O verst room ingsram {wat hij in zijn Nieuwjaarsrede op do vei ling Houtmarkt uitgesproken heeft) zich niet had verzekerd van te voren, dat bij eenige handelaren aan zijn zijde bad. Mijnheer de Redacteur, wij wenschen er niet meer op terug te komen, want dan moeten wij al die oude zaken weer opha len. Het zal wel in orde komen, het meerendeel zal wel inzien dat het van den heer De Graaf dikwijls is „veel geschreeuw maar weinig wol." Hoogachtend, G. KWAADGRAS, Secr. Grondprijzen te Noordwijk. Noordwijk, 18 Januari 1026. Mijnheer de Redacteur, In de laatste raadsvergadering der ge meente Noordwijk verklaardo de voorzit ter, dat de prijs der gronden te Noordwijk aan Zee te duur waren. Dit is natuurlijk een persoonlijke opvat ting als belanghebbende bij grondver- koop en bloei van do badplaats. Daar dit •amen gaat, acht ik het beter, dat zijn Edelachtbare eerst eens naar do grond prijzen te Scheveningen, Katwijk, Zand poort en Wassenaar was gaan informee- ren Het gemeentebestuur van Noordwijk rond 25 jaar geleden den prijs van 8 a 10 cent per vierk. M. te hoog, toen het in de gelegenheid was, terrein te koopen. Grap pig nietwaar? Nu is do prijs gemiddeld f 4.50. Hoogachtend, Uwdw. P. F. VAN SANTEN. Gemengde Berechten Verdronken. Gisteravond is een 18-jarigo dekknecht uit Rotterdam op het motorschip Volhar ding door een aanvaring met de IJssel- •troom op den IJssel voor Gouda over boord geslagen en verdronken. Mijnongeval. In de mijn „Willem Sophia" te Spek- holzerheide werd, naar de „L. K." meldt, de mijnwerker W. de Jong aldaar woon achtig, door een vallenden steen aan het hoofd getroffen. Do Jong welke gehuwd ia en 44 jaar oud, bekwam zeer zware verwondingen aan het hoofd en werd in hei St. Jozefhospitaal te Heerlen ter ver pleging opgenomen. Ernstig ongeval. Te Utrecht ia mej. C. P., die uit do nog rijdende tram sprong, komen te vallen en daarbij aangereden door den aanhangwa gen. Met een dubbele beenbreuk werd zij opgenomen en naar het ziekenhuis ver voerd. Brand. Maandagmorgen omstreeks half vier ontdekten de bewoners van een perceel tan den Zuidersingel te Assen, bewoond door den heer R. van Dijk, door het ge schrei der kinderen daarop opmerkzaam gemaakt, dat er brand in hun woning was. De brand had al reeds zoo'n omvang aangenomen en veroorzaakte zoo'n ver stikkende en bedwelmende damp, door de vele rubberartikeleiï in den winkel, dat het perceel niet meer langs den gewonen weg kon worden verlaten en de familie v. Dijk door een dakraampje haar toevlucht op het dak moest zoeken. Een zeer angstig en koud kwartiertje werd in nachtgewaad ln de ongeveer 5 cM. breedo dakgoot door gebracht, waarna politie cn buren, door het hulpgeroep gewaarschuwd, assistentie verleenden. De brandweer was spoedig ter plaatse en zij wist het vuur in den winkel na ongeveer een half uur te blus- •chen. De winkel brandde geheel uit. Een groote voorraad wollen goederen, confec tie en ruhberarlikelen ging verloren. De schade beloopt naar schatting ruim 8000, welke gedeeltelijk door verzekering wordt gedekt. Vermoed wordt, dat de brand is ontstaan door een brandende kachel, die in den winkel dichtbij de toon bank was geplaatst. Inbraak In een Schouwburg Overnacht hebben inbrekers getracht hun slag te slaan in de Tivoli-Schouwburg aan den Coolsingel to Rotterdam. Voor het einde der voorstelling hebben zij den •chouwburg doorzocht en zich na afloop Jaten Insluiten. Eenige lessenaars in het kantoor van den directeur werden opengebroken, di verse deuren geforceerd, terwijl het ge- heele gebouw doorzocht werd. Daar er in den schouwburg niets te halen viel, ver brijzelde men een ruit. Men kwam toen in bet cafó-restaurant Tivoli. Om halfzes •chter zijn de inbrekers gestoord. Mevrouw de J., echtgenoote