DE RIJNSTREEK WEKELIJKSCH OVERZICHT KAASHANDEL. In do afgeloopen week geven de markten in Zuid-Holland niet veel aanleiding tot verdere op- of aanmerkingen. l)e aan voeren waren over 't algemeen iels klei ner dan de voorafgaande weken en de mogelijkheid is niet uitgesloten, dat de volgendo weken nog kleinere aanvoeren te zien geven. Wat de handel thans op de markten belooft is deze door den geringen aanvoer van geen beduidende omvang. Verschillende handelaren komen thans niet naar de markt, omdat er voor hen toch niets te doen is, wijl zij de thans aangevoerde kwaliteit niet willen koopen. De prijzen, loopen veel uiteen zoodat ze weinig maatstaf bieden voor de beoor deeling van den «flgemeenen toestand. Voor prima kaas, voor export geschikt, worden thans nog prijzen gemaakt van 55 tot 05, maar ook worden er par tijen verkocht voor de prijs van 45 en nog daaronder. Uit den langen duur der markten en de groote variatie der prijzen mogen wij wel concludeeren dat in de naaste toekomst op een verdere verlaging der prijzen valt te rekenen. Dit is trou wens het normale verloop der winterpe riode. Als regel gaan de prijzen in deze tijd regelmatig terug tot dat de nieuwe graskaas weer wordt aangeboden, waar na een sterke reactie in den regel plaats heeft. Ook in de pakhuizen is de laatste tijd niet veel vraag te bespeuren. Deze week valt echter van verschillende zijdon wederom eenige vraag te constateeren, zoodat er alle reden is om aan te nemen dat de slappe tijd, die men in de kaas handel nu eenmaal in dezen tijd altijd heeft gekend, ook weer tot het verloden gaat behooren. De boterprijzen zijn momen teel weer eenigszins van hun voor deze tijd van het jaar abnormaal lage prijs, teruggekomen. Wij hebben hierin enkelo weken gekend waarin de prijzen gelijk etonden met de lage prijzen die men in de volle zomercampagne gewend is, maar die men in dezen tijd de laatste 3 jaar niet hebben gekend. De prijs, dien wij mo menteel voor de roomboter hebben (Com missie Leeuwarden f 2.25 en 2.28), zal waarschijnlijk voor de verdere loop der win tercampagne geen belangrijke schom melingen te zien geven. Dit is wel een ge volg van de groote meikaanvoor die wij heden, in tegenstelling met andere jaren, meemaken, da<or er anders in dezen tijd een melkschaarschto is en daardoor steeds de boter veel hooger is geweest. BOSKOOP Gemeenteraad Het electrificatie-contract met II'S' Leiden. Een verweer van i den burgemeester tegen een beschuldiging in den Goud- schen Gemeenteraad. Voor de rondvraag van de Vrijdagavond gehouden raadsvergadering beantwoordde de Voorz. een vraag van den heer Loef, nJ. wat B. en W. denken te doen in ver band niet de uitlading van een Goudsch raadslid, dat in openbare vergadering den Boskoopschen raad heeft beschuldigd van corruptie in verband met de afsluiting van het electriciteitscontraet mot Leiden. Do heer De Loef, aldus do Voorzitter, vraagt: Wat kan er tegen zulk een be schuldiging worden gedaan? De vraag ia gemakkelijker gesteld, dan bevredigend beantwoord. Wat toch is het geval? Een lid in den Goudschen raad heeft Van zijn onschendbaarheid als raadslid gebruik gemaakt een infame verdachtma king te uiten aan het adres van den raad van Boskoop. Nu staat men in het particuliere leven In vele gevallen vrijwel machteloos tegen verdachtmaking, maar als een dergelijke beschuldiging geuit wordt in