Twaede Blad Donderdag 4 Februari 1926 BIMNENLAND Het zilveren huwelijksfeest van het Kon. Echtpaar. Huldeblijk van de officieren der landmacht. De officieren der Nederlandsche land macht, de reserve-officieren daaronder be grepen, zullen aan H. M. de Koningin en 2. K. H- den Prins der Nederlanden bij gelegenheid van hun zilveren huwelijks feest een huldeblijk aanbieden in den vorm iVan een schilderij van de hand van den hekendenkunstschilder, den heer Hoynck van Papendrecht. Dit schilderij zal op 11 en 12 Februari as, in het hoofdkwartier van het veldle ger. Fluweelen Burgwal 12, 's-Gravenhage, voor de deelnemers met hun dames te be zichtigen zijn (telkenmale van 10—12 uur vni. en van 24 uur n.m.). Radio-installatie in ziekenhuizen. Er heeft zich een comité gevormd, dat beoogt, alle ziekeninrichtingen der hoofd stad, zonder onderscheid van godsdiensti ge gezindte, een volledige radio-installatie aan te bieden. Ter bereiking van dit doel zal een bedrag van ongeveer 25000 noo- 'dig zijn- Het uitvoerende comité bestaat uit de heeren mr. O. W. Stibbe, deken van de or de van advocaten, voorzitter; W. Pannen borg, directeur der Deutsche Bank, pen ningmeester, en Maurits Stibbe, secretaris. Een onbekende gever beeft aan de iwee R.-K. Ziekenhuizen te Haarlem, bet ziekenhuis St.-Joannes de Deo en de Ma- riastichting, een geheel complete radio-in stallatie geschonken met loudspeakers in alle kamers en zalen, opdat alle patiënten en inwonenden van de radio zullen kunnen profiteeren. In de kamers en zalen, waar ernstige patiënten gehuisvest zijn, zullen de loud speakers vervangen worden door koptele foons. In het St.-Elizabeth-gesticht te Lei den zijn twee patiënten in het particu lier bezit van een radio-installatie, waar van ook vele andere patiënten profiteeren. De Carnavalsviering te Maastricht. In de raadsvergadering van Maastricht Ferklaarde de burgemeester naar aanlei ding van de missive van Ged. Staten over het carnaval, dat het nu te laat was om nog maatregelen te nemen, temeer omdat hier geon openbare viering door middel fan optochten plaats heeft. Wel zal hij foorsteilen aan vtreenrgiLgen cd houders Fan eetzalen enz. om een klein surplus op te leggen op de entrée ten bate der walcrs- toodslachtoffers. Subsidieering van handelsonderwijs. Ged, Staten van Zuid-Holland wensclien, zooals bekend, dat de Kamers van Koop handel aan de inrichtingen van handels onderwijs subsidie zullen verleenen. De Kamer van Koophandel voor Rotter dam verzet zich daartegen om principieele en om practiscbe bezwaren. Het komt niet aangewaaid. De pas overleden groote geleerde, kar- linaal Mercier, sprak op een vergadering 'der Dekens van zijn Diocees, 12 Jan. 1909: Jk moet bekennen, dat ik tot nu toe, mijn aandacht maar weinig gevestigd had op de matschappelijke kwaal, die men alcoho- h;m6 noemt en op de pogingen, die men lanwendt om die kwaal tegen te werken. Onlangs echter werd ik genoodzaakt wat pader kennis te maken met de verwoestin- £«1, welke het drankmisbruik aanricht in de huisgezinnen en in de maatschappij, en ik stond er verschrikt van." Soms hoort men beweren, dat-het alco holisme al heel gemakkelijk te kennen is, fa dat men wel weet, dat het zoo erg Biet is. Dit woord van een geleerde als Kardi- FEUILLETON. „PROPERITEIT" Jawel, maar als ze nou persé niet wil I Och wat, daar zijn van die menschen jn de wereld, die van zichzelf gered moe- Jon worden. Zoo ben jij 'n mannelijk en zoo zi] n vrouwelijk