Derde Blad MIJ fS DE WRAAK De heer Vooren wil terugkomen op het geen do heer Klavor gezegd heeft. Door diens woorden zou hij de ingezetenen den indruk kunnen worden gevestigd, alsof we Gods water maar over Gods akker lieten loopen. Spr. laat zich dit niet aanleunen. Spr. herhaalt, dat we f20.000 minder be lasting noodig hebben en wat de leeningen betreft, dit is zeer gezond, anders zouden wij alles en het volgende geslacht vrijwel niets te betalen hebben. De heer Klaver betoogt in zekeren zin: de heeren geven maar uit, doch dat is niet waar, we doen alleen alles zoo zuinig mogelijk. De heer Loerakker kan mede het pessi misme van den heer Klaver niet zonder tegenspraak aannemen. Het is gelukkig, dat er allerlei meeningen zijn. De heer Klaver moet niet zeggen of denken, zooals ik het doe, is het goed". Gas, waterleiding electriciteit etc. kosten geld, maar de heer Klaver wil toch ook niet meer puffen bij een petroleumlampje? De arbeiders zou den óók nog heel wat wenschen naar vo- ,1'en kunnen brengen, doch ze laten dat, omdat ze slechts het mogelijke willen. U moet van de menschcn hier niet den in druk vestigen, alsof ze geen verantwoor delijkheidsgevoel bezit Ion. De heer Klaver repliceert, ook de heer Vooren, die zelfs protesteert, terwijl de heer Loerakker droogweg den heer Klaver toevoegt, dat hij van dezen de middelen heeft vernomen lot verbetering van den toestand, waardoor deze opzichlens de be lastingen kan zeggen: zóó zal ze naar be neden. De heer Klaver zegt: dal is vechten te gen do bierkaai.. Vóór het sluiten der algemeene beschou wingen wenscht wetli. Balvers nog een enkel woord te zeggen. Spr. brengt namens B. en W. dank voor de tot haar college gerichte woorden. Deze begrooting is zeer soepel. We hebben echter te zorgen, dat de zuinigheid niet de wijsheid bedriegt. Volkshuisvesting, armenzorg, onderwijs en onvrijwillige werkloosheid, blijven de meeste aandacht vragen. Wal het wegen- vraagstuk betreft, gaat spr. in principe met den heer Fijma moe. De Naaiul. Venn die als uit den grond rijzen, blijven de oorzaak van mindere opbrengst der belas- stingen ondanks liet gouden jaar. Onder Gods Zegen en de tot lieden genoten saam- booriglieid van den Raad, durft spr. ech ter gerust de toekomst tegemoet gaan. Het voorstel Vooren, geamendeerd door Loerakker, wordt hierna in stemming ge bracht en aangenomen met 82. Tegen de heeren Klaver en Van Loo, terwijl de bei de wethouders buiten stemming blijven. De verschillende te bespreken volgnum mers gaan nu vlug onder den hamer door Groote veranderingen hebben niet plaats, waarna de begrooling met alg. stemmen wordt vastgesteld. De punten 15, 1G en 17 borden in comi té-generaal behandeld. Het voorstel van B. en W. bij punt 18: wijziging rooilijn Oostzijde Leidsche straat wordt met alg. st. aangenomen. Rondvraag. Do heer Fijma meent dat een gezin van 'n woonschuit dat in uiter ste armoede geraakt is, door ziekte van den man, voor ondersteuning door het B. Armbestuur werd afgewezen. De Voorz.: Die menschen hebben hier vermoedelijk niet hun domicilie, doch spr.- zal de zaak onderzoeken. Do heer Vermeer onderstreept het gebrek en de ellende van dal gezin. Weth. Do Vreugd zegt: Ik zal de laatste zijn om niet te hel pen, doch we moeten voorzichtig zijn, op dat we geen onaangename en dure conse quenties scheppen. De heer Klaver wijst op bet rijden in woeste vaart van auto's in het dorp. De Voorz. zal het onderzoeken. Do heer Schra- ma zegt: Voor fietsen is het net eender; laten ze dat rennen als gekken; dat brul len etc. maar langs het strand doen. Hierna sluiting. KATWIJK AAN DEN RIJN. Een nieuw veilinggebouw? De Tuin- bouwver. „Katwijk en Omstreken" hield gisteravond een belangrijke ledenvergade ring in de Roskam. Er was flinke belang stelling. Voorzitter was de beer J. van der Perk. Aan de orde was liet belangrijke punt der vergadering, n.l. voorstellen betreffende liet slichten van een gebouw, voornamelijk ten behoeve voor liet veilen van bloembollen. Dit veilen geschiedt thans door de veilingvereniging ..Bloembollenteelt", die aan K. en O. voor- UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Zaterdag 27 Febr. Hilversum, 1050 M. 12.en 7.30 Politieberichten. 