Tweede Blad. MIJ IS DE WRAAK 41) Dinsdag 30 Maart 1926 BINNENLAND Voor de Katholieke Pers. Aan een artikel onder hovenslaanden titel van mr. Aalberse in „Het Centrum" ontleenen wij het volgende: „Do invloed, die van een dagblad uit gaat, is onberekenbaar, zoowel ten goede, als, helaas, ook ten kwade. Toch acht ik den verkeerden invloed van do zich neu traal voordoende pers nog veel grooter dan dien, welke uitgaat van besliste te- gens-tnders. Tegen de laatsten is de lezer nog eenigermate op zijn hoede, al zal hij, •hoezeer- hij denken moge toch zelfstandig te oordeelen, op den duur niet aan de in werking van verkeerde ideeën ontkomen. Maar het neutrale blad, zelfs als het erin slaagt betrekkelijk neutraal te zijn, werkt verslappend en ontzenuwend. Het ont houdt het geestelijk voedsel, dat de lezer behoeft. Geestelijke bloedarmoede is er het gevolg van. De fut - gaat eruit. De belang stelling in katholiek leven verdwijnt. Het neutrale persoverzicht, dat groen en rijp moet opdisschen, werkt verwarrend, en vernielt do eigen krachtige overtuiging. Hoe groot voor ons Katholieke volk de zegen is van oen eigen katholieken geest ademende dagbladpers, werd nog weer eens bewezen door het feit, dat ons Doorluchtig Episcopaat voor enkele weken één gemeenschappelijken Vastenbrief aan dit groote, katholieke belang heeft gewijd, waarin met ernsligen nadruk ons allen nog eens de plicht werd ingescherpt, om de katholieke pers naad vermogen moreel en financieel te steunen. Het geldt hier een katholiek belang van de allereerste orde, en daarom een plicht, die zeer zwaar op ons allen drukt." R. K. Volkspartij. In Bellevue te Utrecht had Zondag eene algemeene vergadering plaats der R. K. V. P. onder leiding van den voorzitter, den heer W. C. Setteur, die in zijn openings woord het partijprogram besprak en pro testeerde tegen een uitlating van den voor zitter van bet R. K, Werkliedenverbond op een vergadering van dit verbond, dat bij voor een goede welvaartspolitiek het be staan van een goede R. K, Staatspartij Jioodig acht. Indien het program der R. K. Staats partij werkelijk goed uitgevoerd werd, zou liet misschien mogelijk zijn daardoor te komen tot een betere welvaartspolitiek dan tot beden gevoerd werd. Dit program werd echter ondergeschikt gemaakt aan een coalitieprogram la Colijn, een pro gram dat niet christelijk doch eeonomisch- liberaaï was. Van de uitvoering van dat program der R. K. Staatspartij kwam niets terecht en kan ook niets terecht ko men, zoolang de Staatspartij niet erkent, dat de grootste kanker, die knaagt aan de welvaart, is het rentestelsel, zooals dit lie den ten dage toegepast wordt. Dit is de oorzaak van de hooge huis- en laiulhuren, van do hooge belastingen, van alle rampen, kortom van alles. Uit bet jaarverslag van den secretaris, 'den heer F. Donders bleek, dat de R. K. Y. P. thans .33 afdeelingen telt. Reeds zijn gevormd de Rijkskïeskringorganisaties Friesland, Zwolle, Niimegen, Utrecht en 'Tilburg en weldra zullen ook de overige geformeerd zijn. Dit jaarverslag werd goedgekeurd, waar na het woord was aan het Tweede Ka merlid, den heer Mr. Pius Arts, die o.m. in herinnering bracht, wat de laatste 5 maan den zich op politiek gebied in ons land heeft afgespeeld, Haar spr.'s meening heeft mgr. Nolens rich ditmaal vergist en als hij niet gespro ken had, zou het Gezantschap bij den Paus gebleven zijn. Reeds in 1922 wist of kon de B. K. Staatspartij weten, dat de coalitie op uiteenvallen stond. Tot de V.D. en S.D. richt spr. het ver- FEUILLETOM. door EDW. HALUWELLS. (Nadruk verboden). Welke mogelijkheden immers beston den? Hij kon den handdoek