specimen, 'n Mensch, the niet trouwen wil, is feitelijk 'n geeeto- hjke aberratie. Ik vind dat nou not 'n ver- 'chijnael als de mensch, die nooit water t. ^nz Lieve Heer heeft dat overvloc- '8 gegeven en er zijn menschen, die nooit h druppel drinken, alleen bier of koffie of J1 ter. Er zijn ook menschen, die nooit te oet, ergens^ heengaan, met andere woor- •nn I. ^'r k®enen T1'e^ meer gebruiken ff <*oe*' waarv°0§> ze gegeven zijn, !e h °m te *°°P®n: a^8 ze 'n brief op us om 't hoekje moeten brengen, ne- ze d'r fiets of d'r motor, u Kwartier later bleek het, dat z'n zwa- al dat filosofisch gekwebbel noodig ora z'n leugen goed te praten, want [e,i-!e tegenover Lien stond, zag-ie da- r T' u Ze z,c^ haar „zichtzending" zeer «ht ^Wl,3t ^3- Ze kreeg 'n kleur tot lie'^ °°ren, en dat krijgt 'n meisje Ca'nneL a^sc^llwe''i'c®n hekel heeft aan 'aaronf4* beelemaal geen reden op, h Ze ^'r kroor en d'r schoonzuster 7,. ezoeIcen? en d'r ouwe moeder aan "cn ,van 'n vriendin toevertrouwde. "mm bekeek Gunst haar nu met naai Mercier zegt wel anders. Kennis van het alcoholisme moet verworven worden, het komt niet aangewaaid. Gemengde Berichten Tragisch. De heer J. J., een zeer bekend Breda- naar, was Woensdag bij zijn dochter op bezoek. Hij werd daar dood gevonden, ter wijl twee kleinkinderen op zijn knieën za ten. Doodelijk ongeluk. Te Venlo bad gisterenmorgen een droe vig ongeluk plaats. Terwijl de 28-jarigo J. B., ambtenaar bij de electrische centrale en belast met de bediening van do electri sche hijschkraan, bezig was aan de her stelling van den mechanischen laadbak, welke niet te .best functioneerde, werd hij door den zwengel van het mechanisme ge grepen en over de leuning der brug naar benoden geworpen. Met verpletterden schedel werd de ongelukkige naar het R. K. gasthuis overgebracht, alwaar de ge- r.eesheeren slechts den dood konden con- stateeren. Overreden en gedood. In de Folkingestraat to Groningen is gisternamiddag het 5-jarig dochtertje van J. de Lange uit de Kïuithuisgang door een voermanswagen overreden en op slag ge dood. Den voerman treft geen schuld. Droevig ongeluk. Terwijl hij gisteren aan het groenten- spoelen was is de tuindersknecht J. Th. H. te 's-Gmvenhage aan de Laan van Eik en Duinen, blijkbaar voorover in bet water gevallen, waarbij bij grootendeels in de modder verdween en gestikt is. Pogingen van even na het ongeluk ter plaatse geko men arbeiders, om de levensgeesten van het slachtoffer, die een weduwe met elf kinderen nalaat, weer op te wekken, bleven zonder resultaat. Ernstig mijnongeval. Op de Staatsmijn „Emma" te Hoens- broek werd Dinsdagvoormiddag de S4-jari- ge mijnwerker H. Janssen, woonachtig te Roermond, door afvallend gesteente ge troffen. De getroffene welke gehuwd is, bekwam ernstige inwendige kneuzingen en werd naar het ziekenhuis te Heerlen over gebracht. „Limb. Koerier'' De onbewaakte overwegen. Dinsdagavond is de voerman H. J. Noordman uit Zwolle, die met twee achter elkaar gekoppelde wagens, waarvoor twee paarden, het kruispunt van de spoorlijn ZwolleMeppel en tie straatweg Zwolle Almelo overstak, door den laatsten trein uit Goevorden, die om 8 uur 85 te Zwolle aankomt, overreden. Daar er een zware mist liing keek Noordman goed uit, maar geen gevaar ziende reed hij door. Plotse ling zag hij het licht van een naderenden trein, dio direct daarop de beide wagens overreed. De paarden schrokken en trok ken den voorman aan de teugels van den wagen. Door den val op