ttïculicro eigendommen volgens debij de gemeentebesturen ingekomen aanvragen om steun 3.770.092. Geheel vernield werden 454 buizen, ter wijl 831 huizen als gedeeltelijk vernield werden opgegeven. Ongeveer 1300 huizen zullen dus door nieuwe moeten worden vervangen. Dc veestapel heeft althans wat ver loren vee betreft niet zooveel schade geleden. Voor zoover valt na te gaan, zijn omgekomen 172 runderen, 456 varkens en biggen, 94 geiten 12 paarden en ongeveer 15.000 stuks pluimvee. Veel gered vee is evenwel door de gele den koude en ontberingen in waarde ach teruit gegaan. De schade aan de dijken is zeer belang rijk. Het herstel van den Maasdijk nabij Nedcrasselt kost ongeveer f 100.000. Met do versterking van verschillende dijkvak ken in het Rijk van Nijmegen is omstreeks 150.000 gemoeid, terwijl het dichten dei- gaten, die de genie heeft gemaakt in den Maasdijk tusschen Dreumel en Alphen on geveer 25.000 kost. In het land van Maas en Waal is bovendien nog ongeveer 10.000 noodig voor het herstel der „af geslagen" dijken. In de provincie Limburg moet ongeveer V 200.000 ten koste worden gelegd aan het herstel der dijken en der provinciale >vegen. Do belangrijkste schade schijnt wel toegebracht te zijn aan den land- en tuin bouw. Hoe groot bijvoorbeeld do schade as, welke in het land van Maas en Waal aan den landbouw en de fruitteelt is toe gebracht, kan nog niet bij benadering .worden gezegd. Evenmin kan thans reeds worden vastgesteld de schade in het Rijk ,van Nijmegen, waar groole vruchtbare gebieden onder rivierzand zijn bedolven. in 39 gemeenten, alle buiten het Land van Maas en Waal en het Rijk van Nij megen, bedraagt de schade aan land- en 'tuinbouw naar schatting ongeveer 1.289.745. In de overige gemeenten kon pog geen raming worden gedaan. Deze globale cijfers geven behalve het laatste punt een vrij juist beeld van den omvang der directe materieele schade, die do jongste overstrooming heeft veroor zaakt. Onder de genoemde bedragen zijn nog Diet inbegrepen de kosten van het ver voer en de huisvesting der bijna veertien duizend vluchtelingen, die moesten wor den verzorgd noch do verzorgingskosten Voor het vee uit het overstroomde gebied, noch de schade, dio de steenindustrie beeft geleden. In een volgend artikel zul len nog nadere bijzonderheden omtrent de geleden schade worden medegedeeld. j Het vee uit het overstroomde gebied. Gisteren was op de veemarkt te 's-Her- 'togenbosch het vee uit de omliggende dor pen aangevoerd, dat daar uit het over stroomde gebied, vooral Dreumel, was on dergebracht en waarvan de eigenaars on bekend waren, omdat men bij den waters nood geen gelegenheid heeft gehad dat vee eerst te merken. Nu waren do boeren geko men om hun vee te herkennen en dat ge beurde met verrassend resultaat. Het mees te vee werd herkend; voor het jong vee le verde het echter moeilijkheden op. Nadat dc heer van Hootegem, directeur van het Gemeentelijk Slachthuis, dio zich voor de veeverzorging zeer verdienstelijk heeft ge maakt, het herkende vee geregistreerd had, werd het overgebracht naar de booten, die bet R- K- Huisvestings-Comité gereed had liggen, om het naar Dreumel te vervoeren. Do Burgemeester en de Pastoor van Dreu mel en Rector Van Kessel waren op de markt aanwezig. Do boeren bleken uiterst -tevreden over de goede verzorging van hun vee. Het vee in Scliijndel moet daar nog blijven wegens het heerschen van mond- ©d klauwzeer. De toestand rond Nijmegen. De laatste dagen is het kwelwater in do overstroomde gebieden ten Westen van