Anecdoten. .J nomen. Daargelaten do r- uk. die nop Ohi- noesoh zijn kon, kwain Reissmüller Iangs flcn weg van proeven tot don werkelijkcn omsprong van lict Cluneosch product. Geruimon tijd was voorbijgegaan. Do regimenlsluinier had nog slechts Tmrien tijd to dienon. en do heeren luite- n hl hadden de episode al lang vergeten. JIstc luitenant von Renkwitz was in- middels benoemd tot regiments-adjudant, on zoo kwam het dat Reissmüller wegens dienstzaken bij den luitenant ontboden word. Toon do korporaal zich lict aandienen, word hom door den oppasser van den lui- toomt goboodschapt, dat een der luite nants dien dag jarig was en hot daar bin nen echt jolig toeging. Verscheidono kame- j-adoii en onder dezen ook luitenant ITell- jiegel, waren aanwezig. Snel con besluit nemend, liet Reissmüller, ondanks de be den kontren van don oppaSBor, zich aandie nen. De regimefitsluinicr kreeg toegang, overhandigde zijn rapport en werd mot do woorden? ,,'t Is goed. gij kunt gaan", weg gezonden. Reeds wilde Reissmüller het vertrek verlaten, toen luitenant Hcllriegel hem terugriep en hem zeer gemoedelijk vroeg, waarom hij nog geen melding had gemaakt van hel succes van het Cliince- selie zaad, dat hem door luitenant von Renkwitz geschonken was. Allo aanwezigen waren nieuwsgierig naar liet antwoord, want meer dan ééns was dio goedgelukte grap onder de ka ïn'iaden verteld geworden. ..Luitenant moge zoo goed zijn mij te verontschuldigen", begon Reissmüller. ,,Ik wilde do plant eerst tot volkomen ontwik keling brengen, en heb bij gelegenheid mijnheer don luitenant daarop al attent gemaakt, Wijl echter de heeren er zoo groot belang in stellen, deze geïmporteer de nieuwigheid te loeren kennen, zal ik ze aanstonds gaan halen." Ieders nieuwsgierigheid was ton zeerste gespannen, en men schudde verbaasd liet hoofd. Hoe?.... Zou Reissmüller hebben lont geroken? Weldra was de korporaal terug. Aller oogen waren op hein gericht, en nauwelijks had de tuinier do met een proolc glazen stolp oVerdek Ie schaal, waarin het zaad lot „ontkieming" was ge bracht, op de tafel gezet, of een schater lach weerklonk. Iedereen "moest tranen lachen, of hij wilde of niet; alleen de eerste luitenant von Renkwitz lachte niet, en met toornige slem voer hij uit: „Zeg 'reis, onbeschaamde kerel, wat moei dat beduiden?" ..Ik vraag den luitenant om veront schuldiging", antwoordde Reissmüller, volstrekt niet uit het lood geslagen, „het is de eerste oogst van liet door u geïm porteerde Chineesche zaad. Daaruit was effectief niets anders te kweeken." Nu moest ook von Renkwitz. aan het bokkingkuit-zaad denkend, met liet gelach instemmen. Reissmüller had namelijk de schaal met bokkingkoppen zóó gedeco reerd, alsof deze zicli juist door de aarde hadden hcengowerkt en nu nieuwsgierig do wereld inkeken. Met een 20-Marksluk en een: ,,'t Is goed, gij kunt gaan", marcheerde Reiss müller af. „Maar mond gchoudenl" riep liem do luitenant nog achterna. „Tot uw dienst, luitenant", antwoordde