de stoenen cn hel meesleuren over den weg, werd hij aan het hoofd gewond. De trein stopte onmiddellijk, de wagens bleken totaal vernield to zijn. Noordman weigerde echter het aanbod met den trein vervoerd te worden cn zijn paar den in den steek te laten. Hij werd ter plaafse verbonden. Dinsdagmiddag geraakte do chauf feur H., van den Noord-Brabantschen Ghristelijken Boerenbond, die met oen vrachtauto een koe vervoerde, bij den onbe- waakten overweg in den kunstweg Leur Beek, op de spoorwoglijn BredaRoosen daal, met den auto onder een voorbijrijdon- den sneltrein. De auto werd door de loco motief gegrepen en geheel verbrijzeld. De koe werd zoodanig gewond, dat zij ter plaatse moest worden afgemaakt. De chauf feur kwam er met enkele wonden af. Van het gebeurde is proces verbaal opge maakt. Een complot van autodieven. Drie personen gearresteerd. Uit Amsterdam wordt ons gemeld: De politie op het bureau Leidscheplein is er in geslaagd een drietal personen to arresteeren, dat het in- den laatsten tijd nogal gemunt had op de langs den weg onbeheerd staande auto's. heel andere oogen als die waarmee hij haar de vorige maal bezag. Zo was mooi 'n aspirant-aanstaande-tweede vrouw en de monstering viel in haar voordeel uit. Waarachtig, Roos had nog niet zoo'n slech ten kijk, op de menschen. Lien had nauwe lijks d'r hoed en d'r mantel af en d'r kop koffie uitgedronken, of ze deed 'n kittig fantasie-schortje voor en ze begon Roos mee te helpen met het dekken van de tafel. En Roos stompte haar broer aanf Zie je dat? A1b je die krijgt, heb je 't groote lot uit de loterij I HOOFDSTUK IV. Witte Broodsweken. Waar ia m'n huissleutel? kwam Guust op 'n morgon verschrikt vragen. Heeft nie mand van jullie dien gezien? Tk ben 'm lcwijt. Roos, noch Lientje, noch Jan wisten iets van den huissleutel af, maar ze deden ook geen moeite, dien te zoeken. Wel koek Rooa d'r schoonzuster veelbeteekenend aan, maar dat zag Guu3t niet en hij begon overal rond te zoeken, onder 't buffet, den divan, de kast, tot zelfs onder de keuken kachel. Wat wou je met dien sleutel? vroeg Roos. Zeg es, 't huis zal aardig muf ruiken. Daar moet toch es gelucht worden. Ik denk dat m'n boekenkast wel dik onder 't stof zal zitten. Zoele nog maar es goed, zei Roos cn als j'm gevonden hebt, zal ik- er onze werk vrouw eens heen sturen. Toen ze dit zei, kon Lien d'r lachen De drie jongelui, waarvan een in mili tairen dienst was en in Haarlem was ge detacheerd, hadden met elkaar afgespro ken, dat de twee in Amsterdam woonach tige vrienden te gelegener tijd een auto „op den kop zouden tikken." De jongens waren kantoorbedienden van beroep, maar sinds geruimen tijd werkloos. Desniettemin maakten zij grooto Verteringen; zij bezochten vaak danseur- sussen en geraakten dan ook in geldver legenheid.«Zoo hadden zij hoop met hunne nieuwe bezigheid het geld te vinden, dat zij dagelijks voor hun vermaak behoefden. De" vorige week, op Dinsdag 26 Januari, wisten zij een slag te slaan, die echter noodlottig is geworden. De twee Amster dammers liepen in de Jan Luykenstraat en zagen daar 't was omstreeks 8 uur in den avond een vier-persoons „Aga"- aulo onbeheerd staan. De contactsleutel was aanwezig en zoo was het voor de auto dieven al heel eenvoudig, om de motor aan te zetten en met hun tweeën in do gestolen auto er van door te gaan. De jongens, die ieder nog geen twintig jaar oud zijn, reden in een ferme vaart door naar Haarlem, waar zij den buit aan hun. militairen