feestelijk adviseur absoluut geen Tekening {ehptjdcn. De volgende -redenen werden nog opge geven: lo. De wedstrijd O.S.S.K.K.I. was oorspronkelijk vastgesteld, op 3 Januari. Op 1 Januari belde do secretaris den beer Verstegen op dat deze wedstrijd niet &on doorgaan in verband met de door den watersnood verbroken treinverbinding, waarmee genoemde heer accoord ging. Op 7 Febr. werd deze wedstrijd opnieuw vastgesteld. Meer dan een week tevoren werd we derom per telefoon medegedeeld dat de normale verbinding nog steeds verbroken was, waarop do heer Verslegen beloofde .pen andere wedstrijd vast te stellen. Uit de „S.-I." bleek echter dat deze belofte r.iet was nagekomen en dat do wedstrijd O.S.S.K.K gehandhaafd bleef. Weer belde do beer Hoenselaars op dat. K.K. niet kon gaan, omdat de reis per' trein deti gehcelen "dag in beslag zou nemen, het geen de Eerw. adviseur verbood. Den vol genden dag beldo de heer Verstegen op dat de reis dan maar per auto moest ge schieden. Dit werd echter door het be stuur geweigerd omdat de secretaris zelf oenigo dagen tevoren ondervonden had boo gevaarlijk en moeilijk do wegen in verband met den watersnood te berijden waren. Bovendien was do noodbrug op den weggeslagen Graafscho weg om 5 uur gesloten, zoodat bij oenigo auto-pech de terugtocht zou zijn afgesneden. Ook in dien om half twee gespeeld zou worden, bleef dit bezwaar bestaan. Vorvolgcus kwam daar nog bij dat de reis per auto tweemaal zoo duur was als per trein en do normale verbinding daags na 7 Fe bruari hersteld was. Eerst boorden wij niets moor maar plotseling werd een maand later boete opgelegd en winstpun ten afgetrokken. 2o. Dn wedstrijd BatavenK.K. II was vastgesteld op 10 Jan. Op. 6 Jan. werd per telefoon medegedeeld dat door den ■watersnood de reis per auto. zooals ge woonlijk geschiedde, onmogelijk was. Om dezelfde redenen als bij O.S.S.K.K. I kwam een reis per trein niet in aanmer king n.l. wegens verbod van den adviseur. Hierop schreef de heer Verstegen aan do Bataven dat K.K- wel moest gaan, maar K.K. kreeg geen bericht. Tiel meldde het echter aan K.K. doch deze vereeni- ging moest, daar do reismoeilijkheden de zelfde gebleven waren, bij baar besluit blijven. Na een zeer geheimzinnig onderzoek, waarbij do partij-Keizer Karei nooit ge boord is, werd een straf opgelegd, be staande in boete en winstpunten-aftrek. Het bestuur der vereeniging Keizer Karei verzocht daarop aan den heer Verstegen do kwestie voor te leggen aan de commis sie van beroep, op welk verzoek nooit aut- .Woord ontvangen is. Dit zijn do voernaamstc feiten. Bovendien zijn er nog tal van feilen, die wijzen op een plagerij, die bet bestuur der R.K.F. blijkbaar gaarne op touw zet legen do clubs die voor hunne rechten op komen. kien noemde bet feit, dat toen door al lerlei omstandigheden: studie, blessuren, ziekten, enz. spelen niet mogelijk was, eerst na geweldig geschrijf en noodeloos tijdverlies, dispensalio werd verleend, wat vroeger steeds onmiddellijk geschiedde. Tenslotte verklaarde de secretaris, dat op een vraag aan hot R.K.F.