INGEZONDEN MEDEDEELING Schoon maak Geiwereggie Benchien HET STORMWEER. Een lialiaansch stoomschip te Hoek van Holland op de pier gelcopen. De bemanning gered. Het Italiaansche stoomschip „Sirena", op weg van Genua naar Rotterdam, dat gisterenmiddag vier uur, gesleept door de sleepboot „Ilumber" voor den Nieuwen Wa terweg kwam, is te 4.35 uur door het ble ken van den sleeptros ten Zuiden van het Zuidcrhoofd, hij den eersten strekdam aan den grpnd geraakt en blijven zitten. Pc sleepboot „Humber" van L. Smit en Co.'s Internationalen Sleepdienst, die in ècn mond van den Waterweg lag, voer uit naar het schip, dat zich ter hoogte van het vuurschip „Maas" bevond. Zij slaagde erin verbinding te krijgen met de „Sirena" en haar op te sleepen in de richting van den Waterweg. Er stond een zeer hooge zee, en toen omstreeks vier uur de „Humber'' het wbip voor den mond van den Waterweg trachtte om te krijgen, teneinde het zoo naar binnen te kunnen sleepen, brak de sleeptros. Het stuurlooze schip, voortge stuwd door den hevigen noordwestenwind, is toen op den strekdam ten' zuiden van de zuidpior vastgeloopen, nabij de plaats vaar indertijd de „Stuart-Slar" heeft ge- zelen. De positie van het schip lijkt hopeloos. Gisteravond werd het gevaar niet denkbeel dig geacht, dat het schip, dat in ballast is, over de pier zou slaan. Het is evenwel niet gebeurd, en het gevaar lijkt thans niet meer groot, uu het reeds eenigen tijd na hoog water is. Te 6 uur is de reddingboot „President van Heel" uitgevaren, onder bevel van de heide schippers, J. Slis en A. van der Kloos ter, on met een dubbele bemanning aan boord. De boot, die vier uren in den Water weg heeft rondgezworven, is te tien uur enverrichterzake teruggekeerd Het was tengevolge van het ruwe weer niet moge lijk het schip te naderen. De reddingploeg, die eveneens is uitge rukt, is op den zuiddam achtergebleven om zoo noodig hulp te kunnen verleeuen. Voor de bemanning van de „Sirena" be staat, naar het zich thans laat aanzien, geen direct levensgevaar. Uit Hoek van Holland wordt hedenmor gen nader gemeld: De uit 31 koppen bestaande bemanning van de gestrande „Sirena'' is met behulp van de opvarenden der reddingsboot over de Zuiderpier geland. Onder de opvaren den bevond zich een licht gewonde, die verbonden werd. De geredden zijn onder gebracht in het loodsgebouw. Het schip ligt met laag water droog. Een motorboot gezonken. De opvarenden gered. Men seint uit Sneek aan do „Msb.": De motorboot „Piet Hein", (kapitein B. de Vreeze van Bakhuizen) is Dinsdag avond tijdens den hevigen storm op zijn proeftocht óp de ITeegermeer gezonken. De.5 opvarenden werden gered door de motorboot Hemelum. Een viertal koeien kwamen in de golven om. Neder'andsche zeilschip voer de Elbe gezonken. Het Nederlandsche zeilschip „Alpha" is op acht mijlen ten N.N.W. van 't Elbe- lichtschip No. 1 in nood geraakt. Ondanks het zware weer stelde een sleepboot pogin gen in het werk de „Alpha" naar Hamburg te sleepen. Dit bleek evenwel ten gevolge van den storm en de booge zeeën niet mo gelijk te zijn. De sleeptrossen knapten af en het zeilschip zonk op 2 mijlen ten N.N.W. van het lichtschip. De uit vier personen bestaande bemanning-was tevoren door de sleepboot door middel van een vuurpijl-ap- j paraat gered. Het uitzetten van een red dingboot was onmogelijk. Een metorboot omgeslagen. Dinsdagnamiddag is de motorboot i „Geertruid" van W. J. de .Jong te Kou- dum op de Fluessen ter hoogte van het Heidenschap tengevolge van een hevigen rukwind gekanteld en gezonken. De' op varenden werden gered door de beman- ning van een