Nijmegen en wel in het bijzonder in de polders van Balgoy en Wychen, Over- en Neer-Asselt, steeds hooger opgekomen. De bekisting op den Ruffelsclien dam tusschen Kraaienberg en Homberg, welke voor eeni ge- dagen was doorgebroken, maar weer ge dicht, is in den afgeloopen nacht opnieuw bezweken. Daardoor steeg in den polder van Appeltern liet water weer tot zoodanige 'hoogte, dat de toestand er opnieuw even treurig is als in de eerste dagen van den watersnood. Ook te Dreumel is bet water weer gestegen. Do stoomgemalen kunnen bet water onmogelijk verwerken. De Ruf- felsche dijk wordt nog steeds door maré chaussees streng bewaakt. f Storm en onweer Tijdens een kort doch hevig onweer bo- Ven Leeuwarden, gepaard gaande met finceuw- en hagelbuien en hevige wind- lukken uit bozige luchten, is gisternacht bet dak van tien houten woningen aan den Greunsweg afgerukt en gedeeltelijk heel ver het land ingeworpen.De aangerichte tchade binnenshuis is ook niet gering. De nieuwe loodsen en bergplaatsen op het "terrein van de gemeentereiniging zijn er ©veneens niet ongehavend afgekomen. Aan Oldegalileen is een hooge bergloods gekan teld en op twee woningen terecht gekomen; ©en deel ervan stortte in. Alles liep zonder persoonlijke ongelukken af. Dam doorgebroken. Tengevolge van den storm is gisteren een ©pgehoogden dam aan den Kraaienberg 'to Wychen doorgebroken. Dit is de bekende 'dam, die indertijd ia gelegd tusschen het Rijk van Nijmegen en liet land van Maas ©n Waal. Het gevolg is nu, dat de Appel- fcernsche polder het water krijgt, dat het -heeft willen keeren tegen Wychen. j j Schip gezonken. Gisterenmorgen is het sleepschip „Inter- Jaationale 43'' van de Maatschappij Hanza j fce Ruhrort in de Parkhaven te Rotterdam gezonken. Het «chip werd door de sleepboot „Gro ningen" van den Internationalen Sleep dienst Smit en Co. uit do Waalhaven ge sleept, doch op de Maas gekomen, kreeg het vaartuig zooveel water over het dek, dn; de luiken weggeslagen werden en het schip begon te zinken. De schipper en de knechts konden nog juist bijtijds op de sloepboot overspringen. Men slaagde er nog in het vaartuig in de Parkhaven te sleepen, waar het gezonken is. Met de berging zal zoo spoedig mogelijk een aanvang worden gemaakt. Droevig Woensdagavond ongeveer zes uur is op den Arendsweg te Wijk aan Duin oen zes jarig jongentje hij het spelen onder een paard en wagen gekomen. Het kind werd ernstig gewond opgenomen en is bij aan komst in de ouderlijke woning overleden. Jongen dood gereden. Uit Oss wordt gemeld: Terwijl een groep je kinderen van school huiswaarts keerde langs den Berchemscheweg, trachtten zij nog vóór een naderenden vrachtauto om, den weg over te steken. Het 7-jarig knaapje v. d. B. uit Berchem kwam echter te vallen; het voertuig ging hem over het lichaam en hij was op slag dood. Om twaalf uur gisterenmiddag sprong op het Goirke te Tilburg, een 9-jarig jon getje op een tramwagen van de Holland- sche Buurtspoorweg Mij. Dc jongen kwam tusschen twee wagons terecht en werd overreden. Vreeselijk verminkt werd het lijkje van onder den tramwagen gehaald. Het slachtoffer bleek te zijn de 9-jarige van Gooi, wonende in do Houtstraat te Tilburg. De schietpartij te Utrecht. Omtrent de Woensdagavond te Utrecht plaats gehad hebbende schietpartij tus schen W. v. D., bijgenaamd „Stille Wil lem'', en de politie, verneemt de „Tel." nog, dat het verhoor van de getuigen lot half zes in den morgen duurde. In de kleeren dor heide agenten zijn door eenige kogels uit de revolver van D. gaten