4.30G.30 Vooravondconcert door het H. D. O.-orkest, onder leiding van Fr. Lupgens. (3.307.30 Cursus in handelskennis en handelstechniêk, door den heer J. Pelser Jr., accountant te Amsterdam. Spreker de heer J. Allebrandi, geadmiteerd convooiloo- per. Onderwerp: Het entrepot verkeer en de werking van de veemeu. 7.45 en 10.Persberichten. 8.10 Ver. v. Arb. radio-amateurs D a v e n t r y, 1600 M. 10.50 Tijdsein, weerbericht. 1.20 Tijdsein. 4.20 Tijdsein, causerie. 4.35 Kinderuurtje. 5.20 Concert. Orkest. P. Rosolli, sopraan, P. Harrie en Ch. Treharne, bariton en te- norduetten. 7.20 Tijdsein Big Ben, weerbericht en nieuws. Lezing: A. Railway accident in Siberia. 7.45 Pinnoprcludes van Racbmaninow. 8.Radio-causerie. 8.20 Dansmuziek door de radio Hus band. 9.20 Concert van hotel Cecil. 9.55 Weerbericht, nieuws. 10 05 Concert van hotel Cecil. 10.50 Weerbericht. 10.5512.20 Dansmuziek van liet Stvoy Hotel. Radio-Paris, 1750 M. 12.50 Concert Lucien Paris 2.05 Nieuwsberichten. 5.05 Concert. 8.50 Galaconcert van „Le Matin", orkest en zangsolisten. Königswusterliausen, 1300 M. 7.50 Concert door het muziekkorps van bet derde bat. 9o (Pruis.) Infant, regiment. Militaire muziek. Daarna nieuwsber. 9.5011.20 Dansmuziek. Brussel, 262 M. 5.20 Concert Mme. S. Derville, zang. 8.20 Kamermuziek. 8.50 Lezing over do Vlaamscho letter kunde. stelt een gebouw te slichten op de gron den van K. en O. en dan do twee vereeni- gingen in één vereeniging te combineeren. In 't verslag van 1.1. Dinsdag van do vei- lingver. „Bloembollenteelt" is een en an der al nader medegedeeld. Meerdere leden wenschen over deze zaak liet woord. Uit de besprekingen die nogal lang waren,bleek dat er nogal bezwaar was, niettegenstaan de duidelijk werd toegelicht door bestuur en voorstanders dat Katwijk en O. een zeer groote kans had biunen betrekkelijk korten termijn over een groot gebouw te kunnen beschikken voor weinig geld, mo gelijk voor niets. De tegenstanders waren echter mot geen argumenten van hun idco af te brengen en bleken geen enkele ver antwoordelijkheid to durven aanvaarden niettegenstaande do veilingverecniging Bloembollenteelt, door het combineeren van twee vereenigingen reeds dit jaar over het geveilde van 1925 een bedrag van f 2500 zou storten in de kas van K. en O. en de toezegging gedaan luid over 1926 vermoedelijk eenzelfde bedrag te zullen afdragen. Na lange besprekingen waarbij nogal in herhalingen gevallen werd en na een pauze, waaronder de kwestie nog uit voeriger besproken kon worden, werd tot stemming overgegaan en bleek liet gelal tegenstemmers twee meer te zijn dan het getal voorstemmers, zoodat v a n de ui t- voering niets komt. Wel kwamen bij do rondvraag weer andere voorstellen ter sprake in den geest van cenige bezui niging, doch liet bestuur kon in deze om standigheden bier geen aandacht aan schenken. Die andere plannen heeft, kan doze schriftelijk bij liet bestuur indienen. Verder was or niets voor de rondvraag, zoodat de voorz. hierna do vergadering sloot met een woord van dank voor de op komst. NOORDWIJK. Gemeenteraad. Do gemeenteraad ver gadert op Dinsdag 2 Maart