-bestuur, of een veteeniging strafbaar is, als zij den last van den Eerw. Adviseur opvolgt, in principieel» zaken, nooit eenig antwoord x is ingekomen. Trouwens over. het eenvou dig niet beantwoorden van brieven en een grootc nonchalance in het behandelen der correspondentie, is Keizer Karel»niet de ecuigo die klaagt. liet bestuur verklaarde nog, dat bij eventueel reyement door do R.K.F. bet zich niet verantwoordelijk stelt voor de verstrekkende gevolgen. Een conflict Italië—Oostenrijk. IIcl bestuur van den Italiaanschen Voet balbond beeft, naar aanleiding van de anti-Mussolini-actie van den Oostenrijk- scbcn Bond, met algemcenc stemmen het besluit genomeu, alle betrekkingen met de zen bond to verbreken, meldt do „Tel." Voorts werd besloten, om alle cereteekc- non en vlaggen, welke herinneren aan de ontmoetingen met Oostenrijk, te verwijde ren. Do Italiaanschc V. B. zal dan eerst de betrokkingen met den O.V.B. weer her vatten, indien dit land op volledige wijze genoegdoening heeft verschaft. j KORFBAL. Steden-wedstrijd 2e, 3e en 4e klassers. Aan de door de Haagscbe, It'danische en Dordtscho Korfbalbondcn op 6 April e.k. georganiseerde stedenwedstrijden, die in den Haag gehouden worden op 6 April (terrein Eibernest), neemt dit jaar ook een Lcidsch 2o klasso Xlï-tal deel. Dit twaalf tal zal op 2 April een oefenwedstrijd spe len, waarschijnlijk tegen Achilles (le klas so Haagscbe Bond), op het terrein Zoc- terw. Singel. Het programma van de Stedenwedstrij- 'den luidt: 1112uur. DordrechtDen Haag. 12 'A1 Vt uur. Rotterdam—Leiden. 2—3^« uur. Winnaar AB. SCHAKEN. 1 Competitie N.S.B., 2e klasse, groep A. 1 De afgebroken partijen (zeven in aantal) uit den wedstrijd L.S.G. I—S.S.S. te Schc- {reningen gespeeld) zijn als volgt beslist: Bord 1. M. M. Sega arR. A. J. Meyer iremiso. i Bord 2. K. Geus—G. Bosscha, Geus wint. Bord 3. Dr. J. DrosteG. L. Schouten, ïemise. Bord 5. W. Demmendal—H. J. v. d. Stok. Demmendal wint. Bord 6. H. WerthcimB. Vies, remise. s Bord 7. L. M. J. Ohambry—W. F. Wert hcim, remise. Bord 9. W. de Bruin—F. L'. G. d'Aumerie, Do Bruin wint. Eindstand van dezen wedstrijd 64. Het Lcidsch Schaakgenootschap I is door deze (de 4e) overwinning kampioen dezer groep geworden. Wel moet. er nog 1 wedstrijd gespeeld worden, n.l. L.S.G. I D.D. II op 13 April te Leiden, maar de uit slag biervan is daarop niet meer van in vloed. SCHIETEN. Leidsche Scherpschuttcrsvereeniging. Do Leidsche Sckerpschuttersvereeniging zal ter gelegenheid van haar 60-jarig be staan grooto schietwedstrijden houden en wel met scherp op de Rijksschietbanen te Katwijk op Zaterdag 12, Donderdag 17, Vrijdag 18 en Zaterdag i9 Juni 1926, van 28 uur. Waar wedstrijden op scherp de laatste jèren weinig plaats hebben en de meeste concoursen op Marga en Buks gehouden worden, vertrouwt het bestuur, dat velen aan do wedstrijden deel zullen nemen. De wedstrijden zullen bestaan in Korps wedstrijd (inleggeld 2.5Q por 5-tal) 25 schoten; Personeele wedstrijd (inleggeld 1.5 schoten; Vrije baan wedstrijd (inleggeld 0.25) 3 schoten. Houding naar keuze. Afstand 100 M. Schijf van der Pijl, Ierseke. Telling 1—12. Scherpe pa tronen No. 1 zullen op de banen tegen kostenden prijs verkrijgbaar zijn. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. Tegen den tuinder D. v. R. uit Ber- k e 1-R odeur ij s eischte de Officier vier maanden gevangenisstraf, omdat hij ten nadeelo van W. een formulier voor een veilingbon bad ingevuld en laten inrui len voor een bon. Hij had 100 kisten er op gevraagd en verkocht aan iemand in Rotterdam Do man was danig qnder den indruk van de straf, die tegen hem ge- eischt werd. Ik krijg nooit meer werk, ik durf niet meer naar buis, zei hij met beesebe stem. Do politierechter veroordeelde hem tot 7 weken gevangenisstraf. U kunt in liooger beroep gaan, maar ook dadelijk do straf ondergaan. Neen, ik wil maar dadelijk de straf on dergaanIk durf niet meer thuis te komenIk zorg voor mijn vader van twee en zeventigik.... En bij ver gat den zomer, waarvan hij bet hebben moet, vergat dat hij beter 'fi winters ge mist kan worden, om zijn straf uit te zitten! De man, die de bon voor hem bad in geruild, J. S., werd veroordeeld tot 5 we ken gevangenisstraf. De eisch was ook vier maanden. Gemengde Berichten 13e Verantwoording van het Nederlandsch R.