Spoorwegongeluk op de lijn Tokio—Yokohama. V ij f tig personen gewond. Vijftig personen zijn in den nacht van Vrijdag op Zaterdag gewond bij een hot sing op de spoorlijn TokioYokohama. Een der gewonden is inmiddels overleden. Onder de gekwetsten bevond zich één bui tenlander, oen Amerikaan. De Poolexpeditie van Amundsen. De N or ge vertrokken. Uit Home wordt geseind, dat hel lucht schip Norge, dat deze week wegens de slechte weersgesteldheid niet kon vertrek ken, Zaterdagmorgen om 9 uur is opge stegen om de Noord pool vlucht onder lei ding van Amundsen, die op Spitsbergen aan boord komt, te ondernemen. Oude klokketoren ingestort. Twee dooden en óón zwaar gewonde. Uit Toulouse wordt bericht, dat dc be roemde klokketoren van de vijftiende- eeuwsche Dalbade-kerk gistermorgen om kwart over drieën is neergestort en met donderend geraas te midden van een hui zengroep terecht is gekomen. Van deze groep, bestaande uit drie woningen, werd er een totaal vernield en de beide an dere zwaar gehavend. Behalve aanzienlij ke materieele schade, vallen er helaas ook slachtoffers te betreuren. Het echt paar Denan werd gedood en een kostgan ger zwaar gewond Naar later gebleken is, was het gevaarte in 3 gedeelten naar be neden gekomen. Haar echtgenoot vermoord. Met een broodmes in den rug g e s t o k o n. Gisteravond heeft te Bordeaux een N e- derlandsche, mevrouw Van de Rhee, haar man vermoord. Beiden waren als koorzangers verbonden aan den Grooten Schouwburg te Bordeaux Mevrouw v. d. Rhee is geboren te 's-Gra venhage, en sedert langen tijd getrouwd. Het huwelijk was zeer ongelukkig en hef tige woordenwisselingen hadden bijna da gelijks plaats. Do moord is gepleegd met een brood mes waarmee dc heer v. d. Rhee in den rug werd gestoken. Mislukte treinaanslag in Beieren. Dezer dagen is op het traject tusschen Lochhausen en Pasing in Beieren door onbekenden een 200 K.G. zware en 6 me ter lange rail, die de daders hadden los geschroefd, dwars over de lijn gelegd. De sneltrein MünchcnBerlijn reed er op in, waarbij gelukkig slechts de voorste as der locomotief uit de rails werd gelicht. Voor het opsporen der daders is een belooning van 2000 Mark uitgeloofd. Cucaïne-smokkel te Nancy. Een Fransch gendarme in uniform, oen chauffeur en een voormalig Duitsch ma rine-officier, thans koopman te Mann heim, zijn te Nancy gearresteerd wegens den invoer van cocaïne. Do cocaïne was in postzakken verbor gen, die door den gendarme werden ge dragen. In totaal zijn 5.375 K.G. ter waarde van een half mihoen francs gevonden. Do cocaïne kwam uit Darmstadt. De oliebranden in Californië. Het vuur in het Galifornische oliegebied is, naar uit New York gemeld wordt, nog niet gebluscht. De schade wordt op 25 mil- lioen dollar geschat. isedenanasch Uosi-fndië De „Stella" op een klip geloopen. Het schip maakt av a t e r. Anota seint uit Ternate: Het gewestelijk vaartuig „Stella", dat terugkeerde van de feesten aan boord van den kruiser „Java" is tusschen Mare en Tidore op een klip geloopen. Aan boord Avaren de resident, de assistent-resident, do plaatselijke mili taire commandant, diens echtgenoote en het plaatselijk bestuurshoofd. Onder-luite nant Rescler heeft met oen prauw te Ter nate hulp gehaald tijdens zeer slecht weer. Drie motorvaartuigen zijn daarop uitgevaren. De passagiers hebben met prauwen het schip kunnen verlaten, en zijn naar Soasioe gegaan en later te Ter-- nate aangekomen. Do „Stella" maakt Avater. LUCHTWAART Nootlottige botsing In de lucht. Vijf personen gedood. Ten gevolge van een botsing van twee vliegtuigen boven het vliegveld van Hen- low, in het graafschap Bedfordshire, zijn Zaterdag twee officieren en drie andere personen gedood. Het vliegongeluk te Henlow i§ een der ergste in de geschiedenis