n.s., namid dags 2.30 uur. Punter ter behandeling: 1. Ingekomen Vrijdag 26 Februari 1926 UT DE OMGEVING. HILLEGOM. Gemeenteraad. Woonwagenkamp. Begrooting Waterleidingbedrijf Een late behandeling der gemeentebegroo- ting. De Raad dezer gemeente hield Woens dagmiddag een openbare vergadering. Voorzitter de burgemeester. Afwezig met kennisgeving de hoer Selhorst. De Voorz. opent de vergadering en doet voorlezing van het gebed. De notulen worden onver anderd vastgesteld. De ingekomen stuk ken voor kennisgeving aangenomen. Op verzoek van J. Vaas en J. Gleijsteen om plaatsing van een hek aan de Williel- minalaan voor de rooilijn, wordt gunstig beschikt evenals op de verzoeken van H. K. Spilker en T. van dor Beek om plaat sing van een hek aan den Loosterweg II. Het verzoek van de N.V. Van Til Hart man om plaatsing van een scheidingsmuur aan den Loosterweg III wordt toegestaan. Nadere plannen van den Gemeente-Op zichter, inzake de plaats der zwembasin. Dc heer Van Houten wil op het prae-ad- vies niets afdingen, maar vraagt, of liet mogelijk is, dat de werkzaamheden wor den uitgesteld tot liet volgende jaar, op dat er de werkloozen aan kunnen arbei den. De heer Loerakker voelt veel voor dit denkbeeld. De Voorz. antwoordt, dat met den wenk rekening zal worden gehouden. Het voorstel van B. en W. wordt conform liet advies van den Gemeente-Opzichter aangenomen. Verzoeken om voorschot op de gemeen telijke vergoedingen, art. 101 der Lager Onderwijswet 1920 over 1926. De voor schotten worden verleend. Wijziging van de verordening, regelen de de voorwaarden voor waterlevering. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen Adressen van C. A. van Leeuwen en H. Meskers c.s. inzake overlast van woon wagenkamp De heer Klaver informeert, of deze menschen niet in de omgeving van het dorp zouden kunnen worden onderge bracht, het is dichter bij het dorp en voor do politie gemakkelijker bereikbaar. Do Voorz. merkt op, dat de politie er dagelijks komt. De heer Klaver laat bet denkbeeld: dichter bij het dorp, niet los. De heer Loerakker merkt ironisch op: „Dichter bij, dan genieten we er allemaal van!" (golach). De Voorz.: De nabijwonende bebben van die menschen werkelijk veel list. Weet iemand een betere plaats? De zaak is, zooals de heeren weten, bij B. en W. meermalen in overweging geweest. Over dit punt wordt nog breed gediscus sieerd, het adres wordt voor kennisgeving aangenomen, terwijl B. en W. een nader onderzoek toezeggen. Verzoek van de Hillegomsche Vereeni ging tot Bestrijding der Tuberculose om een subsidie uit de gemeentekas in de kos ten van een nieuwe lighal. Met alg. st. wordt besloten liet gevraagde bedrag ad f 3425 te verleenen. De heer "Vooren zegt al? seer. der verzoekende vereeniging har telijk dank aan B. en W. voor het waar- deorend prae-advies en hartelijk dank aan de raadsleden, die zonder discussies het gevraagde voteerden. Vaststelling begrooling Waterleidingbe drijf, dienst 1926. De beer Fijma wil een enkele opmerking maken. Hij is geschrok ken van het nadeelig saldo, groot f 19.000 en spr. verwacht geen groote toename van aansluitingen, althans niet van de arbei dende klasse. Spr. bepleit een liiiurinslal- lalie. En komen deze er, dan niet bet kraantje in den gang,zoodat ieder ze open kan zetten. De lieer Vooren merkt op, dat are te doen hebben met do eigenaabs der buizen en niet met de huurders. Hebben geduld genoeg gehad met de eersten, dan zullen we ze verplichten. Op dit oogenblik meent spr. echter nog geen ter men te vinden de verhuurders liet mes op FEUILLETON. door EDW. HALLIWELLS. (Nadruk verboden). H) ^'jaa griezelige geheimzinnigheid deed to'] rillen. Ik