PIANO'S L.H. BRIJNEN, Gasverstikking De 52-jarige ongehuwde en alleen wo- nendo vrouw A. H., wonende aan den Vloeddijk te Kampen, is door de politie dood in haar woning gevonden ten ge volge van gasverstikking, Een gaskraantje in de keuken stond open. Aanranding Het „Vad." meldt, dat in Den Haag iemand schijnt rond te loopen, die er op uit is vrouwen en meisjes te verwonden. Gistermiddag heeft do man weer een slachtoffer gemaakt in de Gasuarisstraat. Een winkelmeisje van 17 jaar uit een dor «aken, welke in die straat gevestigd zijn, ging van het eeno pand der firma naar het andore, dat aan de overzijde van do straat staat. Toen zij de gang van dat pand binnenging, voelde zij opeens een scherpe pijn in het been en toen zij om keek zag zij een man de vlucht nemen. Deze bleek haar met een soherp voorwerp, waarschijnlijk een mes, een snede van 15 c.M. lengte en 5 c.M. diepte in de kuit to hebben toegebracht. Op haar hulpge roep schoten voorbijgangers toe. De ge neeskundigen dienst werd gewaarschuwd, ©venals de politie. Het schijnt dat er reeds meer gevallen [?an dezen aard bekend zijn. De Afrikaansche studenten Hot gezelschap Afrikaansche studenten, waaronder zich, gelijk gemeld, een geval van gewijzigde pokken heeft voorgedaan, heeft gisteren nog niet, zooals aanvanke lijk in do bedoeling lag, Den Haag ver laten. Van het voornemen, om groepsge wijs van Den Haag uit naar een der plaat sen naar het buitenland te gaan, om zich dan later voor de terugreis naar Afrika in Engeland weer te vereenigen, is afge zien. Het gezelschap zal, naar wordt verno men, heden naar Engeland afreizen. De student, hij wien het ziektegeval zich heeft voorgedaan, en die niet was inge ënt, wordt nog verpleegd in een barak van het gemeente-ziekenhuis. G. G. D. heeft voor alle veiligheid twee jongelui, die meer speciaal met den lijder omgingen en met hem kamerconlact heb ben gehad, in quarantaine gesteld in de observatie-inrichting van genoemden dienst, aan de Koningstraat. Vreemde ziekte In de gemeente Winsum is een vreemd ziekteverschijnsel geconstateerd. Twee kin deren die gezond en wel naar bed gingen, werden den volgenden morgen geheel ver lamd gevonden. De „N. P. Gron. Crt." meldt nu dat deze ziekte zich ook in de stad Groningen voordoet. En wel niet al leen onder de kleine kinderen, maar ook onder de meer ouderen. Enkele gevallen worden reeds in het ziekenhuis behandeld. Do doctoren weten de oorzaak van de plot selinge verlammingsverschijnselen nog niet. 't Schijnt dezelfde ziekte te zijn, die voorheen te Weenen is geconstateerd. Auto in brand Toon gistermiddag half twee de heer L. J. S. uit Amsterdam met zijn auto op den Hilversumschen straatweg bij de Hooge Vuursche reed, ontdekte hij dat zijn wagen in brand stond. Direct werd aan de politie te Baarn getelefoneerd, waarop spoedig de commissaris van po litie en eenige 'agenten ter blussching ar riveerden. Het blusschingswerk, dat tot 4 uur duurde en werd bijgewoond door den burgemeester van Baarn, had in zooverre succes, dat ontploffingen werden voorko men. De wagen brandde geheel uit. Geen persoonlijke ongelukken. De ruine van den auto werd naar een boerderij bij den Oranjeboom te Baarn gesleept. Brand in den Haagschen Dierentuin Gisteravond, na een gala-voorstelling in bet gebouw van den Dierentuin, werd om streeks half één aldaar brandlucht waar genomen in de rotonde en de groote zalen, Deze lucht, vergezeld van rookkolommen, verspreidde zich weldra door het