KmTTALs5^ Re epen. met O&dean INGEZONGEN MEDEDEELING UITKNIPPEN EN BEWAREN! Inzenders van 250 Sterretjes geknipt uit de achterzijde der 5 cfs. Kwatta Reep-etiketten en met deze advertentie ingestuurd vóór 1 AUGUSTUS 1926 ontvangen gratis en franco 1 PRIMA VERZILVERD VULPOTLOOD merk „Marquise". Het beste Fransche Vulpotlood, winkelwaarde f 3- Koopt een HEELE DOOS Kwatta's 5 Cts. Reepen (Melk- of Javareepen) en gij zult daarbij nog een verrassing verpakt vinden bestaande uit 7, KG. PRIMA KWATTA CACAO Deze advertentie wordt 6.maal geplaatst. Inzendingen met opgaat van juistadres aan KWATTA - BREDA. Afdeeling RECLAME. KWATTA SOLDAATJES blijven ALTIJD geldig. positie voeren. We moeten een fonds vor men. Dit is nu een kleinigheid. Later zou meer gevraagd moeten worden. De heer, TJit den Boogaard zegt, dat met de 2 ct. van Narcissen ook tulpenkwcckersbelan- gen behartigd worden. Laten die er zelf voor zorgen. Do voorz. zegt dat spr. oen verkeerde opvatting heeft over de onper soonlijke reclame. Deze staat op zich zelf en is voor allen kweekers van nut. Do heer v. Varick vindt het onbillijk dat al do kosten op de kweekers drukken en niet op de exporteurs. De voorz. zegt, dat dit een enkeling is. We moeten niet zoo klein zijn. De heer Visser te Heemskerk brengt deze Kaak in verband met een persoonlijk feit dat hij blijkbaar met den secretaris heeft. Verwezen wordt naar de rondvraag. Do heer Twist te Uitgeest zou op de regce- ïing pressie uitgeoefend willen zien, opdat deze haar steun verleend in het plaatsen van Narcissen. Do voorz. zegt, dat de lieer (Krclage hierover reeds bij do Begeering gesproken heeft doch ten antwoord kreeg dat zo hieraan niot deden. Do heor Ver schoor uit Sassenheim zegt mee te gaan met het gesprokene door don heer Uit den Boogaard. De voorz. geeft dan liet woord aan Professor van Slogteren uit Lisse, 'die hierover een en ander wil zeggen. Er Sb niemand, zegt spr., die eenige beloften kan doen. In de laatste vergadering was men optimistisch gestemd. Al hebben wo iet nu verloren, het geld is niet wegge gooid, misschien wel goed besteed. 3 jaar geleden was reeds besloten dat 1 Jan. 1926 'Amerika dicht zou gaan voor de Narcis sen. Men moest dus nu trachten een vo rig besluit to herroepen. Een besluit van een vorig minister. Er is nog geen beslis sing hoever men zal gaan met de Special Permits. Bij de besprekingen in Amerika hadden we do overtuiging dat we aan do voorwaarden voldeden. Tn verband met de groote belangen is het Bedrag, besleed aan dezo zaak, gering. Er wordt ook in Ame rika pressie uitgeoefend ton onze gunste "wat door ons gesteund moet worden. Hier naar gevraagd wenschte do Board niet het aantal inzendingen op te geven. Van do controlo is gebleken dat er van 2000 kisten 4 "waren waar ziek in voorkwam. Men heeft natuurlijk het „zwaarste materiaal" ons gezonden, zoodat we kunnen concludeeren dat onze Narcissen zuiver zijn. Een aan leiding om actief to blijven. Van weten schappelijke zijde is men in Amerika op onze hand. Enkele leden van de „Board" Bullon natuurlijk togen blijven werken. We moeten vol houden waardoor de „Board" ten slotte zoo royaal mogelijk zal zijn. Do actio dus blijven voortzetten. Hiermede is door spr. tegelijk punt 10 der agenda be handeld, n.l.: Mededeelingen betreffende de vooruitzichten van den Narcissenhan- 'del. Do voorz. dankt Prof. v. Slogteren voor het gesprokene en hoopt dat. nu een on bevooroordeeld man als Prof. v. S. gespro ken heeft, men hieruit do bcsto lessen zal trekken. Do heer Uit den Boogaard