van den directeur van het restaurant hoorde eenig geraas. Zij gnelde de straat op om de hulp der politie ln te roepon. Toen deze hulp echter kwam, iwaren de vogels reeds gevlogen. Er wordt piets vermist. Een mislukt smokkelpartijtje Door de marechaussee uit Roosendaal Urerd onder Nispen een auto aangehouden Vraarmedo niet minder dan ruim 2G00 boekjes sigarettenpapier uit België frau duleus waren ingevoerd. Do vervoerder (Van den auto, zekere F. N., had aan het ■tation te Esschen den reiziger M. H. met lijn bagage opgenomen doch kende den Inhoud dor medegevoerde pakketten niet. Nochtans word do auto in beslag genomen .welke de eigenaar voor f 1500 weer in zijn bezit kon krijgen. Tegen den reiziger iwerd proces-verbaal opgemaakt, terwijl natuurlijk ook do boekjes ln beslag werden genomen. f Diefstal van oude pcstzenels. Uit Londen wordt aan de „Tel." gemeld: Een Nederlandsch diamanthandelaar boeft heden een lJoyds-assurodeur in ^echten aangesproken, in verband met het (Verlies van. eenige zijner meest waarde volle postzegels uit een collectie, welk" in een hotel te Berlijn werd gestolen. Zijn itach omvat o.a. 4000 pond, Tolgens hem de waarde vnn do vier postzegels van do eerste uitgifte op Nieuw-Guinea. welke met do zegels van Hawaii de mooiste uit zijn collectie waren. De bedrieger bedrogen. Te Rotterdam zag een agent van politie een man, die met een bus geld ophaalde voor den Watersnood. De agent vertrouwde het zaakje niet. Hij hield den man aan en vroeg hem zijn papieren. De man bezat deze niet en werd dus meegenomen naar het politiebureau. Daar bleek het te zijn de 43-jarige kok M. de H. De man is in bewaring gesteld, ver dacht van oplichting. Bij opening der bos bleek de inhoud te bedragen 23.77L Door bemiddeling der politie komt het geld nu toch in het fonds, waarvoor het oorspronkelijk bestemd was. Valsche aangifte. De 26-jarige M. A. H. B. te Nijmegen deed gisteravond bij de politie aldaar aan gifte, dat hij op straat van 110 was be roofd door een onbekende, die hem peper in de oogen had gestrooid. De man was geheel niet peper bestrooid, waarvan zijn oogen vrij waren, die hij verklaarde te hebben uitgewasschen. De politie stelde op de plaats, waar do berooving zou heb ben plaats gehad, een onderzoek in, doch daar de sneeuw er ongerept lag, twijfeldo zij aan de waarheid van het verhaal. B. verklaarde eindelijk, dat hij een valsche aangifte had gedaan, om op die wijze op gemaakt gold te verantwoorden. Zijn wittebroodsweken In de gevartgenis Een 23-jarige jongeman uit Zuidlaren was juist op het gemeentehuis te Gieten (Dr.), Vrijdag getrouwd, toen de politie uit eerstgenoemd dorp daar ook arriveerde en hem aanhield, nadat zij even te voren in de woning der schoonouders eene in spectie had ingesteld en daarbij goederen, ontvreemd bij eene inbraak bij den filiaal houder der Albino-Maatschappij, in beslag had genomen. Hij heeft eene volledige be kentenis afgelegd en is naar Assen overge bracht. Builen!. Bsrachten Honderd negers vermoord. De daad van een krankzinnige. De „Corriere della Sera" verneemt uit Turijn: Het missie-bestuur van do Salesia- ner-orde heeft het volgende bericht uit La- kafoerd (Belgisch Congo) ontvangen. Een neger van de sectie der doopsge zinden heeft 100 negers van het missie-dis trict der Salesianen uit godsdiensthaat ge dood, omdat zij zich niet door hem wilden laten doopen. Hij richtte een waar bloed bad aan. Tachtig kilometer van Kiniama werden in het woud 89 lijken gevonden. Nadere bijzonderheden ontbreken. Brand In de Londensche Underground. Geon persoonlijke ongelukken. Op het netwerk van de ondergrondsche spoorwegen te Londen, welke op sommige plaatsen tot een diepte van honderd voet beneden den groird loopen, heeft sedert de