Tweede Blad. MIJ IS DE WRAAK Woensdag 31 Maart 1926 DE PAUS OVER WONDEREN. Men meldt aan „De Maasbode" uit Rome: Zooals reeds gemeld is had in tegen woordigheid van den Paus de voorlezing plaats van het decreet, van goedkeuring der twee wonderen, die voorgelegd zijn voor de zaligverklaring van den Ecrbicd- waardigen Fournet, stichter der Congre gatie van do Dochters van het H. Kruis. Nadat Mgr. Mariani, secretaris van de H. Congregatie der Riten, het decreet had voorgelezen, hield de postulator der ca- risa pater Sarbat een lofrede op den eer biedwaardige, waarop de Paus met een zeer merkwaardige toespraak antwoordde, merkwaardig, wij bij dergelijke gelegen- Jiedea do Paus alleen spreekt over den be- trcff enden Eerbiedwaardige, terwijl Z. H. thans een algemcene beschouwing gaf over de wonderen die bij de processen der heilig- en zaligverklaring verlangd wor den. De H. Vader zeide dan, dat tegenwoor dig vooral twee vooroordeelen omtrent de wouderen heerschen. De eerste, die men zoo dikwijls hoort van ongeloovigen en ook van geloovigen die meenen, dat de tijd der wonderen voorbij is. Maar zoowel bij de cenen als bij de anderen bestaat eerder onwetendheid dan ongeloof omtrent het geschieden van wonderen. Ieder, die maar een weinig om zich heen ziet, zal moeten erkennen, dat de tijd van wonderen vol strekt niet voorbij is. Zooals de Schepper ih den natuurlijken loop der dingen zoo veel getuigenissen van zich heeft achter gelaten, dat zij die van de kennis der schepping en de wetten die de wereld be sturen niet komen tot de kennis van den Schepper, volgens St. Paulus niet to ver ontschuldigen zijn, zoo bewijzen in de bo vennatuurlijke orde de wonderen het be staan van God. Men denke hier slechts aan zooveel wat telkens weer geschiedt in ver schillende heiligdommen, waar Gods goed heid op voorspraak der H. Maagd zoovele wonderen doet; men denke slechts aan het werk van de H. Congregatie der Riten, waar met zooveel nauwgezetheid do voor gestelde wonderen bestudeerd worden en men dan dikwijls tot de zekerheid van het wonder komt. Eet tweede vooroordeel is, dat men te genwoordig met de wetenschappelijk ten dienste staande middelen alles op natuur lijke wijze verklaren wil. Kan men daar tegenover nog van wonderen spreken? Maar de Paus antwoordt, dat de weten schap in onze dagen integendeel prachtige bewijzen heeft ten voordeelo der wonderen Nooit heeft men met een zekerheid, zoo als thans, het bestaan van een wonder kunnen bewijzen met de wetenschappelij ke hulpmiddelen. Vooreerst is het niet waar, dat de wetenschap alles verklaart; juist door de wetenschappelijke ontdek kingen komt men dagelijks voor grootere raadsels te staan omtrent-het bestuur van heelal enz., dat steeds geheimenisvoller wordt; en van den anderen kant kan men liet bestaan der wonderen met een zeker heid bewijzen, die men vroeger niet heb ben kon. Vroeger stond men zoo dikwijls in twijfel omtrent de' ongeneeslijkheid eener ziekte. De moderne middelen geven daaromtrent overgroote zekerheid; men kan de organen van binnen zien en uit maken of een genezing langs natuurlijken weg mogelijk is. Letteren en Kunst BOEXEN. Naar 's Heeren Huls. Bens dorp- of Famulus-brochures. J. J. Romen en Zonen, Roermond. Pater Stoks G.s.s.R. heeft een werk ge daan van uitnemende apologetische waar de met een nieuwe uitgave der brochures van zijn grooten Confrater, den weten- scliappolijken en populairen, diepzinnigen