geschoten, zonder dat de agenten evenwel lichamelijk letsel bekwamen. Van D„ die thans naar het hoofdbureau van politie is overgebracht, heeft een voor- loopig verhoor ondergaan en deed daarbij net of hij zich niet veel meer van het geval herinnerde. Hij wordt ter beschikking van de justitie gesteld en zal vermoedelijk vervolgd wor den wegens poging tot doodslag. M., die met een schotwond in de Rijks kliniek is opgenomen, maakt het vrij goed. Inbraak in een villa. Gisterennacht hebben inbrekers een be zoek gebracht in de villa van den heer E. te Oss. Door inklimming aan do achter zijde hebben zij zich toegang verschaft tot do woning, waarna zij de brandkast, zonder eenig spoor van braak, openden. Het bin nenste kastje is echter met een breekijzer geopend; hieruit zijn een bedrag van onge veer 1000 gulden en eenige gouden en zil veren sieraden ontvreemd. Verzekering dekt de schade. Do politie heeft de zaak in banden. Weer inbraken in en bij Haarlem. Gisterennacht hebben er in Haarlem en Schoten drie inbraken plaats gehad. In de eerslo plaats in een rijwielbergplaats van do electrische spoorwegmaatschappij, waar een ruit werd vernield. Waarschijnlijk zijn do inbrekers gestoord, want or wordt niets vermist. In een keet van een grindhandel aan den Kinderhuissingel is eveneens ingebro ken. Twee brandkasten zijn opengescheurd en 28 wordt vermist. In Schoten is ingebroken in een café. De ruit der deur is.vernield, zoodat de knip pen weggeschoven konden worden. Uit een vest op een stoel op de eerste verdie ping is een gouden horloge met ketting gehaald. In totaal wordt f 12 aan geld vermist. De inbrekers hebben hun werk verricht op een halven meter afstand van het bed, waarin de caféhouder sliep. Bui len stonden twee Haarlemsche politie agenten die dachten dat een ruit ingewaaid was. Zij gingen het café in en liepen weer terug. Een half uur later kwam de café houder naar beneden hollen, die door het dichtslaan van een deur wakker was ge wórden en de inbraak had ontdekt. De in brekers hebben do agenten bemerkt en had den voor de gebroken ruit een karton gezet en het gordijn naar binnen gehaald. Een en ander was door de agenten opgemerkt, doch zij dachten dat het de café-houder zelf was. Een dringend telegram! Terwijl de Amsterdamsche bladen giste renavond in staat waren, in hun tweede editie hun lezers met de oplossing der Ka binetscrisis in kennis te stellen, moesten op dit stuk de Rotterdamsche avondbladen in gebreke blijven. Do oorzaak hiervan lag in onzen snel- werkendon telegraafdienst, zegt do „Msb." Het betrokken telegram toch werd to 's-Gravenhage om 4 uur 5 min. dringend verzonden, doch kwam eerste te Rotterdam om 4.30 aan en werd bovendien pas om 5 uur 6 min. aan ons bureau bezorgd! Men had het bericht vlugger per „electri sche" kunnen overmaken! Buiten!. Berichten EEN HERINNERING AAN GE „RUSSEN" Als iemand, die men allerminst van spe culatiezucht kan verdenken, vraagt wat men van „Russen" denkt, antwoordt men met een onverschillig schouderophalen. Maar als hetzelfde wordt gevraagd door een weduwe, die slechts «met grootc moeite do opvoeding van baar minderjarige kin deren kan bekostigen; door een tweetal oude dames, dio tezamen op eenvoudige kamers wonen met eigen meubelen, dio nog aan VToegeren welstand herinneren; door den man die 's Zondags aan de ker ken couranten verkoopt dan begint men te begrijpen, dat er inderdaad nog zeer velen zijn, die bijna dagelijks aan „Rus sen" denken in de stille verwachting, dat er misschien (och eindelijk nog