Reissmüller, over zijn succes volkomen te vreden Of hij toch zijn mond heeft voorbijge praat, of dat door een der luitenants de grap is verspreid, zooveel is zeker dal ze is uitgelekt, anders hadden onze lezers er niet van kunnen genieten. s Verbloemd. Een professor heeft de onaangename ge woonte, de toehoorders uit zijn naaste om geving onder 't voordragen steeds met speeksol te besproeien. Een der studenten steekt uit ergernis daarover zijn parapluio op. Professor: „Waarom sieekt u de para- pluie op?" Student: „Om van den stroom uwer wijsheid niet doornat te worden!" ONZE RAADSELWEDSTRIJD. Lieve Kinderen, Ziezoo, nu zijn we met onze lijsten klaar. Echreef ik den vorigen Zaterdag, dat er 256 brieven waren, nu de laatste datum van inzending verstreken is, blijkt, dat er in t geheel 290 inzendsters en inzenders «au den wedstrijd hebben deelgenomen. In afd. A. kwamen iii 120 brieven. In afd. B kwamen in 117 brieven. Voor G kwamen in 53 brieven. Samen 290. Hiervan vielen er uit: voor A h, voor B 4 en voor G 2 inzenders. Alzoo zijn er 278 overgebleven, die aan de verlo ting deelnemen, zooals uit onderstaande lijsten blijken zal. In afd. A deden nïee 114 kinderen. In afd B doden mee 113 kinderen. In aid. G deden mede 51 kinderen. Over het algemeen is goed en net werk geleverd. In 't geheel vielen er trouwens ook- maar 12 uit, die of de oplossingen to taal verkeerd hadden, of zoo slordig en vies werk leverden, dat ik het onmogelijk accepleeren kon. Voor C zijn werkelijk mooie stukjes in gekomen. De mooiste en boste verhaaltjes of versjes laat ik plaatsen. Het spreekt (lat •lil niet in ééns kan gebeuren, maar dat dil successievelijk geplaatst wordt. Wie zijn stukje vandaag niet vindt, tien kt maar, dat het later wel komen zal. Zooals ik reeds zei, zou ik'do Directie vragen met het oog op de vele deelne mers om nog een paar troostprijzen bij do overige prijzen toe te voegen, wat met heel veel bereidwilligheid werd ingewil ligd, waarvoor ik in uw aller naam hierbij 'dank breng. En nu lieve Neefjes en Nichtjes, zal lk zelf de oplossingen geven en kan elk voor zich nog eens nagaan, wie ze al dan niet goed had. Opl. Afd. A. Of»1. I. Oom Wim. Opl. II. Klompen. Opl. IEt. Slakkenhuizen. Opl. IV. Het Gebed. O. Heer, Die in (ten liemel woonïf Op aarde zijl; op hot altaar troont; Die 't kwade straft, het goede loont, Ik kniel hier neer, verhoor mijn bêel Geef Uw zogen lieve Heer. küjn vaderlief, mijn moederteer! Geef gezondheid hun en liëfd' en vree, En voorspoed in dit leven mee. "iWV Vergeet mijn broers en zusjes nielf jGij. Die alles weet en alles ziet. Schenk deugden hun in overvloed, En kracht en sterkte en moed. 