uitgespreid over een der tafeltjes leggen van zijn ka- tter, maar dat zou al zeer opzienbarend geweest zijn; hem eenvoudig onder de le- 6ervehanddoeken in zijn kast leggen, durf de hij niet; hij kon hem ook verdonkere manen, maar had hij dat plan gehad, hij 'ad hem niet gemangeld. Het waarschijn- hjksto was, dab hij hem ongemerkt in den hoogen stapel schoone servetten sehoof, die achter het scherm in de eetzaal voor nieu we gasten gereed staan. De linnenkamer had dan maar een vergissing begaan Ba het allergewoonste was, dat hij heden geen schoon servet nam van den stapel den handdoek als servet gebruikte. jkt fijne linnen, formaat en patroon werk en hem in de hand. Hij heeft dit denk beeld ook werkelijk bij de lunch zoo uitge roerd; daarom bleef ik straks iets langer clan ik van plan was geweest; de •Bddoek zat in zijn servetring. Je ziet, et is alweer mitrailleusewerk, niet mik- eni maar schieten in 'b wilde. En ik heb Wraakt. Wat den bak betreft, wie bleef verleden Woensdag-morgen zekerder u's dan ik, die'Dinsdag den gebeelen na- 1 dag uit mijn stampvol hotel afwezig geweest? Hij kon dus een van mijn j *r. ®ohoenen hebben genomen, gegeven, 4 "ij iemand was die den anderen moord wijt, dat zij het moment om een samen werking van alle democratische partijen uit den grond te stampen, slecht gekozen hadden. Naar spr.'s meening had mon het conservatieve ministerie op een democra tisch motief moeten laten vallen en dan had men kunnen besluiten het democra tische Nederland bijeen te roepon en een meerderheid te vormen. "Waar spr. mede verantwoordelijk is, dat or een R.-K, V. P. gesticht is, moest hij een ernstig pro test richten tegen den heer Veraart, die in een kort geleden gehouden vergadering zei, dat de R.-K. V. P. een schande was voor de R.-K. zaak in Nederland. Spreker draait echter de zaak om en zegt dat Prof. Veraart met do Michaëlbcwcging niet al leen de R.-K, Staatspartij ondermijnt maar ook do schuld is, dab de democra ten, die hem volgen van de R.-K. V. P. afgehouden worden, waarbij zij ten slotte terecht moeten komen. Spr. slpot met een woord van propaganda en opwekking. Na deze rede werd besloten een commis sie te vormen ter herziening van Statu ten en Huishoudelijk Reglement. Verder besloot men over te gaan tot reorganisatie van het partijorgaan in de richting van een weekblad. Tegen een voorstel om eene commissie te benoemen ter bestudeering van bet rap port-Kooien. welk voorstel door don beer Arts werd verdedigd, rees uit de vergade ring verzet. Men bad als R..-K. V. P. met een rapport der R.-K. Staatspartij al evenmin te ma ken als met een der S.D.A.P. De studie- commisies in de parlii mochten het zooveel bestudeeren als zij willen, doch de R.K. V. P. als partij niet. Van de bestuurstafel bepleitte de heer Brnder de bestudecring. Nadat de heer Arts nog betoogd bad, dat het wenschelijk is, om het rapport te bestudeeren, ten einde na te gaan of op den grondslag daarvan samenwerking mo gelijk is, werd het voorstel tot bestudee ring aangenomen met 15 tegen 2 stem men. Vervoleens werden tot leden der com missie die het rapport zal bestudeeren be noemd, de heeren F. Donders (Tilburg). H. L. N. v. d. Hurk (Amersfoort), W. O. Setteur (Utrecht), J. J. Gemmcl (Amster dam) en P. J. van Zeeland (Utrecht). Tot secretaris van het partijbestuur werd herkozen de beer F. Donders en tot penningmeester werd gekozen de heer A. E. G. Tyndall te Utrecht, terwijl als be stuursleden gekozen worden de heeren P. ,T. Goes (Den Haag) en J. J. Clerkx (Utrecht). Ten sloote werd een motie aangenomen, waarin de R.-K. V. P., gelet op de verkla ringen van den voorzitter van het R.