-K. Huisvcsfings-Comité. Goöp. Handelsvereeniging van den N. G. B. te Veghel ƒ10.000; H. H., Soeren- donk 18; Boerenleenbank Hoensbroek 100; Comité Den Haag, nieuwe af dracht 735.05; Boerenbond, Mierlo 50; Uitvoering St. Josepbgezellen-Vereen., Heerlen f 121.70; Th. M. v. D., Gothen (U.) 15; W. H., Bolsward 10; Dagblad Het Huisgezin, 's-Boscb, 9e afdracht 377.70; Dagblad de Maasbode, Rotter dam, nagekomen ƒ615.10; B. G. H., Am sterdam 5; Watersn.-Gomitó Heerlen 670; R. K. Vereen, van Goöp. Stoomzui- velfabrieken in Noord-Brabant 10: F. S. Jr., Utrecht, 10 dollar (ingewisseld voor 24.90); R. G. D. Go., K'dam ƒ100; A. G. de J., Nieuwenhagen 15.15; parochie Mierlo-Hout f 47; A. J. K„ St.rOedcnro- de 10: Comité Eindhoven, nagekomen 100; Limburger Koerier, Maastricht, nieuwe afdracht ƒ1392.61; B. te R., De venter 5; Boerenleenbank Mechelen Wittem (L.) f 500; Carnavalsfuif Con cordia, Gouda 27; Tentoonstelling Gou da 127; A. V. de W., Ede 19; collecte voetbalwedstrijd Juliana, Kcrkrado 25; collecte R. K. Fanfare St. C.allixtus, Kerk- rado 42.10; comité Oldenzaal J 16.70; parochie Bocholtz 185; H. F., Reuver 7.90; R. K. Jonge Boerenstand Mortel 10; idem Hooge Zwaluwe f 2.50: idem Klein Dongen f 37.05; idem Gcmert 9.50; comité Utrecht, laatste afdracht, 503.60 (totaal 13003.60); comité Den Haag, nieuwe afdracht f 500; A. G., I.eysin 50; concert Aurora, Dongen 140; Prov. Noordbr. en 's-Hert. Cou rant, nieuwe afdrachten 163.05 en 326.15; Th. P., Holstein 2.68; Kring Hoorn, nagekomen 475; concert Har monie Deurne 38.29; comité Bergen op Zoom, nagekomen 90.10; Boerenleen bank Boschkapelle (Z.) 100; Centraal Verband der St. Joseplisgezellenvereen, A'dam, nagekomen f 12; Kath. Jonge Werkgevers-Vereen. A'dam, 2o afdracht 425; R. K. Werkl.-Verecn., Steenbergen 2.50; N. Tilburgsclie Courant. Tilburg, 4e afdracht 157; comité Ottersum (L.), nagekomen 105; Federatie St.* Joseph- Vereenigingen in Duitschlaud. Rheijdt 516 Mark (ingewisseld voor 305.47); verlo ting St. Nicolaasga f 21.62. Vorige lijsten f 713.612.441. Totaal tot en met Zondag 28 Maart 732.465.86?. Hiervan is tot dusver 661.111.68 af gedragen aan de Alg. Watersnoodcommis sie. De secretaris-penningmeester, J. PASTOOR. 's-Herlogenboscb, 29 Maart 1926. Door den bliksem geiroffen. De landbouwer G. Kiers te Wacht urn (Drente) is Zaterdagavond door den blik sem doodelijk getroffen. Verdronken. Zondagmorgen viel de 10-jarige M. O., toen bij bij het oplaten van oen vlieger achteruitliep in de Bomhaven te Dordredht Met behulp van een dreg werd de jongen door voorbijgangers uit bet water gebaald, doch de spoedig aanwezige geneesheer kon slechts den dood constatceren. Het drama in het woonwagenkamp te Eindhoven. De dader van de mishandeling met doo- delijken afloop, welke dezer dagen in het woonwagenkamp te Eindhoven heeft plaats gehad, is, naar het „Eindli. Dagbl." meldt, vermoedelijk met bet oog op 's mans on volledige ontoerekenbaarheid, voorloopig in vrijheid gesteld. Een noodlottig schot. De gebroeders Veenstra te Surhuizen waren bezig met een kruikar hooi te ver voeren.' Een hunner had een revolver in den zak. Door onverklaarbare oorzaak ging dit eensklaps af, met het noodlottig gevolg, dat de ander ernstig in de borst