De Overstroomingsramp. DE HULPVERLEEN ING. Een Nationaal Pluimvee Watersnood- Comité. Ia een tier zalen van het Ministerie van 'Binaenlondsche Zaken en Landbouw ■kwam gistermiddag bijeen het op initiatief van de Kon. Ned. Ver. Avicultura opge richte Pluimvee Watersnood-comité. Hier in hebben zitting de heeren I. G. Kakebeci I ko, inspecteur van den Landbouw, ir. W. Knol, hoofd van den Piijks Pluimvee- voorlichtingsdienst en verder do hoeren C. J. A. A. baron van Heemstra, voorzit ter. M. J. Visser, secretaris, dr. B. J. G. lo Hennepe, bestuurslid van de Kon. Ned. Ver. Avicultura, P. H. Burgers, voorzitter on Bern. H. Vos, secretaris van do Ncd. Pluimvee-Federatie, mr. H. J. W. Serines, voorzitter en dr. W. J. H. Leuring, socre- iuris van do A. N. P. V., B. Wilton, voor zitter en H. L. A. van der Horst, secreta ris van den .Raad van Beheer, J. Mantel, voorzitter van het N. W. en secretaris van Ornilbophilia. Het ligt in de bedoeling van het comité allen die hun pluimvee tengevolge van den watersnood geheel of gedeeltelijk verloven "of hun pluimvee-behuizingen door hot water zagen vernield, te helpen, ongeacht of zij van een der bovenbedoelde organi saties al dan niet lid zijn. Getracht zal worden den pluimveehou ders zooveel mogelijk goede rasdieren van de door de N. P. F. erkende bedrijfsrassen :.lo bezorgen, dus witto en patrijskleurige leghorns, witte wyandotten, Barnevelders, Rhode Island! Beds. Daar het niet moge- f lijk zal zijn volwassen dieren van deze 'rassen in voldoende aantal te bekomen, zullen worden verschaft broedeieren en j kuikens. Waar de pluimveehouders niet ,in do gelegenheid zijn, do eieren onder kloeken te doen uitbroeden zal do hulp 'worden ingeroepen van broed-eenlrales, 'van de grooto broedmachine-fabrieken, tcr- j'wijl verder ook hot Rijksproeffokstation i'to Boogbcrgen, voor zoover do dienst zulks 'toelaat zal worden in diens*, gesteld voor het op peil brengen van den pluimyeesla- 'pel. De hulp zal verder worden ingeroepen van allo in Nederland op pluimvee-gebied Werkende vereenigingen en organisaties, zoowel voor hot verzamelen onder hun le den van do benoodigdo gelden of giften in natura, als broedeieren, eendags kuikens, voedermiddelen en materialen, als voor liet controleeren van de inkomende aan vragen om steun. Do formulieren, in te vullen door ben, die op steun aanspraak maken, kunnen iworden aangevraagd bij het lid dor com missie, Bern. H. Vos, p.a. Oostelijke Pluim vee-Cooperatio te Enschedé, alwaar dozo formulieren na invulling en na controlee- ving door bet bestuur der daartoe aange wezen vereeniging ook weer moeten wor den ingezonden vóór 1 Maart a.s. De toezeggingen van beschikbaarstelling va u gold als anderszins worden verzameld door don heer A. F. v. tl. Broek, adminis trateur van do Kon. Ned. Ver. Avicultura", Atjeh.straat 117, Den Haag. Behalve van een aanbod van een zeer belangrijk kwantum voeder door de N.V. Sluis' PI.veevoederfabrieken, werd staande de vergadering nog medcdeeling gedaan door don secretaris van den R. v. B., dat deze vereeniging een bedrag van f 1000 ter beschikking stelt van het comité. Voor op slag van voeder en materialen werd door tusschonkomst van een pluimveeliefhebber te Ede de beschikking aangeboden overeen terrein en pakhuizen aldaar, terwijl ver der nog verschillende toezeggingen, zooals a.iii 600 ééndags-kuiken3 en 1000 broed- eieren werden vermeld. Het comité zal binnen enkele dagen in de pluimvee-pers een oproep doen. Geldinzameling Alg. Comité. Bij het Algemeen Watersnood Comité was lot gisteren ingekomen een bedrag vau 780.832.84. Het herstel der dijken. De bemaling heden begonnen. V e r m o e d e 1 ij k is het Land van v M a a s -e n Waal over v ij f weken droog. Een medewerker van hot Persbureau Vaz Diaz heeft een onderhoud gehad met den Dijkgraaf van Maas en Waal, den heer J. G. de Leeuw, die hem interessante mede- deelingen heeft gedaan over het herstel lingswerk aan de dijken van het Rijk van Nijmegen en het Land van Maas en Waal en de bemaling van dit gebied. Voor de bemaling van het Rijk van Nij megen en het land van Maas en Waal, dat uit zestien verschillende polders bestaat, zijn opgericht de Stoomgemalen van de Gecombineerde Waterloozing van het Rijk van Nijmegen en het Land van Maas en [Waal. Behalve deze .