PpurolP I Ruwe,Schrale Huid ^Duivenvoorde en in 1559 nan den heer Jo hannes Adrianus van Duivenvoorde, waar schijnlijk de Geestelijke, aan wie do lezing <];or Missen "Werd opgedragen. Zonale reedg gemeld werd de kerk in $572 verwoest. Wanneer zij weer werd [opgebouwd? Vermoedelijk in 1583, want bij de laatste verbouwing vond men, in gehakt in één der gebinten boven do con sistoriekamer dat jaartal Toen is dus de kerk waarschijnlijk ge iled tel ifk hersteld en door do Hervorm den in gebruik genomen. Gedeeltelijk hersteld, want ik moet uit nene Bnlere oanteokening besluiten, dat do 'nieuwe kerk tusschcn de ruino der oude werd ongebouwd, evenals wo dat zien aan (do kerk te Bergen in Noord-Holland. De aantookenlng, waarop ik doelde, vond 'ik in bef hoek: Nederland se,he on Kleefsche Oudhedon. waarin wordt vormold, dat de 'kerk in Vnorsehoton niet weer tot baar ■eerste grootte ia opgebouwd, maar haar Vervallen muren zijn in 1742 eenigszins ge regeld opgehaald en de ledige ruimte tus- schen dezelve tot een kerkhof bekwaam ge mankt. Men kan zich dus nu een denkbeeld rormen van de grootte der oude parochie kerk, die het tegenwoordige kerkgebouw mot bot kerkhof er om been grootendeols besloo"" Tn 1702 word do kerktoren door don bliksem "afroffen. Met vergunning van de TTeeren Sta ton van Holland word een lote rij gehouden on uit de winst dier loterij werd do toren hersteld. Dat de herstolling niet geschiedde, zooals de toren oorspron kelijk was, mogen wo afleiden uit de af beeldingen, die ons zijn overgebleven. De oude toren had nl. een peervormige spits. De klok draaft nog een opschrift., waarin men leest: ..Soli Dei Gloriam''. Nadat deze toorn door onweer op den 11 en Maart 1702 was vorbrant, ben ik ook vernieut bij Heer Jacob, baron van Wassenaer van Duivenvoorde, Veur etc.", benevens nog eenige andere namen. Rechts van do Kerk bevond zich een Kapel, in welke do Heeren van Voorscho ten begraven werden Heden, zegt de geschiedschrijver in 1792 is dezo plaats geplaveid en met een groot© poort voorzien, dienende weleer tot een begraafrdnafs van de Heeren van Was senaar van Duivenvoorde als voormali- go heeren dezer heerlijkheid. Do Nederlandqchp Stad en Dornbcschrii- ver zegt. in 1799: Het kerkgebouw heeft vooral van binnen een zeer goed aanzien: van een kostbare predikstoel, doophek en kerkgestoelten voorzien zijnde, heeft het zelve bovendien nog verscheidene andere zitplaatsen, waarvan er sommige met daar bóven ziinde verhemeltens noties betim merd ziin. hebbende al hpt houtwerk een 'fraaie, bruine couleur. Het ruim, dat ge heel en al voor de zilplaalsen der vrouwen is geschikt, is overal met van bruin hout gewerkte krmerstoelen bezet, die alle egaal en met fnnn mallen zittingen, voorzien zijn, moetende de vrouw ieder, welke een y-laats begeert, behalve de jaarlijksche con tributie bii hel bekomen dorzelve betalen 50 slui vórs, waarvoor dezelve onderhouden worden. Tm vóór het jaar 1705 waren de muren van binnen met een menigte wapenborden van oude familmn behangen, ook ziin in vroegere tilden de glazen 'dezer kerk zeer 'fraai beschilderd geweest, doch dezelve ziin 'Tonr de lengte van lijd veel vervallen gerankt. Voor de binnenziido van den toren is een Krin. doch welluidend orgel geplanlst, hetwelk weleer mot do wan ens van Was- .sonnav. Duivenvoorde