geheele gebouw. Bij het eerste onderzoek door het perso neel van den Dierentuin werd in de kel ders onder de rotondo een brandhaard ontdekt. Er ontwikkelde zich geweldig veel rook, zoodat aan blusschen met eigen middelen niet te denken viel. De menschen moesten voor den rook wijken. Inmiddels had het publiek zich rustig buiten het ge bouw verspreid en was de brandweer ge alarmeerd, die spoedig met twee motor epuiten ter plaatse verscheen. Te kwart over één waren de brandweer- lieden in de kelders, waar de brand woed de, afgedaald, en schenen zij het vuur reeds meester te zijn. Hoewel de gevolgen toen nog niet met zekerheid te overzien waren, liet de toestand zich niet ernstig aanzien. Een bankbediende bestolen? Op den berg nabij Amersfoort is gister avond de bankbediende G. v. E., werk zaam bij het bankierskanloor de Jurg in bewusteloozen toestand aangetroffen. Weer tot bewustzijn gekomen, verklaarde de man van zijn fiets te zijn gevallen en roods geruirnen tijd bewusteloos gelegen te hebben. In den tusschentijd was hij be stolen. Hoeveel er gestolen is, is heden nog niet bekend. Inbraak te Rctierdam. Gisterennacht hebben inbrekers zich toe gang verschaft tot het kantoor van de N.V. Textielindustrie aan de Aelhrechfckado te Rotterdam. De inbrekers waren bezig de brandkast open te boren, maar onder het boren hebben ze den sleutel gevonden, waarmee toen de brandkast is geopend. Vermist worden: vier loten Paleis v. Volks vlijt, een aandeel Scheepvaarlonderncming Oranje Nassau'', drie liypotheekbewijzon elk van 1000 ruim 100, wat vreemde munt en een gouden ketting. Diefstal Te Hoogeloon ontdekte de smid van G. dat een bedrag van f 580, dat hij onder een bedstede had geborgen, was verdwe nen. Van den dader is niets bekend. Nieuwe oplichterstruc De Commissaris van Politie te Hilver sum waarschuwt tegen de practijken van een als boer gekleed persoon, zich noe mende De Vrien, pl.m. 35 jaar, die naar aanleiding van geplaatste advertentiën, zijn zuster als dienstbode aanbiedt, waar na hij reisgeld voor haar vraagt en daar na niets meer van zich laat hooren. Signalement: lengte 1.65 M., kort hoofd haar, zonder baard of knevel. Kleeding: bronskleurige, groenachtige overjas, zwar te lakensche broek, beigejdeurige jockey pet. Internationaal oplichter gearresteerd. Uit Rotterdam wordt gemeld: Eenigen rijd geleden is in de bladen gewaarschuwd tegen een Duitsch sprekend heer, die af kwam op advertenties, waarin gemeubileer de kamers te huur werden aangeboden. Hij wist deze kamers dan met schoon klinken de verhalen te huren en trachtte dan geld los te krijgen, z.g.n. om zijn koffers, die l>ij de douane stonden, vtü te maken. Met dit geld verdween hij dan, om nooit meer boven water te komen. Daar hij zelden lan ger dan twee dagen in dezelfde plaats bleef, was het zeer moeilijk dezen man to grijpen. Nu heeft hij echter de onvoorzich tigheid gehad vrij spoedig in Rotterdam te rug to komen. Het is de politie thans gelukt hem in handen te krijgen. Het bleek, dat men te doen had met een internationalen oplichter, afkomstig uit Stuttgart. Deze man opereerde langen tijd in Berlijn, Kopenhagen, Madrid, Barcelo na en Genève, waar hij in dure hotels ver blijf hield en steeds bij pensionhoudsters dezelfde truc uithaalde. Gisteren wilde hij bij een pensionhoudster aan den Diergaar desingel een kamer huren. Hij wilde de zelfde truc uithalen, doch zij herinnerde zich de waarschuwingen, weigerde hem het geld te geven en