'W. Dit vraag ik U, o lieven Heer, En smeek en bid ik daaglijks weer, En dan.... schenk later hun tot loon, De onverwclkbre liemclkroon. Oom W i m. Jammer was het, 'daï dit stukje in do "krant wat misplaatst was. Het was werke lijk hier en daar niet te lezen en tocli.... is de invulling door de moesten zeer goed geweest. Wel begrijp ik niet (laf or zooveel 1 waren, dip geschreven hebben inverwelk- hro kemelkroon. Die drukfout moest toch I Wgomerkl zijn geworden. Opl. V.: gracht. Opl. Afd. B. Opl. T.: Lantaarnopsteker, taart laars ton pot ster kerk kers pet Teil. Opl. II: arend uil kanarie eend. Opl. III; lijn Nijl. Opl. IV: lichtgas. Opl. V: Als het kalf verdronken is, dempt men den put. De Prijzen. Wie zijn nu de gelukkigen? Bij loling, door de redactie van De Leid- sche Courant jl. Maandag gehouden, zijn de volgende gelukkigen aangewezen. Ie prijs: Een luxe werkmand of een zilveren polshorloge: Trientje van Latum, Zoeterwoudsche weg 45, Leiden; 2e prijs: Een zwart marmeren inktstel, Dora Becker Hooge Rijndijk 66, Leiden. 3e prijs: Een schoolólui: .Tan Bergsma, v. d. Duynslraat 40, Leiden. 4e prijs: Een doos luxe post papier «To Klaverveld, Laag Boskoop 58, Boskoop. 5e prijs: Een mooi déjeunertje Jan Fisser, Janvossensteeg 73, Leiden. 6o prijs: Een schrijfgarnituur: Letla Stadhou der, Warmond. 7e prijs: Een hoek (troost prijs): Johanna Zimmerman Gaslaan 7, Alphen aan den Rijn. 8e prijs: Een hoek (troostprijs) Arnold Duindam, Koornbrug- sieeg 2, Leiden. 9o prijs: Een boek (troost prijs): Jozef Kieft. Piéter de la Gourtstraat 49, Leiden. Zietdnar voor dozen keer de gelukkigen. Ik feliciteer jullie allen wel en de vele, vele Neefjes en Nichtjes, die niet gelukkig geweest zijn, troosten zich dat men het ge luk niet kan dwingen. Ik vind het voor jullie echt jammer maar. wat er aan te (loon? Volhouden en denken, hierna beter! De prijzen moeten worden afgehaald a.s. dag aan het Bureau Leidsehe Courant, Rapenburg, tusschen 4 en 4 30 uur; dit is te zeggen voor de kinderen, die in de stad wonen. Waar een prijs viel, bul ten de stad, daar wordt deze per postpak ket gestuurd. De Lijsten. A [Voor de kleinen van 6 tot 11 jaar' Willy Petit, Haagweg 50, Leiden Jo- ban Ludlagen, Rijpwetering Herman Over de Vest, Heerenstraat 96, Leiden Gerard Sclioondérwoerd, Kempenaerstraat 101, Oegslgeest Kees Gaspers, Witte Singel 108, Leiden Hein v. d. Steen, Kloksteeg 13, Leiden Johnny Langeveld, Da Coslaslraat 28 Leiden Wim Dévilé, Nieuwe Rijn 26. Leiden Gerrit Noord man, Haagweg 59. Leiden Jan Pijnak ker, Hcerenstraat 43 D. Leiden Herman Bertels, Hcerenstraat 118, Leiden An- toon van Valderen, Haarlemmerstraat 248 I.eiden Wim van Veen, Hoogewoerd 84, Leiden Leo Moraal, Langebrug 69, Lei den Jan Stikkelman, Vischmarkt 19. I.eiden Herman Thijssen, Broestra at 23 I eideu Jan WiUcman. Jan van Houl- kade 5c Leiden Dirk Winkelman. Aal markt 23, Leiden Gerrit Kemperman. Hooge Rijndijk 52, Leiden Dirk van Scliaick, Staalwijkslraat 7, Leiden Cor- rie Rijnhout, Heerenstraat 115, Leidon Gerard Casteleïn, Langebrug 5, Leiden Wim Verhoeven, Hoogewoerd 130, Leiden Jacques Verberg, Levendaal 119, Leiden Piet Olto, Levendaal 50, Leiden Fried je van Noort, Kraaierslraat 20, Leiden Gekrenkt. De kleine Willem: ..Pa, Annette zegt, als ik mijn haar niet