vriend, die juist 20 jaar oud is, overgaven. In Haarlem hebben zij de auto achtergelaten en intusschen met den milicien afgesproken, dat deze er voor had lo zorgen, dat de auto ten minste 500 zou opbrengen. De opbrengst zouden do drie autodieven gelijkelijk onder elkaar verdoelen. De milicien slaagde er in door middel van een lusscbenpersoon, die niet wist met een gestolen auto te doen te heb ben, de Duitsche „Agk" aan een handelaar te IJmuiden te verkooprni voor 650. Na ontvangst van dit bedrag heeft de milicien Zaterdag zijn vrienden te Amsterdam op gezocht, waar men onderling den buit verdeelde. Het drietal werd echter Zon dagmorgen ongerust, toen het in het och tendblad van een der Amsterdamsche cou ranten de advertentie las, waarin de eige naar van de „Aga"-auto mededeelde, een belooning van 100 uit te loven voor hem, die hem weer in het bezit van zijn auto wist te doen stellen. Toen de drie jongens dit lazen hebben ze het grootste deel van de opbrengst der auto slechts een klein bedrag van de f 650 was door hen ver teerd weer bij elkaar gelegd om even tueel den eigenaar ten deele schadeloos te kunnen stellen. Reeds op denzelfden Zon dag liep een der drie jongens in den val en werd deze door de politie gearresteerd. De jongen, die aanvankelijk niet de volle waarheid wilde zeggen en het later deed voorkomen alsof hij het feit alleen op zijn geweten had, moest ten slotte wel toege ven, dat er nog een tweede persoon in het complot betrokken was. Van den Haar- lemschen milicien sprak hij wijselijk nieU Gisteren werd nu de tweede persoon aan gehouden, terwijl vandaag reeds de mili cien, de derde in het complot, in Haarlem werd gearresteerd: Alle drie verdachten werden aan een langdurig verhoor on derworpen, waarbij zij bekenden de bier- voren gereleveerde feiten gepleegd te heb ben. Onderzocht zal nu -worden of het drietal zich nóg aan andere autodiefstal len, welke in de laatste maanden zijn voorgekomen, schuldig zijn. De auto is in tusschen bij den handelaar in IJmuiden, dio niet wist een gestolen wagen gekocht te hebben, weer teruggekocht en aan den eigenaar teruggegeven. Het geld, dat op de jongens is bevonden, zal aan de verzo- keringmaatscbappij, die de schade bad te dragen, worden uitgekeerd. Inbraak in een goudsmidswinkel te Amsterdam. Gisterennacht kwam de horlogemaker on goudsmid Walewijn op het politiebu reau Warmoesstraat te Amsterdam aan gifte doen van opensluiting van zijn win kel in de Binnen Bantammerstraat 24. De familie was van halfnegen tot twaalf uur niet thuis geweest en in dio periode moet% iemand door de winkeldeur met een val- schen sleutel te openen, zich toegang heb ben verschaft. Een groote voorraad wordt vermist. Vol gens de recherchelijst van de politie zijn ontvreemd 100 gouden trouw- en fantasie- ringen, 20 gouden zegelringen, 14 gouden heerenhorloges, 12 gouden damesarmhand- horloges, 8 gouden heerenhorlogekettingen 4 gouden strikspelden, 4 gouden heeren armbandhorloges, 4 flacons met gouden moeilijk meer bedwingen. Waarom lachen jullie eigenlijk? vToeg-ie. Omdat 'n man-alleen toch eigenlijk 'n zielige stumper, is, zei Lientje. En 'n vrouw-alleen? O, die weet zich duizendmaal makke lijker door 't leven heen te slaan. Maar ik zal wel es goed zoeken, ik vind gauw iets terug. Don anderen avond kwam Liett met den huissleutel aandragen. Hier, kan ik goed zoeken of niet? Jij bent de beste, hoor. Op één na, lachte ze vragend. Nee, nee, de allerbeste. Ja, ja