vermande mij echter en sPrak„Voor do derdo maul zinspeel je aroPi dat de moordenaar onder de vrien- a °f kennissen van Rose-Castle moet borden gezocht; met welk recht denk je zooiets?" ..Het is glashelder uit de feiten, maar kini mij daarover nog niet uitlaten. Te tj'or Haar er vermoedelijk slechts tien ^nscheu zijn, die als ernstige candidaten !0or Hezen dubbelen moord kunnen wor- en opgevat. Mogelijk is dc moordenaar slechts een willoos werktuig geweest. - 'I moeten noodzakelijk nog eens vis- 'Vii in den vijver van het kasteel; liet is *>oeH weer om snoek te vangen," ver- J,,erH® hij mij eensklaps tot wanhopige r'arrmg mijner denkbeelden m'iu vriend Harry zoo'n bevlieging 11 ^haamtcloozen liumor heeft, is er niet - liem tc worden. Hij mag dit lezen en [is vf£"eteren, als hij er toe in slaat Ik haalde wrevelig de schouders op J Dam het Avondblad... 11 is verschrikkelijk voor Johu," ging I de»°UVervaar(* v°°rt mij to stekelen, „dat e meer dan eens steelsgowijze op de ;U| "iHt! Ik liad diC niet moeten en> doch men moet al geven en ne- do keel te zetten. De lieer Hoogmoed deelt die meening niet; er zijn z.i. huiseigenaren dio blijven zeggen: ik ver.... het. Weth. De Vreugd deelt de meening van den lieer Vooren. Het gaat hier niet alles altoos piano aan; bij gas en electriciteit was het ook zoo. De heer Hoogmoed informeert naar do kwaliteit van het water. Weth. De Vreugd: dat is in onderzoek. Do heer Jan- Jen wil een datum vastgesteld zien voor Terplicht aansluiten; we komen er niet met het katje uit den boom to kijken. De heer Van der Loo zegt: Er zijn huisbazen, die al 50 ct. verbooging van de huur vra gen als de pijpen gelegd worden. Weth. De Vreugd: Die dat doet is een bolsjewiek! (gelach). De begrooting wordt hierop vast gesteld. Do begrooting Gasbedrijf, dienst 1926 wordt eveneens vastgesteld. Vaststelling gemeentebegrooting, dienst 1926. De heer Vooren zegt de Memorie van Toelichting te hebben bestudeerd; spr. vindt de mooiste alg. beschouwing om ze zonder discussies aan te nemen. Hij wil in de eerste plaats een woord van waar- deering richten lot liet Dag. Bestuur voor den zuinigen opzet. Mede dankt spr. de hoofdambtenaren en meent zelf amb tenaar zijnde te kunnen beoordeelen hoeveel er bij zulk een arbeid afhangt van de medewerking die steeds getoond wordt Spr. doet daarom liet voorstel, om de be grooting zonder discussies aan te nemen. De lieer Loerakker wil niets afdingen op de gebrachte lof. Spr. heeft niet veel tijd gehad, om de memorie grondig te bestu- deerc-n en wil den lieer Vooren in veel le^ gemoet komen. Hij zou voor dc volgende maal commissies voor de onderdeden wenschen en hoopt, dat men zich zal bepa len tot die art. der memorie, waarop men op- of aanmerkingen heeft gemaakt thuis De heer Fijma zal mede geen alg. beschou wingen houden; toch vraagt hij zich af. of B. en W. niet teveel bezuinigen. Spr. vraagt afdoende maatregelen voor wo ningbouw, vestigt de aandacht op liet we- genvraagstuk, wil een wegwals, een tand arts, volksontwikkeling. De lieer Klaver is het gedeeltelijk met de heeren Vooren en Loerakker eens. llij is echter niet zoo prettig gestemd. Het belastingpercentage vindt spr. nog boog. De opbrengst der belasting vindt spr. be duidend lager geraamd dan het vorig jaar en dat terwijl we voor liet hoofdbedrijf een goudjaar achter ons hebben. Spr. vraagt wie zet die belasting? Hoe komen ze aan die zetters? Volgens spr. is weer een mid denstander gepasseerd; dc middenstanders worden bij de belasting uitgeknepen als 'n citroen. Hierover ontspint zich vorder een scherp debat, waarbij de beer Klaver de tegen B. en W. geuite beschuldiging terug neemt. De