een raadszaal en geuit wordt tegen een raad van een an dere gemeente dan ontbreken helaas ten ©enenmale afdoonde middelen tot verweer. Men moet zich in dit geval over twee zaken verwonderen, eerstens, over de ver regaande gemakkelijkheid, waarmee som- migo menschen het woord „corruptie" op do lippen nemen, als ware het b.v. het zelfde als iemand goeden morgen wen- echen, ten tweede over het feit dat do mo gelijkheid gebleken is, dat een raadsvoor zitter de eenige persoon die de bevoegd heid en de macht heeft tegen misbruik van onschendbaarheid te waken zulk een beschuldiging zonder protest liet pas- eeeren. De door den heer Staal geuite beschul diging is voorkaar van zeer ernstigen aard, een beschuldiging, die, indien zij u, raadsleden, zou treffen, In gelijke mate treft do Leidsche autoriteiten. Ik heb er van Dalen nog eens op na geslagen, welke taalkundige van corruptie de volgende verklaring geeft: „bederf, ver dorvenheid, omkooping, vervalsching en lichaamskwaal". Daar niet verondersteld kan worden dat des hoeren Staals zorg zich uitstrekt over uw gezondheidstoestand, blijven slechts de eerste, weinig liefelijk klinkende kwalifi caties over. Als echter de heer Loef er op staat een antwoord op zijn vraag te ontvangen en van mij verlangt te weten, wat men bij zulk een beschuldiging heeft te doen, dan zou ik dit willen antwoordon: de schou ders ophalen en er zich over verheugen, dat do raad tenslotte, zij het tegen het ad vies van B. en W. in, het besluit genomen heeft niet het accoord met Gouda aan te ga An (Applaus). Voorzoover het TV handelwijze betreft, acht ik een verdediging daarvan absoluut overbodig, gij allen weet maar al to zeer, hoe de uitslag der herstemming voor een groot doel is beinvloed door de apatische houding door Gouda, in do dagen tusschen etemming en horstemming, aangenomen. Wel echter acht ik mij geroepen, een Woord te zoggen ter verdediging van de Leidsche heeren, die onderhandelingen met Dr. Verhoeckx en met ons college hebben gevoerd, daar de op u geworpen smet ook hen treft. Ook wat hen betreft, moge het overbodig zijn, nochtans stel ik er prijs op van deze plaats te verklaren, dat de door Leiden aangewezen onderhandelaars zich in elk opzicht correct hebben gedragen en zdch hebben betoond te zijn zakenlui van de van de rechte soort, met een ijver en vol harding, welke bewondering afdwingt; kortom personen, welke een sieraad voor elke particuliere onderneming zouden zijn en het dus ook zijn voor de Leidsche Lichtfabrieken. Tenslotte gebeurde, wat gebeuren moest, n.l. dat aan slechts één der beide gegadig den de stroomlevering werd opgedragen en die eene was Leiden. Wie de voorkeur verdiende, was een kwestie van persoon lijk inzicht en hing samen met de vraag, waaraan men het grootste gewicht hechtte, aan de concessies van Gouda, inzake hot Goudsclie rijpad, of de toezegging van Lei den, hidreffende het stroomleveringscon- tract dor Boskoopsche waterleiding. Dat do afloop voor Gouda minder aan genaam was, begrijpen wij volkomen, maar zulks behoeft geen aanleiding te zijn, concurrenten of Boskoop minder faire handelingen toe te schrijven. Tenslotte nog een enkel woord over het genoeglijk samenzijn na afloop der raads vergadering, door Leiden aangeboden. Mij dunkt, er ligt niets abnormaals in, dat partijen, na beëindiging van een weken-, ja maandenlangen kamp, tevre den