getroffen werd, en naar het ziekenhuis to Groningen moest worden overgebracht. Ernstig mijnongeval. Zaterdagmiddag hadden op Staatsmijn Wilhelmina de mijnwerkers Vallinga, van Terwinselen en Schrijvers van Bocholtz, terwijl zij in do mijn werkzaam waren, bet ongeluk onder afvallend gesteente to ge raken. W. werd inwending ernstig ge kwetst, terwijl Scli. aan beenen en armen verwond werd. Beiden werden iu de ver- bandkamer door den mijnarts behandeld. Vallinge werd naar het hospitaal te Heer len overgebracht; zijn toestand is vrij ern stig, terwijl Schrijvers naar Bocholtz werd vervoerd. Ernstig motorongeluk te Baarn. Zaterdagavond is te Baarn op den Am- 8terdamsclien straatweg tussclien de oude spoorbrug en de „Oranjeboom" een ern stig motorongeluk gebeurd. De beer J. Z. uit Amsterdam, die per motor in de richting Amersfoort reed, is daar ter plaatse komen te vallen. Hij be weert aangereden te zijn door een auto, welke met verblindende lichten van de tegenovergestelde zijde kwam. De politio is echter van meening, dat van aanrijding geen sprake was, doch dat Z. gevalleD is doordat bij tegen do hooge berm van den weg is aangebotst. De politie was zeer spoedig na het ongeval ter plaatse, even als dr. Heybroek, die hersenschudding constateerde. Per politicbrancard is Z. naar liet ziekenhuis aan de Torenlaan vervoerd; de motor, welke zwaar bescha digd is, is naar het politiebureau gebracht. Zondagmorgen was de toestand van den patiënt van dien aard, dat het noodig werd geoordeeld de familie te waarschuwen. Naar wij vernemen, is de toestand van het slachtoffer nog steeds zorgwekkend. 'Autobus ie water. Zondagavond omstreeks halftien ge raakte in Benedenkerk te Stolwijk een autobus van den dienst Lekkerkerk Gouda, gaande in do richting Lekkerkerk, te water. Onder de-twaalf inzittenden ont stond een paniek. Döor liet inslaan van een ruit slaagde men er in zich te bevrij den. Eenige personen liepen kwetsuren op. Dr. Kievit te Stolwijk verleend de cersto geneeskundige hulp. Het ongeluk is ver moedelijk te wijten aan den hevigen mist, waardoor de chauffeur bet uitzicht miste. Tegen een boom gereden. "Waarschijnlijk verblind door bet licht van een auto, is zekere P. wonende Sta- tensingel te Maastricht, Zondagavond met zijn fiets tegen een boom opgereden ter hoogte van liet dorp Smeermaas. Van daaruit werd de geneeskundige dienst ge telefoneerd, omdat de man al bijna li uur bewusteloos aan den weg bad gelegen. Hij is in het hospitaal ter observatio opge nomen. Vermoedelijk heeft do man hersen schudding. Van een gced afgelocpen glijpartij en een kranigen redder. Drie leidekkers zijn bezig bet dak van dé N. H.-kerk te Uitgeest van nieuwe leien te voorzien. Terwijl twee van hen bozig warén aan den nok van het dak, brak bet materiaal en kwamen zij naar beneden glijden. De derde, die bij de dakgoot aan liet werk was, wist beiden met groote te genwoordigheid van geest op te vangen. Met den schrik en flink gehavende kleeren konden zij, meldt de „Opr. H. Crt." bij de omwonenden tot kalmte worden ge bracht. Brutale inbraak te Baarn. Zondagavond is ingebroken in de villa van den heer K., aan de Sophialaan te Baarn. De bewoners waren dien dag des mor gens naar Amsterdam vertrokken, ter bij woning van de match HollandZwitser land. Toen zij des avonds om ongeveer elf uur thuis kwamen, vonden zij alle kamers overhoop gehaald. Kasten en laden, waar do dieven wat van bun gading meenden te kunnen vinden, waren opengebroken. De diefstal is vermoedelijk tusschen 7 en half elf