als je mij niet had, had je nog geen huissleutel. En ik zou nog iets missen, zei-ie, zoo dat Lien verlegen de kamer uitliep, omdat ze in die woorden 'n verdekt polsen zag naar haar genogenlieid voor hem. Den anderen middag ging-ie naar z'n oud huis, en, toen-ie daar binnen kwam, woei de lucht van was en boenscl en zeep hem tegen. Wat had-ie nou aan de pet? Waren ze hier binnen geweest? Ju, dat kon niet anders. De gangklok tikte, de ko peren gewichten glommen als goud, net als do breeje platte koperen traproeden. Do groote vierkante gangtegels, die vroeger vuil-grijs zagen, blonken je nou tegen. Hij gleed er bijna op uit. Ze schenen met 'n soort zwarte was geboend te zijn en leken nu wel van zwart marmer. De walm van de petrolic-lamp tegen 't gang-plafond was weg, de muren zagen er als nieuwgeverfd uit. En toen-ie de huiskamer binnen kwam, sloeg-ie de handen in elkaar. Hier was 'n reuzen schoonmaak geko- stop en 12 of 13 horloges van verschillend model. „Tel." Een geraamte gevonden. Te Wessem werd gisteren bij de verbou wing van een huis het geraamte van een mensch gevonden. Een vondst. Te Udeu is een zilveren munt gevonden, iets grooter dan een gulden. De voorzijde vertoont het beeld van oen man in rijk ver sierd harnas, omschrift Franc. Fil. Fer. D Fli, Princ Mess (volgende 2 letters onlees baar) ani; de keerzijde een dobbelen ade laar met ovaal borstschild, door een verti- kalen streep in tweeën gedeeld, waarin links een staande leeuw, rechts drie schui ne balken. Boven de adelaarskoppen een kroon. Inschrift: Non nobis. Dne. nom. tuo. da. glori. (G. 21). DE OVERSTROOMINSRAMP. HET WATER STIJGT WEER. De weg van Nijmegen naar Leur, welke de vorige week nog maar voor een klein deel onder water stond, was Dinsdag, naar de „Tel." meldt, weer in die mate over stroomd, dat men er per auto of rijwiel niet over kon. Ook op menige andere plaats is die weg weer geheol overstroomd. Verschillende boeren, die weer naar hun woningen terug waren gegaan, moesten met bootjes hun levensmiddelon aanvoeren. Ook bij den weg naar Alverna (Wijchen), is het water weer heel wat opgekomen. Er wordt met man en macht gewerkt aan ophooging van den Ruffelschen dijk, om te voorkomen, dat deze opnieuw zou overloopeiL Het water van de Maas is sinds gister nacht to Rermond wederom sterk stijgende. Indien de was in dezelfe mate als thans aanhoudt, is de vrees te luchten, dat de ri vier binnen eenige dagen weder buiten haar oevers zal treden. Het officieele waterbericht, uitgogevon door den Rijkswaterstaat, meldde gister- mnrgeo voor Maastricht in de laatste 24 uur 67 c.M. was. Ook de Roer is wassende. Inzameling R.-K. Huisvestfngs-Comlté. De zevende verantwoording van het R- K. Huisvestings-Comitó te 's-Bosch meldt een totaal van 409.285.07. Inzameling Alg. Watersnood-Comité. Het totaal bedarg der bij de algemeene vereonigde commissie ter leniging van rampen door watersnood in Nederland in gekomen gelden bedraagt thans 1 593.755.87 Inzameling Prov. Watersnood-Comité Noord-Brabant. Bij het prov. watersnoodcomité in Noord Brabant is uit verschillende gemeenten ruim 30.000 ontvangen. Verschillende berichten. Do nog in openbare gebouwen te Tiel vertoevondo vluchtelingen zijn gisteren naar Tilburg overgebracht. Do woonwa gens, die te Leeuwen en Druten hun domi cilie hadden en bij het dreigend gevaar aan de overzijde naar bier werden ge transporteerd, worden naar Maas en Waal overgezet. Van het Maas en Waalscbo vee zijn in 