over den afloop op het goed succes hebben getoost, evenmin als men er iets abnormaals in behoeft te zien, als de raad t.z.t. besluiten mocht bij de opening van het Electrisch bedrijf den Leidschen auto riteiten een diner aan te bieden. Dit is niet meer dan een wederzijdsche beleefdheid, welke u als Boskoopers aller minst vreemd zal wezen. Als de heer Staal zich dan bovendien nog interesseert voor de consumptie der Boskoopsche raadsleden, zou ik daarop dit willen zeggen: Welk belang zou er door geschaad worden, als men in zulke zaken elkander wat meer vrijheid liet? Do een prefereert bij een feestelijk sa menzijn anijsmelk, anderen geven de voor keur aan champagne. Het verschil tusschen die beide zit, be halve in den smaak, ook hierin, dat ge bruik van het laatste, wil men een sen- satiebericht de wereld inzenden, meer ef fect heeft dan het eerste. Of na afloop der stemming Leiden ook door een uwer schertsend is geluk ge- wenscht met een gezegde als u wordt toe gedicht. kan ik noch bevestigen noch te genspreken, maar ik durf de mogelijkheid wel aannemen. Vondel heeft eens gezegd: „Men schouwt den stof naer haeren tydt"; wel nu, ik zou, èn ten opzichte van des hee ren Staals beschuldiging zoowel als van de mogelijk door een uwer gebezigde uit drukking, die woorden willen toepassen, maar dan aldus gewijzigd: „Men schouwt den stof naer haere plaets". In onze, meestal zeer gemoedelijke en rustige vergaderingen kan men zonder eenig bezwaar uitdrukkingen bezigen, welke elders misschien minder goede ge voelens zouden opwekken. Resumeerende moet ik den heer Loef antwoorden, dat er voor eenige tusschen- komst onzerzijds geen mogelijkheid be staat en dat men het verstandigst doet met bij dit relletje maar kalm zijn weg te vervolgen. (Instemming). De heer Loef uitte de hoop, dat dit antwoord in de pers zou worden opgeno men. De heer Noest zegt, niet aan de fuif te hebben deelgenomen. Spr. heeft vermoed, dat er iu het Boskoopsche Gemeentehuis iemand is, die Leiden over de aanbieding van Guoda heeft ingelicht. Hoe weten beide gemeenten anders van elkanders aanbiedingen af? De Voorz. had er wel prijs op gesteld, als de heer Noest de uitdrukking van het Goudsclie raadslid voor zijn rekening bad genomen. De heer NoesL daar zal ik wel voor oppassen. Do Voorz.; Dan zijn wo ver genoeg. De heer Staal (het Goudsche raadslid) heeft echter geen ambtenaren, doch wel degelijk de raadsleden van Boskoop be doeld. Maar bij de conferentie met Gouda bleek de Goudsche directeur van de Leid sche cijfers bijna nog beter op de hoogte dan wij. De heer Noest: er zijn aan beide kan ten vuillikken. Maar waar zitten ze? Do Voorz.: Als u op die samenkomst geweest was (daverend gelach) zoudt u weten, dat gemeentebestuur en secretarie- personeel en raadsleden van Boskoop er geheel buiten staan. De dader is geen Boskooper. De discussie werd hiermede gesloten. BODEGRAVEN. Geboren: Cornelia, dochter van T de Koning en A. van Dam Jan, zoon van A. Domburg en G. Hartskamp Ba rend, zoon van J. Slappendel en G. van Randeraad Constant Andreas, zoon van F. Twaalfhoven en M. van Veldhuizen. Ondertrouwd: A. M. van Oosten-' rijk 23 jaar en A. M. Jongeneel 22 jaar J Houtsager 24 jaar en H. Calis 22 jaar. Gevestigd: W. Blonk, zonder beroep van Amsterdam C. M. Groep, idem, van Rosmalen L. van der Beek, dienstbode, van Wilnis E. Hol, boerenarmeider, van