zegt nog niot voldaan to zijn. Prof. v. S. heeft de theoretische kant laton zien. Hot is practisch do Amerikaansche prolcctie- geest. Prof. v. S. zegt dat we juist die geest moeten bovechten met degenon in 'Amerika die er ook tegen zijn. En wo moeten meer en meer bewijzen dat liet niet om do ziekte doch om de protectie gaat. Niettegenstaande Amerika toch eigenlijk gesloten was is er toch do Hea ring geweest. In Amerika had men 8000 'dollar voor dit doel bijeengebracht. Daar bij is ons fonds zeer gering. Men moet ge- rcrcld op de hoogte blijven. Hot is en blijft een moeilijke strijd. De Amerika nen die er tegen zijn moeten wc helpen strijden. De voorz. zegt gedacht te hebben 'dat de gelieele vorgadering er voor was. (Nu blijkt er toch liolaas nog een tegen to zijn. Het voorstel wordt daarna z. li. st. aangenomen. Do Bestuursleden, de heeren J. M. van Til en N. C. van der Zalm, worden bij acclamatie herkozen. Volgt rondvraag. Dc heer de Vries Vraagt inlichtingen betreffende het snij- verbod voor Narcissen. Spr. is hier niet gerusE over. Men verkeert eenigsz.ins in het onzekere. Men schijnt niet voldoende op de lioogto te zijn. De secretaris, do heer v. d. Laan, zegt, dat dit contract volgens besluit van vorig jaar op 1 Aug. 1925 in "werking is getreden. Geeft nog verdere InlichtingeTl waaruit blijkt, dat men toch op de hoogte moest zijn. Op boete van ten hoogste f 5000.mag men geen handel 'doen met Narcissenkwcekers die het con tract niet geteokend hebben. Vooral in Santpoort cn Warmond wonen eenige groote kweekers die nog niet wensclicn to teokenen. Verder enkele hier en daar ver spreid. De heer Peereboom te Sassenheim wijst er op, dat het vooral in Engeland Wrok zet, vooral nu met den zeer slechten toestand, dat men eerst tracht do bollen te verkoopen om deze personen later te beconcurreeren met de bloemen van don kouden grond, 't Zou niets te verwonderen Bijn als men in Engeland ging doen als in 'Amerika. Men vindt het zeer kleinzielig van de Hollanders. Het is do taak van het bestuur om die 300 h, 400 onwilligo men- schcn tot reden te brengen. Laat mon het !n de Statuten vastleggen. Spr. zegt het Van dezo mensclion „dun" to vindon dat ze zich voor dezo betrekkelijk kleine in komsten zoo aanstellen en op den langen duur bet vak groote schade berokkenen. De voor. zegt, dat zulks niet in de Statu ten kan worden vastgelegd omdat we le den en aangeslotenen hebben. Men kan ze niet dwingen doch de monschen moeten gaan inzien, dfft het toch niot opgaat de koopers in hot buitenland aldus te becon- ourreeren. Het bestuur heeft beloofd alles te zullen doen om den invoer dezer bloe men in Engeland en Duitschland tegen te gaan. Nog lang wordt over deze aangelegen heid van gedachte gewisseld. Als het mid del wordt aangewezen nauwkeurig toe te fcion, dat van Naroissenkweokors dio het •nijverbod-contract niet geteekend hebben geen bollen worden gekocht. De heer Lan- geveld wijst er op, dat de medewerking yan alle leden hiervoor gewenseht en noo- dig is. De heer N. Zandbergen te Bijnsburg geeft als middel hiervoor aan, dat dc pre mie voor liet aanbrengen van zoo iemand wordt verdeeld tusschen den aanbrenger en den controleur. Spr. acht dit een radi caal middel. Het bestuur zal dit voorstel in overweging nemen. Dc heer Peereboom zou liever een lijst zien uitgegeven van personen die niet geteekend dan, zooals nu zal gebeuren, een lijst van personen, dio wel geteekend hebben. Bij de rond vraag wijst do heor Bijvoet op een door een firma te Uitgeest geplaatste adver tentie in