~ioomgemalen staan nog afzonderlijke sloomgomalen te Alphen, i 'Maasbommel, Dreumel en Wamol. Boven- i dien zijn er te Alphen en Dreumel sluizen kop de Maas, zoodat. wanneer het binnen water hooger is, dan het rivierwater ook hier geloosd kan worden. Voordat met de bemaling kan worden begonnen, vertelde de heer De Leeuw ver- (der, is het natuurlijk noodig, dat de galen in de rivier, en ook in de tusschendijken 'gedicht zijn. Reeds een paar weken geleden is een aanvang gemaakt met het loggen van een riu-dijk om den doorbraak bij Nederassclt, het gat, dat de overstrooming van het Rijk van Nijmegen en het Land van Maas en .Waal heeft veroorzaakt. Deze ringdijk is gereed en men is thans bezig nog een 'tweeden hulpdijk tusschen dezen ringdijk en bot gat in den rivierdijk te leggen om meer weerstand te kunnen bieden, wanneer Onverhoopt weer was mocht intreden. In- tu.suhen wordt ook gewerkt aan hel gat in den Maasdijk zelf om ook di'. zoo spoe dig mogejjjk te dichten. Do scheiding tusschen het Rijk van Nij megen en het Land van Maas en Waal wordt gevormd door den Ruffclsdijk. Vrij dag is men gereed gekomen met het dich ten van de vijf gaten van 20 tot 50 M. long- te. die in den dijk 2ijn geslagen. Er moest op dezen dijk een nieuwo nooduitkcering worden aangebracht, want de weg is ge heel vernield en zal ophieuw moeten wor den aangelegd. Door het voorloopig herstel van don Ruf fclsdijk, waardoor een opstuwing van het water tegen de keering is ontstaan, is do Niftriksche Sluis gaan loozen. Ook de slui zen bij de Nieuwe Wetering en do Rijksche Wetering loozon weer. Het stoomgemaal bij de Nieuwo "Wete ring (Appeltern) heeft gisteren proefge draaid en is beden in volle werking ge steld. Dit stoomgemaal kan bij de tegen woordige hoogte van het water 500 M3. wa ter por minuut wegwerken. Daardoor zul len de Zuidelijke polders van bovcn-Maas en Waal spoedig, zeer waarschijnlijk bin nen vier of vijf dagen, watervrij zijn. Wanneer de Nieuwe Wal van de Blau we Wetering bij de Puiflijksche brug boven water komt, zal ook bot stoomgemaal aan de Blauwe Sluis, dat op de Blauwe Wete ring frost, in werking worden gesteld. Zooals bekend, heeft do Genie tusschen Dreumel en Alphen twee groole gaten in den Maasdijk gemaakt. Hierdoor is voor komen. dat het water in het Land van Maas en Waal nog l'-: a 2 M. hooger is gestegen. Het verval van het binnenwater c-p de rivier is thans echter zeer gering geworden en nu bij Nederasselt geen water via den Ruffclsdijk het Land van Maas en Waal meer binnenstroomt, is de tijd aan gebroken deze gaten in deii dijk weer te dichten. Daartoe is aan liet Ingenieursbu reau voorheen Van Hasselt de Koning te Nijmegen opdracht gegeven, welk bureau de werkzaamheden laat uitvoeren door de aannemersfirma T. den Breejen v. d. Bout, eveneens to Nijmegen. Heden is men begonnen het materiaal voor het dichten van den dijk aan te voe ren. Ongeveer 10.000 M3. grond, welke uit de uitlerwaarden wordt gehaald, zal daar voor moeten worden verwerkt. Het diclr tingswerk, waaraan deze week nog door ongeveer 150 arbeiders wordt begonnen, zal ongeveer drie weken duren. In tusschen worden de stoomgemalen in gereedheid gebracht om hot