behoorlijk laat kaïumen, zie ik er net uit als een roover. Als ze nu nog gezegd had: als een rooverhoofd- man!" Een vetter wel. Een domine was op weg naar z'n kerk en kwam een van zijn gemeenteleden tegen. Wel waar ga jij naar toe? vroeg hij be langstellend. Ik, zei de ander, ik ga naar de kerk, maar in een andere gemeente. Zoo, zeide de dominé. Wat zou jij zelf zeggen als een van je schapen eeu ander erf opliep. Wel, merkte do ander oolijk op, ik zou niets zoggen, althans als het grazen daar beter was. Het voorbeeld. Meesier vertelde z'n jongens hoe ieder met energie door de wereld kon komen. Als voorbeeld vertelde hij van een man, die zonder hemd aan z'n lijf in de stad was gekomen en nu millioenen bezat. Millioenen, meester? vroeg een van de jongens. Hoeveel trekt hij er dan nu tegelijk aan? Verstrooid. Dienstbode: Professor, er Is iemand aan de telefoon om u te spreken. Prof.: Dadelijk, ik kom zoo, laat hem zoolang in de spreekkamer. Niet onduidelijke aanwijzing. Heer (voor een schilderij staand): Hm, wat moet die schilderij eigenlijk voorstel len? Schilder: Wat zonderlinge vraag! Dat is toch gemakkelijk te raden: op den achter grond, dat is een weiland. Heer: En daarvoor? Schilder: Daarvoor staat een ezel. Geruststellend. Bruidegom: „Mijn beste Anna, één ding moet ik je eerlijk zeggen, ik kan dikwijls zonder reden brommig zijn." Bruid: „O, aan reden daarvoor zal het je niet ontbreken." Te gering. Gierigaard (tot reizend muzikant): „Zie hier man, daar heb je 'n cent." Muzikant (den cent teruggevend): „Het spijt me, maar ik kan niet wisselen. Adio!" Theo Rozier, Brecstraat 175, Leiden To d. Kallen, Laag Boskoop 14, Boskoop Jo Killestein, Zijde 410, Buskoop Hu- bertus Blijswijk, Zuideindc 32, Aarlandor- veen Marie van Velzen, Hooge Rijndijk 112, Zoeterwoude Leo Muller, Hee renstraat 138, Leiden Trientje van La tum, Zoeterwoudsche Weg no. 45 Johan Konijnenburg. Oostdorperweg 49, Wasse naar Galo Konijnenburg, idem Chris- fiaan Langerak, Oostdwarss'raat 9, Leiden Piet Smit, Rijnzichtstraat 25, Leiden C-erard Grünclemann,( Wittesingel 88, Lei den Floris van Engelen. Prins Hen drikstraat 144, Alphen aan den Rijn Neeltjo Heemskerk, Langcvclderweg D5, Noordv/ijkerbout Toos Schouten, Zuid- buurt, Zoeterwoude R. van Zandwijk, Ilooge Morschweg 33, Leiden Marietje Straathof, Hazerswoude (Dorp) Bcrlus Muller, He er ens t la at 58, Leiden Jan Plouvier, Hoogo Rijndijk 23, Leiden linke Niemer, Stationsweg 37, Leiden Annie van Mil, IJweg 511, Nieuw-Vennep Jan Streng, Biezen 88, Boskoop Wil lie de Haas, Kort Galgewater, Leiden Henk Loos, Oud-Ade Margaretha Koek, Zoeterwoude Wost-Eindn G 102 Cily Plouvier, Hooge Rijndijk 23, Leiden Herman Filbry, N. Rijn 80, Leiden Frans Filbry, idem Tonny Duindam, Korenbrugsteeg 2. Leiden Pim Verhuist, Wittesingel 9, Leiden Marietje Böge- mann, Tulpenstraat 2, Leiden Hendrik Bögemaun, idem Wim Bögemann, idem Dick Omlzigt, Oiule Rijn 144, Leiden Anny Omlzigt, Oude Rijn 144 Leiden Keesje van