het Orgaan der vereeniging, waarin notabene Narcissenknoppen wor den gevraagd per tal en per kist. Spr. acht zooiets ongehoord. Do Secretaris van do Alg. Vereen, voor Bloemb.cultuur en mode do voorzitter, do heer E. Krelage, lichten dezo zaak toe. Do drukker had dezo advertentie als een vakadvertentie beschouwd on zoodoende was deze aan de censuur ontgaan. Een herhaling was ech ter reeds voorkomen. Na nog enkele min der belangrijke aangelegenheden te heb ben besproken sloot do vooritter dezo be langrijke vorgadering met dank voor de groote opkomst en voor de zakelijk ge voerde discussies. Gemengde Berichten DE 0VERSTR00MINGSRAMP. De schade van de pluimveehouders. Het aantal omgekomen hennen op 40 a 50 duizend geschat. In de afgcloopen week kwam, naar ge mold wordt, te Utrecht weder de commis- Bie bijeen, op initiatief van de Kon. Ncd. Vereen. Avicultura gevormd door verte genwoordigers van do verschillende Neder- landsche organisaties op pluimvcegebied en die zich tot doel heeft gesteld do door den watersnood getroffenen van nieuw zoo mogelijk ook beter pluimveo te voorzien. Do ingekomen schade-aangiften van 1128 pluimveehouders uit Brabant, Maas en Waal en het Rijk van Nijmegen, gecon troleerd door de secretarissen van dc 40 in die streken gevestigde ondcrafdeelingen van de N. P. F., wijzen in totaal een ver lies aan van 19782 stuks pluimvee. Mot de uit andere streken ontvangen, doch nog Blechts gedeeltelijk gecontroleerde opga ven, wordt dit totaal 28.637 stuks,, terwijl uit eenige dorpen nog in het geheel geen opgave werd ontvangen, zoodat volgens raming der commissie het gelieele aantal op 40 h 50 duizend stuks kan worden ge steld. Om dit aantal hennen te vervan gen, zal men derhalve 80 ii 100 duizend kuikens moeten distribueeren. Do ingekomen giften in geld en in na- tura staan tot het benoodigde in geen ver houding; aan geld werd bijna f 2000 ont vangen; de voedermiddelen aangeboden door verschillende handelaren in deze ar tikelen vertegenwoordigen een totale aan- koopwaardo van plus minus f 3000 terwijl nog omstreeks 1500 bi-oedeieren en kuikens werden aangeboden, waaronder evenwel vele van rassen, dio zich voor bedrijfs doeleinden niet leenen, zoodat de commis- sio die, onder de boeren althans, niet kan distribueeren. De commissie nam dankbaar het aan bod aan van het bestuur van het Bijks- proofstation te Beekbergen om tegen kost prijs de gelieele productie aan kuikens van het station te koopen en welke be draagt. aanvankelijk 1000 stuks, later tot 1500 kuikens per week. Een voorloopige opdracht van 20.000 eendagskuikens word gedaan, ofschoon de thans beschikbare geldmiddelen nauwelijks toereiken voor een derdo deel van dat kwantum. Echter hoopt het Comité dat een nieuwe oproep in de kringen der belangstellenden, resul taten zal opleveren, wijl ook on de hulp van do algemeeno watersnoodcommissio wordt vertrouwd. Voor er op dit punt zekerheid zal zijn verkregen, kan het co mité geen verdere stappen doen, al is het zich bewust, dat met het kwantum waar voor het opdracht gaf, slechts één viorde deel van do getroffenen zal kunnen gehol pen worden. Een bespreking met do alge meen© commissio zal dezer dagen plants hebben. Een v/ervelsiorm te Almelo. Men meldt uit Almelo aan de „Msb.'': Do storm, die in een der jongste nach ten hoven ons land woede, heeft te Almelo het karakter van een cycloon gedragen. Naar een nachtwaker aan een der fabrie ken ons mededeelde, vertoonde zich des nachts in de lucht een reusachtige grijze wolk, die in wentelende beweging met