-K. Werkliedenverbond, waarin wordt gezegd, dat het Verbond zich stelt op het stand punt der eene grnote R.-K. Staatspartij, betreurt, dat het R.-K. Werkliedenverbond eene zoodanige verklaring heeft afgelegd, en, van meening, dat datzelfde Verbond eiken rechtsgrond voor een dergelijke verklaring mist, met klem protesteert te gen die verklaring van het R.-K. W. V. en verklaart dat de leden van de R.-K. V. P. aangesloten bij dat Verbond'hun lidmaat schap niet wenschen beschouwd te zien als een handhaving der ééne groote R.-K. Staatspartij. „Msb." SPORT VOETBAL. De wedstrijd der Westel. 2e klas spelers. Zoóals gemeld, is a.s. Vrijdag, ten einde een goed overzicht te krijgen van de be schikbare krachten in het Westen (tweede klasse) door het bestuur van de „Zwalu wen" in overleg met N. E. C. en W. E.'C. op het H. F. C.-terrein te Haarlem een wedstrijd georganiseerd tusschen een ver tegenwoordigend elftal der tweede klasse afdeeling I en een dito van afdeeling II, waarbij alleen de spelers van „Hilversum" en „D. E. G." niet zijn uitgenoodigd, in verband met den wedstrijd HilversumD. E.C., welke op Tweeden Paaschdag ge speeld wordt. De volgende spelers zijn uitgenoodigd: Quax (A.D.O.), Van Es (A.D.O.), Groene- veld (Hercules), Bornoman (A.F.C.), Van der Lee (Kampong), Van der Meer (Xer xes), Gielens (Hercules), Van Dillen (Her cules), Tap (A.D.O.), Van Soldt Jr. (V.I. O.S.), Bos (Alcmaria Victrix). op daraeshakkenscboentjes pleegde, en dus begrip scheen te hebben van het verval- schen van een spoor. Waaruit tevens volgt, vooreerst dat hij den verpleger hier in de buurt meende te ontmoeten, want lang durfde hij stellig op mijn schoenen geen beslag leggen, vervolgens, dat zijn idee was, een zandweg te beloopen waar schoe nen een spoor achterlaten, wat zij op de keien van Hulston wel zullen laten. Langs het stillte Porterstraatje, met rechts den blinden muur en links de achterkanten der tenten, komt men aanstonds in het uitge strekte, eenzame park; hij moet een af spraak hebben gehad, den verpleger ergens in dat park te ontmoeten, op een afgele gen plaats. Hier verwarren zich de moge lijkheden zoo in 't oneindige, dat ik geen kogels genoeg heb op mijn machine. Van het oogenblik, dat hij het Porter straatje nam, moet men wel on de gedachte komen aan het park. Ik vond inderdaad het puntige putje in mijn hak." En nu deed hij den schoon uit en toonde mij den verrassenden indruk. „Je ziet hoe kinder achtig eenvoudig het alles is," besloot hij, mij vrijlatend het volstrekt niet met hom eens te zijn. „Wij moeten eens bij Wallon aanloo- pen," qn hij nam zijn hoed. „Wie is Wallon?" verbaasde ik mij. Al weer iets nieuws, hij wierp me van het kastje naar den muur! „De suikerbakker. Het wordt tijd voor St. Niklaas," klonk doodkalm zijn ant woord. „Ben je nou heelemaal? Het i3 31 Augus tus!" „Wij zullen genoodzaakt zijn Davidson te overtreffen in welsprekende surprises," Tweede afdeeling: Van Gelder (V.U.C.), Hendriks (V.U.G.), Dill (V.U.G.), Sleiker (O.D.S.), Elfring (Alcmaria Victrix), Van Nus (Voorwaarts), Den Hoed (H.D.V.S.), Voskuil (Quick), Davis (Concordia), Meyer (Quick), en Spanjaard (V.V.A.). De Zwitsersche pers over Nederland- Zwitserland. De Zwitsersche pers uit haar •teleur stelling, dat de verwachte nederlaag van bet Zwitsersche elftal te Amsterdam zoo buitengewoon hoog is uitgevallen. De bla den prijzen het Nederlandsche elftal, dat geacht wordt ditmaal "bijzonder sterk te zijn geweest. Vooral de voorhoede wordt geroemd om baar doortastend spel, in het bijzonder in de eerste spceihelfl. Wat de Zwitsers betreft acht men alge meen, dat het