eerste ondergrondsche. spoorweg, ongeveer 25 jaar geleden, werd aangelegd, geen en kel ernstig ongeval plaats gevonden. Gisterochtend is echter brand uitgebro ken in de tunnel, welke bekend is als de Hampstead-tunnel nabij het Hampstead- station. De brand is waarschijnlijk door kortsluiting ontstaan. Dikke wolken zwarten rook stegen uit de tunnel op en drongen in het Hampstead- station door. Twee treinen vol passagiers op weg naar hun kantoren, hadden juist het station verlaten en blonden zich in de timneL Zij stopten op automatische seinen, die door hot ongeval buiten wer king waren gesteld en op onveilig ston den. De eene trein die nog niet ver de tunnel was ingereden, werd teruggebracht. Do andere was reeds ver weg en kon voor noch achteruit, ten gevolge van het gebrek aan stroom. Eenige beambten waren echter in staat dezen trein met een leegen trein te naderen pver een gedeelte van de rails, die nog electrischen stroom hadden. Op die manier werden ook deze reizigers veilig teruggebracht. Er had geen enkel persoonlijk ongeval plaats. Nadat de dienst gedurende een ander half uur was ontwricht, was men het vuur meester. Geen overmatig zware sneeuwval in Duitschland. Voorloopig geen gevaar. Door de autoriteiten te Coblenz wordt medegedeeld, dat de bevolking tijdig zal worden gewaarschuwd, indien opnieuw gevaar voor overstroomingen mocht ont staan. Op het oogenblik bestaat dit gevaar evenwel niet. De in den loop der laatste da gen in het gebied van den Rijn en diens zijrivieren gevallen versche sneeuwmassa's liggen betrekkelijk njet hoog. In de ber gen behoeft voorloopig voor een smelten der sneeuw niet te worden gevreesd. Uit Bochum wordt gemeld: Wat betreft berichten in de West-Duitsche pers over nieuwe gevaren voor overstrooming heeft het havenbestuur van Duisburg-Ruhrort medegedeeld dat een vrees voor herhaling van de ramp voorloopig ongegrond is. De in Zuid-Duitschland ingetreden vorst zal een nieuw plotseling smelten van de sneeuw verhinderen. Bovendien is de Rijn bij Ruhrort thans met bijna 7 meter gevallen, n.L van 8.72 M. op 2 Januari j.l. op 1.78 M., welke stand heden geregistreerd werd. Daarom bestaat er, althans voorloopig, geen gevaar voor een nieuwe overstroomingsramp. Dool ln Zuid-Engeland. Na vijf dagen van vorst en sneeuw is Maandagmiddag te Londen en in bet ver dere Zuiden van Engeland de dooi inge vallen. Om vier uur was de temperatuur acht graden hooger dan de maximale tem peratuur van Zondag. In de eerstvolgende vierentwintig uur wordt bijna overal regen, hagel of sneeuw verwacht met stormen in het Zuiden. De sluiswachters van de Theems hebben instructie gekregen om de rivier op zes inches beneden zomerpeil te brengen om overstroomingen te voorko men wanneer de gesmolten sneeuw het water doet aanzwellen. Philip Snowden ingesneeuwd. Philip Snowden, het bekende Engelsche Lagerhuislid, is, zijn winterschen naam eer aandoende, Vrijdagnacht ingesneeuwd. Hij was, na het uitspreken van een rede te Winchester, met zijn vrouw in zijn auto gestapt om naar zijn in Surrey gelegen huis terug te rijden. Hij had tegen een sneeuwstorm op te tornen, die zoo hevig was, dat hij tenslotte in de buurt van Chawton gekomen, niet verder kon. Snow den en zijn vrouw waren verplicht tot drie uur 's morgens in den auto te blijven, toen de politie, die gewaarschuwd was, op zoek was gegaan, hen uit hun netelige positie bevrijdde en hen naar een hotel te Alton bracht. Orkaan op de Canarlsche Eilanden. Uit Las Palmas wordt gemeld: Een or kaan, vergezeld van zondvloedachtige re gens heeft'verwoestingen aangericht op de Canarische eilanden. Huizen, wegen, brug gen, tramwegen, en bananenplantages wer den vernield.