en Benlink pronkte, Omtrent de nieuwe Katholieke Kerk, d;e nngeviclil word, toen do gemoederen in Noord-Nederland weer lot bedaren waren goknmêh, kon ik geen datum van slichting vinden. Wel is bekend, dat Go melis van Scha i k lange jaren pastoor was al hier en 29 October 1GH9 overleed. Hij werd opgevolgd door Adriaan •v a n o ii d h p u s d e n, oen man, die om zijn geleerdheid en ziin beminnelijk karak ter bij Roomsch en Onroomsch in hooge neMing on vereering stond. Het omslaan van het schuitje, waarmee m Vliet wilde oversteken is oorzaak ge dweest van zijn dood, 14 November 1092. Hij bediende dus 23 jaar deze parochie. (Wordt vervolgd). Ingezonden Mededeelino. fcsiiSj springende lippen an Doos30-00-90d.Tube80ct. Jig Bij Apoth.en Drogisten Ingezonden Stukken (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Missie-actie. Geachte Redactie, Hot zal bij velen, die gisteravond voor nemens waren, om de opvoering der re- vuo „Daar kan je niet meer af" bij to wo nen, eenigszins bevreemding hebben ge wekt, dat in Uw blad van gisteravond de bijwoning ten sterkste werd ontraden door niemand minder dan Professor Verbaar. 'Ofschoon de motieven van Z.Eerw. van zelfsprekend- eerbiedigend, kan het toch 'misschien nuttig ziin, indien do lezers be kend werden met de redenen, waarom de opvoering dezer revue hier ontraden wordt, terwijl deze in andere plaatsen wordt aanbevolen. (Nog gisteren, Woensdagavond, zeer krachtig in „De Residentiebode"). Men behoeft slechts do verslagen te lezen in „Maasbode" of „Re sidentiebode", waarin zelfs wordt medege deeld, dat Eerw. Heeren Geestelijken open lijk dank brachten aan het gezelschap vqor liet werk en liet nagestreefde doel. Ik kan U dan ook mededeelen, dat do Eerw. Pater Van 't Westeinde, met wien ik gisteravond tijdens de opvoering bet genoegen had, een 'onderhoud te mogen hebben, zéér terneergeslagen was over het schrijven van Prof. Verhaar, waarvan vanzelf sprekend het gevolg is geweest een slecht bezette zaal, zoodat hedenavond de tweede opvoering niet kan doorgaan. Leiden. VAN WOUW. Volgens Bisschoppelijk voorschrift moet de Missie-actie in het Bisdom Haarlem zijn onder één leiding, in één hand. Ieder een ziet in, dat het voor do waardigheid en vruchtbaarheid van de Missie-actie zeer goed is, dat niet iedereen op eigen gelegenheid en op eigen manier in het publiek voor de Missie kan gaan werken. Krachtens dit Bisschoppelijk voorschrift moet voor elke missie-actie toestemming worden gevraagd van hot Diocesaan Mis sie-Comité en van do plaatselijke geeste lijkheid. Nu is door het Diocesaan Missie-Comité geen toestemming gegeven voor de hier bedoelde missie-actie; de vcreischte toe stemming is ook niet gevraagd. Dat nu tóch in meerdere plaatsen do geestelijkheid de revue-avonden toelaat en zelfs aanmoedigt, is hierdoor te ver klaren, dat deze er geen missie-actie in zien. De Zeereerw. heer prof. Verhaar heeft ons verklaard, dat ook hij aanvanke lijk van die meening is geweest. Hij schreef dan ook gisteravond: Men tracht door allerlei middelen hot publiek to suggevecrcn, dat deze avonden geen missie-avonden zijn, maar toomeel- avonden, die een armen missionaris ten goede komen. (Zoo beschouwd, zouden het geen missie-avonden zijn. Red. L. Crt.) Hef is mij echter na een nauwkeurig onderzoek gebleken, dat