lieer Klaver komt nu terug op de begrooting. Men kan deze wel mooi opzetten, doch men kijke ook eens naai den kapitaalsdienst. We leenen, lecnen en leenen nog eens voor allo kleine bedragen. We kunnen niet betalen. Wat zullen mis schien over een veertig jaar of eer ook de arbeiders achter de ooren krabben, over wat ze dan betalen moeten aan belasting. De heer Fijma: Wij krabben nu al voor wat onze voorgangers gedaan bebben! De beer Hoogmoed interrumpeert en de voor zitter hamert. De heer Klaver gaat verder: Door de kiezers ben ik hier geroepen, door zuinigheid en spaarzaamheid van me zelf hen ik, die ik nu hen en thans ook voor dc belasting een steun voor gemeente on Rijk. Zoo wil ik ook zijn voor de gemeen te. Er zijn liier menschen, wien do' uitga ven nooit te hoog zijn, doch ik zie or zwaar tegen aan en vraag me af: waar moet het heen? We moeten Hillegom aantrekkelijk maken voor vreemdelingen om zich hier te vestigen en dat geschiedt door geen booge belastingen. De Voorz.: U kijkt door een te zwarte bril, als er te veel bezuinigd wordt, wordt de toestand in de gemeente ongun stiger. De beer Klaver: ik vraag me af: is de leiding wel in goede handen? Er ge beuren afwijkingen van de bouwverorde ning, ik moet een slapheid bij de wethou ders constateeren. Op do begrooling ko men dingen voor, die allang gebeurd zijn. Wat ik zeg is uitsluitend in liet belang der gemeente. De beer Vermeer sluit zich aan bij wat de heeren Vooren en Loerakker betoog den en wil dat voorstel steunen; wel geeft spr. het instellen van een begrootings- commïssic in overweging. men met dien jongen. Waarschijnlijk heeft de regen de sporen der fiets op het jaag pad thans uitgewischt. Als Slieffold deze sporen ontdekte, zou hij John als moorde naar ook van Dokter Kurtey kunnen aan zien. John was 2G Augustus in de bos- schen, John berijdt herhaaldelijk deze hotelfiets, John had gezworen, zich zoowel op den dokter als op den verpleger te wre ken. Maar ik zal voor hem vechten, niet het minst om zijn moeder, die tocli al zoo veel leed droeg om haar man." Ik zag, dat hij de tanden grimmig op elkaar zette, met die uitdrukking van on verzettelijke vastberadenheid, waarom ik liem zoo bewonderde. Hij heeft inderdaad een hartstocht voor reclitvardiglieid. Het pijnlijk-ontstellend beseT, dat hij Ali ce in nieuw leed ging storten, weerhield hem niet, zijn kellner le dekken met de la-acht van heel zijn schrikwekkend talent! „Laten wij nu verder geen droomnevels najagen," deed hij gemoedelijk en stond op. „Wij hebben nu niets anders meer te doen dan ons bed op te zoeken. Morgen gaan wij naar Villa Carolina te Cuxwall." „Waarom?" sputterde ik tegen. „Het. is honderd kilometer ver!" „Ja waarom?" herbaalde bij. „Denk maar aan de mitrailleuse," deed hij met een flauw lachje ...Ik bezat Harry's wonderlijk meester schap over zicli zelf niet; ik beken, dat deze nacht voor mij één angstige benau wing werd en dat ik God dankte, toen het merelgefluit mij den rijzonden morgen aankondigde. Hij had reeds onbeten, toen ik de huis kamer betrad en liij mij liet ochtendblad aanreikte met liet verslag van Sheffold's en Thankcrofft's heldendaden. Het was een onuitgesproken geheim tusschen ons, dat hij met opzet geen de minste moeite dce/1 om de beide politiemannen van hun dwaalwegen le bekceren. „Ik herinner me nu, dat jo den dag van den moord op Dokter Kurtey aanstonds zeide: ik heb geen lijd om het gehoiru van Villa Caroline le onthullen," sprak ik, toen ik na een haastig ontbijt mijn bord wegschoof. „Blijf je daarbij?" „Waarbij?" spotte hij. Ik haalde glimlachend de schouders op. „Kom, we gaan, liet is een lange dag," en bij stape me voor