Rotterdam A W. Op 't Landt en gezin, schipper, van Velsen J. van der Nout, arbeider, van Waarder. Vertrokken: J. en C. G. Boon. losse arbeiders, naar Wassenaar P. van dor Zwet, fabrieksarbeider, naar Leiden N. Beijeman, dienstbode, naar. Zegvpld J. Bolander, zonder beroep, naar Alphen aan den Rijn L. J. Verduijn, zonder beroep, naar Woerden. WOERDEN. Gevestigd: C. van de Hee van Lin- schoten naar Utrechtsche straatweg 123 W. H. Sellink van Winterswijk naar Voorstraat 75a Mej. C. Th. Spaan van Harmeien naar Kerkstraat 2 Mej. G. Hol van Geldermalsen naar Breeveld 31 W. de Bruin en gezin van Maarn naar Utrechtsche straatweg 84 G. G. Muhren en gezin van 's-Hertogenbo.sc h naar Sta tionsweg 9a F. J. K. Kuijpers van Bar- woutswaarder naar Linschoterweg 1 Mej. G. Koops van Zegveld naar Kromwijk 14 D. Hilgers van Jutphaas naar Een- drachtstraat 18 J. H. Hilgers van Jut phaas naar Pannebakkerijen 173 M. Threels van Bodegraven naar Nes 6 W. J. van Dam van Delft naar Havenstraat 89 P. P. Schinkel van Benschop naar Oudeland 5 A. Versteegt van Harmeien naar Geestdorp 34 Mej. G. Jong van Rietveld naar Jnlianastraat 11 A. de Zeeuw van Bodegraven naar Utrechtsche straatweg 32 J. Meijer vn Zaandijk naar Utrechtsche straatweg 66 J. N. Verhoe ven van Amsterdam naar Havenstraat 89 W. Miegies van Papekop naar Nieuw- straat 7 Mej. T. Gerssen van Harmeien naar Breeveld 1 C. van den Akker en A van den Akker van Linschoten naar Kromwijk 14 A. F. Kool van Doesburg r.aar Kruittorenweg 24 C. van der Burg van Arnhem naar Voorstraat 62 Mej. J. Rombout van Oudewater naar Voor straat 7a K. van Baarsel en gezin van Sliedrecht naar Steenkuilen. Vertrokken: P. Noorlander en ge zin naar Vleuten G. Oolderik naar Ede Mej. T. P Steenbeek naar 's-Gravenha- gc. D. W. Spijker en gezin naar Rhenen G. Makkink naar Hillegom N» B. Jochem en gezin naar 's-Gravenhage J. Wiemers naar Leeuwarden Mej. J. A. Budding naar Kamerik C. J. v. d. Pol raar Harmelon J. Bakker naar Utrecht J. F. Kalksma naar Harlingen T. van Houwelingen naar Hoornaar J. G. Rofmann naar Utrecht M. Dexel naar Gouda TT. J. N. M. Krab naar Sittard G. J. Oostdam naar Alphen aan den Rijn A. Peek en gezin naar Harmeien J. A M. Bakker naar Vorden H. Sillevis naar Gorinchem Mej. A. IT. M. Siever- ding naar Nieuwer-Amstel Mej. F. M W Nieburg naar Schiedam Mej. M. I.amboo naar Utrecht P Edelbroek en gezin naar Kamerik Mej. M. Kool naar Velzen Mej. A. F. Ültee naar Purme- rend Mej. P. Sieiwerda naar Voorburg A. B. Rencma naar Lemsterland H. van Zuilen naar Hillegom Mej. A. J. de Bree naar Amersfoort G. A. J. Bie- rens naar Utrecht. UIT DE OIHGEVEMG. OUDEWETERING. 25-Jarlg bestaan IJsclub. Donderdag avond had in hotel van den Bosch alhier de feesteliiko herdenking plaats van het 25-jarig bestaan van do IJsclub „Prins Hendrik der Nederlanden". De avond werd geopend door den eere-voorzitter der ver- eeniging de heer J. F. de Ren met een kort overzicht der geschiedenis van do veieeniging. Spreker bracht hulde aan do mannen, die indertijd het initiatief tot de oprichting hadden genomen, doch die helaas dezen feestavond niet meer mee mochten maken. Het waren de heeren Van Berkel, D. Fokken en C. Zoet. Daarna wenschte spreker aan de vereeniging nog een lang en bloeiend bestaan en aan de leden een gezelligen avond toe. Het bestuur had voot deze gelegenheid geëngageerd de heer Henri