en bevattelijken apologeet pater Bensdorp. Wij willen hier afdrukken wat pater Stoks schrijft in het voorwoord van elk der vier boekjes. „Van verschillende zijden bereikten ons vragen omtrent een nieuwe uitgave der bekende Bensdorp- of Famulus-brochures als afzonderlijke boekjes. Een dier vragers, zeer verdienstelijk door zijn rusteloos en vruchtbaar aposto laat op het gebied der directe apologie, was zelfs zoo vriendelijk, naar aanleiding der uitgave van Bensdorp's Apologatica ons te schrijven: „Veel van mijn leerlin gen hebben uw schitterende uitgave -van den kleinen reus. Maar als deze uitgaaf ten gevolge zou hebben, dat do bekende boekjes niet meer afzonderlijk zouden te verkrijgen zijn, dan zou ik ze betreuren. Jk vind die boekjes onmisbaar voor mijn cursisten. Ik beveel ze overal aan". Gaarne komen we aan deze gegronde verlangens te gemoet, overtuigd, dat een uitgaaf van de meeste Bensdorp-brochu res afzonderlijk nog altijd groot nut stichten zal. We besloten daarom lot den herdruk dier boekjes in een uniforme uitgaaf, en beginnen de reeks met deze vier. welko juist vier fundamenloele waarheden be handelen: Heeft God werkelijk tol do menschen gesproken? of: Het Feit der Openbaring. Legende of Historie? of De geschied kundige waarheid der Evangelieverhalen. Wat is Christus? Waar vinden wij de leer van Christus? Als algemeenen serie-titel kozen we: Naar 's Heeren huis, zinspelend op de woorden van den Psalm 121: „Ik verblijdde mij, toen tot mij gezegd werd: Laat ons gaan naar 's Heeren huis." Doel immers der christelijke apologie of geloofsverdediging is: do naar de rust der volle waarheid zoekende ziel heen te leiden naar het huis Gods, de ware, door Christus gestichte Kerk. Deze gedachte symboliseert ook de titel- teekening van de hand van Joan Collette. Met rustig, blij Godsvertrouwen zien wij er den pelgrim reeds naderen tot de poort der waarheid, om door haar binnen le gaan de heilige plaats, waar do drie-eene God woont en Zichzelf en Zijne leer aan den mensch openbaart. Mogo ook deze heruitgave der vroeger zoo gretig gelezen Famulus-brochuren krachtig het doel blijven dienen, hetwelk Bensdorp, deze „vader der moderne apo logie" eenig en alleen nastreefde: Gods glorie en het heil der zielen." Wij voegen aan deze laatste woorden toe: Mogen velen door de boekjes te koopen aan de vervulling van wat pater Stoks wenseht medewerken. De pseudo-Christus. Door Dr. Jos. Keulers. „Ster"- serie. J. J. Romen en Zo nen, Roermond. Christus is het middenpunt van het le ven van een Christpn. Mnay TTii de bclcmgstellïrig op van den niet-Chris- ten, van den ongcloovige; Hij trekt allen tot Zich. Doch, helaas, zien velen Hem niet in het ware licht; kennen Hem dus niet, zooals Hij is; lasteren zijn Godheid; maken zich in hun verbeelding een pseu do-Christus en propaeeeren deze in boe ken en geschriften. Tegen die valse he voorstellingen van den Christus komt de geleerde schrijver op; hij ontleent al die geleerde schrijver op; hij ontleedt al die den draad, en doet zoo de waarheid in een des te klaarder licht schitteren, 't Is een buitengewoon leerzaam boek voor al len, die in aanraking komen met men schen. die door theoriëen als de hier be doelde besmet zijn geworden. Voor ont wikkelde personen is het eon verstande lijk genot, de klare betoogingen ran den knappen docent te volgen. Liturgisch Gebedenboek. Sa mengesteld onder leiding van