in dc auto. Hij was opvallend vroolijk gestemd. „Hoe vond je dat Amerikaausclie geld in die Amerikaansche portefeuille van Ar thur Wippenham?" voschte bij oolijk. „Vreemd, heel vreemd", antwoordde ik. „Kijk eens bier, liovo Edward," deed bij grappig-nieewarig, „vreemd en niet vreemd zijn juist geen logische waardeeringen; je kon evengoed meededen, dat je do porte feuille dik en dc bankbiljetten smoezelig vond. Ik vroeg echter iets anders; mijn bedoeling was te weten, of liet een feit is in jou oogen?" „Dacht ie dan, dat Thankcroffi liegt?" verbaasde ik mij. „Je bent kras in je Besluiten, Edward." „Er rest tocli nicjs anders," lachte ik. „Ik ben bet in zooverre met je eens, dat ik ook niets anders zie; maar daarom is het toch nog geen onomstootelijk feit, dat Arthur Wippenham een Amerikaansche portefeuille en Amcrikaansch geld bezat," intrigeerde bij mij. „Hoe wil je dat dan verklaren?" „tk wou, dat je me dat vertelde," ant woordde hij doodnuclitor en lette zoo angstvallig op de boonion, alsof bij ze telde. Eensklaps greep ik zijn arm. „Filers ver gist zich, dit is dc weg nuur Kastney en niet naar Cuxwall." „Edward, wij hebben van ShefTold te Iaat willen loeren! Deze onderzocht of er tegenover het postkantoor van Cuxwall een herberg is; tegenover bot. plalnan- boscli slaat ook oen herborg. Wij schieten niet de mitrailleuse op wilde mogelijkhe den, beste jongen" en opgewekt klopte hij mij op den schouder... Schuw-bescheiden', onthutst over de deftige „Fiat" voor haar deur, trad de zware herbergvrouw op de stoep van haar huis. „Is hier dezer dagen ook een lieer ge weest, die een weinig mank liep, vrouw tje?" vroeg Harry onmiddellijk op den man af. „Dat wil zoggeu, dat was Maandag en ja, zeker ïiep hij mank en hij dronk nog een glas spuitwater met bessen en verslik te zich; mijn man klopte liem nog op zijn rug." „Juist, hij hoest nog vreesclijk," loog Harry onvervaard en trad binnen. „Geef ons ook eens van dat. spuitwater met bos sen, juist gelijk bij bel van je heeft gekre gen, het moet erg lekker geweest zijn." ,,'t Is eigenlijk meer bessen dan spuit water," glunderde de herbergierster... „Vrecselijk beeft bij zicli verslikt," vertel de ze, toen ze baar bessen met spuitwater (volstrekt niet spuitwater met bessen) „en gemorst over zijn mouw en liet daar na mot zijn zakdoek afgeveegd." „Dat geeft leclijke vlekken, moeder!" 9 30 Liefdesliederen, van Adam do la Hale, Schumann, Brahms e. a. Letterk. lezing. 10.20 Nieuws. Mii n s t er, 410 M. 12.351.50 Orkest-concert. 3.05 Kindertooneel. 5.35 Esporantoles. 6.20 Lozing over de radio-techniek. 7.20 Engolsche les. 7.50 Werken van Beethoven door viool en piano. 8.20 „Wcr hat dich du schoner Wald'', Woud-idylle. Orkest en zangsolisten. Daar na dansmuziek. Radio- en zonnevlekken. Eonigo geleerden en radiotechnici in den staal Oltowa (V.S.) hebben een zoor aannemelijke verklaring gevonden voor do slechte radio-ontvangst waarmede men in de laatste weken niet slechts in dio landstreek, maar over geheel Canada en ook in de Vcreenigde Staten te kampen heeft gehad. Zij schrijven die omstandig heid toe aan hot optreden van een buiten gewoon groot aantal zonnevlekken. Do astronoom Henderson, die aan liet observatorium te Oltowa verbonden is, heeft in een lezing een exposé gegeven van de 'verklaring dezer verschijnselen. Het optreden dor zonnevlekken, dat ten nauwste verband houdt met het voorko men van het noorderlicht, electrische stormen en magnetische storingen, wordt door Henderson ook als de oorzaak dor moeilijkheden in do uitzending, over dracht en ontvangst «van radio-seinen be schouwd. De zonnevlekken die Henderson electrische stormen aan het zonne-oppcr* vlak noemde, zijn nu in een periode van groote en nog toenemende talrijkheid, d«o waarschijnlijk tot ongeveer 1928 zal du ren Do kans is groot, dat do omstandig heden voor de radio zoolang ongunstig zullen blijven. De radio-rage kroeg zijn groote onf/ang in 1923, toen de zonnevlekken minimaal waren. Het genoemde observatorium neemt nu proeven, om te constateeren, of de stoor nissen in do draaloozo overbrenging re gelmatig samengaan met het optreden van het noorderlicht. stukken en mededoelingeu. 