Nolles uit den Haag, die de aanwezigen met zijn 4-deelig programma kostelijk heeft vermaakt. Al lereerst kregen we enkele verrassende staaltjes van goochelen te 'zien, daarna een nummer buikspreken, dat o.i. ook deze groote verdienste had, dat het kort was. Vervolgens kretren we handschaduwbeeï- den, welke de lachspieren van de aanwe zigen herhaaldelijk In beweiding brachten. Ten slotte kregen we nog enkele nummers humoristisch goochelen, waarbij allen dik wijls uiterst verbaasd waren over de han digheid van dezen artist. Tusschen al deze toeren door wist de artist de leden gezel lig te vermaken door zijn fijne, uiterst be schaafde, moppen. De heer Do Ren was dan ook zeer zeker de tolk van allen aanwezigen, toen hij den beer Nolles hartelijk dank bracht voor al hetgeen hij dezen avond heeft doen ge nieten. Spreker sloot dan het offieieele gedeelte van den avond en doopte, dat al len zich op het verdere gedeelte van den avond nog best mochten amuseeren. De leden bleven clan nog enkele uren gezellig biieen en keerden allen ten slotte in pret tige stemming huiswaarts. Het Groene Kruis. Vrijdagavond had in hotel van den Vosch de aangekondigde lezing plaats van Dr. Van Rhijn uit Dord recht over het verleenen van eerste hulp bij de meest voorkomende ongevallen ten plattenlando, toegelicht door demorstra- ties. Rii afwezigheid van den voorzitter, de heer P. Roeloffs, die wegens droeve fa milieomstandigheden verhinderd was de zen avond bii te wonen. wer«i de vergade ring geleid door Dr. Van dpr Bid. Deze roept den ipreker en de, in verhouding tot het proot.* aantal leden der vereeniging matig opgekomen leden, een hartelijk wel kom toe. Dx. van Rhijn, die dan het woord ver krijgt, geeft dan een uitvoerige uiteenzet ting over het verleenen van hulp bij ver schillende voorkomende ongevallen. Het zou ons te ver voeren het gesprokene eenigszins, zij het dan ook zeer verkort, weer te geven. Zeker is, dat de nanwezigen juist door de demonstraties veel hebben geleerd en dat zij bij eventueel voorkomen de ongevallen van hun dezen avond opge dane konnis een nuttig gebruik zullen kunnen maken. Dr. Van den Bijl dankte den spreker voor zijn uitvoerige uiteenzettingen en sloot den avond op de gebruikelijke wijze. Geboren: Johannes Nicolaas, z. van J. H. van der Poel en O. M. van der Geest. Petrus Johannes, z. van J. Dobbe en A. Blokker. Overleden: Johannes Klein, 82 j. Maria Gerarda van der Veer 1 j. IKGEZ0NLE3 H3EDEDEELI&G -j"* n.vhollanV>\ (ZWITSERS EHaCOUDË-F. STAA AAN DE SPj- ROELOFARENDSVEEN. Patronaat. Vrijdagavond had alhier een feestavond plaats voor de patronaats jongens met hunne ouders. Aan de uitnoo- diging van het bestuur hadden bijna alle ouders gevolg gegeven, want de zaal was zeker wel met een driehonderd belangstel lenden gevuld. De Directeur van het pa tronaat, de weleerw. heer Th. van der Lugt, opende den avond met een woord van welkom tot de aanwezigen, met genoe gen de groote opkomst der ouders consta- teerend, waarna werd overgegaan tot af werking van het program. Allereerst voer den de jongens op het tooneel enkele vrije en ordeoefeningen uit onder do bekwame leiding van den heer do Jager uit Leiden. Hoewel de oefeningen slechts kort duur den, werd alles uiterst correct uitgevoerd, wat des te meer waardeering verdient, wijl de jongens eèrst sedert enkele maan den lessen in de gymnastiek