eens iets van terecht zal komen. Ter opfrissching van het geheugen kan dienen, dat in '18 in Nederland een bedrag van ƒ942 milliocn nominaal aan officieel genoteerde Russi sche fondsen werd gehouden, terwijl het totaal bedrag der schulden, welke Rus land in gebreke bleef te betalen, alleen wat de hoofdsom betreft op f 21.000 mil- lioen geschat wordt. Liderdaad, de Russische communisten hebben gestolen op een radicale wijze en in het groot! Groole brand bij Citroen. Eeni'ge personen gewond. Een groole brand is gister uitgebroken in een groep gebouwen van de Citroen-fa brieken aan den Quai Javel te Parijs. De brand is uitgebroken op de vernis- afdeeling op de derde étage. Een der ge bouwen stond weldra geheel in vlammen. Gelukkig was er bijna geen personeel aan wezig. Vijftien arbeidsters, die aan bet werk waren gebleven en zich door de vlammen omringd zagen, konden nog bij tijds langs de daken ontsnappen. Een on derbaas en drie spuitgasten bekwamen ver wondingen. De brandweer bestrijdt den brand ener giek, doch een der gebouwen is reeds ge heel verwoest. Men gelooft, dat de brand aan kortslui ting te wijten is. Nader wordt uit Parijs gemeld: De brand bij Citroen is thans gebluscht, zij het na veel moeite. Door den sterken wind breidde de brand zich snel uit en was het voor de uitgerukte brandspuiten uiterst moeilijk het vuur onder bedwang te krij gen. Aangezien de groote voorraden ma- zout bedreigd werden, moest de 300 kub. meter brandspuit uitrukken. De stad Pa rijs bezit er hiervan slechts een. Deze brandspuit haalde het water 'direct uit de Seine en thans gelukte het 't vuur meester te worden. De schade bedraagt een millioen francs De ramp te Boulogne. Men herinnert zich dat de corrcction- neele rechtbank te Boulogne den 30sten December j.l. den geestelijke de la Porte, die destijds de leiding had van de kinde ren uit een kloosterschool bij Douai (waar van er 13 bij het baden in Boulogne ver dronken), vrijsprak van het veroorzaken van dood door schuld. Er werd uitge maakt dat de ramp te wijten was aan den plotseling opkomenden vloed en dat het ongeluk niet aan achteloosheid van den geestelijke was toe te schrijven. Thans, twee maanden later, heeft echter het O.M. geheel onverwacht beroep tegen deze vrijspraak aangeteekend, zoodat het proces dus eerlang; nogmaals voor het Hof voorkomen zal. Volgens de „Echo de Pa rijs" heeft het O M. zich laten beïnvloeden door de anti-clericalo bladen te Boulogne, zooals de „Republicain du Pas-de-Calais", die onlangs wegens bclocdiging van reli- gieusea» veroordeeld werd, en thans dc vrij spraak van een geestelijke herroepen wil zien, Nederlandsch Oost-lndië. Na den overval in Atjeh. Tien dood en en zes gewonden. Omtrent den overval te Atjeh meldt „Aneta" nog: De overvallen brigade was achttien man sterk. Tien militairen werden gedood, drie zwaar en drie licht gewond. Van de vier dwangarbeiders, die tot de patrouille be hoorden, worden er twee gedood en twee gewond. Twee lijken zijn reeds gevonden. Zeventien karabijnen, 800 patronen en ze ven klewangs zijn verloren gegaan. De bende-aanvoerder is Teukoe Manloed, zoon van den vroegeren Oeleebalang. LfeliD- EK TUIKBOUlff Vereeniging Het Kaasmcrk te Leiden Gisteren heeft de Vereeniging Het Kaas merk, inrichting tot het aanmaken van Rijkskaasmerken, gevestigd te Leiden, al daar haar Ode jaarlijksche vergadering gehouden, onder leiding van haar voorzit ter, den heer J. G. Hibma, van Sneek. Behandeld werden de balans met exploi tatierekening over 1925, waarvan de eer