deze avonden wel degelijk missie-avonden zijn." Dat in bedoelde plaatsen de geestelijk heid meent, dat bedoelde avonden geen missie-avonden zijn, is dus heel goed ver klaarbaar. Vandaar het door inzender bedoelde verschil hier en elders. Red Over een fabrieksraad. Geachte Redactie. In een van de nummers van uw blad, de vorige week verschenen, troffen wij een redactioneel artikel aan. onder den titel „Socialistische Strijdactie" en han delende over een staking, welko eenigo weken geleden bij de firma Van Hoeken, houthandel ten uwent, plaats vond. De inhoud van uw artikel is volslagen onjuist, weshalve wij u verzoeken, dezen brief wel to willen opnemen. In uw stuk wordt naar aanleiding van eon stuk in „Hot Volk" medegedeeld, dat, de instelling van een door de firma Van Hoeken gewilde fabrieksoommissie door de socialistiscko (lees moderne) organisa tie is tegengewerkt en zulks wel op grond van de overweging, dat daardoor haar strijdkarakter in het gedrang zou komen. Vöorts doet u het voorkomen, alsof dc bij dezo kwestie betrokken R. K. en Gbr. Houtbewerkersbonden een geheel andere meening zouden zijn toegedaan. Wij moeten op don voorgrond stellen, dat do moderne Vakbeweging vóór het in stellen van een fabrieksoommissie is on ook in het geval bij de firma Van Hoeken daartegen niet principieel stelling heeft genomen. Alvorens echter een dergelijke commis sie wordt ingesteld, dient over de taak dier commissie, ajsmodo over de wijze van verkiezing der leden daarvan, tusschen den werkgever en de arbeidersorganisaties 'volledige overeenstemming te bestaan, wil toch zoo'n commissie het vertrouwen der arbeiders niet bij voorbaat missen. In het onderhavige geval echter, was door do directie feitelijk de commissie in gesteld, doordat zij mot name een zestal arbeiders daarvoor had uitverkoren. Waar de commissie do belangen der arbeiders dient te behartigen, moot zij uit en door bet personeel worden gekozen. Deze voorwaarden ontbreken bier ge heel. Bovendien zijn de arbeidets, gezien de chicanes welke do directie er steeds op na .houdt, bevreesd in een commissie zit ting to nemen. Het is op grond van al deze overwe gingen, dat hot personeel bijna unaniem besloot onder deze omstandigheden geen commissie te vormen. Dit standpunt werd eenstemmig vast gesteld, mede dus ook door den u geest verwanten R. K. Bond van Houtbewer kers „St. Antonius van Padua" en den Chr. Bond van Houtbewerkers. Zooals u ziet, heeft het met „socialis- tischo strijdactie" on met het verdere fraais, dat u ons toedicht, niets, doch dan ook n i o t s lo maken Van het persé niets willen weten van een fabrieksraad is dus eveneens geen syllabe waar. Zoodra do firma Van Hoeken op de voorschreven manier met ons deze zaak wil behandelen, zijn do organisatiebcstu- ren bereid mits do directie ons op reëelo wijze tegemoet treedt met den vereisch- ton ernst de kwestie te bekijken. Uw verdere tendentieuze) beschouwin gen, welke u aan onze niet bestaande op vatting verbindt, meencn wij to kunnen laten rusten. Wij vertrouwen echter, dat u in een on derschriftje bij dit stuk zult willen ver klaren, dat u zich hebt vergist, door ver keerd (e zijn voorgelicht. Met dank voor dc plaatsing. Hoogachtend, Voor het Hoofdbestuur van de Nod. Ver. van Fabrieksarbei ders: K. DE JONGE, Voorzitter. Inderdaad, wij