Wel, Garenmarkt 44, Leiden Ferri Stolker, Reijerskoop 70. Boskoop Hans Wijtenburg, de Laat de Kanterstraat 8, Leiden Cornelis van Dieren, P. de la Gourtstraat 61, Leiden Jo Klaverveld, l aag Boskoop 58, Boskoop Antoon van Haasteren, Oude Rijn, Leiden Gerard Rozier, Breestraat 171. Leiden Leo Schrijvers. Nieuwe Rijn 37, leiden Geor ge Gussenhoven, Oude Rijn 2, Leidon Piet Duindam, Heerensteeg 17, Leiden Joop v. d. Oord, Rijnsburgerweg 181, Lei den Hans Monfanus, Korevaarslraat 43 Leiden Tom Gijbeis, Tulpenstraat 25, 1 eiden Jan Smit, Kempenaerstraat 28, I.eiden Jacques Soupart, Hooge Rijn dijk 31, Leiden Joop de Koning, Hugo do Grootstraat 12, Leiden Tonny Naler, 3 Octoberstraat 39a, Leiden Timmy Overdijk, Hoogewoerd 168, Leiden Ge rard Breuring, Marcdijk 86, Leiden Gorrie Scheerder, Stationsstraat 21, Al phen aan den Rijn Gerard Kemperman Hooge Rijndijk Leiden Piet van Kam pen, Valkenburgsche weg 12, Voorschoten Henkie Rohrey, Oude Vest 191, Leiden Dina Rohrey, Oude Vost '191, Leiden Herman Rohrey, Oude Vesl 191, Lei den Maria van Kampen, Valkenburg sche weg 12, Voorschoten Theo van Kampen, idem Cini Pierrot, Maarsmans steeg 14, Leiden Jan Pierrot, idem 1 Pop Pierrot, idem Nico Rijsbergen, 'Heerenstraat 2, Leiden Johan Gijbeis, Tulpenstraat 25, Leiden l ui Brugman, Hooigracht 58, Leiden Hans Holshei- mer, Heerengracht 110, Leiden Gonda Colla, Lange Mare 23, Leiden Jan v. d. Hulst, Oud-Ado Gem. Alkemade Glara v d. Hulst, Oud-Ade, Gem. Alkomade Johanna Zimmerman, Gaslaan 7, Alphen aan den Rijn Nelly Dongolmans, Oost- Moleu, Wassenaar Kees Martinot, Ereestraat 143, Leiden Hans Griin, 3 Octoberstraat 68, Lei Ion Jan Klein, Hansestraat 26, Leiden Henri Duym, Ivooipark 10, Leiden Jan Paardonkoo- per, Hoogewoerd 11, I.eiden Adriaan van Noort, Hoogewoerd 31, Leiden Adriana Straver, Steilen 31, Boskoop Truus Droog, Oud-Ade Joosje Meeuwese Hooigracht 12, Leiden Gerard do Kier, Vaartkade 9. Leiden Gerarda Kieft. Pie- fer de la Gourtstraat 49, Leiden Regiua Kieft, idem Jan Plouvier, Witte Singel 89, Leiden Carl von Winning, Noord- eindsplcin Leiden. Practisch. Muller (tot Meijer, dien hij in het zwem bassin aantreft): „Goeden hemel man, wat heb jij daar 'n leelijke wrat in de hals. Waarom ga je niet naar 'n dokter en laat dat ding afsnijden?" Meijer: „Wat zeg je, afsnijden? Neen man, 'k zal wel wijzer wezen! Die dient me tot knoop waaraan ik m'n boordje vast kan maken." Verraden. Leeraar: „Alzoo ideaal is oen Grieksch woord. Noem mij eens een Hollandscb woord daarvoor, juffrouw van Zalm." Juffrouw van Zalm (na een oogenblik te hebben geaarzeld, blozend): „Karei!" Eenvoudig. neer (tegen wien proces-verbaal wordt opgemaakt, omdat hij voor 'n schichtig ge worden paard in bet gazon vluchtte) „Maar als die koetsier me nu overreden had?" Politie-agent: „Dan liad ik dien koetsier bekeurd!" Vandalisme. Meid (komt bij den slager): „Compliment van de juffrouw, en of u de saucis niet meer wil doen in de gedichten van de juf frouw!" Een