wees hem ten slotte aan een agent aan, hetgeen tot zijn arres tatie leidde. Een tegenvaller. De schoonmaker P. te Purmerend had cp zolder een spaarpot met ongeveer 1200. Toen hij zijn schat wilde inspectee- ren was het kistje ledig en het geld ver dwenen. De politie stelt een onderzoek in. Tegen cumulatie van functies Een dame te Gouda had drie weken ge leden een werkster aangenomen, onze par- tijgenoote Maria Plak, vertelt „Het Volk", en deze schriftelijk verzocht dezer dagen haar werkzaamheden aan te vangen. Daar las mevrouw tot haar schrik en ontstel tenis in de „Goudsche Courant", dat p.g. Vam Staal de gemeente gaat verlaten, dus als raadslid aftreedt waarvan echter nog niets vaststaat en dat p.g. Maria Plak hem als raadslid zal opvolgen. Op staanden voet schrijft mevrouw haar werkster in spé af, onder mededeeling, dat zij het raadslidmaatschap onvereenig- baar acht met het boenen van mevrouws trappen en het lappen van haar glazen. Risico van het nog maar dreigende raadslidmaatschap. ingezonden Mededeeling Huim voci-radig bij Turfmarkt 7, ELeiiüen. Wij nemen gebruikte Piano's tegen goeden taxatieprijs in betaling aan. 13G18 DE OVERSTROOMINGSRAMP. Het eerste millioen! Blijkens de negentiende verantwoording van de tot dusver door de Algemeene Vcr- eenigde Commissie, tot leniging van ram pen door watersnood in Nederland ont vangen giften, is thans een bedrag binnen van f 1.031.139.71 K. In Den Haag de f 140.000 overschreden. De door de afdeeling Den Haag van bet Nederlandsche Roode Kruis samengestelde Collectecommissie deelt mede, dat tot be den ter leniging van den Watersnood is ingekomen een bedrag van f 140.977.61. Waar de f 140.000 nu reeds zijn overschre den, hoopt de commissie daartoe door milde bedragen in staat gesteld te wor den, de f 150.000 te kunnen bereiken. De overstrooming van den Vettenbroekschenpolder. De gemeente Reen wijk zal in het over stroomde gebied, waar noodig, voor bou ten noodbruggen zorgen, ten gerieve dor bewoners. Het landelijk comité zal zooveel moge lijk de scbarle aan gebouwen en grond in den Vettenbroekschenpolder vergoeden. Deze steun zal echter niet voldoende zijn. Het Carnaval te Sittard gaat door. De gemeenteraad te Sittard beeft be sloten de carnavalsfeesten, alsmede den optocht door te doen gaan. In weerwil van de actie gevoerd door de R. K. Kiesvereeniging, ondersteund door die van de Drankbestrijders, betgeen alles door wethouder Torvee verdedigd werd, en welke neerkwam op het opvolgen van bet advies van Ged. Staten van Lim burg, is dit besluit genomen. Eerst na zeven uur 's avonds zal men zich niet meer gemaskerd mogen vertoo- nen. Buiten!. Berichten Strenge vorst in Amerika. De Niagar a-w atervallen v e r s t ij f d. Er heersekt, zooals reeds gemeld, een hevige koude in de Vereenigde Staten. Te New York werd 17 graden vorst geregis treerd. Bovendien staat er een orkaan met een kracht van 80 mijl per uur. De koude heerscht over het geheele ge bied der V.S.; te Duluth (Minnesota) wees de thermometer 34 graden vorst aan. De Niagara-watervallen zijn aan de Amerikaansche zijde door de vorst ver stijfd. Orkaan op den Oceaan. Transatlantische stoomers over t ij d. De „Aquitania" en „La France" zijn twee dagen te laat te New-York aangeko men, ten gevolge van het zware weer, het ruwste, sinds veertig jaar. De geheele reis was een voortdurende strijd met de orka nen en de huizenhooge zeeën, waarvan sommige zeventig voet hoog waren. Op sommige oogenhlikken