Land van Maas en Waal zoo spoedig mogelijk droog t? malen. Intusschen zijn de sluizen to Alphen en Dreumel reeds schoongeruiind en kan langs dezen weg water op de ri vier geloosd worden. Wanneer over drie weken het diclitings- werk aan den dijk tusschen Alphen Dreumel ongeveer gereed zal zijn, dan kan, onvoorziene omstandigheden voorbehou den, het Land van Maas en Waal in on geveer veertien dagen verder worden droog gemalen, zoodat dit overstroomde gedeelte van ons land over omstreeks vijf weken weer van het water bevrijd kan zijn. De Maas wast weder. Uit Maastricht wordt gemeld: De Maas wast weder. In de laatste 24 uur is een was geconstateerd van 19 c.M. Daar er uit België sneeuw en aanhou dende was gemeld wordt, is er op som mige plaatsen weer vrees geuit voor een overstrooming. Deze zou vooral v gevaar kunnen opleveren, nu de doorbraken in de dijken op verschillende plaatsen nog niet hersteld zijn. Uit Roermond meldt do correspondent van de „Tijd", dat hem van bevoegde zijde medegedeeld is, dat gevaar voor een over strooming vooralsnog niet 4e duchten is. Klompboomen weggedreven. Uit Leeuwen wordt gemeld: Duizenden klompboomen zijn weggedreven, zoodat het voor de klompenmakers moeilijk is, bun bedrijf te hervatten. Vermoedelijk is veel hout in de Tivier terechtgekomen en dus verloren. De overstroomde polder Broekveiden en Vettenbroek. Men meldt aan do ,,N. R. Crt.": De schade, toegebracht aan den grond en de gebouwen in dezen polder, zal zoo veel mogelijk worden vergoed door het landelijk watersnoodcomité. Daar dit ech ter niet over een bedrag beschikt, dat toe reikend is om alle geleden schade te her stellen, zal slechts een percentage^ worden uitgekeerd van de taxaties, die vanwege dit comité verricht zullen worden. Het overblijvende zullen de slachtoffers den watersnood moeten Iconen. Een com binatie, bestaande uit vertegenwoordigers der regeering en van verschillende land bouworganisaties, zal met bet kapitaal van het watersnoodfonds der Hollandschö Maatschappij van Landbouw borg blijven voor de aflossing van het te leenen kapi taal. Een eigenaardige kwestie doet zich voor bij bet herstellen van de doorgebroken ka den in het waterschap Sluipwijk. Daar deze kaden particulier eigendom zijn. on liet waterschap, evenmin als de eigenaars bereid zijn, de kosten van liet herstel, dio geraamd worden op f70.000. te dragen, heeft het bestuur van den polder Sluipwijk een audiëntie aangevraagd bij den conunis .saris dor Koningin in Zuid-Holland deze kwestie tot oplossing te brengen Na de rust speolt Quick Bovs togen den sterkon wind in Verhoef begaat oen klei ne (algemeone) fout en wordt zonder par don of waarschuwing, van hot veld ge stuurd. Hierdoor verbitterd komt Quick Boys fanatiek opzetten en heeft succes als een der Lugd.-spelers den bal met do hand bewerkt. Do penalty wordt door v. Wijk keurig ingeschoten. Ook aan den anderen kant wordt hands geslagen en van Deven ter doelpur.t onhoudbaar (41"). Nog voor liet einde brengt Quick Boys den stand op SPORT VOETBAL. LEIDSCHE VOETBALBOND. Quick Boys IIl--Lugdunum VI 51. Op een droog, goed bespeelbaar terrein brengt Lugdunura bet leder aan het rollen. Quick Boys neemt het leder over en bele gert do Leidsche veste. Uit een van die worstelingen scoort Glasbergen onhoud baar (10). Nu verwerkt Slimmors een half dozijn corners schitterend, doch de laatste kopt Verhoef keurig in (20). Voor rust maakt Pluimgraaf er 3—0 van. Naar de „N. R. Crt." verneemt, vordert do commissie, door het N.V.B.