ste sluit met een eindcijfer van f 279.407.33 en de laatste met een van f 139.811.30. Be sloten werd het batig saldo ad f 27.076 g&- geeltelijk toe te voegen aan het Machine fonds en gedeeltelijk aan het reservefonds De begrooting voor het dienstjaar 1926, welke gebaseerd is op een merken-aan- maak van 30 millioen stuks en in omvang en uitgaaf sluit met f 132.275, werd even eens goedgekeurd. Voorts werd behr.ndeld het jaarverslag over 1925, waaraan wij het volgende ont- leenen In het afgeloopen jaar hebben het be stuur over de bruikbaarheid der merken geen klachten van eenige bcteekenis bereikt De opmerkingen welke nog binnen kwamen betroffen niet zoozeer de geschiktheid der merken als zoodanig als wel zaken van on dergeschikten aard, zooals de verpakking e.d. Slechts een enkel geval deed zich voor, dat op oen vrij groot aantal kazen de mer ken onvoldoende waren blijven zitten. Bij onderzoek bleek, dat do betreffende fabriek zelve dit verschijnsel niet kon verklaren, en dat zij overigens in 't geheel geen last met de merken had. Of de oorzaak van het niet voldoen der merken in dergelijke op zichzelf staande gevallen, welke zich waar schijnlijk wel altoos zullen blijven voor doen, in de merken zelve dan wel in een anderen factor, in de kaasmerk of hare behandeling, of in een andere omstandig heid in het bedrijf gelegen, gezocht moet worden, valt achteraf meestal moeilijk uit te maken. Gedurende het geheele jaar werd voor den aanmaak der Rijkskaasmerken han- delscaseïne gebezigd en met zeer goede re sultaten. Gebruikt wordt een mengsel van leb- ert zuurcaseïne, nadat deze vooraf nauwkeurig zijn geaualyseerd en beproefd De ervaringen, in 1925 met het gebruik van handelscaseïue opgedaan, hebben het bestuur de zekerheid gegeven, dat het in 1924 genomen besluit om het zelfbereiden van caseïne te staken en voortaan han- delscaseïne als grondstaf te bezigen, juist is geweest. Proefnemingen van eenige heteekenis hebber in 1925 niet plaats gehad. Het per soneel bleef in het verslagjaar vrijwel sta- stionnair. Het denkbeeld om over tc gaan tot het stichten van een eigen fabrieksge bouw nam vas teren vorm aan. Het aantal in 1925 aangemaakte Rijks kaasmerken bedraagt 33.334.100 (togen 32 millioen in 1924). Daartoe waren benoo- digd 47.292 K.G. caseïne, zoodat uit 1 K.G. caseïne gemiddeld 705 merken (in 1924 626) verkregen werden. Aan de kaascon trole-stations werden afgeleverd 33.025.000 merken,tegen 30.721.000 in 1924,28.883.500 in 1923, 24.888.500 in 1922, 23.157.700 in 1921 en 15.398.000 in 1920. De afleveringen waren over de stations verdeeld als volgt: kaascontrolestation Zuid-Holland voor vol vette kaas 2.800.000 merken voor volvette kaas; kaascontrolestation Zuid-Holland- Brabant 500.000 merken voor volvette kaas 460.000 merken 40plus, 50.000 merken 30plus en 440.000 merken 20plus; kaas controlestation Utrecht 1.900.000 merken voor volvette kaas; 7.500.000 merken 40plus, 150.000 merken 30plus, 100.000 merken 20plus; kaascontrolestation Fries land 500.000 merken voor volvette kaas, 5.200.000 merken 40plus 2.300.000 merken 30 plus en 11.000.000 merken 20plus. Er werden in 1925 geen merken terug ontvangen. In de zes jaren van haar werkzaamheid leverde de Vereeniging Het Kaasmerk af 156.073.500 merken, waarvan 27.395.500 merken voor volvet te-kaas, 53.588.000 mer ken 4-Oplus, 17.010.000 merken 30plus en 58.080.000 merken 20 plus. Ingesondeei Stukken (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) De Roonische sport. Mijnheer de Redacteur, Mogen we een weinig plaatsruimte in Uw blad innemen? Gezien do grootst mogelijke steun Uwer zijds, zoowel geldelijk als door het mach tige propagandamiddel, de pers, meenen wij daarop te mogen rekenen, tc meer wijl de volksmond eenige onjuiste berichten do wereld ingezonden heeft, die hoog noodig ontkend dienen te worden, wil de bena deelde niet aan de gevolgen ten onder gaan. Het betreft hier de R.