hebben ons vergist. De R. K. Bond van Fabriekarbeiders heeft daarop reeds in een ingez. stuk gewezen. En wij hebben ons vergist dal is vol komen juist „door verkeerd te z.ijn voorgelicht". Ver koerd, d.w.z., zeer on volledig te zijn voorgelicht door „Het Volk", welks bericht wij in ons bedoeld artikel geheel hadden opgenomen. Dit be richt luidde: „Bij de conferenties mot de firma van Hoeken over de opheffing van de staking was door enkele ongeorganiseerde zagers het denkbeeld geopperd, dat de firma een fabrieksraad zou stichten, door welko in het vervolg voorkomende kwesties jonden worden behandeld. Dan behoefde, zoo was het motief, bij elk klein geschil daarin niet dadelijk do vakbond te worden betrokken. Do firmanten, die thans meer dan hun lief is de vakbondbestuurders op bezoek krijgen, hadden wel ooren naar do instel ling van zoo een fabrieksraad. Je kon nooit weten. Was er een fabrieksraad, dan zouden misschien een aantal van hun arbeiders den hond niet meer noodig ach-' ten en dan stond do firma weer sterker. Jammer is daarom, dat do flinko arbei ders dezer firma, voor minstens 80 pCt. in onzen Fabriekarbeidersbond georgani seerd, van zoo'n fabrieksraad niets willen welen. In een Zaterdagmiddag gehouden perso- neelvergadering werd met algemecno steramon op een na de instelling van een fabrieksraad afgewezen. Zoo is het goed. Do kerels hebbon begrepen, dat als over twee maanden over de nieuwe arbeids voorwaarden moet worden onderhandeld, zij meer hebben aan een sterke organisa tie, die achter hunne eischen staat, dan aan een fabrieksraad, die slechts wat zou kunnen keuvelen met den patroon." Een ieder zal toegeven, dat dit bericht do beschouwing, dio wij er aan vastknoopen, „volslagen" rechtvaardigde. Do inzender riekte tot den Leidschen verslaggever van „Het Volk" bet verzoek, voorlaan wat minder „tendentieus" te zijn in zijn beschouwingen.en de toedracht van een arbeidszaak zakelijk juist weer to ge ven. Red. UIT OE LAND80UWWERELD. Een kwart-eeuw ging voorbij. Met 1925 is een vierde van deze eeuw voorbij gegaan. Wat is er in die 25 jaren veranderd en verbeterd, ook op landbouw gebied; welk een enorme vooruitgang vooral ui do zandstreken, maar voorts overal. Waaraan is dat to danken? Aan velerlei, maar in hoofdzaak aan drie din gen: het kunstmestgebruik, de coöperatie en het landbouwonderwijs. Door den. kunstmest werden woeste heide- en ver waarloosde gronden ontgonnen, in vrucht bare landouwen herschapen, schralo ak kers en weiden productiever gemaakt, waardoor de veestapel in veel hetero con ditie kwam. De coöperatieve zuivelfabrie ken brachten oen beter zuivelproduct en handhaafden onzen, goeden naam op de wereldmarkt; de coöp. aankoopvereenigin- gen weerden het bedrog in den handel; de coöp. boerenleenbanken gaven den boeren het noodige crediet en bevorderden de ontwikkeling van een vrijen boerenstand. En dan het landbouwonderwijs. Wat men daar aan te danken heeft, is niet onder cijfers te brengen, maar het is ontzaglijk veel. Kennis is vooruitgang, is geld, is macht en invloed. Het kunslmestgebruik en de coöperatie zouden niet zooveel ter rein hebben veroverd, indien niet jonge ren en ouderen waren voorgelicht in bun vak, en nog eens hadden plaats genomen op do schoolbanken. Daar, waar het land bouwonderwijs het diepst