groote snelheid weed voortgejaagd in noord-oostelijke richting door de buurt schappen Krommendijk en Achterhoek. De windhoos veroorzaakte een geweldig ru moer en ging vergezeld van een kort, maar hevig onweer. Dikke hagelsteenen vielen uit de lucht. In den Krommendijk werd van 'n boerderij de steenen gevel omverge worpen en op den hooizolder gesmakt. Enkele hoornen knapten aan den grond af. Erger hield de wervelwind huis in den Achterhoek. Hier werden enkele schuren omvergeworpen en tal van boerenwoningen deerlijk geteisterd. Enkelo boomgaarden worden geheel vernield. Alles speelde zich in 1 a 2 minuten af. De bewoners van de huizen in de geteisterde strook, vluchtten in nachtgewaad naar huilen. Auto-ongeluk bij Haarlem Gistermorgen gebeurde op den Rijks straatweg HaarlemVelsen een auto-onge luk. Een vrachtauto van de N. V. „De Steenwerf" moest even door oud-Schoten uitwijken voor een passecrenden wagon. Wegens den slechten toestand van den weg kon de auto niet meer op het midden komen. De auto reed met volle vaart tegen een boom. De chauffeur bleef als door een wonder gespaard. Onder een auto. Gisterenmiddag wilde de 5-jarige G. M. die bij zijn aan den Zeeweg to Driehuizen wonende grootouders logeerde, den weg oversleken, toen juist een luxe-auto pas seerde. Ofschoon do bestuurder van den auto al het mogelijko deed om een aanrij ding to voorkomen, geraakto het armo knaapje onder den auto. Deerlijk gewond werd de kleine binnengedragen, terwijl de bestuurder van den auto naar Velzen reed om een dokter te halen. Nadat dezo het kind had verhonden, is liet naar het St. Elisabethgasthuis to Haarlem overgebracht. Later vernamen wij, dat de toestand zeer zorgwekkend is. Vechtpartij te 's-Gravenhage. Gisternacht omstreeks 12 uur werd de politic gewaarschuwd, dat er een ernstige vechtpartij plaats had op het Spui tus schen burgers onderling. Toen een vijf-tal agenten ter plaatse kwam bleek dat men inderdaad met een ernstig geval van orde verstoring te doen had. Een groote men- sclienmassa was op de been en er werden fikscho klappen uitgedeeld. Daar de straat opengebroken was, hadden de vechtersba zen de steenen en straatklinkers maar voor 't grijpen. De oorzaak van de vecht partij is onbekend gebleven. Een agent, dio reeds eerder ter plaatse was, kwam tus schen de mensclienmeuigte in gedrang en moest door zijn collega's ontzet worden. Toen weer nieuwe assistentie was aange komen, werd hot publiek gesommeerd uit een te gaan. Inplaats van aan dit bevel gehoor te geven, maakte men zich gereed tot den strijd en weldra werden dc agen ten door het publiek met steenen gegooid. Toen vond de politie het genoeg en werd bevel gefgevcn met de wapens het publiek uiteen te jagen. Temidden van het tumult is liet aan de politie nog gelukt een viertal van dc ergsto vechterbazen te arrestecren. Zij zijn op hecterdaad betrapt, toen zij po liticagenten en burgers mishandelden. Het zijn do gebroeders K., 21 en 20 jaar oud, wonende Lamgroen en do gebr. H., 34 en 22 jaar oud, wonende in de v. d. Duynstraat. Zij zijn door de politie in verzekering ge steld; tegen hen wordt proces-verbaal op gemaakt ter zako van verzet in vereeni ging tegen het openhaar gezag, resp. opon- lijke geweldpleging tegen personen of goe deren. Een der agenten kreeg een steen tegen het hoofd, waardoor hij eenigo ver wondingen opliep. Hij kon echter heden zijn gewono dienst weer doen. Nadat do menschenmcnigte uitee,n was gedreven, was de orde vrij spoedig hersteld. Brand te 's-Gravenhage. Gistermiddag omstreeks kwart