der Britsche luchtvaart. De twee machines vlogen in Lrand, toen zij op den grond stortten, vermoedelijk door het springen van de benzinetank. De brandweerbrigade van het vliegkamp stelde wanhopige pogingen in het werk om den brand te hlusschen, echter zonder sücces. Een ooggetuige ver klaart, dat de vlammen een hoogte bereik ten van 200 voet. In den tijd van enkele minuten was er van de machines niet veel meer over. UIT DE ©Rfl&EVBNG KAAG. Onder den wagen. Vrijdag had do landbouwer A. v. d. R. nabij het Sasscn- hciinerpont het ongeluk te vallen toen hij met zijn met mest geladen wagen van den dijk afreed. De wapen ging hem over het lichaam. De geneesheer constateerde dat v. d. B. twee ribben gebroken had. KATWIJK. Personalia. Geslaagd als stuurman op zoilzeevisschersvaartuigen de heeren D. Plug, W. v. d. Plas, J. Aandewicl en W. Ouwehand. NOORDWIJKERHOUT. r R.-K. Spaarkas. De R. K. Spaarkas „Onderlinge Steun" hield op Vriidag 8 April in café Zwaan een ledenvergadering. Na opening door den xcry. werden 3 leden geïnstalleerd, n.l. A. Pc.-ma, P. v. Denrsen en W. Aries. Hierna braeht de pennin-m. verslag uit. Omgezet is ?0 ton wagon, JI.L., een wa gon eierkolen, ]0 ton gelevc" 1 15000 turven. Anthraeiet. fP.30 en ciork. fl.30 per H.L., turf pl.m. fl.lS per 1000. Ontv. f 1014.04. TJitgeg. f 904.02, saldo f50.02. Vereen. 40 leden. De voorz. deelde mede dat de inkoop- centrale tijdig waarschuwt, wanneer be stellen plaats had, doch nu rec^s kon op gave van gewenschto hoeveelheden ge schieden. Eeniec leden maakte hiervan ge bruik. De animo was zoo groot, dat nage noeg voor bestelling een wagon, 10 ton, kon worden overgegaan. Besloten werd van het saldo 100 kolenzakken te koopen. De heer Verlaan stelt voor met den penningm. in Leiden tc gaan zien. Sr>r. zegt dat dc zakken hoogstens 20 cent per stuk kosten. Bii dc bestuursverkiezing voor de aftre dende leden H. v. d. Voet cn W. v. d. Lin den werden benoemd A. Bra ma en W. Ariedj In verband met vragen van de heeren C. v. d. Klauw en P. v. Deursen stelt de voorz. voor, dat voorz. en penningm. dit seizoen aanblijven^ du9 tot 1 Nov. a.s., wanneer het nieuwe boekjaar begint, om dan ledenverg. en reglement yast te stel len. Dit voorstel werd met algem. stemmen aangenomen. Bij de rondvraag vraagt het nieuwe lid v. Deurzen als voorz. der propagandaclub, eenige inlichtingen, o.a. van de wijze van' sparen en deponeering van het geld. Do a'corz. zet de Avijze van sparen uiteen, het geld was voorheen op do Haazebank doch' is bijtijds geheel opgenomen. De heer d. Putten wenschfe de corres pondentie in één hand, want vorig jaar is men te laat gaan lóssen. De voorz. hield de kaart a'an lossen en zegt dat deze niét eerder kon gebracht worden. De heer A. H. v. Noort sprak een op wekkend woord en spoort de leden aaii propaganda te maken. De heer Koclcwijn stelt, nog voor dat nieuwe leden, uitgezon derd dc zoo juist geintroduccerden, bij toe treding als lid een inleggeld van f0.50 be talen. Dc voorz. brengt het voorstcl-Koele- wijn in stemming a\at met algem. st. wordt aangenomen. Over de coöperatie kon we gens vergevorderd uur niet gesproken' worden. DE RIJNSTREEK BOSKOOP. L. T. B. Vrijdagavond vergaderde de' afd. Boskoop a'an den Land- en Tuinbomv- bond in het B.