kon de „Aquitania" zelfs geen snelheid van vijf knoopen behou den. De orkaan heeft 72 uur onafgebroken aangehouden. Buitengewone hitte in Zuid-Brazilië. Naar uit Rio de Janeiro in Brazilië wordt gemeld, heerscht daar een buitenge wone hitte, in het bijzonder in de zuidelij ke provincies. De temperatuur bedraagt tot 40 graden Celsius. Mijnontploffing. Te West-Francfort (V. St.) zijn verschei dene mijnwerkers tengevolge van een mijnontploffing ingesloten. Men gelooft, dat eenige hunner gedood zijn. De mijnbrand woedt voort. Yolgens een later bericht zijn vijf ge- doode en drie gewonde mijnwerkers uit do mi in te West-Francfort gehaald. Men gelooft, dat zij de eenige slachtof fers zijn. 1100 Mijnwerkers konden, dank zij de veiligheidsmaatregelen, gered wor den. Aanslag op den Medjaz-spoorweg. Een telegram uil Damascus, gedateerd op 27 Januari, meldt, dat de Hedjaz-spoor- weg in den nacht van den 26en op den 27en op een punt, aangeduid door kilomcterpaal elf, opgebroken is. Eeu pantsertrem ont spoorde. Alle verbindingen zijn verbroken. KERKNIEUWS Father Schoemaker Nadat de weleerw. Father C. Schoemaker, directeur van het St. Joseph-missiehuis te Roosendaal, Woensdagmorgen de H. Mis had gelezen, is Z.Eerw. bij terugkomst in zijn kamer plotseling bewusteloos ineen gezakt, waar men hem even later aldus vond liggen. De spoedig ontboden genees- heeren constateerden een lichte hersen schudding en achtten het raadzaam hem de H.H. Sacramenten te doen toedienen. Donderdagmorgen bleek de toestand wel iets beter, zoodat geen direct gevaar ge vreesd behoefde te worden; echter was Z. Eerw. nog niet geheel bij kermis. Op advies van de behandelende dokto ren is Z.Eerw. naar het Ziekenhuis „Gha- ritas" overgebracht, waar Z.Eerw. een paar maanden rust zal houden. Lettoren esn Kanst Kcrk-schildering. Joep Nicolas is de beschildering van do St. Jozefskerk te Nijmegen opgedragen. In^ezcsKden Stukken (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) R. K. Huisvestingscomité. M. de Red. In het verslag van hetgeen door onder- geteekende is gesproken op de R. K. Amb- tenarenvereeniging is een kleine onjuist heid geslopen. Over de actie door de Leidsche afdee ling van het R. K. Huisvestingscomité ten opzichte van zwakke kinderen, wordt ge zegd dat in het afgeloopen jaar 80 kinde ren zijn uitgezonden naar vacantie-kolo- nies en particulieren. Het Bestuur heeft gemeend dat het hoofdzakelijk kinderen moeten zijn, wier ouders niets kunnen bij dragen. Hier is het verslag niet juist, zoo als blijkt uit hetgeen volgt. Het R. K. Huisvestingscomité zendt alle zwakke kinderen uit. Op de eerste plaats: zwakke kinderen van die ouders die zelf geheel in de kosten kunnen voor zien. Daarom wordt ook in uw verder ver slag gezegd dat het dus volstrekt niet ab solute liefdadigheid is. Op de tweede plaats zendt het kinderen uit van die ouders, die slechts voor een gedeelte in de kosten kunnen voorzien. Op de derde plaats kinderen van die ouders die in het geheel niets kunnen bijdragen. En van deze laatste categorie heeft het Bestuur gemeend, dat het beter is deze kinderen te zenden naar particulieren om dat deze kinderen gewoonlijk meer be hoefte hebben om langer uit te blijven. Voor deze twee laatste categorieën doet het Bestuur een beroep op alle liefdadig heid. U, Mijnheer de Redacteur, hartelijk dank zeggend voor de plaatsing, Kapelaan TH.' BLOM. Waterleiding en andere Misère Warmond, 29 Januari 1926 Sinds drie maanden