achteropkomende motorboot. De lading bestond o.m. uit kunstmest, mest enz.; zes koeien en vele biggen zijn verdronken. Dé boot kwam van de Snee- te markt. De „Margarethe" hoog tegen de duinen bij de Koog. Het Duitsche stoomschip „Margarethe" jfet gistermorgen bij de Koog op het strand 18 geloopen, is door de hooge zee nog meer fcaar land gedreven en ligt thans tegen de duinen. De bemanning van de reddingboot teeg om 4 uur verbinding, doch de op varenden, waaronder twee vrouwen, wil den het schip niet verlaten. Aan boord van de „Margarethe" bevon den zich twee mannen, die een been had- den gebroken. Dezen hebben met veel moeite het schip kunnen verlaten, om zich onder geneeskundige behandeling te stel- tn- De „Margarethe" is ongeladen. De scheepsramp te Rotterdam. l slerenmorgen zijn de werkzaamheden in verband met het lichten van d j f-0n groo*° Dijnschin „Stormpol- tcV I 'n d.Gn mon<* van dc Rijnhaven «em ii Öam is ^zonken, waarbij, zooals Jon v' schippersvrouw en drie kinde- lie zich in de roef bevonden, mede in «e diepte verdwenen. a 0 Derging van bet vaartuig werd opge- Ü';i p1- aan van ^er Tak's Berging Gisterenmorgen zijn de duikers in hef vj"» gehaald. Het vaartuig ligt op tien lc^.Pr diepte. Eerst werd de positie van het (..'.V1 Verkend, waarna trossen werden aan- agen. Verder kon men niet gaaD, daar weer te slecht was om met het lichten "j^ginnen. v 'I het onderzoek is gebleken, dat het 'g ongeluk absoluut moet worden toe geven aan het to diep afladen van bet vaartuig. Zooals men weef, was de „Storm- polder" met kolen geladen en wel zóó, dat do lading tot op het dek kwam, waardoor men genoodzaakt was, met open luiken to varen. "Waren de luiken gesloten gmveest, dan zou liet stormachtige weer geen in vloed op het schip hebben gehad. Nu sloeg het water in de openstaande ruimen. Toen het vaartuig de Rijnhaven binnenliep, sloeg ten gevolge van het draaien, zooveel water in het schip, dat bet kapsijsde. Dit ongeval wijst, evenals dat van de „Nijverheid II" op de wenschelijkheid, het Toezicht der scheepvaartinspectie ook uit te breiden tot de binnenvaartuigen, en bepalingen in bet leven te roepen, betref fende. waterlijn en het varen met openstaan de luiken. De oorzaak van de ramp van de „Storm- polder" wordt aan een onderzoek onder- worpA. Lichtschip weggeslagen. Het lichtschip Terschellinqerbank is van dt ankers weggeslagen en verloor 150 me ter ketting. De sleepboot „Drenthe" is ter assistentie vertrokken. Meerdere schepen in nood. Tusschen Enkhuizen en de Ven lag gis teravond een Friesclie botter met een noodvlag op. Het scheepje ligt zeer ge vaarlijk. Men heeft een reddingsboot per auto naar een plaats aan de kust gevoerd, vanwaar men zal trachten de opvarenden, fuikenvisschers, te redden. Bij Enkhuizen lagen nog eenige schepen met de noodvlag op. Dicht bij de haven lagen de klipper Azolla van Sliedrecht en de tweemansklipper Emanuel, schipper Leeuwerikke. De groote aak Josephine van Rotterdam, geladen met bazalt voor Harlingen, had de noodvlag gehcschen en is met behulp van een sleepboot te Enk buizen binnengebracht. De schepen varen niet uit. In de sluizen van 'IJmuiden kon gis teren niet worden geschut, daar het wa ter voortdurend boven peil slaat. Boven dien is door den havenmeester van IJmui den tegen uitvaren ernstig gewaarschuwd en heeft hij sinds gistermorgen dan ook allo uitgaande zeeschepen order gegeven vast te gaan liggen. Het s.s. Breda van de Kon. Ned. St. Mij. dat reeds buitengaats wan, heeft de reis niet voortgezet en is voor anker ge gaan. Een windhoos over Loosduinen. Groote schade voor de