gepleegd. De dieven zijn door een ruitje in de achterdeur, dat zij stuksloe gen, binnengekomen; zij konden toen van binnen liet slot openen. Vermist worden eenige gouden tientjes, een bankbiljet van f25, eenig zilvergeld en een aanzienlijk bedrag aan juweelen. De politie hoeft voetafdrukkên in het zand gevonden, en enkele vingerafdrukken in huis. Zij heeft oen nauwkeurig ouderzock ingesteld. Een juwelierszaak geplunderd. Na een afwezigheid van acht dagen, be merkte de juwelier L., afkomstig uit Maas tricht, dat zijn gelieele winkel was leegge haald. Het meisje K. F., ook uit Maas tricht afkomstig, dat als huishoudster was achtergebleven, werd verdacht van den diefstal, in Luik aangehouden. Er wordt voor een waarde aan goud en zilverwerken en juweelen, vermist van 300.000 francs. Duitsche burgemeester aangehouden. Te Heerlen is aangehouden en vervol gens door de Maastrichtscbe politie voor den officier van Justitie geleid, K. T., bur gemeester van een Duitscho gemeente, wiens uitlevering in verband met verduis teringen in zijn gemeente, door de Duit sche regeering was aangevraagd. Knoeierijen bij den raad van arbeid te Maastricht. Voortdurend komen bij den Raad vaa Arbeid te Maastricht nog onregelmatig heden aan het licht. De door den voorzitter, den heer M. op gemaakte declaratie wegens overwerk, welk overwerk door zijn ambtenaren nim mer is verricht, diende, naar de heer M. aan den Officier van Justitie heeft ver klaard, om een bedrag tot bestrijding van een feestje aan de ambtenaren te boeken, dat onder liet eigenlijke hoofd, natuurlijk niet door den Raad van Arbeid kon wor den geaccepteerd. Om toch tot boeking van dit bedrag te komen, was de declaratie opgemaakt. „Tel." Liefdadigheidsparasieten. Naar wij vernemen, is door de Centrale Recherche te Rotterdam in den nacht van Zaterdag op Zondag op last van den Offi cier van Justitie Mr. E. D. H. Schutter, in zijn woning aan den Noordsingel aange- nouden de heer M. J. Verschoor, penning meester van het Comité voor de Drent- sche Venen. De heer V. bad volgens zijn boeken 62.000 ten bate van de noodlijdenden in de Venen gcind en daarvan slechts ƒ10.000 afgedragen, terwijl hij voorgaf, dat ƒ52.000 onkosten waren gemaakt. Het onderzoek wordt met groote nauw gezetheid voortgezet. Bij dit onderzoek had de rechtercommissaris Mr. H. Haga ont dekt, dat behalve geld ook goederen waren gezonden voor de noodlijdenden in de Ve nen. Deze goederen, die ten huize van den beer V. werden gevonden, zijn nimmer ver antwoord. Gebleken was, dat de heer V. getracht bad deze goederen ten eigen bate le verkoopén. Zij zijn thans in beslag ge nomen. Daar men vernomen had, dat de beer Verschoor naar het buitenland wilde ver trekken, werd zijn aanhouding gelast. De recherche kwam juist bijtijds, want, toen men aan zijn woning kwam, stond de beer V. op het punt te vertrekken. Hij is reeds naar het Huis van Bewaring overgebraclt. Zijn aanhouding geschiedde naar de „Tel." meldt, op het vermoeden van „ver duistering van geld en goederen ten na- deele van het comité voor de Drentsche Venen''. Uit het nader onderzoek is nog gebleken dat buiten de heer V. nog anderen bij deze zaak zijn betrokken. Er worden dan ook, in verband met de aanklacht tegen den beer Verschoor, nog meerdere arrestaties verwacht. BcmêitenB. gerasfotara Het badongcluk te Hardelot. De v r ij spraak van abbó do la Portc onherroepelijk. Men herinnert zich, boe ïn den zomer van bet vorig jaar een aantal schoolkinde ren, die te Hardelot een daagje aan zee doorbrachten onder