wortel heeft ge schoten, en dientengevolge do boeren stand in doorsnee bet meest ontwikkeld is, heeft men dan ook van den vooruit gang der landbouwwetenschap het meest geprofiteerd, on is ook de verhooging der stoffelijke welvaart het best waar te ne men. Door zijn meerdere ontwikkeling is de boor in aanzien gekomen, waar hij vroeger niet geteld werd. Hij praat mee en bestiert mee; zit in hoogcre en lagere colleges. Dc tijd van den „dommen boer" is voorbij. Menige stedeling staat nu bij den man van het platteland, nederig nog als zijn arbeid, ten achter. Moge in do tweede kwart-eeuw nog meer van deze ontwikkeling gezien worden; de landbouw wetenschap, welke rasse vorderingen maakt, overal doordringen, en grondiger toepassing vinden! Het vereenigingsleven in Nederland en België,. In de laatste jaren is ten onzent bet le dental dor landbouworganisaties wat te- ruggeloopen. Het scheen ook vóór enkele jaren of de coöperatiegeest hier en daar verslapte. Men sprak en spreekt nog wel van: coöperatievrees. Niet overal is dit echter zao. De Rijkslandbouwconsuleuten in Noord Brabant schreven in hun rap porten, dat daar voor de coöperatie do be langstelling nog steeds zeer groot is, dat de verkoopvereenigingen bloeien en bet ook den aankoopvereenigingen goed gaat. In denzelfden geest werd uit Overijsel ge rapporteerd. Maar uit andere streken Klonken klaagtonen. In Noord-Holland bij- voorbaat bestaat voor coöperatie slechts matige belangstelling. Over 't geheels land verminderde in 1924 het ledental der land bouworganisaties met bijne 5500; in den tuinbouw steeg het iels. Toch is de terug gang niet van groote beteekenis. Hel totaal lcdencijfer bedroeg vo.or den landbouw (1921) 190150, en voor den tuinbouw 67124. Dat zijn geen ontmoedigende cijfers. Tegenover verslapping hier en daar staat een opgewekt vereenigingsleven in ver schillende deelen des lands, onder meer in het noorden, oosten en zuiden. De lauwe strekeii mogen zich daaraan spiegelen, en kunnen dat ook aan België doen. De Belgische Boerenbond nam in 1925 toe met ruim 6000 nieuwe leden. Ge noemde Bond belegde in de Kerstmisweek een reeks studiedagen ten gerieve der lei ders der plaatselijke vercenigingen. die (laar hoerengilden boeten. Verschillende belangrijke onderwerpen werden daar be handeld, in afzonderlijke vergaderingen (afdeelingen) en ia algemeene vergaderin gen. Zoo kwamen in bespreking: organi satie der boeren jeugd; inrichting van plaatselijke en gewestelijke landbouwbe- roepsscholen; ouderdomspensioenen; het ontwerp van pachtwet; verzekeringen op het loven; samenaankoop; afwatering; electriciteit op het platteland; vee- en hoonderhouden; bietensyndicaten. Dit wa ren punten, behandeld in de afdeelingen. Op do algemcene vergadering werd dit maal o.m. gesproken over „Standsorgani satie" en „Standsvertegenwoordiging", ge zien van principieel standpunt en in hun verband met de organisatie cn werking van den Boerenbond. Men ziet: onze Belgische nabuur zit niet stil. Er bestaat bij den Belgischen boer een wil tot vooruitgang en een groeiend sociaal inzicht. Dit laatste ont breekt nog bij velen onzer landbouwers. B—r. BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Johanna Jacoba, d. van J. J. Rozier en E. Boom. Jacobus Fran- ciscus, z. .van C. v. d. Burg en J. M. Ouwerkerk. Stijntje, d. van A. Flippo en S. Zwart. Cornell's, z. van A. A. de Haas en M. M. Grootenboer. Theresia, d. van J. Calkhoven en S. v. Stralen. Dirk Kasper, z. van K. Burjy en G: v. Weerlee. Antoon Gerard, z. van A. G 'v. Leeuwen en G. Onderwater. Hen- drika Maria Catbarina, d. van J. Bosman en M. E. v. Rossenberg. Hans Petrus Marie, z. van W God dijn en C. M. Ver beek. Wilhelmus, z. van W. v. Steen bergen en A. Ouwehand. Jan Willem, z. van J. W. Planjer en L. A. Schipper. Catharina Adriana, d. 