vertoonde spel slechts zeer middelmatig was. Vooral de Zwitsersche voorhoede wordt gelaakt, met uitzondering van Tschirren in de eersto en Juillerat in de tweede holft. Het Duitsche team tegen Nederland. Het Duitsche elftal, hetwelk op IS April a.s. te Düsseldorf tegen Nederland moet uitkomen, is definitief als volgt samenge steld. (Van rechts naar linke): Erte Wacker (München), Müller (Fiirth) en Kutterrer (F. G. Bayern Miinchen); Lang (Hamburg), Koehler (Dresdener S. G.) en Nagelschmitz (F. G. Bayern); Schreeder (Berlijn), Gedlich (Dr.),' Harder (Hamburg), Pöttinger (F. G. Bayern) en Hoffmann (F. G. Bayern). Het indertijd gekozen elftal was dus wel heel erg voorloopig; slechts drie spelers, t.w. Müller, Koehler en Harder zijn uit de vroegere opstelling gehandhaafd, waar hij Harder (die dus niet op tournée naar Amerika gaat), van de linksbinnen naar de middenvoorplaats is verhuisd. Overi gens is de nieuwe samenstelling blijkbaar geschied onder den indruk van het goede spel der F. G. Bayern te München, welk elftal eenige weken geleden met niet min der dan 100 van Mannheim won. Pöt tinger, die in zijn vereeniging middenvoor speelt, nam daarbij een groot deel der doelpunten voor zijn rekening. Men heeft hem thans op de linksbinnenplaats naast zijn clubgenoot Hoffman geplaatst met daarachter als linkshalf Nagelschmitz, eveneens een speler van Bayern, terwijl de linksachterspeler Kuteror de vierde spe ler van Bayern is. De geheele linker helft van het Duitsche team is dus samengesteld uit spelers van de sterkste Zuid-Duitsche vereeniging. Zooals verwacht werd is de doelverdediger Stuhlfauth (Nürnberg) in derdaad vervangen en wel door zijn stad genoot Erte, van Wacker. Een versterking is deze laatste wijziging o.i. niet, het ge heele elftal heeft echter zeer waarschijn lijk aanmerkelijk aan kracht gewonnen. „Tel." NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Bodegraven—D.V.C. 2—0. Zondag hoeft Bodegraven haar seizoen dan gelukkig geëindigd met een ovorwin ning, en wol op een der sterkste ploegen uit haar afdeeling. En wè moeten het eer lijk erkennen: wat samenspel betrof, kon B. nog wel wat van de Delftenaren loeren. Te weinig schotvaardigheid, gepaard aan fanatiek verdedigen door Weerdenburg, heeft tot do nederlaag geleid. De leiding van den wedstrijd was in handen van den heer Leurs, die ons nog steeds niet kan bekoren. D.V.O. wint den toss en laat Bodegraven tegen wind in aftrappen. Dadelijk worden eenige aanvallen ondernomen op bet B.- doel, welke geen resultaat opleveren. Dan ontwikkelde zich een op- en neergaand spel, met over 't geheel D.V.O. iets in de meerderheid. De beide achterhoeden weten echter alle gevaar te bezweren. Als, na ongeveer een half uur spelen, een dor B.- spelers de bal tegen déTi arm krijgt ip het beruchte gebied, kent do scheidsrechter strafschop too. Onder luid gejuich der sup porters weet Arie het keihard© schot te houden. Dan valt B. weer fanatiek aan, maar D.V.C. verdedigt hardnekkig, terwijl ook de aanvallen van haar voorhoede nog steeds gevaarlijk zijn. Spoedig is hot dan ruston. Na hervatting schijnt B. het ernstige plan te hebben, om te winnen. Talrijke corners worden geforceerd op het D.V.C.