kweekers. Dinsdagmiddag te ongeveer kwart voor vijf trok een windhoos over Loosduinen, dio belangrijke schade beeft aangericht bij verschillende kweekers, aldus meldt „de Tel." De windhoos kwam plotseling, zonder merkbare voorteckenen, opzetten en ging gepaard met zwaren hagelslag. Met ze kerheid kan gezegd worden, dat niet de hagel, doch de wind de groote schade aangericht heeft. Vooral de tuinen van den hoer W. Storm en de "Wed. v. d. Haag hebben ernstig to lijden gehad. In beide werden ongeveer 1000 ramen van kassen vernield. Geringer, maar toch nog ernstig, was do schade, aangericht bij de firma's Drijver, van Bremere, Jeursen en v. d. Lans, die elk ongeveer 1000 hunner rui ten vernield zagen. De totale schade aan de ruiten bedraagt reeds ruim 7000, welke schade niet door verzekering wordt gedekt, daar de "meeste kweekers wel le gen hagel, maar niet tegen storm verze kerd zijn. In bet bijzonder voor de kleine kweekers beteekent dit dus een geducht verlies. De directe schade aan de gewassen is niet zoo groot, ook omdat bet meeste nog niet boven den grond staat. Mogelijk is het echter, dat vele gewassen, o.a. toma ten en bloemkool, zullen mislukken, daar zij ontijdig aan do buitenlucht zijn bloot gesteld. Behalve de genoemde kweekers hebben nog anderen zeer geringe schade ondervonden, vooral door z.g. „plat"-slag. Urk staat blank. Geen gevaar voor de bewoners. Do hevige storm heeft het water in de Zuiderzee opgejaagd lot een zeer weinig voorkomenden waterstand aan den Over- ijselschen kant. Het eiland Urk is gedeeltelijk ondergeloo- pen: het eiland staat grootendeels blank, en het water staat tol aan de huizen van het dorp. Gevaar, dat deze onderloopen, is echter uitgesloten. Persoonlijke ongeluk ken zijn tot lieden niet voorgekomen. Taljjke visschers van Urk en ook vreem-. de visschers hebben enorme schade beloo- pen. Het is de tijd der harfhgvisscherij, waarin do netten worden uitgezet. Door den storm is het nu niet mogelijk geweest, deze in te halen, zoodat de meeste stuk zijn geslagen. Marken weer onder water. Uit Monnikendam wordt gemeld: Tengevolge van den N.-W. storm werd het zeewater tegen den Waterlandschen dijk opgezweept. Het water steeg gisteren buitengewoon snel. Het eiland Marken en de buitenwijken van Monnikendam zijn ondergeloopen. Kampen bijna weer ingesloten. De rivierkaden te Kampen staan blank. De zeedijk begint over te loopen. Blijft de storm nog eenigen lijd met dezelfde kracht aanhouden, dan wordt Kampen opnieuw door het water ingesloten, ditmaal door zeewater. Ook het Kamper-Eiland heeft reeds veel last van instroomend water. Een gat in een dijk geslagen. De zeewind heeft bet water met groote kracht het Zwarte AVater opgestuwd, zoo dat de stand te Zwartsluis gisteravond 2.35 plus A.P. was. In den dijk werd een gat geslagen. Do waterstaat onder leiding van Jr. van den Linden van den Heuvel slaagde er echter in het gat weer tijdig to dichten. Do waterschappen Hasselt, Zwartsluis, Vollenhoven hebben een permanenten dijk- wacht ingesteld. Het water stroomt Zwolle binnen. Door do N.W. stormen is liét water in het Zwartewater buitengewoon opgestuwd. Reeds Dinsdagavond moesten de sluisdeu ren aan de Keersluisbrug gesloten wor den, waardoor do vaart in de Willems vaart gostretmd werd. Gisternacht liepen Buitenkant, Thorbeckegracht, Weezenlan-, den, Varkensmarkt geheel onder, terwijl ook in straten, meer binnen in de stad ge legen, water kwam opzetten. Gistermorgen om 8 uur is men begonnen dammen le plaatsen, ter beveiliging van do laagst ge legen stadsgedeelten. Van halfnegen tot negen uur, toen