H. M. H. Bartels, pas toor. „De Kcnnemer", Be verwijk. Een Kerkboek, dat tientallen andere met succes zou kunnen vervangen, maar dat toch zelf blijft onder de waarde van een Missaal. Daar echter velen niet goed in een „Misboek" kunnen thuis raken, en ook met het oog op de vele gebeden gedu rende oen Lof en bij ander Kerkbezoek, is dit Kerkboek zeer to rccomnmndeeren, voor iedereen. Het Godsdienstig Leven On derrichtingen, Raadgevingen en gebeden naar hot Duitsch van Tilmann Pesch S.J., omgewerkt door 1L van Op- penraay S.J. H. J. Die ben, Leiden. In een handig prettig formaat beeft ge noemde uitgever dit bekende Kerkboek, waarvan reeds 'n tienduizend exemplaren hun weg onder het Katholieke volk heb ben gevonden, opnieuw aangeboden. Wie zijn gebed èn overweging wil gedragen weton door zuiver-lcerstellige en diep- doorvoeldo gedachten, wie ware en ge zonde godsvrucht in zich wil aankweo- ken, hij zal dankbaar zijn als hij een Kerkboek gelijk dit in z'n bezit hoeft, 't Is een kostelijk boek om ten geschcnko te geven ook natuurlijk om voor zichzelf te koopen! RECHTZflKEM Zijn vader gedood. De Rolterdamschc rechtbank heeft don 17-jarigen A. J. C. van S„ wegens dood slag op zijn vader, den 74-jarigon gepen sioneerden agent van politie, te Rotterdam, veroordeeld tot 7 jaar en 6 maanden ge vangenisstraf. De rechtbank achtte bewezen, dat be klaagde op 24 Januari door twee slagen op het hoofd, die een schedelbreuk hebben veroorzaakt en ander ernstig letsel, waar door do dood zeer spoedig intrad, zijn va der heeft gedood. Bij het toebrengen van den tweeden slag had hij de bedoeling zijn vader te dooden. Dat oogmerk is gebleken uit de kracht waarmede beklaagde de sla gen heeft toegebracht en de keuze van het wapen, terwijl hij den laatsten slag heeft toegebracht uit vrees voor de gevolgen die do daad voor beklaagde zou hebben. Hoewel beklaagde eerst den leeftijd van 17 jaar heeft bereikt, heeft do rechtbank om de koelbloedigheid, waarmede het feit is gepleegd en het overleg, waarmee ge tracht is de sporen van de daad uit te wisschen, besloten tot toepassing van art. 39 en beklaagde te behandelen alsof hij reeds 18 jaar is. Bij de bepaling van de straf heeft de rechtbank in aanmerking genomen, dat do aanleiding tot de daad haar niet geheel duidelijk is geworden. Zijn zwager gedood. Voor de Utrechtsche Rechtbank stond terecht de 36-jarige rijkswegwerkor J. P. Martens, te Soest, beklaagd op Zondag 7 Februari j.l. te Soest met voorbedachten rade op zijn zwager A. A. R. met oen re volver op korten afstand te hebben ge schoten, waardoor deze vrij spoedig over leed. Beklaagde ontkende ter terechtzitting cpzet gehad te hebben zijn zwager te doo- dm. Vom anj-TL'cmej'-comiiiissanff ima utj- evenwel verklaard, uit noodweer met een revolver op de beenen van zijn zwager te hebben geschoten, toen deze hem tijdens een twistgesprek met een mes bedreigde. Het 0. M. eischte tien jaar gevangenis straf. Mr. Schretlen pleitte vrijspraak subs, i.eropening van het onderzoek. Uitspraak 13 April. Poging tot doodslag op zijn vrouw. Voor do Rotterdamsche rechtbank stond gisteren terecht de 27-jarige rijwielherstel ler B. B. H., wien ten laste is gelegd po ging tot zware mishandeling subs poging tot moord op zijn vrouw M. L. W. n. Het 0. M„ waargenomen door mr. E. D. H. Schutter, betoogde, dat dit een zeer ernstig geval betrof. Spr. eischte vier jaar gevangenisstraf met onmiddellijke gevan