-Iv. Vereenigingagebouw. De voorz., de beer H. G. Mathot, opende de vergadering en zcide dat 'op de gehouden bestuursvergadering dc functies waren ver deeld als volgt: W. Ravestein, secretaris;'. A. Rijnbeek, penningmeester; S. J. v. Vliet 2e voorzitter; H. Broekhuizen, bibliothe caris en W. Lint, commissaris. Vervolgens werden eenige mededeelingeri gedaan betreffende het collectief verzeke ren en verzenden der 0A'erzce3che zendin-. gen, wat de belanghebbende oen flink a'oordeeltje kon bezorgen.. Thans kwam aan de orde het hoofdnunt van de agenda en wel de gezamenlijke aankoop van benoodigdheden voor het kweekersbedrijf, waarover langdurige be sprekingen werden gehouden. De belang rijkste punten a'oor statuten van deze z.g. aankoopvcreeniging waren door de voor zitter reeds op panier gebracht, en Avcrden aan de vergadering voorgelezen. Besloten werd tenslotte om de zaak rechtskundig in ordc'tc laten maken, opdat men later niet voor moeilijkheden komt te staan. Wij kunnen nog mededeclen, dat deze inkoopcombinatie geheel naast dc vereeni- ging komt te staan, en dat zij die niet aan gezamenlijke aankoop wenschcn mede <e doen, ook geen risico daarvoor hebben. Na dc rondvraag, welke niet veel belang rijks oplcA-erde, werd dc A'ergadcring ge sloten. Verbroeding Achterkade. De werk zaamheden aan de verbreeding van de Achterkade zijn dermate gevorderd, dat men nu ongeveer zien kan hoe het Avovdeü zal. De vorige week is pret de planting der boomen begonnen en wel zooais aanvan kelijk in de bedoeling lag, lindeboomen. Als nu de bestrating en A-erderc werkzaam heden ook eens in orde is zal het een heele verfraaiing wezen, doch zoover zijn we nog niet. Bloemenhandel. De prijzen voor de kasrozen Avaren in de afgeloopen wgelf niet hoog, alhoewel het Vriidag wél iets he'er was. Ophelia f 0.80-f 1.07, Golden Ophelia f0 80—M-.18, Had ley fi.50—f2.—01. Per- net. f 1.50—f 1.80, Columbia f0 80—fl.30, Butterfly f 1.50, Wilhelm Hordes fi.zo fl.70. Vanaf Maandag 12 April is het we- derdom dageli'kseh veiling, telkens aan vangende des morgens 9 uur. Geboren: Hendrik, z. van O. v. Veen en G. F. van Heinigen. Ondertrouwd: C. J. Ramp cn H. Geldcrblom. Getrouwd: Th. Fiancn 24 j. en W. M. de Lange 28 j. A. J. Paling 25 j. cn J. J. C. M. de Kooter 22 j. NIEUWKOOP. Landbouwcursus. Gisteren had in eed der lokalen van de R.-K. Jongensschool de uitreiking platts van de dipl tma's aan de leerlingen van den Landbouwwintereursus, welke dezen winter door den boef B. M. Domsdorf werd gegeven. De Rijksland- bouwconsulent, Ir. A. A. Nceb was bij de uitreiking tegenwoordig. De navolccnde leerlingen behaalden het diploma; Th. Chr. Niéuwenbuizen, B. Th. van der Tol, C. J. Ham, C. Th. van Tol, G. J. Vcrwer, M. L. van dor Tol, Th. P. Niouwenhuizen, N. W. Nieuwcnhuizen en G. L. Wildenburg. Verloren. Een wissellooper der Bode- gravensche Bank te Bodegraven deed ter gemeente-sccrctaric aangifte, dat waar schijnlijk onder deze gemeente is verloren oen portefeuille inhoudende f 101.Do vinder wordt verzocht het geld aan den rechthebbende te bezorgen. ALLERLEI De invloed van radio-muzisk op honden. Do bewering, dat honden niet op mu ziek gesteld zijn, wordt door de practijk nog al eens Avecrlegd. Er zijn maai' web nig honden, die bij het hooren van mu ziek hun misnoegen te kennen geven door allerlei onharmonische klanken int te sloo- ten. Schrijver dezes is in het bezit van een Duitschen herder, dien hij er toe heeft kunnen brengen om zich rustig den kop telefoon op te laten zetten. Het bleek spoe dig hierbij, dat er voor klassioko muziek in liet honden rijk Aveinig belangsetlling is. doch nauwelijks Avordt dans- en speciaal jazz-muziek ten gehoore gebracht of er ontstaat groote belangstelling. Het is den viervoetigen luisteraar zeer duidelijk, dat het ontvangtoestel de oorzaak van bet muziekgenot is. Wanneer hij in vervoering geraakt Avordt de frontplaat van het appa raat liefkoozend door hem gelikt. Vol ver ontwaardiging is hij, Avanneer do Moxi- caansche bond zich laat lioorcm. Hij tracht onmiddellijk den invoer a'an dc antenne of de snoeren door te bijten. Pas wanneer het geluid normaal is, neemt hij rustig zijn luisterpost Aveer in.

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 4