over vijf bemerkte het personeel van dc N.V. Steen en Boekdrukkerij van de Ven. gevestigd Mcidoornstraat in Den Haag, dat er op den zolder van het perceel brand was ont staan. Deze zolder1 wordt gebruikt voor het drogen van papier; een droogkast is er aangebracht en steeds branden daar twee kachels. Een stapel papier schijnt tegen een van de kachels te zijn gevallen, ten gevolge waarvan een begin van brand ont stond. Door do groote hoeveelheid papier en hout, op den zolder aanwezig, breidde het brandje zich snel uit, zoodat dc brand weer moest worden gealarmeerd voor een zwaren binnenbrand. Deze was spoedig ter plaatse cn bestreed het vuur met twee stralen op do waterleiding. Spoedig wa ren de vlammen gedoofd. Er is vrij veel schado aan do betimme ring; ook is er veel waterschade. Inbraak in een kantoorgebouw Zondagmorgen bemerkte men, dat in braak was gepleegd in een kantoorgebouw op de Hoerengracht te Amsterdam. Aan den zijkant was een raam geforceerd, dat op de gang uitkwam. Vau hier wisten de daders een der kantoorlokalen te bereiken. Zij beproefden hun krachten op een brand kast, die van een z.g. pompslot was voor- zieu. Vermoedelijk zijn hier vaklieden aan het werk geweest, althans de daders slaag den er in het slot te openen. Er wordt een bedrag van f 5500 tot f 6000 vermist. Eindelijk gesnapt Do Blocmondaalsche politie heeft in Den Rosch in verhoor genomen den Nederlan der R., die dikwijls in Duitschland ver blijf hield. Hij werd verdacht in Nov. 1024 in do villa van den hooi- v. T. te Aerden- hout ingebroken te hebben en ongeveer denzelfden tijd brak hij ook in te Moer gestel. Hij werd toen gearresteerd, maar wist uit het arreslautenlokanl te ontsnap pen en vluchtte naar Duitschland, waar hij -zich weer aan inbraken schuldig maak te en daarvoor gevangenisstraf onderging. Na afloop van zijn straftijd is hij op ver zoek van de justitie in Den Bosch, die zijn uitlevering had verzocht, naar Den Bosch vervoerd, waar hij na door de Bossche politie gehoord te zij'n bekende de inbraak bij den heer van T. te hebben gepleegd. Voorloopig blijft hij in Den Bosch. Diefstal van een minnebrief. Een brief, door M. te Wekerom onder Ede gepost, geadresseerd aan zijn meisje, is niet hij haar heiand. doch hij een man, die hekend heeft den brief te lid-hen ver brand. Vermoed wordt, dat hij den brief uit de postbus gestolen heeft. Er is proces- verhaal opgemaakt. Smokkelwaar. Bij een koffiehuishouder te Eindhoven zijn 300 spel ongestempelde speelkaarten en een partij ongehanderolleerdo sigaren in beslag genomen. De gedeserfeerde huzaar Vrijdagnacht j.l. is ingebroken in café Masier te den Hulst, gem. Nieuwleusen. Ontvreemd werden f65 en eenige flesschen drank. Daarna was de inbreker gegaan naar de slagerij van de fa. Waanders, waar vleeschwaren gestolen zijn. De veld wachters kregen hel spoor van den dader. Het bleek te zijn een huzaar, die voor eenige dagen uit zijn garnizoen te Deventer gedeserteerd was. Hij is van Nieuwleusen naar Zwolle gegaan, heeft zich daar in burgercosluum gestoken, en is vervolgens spoorloos verdwenen. Eigen rechter. „De Schakel" vertelt het volgende, waar uit blijkt, dat eigen rechter spelen, al mag het niet worden aanbevolen, toch wel eens goed kan werken. Tevens kunnen brave geldschieters, die „informatiekosten" vooraf vragen en niet informceren, er een les uit halen: „Een pootige Jordaner, die een voor schot wenschte, had aan een voorschotbank 6 vooruitbetaald voor informaliekosten. De informaties waren niet gunstig, schreef men hem: de