hebben wij hier nu waterleiding. Dat wil zeggen, men heeft onze tuinen opengegraven en lange bui zen gelegd, men heeft ons een Meter in huis gebracht, die het verbruik moet con troleeren en men heeft ons feestelijk aan gesloten bij de „Drink"-Waterleiding van Hilleeom. Helaas is er tot heden geen sprake van 'drinkwater en menigi treurt het zijn goede eigen wel te afgesloten om te worden voorzien, dure, maar tot heden onbruikbare De kranen leveren een bruii .vocht, wat alles aanslaat en bede* den, Geysers, en waschtafels h door het voortdurend gebruik van i ter 'en menschen, de erin baden, er als roodhuiden uit te voorschijn, aan dit toe te schrijven en wat j zaken zijn? Niemand weet het. geslotenen, wij mogen slechts ra| gissen en veronderstellingen maken enkele mededeeling van het Bestu Waterleiding bereikt ons. Onze stelling is groot, maar men heeft n minste medelijden. Wij weten niei gebreken -zijn, die kunnen wordei steld, wij weten niet of het een a verschijnsel is, dat een nieuwe wj ding de eerste drie maanden slecht geeft, men doet alsof dat alle sons i het minste aangaat, en als goede lingen wachten wij af en berusten Wij zijn geduldige en lankmoedig! sclien hier in Warmond. Onze eenig binding met Leiden, ons aulobusje, ons behoedzaam over de heuvelen n Heerenweg naar do sleutelstad heeft het opgegeven en wij wachten1 op de dingen die nu komen zullen.1 schen moeten onze schoolkinden trein naar Leiden. De zoogen „schooltrein" vertrekt om kwartiei acht en zet onze kinderen om tien n voor acht in Leiden, waar ze dan n uur en tien minuten mogen ron vóór de school begint. Hierover Wij doen het al veertien jaar, ei zonder hetminste succes. Wij zij dezen toestand al zóó gewooi raakt, dat het ons werkelijk zou be den als onze Spoorwegme'nschen o in iets tegemoet kwamen. En onze treinverbinding? Feitelijk kan mei geen verbinding spreken. Wij hebi steeds vier treinen per dag minder 1914, en de tarieven zijn zoo hoe het een luxe is om van dit vervoer gebruik te maken. Men zou zoo zeggen, dat speéiale ten tegen sterk verminderden prijs, en van de groote steden in onze om het vervoer, vooral in Üen zomer, zou doen toenemen, maar men heeft aan blijkbaar nooit gedacht, ofn men wil de rust op ons lokaal nie deloos verstoren. Sommigen van on ven nog op een verbetering hopen, electrische treinen op ons baanvak loopen, maar dit zal nog wel een half jaar duren en intusschen zilt hier maar heel.... heel rustig te ten En dan zijn ei? toch nog wel eens schen die zich verwonderen dat zie zoo weinigen uit de naburige sted men vestigen. Met dank voor plaatsing, UIT DE OMGEVJ KATWIJK AAN DEN RIJtil Tuinbouw. Er is nog verbetei den koolhandel te constateeren. "Wj beslist goede kwaliteit is, is goed gei en loopt tot 16.20 per 100. Ooi winterpeen worden betere prijzen Deze gaan thans tot 5 per 100 Voor spruiten is geen' meerdere vrs de kwaliteit moet zeer goed zijn om 18.. ct. per K.G. te kunnen maken, blijven op de gewone prijs van 6 7.20 per 100 K.G. staan. Rapen van 3.504 per 100 stuks. NOQRDWIJK. Liefdadigheidsconcert. Giste; werd ten bate van de slachtoffers watersnood in hotel Hof van Hollat concert gegeven met welwillende werking van de dames Mevr. Jhr. Panhuys, mevr. dr. J. de Gelder E. Doyer. Verder de heeren S. Polak lo) en F. Timmerhans van Abcoude Een succes is deze avond gewordt alle oprichten. Een flink bedrag w elkaar gekregen, terwijl de muziek we eigenlijk wel allereerst hadden noemen, schoon was. Er is met aai geluisterd naar de opgevoerde nui De burgemeester, Jhr. W. C. van buys opende deze avond. Hij bespra doel van dezen avond. Er wordt mil geven, maar er is zoo ontzettend noodig. Daarom wordt hier. naast DINGEN DEZER DAGEN. Financiën en Sport. 