9 stallen nog 83 stuks. Do militaire keukenwagens, die tijdelijk te Tiel dienst deden, zullen weder gebracht worden ter plaatse, waar ze behooren. Uit Wycben: Hafert, onder Nijmegen, bleef vrij van overstrooming, doordat op den weg Alver na een dam werd aangebracht. Hiertoe zou last hebben gegeven de te Haterst wo nende poldermeester; een veertig man voerden het werk uit Nu lie dam moet worden verwijderd en de weg voor bet vorkoer in orde gebracht is het gemeente bestuur van Wychen ongenegen de kosten ervan te betalen; de gemeenteraad heeft besloten den poldermeester aan te schrij ven dat hij er voor heeft te zorgen, dat het herstellingswerk wordt verricht. In den Oovpolder is het kwelwater toe nemend waardoor nog gedeelten van den polder onder water zijn. Het gat in den polderdijk bij Erlocom is gedicht. Te Leeuwen zijn 47 huizen totaal Ver woest, 57 zwaar beschadigd en een zeer groot aantal licht beschadigd. Voor groote bedragen hooi, veevoeder, aardappelen, men. Z'n mahonie-schrijfburcau zag er nieuw uit, de glans lag op de lijsten van de muurportretten. Hij trok 'n lado open. Al do vorken en lepels lagen gepoetst in 'n van kastranden voorzionen bak. Do gordij nen voor de glazen zagen hagelwit mensch hij herkende z'n huiskamer niet meer. De vlekken schenen uit 't pluchen ta felkleed gewasschen en er stonden bloemo tjes op tafel. En daarnaast 't portret van Jet. Nou wist-ie meteen warom z'n huissleu tel zoo lang zoek geweest was. Hier was stikem Lien aan 't werk geweest, 't Was gewoonweg 'n ander huis geworden. Zie me (lie hangkast! Vroeger leek dat 'n uitdra- gershok. En do trappen: ook al geboend. Tegen do balkmuur, juist op de plek, waar vroeger 'n paar losse kalk-schilfers hingen, zag-ie nu 'n batik-dook en op de leuning boven aan de trap stond 'n pot met vuur- rooio hanggeraniums. Op do slaapkamer hingen schoongewasschen gordijnen met blauwzijden-lint-embrassen; in do kleer kast al z'n cosluuma op kapstokjes en z'n pantalons netjes plat in de plooi. Z'n man chetten en boorden alle bij mekaar in een grooto kartonnen doos op de plank naast 't bed. Do wekker tikte en er stond ook hier 'n vaasje met bloemetjes. 'n Vreemd gevoel overmeesterde hem hier plotseling: hij had wel kunnen lachen cn huilen tegelijk. Hij klom naar den zol der. Ook hier waren ze duchtig aan 't schoonmaken geweest. De vloer was ge schrobd. Geen stukje kalk lag er meer. Do sportwagen, het tuln-ameublement, de mangel, alles stond er netjes toegedekt met 'n paar ouwe lakens. Zooals nu had 't hier nog nooit geroken. Hier schenen de UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Vrijdag 5 Februari. Hilversum 1050 M. 12.cn 7.30. Politieber. 7.45 en 10.Persberichten. 8.10R.40. Concert' door bet H.D.O.-or- kest, O.I.V. Fr. Lupgens. G. Brettaniv voor drachtkunstenaar. Jan Ode, piano-compo nist. 3.45. „De zelfzuchtige reus", van O. Wil de, voordracht. 8.40. Rede van Mr. W. P. F. van Deven ter, dir. der A.N.V.V„ onderwerp: De be- teekenis van hot vreemdelingenverkeer. 0.20. Fantasie Paljas, Leoncavallo. 0.40. „Zondkros", voordracht van Pau- wels. 10.10. Lied ohne Worle, Mendelssohn. Daventry 1000 M. 10.50. Tijdsein, weerbor. 11.20. Concert door hot radiokwart et ot» solisten (contra alt, tenor, collo). 1.202.20. Tijdsein, muziek. 4.05. Concort door de People's society. 5.05. Concert, door de London Chamber Wind plavers (klarinet, hoorn, bas. piano). 5.85. Kinderuurtje. 0.20. Dansmuziek. 7.13. Uittreksel u. d. radiobladen. 