genneming. De verdediger mr. P. Ph. Kooien betoog de, dat het bewijs voor poging tof zware mishandeling subs, moord niet geleverd is, hoogstens kan hier van mishandeling wor den gesproken. Spr. bepleitte clementie. De rechtbank vond geen termen nanwe- zig tot onmiddellijke gevangenneming. Doodslag. Gisteren heeft voor de Amstcrdamsche Rechtbank terechtgestaan M. K., huisvrouw van K., oud 32 jaar, piano-onderwijzores beschuldigd dat zij op 6 November 1925 opzettelijk Willem Toorenberg van het %■- ven heeft beroofd, door dezen goweldadig, nabij de Halve Maansteeg te Amsterdam, met een mes, in leder geval eenig schorp voorwerp, in de borst tor hoogte van het hart te steken, tengevolge waarvan het hartzakje werd doorboord en in den voor- en achterwand van de rechterhart kamer een opening werd gemaakt, waardoor oen hevige bloeding ontstond en de dood kort daarop is ingetreden. Verzachlendo omstandigheden in aanmer king nemend word 3 jaar geëischt. Belasting-ontduikende mijndirecteuren. De rechtbank te Maastricht veroordeelde den directeur P. ter zake belastingontdui king tot een geldboete van f 4000 of 1 maand hechtenis.. De eisch luidde twee maanden gevangenisstraf. De heer G. werd wegens eenzelfde feit tot tweemaal f 1000 of tweemaal één maand hechtenis veroor deeld. Do eisch luirldo tweemaal twee maanden gevangenisstraf. Gemengde Berichten Auto van den dijk gereden. Eén doode, één gewonde. De auto van de Bensdorp-fabrick is le Wijk bij Duurstede door het springen der Landen van den dijk gereden. Een der inzittenden, uit Hilversum afkomstig, werd gedood en een ander heeft een been gebro ken. Ernstig ongeluk. Bij het uilgaan der Chr. school lo Tempel gingen ecnigg schoolkinderen spelen op een groole mallejan meldt do „Asser Crt." Plot seling ging de ketting van den boom los (of werd (leze door een der kinderen losge haakt) de zware trekboom vloog met oen ruk achterover, met het droevig gevolg, dat deze op het hoofd van het pl.m. 10-jarige zoontje van winkelier Hekman terecht kwam. Het arme venljo bleef bewusteloos op de plaats liggen. Pr. Korthof, dio juist in de nabijheid was, verleende de eerste hulp, waarop liet jongetje kort daarna per nuto naar het Ziekenhuis te Groningen werd vervoerd. Men vreest 't ergste. Twee vrouwen in brand. Gistermorgen omstreeks half negon is op de Hoefkado te VGravenhage een ern stig ongeluk gebeurd. De 50-jarige P. J. de R. geraakte door onbekende oorzaak bij het verrichten van werkzaamheden in brand. Haar dochter wilde de vlammen doven, maar werd eveneens vrij ernstig gewond. De moeder is in het ziekenhuis oppenomen; de dochter kon na in het ziekenhuis behandeld te zijn, huiswaarts koeren. Een vat benzme ontploft. Gistermiddag ongeveer half twee heeft in een stalhouderij in do Weteringstraat le gevolge van een groote onvoorzichtigheid. In de stalhouderij stonden eenige „ledige" vaten, die gevuld waren geweest met ben zine; er kwam thans een koopman opda gen, die er wol iets voor voelde deze vaten tot zijn eigendom te maken. Om zich to overtuigen dat do vaten werkelijk ledio wa ren keek hij in een van de vaten, terwijl hij zich met 'n brandende lucifer bijlichtte. Het bleek, dat do benzine er nog niet allemaal uit was, want er volgde con ontzettende ontploffing, waardoor de kooper hevig aan het gelaat en don borst werd verwond. De brandweer was spoedig ter plaatse om het begin van brand, dat ontstopd, met een