-bestuur be noemd om een onderzoek in te stellen naar het verkapte beroepsspel in Nederland, goed met het onderzoek van het omvang rijk materiaal waarover ze de beschikking heeft gekregen. Men moet verschillende met bewijzen gestaafde gevallen van verkapt beroepsspel, zelfs van omkooperij, in be handeling hebben, waaromtrent do com missie binnenkort mededeoling zal doen. BILJARTEN. Grange prof. kampioenschap Europa. Op buitengewoon spannende wijze heeft Grange te Parijs bet prof. kampioenschap van Europa gewonnen van Conti, t. w. 500 pt. tegen 490 pt. in 16 beurten. Hoogste serie Grange 140, Conti 130. SCHAKEN. Jaarvergadering L. Sch. ..Phindor". Gisteravond werd in café Neuf, Bree- straat do jaarvergadering van bovenge noemde schaakvoreeniging gehouden. De vergadering werd geleid door don voor zitter, don heer P. J. v. d. Zeeuw, die na do leden fe hebben verwelkomd, hot woord gaf aan den secretaris, do heer II. I. de Nic voor de lezing d'er notulen. Deze wer den goedgekeurd. Hierna bracht do secre taris een u-tvoerig jaarverslag uit, waarin uitnemende wijze de lotgevallen der vereeniging over. het afgeloopen jaar wer den gememoreerd. De kas sloot met een batig saldo, de rekening en verantwoor ding van den penningmeester, nagezien door een commissie van twee leden, was olmaakt in orde. Bil de nu volgende be- ituursverkïezing, ste^e de heer J. J. Ab- spoel zich niet herkiesbaar. In diens plaats als penningmeester, koos men de heer E. W. v. d. Burgh. De be-idc andere aftredende bestuursleden, de heeren H. I. de Nie en W. F. Snieder respectievelijk secretaris en 2e commissaris werden bij acclamatie herkozen. De vergadering kon zich vereenigen met enkelo bestuursvoor stellen, waarna do rondvraag volgde. Do heeren H. I. de Nie on J. v. Weoren stel den eenige vragen, dio de voorzitter ]>eant- woordde. Na de sluiting hield men een bliksem wedstrijd,- waaraan 20 leden deel namen, verdeeld' in 5 groepen van 4. Win naars waren de volgende heeren: gr. I: C. J. v. Goor 2\Yt p. H. I. de Nie R gr. II: P. J. v. d. Zeeuw 3 p. E. M. v. d. Burg 2 p. gr. Ill: J. J. Swaan Jr. 3 p. Do overige 3 deelnemers elk 1 p. r. IV: A. Immink 2% p. J. C. Ver haar 2 p. gr. V: G. Verhoeven 3 p. J. H G. Bo ter mans 2 p. Geachte redactie. POSTDUIVEN. Jaarvergadering. Te Utrecht werd Zondag de jaarlijkscho algemeene vergadering van den alg. Ne- derl. bond van postduiven-liefhebbers ge houden, welke druk bezocht wa3. De inkomsten hadden bedragen f 16.594.93, de uitgaven f 12.691.37, zoodat er een ba tig saldo in kas was van f 3903.56. Uit het verslag, uitgebracht door den waarn. ringen-secretaris noteerden dat in het afgeloopen jaar 212.134 ringen waren verkocht cn dat de ontvangsten en uitgaven sloten met een batig saldo van f 559.77. De bestuursverkiezing bad tot re sultaat, dat de heer .T. Wethmar tot secre taris en de heer J. J. Rynaats te Voor schoten tot ringen-administrateur be- benoemd werden. De beer J. Bosman werd als commissaris van afd. G. in liet bonds- bestuur herkozen. Naar aanleiding var een voorstel van het bestuur werd besloten den prijs van de ringen, die vroeger 5 ct. per .stuk hadden bedragen tot 4 ct. terug te brengen. Nog werd aangenomen, dat in den ver volge van door de vereenigingen uit te schrijven concoursen de onkosten niet meer dan 20 pet. van de totaal-ontvangst mogen bedragen. Bij de rondvraag werd besloten aan de uitgeefster van het orgaan te berichten, dat de voorgestelde verhooging van het abonnementsgeld door de vergadering niet werd goedgekeurd. LUCHTVAART Het vermiste vliegtuig. Op het oogenblik is men met een mijnen- lcgger druk bezig naar liet verloren gega- ïic vliegtoestel te zoeken. De^wind is thans zóódanig, dat men vermoedt, dat. dit zoeken resultaat zal opleveren. Zaterdag jl. Jiebben een paar jongens te Noordwijk aan Zee aan het strand, benoorden den vuurtoren, een op schrijfboekje met allerlei cijfers cn bere keningen gevonden. Zij hechtten echter aan dit boekje geen