genieten. De aanwezigen lieten dan ook niet na door luid applaus blijk te geven van hunne te vredenheid. Vervolgens nam kapelaan v. d. Lugt het woord, die het doel en het we zen van het patronaat nog eens duidelijk naar voren bracht, de ouders erop wij zende, dat zij zooveel mogelijk het werk der patronaatscommissie moesten steunen, om zoodoende hunne jongens te maken tot degcliike mannen voor kerk en maatschap pij. Zijneerw. gaf een overzicht van het geen dezen winter in het patronaat voor de jongens is gedaan o.a. op het gebied van herhalingsonderwijs, van gymnastiek, waarvan de aanwezigen zich hadden kun nen overtuigen en van tooneel wat ze nog te zien zonden krijgen. Aan de beurt was de opvoering van het tooneelspel „Voetbal Henkie". Me dunkt dat de ouders wel verrast zullen zijn over wat hun jongens op de planken ge presteerd hebben, 't Was dan ook schitte rend na een zo o beperkten tijd van voor bereiding hoe de jongens het spel vertolk ten. Een hartelijk woord van hulde en dank mag hiev zeker niet ontbreken aan den heer C. Vesseur die dit alles met de jongens heeft tot stand gebracht. Zoowel regie als grimeering waren bij hem, naar gebleken is, in zeer goede handen. Tus schen de bedrijven door werd onder de jongens een verloting gehouden en werden ze ook op chocolademelk getrakteerd. Hiertoe waren de heeren der patronaats commissie in staat gesteld door enkele milde giften van eenige weldoeners. Na het laatste bedrijf van het blijspel nam de zcereerw. hper "Pastoor het wo^d. Zijn eerw. dankte allereerst den oprichter van het patronaat, den weleerw. heer E. Ma thot, die een bericht van verhindering ge zonden had, voor diens moeilijk wei'k, n.l. het tot 8tandkomen van het patronaat. Vervolgens dankte hij kapelaan van der Lugt, de tegenwoordige directeur, voor diens werken met de patronaatsjongens. Natuurlijk werden ook de heeren der pa- tronaatscommissle niet vereetcn die zoo menig uurtie in het belang der jongens op offeren. Dan gaf pastoor nog een lesje aan de jongens naar aanleiding van het opgevoerde tooneelspel en kondigde aan, dat bij den uitgang der zaal twee jongens ieder met een schaal zouden staan om gif ten in te zamelen ter bestrijding der nood zakelijke onkosten. Toen dan ook allen vertrokken waren en de schaal werd gele digd wa3 er een bedrag van f 28.bij elkaar. De avond is dan ook weer een suc ces geweest voor den ijverigen Directeur en de patronaatscommissie. De band tus schen ouders en commissieleden is weer eens versteikt geworden en de ouders zul len dan dbk beter het wei'k der commis sie blij\cn waardeeren. VOORSCHOTEN. Personalia. Dp directeur, de hoer J C Hensing, van do zilverindustrie „Voor schoten'' hoeft als zoodanig ontslag geno men. VRAGEN BUS Vraag: Hoe is het adres van de likwi- datie-commissie van de Hanzebankt Antwoord: Mi» Bolsius. Stationsweg Leiden, is secretaris van de likwidatie- commissie. Vraag: Waar moet ik mij vervoegen, om in het Boerhavefonds te komen? Antwoord: U kunt zich vervoegen bij den heer P. du Croix, Rapenburg 9. Vraag: Op welk blad moet met zich abonneeren ora alle feesten en kermissen te weten te komen? Antwoord: U kunt de Leidsche Al manak raadplegen. Vraag: Ik bon vijf jaar bij i troon in dienst geweest en nu heeft I ontslag gegeven met a.s. Mei. Ik v„ een huis van hem, dat heb ik bij mijl loon, maar nu heeft hij niet het huk zegd en wil