scbuimbluscbapparaat te blusschen, terwijl de Gemeentelijke Geneeskundige Dienst den man vborloopig in het v. ijkgobomv aan de Radiumstraat verbond. De toestand van den gewonde was zoodanig, dat opname in dc Rijksklinieken noodzakelijk bleek. Bloedvergiftiging. Te Weill had de boerenzoon K. zich met oen klein mesje aan hel been verwond, ten gevolge waarvan bloedvergiftiging ont stond. Gisteren is hij aan de gevolgen over leden. Stervende langs den weg. Op de ontginningen onder Heijen is ze- kero N„ komende uit Duitschland en uit Vierlingsbeek geboortig, stervende gevon- UIT DE RADIO-WERELO. Programma's voor Donderdag 1 April. Hilversum, 1050 II. 12. - on 7.30 Politieberichten. 3.30-*4.30 Uurtje voor weeshuizen en ziekenhuizen, door Mevr. Aut. v. Dijk.* 6.307.40 Fransche los door den heer Chr. MJche. 7.45 on 10.Persberichten. 8.10 Avond van muziek en zang. Mevr. Sonja Ten Kate-Kovalefska, zang Het H.D.O.-orkest onder leiding van Frans Lupgens. In het midden van den avond lezing door den heer P. F. J. A. Jul ion, onderwerp: Iets over do tboorio van du fotografische plaat. Daarna strijkkwartet u. h. H.D.O.-orkest on zang. 1011.Her-uitzending van do go- deoltolijko programma's van Herlijn, hou den en Parijs. D a v e n t r y, 1G00 M. 11.201.20 Het radiokwartel en solis ten (Contra alt, tenor en cellol. 1-20.2.20 Tijdsein, graniofoonmuziek. 4.20 Tijdsein, causerie: Rolling i to Rio. 4.35 Muziek uit Trocadcro. 5.35 Kindoruurtje. G.20 Dansmuziek. 7.-- Radiopraatje. 7.20 Tijdsein Big Ben. v. 'i, lit, nieuws, causerie. 7.45 Pianosonates van Beethoven. 8.20 „Penslope", operette van W. Brough en A. Halliday. 9.20 Orkestmuziek. 9.40 „In the fortune's teller's Studio" en „On the link", 2 scènes met dames koor, orkest on zangsolistem. 10.20 Tijdsein, weerbericht, nieuws. Lezing: The budget. 10.5012.20 Dansmuziek van het Sa voy hot el. R a d i o-P a r i s, 1750 M. 12.50 Concert Lucien Paris (piauo, viool, cello). 2.05 Nieuwsberichten. 5.05 Kinderuurtjo. 8.35 Esperantobor., boekhoudles. 9.20 Werken van Boothoven. Webou en Schubert. Königswualerhausen, 1300 M. 7.50 „Das Christusdrama", van W. Nithack-Stahn. Met orkestbc; hiding. Daarna nieuws. Brussel, 262 M 5.20 K i ndormatineo. 8.20 Kwartet, Haydn. 8.50 Lozing: En avion do Brui au Congo. 9.05 Orkestconcerl. 10.20 Nieuws. M n s t e r, 410 M. 12.351.50 Werken van Ifaydu <>c orkest. •j 'ia i ..i' inummm,-- 3.50 „Osterhasclien", kindortoónoel. 4.50 Lozing van hans Muller „Königu". 5.506.20 Lezing: Dor Arzt irn Dienste der Schulkinderfürsorgo. 6.307.Lezing: Der Kaufmaim Mid ler und seine faulen kundcQ. 7.20 I/Ozing. 7.50 Werken van Haydn. den. Reeds 's morgens had men hem aan den rand van een hoschjo zien liggen, doch men verkeerde in de veronderstelling, dat hij daar lag Ie slapen. Bewusteloos is hij op een kar naar het St. Norbertusgeslicht to Gennep vervoerd, waar hij. zonder bij kennis te geraken, is gestorven. Van vergiftige baoncn gegeten. Do 26 jarige C. van B., uit de Lijnbaan* straat to Rotterdam, die werkzaamheden verrichtte bij een werk aan do Coollmven, vond Maandag in eon loods een aantal zwarte boonen, dio uit een zak gerold wa ren. Do man nam de boonen, welko ver giftigde calabarboonen bicken te zijn, modo. Do man benevens twee kinderen, een zeven jarig jongetje en een elfjarig meisje uit do Kamperfoeliestraat, nuttigden eenige boo nen. Na gebruik werden allen onwel, zelfs trad bewusteloosheid in. Onmiddellijk