- Scheepsramp. Volgens een bericht uit Constantinopel is tijdens een orkaan op de Zwarte Zee een Turksch stoomschip vergaan, waarbij 21 zeelieden het leven verloren. Avonturen van schipbreukelingen. Zes mannen der equipage van den Brit- schen trawler „Cormorant", die schip breuk leed op de rotsachtige kust van een eiland ten Westen van Schotland, hebben een vreeselijken tijd doorgebracht. Toen de „Cormorant" strandde, wisten vijf man van het scheepsvolk het land te bereiken, maar de zes overige mannen ver beten het schip in een reddingsboot. Naar men echter bemerkte, was de boot r.iet ingericht voor het gebruik van roei riemen. De riemen werden nu door middel van touwen bevestigd, en de zeelaarzen der mannen gebruikt om de boot uit te hoozen. Verder wisten de schipbreukelingen met een riem en het dekkleed van de boot een zeil op te richten, doch zij konden het land riet bereiken wegens tegenwind en den sterken stroom. Eerst, nadat zij drie dagen en twee nach ten hadden rondgedreven in bitter koud stormachtig weder joeg een gunstige wind hen op het strand op het eiland Tiree. De mannen, die zich in een toestand van volslagen uitputting bevonden, werden op een boerderij van voedsel en kleederen voorzien en daarna met de stoomboot „Cvgnet'' naaT Oban gebracht, waar zij zich thans in het ziekenhuis bevinden. Noodlottige brand. In de afgeloope'n nacht zijn te Aicba bij Coburg, twee boerderijen, w.o. één van den burgemeester, geheel afgebrand. Daarbij brak een draad van de hoogspanningslei ding. De burgemeester werd daardoor ge troffen, en was op slag dood. Zijn bruid den hals afgesneden. Uit Crefeld wordt gemeld: Alhier heeft een jongeman zijn bruid, die in gebreke was gebleven voor de huwelijksvoltrekking naar het stadhuis te gaan, in haar woning den hals afgesneden. De moordenaar werd gearresteerd. 15-jarig moordenaar. Bij een landbouwer in de buurt van Epi- nal (Frankrijk), heeft een 15-jarige tot tuchtstraf veroordeelde pupil, die bij dezen landbouwer in dienst was gegeven, diens 80-jarige moeder om 't leven gebracht. Toen de landbouwer na eenigen tijd te rugkeerde sloeg de jongen hem met een staaf neer. Daarop doorzocht hij de woning en nam met de buit die hij vond, de vlucht. Gevecht in een Russische gevangenis. Zeventien gevangenen te Nowgorod-Sie- versk (Oekrajine), die allen tot dwangar beid waren veroordeeld, hebben den hoofd oppasser geworgd. Daarop veroverden zij wapens en vochten tegen de roode solda ten. Een der gevangenen werd gedood, een ander werd weer gevangen genomen. De anderen ontkwamen. Grans veroordeeld volgens den eisch. De rechtbank van gezworenen te Hanno ver heeft gisteren den koopman Fritz Grans, wegens medeplichtigheid aan moord in twee gevallen, tot een tuchthuisstraf van in totaal 12 jaar veroordeeld, benevens tot de kosten van het proces, voorzoover dit Grans betreft. Bovendien is Grans voor den duur van 12 jaar van zijn burgerlijke rechten vervallen verklaard. De veroor deelde wordt verder onder polilie-toezicht gesteld. Die brave communisten. Aneta seint uit Semarang: Het op 600 geschatte reservefonds v. Darsone, waar mede deze naar het buitonland zou gaan, is geheel opgemaakt door zijn medecom munist, Abdoel Rachman, die gearresteerd is, evenals de communist Soebroto. Het communistische gemeenteraadslid te Se marang, Mohammed Ali, heeft Darsono van reisgeld voorzien uit andere bronnen, zoodat het vertrek alsnog kon worden vast gesteld. LUCHTVAART Een Fokker-verkenningsvliegtuig vermist. Vaz Dias seint ons uit Amsterdam: Te Soesterberg maakt men zich onge rust over het uitblijven van een Fokker Verkenningsvliegtuig met 2 onderofficie ren aan boord, dat gistermiddag 12 uur opgestegen en nog niet teruggekomen is. Bij nader informatie vernemen wij, dat de machine gistermiddag op het genoemde uur van Schiphol was opgestegen voor een oefening langs de kust. In den loop van den middag is het vliegtuig nog ter hoogte van Katwijk gesignaleerd, doch sindsdien is niets meer vernomen. Om vier uur had de machine in Soes terberg terug moeten zijn. INGEZONDEN MEDEDEELING DE HULPVERLEENING. Derde verantwoording van het R.