-K. Spcrlvereeni ging i eidon", die op hevel var de Ker kelijke Overhe.d door de goedwillende Ka- f.olifekc spor.beoefenaars in deze s;ad is opgericht en nu aan liet eind van «lil jaar haar eerste lustrum hoopt te vierm. Bo'-ze toagon wilLa beweren dal du on dergang nabij is van deze vereeniging, dat de geest onder hare leden zoodanig is, dat er nauwelijks meer van een vereeniging sprake zou zijn en dat de schuldenlast zóó drukkend is, dat cr geen doorkomen meer aan is. Behoeft het nog tegenspraken- te wor den? Moeten we feitelijk nog mededeelen, dat er geen sprake is van ontbinding maar dat integendeel het bestuur vol goeden moed alle krachten inspant om de zaken goed te laten marcheeren? En dat de geest onder de spelers zou wijzen op een soort comraimistiseken staat is absoluut niet waar. Och, we behoeven niet te verhelen, dat jongens onder de op winding van het spel wel eens uit den hand springen. Zij uiten zich, elk naar eigen oorsprong, maar ten slotte vinden zij steeds de leiding in goede handen om te groote buitensporigheden te vermijden. Of de schuldenlast drukkend zou zijn is een kwestie, die voorshands niet in al te wijden kring bekend gemaakt behoeft te worden. Maar we behoeven ook niet rij ker te schijnen dan we zijn en als we dan ook erkennen, dat een breeders belangstel ling, zoowel door het aanmelden van nieu we leden of donateurs, als door het be zoeken van de wedstrijden aan do hoeve „Veldheim", dringend noodig is voor een gezonden financieelen toestand onzer vereeniging, dan doen we dat om weer opnic-uw degenen, in de gelegenheid te stellen het moeizaam werken van ijverige bestuursleden te ondersteunen. We verwachten geen overweldigende massa toeschouwers bij onze wedstrijden, maar als we de oude getrouwen, die in de eerste jaren vooral het lief van kampioens roem hebben gedeeld, weer terug mogen zien, dan heeft dit bescheiden stukje weer succes in het belang van do Roomsclie Sport. Zondag a.s. is daar nu een mooie gele genheid voor. Er is vrijwel geen neutraal voetbal van heteekenis in de Sleutelstad, zoodat de liefhebbers weer eens van de Roomsche sport kunnen getuigen. Op ons veld, schitterend gelegen aan de halte Lage Morschweg van de H.T.M.-lijn LeidenWassenaarDen Haag, komen n.l. T(hc) Y(cllow) B(lack) B(oys) op be zoek, de Haarlemsche R.K.F.-vereeniging, aan wie we de beste herinneringen hebben uit den tijd van de worsteling in den D.H. V.B. naar de R.K.F. De Geel-Zwarte jongens uit de Spaarne- stad hopen we aangenaam te ontvangen onder de rustige zekerheid van hartelij ke aanmoedigingen en we durven U allen voorspellen, dat dc gang naar ons veld U niet zal berouwen. De wedstrijd berint om 2 uur. U, mijnheer de Redacteur, nogmaals dankend voor de verleende ruime gastvrij heid. Het bestuur der R. K. S. V. „Leiden". Secretariaat: Heerenstraat 86. SPORT VOETBAL, Interacademiale wedstrijden. De interacademiale voetbalwedstrijden zullen dit jaar op 10 en 11 Maart a.s. ge'* houden worden te Wageningen. Deelgenomen zal worden door Amster dam, Delft, Groningen, Leiden, Rotterdam.' Utrecht en Wageningen. België—Nederland. Het Belgisch elftal. 