aanvrage was dus afgewezen. Hij kwam er achter dat er in 't geheel niet geinformeerd was en stapte naar liet kantoor der bank. Daar brulde hij den „di recteur'' toe: „En nou die f 6 terug of jij over de toonbank of ik over de toonbank!" Een oogenhlik later stond hij weer op straat met de 6. „Ik ben te vroeg opgestaan, om mijn haar te laten knippen, waar ik bij hen", zei hij voldaan. Beter laat dan nooit. Aan het Vaderland werd een briefkaart vertoond door een ingezetene van 's-Gra venhage, door hem in de laatste week van Februari 1.1. door de post thuis gezorgd, met het stempel 's-Gravenhage 23 Febr. 1926 des nam. 45. Deze briefkaart, behelzende een groet uit Christiania, was vandaar verzonden per Maud via dc Noordpool, d.d. 26 Juni 1918, derhalve dien dag meegegeven met het Poolschip Maud, waarop Amundsen zijn reis naar de Noordpool ondernam. Op do kaart leest men, naast een por tret van Amundsen in Pool-costuum, in vier talen (Noorsch, Duitscli, Engelsch en Franscli) met kleine letters gedrukt: „Deze kaart -wordt meegenomen uit de Fram, zal over de Poolzeo reizen en ver volgens per post aan den geadresseerde worden gezonden". OnderteekendAmundsen. De prent op de keerzijde vertoont het poolschip in do Noordelijke IJszee, om straald door do middernachtzon, een ijs beer in contemptatic van het schip op den voorgrond. Op de prentbriefkaart drio stempels: het Haagscho en twee van dc Polhavet (Pool- hnven), het een met den datum 13 Sept. 1918, het andere met den datum 4 Aug. 1924. Benevens een Noorscho postzegel van 10 ore. Dezo briefkaart is dus bijna acht jaren onderweg geweest, niet jagend, maar ook niet rustend. ÈSssiienS. Herscfsisn Nog eens de „vermoorde expeditie" Ook het bericht dat de zgn. in Tibet vermoorde Britscho expeditie een gezel schap zou geweest zijn, dat onder leiding van een jongen Tibetaan, Riiigang, elec- trische onderdeelen naar Lhasa bracht, wordt tegengesproken. Volgens een Reuter- bericht uit Delhi is er geen woord van waar dat dit gezelschap zou Vermoord zijn Oorlogsmijn ontploft. Uit Amiens wordt bericht, dat een troep grondwerkers, bezig een weg aan te leggen te Thiopval, bij het graven op ijzerdraad stiet. Onmiddellijk daarna ontplofte een in den oorlog gelegde mijn in het nabijzijude kerkhof, waardoor 10 graven van Britsche eoldaten vernield werden en een groote krater werd gevormd. De werklieden hieven ongedeerd. De matcrieele schade wordt op 100.000 francs geraamd. Noodlottige botsing. Uit Köningshuette wordt gemeld, dat Za terdagmiddag dicht bij Cherzow een bot sing heeft plaats gehad tusschen een kolen- trein en een locomotief, waarhij do locomo tief omver geworpen werd, met liet onge lukkige gevolg, dat twee spoorwegarbeiders ender de locomotief kwamen. Eén hunner werd verpletterd, terwijl de andero tijdens het overbrengen naar een ziekenhuis overleed. De schuld van liet ongeluk moet te wij ten zijn aan een rangeerder, die verzuimde bet waarschuwingssignaal te geveu. Spoorwegaanslag. Naar do spoorwegdirectie München me dedeelt, heeft men Zondagavond tegen 11 uur, kort voor het binnenkomen van den Berlijnschen D-trein, twee zware stukken ijzer dwars over de rails gelegd. Gelukkig is de D-trein niet ontspoord. Op het aanwijzen van do daders is een belooning van 1000 mark gesteld. Auta-car omgeslagen. Een B. T. A.-telegram uit Barcelona' meldt: Een auto-car, waarin jongelieden gezeten waren, die een uitstapje maakten, is dicht hij deze stad omgeslagen. Er zijn 17 gewonden, waaronder 5 ern* stig. Twee dezer laalsten liggen op sterven. VOETBAL R.