'van J. v. Digge len en T. van Spange. Helena, d. van T. Stuivenberg en A. M. de Wolf. Su sanna Sophia, d. van A. v. Kampen en P. M. Broomans. Wilhelmina Marie, z. van G. J. Ui ten horst en M. D. G. Barn- hoorn. Amerencia Everdina Marga- retha, d. -van W. J. Mol en A. Fijn. Cornelia Wilhelmina, d. van J. Favier en J. v. Leeuwen. Wilhelm, z. van W. Iveyzer en E. Visser. Simon Hendrik, z. van M. Corbel en J. Spaa. Petrus, z. van J. Giezen en G. Overdijk. Johannes, z. van H. F. Jagerman en M. Bouwhuis. Egbert, z. van W. Wiggers en N. C. Groenendijk. Johanna Maria, d. van J. v. d. Fluit en C. H. v. d. Togt. Gehuwd: H. F. M. Renier, jm. en P. M. Bruggen, jd. T B. H. Meurs, jm. en J. G. Noordeloos. jd. A. de Koning, jm. en P. J. v. Klooster, jd. J. C Taterveer, jm. en J. G. Keijzer, jd. Dè W. v. Leeuwen, jm. en G. Gcbol, jd. G. Rijsöam, jm, en J M. Nahon, jd. A v d. Zeeuw, jm. e.n M. A. Nollenberg, jd Overleden: P. Molenaar, z., 67 j. M. v. d. Steen, m. 39 .i. A. Pleizier, dr 18 j. M. Kueter, z. 25 j. W. Visser Wed. Combé, 65 i. P. J. FilppoCha- t ité, vr. 66 j. J. L. v. d. Boog, wedr. 73 j M. Verschut, wedr. 80 j. - W. Gor dijn, dr. 2 j. H. Haasnoot, z. 2 j. G. E. Prins, dr. 2 M. v. Duinv. Rijn vr. 55 j. G. Rigtering-v. Wijk, wed 74 j. G. M. v. d. Hoorn. dr. 2 j. J. Vijlbrief, m. 81 j. C E. Busken Hu et wed. Huet, 87 j. - - S. S. de Wit—Sjardin, vr. 49 j. M. v. d. LelieFlaman, vr. 79 j. In Leiden gevestigd. A. L. Einthoven; Morschweg 66 K. J. de la Parra, Papengracht 26 G. de Jong en familie, opzichter waschinrichting, v Lennepslraat 7a G. A. Halvemaan, dienstbode, N. Rijn 62 M. E. Mülilau. Haarlemmerstraat 19 K. Brehm, dienst bode, Papengracht 19 A. M. Strootman officier A. d. H„ Langebrug 4 M. Brou wersMikmak, Haarlemmerstraat 101 G E. Schwenneker, verpleegster, Acade misch Ziekenhuis A. H. van Vugt en familie, chef kok, v. d. Duijnstraat 10 P. J. van Tongeren, modiste, H. Morsch weg 50a G. J. de. Vries, Rapenburg 38 M. van Eglen. offici r L. d. H., Lange brug 4 A. W. Philipsen en familie, ma rinier, W. Pyrmontstraat 5a M. Zorn. Groeniiovenstraat 5 L. P. Touw en fam chauffeur, Acaciaslraat 18 T. G. Leer touwer, Haarlemmerstraat 237 K. J. C. Beekmann en fam., kapitein infanterie, Haagweg 80 S. G. Njïo Kiktjien, Witte Singel 77 R. G. van den Bosch cn fam. Steenschuur 13 A. M. Deinema, huis- li oudster, Rapenburg 23 G. van Dijk en fam.. touwslager, Seringenstraat 61 B. Th. J. M. Wilmer, winkelbediende, Brce- slraat 32a F. van Schooten, gasfitter. Hof van Venetië 8 E. v. d. Hoek. dienst bode, Jouherl straat 6a J. G. Zandber gen, dienstbode, Vrouwensteeg 5 P. v. d. Zwet, Atjehstraat 17a W. M. en W Beun, Heerenslraa^ 18 J. W. Wichers Iceraar, Rapenburg 13 P. H. P. Schu bert, koopman, Koddesteeg 40 0. Schu macher en gezin, controleur B. B, met ver lof, Oegstgeesterlaan 