ook niet zeggen om we'; den hij mij ontslag gegeven heeft. M nu dat huis verlaten, ja of neen? Antwoord: Ja, U moet ook I verlaten. Vraag: Ik speel reeds enkele j« de N.V. „Beider Belang" te Den Nu was ik altijd van gedachten dat l tien jaren betaald had (dus mijn ol>l volgestort is) ik even zoo goed in d» kingen mee loottemen beweerde nu' niet. Ook was ik van gedachten f 100.voor mijn obligatie betaald bende, weer (wel zonder rente) laat terug zou kunnen krijg» winnen, maar men beweerde mij, di geld geheel verloren was. Wat ii en wat is nu onjuist? Antwoord: Do door u bedoeld» gatjes zijn ons alleen van naam De voorwaarden waarop de Naa Vennootschap is ingericht zijn 011* niet bekend en kunnen wij uwe vrai niet met volslagen zekerheid beau' den. Naar hetgeen ons echter bij in! tie is ter oore gekomen zijn wij genei zeggen dat u geenerlei rechten kunt gelden. Vraag: Hebben er nog trekl plaats van de loterij van loten Palei Volksvlijt te Amsterdam, of zijn waardeloos; als er trekkingen plaat» ben waar is zulks te informeeven, 1 loten uitgeloot zijn of piet? Antwoord: Het is ons onbeh de door u bedoelde trekkingen noe vinden. Wij vermenen van niet. T dit het beste iuformeeren bij een cf ren sigarenwinkel, die zoodanige verkocht heeft. Vraag: Ik ben 3 jaar bij mijn pi (timmerman) en ben onlangs 5 dagei geweest en heb voor deze 5 dage» loon ontvangen, is dat juist? Tk e dat de patroon gedurende eenigen I pet. moest betalen.. Mijn patronn is pen ziekteverzekering. Om echter m keering in aanmerking te komen mw verklaring van den dokter worlen legd, dit was mij niet bekend en I ik eerst na mijn ziektetoen was te' wel te laat om voor uitkeering in m king te komen. Tk meende evenweli met de verzekering niets te maken 1» dat dit alleen was een schadeloos»* voor den patroon. Voor eene vcrH van den dokter als bovenbedoel minstens f 3.worden betaald. W» dat betalen? Antwoord: Gedurende de f dat u ziek geweest zijt, hebt u aar' behouden op uw volle loon. De zid zekering is alleen iets waarmede troon te maken heeft. Is de dokten» ring noodig ten opzichte van de z»- zekering dan moet de patroon de» len. Vraag: Mijn vraag is aangaand» meer van Warmond, dat onder de g te Leiden ressorteert en meerspe^ water dat. nu bereden wordt. Heeft club van Warmond het recht I' d, h'] voor de wedstrijden geheel af te zonder rondom do Poel een doorrij'1 den, en of de eigenaars van het Tm het recht hebben om cr tc.es» cnunifll to geven, of dat voldoende is? Antwoord: Nu het reeds gf tijd dooit beeft de vraag veel v'3 practisch belang verloren. Overigen*' vraag moeilijk ta beantwoorden. P° woordinjf zal geheel afhangen vraag op welke wijze de ijscltib w* gekomen is met don eigenaar. Hm eigenaar het gebruik geheel afgests» do ijsclub dan zal de ijsclub dit f' kunnen aanwenden gelijk zij wil. Vraag: Een dienstbode is bij 0 dienst vanaf October 1923. gebouw weck en ontvangt per week hasr 's nachts is .zij thuis. Nu is zij tw ziek geweest, hoe lane moet ik uitbetalen, zij is verzekerd. Antwoord Het is moeilijk tr* hoelang 11 het loon moet uitbetalen, zegt: „gedurende betrekkelijk kor'*" Wat, betrekkelijk korten tijd is rechter te beoordeelen. In het ofln®® geval zouden wij zeggen 3 wekefy meisje verzekerd is kan het loon derd worden met het bedrag dal de verzekering krijgt.

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 4