waarde en gooiden bet weg. Later is dit boekje door oen paar visschers gevonden, doch ook dezen hecht ten er niet de minste waarde aan. Alle pogingen, om het opnieuw (e vin den, hebben tot heden gefaald. In Noord- a\ ijk is men algemeen van meening, dat liet boekje van een der vliegers afkomstig is, tc-rwijl men hieruit ten stelligste afleidt, dat de machine ongeveer 300 meter 'buiten de kust ten Noorden van Noord ijk in zee is gestort. Nog vier marine-vliegtuigen hébben Zon dag gezocht naar de overblijfselen van net verloren gegane vliegtuig der land macht. Zij hebben het gebied, gelegen tus schen Den Helder, Texel, Vlieland, Har- lingen, Stavoren en Enkhuizen afgezocht zonder eenig resultaat. IfIT DE OIHGEV5NG. LEIMUI DEN. Gemeenteraad. Nieuwjaarsrede van den Burge meester Heffing bruggeld. De Raad der gemeente Leimuiden ver gaderde Vrijdagavond te zeven uur. Voorz.: de Burgemeester. De Voorz. opent de vergadering met ge bed. De nojulon der vorige vergadering wor den gelezen. Alvorens tot behandeling van de agenda over te gaan deelt de Voorz. mede dat deze zitting weder de eerste is in het nieuw in getreden jaar en spr. wil niet van de goede gewoonte afwijken om enkele woorden tot den Raad le richten. Hij wenscht den Raad van harte geluk, dat alle leden gespaard zijn gebleven en constateert dat allen alhier wederom te genwoordig zijn. Het jaar is vrij kalm voor hij gegaan. Met voldoening kunnen wij constateeren dat de Nieuwe Weg, die door de gemeente is overgenomen tegenwoordig te bewande len en' met fatsoen te berijden is. Kijkt men naar de wegen in de Haarlemmer meer, die meer dan treurig zijn, dan kan gerust geconstateerd worden, dat de Nieu wo Wog al heel wat. is opgeknapt. Nu de nieuwe brug over de rivier de Drecht is tot sland gekomen is de gemeente van de belangrijkste onderhoudswerken af. Ook heeft in 1925 een extra aflossing an van 10.000 en 5000 plaate gehad op de loopende geldleen ingen. De schuld bedroeg op 1 Januari 1925 10S600, waar- vau ieder jaar 4900 wordt afgelost. In 1925 werden twee geldleeningen ge sloten en wel een van 12000 voor uit breiding van het elektriciteitsnet langs beiden zijden van de rivier de Drecht en een geldleening groot 10.000 voor de vernieuwing van de brug over de rivier de Drecbt. De schuld bedroeg op 1 Januari 1926 ƒ117450. Hiermede meent spreker een kort over zicht te hebben gegeven, wat in 1925 ge beurd is. Wat in 1926 ons zal overkomen, weten wij niet. Hoewel bet jaar 1925 bijna verstreken was, werd aan het einde daar van een groot gedeelte van ons land door overslroomingen geteisterd, en wordt al daar heel wat ellende geleden. Spr hoopt dat hieraan spoedig een einde zal komen hoewel de naweeën ontzettend zullen zijn Hoewel de veehouders alhier en te Rijn- zaterwoude bereid waren een honderdtal stuks vee op te nemen en te voeren, is deze poging tot nu toe mislukt. Van den heer Commisaris der Koningin in de provincie Brabant is voor die bereidverklaring een dankbetuiging gezonden. Spreker wil van deze plaats zijn harte- lijken dank betuigen aan de veehouders die zich bereid verklaard hadden veo te stallen en voor bun rekening te voeren. Deze bereidverklaring was een aardige gel delijke opoffering. Het vee is echter niet gekomen en nu wil spreker thans een ander voorstel doen. Spreker zou den Raad willen uitnoodigen zich tot een comité te vormen om een in zameling te houden. De beide predikanten en den pastoor zou spreker ook, willen uitnoodigen om in het comité zitting te ne men. De Raad kan zich hiermede volkomen vereenigen. Spreker wenscht den Raad verder een goed jaar toe en lioopt dat zich geen bij zonderheden zullen voordoen en dat de Raad steeds, in het belang van de gemeente werkzaam zal blijven. De