-K. Huisvestingscomité te 's-Bosch. De volgende giften werden ontvangen: Tweede gift van Z. H. den Paus 10.000; Comité Leiden 2227; KringComitó Utrecht 3500; B., Helmond 5; X., Gin- neken 47; N., Almelo f 10; J. R. V., 's-Hage 10; P. B. J. A.. Hilversum 5; Fa. wed. F. v. C., Nunen 10; Comité Am sterdam, 5e afdr. f 27000; P. H., Dongen 5; Dr. R. J. A. W., 's-Hage 5; I. H. A., Hulsberg 25; De Zoom, Bergen op Zoom 113.20; parochie H. Hart, Boxtel f 200; par. "Wijk aan Zee f 113; Pens. St. Anna, Oudenhosch 75; Comité Houten (U.) 500; door bemidd. R.-K. priester 35; parochie Bergeijk 't Loo f 250; collecte Borkel en Schaft ƒ111; parochie Vinkei 45; St. Norb.-Gesticht, Lithoyen f 20; kinderen St.Joannesschool, A'dam ƒ140.25; Prov. Noordhr. en 's-Hert. Crt., 6e af dracht 700; Luxor Theater, 's-Bosch, 5e afd. 10.14; collecte concert Concertge bouw, id. 124.06; Zusters Augustinessen, Ravenstein 100; Comité Amsterdam. 6e afdr. 20.000; id. Boxtel, 2e afdr. 650; Noordbr. Christ. Boerenbond 5000; St.>- Elisabeths-Gastbuis, Arnhem 208.82; Comité Den Haag, 3e afdr. 3804.86; Ro- sa-Stichting, Neerbosch 300; Fam. de G., Hilversum 10; leerlingen O. L. S., Bunde ƒ13,25; H. S., Franeker ƒ20; V. H., Val kenburg (L.) 120; G. H. W. A'dam, 15; A. de H., Helmond 10; M. W., Rijssen 12; N. N., Voorburg 25; N.N., Óver- veen 2000; Comité Waspik f 672.32; Joh. A. J. de J., A'dam ƒ200; leerlingen R.-K. School, Klazienaveen 6.50; Prov. Noordbr. en 's-Hert. Crt., 7e afdr. 1600; N. N. 's-Bosch 100;J. H. Amstenrade 10; N.V. Vleeschwarcnfabriek L. J. P. Stegeman en Co., Deventer 500; N. N., 's-Bosch 150 en 100; M. B., Groningen 20; N.N., 's-Bosch 2.50; N.N., obligatie van 1000 der Loosd. Groentenveiling; K., Venlo 5; Franciscanessen, A'dam 7; uit den spaarpot van 6 kinderen, Veghel 2.50; J. H. IJmuiden 5; Pensionaat Millingen 10; M. A. W., 's-Hage 5; "Everdien, Henk, Rein en Piet, Silvolde 10; H. M., Soesterberg 10; N.N;, Amsterdam f 25. Personeel P.N.E.M., 's-Bosch 244.61; parochie Deursen 365; N.N., Helpman 10; N.N., Bolsward 20; Ursulinen Maastricht 100; comité Zwolle f 2311.72; idem Valkenswaard 1351.33; idem Heeze f 413.85; idem Soerendonk 90; Mevr. R., Leeuwarden 10; Gez. E., Har derwijk 10; W. S., Leiden 5; collecte Reijen 393; idem R.-K. Vrouwenbond, Sas van Gent f 593.19; N.N. Posterholt 25; collecte R.-K. Huisvestingscomité Waalwijk 3750; idem Hilversum 700; L. v. R., Zuiddorpe f 12.50; Wed. M. C. B., R'dam 10; E. R. E. B„ Delft 2.50; Co mité Den Haag, door bemiddeling van de Residentiebode 4000; S. J. R., Raams- donksveer 25. In de 2e lijst is vermeld ingewisselde chequó 880.40. Dit moet zijn 888.40. Vorige lijsten 85S92.88. Totaal ont vangen tot en met 17 Januari 181.383.97 plus een obligatie van 1000. De algem. secr.-penningm, J. PASTOOR. 's-Hertogenboch, 18 Jan. 1920 IJSSPORT. Geen Noren naar Chamonix? Uit Oslo wordt geseind: Er heerscht in de kringen der Noorsche amaleurrijdera niet wedn g beroering in verband met een besluit van het bestuur van den schaat- senrijdersbon^ in Noorwegen, waarbij het den leden verboden wordt aan de Europee- sche kampioenschappen te Chamonix deel te nemen. De Noorsche bond mot'vcert dit verbod dooT te verklaren, dat men er niet toe wenscht mede te werken, dat zijn afge vaardigden door het deelnemen aan die wedstrijden, meehelpen reclame te ma ken voor de 'hotels in Chamonix, aldus meldt „de Tel." De kampioenschappen Prov. Groningen. Te