7.20. Tijdsein Big Ren, weorbor., nieuws. 7.45. Duitaclm cn Vlanmschc muziek voor piano. 8.Lezing: The principal races of man kind. B.20. Concert door het kwartet. 8.35. „The ouest of Elizabeth", ra lioloi»- neel van R. Berkeley. 9.05. Drie kwartier humor. Zang met mu ziek. 9.50. Her-uitzeniling van een omroepsla- tion op het vasteland. 10.20. Tijdsein, woerber., nieuw.-. Lezing f Physical fitness in relation to flying and general bodily endurance. 10.50—12.20. Dansmuziek v. h. Cnrlton- hotel. 12.201.50. Dansmuziek van de Ciro club dannband. „R a d i o-P a r i s" 1750 M. 12.50. Concert Lncien Paris (pi n v' 1, cello). 2.05. Nieuws. 5.05. Orkest concert. 8.50—10.20. Orkest concert. Königswusterhauscn l*;ct> M. 7.50 -9.20. Concert door orkoat. K. Bach, sopraan. E. Burg, declamaties. II. v. Fran cois, bariton. Daarna nieuws. 9.5011.20. Dansmuziek door <•"*- band. Brussel 202 M. 8.20. Orkestconcert. 8.60. Sporteauserie. 9.05. Oramofoonmuziek. 9.30. Dansmuziek. 10.20. Nieuws. Munster 410 M. 12.35- 1.50. Lichte muziek «lom 3.35—5.20. Concert uit Keulen. 0.20—0.50. Sportlczing. 7.20. Engelscho les. 8.05. Concert „Op vei/.ook". vlas en tabak la bedorven. Het vorlie.-. aan vee en pluimgedierte is nog niet vastge steld. Volgens opgaven van den burgemeester van Dreumei wordt alleen voor deze ge meente do overslroorningsschad geraamd op één millioon gulden. Te Katwijk (gem. Linde) i:- circ II.A* vruchtbaar bouwland onder zand bedol ven, onder do gemeente Cuyck ruim 4 H.A. Ook te Oeffelt blijken ccnigo H A. door zand voor verdere cultuur ongeschikt lo sijn geworden. De kosten van onlzan- ding blijken grootendeels hooger te zijn dan de waarde van den grond, zoodat zon der steun van regeeringswego niet tot we der in cultuur brongen kan worden over gegaan. Met gat in den grintweg bij de „Laclo" onder Cuyck is thans zoover hersteld, dat het verkeer van auto's cn andere voor tuigen weer kan doorgaan. De kweekerij van de firma Fhh. n Zn. is reeds grootendeels van zand onldaan. kabouters aan den gang geweest tc zijn, cn die kabouters heetten Lientje. Lang bleof-ie hier niet. ITij voelde zich gedrongen regelrecht naar z'n zuster to loopon, om ze to bedanken. Toen-io er do huiskamer binnen kwam, zag-io dadelijk, dat Roos en Lien z'n ge zicht bestudeerden. Hij zweeg cn zij scho ten allo twee in 'n hartelijken lach. Bon jij eventjes blij, dal jo je huis sleutel 'n poosjo gemist hebt, lachte Roos. Tk lYioet. zeggen, 't is kranig hoor! Allemaal Lientje d'r werk, beval Roos aan. Vinden jullie dal nou zoo'n won.ler? vroeg do aspirant-echtgenootozoo ziet hot er bij ons altijd uit, ik woot niet beter of 't hoort zoo. Tk heb 't hoelo huis na tuurlijk nog niet schoongemaakt zooals 't moot. In één keer krijg je dat nooit beele maal naar jo zin, want ronduit gezegd, 't was bar onderkomen, maar als ik 't nog es 'n paar keer onderhanden genomen heb, ziet hot er zeker zoo proper uit als bij jou, Roos. Do huidioud coup d'état had liet ge- wenschto gevolg. Gustaaf Bartjes, dc we duwnaar met drie kinderen, vroeg Lientje Ravcstcyn ten huwelijk. Lientje, die niet anders verwacht had, hield echter nog 'n slag om den arm. 't Ecnigo, wat me weerhoudt, is do gedachte: waar zal moeder blijven, als ik trouw t Da's doodeenvoudig, zei Jan, die kan bij ons komen. 'n Paar dagen later werden do twee visi tekaartjes in één enveloppe, naar al do vrienden en kennissen verzonden. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 5