- doel, en eindelijk is er succes(?) te boeken. verwarde hij mij meer en meer. „Davidson?" „Ja, den dollen bond," hij stak eon nieu we sigaar op en ging me nadenkend voor, het hotel uit. Het was nu half negen. Wallon was niet weinig verrast over de krankzinnige be stelling van den beer Harry Gould. Ten spoedigste te leveren in suiker: een man gel, een schoenhak met een driekantig, in een scherpen punt toeloopend, putje erin, een opgevouwen witten handdoek, een aan twee kanten geslepen, dolkaehtigbrood- mes, een schaapskooi, een easy, de familie- automaat mot de cijfers 1, 61, 2, 62 in 't rood erop. „Het is voor mijn grootmoeder", verklaarde Harry den dikken bakker, die zijn muisje ruw naar achter op zijn bulle- kop schoof als om zijn hersens lucht te ge ven „Dat zal ik bij hem rijden dezer dagen, ik zal er mijn kaartje bij leggen," lichtte Harry mij toe, toen we de deur van den winkel achter ons hadden gesloten, „Bij wien?" angstigde ik. „Bij den man, die den brief van David son kreeg," wierp hij mij toe; ik had het gevoel of ik hulpeloos in een goot viel. „Welken brief?" dronk ik aan... Wij stonden op den stoep voor Wallon's suikergoedwinkel en staarden gedachte loos in den maanhelderen avond links en rechts do North-street af, waar de kalm- gemoedclijke, vriendelijke Hulston-men- schen in prettige kermisstemming voort- schuifelden langs de hel verlichte winkels, langzaam opdrommend naar de feestvreug- dige markt, die in haar breede gezellig heidsomarming jong en oud aan haar boe zem verdwijnen. als van een scherp genomen corner de D. V.C.-keopcr zelf de bal uit de handen over de lijn laat rollen. Nu is er. goen houden moer aan. Do rechtsbuiten, die den gelieelen wedstrijd nog niets anders gedaan had dan vallen voor den bal en zijn eigen beonen, wordt nu ook goed on geeft enkele aardige voor zetten. Als bij een schermutseling Bakker hard inschiet, en oon der backs terugtrapt, vangt Bosman do bal op, on doelpunt fraai (20). Jammer dat nu enkele spelers hun zenuwen niet kunnen bedwingen en de wedstrijd ontaardt in noodeloozo ruwheden. Spoedig hierna wordt afgefloten, en Bodegraven heeft zich een behoorlijke plaats op do ranglijst veroverd. Tijdens den wedstrijd werden in eon der klecdkamors do berichten omtrent den wedstrijd HollandZwitserland opgovan-, gen en onder groot enthousiasme ver spreid. U. V. S.—V. D. S. I 5—2. In een zoor aantrekkelijke wedstrijd, is liet U. V. S. gelukt uit de gevaarlijke zone te geraken en de eer aan Geloritas te la ten. U. V. S. spoelt zonder Platleel', maar Brusche is weer present. Scheidsrechter is do heer van de Moor. V. D. S. beeft 4 in vallers. Het begin is direct voor U.V.S. maar V. D. S. geeft niet thuis totdat bij eeu voor zet van Brusche Scheffer hard inschiet (10). U.V.S. zwermt steeds voor hot V. D. S.-doel maar weet niot te scoren, daar de V. D. S.-backs hard werken. Kooreman zot echter eenmaal stevig door en het is 20. Het loopt op rusten aan als bij een V D.S.-aanval Roest uit zijn doel loopt om de bal. te bemachtigen. Door effect aan het leder komt de bal terecht bij do V.D.S.- linksbuiten die kalm inschiet (21), met welken stand do rust aanbreekt. Na do thee treedt U.V.S. overdonderend op en- spoedig benut Laman eeu pracht kans op correcte wijze (31). V.D.S. geeft het nog niet op maar Meerburg en ïïano- veld beheerschen do situatie volkomen. Steeds stuwt de U.V.S. halflinie haar voor hoede op, cn er zitten nog meer doelpun ten in de lucht. Kooreman krijgt do kans van den dag en maakt geen fout (41). Nog 15 min. zijn er te spelen en nog vindt U.V.S. hef niet weilotjes. Handig combi- neorend stovend de U.V.S.-voorhoede op - bet V.D.S.-doel aan en het is Scheffer die er 51 van maakt. Sclier moet dan we gens een enkelblessuur uitvallen cn U.V.S. speelt de laatste 6 min. met 10 man waar van V.D.S. profiteerd om er 52 van te maken, en de scheidsrechter, die de wed strijd op eminente wijze geleid hoeft, fluit het ednde. Wij voelen ons gedrongen U; V. S. te feliciteeren met hot behoud van liet 3o klassescbap, en een woord van hulde aan de U.V.S.