Appingedam werden gisteren de kanipiaenschappen van de provincie Gro ningen verreden. Het deelnemen van Roelfsema uit Voor burg, gaf aan dit kampioenschap een bij zondere aantrekkelijkheid. Hoewel hij vererweg den fraa'sten stijl demonstreerde, gaven diverse Noordelijke rijders hem de handen vol, zoodat hij hard IJsdammen aan de Regge verwijde Uit Zwolle wordt gemeld: Aan de Regge zijn technici van Waterstaat en de militairen er in ge§l de ijsdammen te laten springen, zooda water nu regelmatig afvloeit. Veel t wordt thans door de Vecht afgevoerd Hierdoor is verdere hulp van niilit overbodig geworden De Commissaris der Koningin in t jjsel die steeds de bedreigde plaatsen specteerde, zal morgenmiddag te Da afscheid van de militairen nemen, daarna naar hun garnizoen te Assön len vertrekken. Het water in den IJsol bij Katcrve regelmatig vallende. Uil Grave en Omstreken. Was het een onaangename verra toen de Voorstraat te NederassHt zoo lijk gehavend boven water kwam, droeviger aanblik is het barn vak var Rijksweg GraveNijmegen te zien, loopt van den „Koning van Engeland aan een#evon voorbij de vernielde in den Rijksweg onder Lunen. Het wi is geheel dooi; den stroom er afgesl terwijl van den berm van den weg den kant van Wijchen meestal niets te bespeuren is. Alles is één en al woes ting. In het 12 M. lange gat bij dó ven brug onder Lunen ziet men den do scheurden ondergrondschen kabel vai electriciteit van de P.G.E.M. Deskundigen op het gebied van anl bilisme verklaren dat hét vernielde 1 vak voor het autoverkeer zoo gevaarli dat het eene ongeluk na het andere ze beuren als men er mag passeeren, neer de noodbrug te Lunen in gereci is gekomen. Over den Elftweg stroomt de Boe Maas nog gemiddeld met een diepte 10 c.M. De Maas voor Grave blijft gelukkii steeds sterk vallen. De peilschaal te Grave toekent i 9.10 M. N.A.P. en die am de Poge (Beersche Maas) 8.60 M. N AP. Dankbetuiging. Het Hoofdbestuur van het Neder sche Roode Kruis meldt ons, dat lie volgende schrijven van het Steuncomi Afferden ontving: „Wij rekenen het ons tot plicht TJ namens de Afferdsehe bevolking te bi ken voor de welwillende hulp die U o; deze benarde omstandigheden verle Ware U persoonlijk bij de verdeeling kledingstukken tegenwoordig gewecs blijde en verraste gezichten oer ongeil gen zouden U in liooge mate voor 1 arbeid beloond hebben. Uwe zonding niet alleen stoffelijke waarde, zij vonnl moreele kracht, die noodig is om de dige moeilijkheden te overwinnen 1 U de Allerhoogste om nog vele mens op gelijke wijze bij te staan. Wilt vriendelijk zijn onzen dank aan TTwe dewerkers over te brengen yoor de zege op de 500 en J500 M moest kampen om te w'nnen. Op do M. kwam hij tot tweemaal toe te vi waardoor hem op dat nummer de ontg:ng. De jeugdige G. Elcma gaf hem al weinig toe op de officiee'e 50O M. en hem in een afzonderleken strijd luw' de vier snelslen om een door het bctj van Fivel'go uitgeloofde medail'e over zen afstand zelfs te k'oppen. al wal versclrl ook miivem. want beiden (H in denzelfden lijd, 54 6/10 sec. dooi finish. Op de 1500 en 5000 Meter deed Hm! (Onstwedde) wein'g voor Roelfsema der. Hoewel deze twee op de 1500 M tegen elkaar uitkwamen, was TTuik tijd slechts 1 3/10 sec. langer. Op de 5000 M benden z'j wel den l tegen e"kaar aan. In den aanvang het dat Roelfsema gemakl.el'ik zou nen, daar hij na 4 ronden reeds de had en d't feitelijk zijn beste afstan Helaas kwam hij bij liet ingaan ronde te va'len, waardoor hij circa 1 conden verspee'de en een heel eind s raakte. Wel wist h j den achterstand in te loopen, doch de angs'. den stri' verliezen, had hom vermo delijk wat veus gemaakt. Toen Hnitz:ne in ate ronde begon te spuiden en b jua

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 4