de vloed merkbaar werd, steeg bet water ruim 15 c.M. Te Zwolle was gistermiddag de stand 2 M. plus A.P. en om 10 uur 2.30 plus A.P. Het water stroomt op tal van plaatsen door de riolen. Gistermorgen om 10 uur moest de St. Josephscliool ontruimd wor den, en later ook de bewaarschool. Thans is een deel der stad niet anders te bereiken dan per boot. Het Roode To renplein staat pok reeds onder water, evenals de Tweede Melkmarkt, terwijl in liet Ter Pelkvvijkpark voor liet buis van den Commissaris der Koningin de zwarte, zwanen uit de grachten over den weg zwommen. Tal van schepen zitten voor de spoor brug, over den IJsel en hebben bet met het zware weer hard te verduren. Een tjalk werd driftig, en geraakte tusschen do kribben. Gevaar voor dijkdoorbraak bij Enkhuizen. De Brechterlandsche zeewering heeft ten noorden van Enkhuizen en bij Andijk weer een zwaren stormvloed te weerstaan. Het zeewater was gisteravond nog stijgen de. De dijkwachten zijn opgeroepen. De dijk van den Immerhornpolder, bij Enk huizen, die tijdens den stormvloed van .'916 is bezweken, had het gisteravond om 8 uur weer hard te verantwoorden. Men vreest voor doorbraak. De Eem buiten haar cevers getreden. Uit Baarn wordt gemeld: Tengevolge van den aanhoudenden "Wes terstorm is lieden de rivier de Eem, nabij Baarn, buiten haar oevers getreden, waar door het polderland aan beide zijden van den spoorweg BaarnAmersfoort onder water werd gezet. Hoewel de buien afne men, slaat hot Zuiderzeewater met kracht over den Zomerdijk. De groote polder onder Eemnes staat voor een belangrijk gedeelte blank. Dit is hier de 2e over strooming in dezen winter. De polders onder Baarn en Eemnes werden bij was send tij omstreeks 9 uur in den avond ge heel overstroomd. Tramwagen in Harlingen te water. Gisteren is tijdens den hevigen storm te Harlingen een wagen van een goederen tram, staande aan de haven door den wind in beweging gebracht en in de rich ting van hel tramstation Voortgedreven. Even voor het station ligt de brug over de Bolswardervaart. De brug stond open, waardoor de wagen het water inreed. De brug kan nu niet getroffen worden, terwijl tevens bet vaarwater gestremd is. De kracht van dsn wind. De filiaal-inrichting van het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut meldt: Nadat Dinsdag van 8 uur voormiddag tot 2 uur namiddag de wind tot vollen storm uit het Zuidwesten was aange groeid, begon hij langzaam te ruimen, dat is naar West te draaien en nam daarbij in kracht af tol half vijf. Toen schoot de wind in oen bui van zware stormkracht uit naar Noordwest en bleef uit die rich ting met dezelfde kracht gedurende een uur doorstaan. Daarna nam de wind kracht iets af, maar daalde niet onder stormkracht en kromp weer tot West a Westnoordwest. Tegen 7 uur gistermor gen nam de kracht weer toe tot zwaren storm en Vermont de wind weer neiging naar Noordwest te ruimen. Over vijf mi nuten gemiddeld bedroeg do windsnelheid toen de storm op zijn zwaarst was, bijna 17 meter p. s. De zwaarste winddruk, 75 K.G. per M2., kwam voor togen 5 uur gisternamiddag, de snelheid zal toen 22 a 23 m. p. s. zijn geweest, dal is orkaan kracht. Gislcrvoormiddag woei het met storm kracht over gehlel Noordwest Europa uit het Noordwesten. Moordaanslag gevolgd door zelfmoord. Te Delft is gisteravond omstreeks kwart over 10 een moordaanslag gepleegd op een verpleegster van het St. Jorisbinnen- gaslhuis door haar verloofde, die haar met een mos ernstig in den Bals verwond de. De man sneed, zich daarna zelf do keel af en was bijna onmiddellijk daarna dood. Het meisje is in het gasthuis