-spelers dat zij zich zoo kra nig geweerd hebben in do laatste wedstrij den. Hulde aan blauw-wit. R K. FEDERATIE V. E. P. I—P. V. C. II 1—3. Zondag speelde V. E. P. I een wedstrijd tegen P. V. G. II uit Utrecht. Direct na don aanvang ontwikkelt zich een vlug spel. Bij V. E. P. constateeren wij een zenuwachti ge spanning. Vooral de voorhoede had er veel last van. Nadat do partijen ocnigen tijd in sterkte legen elkaar op gaan on hot spol op beide helften om beurten is, weet P V. G. tot het doel door te dringen. Een misverstand tusschen back cn keeper volgt cn het eerste doelpunt rolt heel voorzichtig in het doel der gastheeren. Dit is niet in het voordeel der V. E. P.'ers. Hun spel is nu nog minder. Het middontrio geeft geen volledig samenspel on do vleugelspelers hebben niets te doen. Dit is vooral tegen de vlugge P. V. C.'ers een groot nadeel. Rust gaat in met O1 in liet voordeel der gas ten. Na de rust verwisselen enkele spelers van V. E. P. van plaats doch ook dit is geen verbetering, zij kunnen het niet ver der brengen dan de backs. De gasten weten van het slappe spel ge bruik te maken en tooncn dit door een tweetal doelpunten. Nu eerst begint V. E. r. ietwat tot bezinning te komen. Een goed opgezette aanval heeft nu succes en de eer wordt gered. Nu is V. E. P. geregeld in de meerderheid, doch liet is te laat en het einde komt met een welverdiende over winning voor P. V. C. van 31. „Veronderstel nu weder eens," spotte Harry. „Wat?" schrok ik op. „Waarom neem je cr een loopje mee?" „Veronderstel, dat deze menschen ineens rechtsomkeert maken, hun langzamen stoorloozen passengang veranderen in oen half bezeten wedloop, de winkels in, waar zo niets te maken hebben, de stoepen op, waar ze niet hebben Ic hellon, zelfs bet daar voor je liggend politiebureau in, waar ze weer gewapenderhand 'zouden worden uitgeworpen" „Ja", deed ik effen, „veronderstel al dat mals eens! Veronderstel er nog maar bij, dat er een dolle hond aankwam rennen of een kolderend paard of zestien dronken mariniers met blooto sabels. Of denk je je liever de hcelé bevolking in eens stapelgek geworden?" „Mooi, Edward! Je wekt meer en meer mijn bewondering. Je begint aardig te schiften. Deze p&nisohc vlucht zou een af doende reden moeten hebben, tenzij de menschen allen op hetzelfde oogenblik krankzinnig waren geworden, wat niet voor de hand ligt. Do dolle hond bevalt mij het best. Denk het je cons inVraag je nu eens af of er ook niet een dolle hond moet geweest zijn, die den dubbelen moor denaar van Dr. Kurley cn den verpleger, want hij wilde den verpleger dooden en niet Antony Webdon, plotseling bewoog op hol ie slaan en zijn deftigen sleurgang van het leven te breken, te rennen onbekende wegen op, waar hij de een dwaasheid na de andere uithaalde?" „Ik begin je te begrijpen," knikte ik langzaam. „En moet er ook niet een dolle hond UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Woensdag 31 Maart. Hilversum, 1050 M. 12.— on 7.30 Politieberichten. 6.30 Vooravondconcert door het 1L D. O.-orkest onder leiding van Frans I.up- gens. G.307.30 Duitsche les door den lieer Edgar Grun. 7.56 en 10.Persberichten. 8.10 Christel. Omroep. Opwekkingssa menkomst In do Oude Luthorsclie Kerk op het Spui te Amsterdam. 1011 Heruitzending van do gedeelte lijke programma's van Berlijn, Londen en Parijs. D a v en tr y, 1600 M. 11.201.20 Concert door hot radio- kwartel en solisten (Mezzo-sopraan, bari ton, piano). I.202.20 Tijdsein, preok. 4.20 Tijdsein, causerie: Out of doors. 4.35 Orgelmuziek uit het Capitolthea'.er. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 7.13 Tuinpraatje. 