leiding van oen pries ter, bij bet baden omkwamen. De geestelijke, pater de la Porte en een leekcnleidcr der kinderen, de heer Leclerc- Dupui, werden vrijgesproken van het bun ten laste gelegde veroorzaken van den dood door nalatigheid. Toch werd er door de rechtbank tegen het vrijsprekend vonnis beroep aanget^e- keml, teneinde den sectarissen ter wille te'zijn, die de zaak verder wilden doorzet ten. Er rees echter in juridische kringen ^n onder het. publiek zulk een verzet tegen deze doordrijverij, dat het parket zijn oor spronkelijk voornemen niet heeft durven volvoeren. Officieel wordt nu gemeld, dat de proce dure gesloten is en dat de vrijspraak on- herroepoliik is geworden. De dappere magistraten durven echter de vcrantwoordcliikheid voor dit f^i' niet op zich nemen tegenover de anti-clericalc beeren en verschuilen zich nu achter een procedure-fout. Het schijnt dat de deurwaarder van Metz, waar de pater de la Porte woont, dezen te laat de op het. beroep betrekking hebbende dagvaarding zon overhand1 hebben, met het bovenstaande gevolg. Men heeft reden om aan te nemen, dat het verzuim opzettelijk geschied is, tenein de tegenover de sectarissen een verdedi- pinpsargnment te hebben en dat men deze allesbehalve flinke gedraeslim heeft ge volgd om zich uit de moeilijkheid te red den. Pest. De Brusselsche redacteur van de „Msb." seint: Te Vilvoorde bij Brussel liecft men viif gevallen van pest geconstateerd, die na analvse door dr. Bordet en dr. Calmette werden bevestigd. De slachtoffers, die, dank zii het. tijdig ingrijpen van de geneeskundige inspectie diensten, konden gered worden, waren werkzaam in een lompenzaak. Ongeluk bij auto-rennen. Bij de internationale automobiclwcd- striiden om den prijs van den koning van Italië heeft zieli een ernstig ongeluk voor gedaan. Een Bugati-wagen, die door Cutelli werd bestuurd, vloog over den kop en viel in den Tiber. Cutelli en zijn mechanicien moesten naar het ziekenhuis worden gebracht, daar zij ernstige verwondingen hebben opgeloopen. Legerwerkplaatsen verbrand. Te Pisk (Polen) zijn de uitgestrekte werkplaatsen en opslagplaatsen van het Poolsche ministerie van oorlog geheel af gebrand. De schade loopt in de millioen Zloty. Volgens sommige" berichten wordti brandstichting vermoed. Kabelbrand. Door een kabelbrand ging Zondagavond kort voor middernacht in verschillende stadswijken te Wccnen het clectrisch licht uit, terwijl het tramverkeer tot stilstand werd gebracht. In verschillende openbare lokalen en ge bouwen, vooral in de ziekenhuizen, ontstond daardoor groote verwarring. Eerst na drie uur kon het defect worden verholpen. Amundsen krijgt zijn luchtschip. Gistermorgen heeft te Rome de officieele overdracht plaats gehad van het voor do Noordpoolvlucht van Amundsen dienende luchtschip „Norge". Op het luchtschip was slechts Je Noorsche vlag geheschen. Mus solini onderteekende de acte van over dracht op het vliegterrein. Naar de bladen uit Oslo vernemen, zul len aan de Noordpool de vlaggen van Noorwegen, de Vcrcenigde Staten en Ita. lië geheschen worden. UIT DE KATWIJK. Burgerwacht. Bij den wedstrijd der Katwijksche Burgerwacht, als onderdeel van den Gewestelijken wedstrijd, behaalden onderstaande personen in volgorde de meeste punten: J. Baalbergen, Joh. v. d. Gugten PzP. Slingerland, E. Schoneveld, H P. Bloot, Jac. Meijer, S. Minnee Sen., G. van Leeuwen, J. Slingerland, Jer. Var- kevisser, A. Verburg, P. G. Bloot, Nic. Oudshoorn, A. G. Haasbroek, Jac. Kobus. R. K. Propaijandaclub. De leden van de R. K. Propagandaclub „St. Leon van Veghel" dienen er nota van te nemen dat de vergadering op Donderdag niet is te 7 30 doch om 8 uur. Dit in verband met bet Lof RIJNSBURG. Bloemenhandel. Zeer waarschijnlijk in verband met de nadere Paaschdagen «varen reeds nu de prijzen van enkele soor ten bloemen, voornamelijk de witten, aan merkelijk hooger in prijs. RIJNSATERWOUDE. Veiling. Donderdagavond heeft al hier de eerste eierenveiling plaats gehad. Do heer G. v. Tol, voorzitter, opende de eerste veiling, de heer Dorrepaal fungeer de als waarnemend afslager. Aangevoerd waren 3613 kippeneieren en 725 eenden eieren. Tevens werd nog ter veiling ge bracht 1 kip, 1 konijn en spinazie. Vele leden en opkoopers waren tegenwoordig. Vergunning. Door R. Groenewolt, eigenaar van de jachthaven is vergunning verzocht voor don verkoop van sterkeu drank in het klein in zijn serre grenzende aan de jachthaven pl. gemerkt no. 93 a. Kiezerslijst. De door B. en \Y. vast gestelde kiezerslijst-voor het jaar 192C 1921Ub8vat 401 namen van kiezers. (/v e r 1 e d e n: Johanna v. Aken* wed. van J. Pols, 80 j. WASSENAAR. Docr een hend aangevallen. De lieer T chef monteur van de electrisclie centrale heeft Zaterdag met zijn motorfiets een ern stig ongeluk gehad. Rijdend op den Schouw- veg werd hij onverhoeds aangevallen door een hond van den heer van D. met het ge volg, dat hij het stuur niet kon houden en tegen den grond sloeg. De heer T. kreeg grootc verwondingen aan het gelaat, ar men en beenen cn werd in bewusteloozen staat opgenomen. Ook het motorrijwiel be kwam groote schade. Minder hooge bewoners De groote \liegtuigloods aan de Maaldrift wordt thans omgebouwd lot een woning voor den beer V. Scheepvaart geslrcmd. Tengevolge van een defect is de scheepvaart door de brug aan het Haagscbe Schouw gestremd Do brug kan niet geopend worden. De Schouwbrug. De brug in der Schouw weg begint hoe langer zoo meer sporen van verval te vertoonen. Niet alleen bet bruggedek is versleten, maar ook de loofden beginnen het te hegeven. Spoedige voorziening is wel gewenscht. WOUBRUGGE. Gemeenteraad. Donderdag 1 April a.s. vergadert de gemeenteraad. 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Vaststel ling kohier verbeteringsbelasting 1926. 5. Vaststelling kindenbelasting. 6. Benoeming lid College van Zetters 7. Idem Schattiacs- commissie (beide wegens ontslagname van den heer J. M. van der Voorn). 8. Benoe ming commissie van Schoolverzuim. 9- Wijziging instructie-Keuringsveearls. 10- Vaststelling van de plaats waar het gemeen te-lijk keurlokaal "zal worden gesticht. 11 Verbetering weg tusschen Woubruggo eu Ofwegen. 12 Comptabele regeling. DE 'RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Pluimveeteelt. Gisterenavond had iu het Hotel „De Vergulde Wagen" een verga" dering plaats om tot oprichting to komen van een Pluimvee en Kohijnenliefliebbers- vereeniging, te Alphen aan don Rijn ')oz4 bijeenkomst werd geleid door Jbr. Sloop en was door circa 40 personen bezoop Nadat door den Voorz. het doel eener der gelijke vereeniging n.l. het bevorderen va pluimvee en konijnenteelt, het orcranisee- ren van tentoonstellingen e. a. doeleinde was uiteengezet, werden de statuten en n* huishoudelijk reglement vastgesteld, aanwezigen werden in de gelegenheid P steld tot het stellen van vragen, waarVJ enkelen gebruik maakten. Ter vergadering gaven zich vervolgens 38 personen het lidmaatschap op. Aan de orde kwam daarna het ver zen van een bestuur, bestaaude uit neg

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 4