ter ver pleging opgenomen, waarheen ook het lijk werd overgebracht. Kind verbrand Doordat het in aanraking kwam met een gloeiende kachel, is het 4-jarig meisje P. in de Bakkerstraat te Haarlem in brand geraakt en aan de gevolgen overleden Levend begraven Gistermiddag geraakten aan de* afzan- derij op Crailoo, waar ten behoeve van de nieuw ringlijn om Amsterdam zand wordt afgegraven, twee arbeiders onder hel zand bedolven. Nadat men zo in allerijl uitge graven had, bleken ze bewusteloos geraakt te zijn en werden per extra trein naar Hil versum vervoerd, waar de politie zc vorder per brancard naar de ziekenverpleging transporteerde. Steeds meer griepgevallen in de mijnstreek. Het aantal griepgevallen in de mijnstreek breidt zich meer en meer uit. Enkele sterf gevallen te Kerkrade en te Heerlen deden zich voor. Het gevecht met de politie te Heerlerheide. De 27-jarige ongöhuwdo B., die op 13 Fe- brairi j.l. bij een gevecht met de politie to Heerlerheide een schotwond in den buik opliep, is in het hospitaal te Heerlen aan do gevolgen der bekomen verwondingen overleden. 'Felle brand te Eindhoven Gistermiddag te ongeveer 12 uur brak brand uit in het manufacturenmagazijn van den heer Bogers op den Demer te Eindhoven. In minder dan een kwartier tijds was het gehocle gebouw in de ascb gelegd, zoodat er voor de brandweer weinig of niets meer to redden viel. Geholpen door de Philips' brandweer, slaagde zij er even wel in het vuur te localiseeren en erger to voorkomen. De oorzaak is onbekend en de schade, die vrij groot is, wordt door verzekering gedekt. Persoonlijko ongeluk ken zijn niet to betreuren. Een Amsterdamsche kuitenorikkcr? Gisteravond omstreeks half negen, kwam een 17-jarig dienstmeisjo te Am sterdam op het politiebureau aan do Nfeuwmarkt, mededeelen dat zij, een half uur te voren, loopende in de Plantage Middenlaan, plotseling cón sterpen steek voelde in een barer kuiten. Thuisgekomen bemerkte zij met oen scherp voorworp (e zijn geprikt, een der kuiten vertoonde een kleine bloedige schram. Een agent van het posthuis begeleidde baar naar het Binnen gasthuis, waar de kleine wond werd ge hecht en ging daarna met haar naar het bureau aan het J. 1). Meyerplein, waar onder de Plantage Middenlaan ressorteert. Het meisje kon slechts een zeer vaag signalement geven van iemand, die op het oogenblik toen zij de pijn voelde, in baar nabijheid was. Een goede vangst In den nacht van Vrijdag op Zaterdag werd le politie to 's-Gravenhago gewaar schuwd dat er in een perceel aan den Schenkweg, bewoond door den heer de B. IC., ingebroken zou zijn. Een nachtwaker had bemerkt, dal de tuindeuren van genoemd perceel openston den en daar hij wist dat de familie de B. If. afwezig was; stolde hij, vergezeld van de politie, pen onderzoek in. Al spoedig bleek, dat alles overhoop gehaald was, deuren en kasten waren opengebroken, maar men kon niet vaststellen, wat er ver mist werd. De hoer de B. K. word tele grafisch gewaarschuwd en toen deze was gearriveerd en een onderzoek had inge steld, bleek, dat al hot tafelzilver, hetweljc in de woning aanwezig was, gestolen was, henevens eenigo waardevolle voorwerpen Het tafelzilver, 'ongeveer 100 stuks, ver tegenwoordigde een waarde van ruim f 1000 De verdenking viel aanstonds roods op eon man, die eenige dagen voordat de dief stal gepleegd werd, hij de huren van den heer de D. K. zeer belangstellend geïnfor meerd had of de familie nog lang weg bleef en of zo Zaterdag reeds terug zou zijn, enz. Het signalement van dezen man kon vrij nauwkeurig opgegeven worden.Zeer toevallig zag oen juffrouw, hij wien