word de G.G.D. gewaarschuwd. Do toe tand dor personen is momenteel goed FEUILLETON. door EDW. HALLIWELLS. (Nadruk verboden). „Wij hebben Arthur Wippenham gespro ken; hij is springlevend; het is ook aange naam voor mijn hotel, dat de moordenaar djn slachtoffer in den rug stak, toen hij Met den ongelukkige samen een iaadje be merkte der automaat, 4 el hoog van den grond, waar onzo kleine John Davidson stellig niet toe in staat is. Overigens is de vennoorde een ingenieur uit New-York, Antony Webdon, en ik zou je raden, John vrije voeten te stellen. Ik wil wel een borgtocht voor hem storten, maar het is al te wreed hem geen kermis te laten hou- aen." Sprakeloos verbaasd verloor zich Thanc- krofft in wezenloos hoofdschudden; ten laatste stamelde hij„Weet U dat alles iekcrr -Zoo zeker als dat de moordenaar mijn •eboenen aan had en met mijn rechter schoen het bovenste laadjc rechts der Automaat scheef in het schuifje sloeg. Je 'oijn hak thuis komen onderzoeken. schoenen stonden echter den volgen den dag weer op hun plaats in het hotel tn John heeft die er uiet reergezet, want '1 zat hier gevangen. Het is op honderd vjjl2"ioren glad onmogelijk, Commissaris, John bij dezen moord zou passen. Hij I 'verigens zijn lief meisje, dat hij nooit ja67-iin eerewoord gegeven, - t hij zich niet wreken zou." „Het is erg eenvoudig, mijnheer Gould. Ik zal hem U morgen zenden, als U borg is, dat hij niet vlucht." „Met mijn heelo hotel, Thanckrofft! Je bent een eerlijke kerel en je moet goed let ten op de doll© honden." En met deze woorden stapte hij de tent in. 't Was er zwoelzwaar van menschen- roezemoes; toch, door do benauwende warring voor do kijkglazen bij de puzzle- kistjes, de slingerstaafjes, dc wonderbe- lcers en de muziekdoozen, vooral echter om de geheimzinnige automaat, dreef de be- heerscliende rauwe krachtstcm van Jame- went, die de woelige massa bedwong. On middellijk had bij ons in he oog. „Van avond elf uur wach ik je bij me," fluisterde Harry snel. „Kan het niet morgent" „Neen, morgenochtend laat ik je oppak ken", beet Harry hem toe, keerde zich om on ging heen. Even na elf uur schuurde Davidson bin nen, schuchter, kruiperig, angstig, schuw, met dezelfde rare kistachtigo doos onder den arm. Met een gebaar wenkte Harry hem plaats te nemen. Hij zat nu gebogen aan tafel, zijn doos klemmende met de gore vineers. „Waarom ben je twee dagen te laat, 26 en niet 24 Augustus, met je spullen op de kermis gekomen?" overviel Harry hem. Davidson schrok hevig, zag schichtig op. „Er was iets aan de automaat, ik moest zo reparecren." „Dat lieg je; op Rose-Castle was ze den 22sten gaaf; ook de bovenst© laadjes. Daarna heb je haar niemand meer laten zien; want Nelson heeft je geholpen om haar in le pakkon in de kist en de kist met je dichtgespijkerd, waar William bij stond te kijken. Je hebt haar pas weer uitge pakt, toen je hier kwam den 2Gsten des avonds. Waar heb je van 22 tot 26 geze ten?" Een duivel8che grijns vertrok don boe- venkop van Davidson. „Ik zal het je zeggen," neep hem Harry vast, „je kar heeft gestaan bij de schaaps kooi aan de Klyde. Je hebt je verscholen in liet dichte kreupelhout bij do Beuken laan. Hoe ik dat weet? Ik weet nog veel meer. Je hebt ook gelogen, dat Lady Fashbend en Dr. Kurtey je niet horkenden, dat zag ik Vrijdagavond al toen je je leu gen ongevraagd eruit wierp. Jo hebt da delijk bemerkt, dat ze je wèl herkenden. Wat heb je toen