't Is jammer, doodjammer dat de huidi ge Fransche Minister van Financiën, de heer Doumer niet van plan is het lot van «ijn voorgangers te deelen om slechts luttele uren de Fransche financiën te beheeren. Niemand zal mij kwalijk nemen als de heer Doumer bij het verschijnen van dit nummer intusschen al weer door een an der is vervangen, want tusschen het schrij ven van .dit artikel en het verschijnen van dit nummer ligt een tijdsverloop, dat zeker /oor Frankrijk groot genoeg is om weer «enige ministers van Financiën af te wer ken. Indien dit alsnog zou gebeuren dan 20u dit hij een goed gebruik daarvan de financieel© redding van Frankrijk kun nen beteekenen. Het ligt er maar aan hoo je 't aanpakt. Nu maakt de Fransche franc de een© Balto-mortale na de andere alleen omdat 'de Minister-president Briand zich niet lan ger door de drijverijen van het Kartel wil laten ringelooren. Als het Kartel een of andere minister op oen wetsontwerp dat idezo indient laat duikelen, zegt Briand niet, «ooals het volgons internationaal politiek fatsoen behoort, dan gaan we allemaal. (Neen, mijnheer Briand zegt zijn collega iheol vriendelijk goeden dag en zoekt een nieuwe minister van financiën. Zoo heeft Frankrijk in tijd van 14 dagen 7 Ministers van Financiën gehad en Dou mer is nummer 8. De gelegenheid om de franc van de on dergang te redden werd steeds beter en nu laten ze zich ijskoud die prachtgelegen- neid ontgaan. Wat men dan in Frankrijk had moeten doen. Kijk eens, ze komen in Frankrijk zooveel duizend milliard te kort dat ze niet weten waar het vandaan te halen. Men had nu zoo door moeten gaan tot er achtereenvolgens 11 Ministers van Fi nanciën waren geweest en dan had men een nationaal voetbalelftal van die minis ters van financiën moeten vormen, bijv. doel: Loucheur, Caillaux: midvoor en de overige functies verdeeld naar de finan- cieele capaciteiten der betrokken personen. Dan eerst een wedstrijd tegen 11 andere ministers van financiën uit elf verschil lende landen. Met recht een internationale wedstrijd. En dan maar op tournée voor wedstrij den tegen de verschillende landen. Ik verzeker U, als allo recettes in de Fransche schatkist vloeien, dat Frankrijk spoedig van een financieel© débacle gered zal zijn. Ook zouden zij in Parijs een Olympiade op touw kunnen zetten. Cail laux zou dan bijv. ook op de wielerbaan kunnen verschijnen. Met enkele andere vooraanstaande Fransche politici zon men het geheel dan kunnen completeeren, bijv. de fanatieke Albert, worstelen en boksen. Herriot, scher men en de mathematicus Painlevé zwem men. Aan rugby kunnen bijna alle Fran sche Kamer- en Senaatsleden wel mee doen. Wat zouden er een frankies binnenko men. Dit. alles heeft Doumor nu ia zijn hand, bij hoeft zich maar te laten wegjaren en we komen er. Maar hij wil niet. Radeloos, reddeloos, redeloos! Men schijnt van mijn meesterlijk gevon den voorstel, dat ik de vorige week hier te berde bracht, ter oplossing van de Ka binetscrisis geen gebruik te willen maken. Desniettemin geef ik den moed niet op en waag het mijn bescheiden gaven wederom in dienst te stellen van het gemeenebest, door opnieuw eenige andere voorstellen ter oplossing der kabinetscrisis te publi- ceeren. Wie