scherpe blik. Lucie: „Ach, Elise, wat is de wereld toch wonderschoon!" Elise: „Zoo. En hoe heet „hij"?" Een pessimist. „Ik zeg je, ik bemin do kleine Emilie ik kan zonder haar niet leven!" „Trouw haar en je zult zien, dat je met haar niet leven kunt." Kalm opgevat. „Ik zal jou eens een paar dagen oen boek „Goede manieren'' lor leen geven, jou onbeschoft individu". Aldus de woedende patroon tegen zijn bediende, waarop deze: „Ja, als u 't eeD paar dagen kunt missen, heel graag." Het middel Verliefde neef: Oom, wat is de beste middel om te weten te komen, hoe een meisje over je denkt? Oom: Et mee trouwen, jongen! Waarom? „Mamma, lk wil zoo graag geld aan arm* kindertjes geven!'' „Dat Is goed, jongen. Als je een lang niet om een hapje suiker bedelt daJ zullen wij hel geld, dat daarmee iiijT spaard wordt, weggeven." „Maar mamma, waarom juist met sui ker? Mag het niet met zeep?" De reden. Tim: „Nou heb ik al een week lang een knoop in m'n zakdoek, doch ik kan ifle niet herinneren waarvoor ik die er eiwn. lijk ingelegd heb.'' Pim: (kijkt ereis naar den zakdoek) „Misschien omdat je gedacht hebt. dal hei tijd werd om 'm naar de waschvrouw te sturen." Ook een vraag. De inspecteur van onderwijs heeft alle kinderen bij zijn bezoek grondig onder vraagd. Tenslotte vraagt hij welwillend En heoft er iemand nu nog wat aan mij te vragen?" Van de achterste banken klinkt oen stern: „Wanneer gaat uw trein, mijnheer?" Goed gemaakt? „Wat een pracht van bloemen", sprak hjj bewonderend. „Ze herinneren me aan jou, lieveling", liet hij er galant op volgen. „Maar het zijn kunstbloemen", antwoord de het, meisje, wat snibbig. „O ja, juist", stamelde hij. uit het veld geslagen. „Maar.... maar dat zou jeer niet aan zeggen, zie je." Een zonderling ge /al. Twee heeren zitten in een café tegenover elkander. „A propos, zegt de een, ik gelooL nat ik U veertien dagen geleden ook hier heb ontmoet." „Pardon meneer: ik herinner mij niet, U gezien te hebben." „Neen, uw. gezicht herinner ik mij ook niet, maar ik herken (1e parapluio." Merkwaardig, want veertien dagen ge leden had ik geen parapluie". „Neen, maar ik." X B. Voor de Grcoten van beven tie 11 jaar. Dora Becker, Hooge Rijndijk 66, Leiden Jac. v. d. Vaart, Schutterstraat 7a, J«ei- don Nellie v. o. Kallen, Laag Boskoop 14, Bosl.oop Adriaan Ka pet, Vobrstr. 99, Noordwijk Bart Rooyakkers, Jan v. Goyenkade 10, Leiden Gorrie Vreeburg, De Gónestetslrnat 37, Leiden Jo van .Rossym, ,*Hotël Van Rossum'^ Bodegra ven Antoon Pet^rse, Nuordeindc 31, l eiden Kees Monlani's, Korevaarslraat 43, bidden Afra Sclirubui, Zuidbuurt 55 Zoeterwoude Nellie He hear der, Stations straat 2!. Alphen aan den Rijn Jan Pe- torse. Noordeinde 31, Leiden Gorrie Hoo"'"uboom, Zuidkade 13 271, Roelof- arendsveen Johan Grimbergen, Voor straat 41, Katwijk aan den Rijn Mina Kok, Rijnzaterwoude Gerrit Kok, Mu£- schenbroekstraat 8, Leiden Tinus Lin- donhoff, Oude Rijn 8, Leiden Jan de Jong, Roelofarendsvcen B 4-00 Theo