wethouder, de beer van Dam, meent den tolk van den Raad le zijn, wanneer hij den voorz. hartelijk dank zegt voor zijne woorden en hoopt dat God hem zijn gezin moge zegenen zoowel ambtelijk als burgerlijk. Do Voorz. zegt den heer van Dam har telijk dank voor zijne woorden en hoopt, dat de aangename verhouding, die in den Raad beerscht, zal blijven bestaan, en hieraan geen ontijdig einde moge komen. De Voorz. doet mededeeling van de na volgende ingekomen stukken: Is ingekomen de maandstaat van den stand der kas van den gemeente-ontvanger op 15 Januari 1926. Een schrijven van Ged. Stalen waarin bepaald wordt dat het maximumaantal vergunningen voor den verkoop van ster ken drank in het klein met ingang van 1 Januari 1926 bepaald is op 6. Alsvoren, waaruit blijkt, dat over het jaar 1923 een bedrag van ƒ28.45 Vt is te veel gestort als bijdrage in de kosten van den Keuringsdienst van "Waren, kring Leiden. Dit bedrag kan in mindering ge bracht worden van de eerstvolgende jaar- lijksche storting. Een schrijven van Ged. Staten dezer pro vincie, waaruit blijkt, dat de beslissing omtrent de begrooting over bet dienstjaar 1926 is Verdaagd. Een schrijven van den directeur Aan den Keuringsdienst van Waren, District Leiden, waarbij Avordt in gezonden een overzicht van de werkzaam heden in deze gemeente, gedurende het janr 1925. Uit dat verslag blijkt, dat 167 monsters ziju onderzocht in bet laborato rium cn 2376 monsters ter plaatse. Afge keurd werden 36 monsters naar den toe stand. Geïnspectceerd werden 46 Avinkels. Op een verzoek van J. Spykstra te Hoofd dorp, om in aanmerking te mogen komen voor de levering van drukwerken en kan toorbehoeften voor dn gemeente-admini stratie, wordt afwijzend beschikt, aangezien de Voorz. de mededeeling heeft gedaan, dat al jaren lang de modellen enz. van vaste firma's worden betrokken en hierover steeds tevredenheid kan worden betuigd. In behandeling komt een schrijven van Ged. Staten dezer provincie, houdende eenige opmerkingen tegen de Ingezonden verordening op de heffing van bruggeld in deze gemeente. In bet tarief ï'n art. 2 der heffingsver ordening voor het verweiden van vee, wa« re aan te geven of het vastgestelde bedrag van ƒ1.strekt voor alle te vorweijen dieren tezamen of per dier. De Raad verklaart bedoeld te hebben aU'j le le verweiden dieren tezamen. Verder wordt door Ged. Staten opge-- merkt, dat het nieuwe artikel 6 der invor-i deringsvorordening iu strijd is met het be^ paalde bij artikel 273 der gemeentewet. Bovendien is het niel-betalen van de verschuldigde belasting niet te beschou-: won als strafrechtelijke overtreding vaa een plaatselijke belastingverordening. Wensclit do Raad behalve de strafbepa« ling in artikel 271 der Gemeentewet, nog in do verordening op de invordering een strafbedreiging op grond van artikel 257 dier wet op to nemen, dan zou dit kunnen plaats vinden, indien tevens in de hef fingsverordening de vervulling van eenige formaliteit wordt voorgeschreven, b.v. de bepaling, dat alle personen dio de brug willen passeeren met een dier of een an der voorwerp, dat in het tarief der hef- fiugsverordcning is vermeld, zich daartoe bij den pachter moeten aanmelden. De Voorz. acht opneming dier bepaling wel wenschelijk. Het kan zich toch voor-' doen, dat iemand geen tolgeld wenscht te. betalen. De Raad kan zich geheel vereeni-< gen met het opnemen van bovenomschre ven bepaling. In artikel 7 der invorderingsverordening is bepaald, dat de gaarders der bruggel den deze maandelijks afdragen aan den gemeenteontvanger. Omtrent deze wijze van verrekening worden inlichtingen ge vraagd. De Voorz. deelt mede, dat de pachter in vier termijnen zijn pachtsom moet betalen ten kantore van den Gemeen teontvanger. Dit artikel