weet, word ik op zoo'n manier nog wel eens lid van de Tweede Kamer. Daaraan wil ik echter nu niet denken, maar mijn gansche denken zij alleen ge spitst op de regeering die radeloos het land dat reddeloos en het volk, dat bij den langen duur van de Kabinetscrisis re deloos blijkt te zijn, naar men zegt. Heeft u van die symptomen iets waar genomen? Ik niet. Ik vind dat het zoo magnifiek gaat. Het heil van het volk kon heusch niet heter behartigd worden dan nu geschiedt. Waar je ook bent, in den trein, op straat of op bijeenkomsten, overal neem je waar dat de gelaatstrekken der men schen zich gedurende de crisis langzamer hand hebben ontspannen. De versombering is er van af, er is weer blijheid en vrooli,ik heid op ieders gelaat te lezen en dat kan cok niet anders. De Ministers hebben al sinds 2K maand niets anders te doen dan waarneming der loopende zaken. Weet u wel wat dat betce- kent? Ze mogen geen wetten indienen. Dus: Minister Colijn blijft ons met nieuwe be lastingplannen, die ons steeds als een dreigend onweer boven het hoofd hingen, van het lijf. Hij mag het eenvoudig niet. Vandaar die blijheid cn vroolijkheid. Waarom zou men dien toestand niet per manent maken? De Heeren zeggen natuur lijk dat zoo iets toch niet gaat, dat er toch een kabinetsformateur of minstens een ka binetsformateur in hope moet zijn Welnu, als dat, beslist moet, laten ze dan alle Senaats- en Kamerleden één voor één formateur maken. Als ieder daar nu cons gemiddeld drie maanden over doet, dan kunt u zelf uitrekenen, hoelang we de zen toestand kunnen bestendigen. En dan op een goeden dag geen nieuwe formateur meer aanstellen. Heusch, daar merkt dan niemand meer iets van. Toch zit er in deze oplossing ook e en bezwaar. Als bijv. boer Braat een opdracht krijgt tot formatie van een extra-parlemen tair kabinet kon er wel eens kans bestaan, dat bij met zoo'n stel origineel© boertjes uit Hekelingen en omgeving komt aanzet ten, dat je je lachen niet kan houden en dat past Toch niet ten opzichte van regee- ringspersonen. Daarom is dit voorstel eigenlijk niet uit voerbaar. Maar laten wij dan doen zoöals deze week nog in Nieuw Zuid-Wales gebeurde, waar men een parlementslid ontvreemd heeft. Als we hier nu eens een tweede Lord Lister opsporen, die gewoonweg alle mi nisters, eerste en tweede Kamerleden ver duistert. Dan zijn we ze kwijt. Moet er echter met alle geweld tof! nieuw ministerie komen, laten ze een departement bij maken voor. netscrisisen. Misschien helpt dat dan! Of niet! De Prins van Wales als paardrij Prins van Wales, als circusrijder, Sla jij heusch geen gek figuur, Want als jij rijdt zien de menschen Vast één ongeluk per uur. 'f Is toch alles maar sensatie, Wat een circus 't menschdom biedt Meer attractie dan een prinsje, Zooals jij gééft ken ik niet. Maar nu wordt het heusch te ge. Je viel nu al vijftien keer. Waarde vriend je breekt je nek nog. Dan rijdt ook een prins niet meer. Eerst heb je je arm gebroken, Toen je neus, je grooten teen, Toen drie ribben en je knieschijf. En nu weer je sleutelbeen. Tel daarbij nog al de schrammen Telkens als je je bezeert, Al de naden, die er blijven, Als je bent geopereerd. 'r Is haast niet meer te onthoudt Al die krassen op je lijf. 't Mag er wel op staan gesehrev,o Hier brak ribbe nummer vijf. Alles is nu al gebroken, In je eed'le liohaamslijn. Nu een trék touw aan ie rug HQffl En je bent een Harlekijn.

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 12