21 -A. E. Bernard dienstbode, Rijnsburgerweg 84 A. A M. van Dnijker, huishoudster. Ververstraat 16 E. P. Olivier, verpleegster, Galgewa ter 5a W. JLoti'man de Bruin, Prinsen straat 104- T. Wille, verpleegster. Acad Ziekenhuis Wed. G. Bijsterbosch— Roersma en fam., Pieterskerkhof 22 TL J. Bilderbeek, dienstbode, v. Limburg Stï- rumstraat 15 E. M. FreusbergEmriien Rijn en Schiekade 49 G. P. Krüss, Hooi gracht 75 J. Th. A. Vos, arts, Rapen burg 32 M. F. Nagtzaam, Kagerstraal no. 2E. Uit Leiden vertrokken. A. M. Wesselman, Leiderdorp, a. b. de Drie Gebrs. Moj. J. M. van Domburg. Alphen aan den Rijn, Zijlmakersstraat 29 rMcj. M. J. Hagenaar, Den Haag, Bor- neostraat 1 H. H. Stehmann, Delft, Zuid eind 54 H. G. Voogdgeert, Hengelo (0) Ooiievaarstraat 23 Mej. A E Makaay Millineen. bij de ouders H Hirschfeld' Oegstgeest, v. Assendelftstraat 10 A. M.' Blok, idem idem J J. der Wpduwe, Schiedam, Parallelweg 220 H. Ch. m! Bohemen, Zeist, Rozenstraat 8bis Z. H. Ha user, Venlo. Genooierstraat 96 G. Srkkema, Kwadijk, E, Teuehner, Ziine St Maartensburg C. W. do Bock, Den ITang, Stortenbekerstraat 105 M H. O. W. G. M. van Mulften, Amsterdam, Wa- verstraat 521 Mej. A. v .1 Niet, Noord- wijk, Binnenweg 8 S. Berkhout, Am sterdam, Valeriusplein 9 B. P. L van Tilburg, Den Haag, Weimarslraat 268 Mej. A. G. M. Veen, Amsterdam, Blankorr- straat 10 1 Mej. J A. Diefonbach, Am- fiterdam, Grensstraaf 45 G J. van Donk Schoten, Florisstrau t 86 Mej. T. Stam, Nicuwerlcerk a. d. IJsel. 's-Gravenweg H W. J. van Duuren, Voorhout, Gerard us Gesticht H. Meulenherg, Den Haag, Ro zenburgstraat 49 A. Gijzen ijOuwerkerk Enschedé, Papaversfraat 134 Mej. J. Poort. Den Haag, St. Anna-Stichting - Mej. G. Sorvaas, Oegstgeest, Nnssaulaan 7 Moj. P. J. de Graaf, Ben Haag, T.aan van Meerdervoort 615 ~\fei. P. Rijnsbnr- berg, Leiderdorp, bij de ouders J. van Sloten, Baflo (Gr.) J. G Busch, Wa peningen, Voorstraat 63 H. J. Tlirsch- mann, Den Haag, Berkstraat 26 C v. d. Akker, Zoeterwoude, TTooge Ründijk F1f'3 A. van Gulik, Heuscleh, bij Dr. Auer Mej, M. Goedhart, Den Haag. Jan van 01- denbarnevoldlaan 35 K. W. Harhaun, Voorschoten, Kinderhuis N Voordorp J. Th Balkesfein, Hnflem (G.) TTuizo Bo denhof Mej. H. A. Kuijf, Alnhen aan den Rijn, Julianastraaf 7 H. Hans, idem idem Fr. E. Vetter, Heerlen, St. Joseph ziekenhuis Datoek Pamondmk, Amsterdam, v. Eeghenstraat 2 H J. Scheffers, N. 0. Indië Tjandiong Prink. 440ste STAATSLOTERIJ. Trekking van gisteren. NIETtN: 23 79 90 93 95 102 112 128 151 165 168 175 212 230 253 261 267 270 302 311 313 346 347 367 444 480 489 505 507 510 520 537 569 577 597 622 630 659 667 698 727 729 765 769 783 818 823 834 861 879 908 918 953 1045 1064 1172 1188 1192 1242 1247 1278 1280 1287 1354 1500 1544 1591 1598 1606 1613 1639 1644 1682 17U0 1717 1778 1873 1906 1934 1941 2055 2062 2075 2081 2089 2J26 2128 2182 2227 2300 2351 2353 2383 2393 2434 2492 2564 2574 2685 2718 2769 2807 2846 2895 2023 2924 2973 2998 3009 3016 3067 3088 3116 3124 3137 3146 3150 3173 3196 3208 3221 3232 3240 3275 3326 3418 3425 3454 3482 3483 3529 3538 3539 3550 3571 3576 3591 3611 3618 3640 3671 3689 3699 3701 3703 3744 3783 3818 3847 3883 38S4 3924 3928 3945 3983 3985 3988 4016 4018 4033 4051 4073 4092 4099 4106 4204 4256 4443 4449 4461 4462 4485 4489 4523 4590 4636 4638 4654 4658 4679 