hij geïnformeerd had, hem Maandagmiddag in de Laan van Nieuw Oost-Indiö loopen. Zij waarschuwde onmiddellijk do politie, die den man arresteerde. Inderdaad bleek do greep goed geweest te zijn, want de aange houdene was in, het bezit van de gestolen partij tafelzilver. Blijkbaar had hij Zater dag om ontdekking te voorkomen alles in een sloot geworpen, met het doel Maandag het zilver er vfeer uil te halen en te trachten het te verkoopen. Ilct zilver, dat nog zeer nat was, had hij in oph hand koffertje gedaan en hij was juist op weg naar huls toen hij aangehouden werd. ITot is do 30-jarige timmerman R. van A., die op kamers woont in de Groote Marktstraat. Hij is een zeer goede bekende van de poli tie. Hoewel hij nog niet heeft bekend den diefstal gepleegd lo hebben, acht men vol doende bewijs aanwezig tegen hem, zoodat hij binnenkort in hot Huis van Bewaring zal worden ingesloten. Alcoholsmokkelaars aangehouden. Dinsdagnamiddag is door de douane te Savan Gent een Fransche auto met 8 vaten bevattende 1000 Liter alcohol aan gehouden. De invoerrechten op deze partij bedragen GOOO gulden. De aanhouding ge schiedde na oen emotievolle jacht, waarbij zelfs revolverschoten gelost moesten wor den, meldt de „Tel." De alcohol was aan de Fransche grens tor verzegeling voor transitoverkeer door België aangegeven en moest na even over Nederlandse!» gebied gevoerd te zijn, frauduleus in België wor den teruggebracht. De chauffeur gaf dan ook vol gas en vloog het douanekantoor voorhij zonder zich aan de op hem afge vuurde waarschuwiugsscholen te storen. Intusschon was onmiddellijk last gegeven de afsluitboomeri van den spoorweg over den weg, naar België te sluiten, waardoor de smokkelaars niet aan hun plan, om België te bereiken, konden gevolg geven. Toon er aan geen ontkomen meer te den ken viel, sloegen do chauffeur en zijn maat op de vlucht. Een werd spoedig ge grepen, doch do ander sprong in het ka naal GentTemcuzen. Door do koude be vangen moest hij echter al spoedig zijn poging opgeven. Hij werd op het droge gebracht en in verzekerde bewaring ge steld. Hij verklaarde 200 francs lo hebben ontvangen om het waagstuk te beproeven. Tevens is thans gebleken, dat den 2cn Maart ƒ.1. oen gelijke hoeveelheid Fran sche alcohol op dezelfde wijze langs dezen weg frauduleus naar België werd inge voerd. Oplichterspractijken. Het was de politic in Schoten al gerui- men tijd bekend, dal een familio aan den Schoterweg zich schuldig maakte aan op lichting, waarvoor zij voornamelijk Haar- lemsche winkeliers uitkoos. Verschcidenen werden op die wijze het slachtoffer, maai de mau en do vrouw gingen zóó handig le werk, dat de politie geen vat op hen kroeg. Dinsdag meende de justitie echter grond te hebben voor het doen van een inval in bot huis. Er werd huiszoeking gedaan on een vrij grooto voorraad goederen werd in beslag genomen en naar het Sclioteu- sehe politiebureau vervoerd. De vrouw des huizes werd bij-die gelegenheid gearres teerd en naar hetzelfde politiebureau over gebracht. Omdat bet vrij zeker was, dat men hier niet met een enkel gezin, maar mot een bende te doen had, werd verder gespeurd en gisteren is ook in andere huizen een inval gedaan. Iets, dat aanleiding kan ge ven tot arrestatie vond de politie echter niet, waarvoor de bende-leden blijkbaar hadden gezorgd. Toen do politie dan ook voor het laatste der „gomerkto" huizen kwam, werd zij door de bendo-leden met gejuich ontvangen. Uit het open raam van de woning was aan een touw een gebakjo gehangen, met de bedoeling dat de politie er in zou happen. En door het open ven ster klonk de