7.20 Tijdsein Big Ben, weorber., nieuws. Loszing: Some experiences of a London magistrate. 7.45 Sonate op. lo. no. 3, Bei; von (pianosolo). 8.Lezing: England after eight years. 8.20 „Out of that", revuo. Orkest, koor en zangsolisten. 8.50 Gesyncopeerd concert. 9.50 Poëzie in zang. Walter do la Mare. J. G. Squire en D. Smith, bariton. 10.20 Tijdsein, weenbericht. nieuws. Praatje met beroemde auteurs. 10.20 Tijdsein, weerbericht. nieuws. Young .gesyncopeerdo pianosolo's, z II.20—12.20 Dansmuziek uit het Kctt- ner's restaurant. R a d i o-P a r i s, 1750 M. 12.50 Concert Lucien Paris. (Piano, viool, cello). 2.05 Nieuwsberichten. 5.05 Orkestconcert. 8.5010.20 Piano-concours. Concert. Königswustcrhnusen, 1300 M. 7.50 „Dio Kataslropho", radioroman van II. .T Gramatszki. 8.20 Woord en lied. Werken van Schil ler. K. Ebcrt, declamatie. H. Rollenslodt, tenor. Daarna nieuws. Brussel, 202 M, Speciaal concert, wordt draadlm aan gekondigd. M ns t e r, 410 M. 12.851.50 Orkestconcert. 4.205.05 Kindervertcllingon. 5.206.20 Gedichten van L. Dülo. „Frühjing." G.40 Lezing: Dio Lösung der Klcidcr- f ra go. 7.05 Voordracht met zang van „M. Wc- sondonk on R. Wagner." 7.50 Voorlozing uit eigen werken door den dichter K. Wagen fold. 8.50 „Die relegierton Studenten." Daar na marschmuziok door liet orkest. Hiermede beeft 1'. V. C. hel kampioen* schap behaald en bezet V. E. P. de tweede plaats. Nu de zeilen bijgezet voor liet be houd hiervan. Keizer Karei uit de R. K. F. Zondag moest in Nijmegen do wedstrijd Keizer Karei (Union)T.A.C. gespeeld worden. Deze is echter niot doorgegaan, wijl de Nsjmogenaren zich hebben terug getrokken uit do R. K. F. Omtrent deze kwoslio bobben wij ons, aldus do „Msb.", gewend tol. den Zoor- eerw. Pater H. Kooyman S.J.. adviseur, en tol enkoio bestuursleden, om de oor- zaftk van een on ander to vernemen. Hierdoor is bot bind in staal het vol gende overzicht van de gebeurtenissen to geven. In het algemeen gaf men ons te ken nen, dat do slechte leiding dor R.K.F. en do onophoudelijke tegenwerking en pla gerijen tegen Keizer Karei de hoofdoor zaak vormden. Bovendien werd meerma len met wenschen en verboden van den zijn geweest, dio het zelfvoldaan lachje der hoog-aristocratische Lady Fasbbend in staat was le verjagen van haar lippen, die haar/ dwong haar afgepaste majesteit to ontcorcn in een radolooze, dolzinnige vlucht van onder het gastvrij dak van Rose Castle naar het gruwel oord van oen lugu ber misdadigere spel? Let eens op, Ed ward. Er is oen dolle bond, die bijlen wil, die dolle hond is in de buurt, hij weel, hoe hij bijten kJtn... cn nu ik dio twee menschen, de adellijke vriend van Rose Castle cn Lady Fa.shbend plotseling als dwazen bccnen zie maken, is het dan niet heel eenvoudig, dat. de dolle hond in ra zende vaart is komen aanspringen? Wc zullen hein eens met den stok over zijn rib ben strijken!" Wij waren door het wijd zwijgn-de i ark, onder den door honderd hooge boomkrui nen met duizenden zilvèroogjes op ons ncerzicrwlen maanhemel, in de Porter- slreot gevallen, waar links dc blinde muur, rechts do achterkant van Jcmowcnt's tent voor ons lagen. Het ondeugende hekje om -do plaats van den moord was weggenomen, de automaat zelf bleek verhuisd binnen do zeilen dor tent. Binnen die omspanning zoemde blij gegons en gejoel, Jamowent had oen goeden avond. Daar stond Thanckrofft, zag ik. „Eoc. luchtje happen, Heeren?" deel hij vriende lijk. „Ja Commissaris, bet gooi je wel lucht als je eindelijk weet, dat dc man, dien je dood waande, in het Schotscho Hoogland vacantia houdt. (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 3