4776 4780 4791 4810 4912 4920 4971 4901 4999 5014 5173 5194 5222 5272 5285 5335 5365 5382 5386 5401 5466 5467 5N16 5657 5658 5737 5743 5755 5805 5X07 6028 6044 6065 6162 6105 6207 6265 6297 6300 6357 6391 6403 6428 6442 6447 6471 6482 6493 6507 6513 65S4 6585 6587 6645 6739 6761 6763 6789 6831 6832 6866 6804 6912 6928 6047 6962 7045 7051 7158 7183 7212 7228 726S 7277 7343 7353 7380 7300 7404 7411 7431 7498 7535 7549 7615 7642 7658 7685 7706 7718 7750 7S82 7018 7921 8001 8012 8018 8049 8062 8088 8094 8116 S205 8240 8293 8338 8363 8372 8389 8394 8436 8446 8466 8471 8496 8517 8561 8567 8584 8590 8508 8621 8638 8697 8719 8757 8766 8804 8808 8841 8843 8911 8944 8951 8957 8969 9027 9042 9056 9068 9088 9007 9125 9157 9201 9202 9276 9209 9349 9350 9389 9434 9463 9488 9499 9507 9532 9544 9546 9550 9561 9599 9630 9636 9660 9691 9695 9755 9803 9815 9817 9880 9882 9944 9956 99.59 0002 10001 10042 10119 10170 10184 10219 10224 10236 10240 10255 10307 10337 10346 10413 10465 10477 10552 10572 10576 10629 10640 10653 10666 10703 10723 10734 10755 10762 10700 10881 10O01 10028 10936 10944 1')046 10955 10997 10999 11 nno 11044 11151 11227 11304 11306 11393 11394 11396 11400 11424 11439 115U2 11575 11606 11630 11654 11746 11754 11787 11796 11807 11885 11C51 11CQR 12012 12062 12082 12157 12180 12224 122.80 12266 12287 12308 12310 123^2 12.323 12326 12354 12440 12447 12471 125.30 12574 1 ?6°5 12631 12646 12655 12660 12676 12601 12765 12800 12838 12854 12018 12079 12n84 1 ■'004 13032 13081 13038 13003 13143 13° 57 1.3365 13305 13315 13477 13404 13537 13580 13583 13599 13611 13631 13603 13704 13736 13741 13781 13820 13845 13864 13947 14056 14108 Mill 14116 14133 14145 141.52 14 ">00 14299 14321 14330 14369 14372 14381 14416 14425 14473 14408 14516 14524 14630 14653 14668 14708 14788 14808 14825 14817 14840 14854 14862 14806 140.13 14958 14003 15007 16061 16072 16090 16097 16131 16151 16166' 16174 15027 15033 15034 15044 1.50.51 15052 15055 15092 15105 15116 15171 15182 15710 15223. 15359 15430 15405 15566 1.5579 15500 iscrtf 15610 15631 15677 15683 15725 15733 15743 15874 15763 15767 15708 15810 15840 1587.3 15883 15000 15025 15930 150.55 1506,3 16041 16061 16072 16000 16131 16151 16166 16174 16190 16226 16233 16230 1676? 16->7? 16W4 16275 16200 16331 16348 16377 16412 16416 16477 16407 16510 16538 16540 16551 16863 16670 16721 16747 16753 16787 16702 16802 16804 16807 16818 16924 16051 16960 16O70 16083 16089 17006 17016 17022 17038 17084 17069 17079 17030 17083 17088 17093 17007 17100 17106 17133 1745 17244 17420 17433 17472 17521 17522 17608 17614 17643 17650 17688 17744 17770 17837 17845 17879 178*7 17923 17028 17951 17998 18006 18008 18019 18059 18071 18100 18108 18250 18366 18403 18415 18454 18478 18565 18572 18579 18635 18648 18651 18659 18675 18682 18710 18742 18771 18792 18802 18841 18867 18874 18884 18898 18942 18975 19006 19201 19236 19255 19304 19313 19324 19483 19432 19439 19473 19570 19579 19591 19617 19623 19668 10671 19853 19685 19737 19746 19778 10805 19819 19871 19877 19053 19979 20009 20058 20086 20092 20160 20169 20251 20449 20475 20479 20518 20521 20531 20583 20589 20598 20613 20641 20650 20695 20801 20825 20841 20867 20916 20938 14640; 55 kl. 14e lijst: 14660 m.z. 19512 m.z. met 70

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6