vroolijkc muziek van een fox-trott, waarop bet gezelschap voor do oogen van do politie en vele nieuwsgieri gen een dansje maakte. Do politiemannen konden onverrichter- zake terugkeereu, terwijl het dansfoest word voortgezet. Op het politiebureau wachtte toen nog oen verrassing, want do gearresteerde dame had van de afwezig-' beid der politie gebruik gemaakt om te ontsnappen; zij had hij een caféhouder in do buurt tramgeld geleend en is daarna niet meer gezien. geelt menigo -huis vrouw en dienstbode 706S ruwe en roode werk handen. Dezo worden wederom gaat, zacht en blank door I'urol. Buiteni. Berichten Do mijnramp in West-Virginia. In li e t. g c h e o 1 11 d o o d e n. Omtrent do mijnramp in West-Virginia wordt nog gemeld, dat men er in iH ge slaagd acht lijken van mijnwerkers, die zich nog in do mijn bevonden, to bergen. Gisteravond zijn opnieuw tien mijnwer kers gered. Thans worden nog acht mijn werkers vermist. Het aantal dooden be draagt in het geheel elf. 300 etsen te New York gestolen. Een internationaal complot? Terwijl Scotland Yard te Londen alles in het werk stelt, om de daders op to spo ren der verschillende sehildórij-diefslallen komt uit New York het bericht, dat aldaar uit de „Schwartz-gallery" in den afgdoo- pon nacht 300 etsen zijn gestolen. Do Londensche politie onderzoekt thans, of er sprake kan zijn van een internatio naal complot mol vertakkingen in Parijs en New York. Glasgow door storm geteisterd. Hei heeft gisteren vooral in het Noor den van hel land zwaar gestormd. Glas gow hoeft speciaal van het ruwe weer to lijden gehad en i: door sneeuwbuien en onweer geteisterd De telefoon vibii i- gen naar on van Glasgow zijn gestoord. In Liverpool on andere havens blijven do schepen liggen, daar zij door hot slecht© weer niet kunnen uil varen. Door een instorting bedolven. In de Celyncn-kolenmijn tc Nowbridgo werden twee mijnwerkerHjongcns tengevol ge van een instorting bedolven. Na 4 uren werkens werd één der jon gens onder dc puinen uitgehaald. De andere kon niet. bereikt worden. Do redders konden hem echter hooren bewe gen cn waren later zelfs in staat., een ge sprek met hem to voeren. Twco dokters daalden in do mijn af en dienden hem opwekkende middelen toe. Na bijna II uur lang ingesloten gezeten le hebben, kon do jongen gered worden. Hij werd naar het ziekenhuis vervoerd, daar hij aan een ernstige zenuwcrisis ten prooi was. Ongevallen in België. Do stormwind, die .sinds drie d.rcrt over België woedt, heeft op verscheiden© plaatsen ongelukken veroorzaakt. Te Liin- mel werd een grafsteen omvergeworpen. Deze kwam op drie kinderen terecht van wie een werd gedood en do (wee ander© zwaar gewond werden. Te Gcnek werden twee hoornen ontworteld, Zij vielen op een, hoeve, waar vier inwoners werden ge wond on twee koeien gedood. Een zware sraf. Men schrijft uit Home: In October van het vorig jaar werd in het nationale museum te Napcis, dc zoo-' genaamde „Tazza Fames", een zeer kost bare, antieke poreeloinen vaas. door mu seumpersoneel moedwillig vernield. Dezer dagen zijn door hel gerecht to NapolH in laatste instantie dc iv. hoofd schuldigen tot 4 jaar cn H nutunden tucht huisstraf veroordeeld. Ncderlanüsch Üost-lndië Verijdelde bomaanslag. Communisten leiders gearresteerd. De politic le Djokjakarta arr<v iccrdc dö voornaamste communisten-leiders aldaar naar aanleiding van ccn beraamden bom aanslag in den nacht van C dezer. Dc bom bleek niet gevaarlijk. Dc oorspronkelijke berichten over ccn dynamietbom nabij hol oorlogsmagazijn le Djokja waren onjuist*

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 5