moet daarom gewijzigd wor-'1 den, waarmede de Raad zich kan vereeni gen. In de memorie van toelichting waren in plaats van bel gebeele bedrag der geld leening alleen de ten laste van den gewo nen dienst komende kosten on le nemen in de opgaAG der kosten over <025, tn weten rente en aflossing van deze leening op den dienst 1925 en het bedrag der onder houdskosten, in dat jaar vermoedelijk be- noodigd, terwijl ook een raming A'an de, ontvangsten en uitgaven over 1920 ware toe te A'oegen. Ook moet worden opgege ven het bedrag dat naar schatting over do afgeloopen drie jaren jaarlijks gemiddeld door de pachters aan bruggeld werd ont vangen en welk bedrag deze ontvangst naar raming zal opleveren onder de wer king der nieuAve verordening, in verband met artikel 254 der Gemeentewet. Ook wordt gevraagd of na de goedkeuring der nieuwe heffingsverordening, welke van de bestaande eenigszins verschilt opnieuw vei pachtig zal plaats hebben. De Voorz. meent de veronderstelling te moeten maken, dat bovengenoemde vragen meer inhouden dan vermoed wordt. Om tot tolgcldverlaging over te gaan zou niet denkbaar zijn, daar juist door de ge meente ruim 10.000 is betaald voor do vernieuwing van de brug over de rivier de Drecbt. Wat betreft het ontvangen tol geld door de pachters is natuurlijk zeer lastig te ramen. De Voorz. verzoekt na mens B. en W. de ge\'raagde inlichtingen zoo zakelijk mogelijk te verstrekken en na wijziging van de besproken artikelen op nieuw ter goedkeuring in te zenden. De Raad besluit biertoe z. h. s. Is ingekomen een schrijven van hot be stuur der R.-K. Bijzondere school alhier, waarin aan den Raad verzocht Avordt do noodige gelden uit de Gemeentekas te wil len beschikbaar stellen tot het aanschaffen van 30 nieuwe banken, die totaal versle ten zijn. Het bestuur grondt deze aanvrago op artikel 172 der Lager Onderwijswet. De Voorz. deelt mede, dal Avij hel wone proces hebben zooals ook gegaan is met do verbouwing van de R.-K. school. De Raad moet binnen drie maanden, Avaarop zulk oen verzoek is ingekomen be slissen. Het besluit wordt binnen een week aan bet schoolbestuur medegedeeld. -De Voorz. merkt op, dat bot spreker bevreemd heeft dat nu reeds zulk een aanvrage ingekomen, daar met de 'verbouwing nieu- Ave schoolbanken zijn aangekocht. B. en "W. zullen echter met den gemcontcopzichter gaan zien en daarna verslag aan den Raad uitbrengen. Aangezien niets meer aan de orde gaat de Voorzitter over tot de gebruikelijke J rondA-raag. De heer Rietdijk wijst op hel 1 slecht strooien van zand op de gladde we gen. De Voorz. zou deze A-raag willen over brengen aan den wethouder A-an Publieke Werken. De heer van Dam wijst nog op de Weteringsehe laan. Is misschien hiertoe hel Polderbestuur verplicht. Na toelichting van den wethouder van Publieke Werken Avordt de vergaderinj gesloten. NOOTDORP. Ondertrouwd: J. P W. Moaijni' 32 j. en C. P. M. Hendriks 21 j. STOMPWIJK. Geboren: d. van M. M. v. Haastreci; en VieA-een. z. a-; G. H. den Hollandc a-, d. Helm. z. v. J. G. v. d. Zijden c Santen. z. v. .T. M. Geijiswijk en Dis seldorp. d. v. P. M. Tb. Knijnenburg t' Vogelaar. d. v. J. G. van Beijnen Durand. Overleden: S. E. P. C. Lammers j. vr. van J. V. v. Elk. M. H. J. Fri dïclis 60 j. vr. v. F. G. N. Nijs. J. Vc gelaar 38 j. I' VEUR. Geboren: Cornelia Maria d. v. Hel driks en Meeuwisse. d. van G. J. Ruijter en Hoogendam. Helena Bar bara Maria d. v. Wissen en Onderwate: Joanna d. v. Knijnenburg cn Lagerbeil Willibrordus Petrus z. v. Hendriks de Koning. Ondertrouwd: B. A. Hupkes en M. S. Buijse. Antonius Adrianus Vi burg en Cnth. »Emerentia van Vliet. Overleden C. C. Mulder 6i j vr.e Tli. A Schutte. J. M. C. v. Ccen 1 jal

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6