1 Gisteravond heeft de Belgische Elftal- Commissie het vertegenwoordigende elf- lal, dat op 14 dezer in het Stadion te Deurne hij Antwerpen den interlandwed strijd zal spelen tegen Nederland, als volgt samengesteld: Caudron Van Coillie Demol P. Braine v. Halme v. Averbeeke Gilles Adams R. Braine Thys Diddens Als reserves zijn aangewezen: De Bio, Swartenbroecks, De Vos, Vandenoude en Boesman. Naar de „Sportkroniek" meldt, is voor den wedstrijd BelgiëNederland als scheidsrechter aangewezen de Engelsch- man Lucas. Grensrechters zijn: Hubrecht en Verstappen. GYMNASTIEK. Openbare les „Donar". •In de gymnastiekzaal Pieterskerkgracht 7 hield de Leidsche Gymnastiekvereeni- ging „Donar" gisteravond een goed ge slaagde openbare les. die door tamelijk veel genoodigden werd bijgewoond. En zij allen zullen er wel geen spijt van gehad hebben, want voor hetgeen geboden werd, hebben we niets dan lof. In twee groenen van 18 gaven de jongelui in de verschil lende oefeningen, vooral in die der nieu« were gymnastiek, goed werk te zien en zulks getuigt van de goede leiding, die de heer Koopmans weet te geven. Donar be schikt over enkele goede athletische figu ren en we kunnen niet anders wenschen, dan dat zij er in mogen slagen Donar groot te maken. Voorzitter en gymnastiekleider spraken voorts nog een woordje tot de aanwezigen, waarin belangstellling voor Donar werd gevraagd. SCHAKEN. Competitie N. S. B. district Z.-Holfarid Uitslag van een wedstrijd, in ode 2e klas se, groep A, gisteravond te Schevcningen gespeeld: Scli. SchaaksociëteitL. Scliaakgen. I 1. R. A. J. MeijerM. M. Segaar X—X 2. K. GeusG. Bosscha XX 3. G. L. SchoutenDr. J. Droste XX 4. W. de BruynN. N-. i 5. H. J. v. d. StokW. Demmendal XX 6. J. H. WertheimB. Vies XX 7. W. F. Wertheim—L. Chamliry X—X 8. H. C. StcffelaarIr. «T. v. Hoek 0 1 9. F. L. G. d'AumerieW. d. Bruin XX 10. J. M. CortleverKapt. Kuyper J Voorloopige uitslag 1 2 en zeven afgebroken partijen, die beslist moeten worden De vermoedelijke totaal uitslag is 55. De speler aan het eerste bord kwam niet opdagen, zoodat zijn plaats tenslotte door een reservespeler werd ingenomen. ZEILEN. Weer een nieuw zesmeter jacht. Naar wij vernemen is door bemiddeling van do N.V. J. Smits Maatschappij vooï Scheepszaken te Rotterdam de bouw van een zesmeterjacht voor Rotterdamsche re» kening besteld bij de Amst. Scheepswerf G. de Vries Lentsch Jr., Klaverweg 5 aldaar. „Tel." LUCHTVAART Vilegmachine in Duitschland neergestort Gistermorgen is een vliegmachine, die met vier personen van Gelsenkirchen naar Witten onderweg was, uit een tamelijk groote hoogte neergestort. Twee der inzit- enden werden gewond, terwijl de vlieg machine zelf zwaar beschadigd werd. Voetganger. Loop op bet trottoir rechts. Volg in smalle straten het rechtse lie trottoir. Sta niet stil op het trottoir, daar, waar ge het passeeren van andere voetgangers belemmert of deze tot betreden van den rijweg dwingt. Voor het huisgezin. Overkokende melk kan de gasvlam uit- dooven, waardoor een gasontploffing kan ontstaan. Blijf daarom als ge melk kookt, in de nabijheid. Verwarm nooit was met terpentijn op een open vlam of vuur. Wasch niet niet benzine in de nabijheid van een vlam ol van vuur en zorg voor krachtige luclilver- versching. Moeders. Laat u omtrent de voeding en de ver zorging van uw zuigeling door een d o k- ter voorlichten. Ook als uw kind ge zond is. Zoo doende kunt gij veelal voor komen, dat de kleine ziek wordt. Gezondheidsraad.

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 4