2. Benoeming Weeshuismeester wegens periodieke aftre ding van den heer P. de Groot Jz. 3u. Voorstel lot levering van drinkwater aan Noordw ijker hout. b. Voorstel lot het ma ken van oen diepboring in 't LangevclcL 4. Overeenkomst met Leiden inzake leve ring electrische stroom. 5. Voorstel lot in voering der belasting, bedoeld in artikel 240 sub n dor Gemeentewet en vaststelling verordeningen. 6. Aankoop grond voor verbetering van den Gooweg. 7. Overname Egbert do Grootstraat. 8. Aanschaffing van opsporingsmiddelen voor do politie. 9. Wijziging begrooling 1926. 10. Rochiuies rioolrechten. 11. Vaststelling wijziging uitbreidingsplan (Senf.) De wegen. In verband met de recon structie worken*van den Heeren- en Goo weg hebben God. Slaton toestemming ver leend voor do afsluiting van den Heeren* weg tusschen dc grens met Katwijk en den Bijnsburgerweg, gedurende 2 maan den, lieden ingaande. Bij do re-constructiewerken van den Heeronweg zijn reeds meer dan 30 arbei ders aan hol werk, in hoofdzaak werkloo zen. Een prachtig werk voor hot voorjaar. NOORDWIJKERHOUT. Waterleiding. De Baad dezer gemeente le -loot Woensdagavond met do gemeente Noord- wijk een contract aan to gaan, waarbij aan Noord wijk concessie wordt verleend tot het leggen van waterleidingbuizen door deze gemeente en in deze gemeente, zoo dal hel dorp binnen korten tijd in het •:<!- n.01 zal zijn van waterleiding. Voorloopig zullen de buizen gelegd worden in don Langeveldor weg, den Gooweg. een gedeel te van den Schulpweg, don Schippersloot- weg, een gedeelte van den Korkweg lot aan Dr. Romijn, een gedeelte van den llee- renweg tot aan de Pastorie der St. .In f- kerk en in de Schoollnan. Zeker is dit een rooit- verbetering, waar op vor.se-hillcmic bezorgde zich Harry „Do bessen, nou! Daarom wilde ik hot uitwasschen; maar hij zeide, 't was ecu oud, bruin reispak, waar je geen vlekken op zag, on 'l kon hem niot schelen; hij ging toch bet Bchotscho Hoogland in en het pale was er aan gewaagd." „Met één pak het Hchol«che Hoogland in?" verbaasde zich mijn listige vriend. „Ja, hoe vind hot? En hij liep mank ook; hij ging op vaeantie, zei hij, en n un nooit bagage mee; bij reisde in één pak: linnen kocht hij onderweg, liefst zoo wei nig mogelijk. Jk vond het niks netjes. Maar hij zag or tocli uit als een lieer." „Dus je weet niet, hoe Hij heet?" „Neen, Mijnheer... Ben U van de po litie?" angstigde zo dan; zc hebben hot bosch gisteren avond ook al met licht af gezocht en een landlooper gepakt ook al. Je zou niet meer naar je bed durven gaan." „Weet je man, niet hoe hij heet?" drong Harry met nauw bedwongen spanning aan. „Mijn man is al van gisteren naar do kennis van Hulston, als TJ vanmiddag mis schien nog eens langs komt, zal ik het hem vragen." Wij slurpten argeloos onH drankje uit en vertrokken. „Zie je wel, Edward? Slieffold had ge lijk; in de herbergen moet je wezen. Te deksel, wat doet een man, die op weg is naar het Schotsche Hoogland, in het pla taanbosch van Eastney bij I)r. Kurtey van Cuxwall óm «laar van dezen 25 pond to ontvangen? Hot lijkt wel een sprookje!" (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 7