-K. FEDERATIE. V.E.P.—Fortitudo II 4-2. Zondag speelde V.E.P. I oen competitie wedstrijd tegen Fortitudo II uit Culemborg Te 2 uur stellen béide elftallen zich op ond^r leiding van scheidsrechter Hoen uit 's-Hertogenboscli. De eerste aanvallen zijn voor V.E.P., doch doelpunten blijven voor loopig uit. De achterhoede der gasten is safe. Onophoudelijk wordt echter hun doel bestormd, waardoor het tenslotte den linksbinnen van V.E.P. gelukt zijn club de leiding te geven (10). De gasten vallen nu fanatiek aan en voor V.E.P. den toe stand goed kan overzien, deponeeren de gasten den gelijkmaker in het net. Het wordt V.E.P. nu te kras. Flink pakken do de Woerdenaars aan, daar zij zien, dat do gasten niet meevallen. Verschillende scho ten worden op het doel gelost, doch de keeper is steeds op zijn post. Na eenigen tij'd gelukt het den linksbinnen weder niet een fraai schot zijn club de leiding te ge ven (21). V.E.P. komt er al heter in en spoedig zien wij no. 3 in het net gedepo neerd. De scheidsrechter kent dit doel punt niet toe, daar deze volgens zijne mee ning in buitenspel-positie was gemaakt. Nu volgen nog eenigo wederzijdsche aan vallen. V.E.P. blijft echter steeds in do meerderheid. De midvoor van V.E.P. zorgt eenige minuten voor de rust dat de stand op 31 wordt gebracht. Na de rust een bijzonder slap spel. Van beide zijden wordt weinig fraais vertoond; 't werd een heen- en weer-getrap zonder eenig resultaat. Een enkele maal ontaardde het spel in onnoo- digo forschheid. Uit een strafschop door da gasten genomen, wordt de stand op 3—2 gebracht. Hierdoor geprikkeld pakt V.E, P. wat heter aan, doch zonder eenig mooi spel te geven. Uit een gelukkig geplaat sten voorzet brengt de linksbuiten den stand op 42. Hiermede komt ook hel einde. Voor rust stond het spel op hoog peil aan beide zijden. Daarna was hel echter het aanzien niet waard. Indien V.E. P. volgende week geen beter spel gcefl, zal een groote nederlaag het gevolg zijn. Het Nederlandsch elftal. Naar het hoofdbestuur van den Ned. Voetbalbond thans meedeelt heeft W. Bui tenweg, dc middenvoor in het Ned. elftal, wegens ziekte moeten bedanken. Thans is W. Tap middenvoor geplaatst eri Th. de Haas linksbinnen,terwijl C. Ol denburg, van de Stormvogels, als reserve is gekozen. Een straf. Do Delftsohe Voetbalvérèeniging De Concurrent is voor dit en het volgend jaar ontzegd te spelen in de competitie van den Ned. Voetbalbond wegens het niet voldoen aan de bevelen van den scheids rechter in den wedstrijd Naaldwijk—Con current en wegens het niet opkomen te gen V. D. L. ZWEMMEN. Int. zwemfeest der A. D. Z. In de zweminrichting aan den Hoili.-ö* weg te Amsterdam, hield de Amsterdam' sche Dames Zwemclub een internationaal dames-zwemfeest, waarvoor ovcrgroolc t®' langstelling bestond. De uitslagen waren als volgt: 4 X 40 M. wisselslagestafette. Interna' tionaal: 1. Do Onderlinge Dames Zwom' club, in 2 min. 3 4/5 sec., met dc dames T. de Jel, W. Cauwe, M. Baron en M. Bram» 2. De Rott. Dames Zwemclub, in 2 mm- 8 3/5 sec.; 3. De Bochumer Schwimverem in 2 min. 9 4/5 sec. ,- 4 X 40 M. Wissolestafette. Hoeren: i- Het IJ in 1 min. 45 1/5 sec. met de heoro" H. van Essen, R. "Wijss, K. Leliveld en van Es; 2. de Amsterdamschc Zwemcl» in 1 min. 48 sec.; 3. De "Waterratten. 100 M. Rugslag, internationaal: 1- *"n!/ Rehborn (Bochum) in 1 min. 30 sec.; W. den Turk (R. D. Z.) in 1 min. 32 se 3. G. Slag (A. D. Z.) in 1 min. 38 sec. 40 M. vrije slag A. D. Z.-leden: 1. wej-

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6