Vosters, Roelofarendsvcen, Langeweg 513 Theo van Haasteren, Leimuiden No. A 59 Antoon de Jong, Groenendijk, Ha zerswoude 139a Rudi Kiene r, Statu nS" weg 37, Leiden Kees Roozen, Warmond „Vredonhof" Antoon van Koert, No 136 Nieuwkoop Gnlo de Haas, lvort Galge water, Leiden Jan Pierrot, Maarsmans- steeg 14 Leiden Wim Pierrot, Pensio naat „De Ruwenberg" Kees de» Graaf, Schelpenbade 55, Leiden Jan Rohrey, Oude Vest Piet Wijtenburg, de Laat de Kanterstraat 8. I.eiden Freddy Wilmink Wassiraat 19, Leiden Piet Plouvier, H. Rijndijk 23. Leiden Arnold Duindam, Koornbrugsteeg 2. Leiden Jan Böge mann, Tulpenslraat 2, Leiden Chris By- gemann, idem Harrie Bögemann, idem Frans Bögemann. idem Karei Bree- develd, v. d Helmstraat 16, Leiden Nico Breedeveld, idem Jaap Pierrot, Pensio naat „De Ruwenberg" Jacques Spendel, Lange Mare 34, Leiden Tlicresia Stol ker, Reijerskoop 70, Boskoop Jacoba Mostard, Kalvermarkt 11, Leiden Alida van Dieren, P. de la Gourtstraat 61, Lei don Jo Krabbel, Leiden Jan Bergs ma, v. d. Duynslraat 40, Leiden Jan Bonnet, Oude Rijn 172a, Leiden Jo han Bader, Dorpsstraat B 200, Warmond Kees van Schie, Kraaiersslraat 34a, I.giden Jacob van Schie, idem Piet Schoonderwoerd, Kempenaerslraat, Oegsl geest Joop Molkeuboer, Morschweg 6, Lefden Bart Rijnhout. Heerenslraat 115, Leiden Alexander Bernard, Wittesingel 47, Leiden -Frans Schimmel. Plesmans- laan 10 Eugene Langezaal, Hooigracht .110, Leiden Theo Breuring, Marcdijk 86, Leiden Simon Ludlage, Rijpwetering 138 Gor v. d. Meer, Zuidbuurt 71, Zoe terwoude Jan Kemperman, Hooge Rijn dijk, Leiden Aul. Kemperman, idem Theo van Schaik, Staalwijkslraat 7, Lei den Henk de Bruvekere, Parkstraat 63a Leiden Wil Muller, Hecronstraat ,138, leiden Fietjo van Schie, Haarlemmer straat 218. Leiden Jan van Schie, Lange Ranmsteeg 31, Leiden Rie Pierrot, Maarsmanssteeg 14 I.eiden Jo Breuring, Marcdijk 80, Leiden Jacques (le Bruyc* kere, Parkstraat 63a, Leiden «Joop Pier rot, Maarsmanssteeg 14. Leiden Marti- nus Linden hof, Oude Rijn 8. Leiden Alida Griin, 3 Octoberstraat 68, Leiden Jaap Griin. idem Louise Schramm, Maarsmanssteeg 14, Leiden Adriaan van Kampenhout, Haarlemmerstraat 125 Herman Brugman. Hooigracht 58, Lei den Anloon Gijbels. Tulpenslraat 25, Leiden Bernard Faure, Burgcm. Ver- cédepark 19. Voorschoten Gerard Lan gezaal. Hooigracht 110, Leiden Jo Collo. Lange Mare 23, Leiden Cisca Vrins, 3 Octoberstraat 35a, Leiden Piet Vrins, idem «Tan Hermans, Plantsoen 99. Lei den Anna v. d. Hulst, Oud-Ade, Gem Alkemade Johan Cornelissen, Vliet 17a, Leidon Erzsébet Szabo p.a. G. Bos Ha zerswoude Rijndijk B 155 Cornelis Bns, idem Piet Dongelmans, Oost-Molen, Wassenaar Ariëna Coliée. Morschstraat COa. i.eiden Maart je Coljé-, idem Henk Ooiend ijk, Magdolena Mo.onv.t-. v 36 Leiden «Toop van Eisen, Garenmarkl 4, Leiden Nelis Trouwéo, Leiden. Air cm- Uiistraat 51 Leiden «Tan Koiii.iuc-nhir3 Café ZomeiKi.,1. Occ.si t -• Molenaar, Hoek Oraiijesingel Groningen - Adriaan v. cl. Voort, Haavieuunei-.sti-aai *>6 i eiden Emile Duym, Kooipark 10, <•- den Hendrik i Pouw, Nieuwkoop .Ra •Pisser, lanvo.ssmsteeg 73, Leiden. A? bes Elligens. Voorstraat 56, Voorscholen -- Galo Breedeveldt. Lovcnd-ial, Leiden Piet Stikkelman, Vischmarkt 19. I.eiden Jo van Ree, Oude Vest 167 Leiden - Betsie Klein, Ha uses I ra at 26, Leiden - Tom Dieben, Maarsmanssteeg, beiden - «Tacobus Droog. Oud-Ade Henk v. d Meel, Lange Mare 19, Leiden Piel de Kier, Vaartkade 9, Leiden Agatha Kieft, Pieter. de la Goui-lstraat 4-9, Leiden Jo zef Kieft, idem Jan Gaslelein, (hide Rijn 30. Leiden Abraham Castelcin, Oude Rijn 30, Leiden. C. 'Voor allen Jae. v d. Vaart, Schutterstraat 7a. I.ei den Bart Eooyakkers, Jan van Goven- kado 10, Leiden Marie van Velzen. II. Rijndijk F 112, Zóetervfoudr- Aiïlnnn Petcrse, Noordeinde 31, Leiden Trientje aan Latum, Zoeterw. weg 45, Leiden Annie Colla, Uiterstegraoht 76, Leiden Anloon van Engelen, Prins Hendrikslnnt 144, Alphen aan den Rijn Piet Roden burg, Hazerswoude W.D. 180 Wim Rodenburg, idem Gerhard ni'berin! Kees Mout-.nus. Korevaarstraat 43, r.calcn Gerrit Kok, Musschenbroeksl ra al 8, bei den Marietje Straathof, Hazerswoude Leo van Zandwijk, Hooge Morschwej} .33, Leiden Dora Becker. TTooge Rijndiik 06, Leiden Annie van Mi], IJweg 51l| Nieuw-Vennep Antoon van Koert, 136 Nieuwkoop Calo de Haas, Kort Galw waicr 9. Leiden Henk Loos. Gud-hle Margaretha Koek, Zoeterwoude, AY d- einde G 102 Lena Koek, idem Jai IJöhrey, Oude Vest 191, Leiden Piel Wijlenburg. do Laai de Ka nierstraat 1 eiden Freddy Wilmink, "Wnastrant 16 Leiden Chris Bögemann, Tulponstrnat 2 Leiden Siska Schimmel, Lauun'T markt 40, Leiden Alida van Dieren, P. rdo la Gourtstraat 61. Leiden .To Krab bel, Leiden «Tan Bergsma, v. d. Duyn- straat 40, Leiden Jacob van Schie, Kraaiersstraat 34a. Leiden Wim Dries- son, Oude Vest 199a. Leiden Rie vui Brussel, Haarlemmerstraat 222a Ah'a van Velzen, Mussclienbroekstraat 21, I.ei den Wim Müller, Hcerenstraat 138. T.ei- den Frietje van Schie, Haarlemm-r li-aal 21-^ Leiden Herman Brugman, Hooigracht 58, Leiden Ant Gi.ibels. T:l'" penstra ,o^25. Leiden Bernard Faure, Burgem. Vernédepark 19, Voorschoen - Hemmy Brngman, Hooigracht 58. beiden Jo Colla, Lange Mare 33. Leiden Job. Tourior, Ihazerswoude Westeinde E85 Bernard Molenaar, Hoek Oranjesineel. Groningen Ca to Breedeveldt. Levendnb Leiden Adriaan \an Noort IToogewoerd 31, Leiden .Tacobus Droog, Oud-Ade Nico Rekker te Warmond Adriaan Cor i elissen. N. Beet-^lraat 36, Leiden Emile Duym Jr., Kooipark Letla Stid- liouder, Warmond Jozef Kieft. Pi de la Gourtstraat 49, Leiden Agalba Kieft, idem. En nu lieve Neefjes ep Nichtjes ben ik aan liet eind van mijn (aak. Ik ben meer dan tevreden geweest en ik hoop jullie ,n Mei allen terug te zien on dan mol de v.de Neefjes en Nichtjes erbij, die nog niet mee deden en nog liever eens de kat uit den boom keken. Mol dank voor Uw medewerking, verbluf ik gaarne jullie Oom W i

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 14