gedaan? Je bent een dolle bond, geloof ik, en als het moet, zal ik zor gen, dat z© je dood schieten, versta je dat? Jij zal niet het leven van heelo families vernielenI Spreek op, wat heb je gedaan? Je hebt je gewroken, monster! Neen, je blijft zitten... Wil je dat ik do politie haal? Wat stond er in je dreigbrief?" Hij nam nu een telegram uit zijn portefeiulle. „Dit telegram is van vanmorgen:" „„Ik heb nog wat; de brief, die de Lady rade loos maakte kwam gisterenmiddag uit Hulston en was met ruwe hand geschre ven. Ik hoorde de Lady fluisterendie af schuwelijke man. Lary is weg. William."" „Spreek je nu op?"... Harry was woedend, ik dacht dat hij den kerel t© lijf zou gaan! „Ik heb ze beloerd," fluisterde Davidson. „Wie?" „De oude Lady en den dokter." Hij zweeg even, vervolgde moeilijk, met droge keel, telkons onderbrekend: „Ik heb eerst mijn kar langs de Beukenlaan links om naar de schaapskooi gebracht. Toen ben ik te voet teruggegaan. Ik heb geschuild in 't kreupelhout." „Dat was dus den volgenden dag?" „Ja, Zaterdag. Ik heb zo zien loopen, de tweeeindelijk gipgen ze zitten op do bank aan den vijver. Ik ben voorzichtig nader- gcslopen achtor het kreupelhout door. Ik hoorde dat zo bang waren. Zo spraken er over Lola, op Villa Carolina, haastig uit den weg te ruimen; veel verstond ik niet, maar dèt hoorde ik. Toen hoorde ik hen ook een anderen naam noemen; voor dien man waren ze bang, merkt© ik." Harry vloog sidderend op, zijn stoel viel om, al zijn zenuwen trilden, het zweet pa relde op zijn dikbeaderd voorhoofd, hij greep Davidson bij de keel, ik dacht dat liij hem worgen ging. „En?... En?..." hijgde hij krampachtig... Wat bezield© hem plotseling?,.. „Toen heb ik om me te wreken dicnzclf- den dag „Dus Zaterdag voor acht dagen?" „JaAlles wat ik gehoord had, heb ik aan dien man geschreven, hij woont in uw hotel. Zoo verloor ik twee dagen." „Dolle hond," siste narry, buiten zich zelf van woede; „ellendeling... je hebt hem tot den moordenaar van Dr. Kurtey gemaakt. Stil was het een wijle, grafstil, de dood stond in het vortrek, mijn bloed sloeg wild van binnen tegen mijn schodoL „VerderSchurkbrulde Harry. „Spreek! Wat schreef je nu voor drie da gen aan de Lady?" „Dat ik dat gehoord had enen „En?... Spreek!" wcor wrongen zich zijn vingers om do keel van Davidson. „Voor duizend pond... zou ik zwij gen..." angstigdc de ander. „Duivel!" knarste Harry on hij g; f hem een slag midden in het gelaat. HOOFDSTUK XV. De rampzalige wrekers. Geluidloos bewogen zich (lo dikke lip pen van den rauwen kormisgast in onbe wust gomtimmel; als een onwezenlijke nie tigheid was hij onder Harry's vuistslag ineengekrompen, do groot© bonkige kerel, maar een helsch vuur spatte uit zijn bo- loopen oogen; ik spande heel mijn aan dacht, op wat hij doen zou na die krank- zinnigo vernedering.,Zou het wegge worpen vod levond worden en mijn vriend kcelcn? Was het evenwicht hem blijvend ontvallen en zou hij daar weggedoken blij ven in zijn gotrapto armzaligheid? Wat school er achter die loerend-kwnadaardigo oogen? Zou hij mijn vriend bespringen, on verhoeds, als do nijdige, heet© wolf zijn vijand, die hem wondde?... Niets hoorde ik dan het krakend schui felen van Davidson's drogo oelthandcn over de geheimzinnige doos; dio hij drei gend omkramptc, niets zag ik dan do valsch-spie !endo glinstering van zirn ve nijnige blikken. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 3